>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

ATP Tour - Brisbane, Chennai & Doha, 01-08.01.2012

Status
Zamknięty.
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Lutek89 Twoje stwierdzenie że: Igor preferuje grę na szybszych nawierzchniach - jest bzdurne. Ileż można pisać o rzeczach oczywistych, jak również o tym, że tematy tenisowe na FB to miejsce ze ogromna ilością błędów merytorycznych, a ten temat powoli przechodzi do niechlubnej historii.

Serwis w jego levelu jest średniej klasy, o grze przy siatce nie wiem po co piszesz, skoro biega do niej incydentalnie, a mocno topspinowy profil uderzeń i lata spędzone w Valencii na kortach ziemnych, dają mu handicap przede wszystkim na mączce. Akurat nawierzchnia w Brisbane nieźle przyjmuje topspiny, więc może to uratuje Twój typ, ale oparty na niezrozumiałej argumentacji.
Fakt faktem, na pewno zapędziłem się ze stwierdzeniem że hard to jego ulubiona nawierzchnia ,jednak oglądałem kilka meczów w jego wykonaniu chociażby w hali i jeśli miał dzień, to nie wyglądał źle a mocny serwis (kiedy wchodził) często ratował sprawę. Tenisistą wybitnym nie jest, ale jeśli mówimy o jego zaletach to moim zdaniem podanie i dobry, mocny forhend można mu przypisać.
 
wlodar 204

wlodar

Użytkownik
Lutek89, dobrze wiesz, że to już jest &quot;lanie wody&quot;;)

Luke Saville
- Alex Bolt 1 2.10 (bet 365) 6:4 1:6 6:3 ✅
Abstrahując od wyniku meczu, kurs zupełnie źle oszacowane, a punktem odniesienia dla traderów bez wiedzy był zapewne ranking zawodników, cyferki. Z kronikarskiego obowiązku - Luke to nr 2 juniorskiego rankingu, zeszłoroczny triumfator juniorskiego Wimbledonu i finalista Australian Open, który dopiero ociera się o świat seniorskiego tenisa, świat futuresów.
Swojego starszego o rok rywala ograł nie raz, ostatnio miesiąc temu (7:5 7:5), w półfinale Juniorskich Mistrzostw Australii. Nie jest to zaskakujące biorąc pod uwagę inną skalę talentu i zbyt dużą pasywność w grze Bolta (widziałem go w tym roku 2x w rodzimych futruresach w Krakowie i Katowicach), która agresywnego Saville zaprasza do zabawy.

http://forum.bukmacherskie.com/f35/kort-otwarty-dla-publicznosci-forum-bukmacherskie-version-38804-3.html

 
Otrzymane punkty reputacji: +3
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
Ilhan - Begemann @ 1.40 ✅ 46 62 63
Nawierzchnia w Doha jest dosyć wolną nawierzchnią i gracze ofensywni grający s&amp;v, chip &amp; charge, approache muszą wykonywać swoje zagrania na bardzo wysokim poziomie.
Takim zawodnikiem jest Niemiec Begemann jeszcze parę lat temu gość znikąd jak i aktualnie dużo osób go nie kojarzy, jeszcze parę lat temu deblista z satelitek który ogromny skok w rankingu zrobił na mączce ceglanej na kontynencie Ameryki Południowej, pewnego pułapu raczej nie przeskoczy ale jednak uwazać na niego trzeba.
Marsel choć w ostatnim sezonie słabo, więcej potrafi w głębi pola niż Niemiec, rozrzucić rywala, minąć to jeszcze nieźle potrafi, a Plexicushion w Doha powinno pomagać łapać punkty bo nie każdej chirurgicznej akcji rywala.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Falla, A - Dolgopolov, Alexandr 1,28

Wg. mnie dobry tym na otwarcie sezonu. Falla ma już swoje lata i pod koniec zeszłego sezonu grywał głównej w challach, szło mu tam naprawdę dobrze. Ma dobry ranking więc na początku sezonu ponownie zobaczymy go w turze. Jednak zdecydowanie nie reprezentuje już tego poziomu, jest wszechstronnym grajkiem. Dobrze czuje się na cegle i na twardych kortach. Ukrainiec nowa gwiazda tenisa, fantastycznie pokazał się w AO, pewnie nie obroni wszystkich punktów z zeszłego sezonu. Aby nie spaść w rankingu musi tutaj zaliczyć naprawdę dobry występ. Umiejętności zdecydowanie po jego stronie, o wynik jestem spokojny.
 
kamil081308 155

kamil081308

Użytkownik
Falla, A - Dolgopolov, Alexandr 1,28

Wg. mnie dobry tym na otwarcie sezonu. Falla ma już swoje lata i pod koniec zeszłego sezonu grywał głównej w challach, szło mu tam naprawdę dobrze. Ma dobry ranking więc na początku sezonu ponownie zobaczymy go w turze. Jednak zdecydowanie nie reprezentuje już tego poziomu, jest wszechstronnym grajkiem. Dobrze czuje się na cegle i na twardych kortach. Ukrainiec nowa gwiazda tenisa, fantastycznie pokazał się w AO, pewnie nie obroni wszystkich punktów z zeszłego sezonu. Aby nie spaść w rankingu musi tutaj zaliczyć naprawdę dobry występ. Umiejętności zdecydowanie po jego stronie, o wynik jestem spokojny.
Dolgopolova po 1,28 ? Kilka razy w ubiegłym sezonie przegrywał w pierwszych rundach z graczami, których teoretycznie miał &quot;zjeść na siadanie&quot;.
Falla grać w tenisa potrafi i miewa od czasu do czasu przebłyski.
 
A 0

agnieszka_1993

Użytkownik
Julien Benneteau - Bernard Tomic - 1.61
Młody Tomic gra u siebie, w swoim kraju i nie sądzę by dał się tak łatwo pokonać Francuzowi. Z pewnością pomoże mu doping publiczności. Tomic to jedno z największych objawień zeszłego sezonu, dotarł przecież do ćwierćfinału Wimbledonu. Z pewnością pomogły mu treningi z Djokovicem, widać wyraźny postęp w jego grze i w rezultatach, ma chłopak duży talent. Nie zapominajmy także że korty twarde to jego ulubiona nawierzchnia.
Natomiast Benneteau już wiekowy zawodnik, bez żadnych większych osiągnięć w poprzednim sezonie oraz z przeciętną grą. Mam nadzieję że młodość wygra.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Tenis ATP Kwalifikacje Doha 14-45 1.01.2012
Lacko - Sijsling
typ: 0-2 5:7 5:7 ✅
4.0
Bet365
Analiza
Dzis w spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji do turnieju w Doha Slowak Lukas Lacko zmierzy sie z Igorem Sijsingiem z Holandii. Lacko w pierwszej rundzie nie bez problemow pokonal Mische Zvereva, ktory w moim odczuciu powinien raczej skupic sie na grze deblowej, w ktorej to radzi sobie bardzo dobrze i ma do tego predyspozycje. Dobrze gra wolejem, swietnie serwuje to jego glowne atuty, ktore w deblu sa chyba najwazniejsze. Lacko probuje przebic sie swiatowej czolowki, lecz bezskutecznie. Slowak zupelnie mnie nie przekonuje. Mowilo sie o nim jako o talencie na miare nawet top20, ja tego nie widze, to co najwyzej przecietny zawodnik, typowy challengerowiec. Dzis naprzeciw niego stanie Holender - Sijsling ktory bardzo dobrze serwuje, co na nawierzchni w Doha daje przewage. W pierwszej rundzie pokonal on bez problemow Marchenko, oddajac mu zaledwie cztery gemy. Ciezko jest typowac pierwsze mecze sezonu w tenisie, jednak na mnie spore wrazenie zrobilo gladkie zwyciestwo nad Ukraincem. Ponadto osobiscie uwazam, ze jesli Holender gra na miare swoich mozliwosci to potrafi grac lepiej od Slowaka. Dlatego tez uwazam, ze to Holender wygra dzisiejszy mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
ted 10,4K

ted

Forum VIP
wymieniłeś atuty Zvereva który przegrał z Lackiem a jakbys wiedział to Sijsling dysponuje tym samym czyli s&amp;v
 
S 10,5K

sheva91

Użytkownik
Ryan Sweeting - Gilles Simon Sweeting +4,5g 1,85 Bwin ⛔ 3/6 4/6

Każdy fan tenisa wie jak gra Gilles Simon. Jest to nudny, konsekwentny do bólu przebijacz, potrafiący każdego zanudzić swoją grą.
Sweeting to dla mnie tenisista o dwóch obliczach: potrafi grać nudno i na przerzut jak Simon, a gdy ma dzień to potrafi grać niesamowicie agresywnie, momentami jak taki typowy jeździec bez głowy.
Zastanawia mnie jakiego Ryana&#39;a zobaczymy dzisiejszej nocy, ale jaki by on nie był to i tak powinien handi pokryć. Chyba, że Gilles zacznie karcić returnami jego słaby serwis, no ale z drugiej strony Francuz to nie jest gracz, którego nie można przełamać.

-----------------------------------------------------------------------------------

Julien Benneteau - Bernard Tomic over 22,5g 1,80 Bwin ✅ 2/6 6/4 5/7
Wielka nadzieja australijskiego tenisa Bernard Tomic zaczyna turniej w Brisbane od pojedynku z Julienem Benneteau. Tomic w wywiadach opowiada o swoich wielkich aspiracjach i o tym, że chce wygrać ten turniej.
Jego pierwszym rywalem będzie Benneteau. Francuz jest niewygodnym tenisistą nie boi się ataków i wypadów do siatki.
Panowie grali ze sobą już 2 razy, oba mecze wygrał Julien, ale zawsze w trzech setach.
Nie ulega wątpliwości, że Bernard jest faworytem tego meczu, będzie napędzany przez wspaniałą australijską publiczność, która widzi w nim następcę Hewitta, a nawet ma nadzieję, że Bernie zrobi to co nie udało się Lleytonowi, czyli wygra AO.
Uważam, że Tomic wygra ten pojedynek, ale Benneteau na pewno postawi twarde warunki młodszemu rywalowi. Dlatego ten over jak znalazł. :smile:
 
mozi 552

mozi

Użytkownik
PLAYER TO WIN BRISBANE INTERNATIONAL 2012: Tomic @ 17.0 Pinnacle
O młodym kangurze już się rozpisywałem w tym temacie, nie ma sensu więcej pisać. Jeśli dobrze wejdzie w turniej to oprócz Murray&#39;a ciężko będzie go komuś powstrzymać ;)
Bernard Tomic - Julien Benneteau 1 @ 1.73 Pinnacle ✅
Co za tym idzie oczywiście powinien wygrać pierwsze spotkanie. Rywal wymagający jak na pierwszą rundę, jednak nie widzę wielu atutów po stronie Francuza. Takim jest na pewno doświadczenie, choć uważam, że młodość i przebojowość Tomica przeważy o jego zwycięstwie w tym spotkaniu.
Igor Andreev - Jurgen Zopp 1 @ 2.5 Bet365 ⛔
Finałowa runda kwalifikacji. Obaj nie bez problemów się do niej dostali. Faworyzuje w tym meczu młodszego Zoppa, bo wiem, że posiada o wiele więcej atutów ofensywnych od swojego rywala i w tym spotkaniu większość może zależeć od niego. Jeśli zagra mądrze, tj. będzie grał często na bh Rosjanina to ma wielkie szanse na szybki debiut w turnieju ATP w sezonie 2012.
Jesse Levine - Tobias Kamke 1 @ 2.5 Bet365 ✅
Drugi typ z kwalifikacji. Do tej pory dwa razy grałem przeciwko Amerykaninowi, ale ogrywając dwóch solidnych przeciwników pokazał mi, że się myliłem co do jego oceny. Nie bez przypadku wygrał WC do Australian Open i myślę, że stać go na awans do turnieju głównego w Brisbane. Tobias Kamke woli na pewno odrobinę szybsze korty, jego specyficzny styl gry, granie płaskich, szybkich piłek może przynieść klęskę w meczu z regularnym Levine, który na pewno ma o wiele bardziej zrównoważoną ofensywę i defensywę. Myślę, że w tym przypadku umiejętności w obronie Jesse powinny dać mu awans. Jedynym mankamentem w dwóch pierwszych meczach był u niego serwis (wnioskuje jednak tylko po statystykach).
Wszystkie moje typy na 2 stycznia znajdziecie w moim temacie do którego zapraszam ;)
http://forum.bukmacherskie.com/f15/tenis-okiem-moziego-49903-13.html#post2608491
Jeśli skorzystałeś z typu, lub analiza w czymś Ci pomogła kliknij dzięki ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
mrbet 9

mrbet

Użytkownik
Benneteau - Tomic 2/6 6/4 5/7 ✅

Poczatek sezonu i ciezko wrozyc z fusow , ale akurat tutaj jestem dosc mocno przekonany do swego typu . Nawierzchnia w Brisbane jest dosc szybka , co przy mozliwosciach serwisowych obu zawodnikow z pewnoscia bedzie mialo znaczenie co do mego typu :
i jeden i drugi potrafi zagrac przy siatce, tak samo slajsem - co przy tych kortach i warunkach fizycznych (wzrost) zapewni spoznione , slabsze zagrania , idac dalej mozliwosci serwisowe obu zawodnikow z pewnoscia beda kopalnia pkt , takze owe napisane slowa mam nadzieje przeleja sie na obraz w trakcie spotkania .
Obaj jak na swe mozliwosci niezle sobie radza w defensywie , ale przy tej nawierzchni i charakterystyce obu zawodnikow , ciezko bedzie o przelamanie .
H2H takze to podpowiada
2 zwyciezkie pojedynki dla Francuza , 5 rozegranych setow w tym 3 TB .

Reasumujac : poczatek sezonu , szybka nawierzchnia , mozliwosci serwisowe , utrudniona gra w defensywie jak dla mnie to wszystko = over 22,5

over 22,5
@ 1,92 Sbobet


Zabojad przy siatce wiecej psul niz ...., przelaman cala masa , mamy tez nowego clowna w postaci Tomicia - jesli ktos mu wiesci wieksze sukcesy to wedlug mnie jest w bledzie . Mecz bledow !!!
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Francuz jak i młody Australijczyk grali do tej pory dwa razy, w obu przypadkach wygrał Benneteau po 3 setowych meczach. Ciężko powiedzieć, kto wygra w tym meczu.. z jednej strony doświadczony Benneteau a z drugiej młody, nieoszlifowany gospodarz - Tomic, który miewa problemy z głową. Postanowiłem zagrać over, który w tym meczu wydaje mi się najpewniejszą opcją.

Bernard Tomic - Julien Benneteau over 22,5 @1,90 / PinnacleSports ✅

--------------------------------------------------------------------------

Brazylijczyk Mello to bardziej poziom challengerowy niż fachowiec na szczeblu ATP. Ostatni raz W ATPkach (nie wliczając kilka meczów z kwalifikacji) wygrał w pierwszej rundzie Wimbledonu z Dancevicem. Poza tym najlepiej czuje się na cegle, co na pewno dodatkowo faworyzuje w tym przypadku Mullera. Dobry serwis i nienaganna gra z głębi kortu gracza z Luxemburgu powinna załatwić tutaj sprawę z Brazlijczykiem, który nie pamiętam kiedy ostatni raz wygrał na hardzie. Kurs nie zbyt zadowalający, ale moim zdaniem warto próbować.

Ricardo Melo - Gilles Muller @1,47 / PinnacleSports ✅
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Wiadomo, że za Marcosem przemawia doświadczenie i na ogół solidne występy na ziemii Australijskiej, jednak Harrison to typ gracza, wobec którego zawsze pokładam nadzieję na dobry występ. Młody, utalentowany, tak na prawdę dopiero kariera przed nim, czasami jedynie pojawiają się problemy z głową. Liczę jednak, że dołączy do swojego rówieśnika - Tomica, który przed chwilą pokonał Benneteau i również zdoła ograć weterana z Cypru i tym samym zaliczając dobry start w sezonie.

Ryan Harrison - Marcos Baghdatis @3,06 / PinnacleSports ⛔
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Vishnu Vardhan - Ivan Dodig 2 1.185 PinnacleSports 6:4 6:7 1:6 ✅

ATP Chennai, 2.01.2012, 13:45

Vishnu Vardhan nie gra w turniejach ATP, nawet w challegerach rzadko, najczęściej w ITFach, a gra tu tylko dlatego, bo ma dziką kartę, a mecz jest rozgrywany w jego ojczyźnie. Co do jego szans w meczu z Chorwatem to wg mnie są marne, Chorwat miał o niebo lepsze wyniki niż jego dzisiejszy rywal i tylko zlekceważenie meczu przez Chorwata może skutkować porażką, co myślę, że nie będzie miało miejsca, początek sezonu, nie ma mowy o zmęczeniu sezonem czy znużeniu jakimś, Chorwat pewno wygra.
 
hellraiser 636

hellraiser

Forum VIP
De Bakker - VDM @ 1.67 ✅ 62 64
Korty w Madrasie nie leżą graczom aż zanadto ofensywnym jak i troche surowym technicznie, a pod taki typ zawodnika podchodzi Afrykaner.
Holender wraca do świata zywych i jestem pewien że w krótkim czasie znacznie poprawi ranking, a Chennai jest na to pierwszą szansą.
Krótko Holender dosyc uniwersalny, lecz skupia sie na grze z koncowej linii ktora mu wychodzi i taki rywal jak drewno z RPA w decydującej fazie kwalifikacji jest na reke dla nadziei Holenderskiego tenisa.
Bachinger - Golubev @ 1.95 ⛔ 64 46 64
Podobny scenariusz widze w tym spotkaniu, Bachinger wolnych nawierzchni nie cierpi chociaż lubie tego typa i narzędzia do gry ma, ale jednak nie sadze by na tej nawierzchni i z Golubevem prowadzil tutaj w swoim rytmie cale spotkanie.
Kazach choć agresywny to jego agresywność jest kontrolowana i granie np. w Doha jest dla niego dobra opcją.
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Tenis ATP Debel Doha 16:30 2.01.2012r
Brown/Tsonga - Bracciali/Starace
typ: 0-2 1:6 5:7 ✅
3.60
Bet365
Analiza
Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju deblowego w otwierajacym sezon w turnieju w Doha Wlosi Daniele Bracciali i Potito Starace zagraja z para Francusko-Niemiecką Jo Wilfriedem Tsonga oraz Dustinem Brownem. Wlosi to para doswiadczona, grajaca w takim skladzie od kilku, kilkunastu dobrych miesiecy. Wlosi są tutaj rozstawieni bardzo wysoko, z numerem trzecim. Wlosi maja na swoim koncie kilka bardzo dobrych wynikow z ubieglego sezonu. Wygrali oni turniej w Bukareszcie, byli w trzeciej rundzie w Australii i US Open, cwiercfinale Rolanda Garrosa i w Sankt Petersburgu. Nie wystepowali oni zbyt czesto mimo tego moga sie pochwalic dobrymi osiagnieciami. Obaj dobrze czuja sie w grze kombinacyjnej, dobrze radza sobie przy siatce. Bracciali swoją dalszą karierę poświecil juz tylko grze deblowej, ktora idzie mu ewidentnie lepiej niz zakonczona juz kariera singlowa. Starace wystepuje w Doha jeszcze w grze singlowej. Ich przeciwnikami beda dwaj komicy swiatowych kortow - Dustin Brown i Jo Wilfried Tsonga, dla ktorych czasem wazniejsza jest widowiskowsc akcji niz jej ostateczny skutek. Niemiec jamajskiego pochodzenia gral tutaj w eliminacjach, przegral juz w I rundzie z Bjornem Phau, ktory w kolejnym meczu odpadl z dalszej rywalizacji. Pokazuje to, ze Niemiec nie jest na poczatku sezonu w najwyzszej formie. Nie jest to tez zawodnik tej klasy co np. Starace, czy deblista taki jak Bracciali. Tsonga przyzwoicie radzi sobie w grze deblowej, lecz traktuje ja nieco z przymruzeniem oka, co rusz zmienia partnerow, jego glowne sily skierowane sa na gre singlowa. Obaj ci zawodnicy pierwszy raz zagrają razem w debla, co moze powodowac brak zgrania. Osobiscie rowniez wyzej cenie umiejetnosci deblowe wloskiej pary i mysle, ze to wlasnie ona awansuje do kolejnej rundy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mrbet 9

mrbet

Użytkownik
Bogomolov - Volandri
Bogomolov poczynil znaczacy postep , i takich * nieporozumien* na hardzie jakim jest Volandri powienien zjadac jednym tchem .
Wloch to ceglarz , ktory grywa na hardzie bardzo sporadycznie . Marny serwis z pewnoscia bedzie sie u odnzaczal , nawet jesli nawiezrchnia w Doha do najszybszych nie nalezy , a takze gra defensywna z korej slynie V., nie bedzie juz tak skuteczna .
Poczatek sezonu i ciezko wrozyc w jakiej formie jest Bogomolov ale .....
H2H jego z podobnym ceglarzem ktory znacznie czesciej gosci na hardzie wyglada obiecujaco
6/3 6/2
6/3 6/0 oba spotkania na hardzie
under 19,5 @ 1,86 Pinnacle obecnie 1,80 Bet365
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Malisse X. - Goffin D dw 1,80
Jak dla mnie bet dnia jutrzejszego, ja atakuje dw, ale można oczywiście zagrać ma Belga po kursie około 1,35.
Jak dla mnie absolutnie różnica klas. Goffin nawet na szczeblu challi sobie bardzo średnio radzi zajmuje około 170 miejsce w rankingu, ale dostał tutaj od organizatorów dziką kartę. Jednak w losowaniu już nie miał szcześcia i gra z Malissem który broni tutaj punktów za finał z tamtego roku gdzie przegrał dopiero z fantastycznie wtedy dysponowanym Wawrinką. Nie ma opcji aby tutaj przegrał w 1r, ja tu widzę naprawdę łatwe zwycięstwo Malisse.
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Tym razem pod lupę wziąłem spotkanie Benjamina Beckera z Igorem Kunitsynem, i choć buki dość równo ocenili szansę obu panów, to ja upatrywałbym bardziej zwycięstwa Rosjanina. Becker bowiem walczył z kontuzją, która wykluczyła go z gry na ponad pół roku i tak od początku kwietnia do końca listopada wziął udział tylko w 3 turniejach challengerowych. Na pewno zagadką w tym meczu będzie jego sprawność fizyczna, która prawdopodobnie nie będzie na tyle dobra, by móc dziś (moim zdaniem) pokonać Kunitsyna, tymbardziej po tak długiej przerwie w grze. 71 w rankingu Rosjanin sezon zaliczył dość pozytywnie, szczególnie początek i końcówkę, gdzie osiągnął nawet 3 rundę US Open wygryając m.in z Bachingerem czy Melzerem. Sądze więc, że dziś górą będzie Kunitsyn.

Benjamin Becker - Igor Kunitsyn @1,85 / PinnacleSports ⛔
 
lutek 9,3K

lutek

Użytkownik
Trzeba przyznać, że Andreev nie należy do rewelacji tego turnieju. Musiał przejść przez kwalifikacje rozgrywając trzy dość ciężkie mecze, gdzie w każdym z nich grał trzy-setówkę więc spodziewam się, że nie będzie pierwszej &quot;jakości&quot;. Poza tym potrzebował własnie trzech setów by pokonać dość przeciętnych grajków pokroju Delica, Reida i Zoppa. Przedewszystkim serwis Andreeva pozostawia wiele do życzenia. Mannarino wręcz przeciwnie - Francuz podejdzie do tego turnieju wypoczęty i uważam, że mecze tego pokroju powinien mieć w zanadrzu, tymbardziej z tak nierównym Andreevem.

Adrian Mannarino - Igor Andreev @2,01 / PinnacleSports
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom