>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Algorytm - próby.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
I brazylijską.
W zasadzie, aby tylko ją sprawdzić, wrzucam teraz na noc, kilka typów brazylijskich ...

2,05 Figueirense SC 3,15 Criciuma SC 3,40 1,24 1,64 1,28 (1:1)
Typ: 1X ✅
02:0+ ⛔⛔
--
Edit:
nie wrzucam już dalej typów z tej ligi.
Widzę bowiem różnicę w tabeli (np. różnica w numerach miejsc konkretnych zespołów), którą mam zaaplikowaną do arkusza a w tabeli, na której &quot;pracowałem&quot; tworząc algorytm.
Niestety, tej tabeli, na której pracowałem nie jestem w stanie wrzucić jako nowej kwerendy do arkusza.

Ten &quot;brazylijski&quot; plik będzie z adnotacją,
że wyniki mogą zostać wygenerowane jakoś &quot;koślawo&quot; ;).
Nie odpowiadam za to w pełni, co on wygeneruje współpracując z tą a nie inną tabelą ligową.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Chciałbym jeszcze dodać, że ten sam identyczny zapis algorytmu wraz z tą samą bazą danych, jest przyporządkowany do każdej z lig.
Nie ma tutaj osobnego algorytmu do poszczególnej ligi, choć takie może sytuacja sprawiać wrażenie (bo oddzielne pliki na różne ligi).

Musiałbym chyba kilkanaście (?) nocy spędzić nad ujednoliceniem tego wszystkiego w jeden plik. Na dodatek, w nieprzejrzysty i niezbyt czytelny.
Za &quot;jakie grzechy&quot;? :razz:
Algorytm choć jest już zredukowany o setki linijek zapisu dotyczącego typów szczegółowych, to jednak jest nadal cholernie rozbudowany.
W przypływie szaleństwa zacząłem to nawet robić (ujednolicać, scalać w jeden plik), ale po godzinie zrezygnowałem.
Ponad moje zasoby czasowe. Mam co robić w życiu ????
---

Muszę przyznać, że teraz taki &quot;programik&quot; bardzo szybko pracuje, tzn. błyskawicznie.
 
ksznicz 408

ksznicz

Użytkownik
Witaj @Yar000,
Po dluzszej absencji, pragne zglosic swoja chec do systematycznej aktywnosci, szczegolnie biorac pod uwage fakt nadchodzacego, pilkarskiego weekendu.
Poza checiami, przygotowalem juz dwa stanowiska komputerowe - jedno z zainstalowanym XP Pro i MSO 2007, drugi z Win7 i MSO 2013.
Probowalem skontaktowac sie z Toba rowniez przez PW, jednakze bezskutecznie. Za pierwszym razem wygasla mi sesja, a za drugim razem uzyskalem komunikat o zablokowanej mozliwosci korespondencji.
Niemniej, mam nadzieje na kontakt i akceptacje dalszej wspolpracy.
Pozdrawiam,
ksznicz
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Cześć ksznicz.
[...]
Poza checiami, przygotowalem juz dwa stanowiska komputerowe - jedno z zainstalowanym XP Pro i MSO 2007, drugi z Win7 i MSO 2013. [...]
Teraz chyba powinno odpalić ;)
[...] uzyskalem komunikat o zablokowanej mozliwosci korespondencji. [...]
Od czasu do czasu wyłączam PW z różnych względów.
[...] Niemniej, mam nadzieje na kontakt i akceptacje dalszej wspolpracy.
Jasne, że tak.
Z tym, ze dużo się zmieniło.
Obsługa programu to już bajka.
Typy ograniczone są konkretnym plikiem, do którego zaaplikowałem konkretną ligową tabelę.
Oprócz tego, algorytm korzysta z bardzo rozbudowanych baz danych.
Jak na razie, tylko kilka lig możliwych do prognozowania.

I najważniejsze.
Różnice w tabelach (czyli w statystykach) choćby i prezentowanych przez bukmacherów, istnieją.
Typy obarczone mogą być i chyba będą, błędem (wynik), korzystania w arkuszu z innych tabel ligowych niż się to odbywało podczas tworzenia algorytmu.
Coś za coś. Zapłatą jest automatyzacja pliku.
Podczas tworzenia algorytmu korzystałem z totolotkowych, a konia z rzędem temu, komu się uda stworzyć nowe kwerendy sieci Web z tabel totolotkowych.

Oczywiście, ja mogę korzystać z algorytmu, do którego &quot;wklepuję&quot; ręcznie dane i mam wygenerowany typ&quot;prawidłowy&quot;.
Taki przywilej &quot;twórcy&quot;:grin:, któremu zresztą po tylu latach pracy,
osobiście już wszystko jedno czy &quot;wklepuje&quot; czy nie.
Poza tym, algorytm &quot;ręczny&quot; nie jest w postaci &quot;do przekazania&quot;. Jest w postaci otwartej, surowej.
Ergo: typy, które prezentować będziecie tutaj w wątku, jako (nie wszystkie) obarczone błędami nie będą miały znaczenia dla pracy nad algorytmem. I jego rozwojem.
Będą naturalnie, mniej więcej obrazować jego faktyczny stan i ukazywać obecną &quot;wartość&quot; algorytmu.
Mają natomiast jak widać znaczenie dla Kolegów obserwujących temat,
stąd, będę ten algorytm nadal upubliczniał.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Możecie tutaj wpisać &quot;zapotrzebowanie&quot;. Dla jakiej ligi prognozy algorytmu mają się odnieść (ten weekend ligowy).
Byłoby dobrze, gdyby w tych ligach odbyło się już co najmniej 8 kolejek.
Może przynajmniej 7.
----
Edit:
doszła Dania, Belgia, Czechy, Islandia.
i inne.
W tym momencie 15 lig jest.
 
A 226

adiqq

Użytkownik
Możecie tutaj wpisać &quot;zapotrzebowanie&quot;. Dla jakiej ligi prognozy algorytmu mają się odnieść (ten weekend ligowy).

Byłoby dobrze, gdyby w tych ligach odbyło się już co najmniej 8 kolejek.
Może przynajmniej 7.

----

Edit:
doszła Dania, Belgia, Czechy, Islandia.
i inne.

W tym momencie 15 lig jest.
Jeśli chodzi o moje zapotrzebowania:
Irlandia 1, Finlandia 1, Finlandia 2, szwecja 2, norwegia 1, norwegia 2,czechy, rosja, słowacja, ukraina, białoruś, węgry, słowenia, serbia, chorwacja, rumunia, turcja, grecja, argentyna2, brazylia 1, brazylia 2, chile, kolumbia, ekwador, peru, urugwaj :razz:
Wiem że niektóre dopiero co zaczęły - podałem jednak wszystkie ligi nad którymi pracuje już nieco dlużej i mam obiecujące wyniki ;)
pracuje jeszcze nad nowym pakietem lig, ale tam niedawno zacząłem, więc ciężko jeszcze coś powiedzieć(Bel1+2,Hol1+2,Aut1+2,Den1+2,Sui1+2,Jap1+2,Kor,Chi) ;)
z lig &quot;rozpracowanych&quot; wrzucam swoje typy w moim drugim wątku Low Adrenaline
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jeśli chodzi o moje zapotrzebowania:
[...]
Jakieś tam znajdziesz (z tych, które wymieniłeś).
---------------------------------
Wyjątkowo wrzuciłem aż tyle plików do pobrania.
Niestety, każdy taki plik wiąże się z mozolnością ujęcia go w formie pliku .exe.
Tak więc zachęcam do popróbowania sobie tego algorytmu, ponieważ w przyszłości,
dam się skusić na maksymalnie (bo pracochłonność), tylko 3 takie pliki (trzy różne ligi) podczas piłkarskiego weekendu.
Wy wskażecie ligi.
Poniższe pliki, wygasają w najbliższą niedzielę tuż po południu a być może, niektóre w poniedziałek.
Słowacja:
http://hostuje.net/file.php?id=7301ef1effc74d4f749cc2aacba983da
Czechy:
http://hostuje.net/file.php?id=314066fb1816d6dfb7a8b44412f507f1
Szwajcaria:
http://hostuje.net/file.php?id=d4747a2610ffaa98a2b3603be173df24
Szkocja:
http://hostuje.net/file.php?id=de4d650a1c075773d2b101e223407b70
Islandia:
http://hostuje.net/file.php?id=6da3938841eb34107b38b856c66d488d
Dania:
http://hostuje.net/file.php?id=bf144396425e3b222923616c428bbc9a
Norwegia:
http://hostuje.net/file.php?id=9f0f5f007516595df8877cd5772c7ed1
Irlandia:
http://hostuje.net/file.php?id=e1f6249b7551ee2c99a3d714b814568e
Szwecja:
http://hostuje.net/file.php?id=7fe519abbbbd00ab4fda72257f94abc6

Do tego, przypominam:
Polska 1:

http://hostuje.net/file.php?id=4d176...55276bf14d4647

Polska 2:

http://hostuje.net/file.php?id=ac791...8a1cc0bb0bcd41

Polska 3:

http://hostuje.net/file.php?id=f9e28...cebc9ac07455cd


.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
W tym momencie, mam ok 30 lig.
Jeśli chodzi o ww. linki, to jeśli programu nie pobierzecie a wygenerowanych typów do wątku nie wstawicie, to siłą rzeczy nie będzie tutaj typów i finito ????
Dla mnie, no problem.
----
Mam wiadomość od ksznicz&#39;a
o nadal trwających, dużych problemach technicznych w uruchomieniu algorytmów (kwestia systemów operacyjnych Użytkownika).
Jest to jednak indywidualna sytuacja szczególna. Do tej pory, Użytkownicy nie mieli problemów z uruchomieniem pliku.
Jeśli tylko posiadali Excela w odpowiedniej wersji.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Teraz Uwaga.
Udało mi się ująć w jeden plik, algorytm z tabelami 40 lig.
Na typy ogólne (1X2). Odpuściłem szczegółowe, bo zamordowałbym się brakiem snu.
Jeśli pamiętacie, typy ogólne (choć ta kwestia uciekała przy sprawdzianie na dokładne wyniki) wchodziły nawet, nawet ...
Program nie wygląda już tak (siłą rzeczy) czytelnie jak to było wcześniej.
Nie wygląda już ładnie, jest (chaotyczny) jak &quot;choinka&quot;. Pewne rzeczy są w nim krzywe i nieestetyczne (kody państw nie są i nie będą pogrupowane alfabetycznie lub wg jakiegokolwiek innego klucza), ale jest.
Nie podaje też komunikatu w postaci nazw drużyn choć to była praktyczna rzecz. Zbyt ogromnie pracochłonne abym się za to wziął w tym momencie.

Najważniejsze dla Was:

dziś z tej właśnie okazji &quot;ogarnięcia&quot; w jeden plik, udostępniam wyjątkowo,
KAŻDEMU UŻYTKOWNIKOWI FORUM
bez względu na jego forumową &quot;rangę&quot;, ten algorytm na 40 lig (w kilku przypadkach nie ma tam tabel ligowych, więc i typów wówczas nie będzie).
Linki do wcześniejszych wersji algorytmów, usunąłem. Ten plik, wygaśnie w niedzielę w nocy.
I nawet tym razem, nie musicie mieć Excela w wersji 2007 (choć najlepiej, żeby to on był) ale jaki chcecie aż do wersji 2007.

DO POBRANIA:
http://hostuje.net/file.php?id=37c15f486a09d7e1f5258a0147e57f10
(Hasła do pobrania i użytkowania oraz ww. link, są zamieszczone w moim forumowym profilu
(zakładka &quot;O Mnie&quot;.)
Mam nadzieję, że to Was zmobilizuje do uczestniczenia w życiu Forum, zdobywania reputacji a tym samym, umożliwienia sobie w przyszłości pobierania stąd algorytmu.

Wspomniałem niedawno, że wyniki algorytmu są obarczone niestety błędem tabel ligowych (nie ma zaimplementowanych tych tabel, na których pracowałem tworząc algorytm).
Mogą się więc te prognozy różnić od typów, jakie algorytm prognozuje kiedy nie ma w sobie zaimplementowanych tabel ligowych.

Pamiętajcie, że musicie mieć zainstalowanego Excela a nie jego odpowiednik.
Pamiętajcie, że generowanie wyników w ligach gdzie nie odbyło się co najmniej
6 a najlepiej 8 kolejek, guzik Wam da.
Pamiętajcie również, aby nie typować na następne kolejki ligowe dopóki w danej lidze nie skończy się bieżąca.

Tak więc, działajcie z głową na karku.
Jeśli coś Wam nie zadziała, to będzie błąd Waszych systemów, Excela, komputerów czy nawet antywirów i firewall&#39;i.
Plik jest bowiem w najlepszym porządku.
Klikacie wpierw arkusz pn. &quot;START&quot; i działacie ;)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Jest też taka możliwość, że w nocy do rana bo oczy miałem na zapałkach,
pochrzaniłem coś z bazami danych i cytując klasyka, &quot;cały misterny plan w p ... du&quot; ???? ,
ale spróbować zawsze możecie czy tak się stało czy nie.
--
Kody (akronimy) państw i symbole poziomu klas rozgrywkowych. (Niealfabetycznie):

NO1
DE2
LT1
KR1
JP1
IS1
IE1
ES3
GR1
CN1
BG1
CZ1
AT1
AU1
BY1
AR1
EE1
SE1
CH1
FI1
DK1
FR2
FR1
DE1
PL1
PL2
PL3
EN1
EN2
EN3
ES1
ES2
NL1
IT1
IT2
TR1
TR2
SK1
RO1
RU1
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Po każdorazowym otworzeniu pliku z zamiarem korzystania z algorytmu - nie zapomnijcie przed skorzystaniem, odświeżyć danych statystycznych.
Plik jest tylko do odczytu i dane zamieszczane w tabelach ligowych nie zapisują się na stałe.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Program generuje też info o przewidywalnej trafności typu (w procentach) oraz,
czy typ jest &quot;pewniakiem&quot; (tutaj chodzi bardziej, o doprecyzowanie, wskazanie kierunku ...).
Tym się bardzo nie przejmujcie ???? .
Ważniejsza prognoza &quot;główna&quot;.
Lig do programu mógłbym wrzucić więcej
ale już całkiem nieładnie (nieestetycznie) by to jako całość, wyglądało.
Gdzie to zmieścić w obrębie zasięgu monitora i wzroku Usera?
Czterdzieści, to chyba nie jest mało?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie podoba mi się, że nawet tam gdzie nie ma tabel, algorytm generuje wynik. Np. w AU1.
Być może coś się poprzestawiało. Robiłem to przecież całą noc do białego rana.
Mam nadzieję, że mi się kolejność tabel nie pomieszała i łączy się w ogóle z tymi tabelami co trzeba ????
Sortowałem arkusze wg kolejności alfabetycznej. mam nadzieję, że wtedy się coś nie przestawiło.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
daj chwilkę na zapoznanie się ????
Ok ;)
---
W przyszłości, zamiast wyboru literką &quot;z&quot; (zaznaczanie), spróbuję zastosować formularz z polami do wyboru przy pomocy kliknięcia/zaznaczenia.
To jednak tylko szczegóły techniczne.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Tylko tak na jeden meczyk patrzyłem ... Ruch - Bełchatów, wyszło Wam z algorytmu &quot;2&quot;. Nieprawdaż?
Chyba, że coś się przez ostatnie 2 minuty zmieni w meczu.

Ponieważ, troszkę Osób program pobrało, to mam nadzieję, na jakieś wypowiedzi w sprawie.
Jak się Wam z (na) nim pracuje?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
W poniedziałek po zaktualizowaniu danych wytypuje cala kolejke ekstraklasy i wrzuce tutak propozycje algorytmu.
Tylko, że nie zdążysz ;)
Weźcie pod uwagę .., napisałem, iż:
=Yar000;4777854][...] Ten plik, wygaśnie w niedzielę w nocy.
[...]
W każdym razie, tak mi się wydaje :grin:

Z różnych przyczyn, o których wspominałem:
[...] Mam nadzieję, że to Was zmobilizuje do uczestniczenia w życiu Forum, zdobywania reputacji a tym samym, umożliwienia sobie w przyszłości pobierania stąd algorytmu.
[...]
I to (odnośnie kryteriów związanych z udostępnieniem pliku):
[...]udostępniam wyjątkowo,
[...]
bez względu na jego forumową &quot;rangę&quot; [...]
Ponadto, pracuję nad nim, wprowadzam poprawki, dorzucam dane do bazy danych.
&quot;Wypuszczony&quot; przeze mnie będzie, zawsze możliwie najbardziej aktualny plik.
Wykorzystajcie ten weekend jeśli ten konkretny plik ma się Wam na coś przydać.
 
Do góry Bottom