>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

A to Polska właśnie...

trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Denerwuje mnie to że ludzie nie potrafią zrozumieć zdania innej osoby jest to dosyć częste w polityce każdy widzi swoją prawdę nie chce wchodzić w ten temat bo szkoda nerwów.
Nie ma co się spinać tylko działać aby lepiej było .
Moje zdanie jest takie że na tę chwile ciężko kogoś wybrać kogoś ciekawego większość nie wie jak się zachować na stanowisku ,nie którzy robią dobrze dla siebie więc ja chcę tylko normalności zmiany prawa ,zmiany w gospodarce , w sporcie i szkoleniu młodzieży to jest za dużo dla tych ludzi na tę chwile.
bełkot mój ale co tam...
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
zależy jeszcze co napisał dokładnie na tym murze.. Głoszenie niektórych treści jest zakazane i może to właśnie do tego należało.
Nie rozumiem jednak szukania odpowiedzialności za działania najniższych szczebli jak policji i zwykłych sądów u władzy. Co oni mają do tego? Myślicie, że to polecenia Donalda &quot;łapać i skazywać wszystkich co źle wyrażają się o rządzie&quot;? Jakie upolitycznienie? Prokuratorzy i sędziowie przecież są ci sami ciągle. Za rządów PIS czy PO. Zmieniają się oczywiście na najwyższych szczeblach jak prokurator generalny czy skład KRS, ale mówimy o przypadku zwykłego chłopaka skazanego w najzwyklejszym sądzie. Przecież nawet połowa z nich może być elektoratem Jarka, który przecież skupia &quot;inteligencję&quot; podobno.
 
Baqu 957,6K

Baqu

Forum VIP
zależy jeszcze co napisał dokładnie na tym murze.. Głoszenie niektórych treści jest zakazane i może to właśnie do tego należało.

Nie rozumiem jednak szukania odpowiedzialności za działania najniższych szczebli jak policji i zwykłych sądów u władzy. Co oni mają do tego? Myślicie, że to polecenia Donalda &quot;łapać i skazywać wszystkich co źle wyrażają się o rządzie&quot;? Jakie upolitycznienie? Prokuratorzy i sędziowie przecież są ci sami ciągle. Za rządów PIS czy PO. Zmieniają się oczywiście na najwyższych szczeblach jak prokurator generalny czy skład KRS, ale mówimy o przypadku zwykłego chłopaka skazanego w najzwyklejszym sądzie. Przecież nawet połowa z nich może być elektoratem Jarka, który przecież skupia &quot;inteligencję&quot; podobno.
napisał &quot;jebać rząd&quot; - było o tym nawet w głównych wiadomościach na TVN-ie.

Tak czy siak kara jest nieadekwatna do czynu, o tym nawet mówią czołowi politycy każdej z partii i ma się to niby zmienić wraz ze zmianą prawa, aby tak rygorystycznych przepisów nie było, ale kiedy to zostanie zrobione ? nie wiadomo... o dziwo sam prokurator wniósł sprawę do rozpatrzenia, gdyz szkoła, na której powstał &quot;napis&quot;, nie wniosła oskarżenia.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Moim zdaniem ten Minister Sprawiedliwości chce po prostu ocalić twarz tego rządu i upolitycznionej Prokuratury i Sądownictwa - namawia by odwołał się bo potem w II instancji pewnie Minister wywrze nacisk bo się zrobi wrzawa w mediach i oddalą pozew w II Instancji. Tuskaszenko i SB działają coraz ostrzej ;/
o *****! w zasadzie to nawet nie wiem, co napisać słowem komentarza. Nie wiem też, czy mam się śmiać czy płakać. Już sama sugestia o wywieraniu nacisku przez Ministra na sąd jest tak &quot;tropikalna&quot;, że mam problemy z oddychaniem. Natomiast jeszcze bardziej przerażający jest stan świadomości społeczeństwa - &quot;oddalenie pozwu w II instancji&quot;?!?!?! Sprawa karna, II instancja, wyrok skazujący sądu rejonowego...gdzie tu jest do cholery pozew?:?
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Dzięki Krzysiek za te sukcesy, nie szkodzi, ze skopiowales, grunt ze sie wysililes i poszukałes, gratulacje ????

Hmm, jesli tyle tych sukcesów(jak napisales az 189 na onecie było) to czemu juz nie rządzą, co sie stało, ze najbardziej zajebista partia juz nie rządzi, przeciez tyle dobra w kraju zrobili, powiedz mi Krzysztof, dlaczego nie rządzą?(nie pytam dlaczego Lech nie rządzi-to oczywiste, z reszta i tak by nie zostal wybrany na druga kadencje...) Przeciez jakby mieli tyle tych sukcesów(a mieli) to powinnien pis rzadzic dalej a nie rządzi...

(sorry za *****wą składnie ale chcialem ukazac ironie w mojej wypowiedzi)


Aha, bym zapomniał, nie jestes głupi, bo głosujesz na pis, jestes głupi jesli nie widzisz (bądź nie chcesz widziec) tego co jarek robił w trakcie kampani, skopiuje swoją wypowiedz z poprzedniej strony:

&#39;&#39;Nie, jak juz wielokrotnie Wojtek prawiłem na tym forum, nie lubie kaczynskiego za to co wyczyniał pod krzyzem za to ze mowil ze to nie cialo jego brata widzial w smolensku (po pol roku od katastrofy) i za to, ze wykorzystywał smierc brata w kampani, to 3 główne argumenty przekonujące mnie o słusznosci tego zdania &#39;&#39;JAREK JEST BE&#39;&#39; (ty je sformułowałes-poziom podstawowki widze...)&#39;&#39;


O to dlaczego NIGDY (chyba ze jarek zbyszek i jacek odejda) nie zagłosuje na pis


Czekam z utęsknieniem kiedy mi wymienisz SUKCESY rządu D.Tuska :?:
Tez umiem kopiować, Krzysiek, ale ja podsune Ci takze porazki zebys sobie nie myslal, ze idealizuje PO tak jak Ty PiS:

Sukcesy:

Wysoki wzrost gospodarczy – Polska po 2009 roku w którym jako jedyny kraj UE miała wzrost gospodarczy w tym roku, jak wszystko wskazuje będzie podobnie. To efekt siły polskiej gospodarki , ale także dużych inwestycji w poprzednich latach połączonych z pieniędzmi z UE.

Reakcja pokryzysowa po katastrofie smoleńskiej i powodzi – rząd szybko reagował, po tragedii smoleńskiej. Jednym z największych pytań, było czy państwo zadziała w warunkach kryzysu instytucjonalnego, gdy w Smoleńsku zginęły osoby pełniące najważniejsze funkcje w państwie. Mimo tak wielkiej tragedii , państwo funkcjonowało bez większych zakłóceń. Podobnie po powodzi , gdy rząd szybko zdecydował o dużym pakiecie pomocy .

Porozumienie z KE w sprawie OFE – Komisja Europejska ma na traktować ulgowo z powodu deficytu i długu , wynikającego z kosztów reformy emerytalnej i działania OFE . Wcześniejsze próby tego typu kończyły się porażką. Jednak nie ma mowy o zmianie statystyk, a do tego rząd przedstawiał OFE za granicą jak sukces podczas gdy w kraju zaczął dyskusję o zmniejszeniu pieniędzy przekazywanych do funduszy emerytalnych. Plusem jest także to , że nastąpiła po raz pierwszy od 10 lat dyskusja nad reformą emerytalną i jej skutkami także tymi dla finansów publicznych.

Pozycja międzynarodowa - Polska ma silną pozycję za granicą. Pokazują to stosunki z krajami UE a także Rosją czy USA.

Stabilność władzy – mimo przeróżnych kryzysów , rząd, premier i PO utrzymują wysokie notowania w badaniach społecznych. Tusk jest pierwszym premierem po Jerzym Buzku, który prawdopodobnie będzie rządził przez całą kadencję a jedynym, który na niepełny rok przed wyborami ma bardzo duże szanse na ponowne zdobycie władzy. Premier ma swoistą „rentę” za stabilność władzy.

Pakiet zdrowotny Ewy Kopacz – choć niepełny to jednak zachęci szpitale do przekształceń w spółki, będzie tez zapobiegał ciałem ich zadłużaniu, wciąż brakuje ustaw o dodatkowych ubezpieczeniach, decentralizacji NFZ

Obniżenie zasiłku pogrzebowego – był jednym z najwyższych w UE, dzięki temu budżet zyska prawie 1 mld zł, zlikwidowano też absurdalnie wysokie zasiłki dla służb mundurowych

Redukcja zatrudnienia w urzędach – w administracji zatrudnienie zmaleje, ma też zostać czasowo zamrożone, choć pieniądze z redukcji nie trafią do budżetu

Porażki:

Koleje i drogi czyli Infrastruktura – o tym co się dzieje z kolejami głośno było w mediach w ostatnich kilkunastu dniach, ale choć o tym ciszej to kiepsko jest z budową dróg. Na ten cel w tym roku ma zostać wydane 17, 6 mld złotych z Krajowego Funduszu Drogowego, to dużo, ale jeszcze w marcu była mowa o 27 mld złotych . W trakcie roku budżet przycięto dwukrotnie, ostatni raz na początku grudnia w ślad za tym anulowane są liczne przetargi. Już wiadomo, ze w porównaniu z niedawnymi planami liczba km dróg ekspresowych jakie mają być oddane do 2013 roku spadła o połowę do niepełnego tysiąca kilometrów.

Sposób negocjowanie umowy gazowej z Rosją – choć ostateczny rezultat jest nie zły to diametralnie odbiega o pierwotnej wersji porozumienia, więc nie wiadomo, dlaczego wcześniej zawarto porozumienie do 2037 roku. Do tego stanowisko polskiej strony w trakcie negocjacji było nieczytelne można było odnieść wrażenie, że inne cele przyświecają MSZ inne resortowi skarbu a jeszcze inne resortowi gospodarki.

Deficyt i dług sektora finansów publicznych – oba sięgną niestety rekordowych wyników deficyt sięgnie rekordowych ośmiu procent ponad 112 mld złotych a dług ponad 53 proc PKB , sytuacja w finansach zrobiła się „podbramkowa”. To efekt wcześniejszego wspomagania wzrostu inwestycjami publicznymi i rosnącego zadłużenia samorządów. Od 2011 roku ma się zacząć zmniejszanie deficytu , ale przez dwa lata mamy balansować na krawędzi przekroczenia rogu 55 porce długu do PKB
Skuteczność reformatorska w realizacji własnych zapowiedzi - Na początku tego roku rząd zapowiadał reformę emerytur służb mundurowych, ustawę o rentach kapitałowych i rozpoczęcie dyskusji o KRUS. Jedynie mundurówki mają szanse na finał w tej kadencji, o czym świadczą ostatnie rozmowy ze związkami zawodowymi.

Decyzja o zakazie łączenia pracy i emerytury – od stycznia, po zaledwie dwóch latach rząd likwiduje możliwość łączenia emerytury i pracy, bez uprzedniego zwolnienia się z pracy. To przeciw zapowiedziom o aktywizacji starszych osób. podmywa też zaufanie do państwa oraz powoduje nadkonsumpcję świadczeń socjalnych.

Decyzja o obniżeniu składki do OFE – pieniądze mają trafić do ZUS, co spowoduje jego kłopoty z wypłacalnością w przyszłości. Rząd zyskując pieniądze z OFE nie będzie zdeterminowany do reform finansów publicznych. To działanie na krótka metę.

Wydłużenia prac nad zmianami w emeryturach służb mundurowych – niekończące się negocjacje, konsultacje, zmiany wersji reformy. Najpierw funkcjonariusze i żołnierze mieli trafić do systemu powszechnego, teraz mowa o zaopatrzeniowym. Nie wiadomo też kiedy te zmiany zostaną w końcu wprowadzone.

Rezygnacja ze zmian w Karcie Nauczyciela – po zapowiedziach napisania tzw. Karty 2, rząd wciąż zmiany konsultuje, rozważa, omawia. Ostatnio przedłużył do czerwca 2011 r. kolejną rundę negocjacji. Wydaje się, że jest to odkładane na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Rezygnacja ze zmian w KRUS – premier oficjalnie potwierdził, że na razie zmian nie będzie. ???? ???? ???? :zoltakartka: :zoltakartka:

Podnoszenie podatków, bez prób reform finansów publicznych – podniesienie VAT, bez reformy, które na trwałe uzdrawiają sytuację finansów państwa.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Wysoki wzrost gospodarczy – Polska po 2009 roku w którym jako jedyny kraj UE miała wzrost gospodarczy w tym roku, jak wszystko wskazuje będzie podobnie. To efekt siły polskiej gospodarki , ale także dużych inwestycji w poprzednich latach połączonych z pieniędzmi z UE.
http://finanse.wp.pl/gid,13471327,galeria.html?ticaid=1c7bd
http://www.gazetafinansowa.pl/index.php/wydarzenia/kraj/4687-na-czym-polega-wielkie-oszustwo-rzdu-tuska.html
Vader nawet stworzył nowy temat dla tego sukcesu.
Z resztą &quot;sukcesów&quot; rozprawie się jutro, jak wróce.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ja z kolei widziałem rankingi, gdzie ministra Rostowskiego, tak atakowanego przez PIS (zresztą jak wszyscy inni ministrowie tego rządu) uznawano za najlepszego ministra finansów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
ja z kolei widziałem rankingi, gdzie ministra Rostowskiego, tak atakowanego przez PIS (zresztą jak wszyscy inni ministrowie tego rządu) uznawano za najlepszego ministra finansów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Taaa a Orbana i jego nie podporządkowanie się MFW i KE dali na ostatnim miejscu i dziwo Węgry rozpędzają swoją gospodarkę.
Polityka robienia &quot;dobrze&quot; byle nie swoim rodakom jest super ????
VatsUP, OFEs DEAD :cool:
Rostowskiego chwalą za to bo:
1) Nie będzie emerytur - napaść na legalnie zgromadzone środki w OFE by przesunąć je do zbankrutowanego ZUS-u
2) Uruchomiono kolejną linię kredytową w MFW i Rostowski jest na tak.
Czyli czytaj - robi to co banda z UE i MFW jak mu zagra tak zrobi - proste.
I nie wiem czy pamiętasz co się składa na PKB
PKB = K+I+G +Im/Ex
k-konsumpcja
I-inwestycje
G-wydatki rządowe
Imp/Exp (nadwyżka importu nad exporetm w ujęciu kwotowym)
Jeżeli popyt masz constans wręcz 0% wzrostu, inwestycje konstans, importujemy więcej niż exportujemy tutaj⛔ to nasz nadmuchany wzrost gospodarczy masz na ✅ bo matoł Donald Tusk dołożył ponad ✅400mld zł długu do spłacenia i ot co cała filozofia CUDU ????
/Najlepsza moim zdaniem była Zyta Gilowska (PO--&gt;PIS) oraz Kołodko choć na jego pomysł oddłużania przedsiębiorstw złożyli się wszyscy podatnicy to z perspektywy czasu to był dobry pomysł.
No ale pora uraczyć wiadomościami z UBkistanu kolejnym absurdem:
(nie)rząd Donalda Tuska znanego pod pseudonimem słońce Peru mistrz bajeru ma w przygotowaniach ustawę o uciążliwości zapachowej.
W związku z tym właściciele małych barów, budek z fast foodami mogą płacić ogromne kary.
A o Zakładach Azotowych lub produkotuskujących Azot to nawet nie mówię ????
ŹRÓDŁO
Czy Donek ma zamiar wprowadzić ustawę o szkodach związanych z okłamywaniem wyborców :?: Albo wykorzystujących jad w wypowiedziach Niesiołowskiego i Nałęcza w celach medycznych:?: Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
PS. Która partia zadeklaruje się składać obietnice wyborcze u notariusza:?:
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Taaa a Orbana i jego nie podporządkowanie się MFW i KE dali na ostatnim miejscu i dziwo Węgry rozpędzają swoją gospodarkę.
Polityka robienia &quot;dobrze&quot; byle nie swoim rodakom jest super ????
VatsUP, OFEs DEAD :cool:

Rostowskiego chwalą za to bo:
1) Nie będzie emerytur - napaść na legalnie zgromadzone środki w OFE by przesunąć je do zbankrutowanego ZUS-u
2) Uruchomiono kolejną linię kredytową w MFW i Rostowski jest na tak.
Czyli czytaj - robi to co banda z UE i MFW jak mu zagra tak zrobi - proste.
I nie wiem czy pamiętasz co się składa na PKB
PKB = K+I+G +Im/Ex
k-konsumpcja
I-inwestycje
G-wydatki rządowe
Imp/Exp (nadwyżka importu nad exporetm w ujęciu kwotowym)

Jeżeli popyt masz constans wręcz 0% wzrostu, inwestycje konstans, importujemy więcej niż exportujemy tutaj⛔ to nasz nadmuchany wzrost gospodarczy masz na ✅ bo matoł Donald Tusk dołożył ponad ✅400mld zł długu do spłacenia i ot co cała filozofia CUDU ????

/Najlepsza moim zdaniem była Zyta Gilowska (PO--&gt;PIS) oraz Kołodko choć na jego pomysł oddłużania przedsiębiorstw złożyli się wszyscy podatnicy to z perspektywy czasu to był dobry pomysł.

No ale pora uraczyć wiadomościami z UBkistanu kolejnym absurdem:
(nie)rząd Donalda Tuska znanego pod pseudonimem słońce Peru mistrz bajeru ma w przygotowaniach ustawę o uciążliwości zapachowej.
W związku z tym właściciele małych barów, budek z fast foodami mogą płacić ogromne kary.
A o Zakładach Azotowych lub produkotuskujących Azot to nawet nie mówię ????

ŹRÓDŁO
Czy Donek ma zamiar wprowadzić ustawę o szkodach związanych z okłamywaniem wyborców :?: Albo wykorzystujących jad w wypowiedziach Niesiołowskiego i Nałęcza w celach medycznych:?: Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
PS. Która partia zadeklaruje się składać obietnice wyborcze u notariusza:?:


Zdecydowana większość ustaw związanych z emisją czegokolwiek do atmosfery, czy związków chemicznych czy tzw. złowonności jest akurat spowodowana dostosowywaniem się do wymogów i zaleceń unijnych. A to już chyba nie wina Donalda, że jesteśmy w Unii i że tam jakimś zielonym ludkom się miesza w głowach. Wiem, że wg Ciebie to wszystko jest jego winą, ale już trochę bez przesady.
A jeżeli chodzi o zakłady azotowe, to tak, ograniczyć emisję czegokolwiek co tam powstaje do minimum. Tlenki azotu są bardzo groźne dla mózgu i układu nerwowego, więc logiczne jest, że chce się je ograniczać. I to jak najostrzej, zwłaszcza, że istnieją technologie umożliwiające odzysk tych substancji i zdecydowane zmniejszenie emisji.
Nie wiem co widzisz w tym złego, no chyba, że lubisz się truć.
Ale z tego co czytam, to Ty byś pewnie na ochotnika mógł to wdychać, jeżeli rząd PO by wprowadził tą ustawę.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Wiem, że wg Ciebie to wszystko jest jego winą, ale już trochę bez przesady.
Olo zapach np Kebaba a zapach z fabryki amoniaku to 2 zupełnie inne rzeczy, jeden jest nieszkodliwy, a drugi owszem i uciążliwy i trujący.
Byłem w UK i gość miał hotelik a na przeciwko farma i 1000 krów - smród niesamowity i jakoś nigdy właściciel hotelu nie podał farmy do sądu (farma powstała wcześniej niż hotel) i teraz głupie pytanie:
Czy UK jest w EuroKołchozie :?: Nie wiem w ilu krajach działają takie ustawy ale znając debilizm ekipy rządzącej to jak zwykle wybiegną przed orkiestrę by tylko lizać odbytnicę paru wielkich z UE.
Idąc dalej, mierzyłem w 2007 roku pola rolnikom - więcej było pośredników, no ale do rzeczy przed przystąpieniem do UE nasi mądrzy w burdelu na Wiejskiej w Warszawie wprowadzili takie normy dotyczące pomiaru działek rolnych i tolerancji, że w żadnym innym kraju nie były one takie drakońskie (np 3% kompensacja, czyli jeżeli pomiar GPS działek wytypowanych do kontroli był większy niż 3%ich powierzchni + tolerancja - to rozszerzenie pomiarów i drakońskie kary)
Dopiero wyśmiewany Lepper zmienił to i są takie same jak w reszcie EuroKołchozu.
Tutaj jest podobnie.
Chyba nie muszę Ci mówić, że za ustawę Antyhazardową i zamknięcie biznesu z dopalaczami kiedyś bekniesz ze swoich podatków - by żyło się lepiej.
Ale z tego co czytam, to Ty byś pewnie na ochotnika mógł to wdychać, jeżeli rząd PO by wprowadził tą ustawę.
Tak Olo postaw się teraz w sytuacji przedsiębiorców (tych małych i średnich) - przecież to im Platforma Obłudy obiecała ulżenie w cierpieniu.
No ale ok, ja ciemny lud znów muszę użyć wyobraźni.
Masz budkę z kebabami - jakiś debil skarży Cię bo zapach kebaba unosi się i go &quot;truje&quot; - właściciel dostaje karę (poczytaj o kwotach). Odbija sobie to na cenie kebaba - jego kebab nie jest już konkurencyjny cenowo - spadają mu obroty - gość nie ma kasy by zainstalować nowszą i skuteczniejszą wentylację do odprowadzania tego zapachu - firma pada.
II - gość mający działalność asenizacyjną - kolejny gość skarży się na niego i sytuacja podobna.
III - firma produkująca nawozy np Azoty Tarnów - smród oczywiście jest. Firma przerzuci koszty instalacji do odprowadzania zapachów + za kary na ceny nawozów, potem kupuje to rolnik i co cena ziemniaczków z 2zł/kg wzrośnie do np 3zł/kg to kto za to zapłaci :?:
I takich przykładów można podawać i podawać.
Włączcie rozumy na wyższe obroty - wiem, niektórzy są już po sesji, ale to nie zwalnia do pobudzania szarych komórek.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Jakbym słyszał Balcerowicza non stop - nie jestem zwolennikiem molochów Państwowych ale kilka newralgicznych branż i przedsiębiorstw powinno pozostać w rękach Polski (tutaj przykład premiera Węgier)
O tym jak ważny jest rodzimy przemysł dostało wiele osób kupując cukier po 5-6zł/kg.
ale czy mógłbyś mnie tu do jakichś balcerowiczów nie porównywać? Obraziłeś mnie w ten sposób.

Chciałem, żeby wyraził swoje zdanie na ten temat, chciałem sprawdzić jego orientację w temacie. Jeśli jednak o mnie chodzi, to jestem za nacjonalizacją wielu gałęzi, a nie prywatyzacją

Cd cukru, po jasny gwint go w ogóle kupować, skoro biologicznie jest nam niepotrzebny? Wszystkożerstwo zawsze będzie dużo kosztować, nigdy nie wyjdzie na dobre zdrowotnie
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Olo zapach np Kebaba a zapach z fabryki amoniaku to 2 zupełnie inne rzeczy, jeden jest nieszkodliwy, a drugi owszem i uciążliwy i trujący.
To napisałeś na początku posta.

A dalej juz nie rozgraniczasz zupełnie tych 2 rzeczy podając takie przykłady:

Masz budkę z kebabami - jakiś debil skarży Cię bo zapach kebaba unosi się i go &quot;truje&quot; - właściciel dostaje karę (poczytaj o kwotach). Odbija sobie to na cenie kebaba - jego kebab nie jest już konkurencyjny cenowo - spadają mu obroty - gość nie ma kasy by zainstalować nowszą i skuteczniejszą wentylację do odprowadzania tego zapachu - firma pada.

III - firma produkująca nawozy np Azoty Tarnów - smród oczywiście jest. Firma przerzuci koszty instalacji do odprowadzania zapachów + za kary na ceny nawozów, potem kupuje to rolnik i co cena ziemniaczków z 2zł/kg wzrośnie do np 3zł/kg to kto za to zapłaci :?:
Więc zdecyduj się czy smród kebaba i szkodliwe związki chemiczne to jedno i to samo czy 2 różne rzeczy.


Pytasz się kto zapłaci za ziemniaczki, przecież to oczywiste, każdy kto będzie chciał je zjeść. Firma nie będzie sprzedawać nawozów poniżej opłacalności to oczywiste. Taka cena przystąpienia do Unii, że pewne wymogi musimy spełniać. Ja tam od początku byłem przeciwny UE. Ale to nie tylko cena przystąpienia do UE, ale też cena tego, że przez wiele lat wiele osób miało w dupie to czy się zanieczyści atmosferę czy nie. Rozwiązania umożliwiające lepsze niż teraz odzyskiwanie pewnych związków istniały już dawno, gdyby ktoś stopniowo wprowadzał takie rozwiązania to nie zwróciłbyś uwagi, jakby przez 8-10 lat ziemniaki zdrożały o złotówkę. Ale, że ludzie myślą dopiero jak muszą niektórzy to podwyżka będzie natychmiastowa.


A co do kar za &quot;trucie się&quot; kebabem to poczytaj sobie jakie są metody oceniania złowonności i jakie są wszelkie wymagania prawne z tym związane. One się nie zmieniły już od jakiegoś czasu i możesz je sobie znaleźć jak poszukasz normy ISO 14001, o systemach zarządzania środowiskowego. Powinny być gdzieś obok normy.
Jak już jesteśmy przy normie, to takie zakłady jak Azoty, mogą pochwalić się takim czymś jak certyfikat ISO, mają swój zintegrowany system zarządania, między innymi system zarządzania środowiskowego. I jednym ze składników takiego systemu jest coś co się nazywa ciągłym doskonaleniem, w skrócie aby organizacja stale mogła się chwalić takim certyfikatem to wszelkie aspekty środowiskowe muszą być coraz mniej znaczące, tzn mieć coraz mniej inwazyjne oddziaływanie na środowisko. I jakby tak się wszyscy do tego stosowali to by nie było problemu, bo emisje stale by ograniczali i przy wprowadzaniu nowych przepisów by nie było problemów.

Jeszcze co do kebaba, to idąc Twoim śladem jeżeli obok Ciebie budują nową drogę, to możesz jeszcze może zaskarżyć budujących, że Cię asfaltem trują tak:?: Albo jak mieszkasz w Borach Tucholskich i uważasz, że jezioro ma brudną wodę i Cię truje jego zapach to zaskarżysz Ministerstwo Środowiska tak:?:

Wiesz, skarżyć możesz, ale jaki będzie rezultat rozprawy to raczej z góry wiadomo.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Redukcja zatrudnienia w urzędach – w administracji zatrudnienie zmaleje, ma też zostać czasowo zamrożone, choć pieniądze z redukcji nie trafią do budżetu
Od początku rządów koalicji PO-PSL w administracji wszystkich szczebli przybyło 55 tysięcy pracowników – wyliczyło RMF FM.
Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego urzędników jest prawie 438 tysięcy. Biorąc pod uwagę średnią pensję w administracji publicznej, czyli 4.014 zł można się dowiedzieć, że w 2010 roku powiększenie armii urzędników kosztowało niemal pół miliarda złotych – wyliczają dziennikarze rozgłośni.
Jeśli szacunki rozciągniemy na 55 tysięcy urzędników zatrudnionych w ciągu ostatnich trzech lat, to dochodzi dodatkowe roczne obciążenie budżetu o ponad dwa i pół miliarda złotych.
Kolejny &quot;sukces&quot; :]
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Chciałem, żeby wyraził swoje zdanie na ten temat, chciałem sprawdzić jego orientację w temacie. Jeśli jednak o mnie chodzi, to jestem za nacjonalizacją wielu gałęzi, a nie prywatyzacją
Typer już kiedyś pisałem o tym, a premier Węgier właśnie znacjonalizował bodajże węgierski MOL odkupując od ruskich ponad 20% akcji.
I też chodzi mi o to by to Skarb Państwa posiadał strategiczne przedsiębiorstwa.


Jeszcze co do kebaba, to idąc Twoim śladem jeżeli obok Ciebie budują nową drogę, to możesz jeszcze może zaskarżyć budujących, że Cię asfaltem trują tak Albo jak mieszkasz w Borach Tucholskich i uważasz, że jezioro ma brudną wodę i Cię truje jego zapach to zaskarżysz Ministerstwo Środowiska tak
Olo z każdą wypowiedzią starasz się zrobić z igły widły - proszę Cię zastosuj zasadę złotego środka, jeszcze nie miałeś styczności z głupotą urzędasów od strony praktycznej [czyli wcielania w życie ich debilnych rozporządzeń, ustaw, norm](ja miałem pracując jako geodeta kontroler) - więc powtórzę, nasi mądrzy politycy tak się lubują w lizaniu odbytu UE i KE, że wybiegną 10 kroków przed orkiestrę by zostali pogłaskani po pustym łbie przez Merkel,Sarkozyego, Berlusconiego.
Tak jak podałem przykład z 3% kompensacją. W Niemczech 9%, Francja bodajże 10-12% - no to kto był takim debilem i chciał się podlizać :?:
Mnie chodzi o to, że ta ustawa ok jest potrzebna, są normy (tak jak tutaj pisałeś), lecz znając nadgorliwość naszych osłów w Sejmie to zrobią taką ustawę, że po prostu wykończą nas.
A pamiętaj nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Wysoki wzrost gospodarczy – Polska po 2009 roku w którym jako jedyny kraj UE miała wzrost gospodarczy w tym roku, jak wszystko wskazuje będzie podobnie. To efekt siły polskiej gospodarki , ale także dużych inwestycji w poprzednich latach połączonych z pieniędzmi z UE.
PKB = K + I + G + IM/EX
WYjaśniłem oznaczenia kilka postów wcześniej. Jeżeli jest u Ciebie choć odrobina oleju to pomyśl. 400mld zł pożyczonego jak wpompujesz do gospodarki to oczywiście jesteśmy zieloną wyspą - tylko inteligencie czemu teraz PrOpaganda nie pokazuje zielonej wyspy :?:
Grecja też była zieloną wyspą i co :?: Jak przyszło kredyty spłacić to nagle czerwono.
Skwituję to tak:
Polska to kraj w którym prędzej braknie wódki niż debili (nie obrażając nikogo)
Reakcja pokryzysowa po katastrofie smoleńskiej i powodzi
Ośmieszasz się ???? - posłuchaj gen. Petelickiego w innych mediach niż mainstreamowe jak to było z pomocą dla Powodzian, w piątek powódź a rząd dopiero ruszył w poniedziałek, bo w sobotę i niedziele Donek grał w skopankę i brakowało kilku rozporządzeń by do akcji ruszyło wojsko
watch?v=Ta4WD5ofThg
watch?v=jqr1jXV0enw&amp;feature=related
Co do Smoleńska to tak krótko:
1) Gdzie są czarne skrzynki - czemu non stop coś jest nie tak- a to szumy, zakłócenia przy przegrywaniu.
2) Dlaczego Donek nie może okazać się &quot;kwitem&quot; że złożył papierki na sekretariat ONZ, że lot Prezydenta to lot CYWILNY
3) Jak mnie ciemnemu ludowi przetłumaczysz jedno, lot prezydencki ma rangę lotu wycieczkowego, leci nim elita rządząca + wojskowa, samolotem wojskowym, pilotowanym przez wojskowych pilotów - a lot jest traktowany jako cywilny - trzeba się wspiąć na najwyższy stopień obłudy i kretynizmu by to wciskać ludziom.
????
Pozycja międzynarodowa - Polska ma silną pozycję za granicą. Pokazują to stosunki z krajami UE a także Rosją czy USA.
Czy lizanie tyłka i za przeproszeniem robienie laski nazywasz polityką międzynarodową :?:
Gdzie są wizy do USA :?: Radzio Sikorsky obiecał, że do końca kadencji tego (nie)rządu nie będzie wiz do USA :!:
Ostatnio tekst Radzia
&quot;To nie Polska mam problem, problem leży po stronie USA z wizami....&quot;
Czy uważasz, że sprzężenie gospodarki Niemiec, Francji i Polski w dążeniu do ujednolicenia systemu podatkowego i obciążeń finansowych jest słuszne :?: Przecież my nigdy się nie rozwiniemy skoro będziemy płacili taki haracz jak tamte kraje.:zoltakartka:
Stabilność władzy – mimo przeróżnych kryzysów , rząd, premier i PO utrzymują wysokie notowania w badaniach społecznych. Tusk jest pierwszym premierem po Jerzym Buzku, który prawdopodobnie będzie rządził przez całą kadencję a jedynym, który na niepełny rok przed wyborami ma bardzo duże szanse na ponowne zdobycie władzy. Premier ma swoistą „rentę” za stabilność władzy.
Taaaa - jeżeli dalej wierzysz w dmuchane sondaże to powodzenia. Ja obstawiam gigantyczną kasę, że ten alfons co stoi na czele tego burdelu będzie wywieziony na taczkach na wyborach. Ludzie są potwornie wkur...ni na tego nieroba co pracuje od wtorku do czwartku.
Zrobił zamach na nasze emerytury, jest za kolesiostwem (Miro na listach, bronienie Grabarczyka), jest totalnym ignorantem, którego rzesza PR-owców szkoli jak ma wciskać kit :!:
Jest najgorszym premierem w historii Polski po &#39;89. Jego tempo przyrostu i afer oraz nieudolności bije z prędkością długu publicznego.
A na pytanie dlaczego obalono rząd J.K to sam sobie odpowiedz.
Mnie Vader już mówił - w POolityce nie ma honoru :!: A tamci mieli honor i oddali władzę, tutaj media są po stronie Tuskaszenki, jak jest jakaś ważna sprawa (np zlikwidowanie finansowanie partii z budżetu państwa) to Tuskaszenko terroryzuje PSL.
Dla mnie to największy pozorant. Sam myślę o odkładaniu na emeryturę w systemie brytyjskim lub gdzieś indziej bo za dobrego Donka emerytury nie doczekam.
P.S
Ta lista POrażek Donka jest zdeeeeeecydowaaaaaaaanie dłuższa ????
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Olo z każdą wypowiedzią starasz się zrobić z igły widły - proszę Cię zastosuj zasadę złotego środka, jeszcze nie miałeś styczności z głupotą urzędasów od strony praktycznej [czyli wcielania w życie ich debilnych rozporządzeń, ustaw, norm](ja miałem pracując jako geodeta kontroler) - więc powtórzę, nasi mądrzy politycy tak się lubują w lizaniu odbytu UE i KE, że wybiegną 10 kroków przed orkiestrę by zostali pogłaskani po pustym łbie przez Merkel,Sarkozyego, Berlusconiego.
Tak jak podałem przykład z 3% kompensacją. W Niemczech 9%, Francja bodajże 10-12% - no to kto był takim debilem i chciał się podlizać :?:
Mnie chodzi o to, że ta ustawa ok jest potrzebna, są normy (tak jak tutaj pisałeś), lecz znając nadgorliwość naszych osłów w Sejmie to zrobią taką ustawę, że po prostu wykończą nas.
A pamiętaj nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

To Ty robisz z igły widły, mówiąc, że facet z budki z kebabem będzie musiał zamknąć swój interes, bo ktoś z naprzeciwka mu powie, że mu śmierdzi na balkonie kebabem. Dobrze wiemy, a przynajmniej ja, że uciążliwość zapachowa nie dotyczy w żaden sposób żadnych budek z kebabami, a właśnie fabryk generujących jakieś odpady czy farm, które ktoś nagle sobie stawia na środku osiedla (w Gdańsku jakiś pajac postawił na środku osiedla mieszkalnego niemal farmę lisów i nie ma bata, żeby go wywalić, a wali jak ja pier****). Właśnie po to wprowadzają taką ustawę. Więc w żaden sposób nie odbije się to na budkach z kebabami, a ewentualnie na większych firmach, ale to już Ci pisałem, że w części i to niemałej będzie to ich wina, jak nie będą w stanie się dostosować do nowych przepisów.
Ale najlepiej uparcie twierdzić, że wszystko to wina rządu.

Widzisz ja nie miałem styczności może z urzędnikami, ale Ty nie miałeś zapewne styczności z oznaczaniem substancji szkodliwych w powietrzu, a i tak wiesz lepiej jak to będzie wyglądało jak wprowadzą taką ustawę. Także najpierw spójrz na siebie, a potem mi coś zarzucaj.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Widzisz ja nie miałem styczności może z urzędnikami, ale Ty nie miałeś zapewne styczności z oznaczaniem substancji szkodliwych w powietrzu, a i tak wiesz lepiej jak to będzie wyglądało jak wprowadzą taką ustawę. Także najpierw spójrz na siebie, a potem mi coś zarzucaj
Olo pisałem CI ja byłem odpowiedzialny za wcielanie w życie i egzekwowanie tych durnych drakońskich norm 3x bardziej surowszych niż w reszcie UE.
OK ty masz przykład z fermą lisów - zgoda.
Ale zrozum - wszyscy są równi wobec prawa, zobacz sobie reportaż na wp.pl o tym.
Bankowo ktoś się poskarży na kebabownie czy coś bo mu w mieszkaniu śmierdzi.
I o ile mi wiadomo Anglia jest o wiele bardziej cywilizowana niż Polska i tak jak Ci pisałem gość ma hotelik a na przeciwko farmę 1000 krów i takowa ustawa jest i nic nie mogą zrobić.
Co do fermy lisów - podziękuj pewnie radnym i jakimś urzędnikom za łapówki, że do tego dopuścili.
Teraz znów wracam do UBkistanu i rozporządzeń Tuskaszenki.
Polecam przeczytać do końca
http://antykomor.pl/podpisz-petycje/
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Olo pisałem CI ja byłem odpowiedzialny za wcielanie w życie i egzekwowanie tych durnych drakońskich norm 3x bardziej surowszych niż w reszcie UE.
OK ty masz przykład z fermą lisów - zgoda.
Ale zrozum - wszyscy są równi wobec prawa, zobacz sobie reportaż na wp.pl o tym.
Bankowo ktoś się poskarży na kebabownie czy coś bo mu w mieszkaniu śmierdzi.
I o ile mi wiadomo Anglia jest o wiele bardziej cywilizowana niż Polska i tak jak Ci pisałem gość ma hotelik a na przeciwko farmę 1000 krów i takowa ustawa jest i nic nie mogą zrobić.
Co do fermy lisów - podziękuj pewnie radnym i jakimś urzędnikom za łapówki, że do tego dopuścili.

Teraz znów wracam do UBkistanu i rozporządzeń Tuskaszenki.
Polecam przeczytać do końca
http://antykomor.pl/podpisz-petycje/

No będą się skarżyli o kebabownie i co z tego:?:
Nie obchodzą mnie normy w UE, obchodzi mnie to, że kebabownia nie wydaje do atmosfery czegoś co mogłoby zostać obwarowane jakimiś normami. Uciążliwości zapachowej nie mierzy się na nos, tylko oznaczając poszczególne związki chemiczne w atmosferze. A tak się składa, że w trakcie pieczenia, smażenia mięsa czy bułek nic takiego nie powstaje, nie jesteś w stanie tego zrozumieć:?:
Nie zaszkodzi to żadnemu kebabowi, bo żaden kebab nie dostanie kary, to proste jak 3 razy 8. Ludzie mogą się skarżyć i ***** osiągną. Twój przykład kebaba jest tak dobry jak moje 2 podane wcześniej:

Jeszcze co do kebaba, to idąc Twoim śladem jeżeli obok Ciebie budują nową drogę, to możesz jeszcze może zaskarżyć budujących, że Cię asfaltem trują tak:?: Albo jak mieszkasz w Borach Tucholskich i uważasz, że jezioro ma brudną wodę i Cię truje jego zapach to zaskarżysz Ministerstwo Środowiska tak:?:

Wiesz, skarżyć możesz, ale jaki będzie rezultat rozprawy to raczej z góry wiadomo.

A co do fermy lisów, to żeby mieć jakieś zwierzęta na własnym terenie nie trzeba mieć zgody. Jakbyś miał ogród i chciałbyś tam mieć borsuka, słonia, kangura czy mrówkojada to możesz mieć, o ile nie są to jakieś tam gatunki chronione i podlegające specjalnym przepisom. Lisy nie są, więc możesz mieć lisa jak chcesz. Albo więcej lisów. Więc nikt łapówki nie musiał wziąć i nie wziął.
I właśnie takich na przykład farm będą dotyczyć nowe przepisy, bo przykładowo metan zawarty w odchodach już podlega pewnym sankcjom prawnym.
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Kiedyś dwóch Szwabów (to nie pogardliwe określenie Niemców; narodowość szwabska to w Niemczech coś takiego, jak Sikh w Indiach, Polak w USA, Irlandczyk w Anglii lub Żyd z Chełma u starozakonnych...) spierało się o to, z którego miejsca jeziora pociągnąć wodę do powstającej w okolicy fabryczki. Inż. Karol Schmidt, żeglarz, tłumaczył, że branie wody z północnego krańca spowoduje, że zabraknie wody na przystani jego szwagra - podczas gdy dr Gerard von Kloppke, ekolog, argumentował, że pobieranie z końca południowego spowoduje, że znajdujące się tam „unikalne w Europie&quot; wodorosty wyschną i wyginą...

Otóż dyskusje o tym, czy podnieść VAT, czy akcyzę od benzyny, czy podnieść VAT o 2%, czy PIT o 3% - są na dokładnie takim samym poziomie. Tych Szwabów uczono na postępowym uniwersytecie, na wysoko wyspecjalizowanych fakultetach - i po prostu zapomniano ich nauczyć prawa naczyń połączonych. Natomiast, istotnie, gdy pobiera się wodę z jednego krańca jeziora, to nie widać, że poziom opada również na drugim końcu. I tak samo Polaków, na tak tradycyjnie jeszcze nazywanych „wyższych&quot; studiach, nie uczą, że jest zupełnie wszystko jedno, czy pobiera się podatki jednego rodzaju, czy drugiego.

Oczywiście, jak zaczniemy pobierać wodę z północnego krańca, to zanim zacznie opadać woda na krańcu południowym, minie parę minut... Tak samo i tu: gdy nałożę podatek na młynarza, ten podniesie cenę mąki, od czego wzrośnie cena chleba. Po kilku tygodniach żona elektryka dostrzeże, że koszty utrzymania wzrosły, poskarży się mężowi, domagając się więcej pieniędzy na dom, ten podrapie się w głowę - i zamiast brać ode mnie 40 zł za „punkt&quot; instalacji, zażąda 50 zł.

A więc to ja zapłacę ten podatek, a nie młynarz. Jednak mogę zażądać podwyżki honorarium za artykuły, od czego PT Redakcje podniosą ceny, a więc to Czytelnicy zapłacą ten „podatek od młynarza&quot;.

A oprócz tego zapłacicie i w sklepiku za chleb i elektrykowi...

To wszystko się - po jakimś czasie - rozłoży równie równo, jak woda w jeziorze. No, powiedzmy: jak gęsta ropa...

„Rząd&quot; robi w tej chwili wszystko, by ludzie nie zajmowali się tą sprawą. Tymczasem prawda jest okrutna: każda podwyżka podatku to straty dla Polski. Jeśli podniesiemy podatek o 15 mld zł (wszystko jedno, skąd!), to 40% tego ulotni się „gdzieś&quot;, bo „Rząd&quot; jest o 40% bardziej marnotrawny, niż firmy prywatne. 40% z 15 mld zł to 6 mld zł - w podzieleniu na 8 mln polskich rodzin wypada po 750 zł rocznie na rodzinę. Jakieś 60 zł miesięcznie. Dla jednych - niewiele; dla drugich...

A przypominam, to wszystko rozkłada się równo.

Powtarzam: oznacza to, że każda rodzina zapłaci prawie 2000 zł rocznie więcej - z czego w ten, czy w inny sposób „odzyska&quot; 1200 zł (np. w postaci wozów pancernych, albo zasiłku dla bezrobotnych) - a 750 zł ulegnie zmarnowaniu.

Właściwym wyjściem jest więc niepodnoszenie podatków, lecz redukcja wydatków. Jeśli w budżecie będzie o 15 mld zł mniej, to każda rodzina będzie bogatsza o te 750 zł...

Niby nic, ale w budżecie jest do likwidacji nie 15 mld zł, nie 150 mld zł, lecz jakieś 450 mld...

Tyle, że ONI mają masę Krewnych- i-Znajomych, których trzeba poobsadzać na posadach.

Np. w Warszawie przyznająca się do liberalizmu i walcząca z biurokracją p. Hanna Gronkiewicz-Waltz podniosła opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów 30-krotnie (w dodatku licząc ich wartość w momencie, gdy ceny były najwyższe!), a jednocześnie zwiększyła liczbę miejskich urzędników o 1500 sztuk. Zapewne jest to efekt intensywnej komputeryzacji Urzędu...


Janusz Korwin-Mikke o podatkach ???? Zachęcam do przeczytania.
 
Do góry Bottom