>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

ATP Tour - French Open 2024 (26.05.2024 - 09.06.2024)

Status
Zamknięty.
Volleyball_Expert 501,7K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Tsitsipas - Alcaraz typ (Dokładny wynik meczu 3:0 dla Alcaraz) kurs 2.95 Fortuna

Grek juz w pierwszej rundzie z Węgrem miał problemy w pierwszym secie z Fucsovicsem, gdzie jego rywal miał już piłkę setową. Strata seta na French Open z Altmaierem oraz Arnaldim. Grek popełniał ostatnio dużo podwójnych błędów serwisowych. Hiszpan na nawierzchni ziemnej czuje się jak ryba w wodzie. Dobrze trzyma serwis i porusza się po korcie. Gra na returnie także na wysokim procencie sporo przelaman i pewne wygrane sety w szczególności Auger-Aliassime, gdzie Kanadyjczyk praktyvznie nic nie miał miał powiedzenia. Alcaraza stać na zwyciestwo na tym turnieju I czuje, ze może to zrobić. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2750
louisarmstrong 1,3M

louisarmstrong

Użytkownik
Stefanos Tsitsipas v Carlos Alcaraz DF 4:1
Most Double Faults - Tsitsipas - 0.5 kurs 1.70 livescorebet

w h2h 5 meczów i 2 razy remisowali w DF raz górą był Carlos a te 3 mecze na dystansie do 2 setów a na szlemach 2razy więcej podwójnych miał Stefanos na Garrsosie w ubiegłym roku 5:1 a na USO 2021 5:2 choć przez 3 sety było 0:0
ALe w tym roku na Garossie ewidętnie wiecej DF notuje Cipas , liczę na podtrzymanie i to chyba Grek będzie mósiał trochę bardziej zaryzykować serwisem.

Each Player Over 4 Aces kurs 4.50 williamhill - Tu już za 2 wina dla lepszego oglądania , w sumie zdziwię się jeśli wejdzie , Alcaraz ciągle skacze pod bandy by odebrać wszystko nawet to co za momęt w 95% kończy się winerem, a co będzie serwował Stefanos ??pewnie znowu z Alcarazem zachowawczo jak Panienka

Taka Ciekawostka wczoraj Mira Andrejevna sama w dwóch setach z Gratchevą miała 5 asów tyle co Djokovic i Cerundolo razem w trzech.

I to na najszybszych ceglanych kortach świata , coś ten tenis zwalnia i schodzi na psy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3431
B 86,2K

benzik94

Użytkownik
Zverev - De Minaur

Zverev -1,5 seta @1.75

Liczba szans na przełamanie A.Zverev : powyzej 9.5 @1.95


Ponownie idę przeciwko Minaurowi w meczu z faworytem. Z Medvedevem górą okazał się jednak Australijczyk, który grał dobry tenis. Ciężki tez wytłumaczyć co stało się od 2 seta z Medvedevem, tytułem żartu można powiedzieć że te jego baletki mu średnio pomogły bo na MTO jego stopa wyglądała jakby przebiegł maraton.
Na Zvereva myślę, że De Minaur ma za mało pary mimo wszystko. Danil był strasznie chaotyczny a De Minaur gral po prostu swoje i tym go załatwił, ale takie oddanie inicjatywy ze Zverevem może skończyć się źle.

Jeszcze jeden ciekawy bet, na co najmniej 10 szans na break point Zvereva. De Minaur i ze Struffem i z Medvedevem bronił właśnie 10 break pointow, do atutów Australijczyka na pewno nie należy serwis, więc może często otwierać się szansa dla Zvereva, pytanie na ile Minaur to dźwignie, bo przydałoby się żeby kilka bp obronił. Moim zdaniem warte spróbowania.
 
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Zverev vs. De Minaur
Spotkanie o półfinał Roland Garros, które zapowiada się dość ciekawie, a faworytem jest Zverev z kilku względów. Po pierwsze na cegle radzi sobie zdecydowanie lepiej od rywala. Oczywiście mam na myśli historię i mimo, że De Minaur wychowywał się na hiszpańskiej cegle to w zawodowej karierze niewiele znaczył na tej nawierzchni i zdecydowanie lepiej radził sobie na betonie czy nawet trawie. Tegoroczny wynik jest jego najlepszym w karierze i w końcu sprawdza się jego cierpliwość i gra zza końcowej linii. Nie miał też szczególnie mocnych rywali, gdyż ograł Michelsena, Munara, Struffa i Medvedeva. Oczywiście można go pochwalić za te dwa ostatnie zwycięstwa, ale pamiętajmy, że Niemiec jest zawodnikiem, który w wymianach jednak trochę traci i zazwyczaj nie w formule best of 5 wypadał blado. Rosjanin z kolei wypadł słabo, także ze względów zdrowotnych i jego gra po pierwszym secie przestała się kleić. Zabrakło jakości w wymianach, a o winnery na Australijczyku było mu ciężko, tym bardziej, że sam nie słynie z instynktu kilera. Zverev będzie zdecydowanie najtrudniejszym rywalem, bo nie dość, że w defensywie jest bardzo solidny to do tego potrafi wiele zrobić w ofensywie i przy okazji trzymać go w grze powinien serwis, czego nie miał Medvedev i nie ma też De Minaur. W teorii powinien zdecydowanie bardziej męczyć się przy swoim podaniu i zakłady specjalne na break pointy mają tu sens. H2H zdecydowanie przemawia za Zverevem, choć na cegle grali tylko raz i po dość równym meczu wygrał Alexander. W tym roku grali ze sobą dwa razy na betonie i to na pełnym dystansie. Dziś nie zdziwię się jak znów spotkanie potrwa dość długo, więc zakłady na gemy czy na sety mogą mieć sens, choć zdecydowanie bliżej mi do bp. Bardzo atrakcyjną linię na obronione bp wystawił superbet, choć w obu tegorocznych meczach nie została ona pokryta. Jednak są tu dwie przesłanki zdecydowanie na plus - po pierwsze zagrają na cegle, gdzie teoretycznie ciężej utrzymywać serwis, a po drugie będzie to dystans na co najmniej trzech setach, a przecież mogą rozegrać równie dobrze pięć setów. Sprawdźmy jak wielu breakpointów musiał bronić Australijczyk w tym turnieju, a było ich kolejno 3, 4, 15 i 10, więc widać wyraźnie, że z tymi słabszymi oponentami za wiele się nie działo przy jego podaniu, ale już z mocniejszymi bronił wiele bp i zdecydowanie pokrywał linię (obronił ich 11 i 8). Z kolei Zverev wypracował sobie 23, 18, 10 i 18 punktów na przełamanie, ale wykorzystywał ich stosunkowo niewiele, gdyż od 28 do 40%. Oczywiście zakład wiążę się z jakimś ryzykiem, gdyż Niemiec może wypracować sobie bp i je od razu wykorzystywać, a nas w tym zakładzie interesują tylko wybronione. Zakład przy odrobinie szczęścia może zostać pokryty nawet w jednym gemie, a patrząc na historię linia wydaje się okazją.

👉 De Minaur powyżej 3,5 obronionych breakpointów @1,65 (superbet) ❌
👉 powyżej 33,5 gemów @1,53 (betclic) ❌ (33)

Edit: De Minaur miał 4-0 i serwis w tb, ale głowa nie dojechała, szczególnie przy bp.

Zdecydowanie ciekawiej wygląda pierwszy zakład, a drugi jest dość życzeniowy. Teraz analiz może być trochę mniej, ponieważ oferta jest coraz węższa, a wychodzę z założenia, że nie chcę dawać niczego na siłę.


Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
I 32,8K

iti

Użytkownik
Zverev - De Minaur

Zverev -1,5 seta @1.75

Liczba szans na przełamanie A.Zverev : powyzej 9.5 @1.95


Ponownie idę przeciwko Minaurowi w meczu z faworytem. Z Medvedevem górą okazał się jednak Australijczyk, który grał dobry tenis. Ciężki tez wytłumaczyć co stało się od 2 seta z Medvedevem, tytułem żartu można powiedzieć że te jego baletki mu średnio pomogły bo na MTO jego stopa wyglądała jakby przebiegł maraton.
Na Zvereva myślę, że De Minaur ma za mało pary mimo wszystko. Danil był strasznie chaotyczny a De Minaur gral po prostu swoje i tym go załatwił, ale takie oddanie inicjatywy ze Zverevem może skończyć się źle.

Jeszcze jeden ciekawy bet, na co najmniej 10 szans na break point Zvereva. De Minaur i ze Struffem i z Medvedevem bronił właśnie 10 break pointow, do atutów Australijczyka na pewno nie należy serwis, więc może często otwierać się szansa dla Zvereva, pytanie na ile Minaur to dźwignie, bo przydałoby się żeby kilka bp obronił. Moim zdaniem warte spróbowania.
Fajny zakład, ale buka, który go wystawił mam sobie sam zgadywać?
 
kubabrenner 258,1K

kubabrenner

Użytkownik
Zverev - De Minaur
Typ: Zverev wygra mecz lub będzie prowadził różnicą dwóch setów
Kurs: 1.41 (fortuna)


Krótko bo za 40 minut zaczynają, panowie rozegrali ze sobą 9 pojedynków, 7 z nich wygrał Niemiec i dziś dopisze prawdopodobnie 8 wygraną. Co ciekawe na ziemnej toczyli pojedynek tylko raz, w Rzymie 2 lata temu, górą także Niemiec 2-0. Kangur zrobił na mnie wrażenie jedynie ze Struffem, myślałem że nie poradzi sobie z tak dobrze serwującym na tym turnieju Niemcem, ale jednak wygrał 3-1. Wygranej z Medva nie analizuję, bo tam Danil sie posypał przez kontuzję, gdyby nie ona czuję że byśmy De Minaura w 1/4 nie widzieli. Pierwsze rundy z Michelsenem i Munarem dość pewnie, ale tak jak ten drugi cały czas szuka formy, tak ten pierwszy na ziemnej gra bardzo słabo, nie było to nic szczególnego. W efekcie poza Struffem ciężko ocenić jak Australijczyk poradzi sobie ze zdrowym, mocnym rywalem, a do takich należy dzisiejszy faworyt. Zverev co prawda po dwóch 5-setówkach, ale rozegrał je ostatecznie koncertowo. Począwszy od wyrzucenia legendy RG w 1R, potem 3-0 ograł Goffina, a następnie pokonał serwującego Griekspoora i grającego bardzo dobre zawody Rune. Wygrana turnieju w Rzymie ewidentnie go niesie i ma apetyt na wygranie Szlema, szczególnie że wycofał się Novak, co tylko zwiększa motywację. Australijczyk powalczy, ale nie idę tu w żadne overy, bo 3-0 jakoś mocno mnie nie zdziwi. Zdziwiłaby mnie natomiast bardzo jego wygrana, stąd gram wygraną Zvereva z zabezpieczeniem wygranej przy wyniku 2-0 z uprzejmości bukmachera.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2158
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Alcaraz vs. Sinner
Spotkanie, które już można nazywać klasykiem i z góry zapewnia ogromne emocje i sporo jakości, choć między panami zawsze jest szacunek i uznanie. Faworytem bukmacherów jest Alcaraz, ale nie jestem przekonany czy to na pewno słuszne. Obaj w ostatnim czasie mieli problemy zdrowotne i zaliczyli kilka absencji. Hiszpan oszczędzał przedramię, a Włoch biodro, lecz wydaje się, że nieco większe problemy miał jednak Carlitos. Patrząc tylko na ten turniej, to obaj mieli swoje problemy, ale ostatecznie wygrywali jednak pewnie. Hiszpan przegrał seta z De Jongiem, momentami męczył się z Kordą czy też Tsitsipasem, ale nie pozwolił sobie ostatecznie na stratę seta. Widać, że nie jest to jeszcze jego optimum formy i pytanie na jak wysoki poziom może się jeszcze wznieść. Sinner z kolei stracił seta z Moutetem, lecz ten grał fantastycznie, ale mecz i tak miał pod kontrolą, a we wszystkich innych dominował czy to z Kotovem, Dimitrovem oraz Gasquetem. Wydaje się nieco pewniejszy od Carlosa, ale i tak ten mecz powinien być bliski, tak jak większość w ich historii. Bilans na ten moment mają równy, lecz na cegle grali ze sobą dawno i to na podrzędnym turnieju. W tym roku grali tylko raz w ramach Indian Wells i na pełnym dystansie lepszy był zawodnik z Hiszpanii. Będę jednak zdziwiony jak któryś wygra bez straty seta, choć kluczowa będzie dyspozycja dnia. Zaledwie w trzech meczach z dziesięciu mecz trwał na najkrótszym dystansie, a tylko w dwóch z nich Sinner nie urwał chociaż seta. Stricte sportowo nie widać różnicy na zdecydowaną korzyść, któregoś z zawodników i najrozsądniej wygląda tu zagranie overu setów lub czegoś stricte pod underdoga.

👉 powyżej 3,5 setów @1,55 (betclic) ✅

Zverev vs. Ruud
Spotkanie, które zapowiada się bardzo ciekawie, choć wiadomo, że ciężko będzie przebić drugi półfinał. Tutaj jednak kursy mówią, że wyraźnego faworyta nie ma i muszę się z tym zgodzić. Obaj wyglądają bardzo dobrze, choć dostali się do tego etapu nie bez problemów. Niemiec był o krok od porażki z Griekspoorem i Rune, z którymi rozegrał po pięć setów. Jednak jest na tyle dobrze przygotowany fizycznie, że potrafił pokonać De Minaura bez straty seta, ale Australijczyk powinien urwać chociaż partię, lecz zabrakło mentalu i tym przegrywał kluczowe akcje, nie broniąc praktycznie żadnego bp, popełniając kuriozalne błędy. Nie ma co liczyć, że Ruud będzie równie słaby, bo on w przeciwieństwie do Alexa ma zdecydowanie większe doświadczenie na cegle i potencjał ofensywny, bo wiele więcej może zdziałać po stronie forhendowej. Minaurowi zabrakło trochę instynktu kilera i mentalu, ale też trzeba powiedzieć jasno, że Zverev popełniał bardzo mało błędów i nie odpuszczał żadnej akcji, a co ważne wytrzymywał wysokie tempo. Norweg na pełnym dystansie zagrał z Davidovichem Fokiną, a po secie stracił z Etcheverrym i Fritzem, lecz w ćwierćfinale odpoczywał, gdyż z gry musiał zrezygnować Djokovic, to dość ważny atut, bo świeżość może okazać się bardzo ważne, lecz raczej nie kluczowa, gdyż Zverev pod kątem fizycznym wygląda znakomicie. Mam tu obawy do strony bekhendowej Caspera, bo ten element zazwyczaj był jego najgorszym, lecz póki co dość dobrze się sprawdza, a doświadczenie na Roland Garros powinno być jego dużym atutem. Warto przypomnieć, że w dwóch poprzednich edycjach grał tu w półfinale i zawodem będzie jak nie urwie tu chociaż seta. Zverev z kolei gra stabilnie i może nawet najlepszy tenis w karierze, więc można spodziewać się bardzo dobrego widowiska, mam nadzieję, że na dystansie co najmniej czterech setów.

👉 powyżej 3,5 setów @1,51 (betclic) ✅

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1169
Pablito91 1M

Pablito91

Mistrz Typer EURO Niemcy 2024
Ruud @2.05 superbet

Spróbuję pójść w tym zestawieniu w Norwega. Miał teraz 3 dni wolne, więc mam nadzieje, ze ta przerwa dobrze na niego wpłynie. Obaj są w niesamowitej formie, lecz Niemca tak na dobrą sprawę nie powinno tutaj być. Griekspoor po prostu nie wytrzymał ciśnienia. Roland Garros to zdecydowanie ulubiony szlem Ruuda. Jest tutaj 3 rok z rzędu w najlepszej 4. Dwukrotnie uległ w finale. Najpierw z Nadalem a rok temu z Nole. W tym roku zanosi się na podobny scenariusz o ile przejdzie Niemca. Bo w finale faworytem będzie ktoś z drugiego półfinału. Rok temu Ruud grał właśnie ze Zverevem w półfinale i tam rowniez nie było wyraźnego faworyta. A Norweg po prostu rozjechał jak walec Saszę. Uważam, że dzisiaj również Norweg wygra to spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,6M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Carlos Alcaraz - Jannik Sinner

Typy:
Jannik Sinner wygra mecz lub będzie prowadził różnicą dwóch setów @2,32 Fortuna
Jannik Sinner wygra i w meczu będzie powyżej 32,5 gemów @3,00 Fortuna
Jannik Sinner wygra i w meczu będzie powyżej 40,5 gemów @4,50 Fortuna
spotkanie potrwa dłużej niż 240 minut @2,50 Fortuna

Spodziewałem się, że Stefanos Tsitsipas postawi Alcarazowi znacznie trudniejsze warunki, ale Tsitsipas nie miał dnia, popełniał mnóstwo błędów. Wyjątkiem był drugi set, w którym Tsitsipas przestał seryjnie psuć i Alcaraz miał spore problemy, by go wygrać, potrzebny mu był do tego tiebreak. W tym turnieju trochę bardziej przekonuje mnie gra Jannika Sinnera, on pewniej wygrywa swoje mecze, Wyjątkiem był pierwszy set w spotkaniu z Moutetem, ale tam Moutet grał bardzo niestandardowy tenis i Sinnerowi zajęło trochę czasu, żeby Francuza odczytać, potem było już z górki. Nawierzchnia bardziej faworyzuje Alcaraza, ale z drugiej strony Sinner w tym sezonie jest po prostu najlepszym tenisistą na świecie, tutaj w Paryżu też radzi sobie świetnie i według mnie wygra on drugi wielkoszlemowy turniej z rzędu. Stawiam na Sinnera po długim i zaciętym spotkaniu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +426
louisarmstrong 1,3M

louisarmstrong

Użytkownik
Carlos Alcaraz v Jannik Sinner
Each Player Over 4 Aces kurs 3.25
Each Player Over 9 Aces kurs 67.00
williamhill
8:7 w asach wcale nie tak daleko od po 10 , szkoda że nie padły dodatkowe gemy w żadnym secie hm za to w DF 7:8 nadzwyczajny urodzaj na DF można było dzisiaj zrobić małą fortunę , ale weź to zgadnij:ROFLMAO:

Wydaje mi się że nie zobaczymy meczu wygranego przez któregokolwiek do zera .Teoretycznie faworytem Alcaraz ale w h2h na cleyu remis a gra dwóch godnych siebie i równorzędnych rywali.Po 5 asów chyba ze sporymi szansami po 10 asów teoretycznie i w pięciu setach z trzema tajbrekami było by cięzko ale czasem przebieg meczu i dydpozycja graczy potrafią zadziwic.Kurs 67 wystawiony przez buka hm odważny.Hm to ja też się odważe na stawkę 3e
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2970
kubabrenner 258,1K

kubabrenner

Użytkownik
Ruud - Zverev
Typ: Zverev powyżej 18.5 gemów
Kurs: 1.40 (fortuna)


Trudno wskazać wyraźnego faworyta w tym meczu, ale jednak w mojej opinii jest to 60/40 dla Zvereva. Idę w over jego gemów, bo typ powinien spokojnie wejść nawet przy jego przegranej, oczywiście po walce. Nie spodziewam się tu 3-0 dla którejkolwiek strony, rok temu mieliśmy identyczny półfinał i górą był Ruud 3-0, jednak Niemiec był w zupełnie innej formie i nie ma nawet co porównywać jego gry wtedy a teraz. Tak jak czułem, że z Minaurem wygra 3-0, tak tu spodziewam się 4 lub nawet 5 setów i do samego końca walki o finał RG. Nie chce mi się wierzyć w wyraźną wygraną Norwega, bo ani razu takiej nie pokazał na tegorocznym turnieju. Jedynie 3-0 w 1R z Meligenim, ale to był tak naprawdę obowiązek, potem męczarnia z Fokiną 3-2, zgubione sety z Etche i Fritzem, a 1/4 grać nie musiał bo Djoko się wycofał. Na jego szczęście, bo wg mnie oglądalibyśmy dziś Djoko - Zverev, gdyby nie kontuzja Serba. Zverev kiedy trzeba to potrafi włączyć wyższy bieg, Ruud będzie cierpliwie przebijał i mniej ryzykował, co może dekoncentrować rywala, stawiam że spokojnie ugra seta, a już na pewno w którymś wbije 5 gemów, jednak spodziewam się solidnego serwisu od Zvereva i dobrej dyspozycji, skoro tak rozpędzonego Minaura pogonił 3-0, to set/dwa z Ruudem wydają się formalnością. Spodziewam się tu nawet +40 gemów, nie mam pojęcia kto wygra, ale bliżej mi do Niemca, stąd idę w jego 19 gemów, bo typ może wejść nawet przy 3-0 dla Niemca.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1220
louisarmstrong 1,3M

louisarmstrong

Użytkownik
Casper Ruud v Alexander Zverev
Each Player Over 9 Aces kurs 8.00
Each Player Over 14 Aces kurs 71.00
williamhill
powyżej 15.5 asa w meczu kurs 2.05 forbet

Hm Ruud z Fritzem miał 11 asów , z Fokiną również 11 , Zverev z Griekspoorem 11 asów z Rune 16
Chyba spore szanse na over 3.5 seta a może nawet na decidera , chyba warunki sprzyjające sądząc po meczy Sinner - Alcaraz
W ubiegłym roku na Garossie było gładkie 3:0 ale z całą pewnością forma Zvereva była inna , Król Nadal w pierwszej rundzie w trzech setach dostał 8 asów.
4:19 w asach , Ruud nie dojechal zarazil sie od Sabalenki;-)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +577
R 1M

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, ATP Paryż
Godzina: 15:00
Spotkanie: Zverev - Alcaraz
Typ: liczba gemów: powyżej 35,5
Kurs: 1,65
Bukmacher: superbet
Analiza:
Wielki finał dwóch godnych siebie rywali po wycofaniu Djokovica, którzy przed rokiem zakończyli grę na paryskich kortach na etapie półfinałów. Carlos Alcaraz czeka na swój pierwszy triumf na kortach Rolanda Garrosa i w pojedynku z Alexem Zverevem jest faworytem- pozostaje potwierdzić to tylko na korcie. W półfinale Alcaraz po pięciosetowej walce pokonał Sinnera, natomiast Zverev dość gładko pokonał ubiegłorocznego finalistę Caspara Ruuda- ciężkie chwile Alex przeżywał we wcześniejszych pojedynkach z Griekspoorem i Rune. Obaj panowie znają się znakomicie, bowiem w ostatnich trzech latach na różnych nawierzchniach spotykali się aż dziewięć razy a bilans to 5-4 dla Zvereva. Wygrana z ostrożnym wskazaniem na Hiszpana ale dobra dyspozycja Zvereva pozwala przypuszczać, że sety będą zacięte i rozegrają ich więcej niż trzy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +995
Volleyball_Expert 501,7K

Volleyball_Expert

Użytkownik
Zverev - Alcaraz typ (Dokładny wynik meczu 3:0 dla Alcaraza) kurs 2.98 Fortuna

Alcaraz oglądaj tego tenisiste w meczu z Sinnerem wykazał się niesamowita koncentracja i wytrzymałością odrabiając wynik przy stanie 2:1 w setach do tyłu. Bardzo dobrze funkcjonuje forhend jak i bekhand u Hiszpana. Na serwisie też sporo punktów zdobywa tym elementem. W dodatku znakomicie czuje okazję na zagranie skrótu i większość z nich wpada i zdobywa punkty. Zverev juz jedna noga był poza turniejem French Open z przeciętnym holenderskim tenisista Griekspoorem, gdzie Holenderem w decydującym secie miał juz podwójne przelamanie, a mimo to w tie-breaku Zverev wygrał to spotkanie. Zverev patrząc na sety spędził więcej czasu na korcie niż Alcaraz co także duży plus w kontekście jutrzejszego finału. Zverev ma swoje momenty lepsze i gorsze w swojej grze I serwis z jego strony już nie jest tak utrzymywany jak jeszcze to było w poprzednich latach. Według mnie Alcaraz jest o wiele lepszej dyspozycji i powinien pewnie wygrać ten mecz finałowy. Pozdrawiam.
 
Tenis by Dawid 1,2M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Alcaraz vs. Zverev
Wielki finał French Open, o którym wypada coś napisać, lecz zaznaczę, że to raczej mecz z gatunku tych, które raczej powinno się obejrzeć, a niekoniecznie obstawiać, ale by emocje były większe to jednak coś zaproponuję. Zauważyłem, że zdania się mocno podzielone i całkowicie mnie to nie dziwi, bo obaj mają wielkie atuty, ale też swoje wady, o czym chciałbym napisać. Faworytem bukmacherów jest Alcaraz, co oczywiście jest naturalne, lecz widać wyraźnie, że nieco zwolnił swoją grę, o czym zresztą sam mówił, mając z tyłu głowy problem z przedramieniem. W ostatnich tygodniach pauzował, by właśnie zrealizować najważniejszy cel czyli finał Roland Garros, w którym nigdy jeszcze nie grał. Nie był to na pewno rewelacyjny turniej w jego wykonaniu, gdyż na start stracił seta z De Jongiem czyli przeciętnym graczem rodem z challengerów, a mógł nawet przegrać dwa. W II rundzie momentami męczył się z Kordą, lecz już później pewnie ograł Augera-Aliassime i Tsitsipasa czyli zawodników teoretycznie lepszych od poprzedników. Półfinał z Sinnerem jednak trochę zawiódł i mimo pięciu setów, nie było tam zbyt wielu emocji. Być może oczekiwania były zbyt wielkie i raczej to powód lekkiego zawodu. Mecz na pewno był dobry, ale liczyliśmy na większe fajerwerki, a gra była bardzo rwana i raz jeden przejmował inicjatywę, a raz drugi, a w IV i V secie Sinner wyraźnie osłabł i był głównie statystą. Na pewno Carlitos jest do ugryzienia, być może jak nigdy, choć nawierzchnia na pewno jest jego atutem. Co jednak ciekawe Zverev uznaje cegłę za ulubioną nawierzchnię i coś w tym jest. Pomaga sobie serwisem, ale już w wymianach okupuje się dość głęboko za linią końcową i mimo znakomitych warunków fizycznych potrafi dominować w wymianach. Dość specyficzna charakterystyka, ponieważ idealnie pasuje do gry ofensywnej, a jednak miesza. Wydaje się, że kluczem będzie serwis, bo tym elementem ustawi sobie wymiany, a bez tego raczej inicjatywę przejmować będzie faworyt. Niemiec od dłuższego czasu gra bardzo dobrze i co ważne stabilnie, zaliczając bardzo rzadkie wpadki. W ostatnim czasie wygrał prestiżowy turniej w Rzymie po raz pierwszy w karierze i od tamtej pory nie przegrał meczu. W Paryżu nie ustrzegł się błędów, ale wyszedł z problemów obronną ręką. Był już bliski odpadnięcia z Griekspoorem i Rune, a oba mecze kończył w pięciu setach. W półfinale z kolei pomógł Ruud, który miał problemy zdrowotne i w ostatnich setach był tłem. Zverev ma zadatki by być zawodnikiem kompletnym i życzę mu bardzo tego szlema, a grał w finale tylko raz - w pamiętnym US Open (porażka w dramatycznych okolicznościach z Thiemem). Teraz jednak gra swój najlepszy tenis i jeśli go mental nie zawiedzie, a jednak presja będzie dość spora, z którą zazwyczaj lepiej radzi sobie Carlos to ma szansę na co najmniej seta, a może coś więcej. Co ciekawe bardzo optymistycznie wygląda H2H, gdyż na dziś jest minimalnie bardziej korzystne dla Zverereva, a podczas ostatniego szlema w Melbourne to właśnie on był zdecydowanie lepszy i mało brakowało by zwyciężył bez straty seta. W Paryżu grali ze sobą dwa lata temu i też zwyciężył Alexander. Ostatni mecz jednak rozegrali w Indian Wells i tam już wyraźnie lepszy był Hiszpan. Liczę na emocje godne finału i mecz na dłuższym dystansie niż trzy sety.

👉 obaj zawodnicy wygrają seta - tak @1,5 (betclic) ✅

Z ryzykownych opcji można spróbować: Alcaraz przełamie w każdym secie @2,5 (betclic) ❌

Dziękuję za całe Roland Garros!

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1522
5xharoldx5 1,6M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Alexander Zverev - Carlos Alcaraz

Typy:
Carlos Alcaraz wygra i w meczu będzie powyżej 39,5 gemów @3,10 Fortuna
Carlos Alcaraz wygra i w meczu będzie powyżej 42,5 gemów @4,05 Fortuna
Carlos Alcaraz wygra 3:2 @5,60 Fortuna
zwycięzca meczu wygra mniej punktów niż jego przeciwnik @13,00 Fortuna

Obaj gracze zasłużyli na finał. Carlos Alcaraz w półfinale miał bardzo trudne zadanie, gdyż musiał mierzyć się z Jannikiem Sinnerem i udało mu się wygrać 3:2. Mecz Alcaraza z Sinnerem przez wielu był traktowany jako przedwczesny finał, więc Hiszpan jest faworytem w dzisiejszym finale, ale Zvereva nie można lekceważyć. Alexander Zverev wrócił do swojej dobrej formy. W meczu z Ruudem pomogły mu jakieś problemy żołądkowe Norwega, które ujawniły się w drugim secie, ale trzeba oddać Niemcowi, że sam też od tego drugiego seta podniósł swój poziom gry i kto wie, czy by nie wygrał meczu nawet jakby Ruud był w pełni sił. Wrażenie robi to jak Zverev serwował, jak trafiał pierwszym podaniem. Dobre serwowanie może być kluczem do podjęcia walki z Alcarazem. Alexander Zverev jest niewygodnym przeciwnikiem dla Hiszpana i w przeszłości już to udowadniał. Moim zdaniem Zverev może mieć nawet przewagę na początku meczu, jednak obawiam się, że później to Alcaraz przejmie inicjatywę. Spodziewam się podobnego rozstrzygnięcia jak w meczu Alcaraza z Sinnerem, czyli wygraną Hiszpana, ale po długim meczu.

Podoba mi się też zakład na to, że zwycięzca tego spotkania będzie miał mniej wygranych punktów niż jego przeciwnik. Myślę, że Zverev może łatwiej wygrywać swoje gemy serwisowe, może mieć więcej wygranych gemów do 0 czy do 15 i w przypadku zwycięstwa Alcaraza po długim meczu jest szansa, że typ wejdzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3696
I 32,8K

iti

Użytkownik
Mam mieszane uczucia co do tego finału. Pozwolę sobie zacytować swój post na temat dzisiejszego finału sprzed dwóch lat, kiedy również Sasha spotkał się z nieopierzonym wtedy Carlitosem.

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev [+2.5 seta] @1.60 Totalbet
Carlos Alcaraz - Alexander Zverev [+1.5 seta] @2.60 Totalbet
Carlos Alcaraz - Alexander Zverev [2] @4.10 Totalbet
4-6 4-6 6-4 6-7... Sasha mi w tb zaimponował, nie spodziewałem się

Nie za bardzo rozumiem kursy na to spotkanie. Jasne, Alcaraz ma świetny sezon, świetne wejście do czołówki światowej, ale to jest wielki szlem. Z pewnością to nie będzie taki jednostronny mecz jak ten w Madrycie. Już nie wspominam, że tam były inne warunki wysokościowe, młody był u siebie, po ograniu Nadala i Djokovica i na dodatek kursy nie były tak jednostronne, jakie są teraz, a formuła best of 5 będzie promować Zvereva, z racji doświadczenia. To może być długi mecz i przypominam sobie, że chociażby w meczu z Tsitsipasem w Nowym Jorku były problemy zdrowotne u młodego Hiszpana w 4 albo 5 secie (nie pamiętam). Alcaraz ma swoje argumenty na to spotkanie, ale i Zverev je ma. Dźwignął mecz z Baezem mimo 2-4 w piątym, a to znaczy, że głowa (jak na niego) działa wyjątkowo dobrze.
Granie Alcaraza po 1.25 zwyczajnie mija się z celem. To żadna lokata, 3 tygodnie temu było 1.50+ na jego wygraną z tym samym rywalem w krótszym formacie, dłuższy jak wspomniałem niekoniecznie ostatecznie będzie atutem młodziaka. Za szybko zrobili z niego nowego Nadala na ziemi, bo może i będzie dominatorem, ale za wcześnie wystawiać na niego takie kursy. Zverev to nie jest pionek, niby się tutaj męczy, ale nie ma mowy o żadnym zmęczeniu w jego przypadku - to może zaprocentować.
Co się zmieniło od tej pory? Carlitos moim zdaniem nieco zatrzymał się w rozwoju, do tego styl jego gry jest kontuzjogenny i kilka kontuzji już złapał od tego czasu. Nawet tutaj na początku turnieju nie grał na 100% możliwości testując swoje ciało w pierwszych meczach. Nie wiem na ile kontuzja Sinnera wpłynęła na końcowy wynik tego meczu, ale jakiś wpływ na pewno miała. O Sashy jestem w stanie napisać chyba same superlatywy, mimo że nie jestem jego jakimś wielkim fanem. Dwa lata temu i wcześniej był w tej czołówce, dobił na swój dzisiejszy poziom i gdyby nie kontuzja to mógłby już zapisać jakiegoś Szlema na swoje konto, bo ten mecz z Nadalem stał na kosmicznym poziomie, nie doszli do tie breaka drugiego seta, a licznik już pokazywał ponad dwie godziny grania. I wcale nie było pewne, że Rafa tamten mecz wygra. Od tego czasu minęło dwa lata, mniej więcej półtorej roku od tej kontuzji Sashy zajęło wrócenie na swój poziom z tamtego okresu i mam wrażenie, że i głowa zaczęła dojeżdżać, a u niego właśnie to jest kluczowe. Z Griekspoorem wyłączyłem po drugim przełamaniu w piątym, a mimo to wyciągnął ten mecz. Głupio stracony trzeci set z Rune i pięć setów, później stosunkowo łatwe mecze z De Minaurem i Ruudem, który miał problemy zdrowotne, ale i to trzeba umieć wykorzystać, a stary Sasha lubił wypuścić takie okazje, tu bezlitośnie i bardzo pewnie domknął mecz. Stawiam na Zvereva, bo ostatnie mecze pozwolimy mu złapać nieco oddechu po dwóch pięciosetówkach. Rok temu w US Open Carlitos stłukł Sashe w trzech setach, a ten zrewanżował mu się w Australii. Sam Sasha powiedział, że w finale w Nowym Jorku mimo, że był dwie piłki od meczu i miał swój serwis to jednak nie dorósł do wygrania Szlema, dziś moim zdaniem wszystko u niego się zgadza i ten finał weźmie.

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev [+2.5 seta] @1.38 Unibet (ten typ do jakiegoś kombo)
Carlos Alcaraz - Alexander Zverev [+1.5 seta] @2.12 Unibet

Carlos Alcaraz - Alexander Zverev [2] @3.35 Unibet
6-3 2-6 5-7 6-1 6-2... niedosyt pozostaje, Zverev zbyt pasywny w kluczowych momentach, na takim poziomie nie da się wygrać mają 6/23 w break pointach
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3996
kapsel10 3,5K

kapsel10

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, ATP Paryż
Godzina: 15:00
Spotkanie: Zverev - Alcaraz
Typ: Pierwsze przełamanie - Alexander Zverev
Kurs: 2,4
Bukmacher: Betclic
Analiza:
Krótka analiza, bo czasu do finału pozostało niewiele. Na początku dodam, że nie widzę tu innej opcji niż wygrana Carlosa Alcaraza, któremu tytuł wielkoszlemowy na nawierzchni ziemnej po prostu się należy i pomimo jego młodego wieku to dziwne, że jeszcze tego nie osiągnął, mając na uwadze, że triumfował już w US Open czy Wimbledonie. W końcu mączka to jego ulubiona nawierzchnia. Jestem spokojny o to, czy Carlitos udźwignie psychicznie napięcie finału RG, bo grał już wiele ważnych spotkań o stawkę, a mimo 21 lat na karku ma wielkie doświadczenie w tourze. Myślę, że Saschę stać tu maksymalnie na wygranie jednego seta, ale kort zweryfikuje czy mam rację. Najpierw statystyka - w 4/6 meczach na tegorocznym French Open w swoich meczach Carlos Alcaraz pierwszy tracił serwis - kolejno z Wolfem, De Jongiem, Felixem i z Sinnerem. Jedynie z Kordą i Tsitsipasem udało mu się dłużej utrzymać serwis niż rywalom. Szansę w podanym typie upatruję także w tym, że Alexander posiada bardzo solidny serwis i nie jest łatwo go przełamać. Nie ryzykuje też nadmiernie przy podaniu, przez co odnotowuje solidne % zarówno przy pierwszym czy drugim serwisie. Jest to uwarunkowane jego warunkami fizycznymi, które pozwalają mu generować bardzo dobre prędkości przy podaniu nawet gdy lekko zwolni rękę. Na returnie pomimo jego wzrostu również jest bardzo groźny, bo jest sprawnym i elastycznym zawodnikiem. który nie ma problemu z poruszaniem się po korcie. Carlos natomiast często ma trudności przy wejściach w mecz. On z gema na gem jest coraz lepszy i się rozkręca, chyba każdy się z tym zgodzi. Było to widać w ostatnim meczu, gdzie mierzył się z rywalem z najwyższej półki - Jannikiem Sinnerem - z którym stopniowo przejmował kontrolę i dominację w meczu. Na pewno jest to w dużej mierze zasługa atletyzmu Hiszpana, na którego chyba nie ma mocnego. To lepsza wersja Alexa de Minaura, który również potrafi świetnie się bronić, ale ma problemy przy przejmowaniu inicjatywy oraz dużo mniejsze umiejętności od Carlosa. Dla niego nie ma straconych piłek, jest szybki, silny i wybiegany co udowadnia w każdym meczu. Do tego możemy dołożyć także jego zdrowie, z którym wydaje się, ze w końcu jest wszystko w porządku, a poprzednie kontuzje nie dają o sobie znaku i zostały zażegnane. Podsumowując - w moim scenariuszu Alex przełamie dość szybko Alcaraza, ale uważam, że równie szybko Carlitos zacznie dochodzić do głosu i im głębiej w las tym będzie to bardziej jednostronne spotkanie na korzyść Alcaraza. Kurs adekwatny do ryzyka, a w dodatku na Betclic bez podatku. Powodzenia! 🍀

Poboczne typy:
Bezpieczniejszy: Carlos Alcaraz wygra mecz - 1,45 (Forbet)
Ryzykowny: Wygrana 1. seta i wygrana w meczu - Alexander Zverev / Carlos Alcaraz - 4,8 (Betclic)


Pozdrawiam,
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom