>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

A to Polska właśnie...

olo 2,2K

olo

Użytkownik
2) W ustawie o zamówieniach publicznych jest zapis, że wybiera się ofertę na jakieś zamówienie/przetarg najtańszą (oczywiście po zweryfikowaniu).
Zapewne słyszeliście o problemach przy budowie trasy A2 ?
Grabarczyk maluje oczka raportem (dokonywany co 2-3 miesiące, ostatni właśnie sprzed 2 miesięcy), że wszystko jest cacy.
Chińczycy mają problemy - Grabarczyk znów uspokaja i zapewnia, że wyciągną wnioski i będą twardo walczyć o odszkodowania i takie tam (Tusk zapowiada nieugięte stanowisko...... taaa ) a czas płynie nieubłaganie ;/
Waszym zdaniem kto ponosi główną odpowiedzialność za taki stan rzeczy?
Grabarczyk - który nie dopilnował chińskiego konsorcjum.
Czy GDDKiA + pazerność wynikająca z ustawy - najtańsza oferta wygrywa.
I jakie są wasze wizje odnośnie EURO 2012 - bo niemieckie media są zachwycone poziomem cen ???? (piwa, przejazdów, noclegów) natomiast mało miejsca jest dotyczących otoczki Euro2012 i głównego produktu (stadiony, baza hotelowa, autostrady).

Oj Krzysiu.

Tak jest taki zapis, oczywiście wcześniej należy spełnić wszystkie warunki i wymagania zapisane w specyfikacji (ale co do tego to wszystkim się generalnie udaje).
A jak myślisz, że minister jest od tego, żeby kontrolować przetargi to chyba coś Ci się pomyliło :razz:
W większości spółek/instytucji mają swoich specjalistów/inspektorów ds. zamówień publicznych. Grabarczyk raczej nim nie jest. W dodatku w przypadku dużych przetargów wykluczone jest, aby prowadziła to jedna osoba. Jest to kilka osób, a w dodatku angażuje się w to różne kancelarie prawne. Z tym, że te kancelarie prawne są czasem tak &quot;renomowane&quot;, że szukają we wszystkim 10 dna, a nie zauważają oczywistości, które ja czy mój brat potrafimy zauważyć (autentyczny przykład).
Nie mam zamiaru bronić ministra czy coś, tylko wskazuję na Twoją lekką nieznajomość tematu.

A co do &quot;pazerności wynikającej z ustawy&quot;, to wyobraź sobie, że nie jesteśmy jedynym krajem na świecie, który taką ustawę ma. To jest najlepsze wymyślone dotąd rozwiązanie i przez długi czas nikt lepszego nie wymyśli.
Zamawiający jak chce kupić jakiś produkt/usługę to pisze odpowiednią specyfikację, w której opisuje swoje wymagania dotyczące tego produktu/usługi. Może wypisać ile wymagań chce. I ogłasza przetarg. Pod uwagę brane są takie oferty, które spełniły wymagania specyfikacji. Więc jak zostanie kilka ofert, które spełniają wszelkie wymagania to oczywistym jest, że wybiera się najtańszą.
Inną sprawą jest jeżeli nagle zamawiającemu przypomni się, że chciał coś więcej, ale to już znów kwestia tego, że specjaliści mogli przygotować lepszą specyfikację.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Oj Krzysiu.

Tak jest taki zapis, oczywiście wcześniej należy spełnić wszystkie warunki i wymagania zapisane w specyfikacji (ale co do tego to wszystkim się generalnie udaje).
A jak myślisz, że minister jest od tego, żeby kontrolować przetargi to chyba coś Ci się pomyliło :razz:
W większości spółek/instytucji mają swoich specjalistów/inspektorów ds. zamówień publicznych. Grabarczyk raczej nim nie jest. W dodatku w przypadku dużych przetargów wykluczone jest, aby prowadziła to jedna osoba. Jest to kilka osób, a w dodatku angażuje się w to różne kancelarie prawne. Z tym, że te kancelarie prawne są czasem tak &quot;renomowane&quot;, że szukają we wszystkim 10 dna, a nie zauważają oczywistości, które ja czy mój brat potrafimy zauważyć (autentyczny przykład).
Nie mam zamiaru bronić ministra czy coś, tylko wskazuję na Twoją lekką nieznajomość tematu.

A co do &quot;pazerności wynikającej z ustawy&quot;, to wyobraź sobie, że nie jesteśmy jedynym krajem na świecie, który taką ustawę ma. To jest najlepsze wymyślone dotąd rozwiązanie i przez długi czas nikt lepszego nie wymyśli.
Zamawiający jak chce kupić jakiś produkt/usługę to pisze odpowiednią specyfikację, w której opisuje swoje wymagania dotyczące tego produktu/usługi. Może wypisać ile wymagań chce. I ogłasza przetarg. Pod uwagę brane są takie oferty, które spełniły wymagania specyfikacji. Więc jak zostanie kilka ofert, które spełniają wszelkie wymagania to oczywistym jest, że wybiera się najtańszą.
Inną sprawą jest jeżeli nagle zamawiającemu przypomni się, że chciał coś więcej, ale to już znów kwestia tego, że specjaliści mogli przygotować lepszą specyfikację.
Teraz zaczyna się gadka jak ze stadionami, że minister i cała swołocz urzędasów na górze niczemu nie winna, że to robotnicy i architekt nawalił !
Ale to jest oczywiste, że wydając taką kasę na stadiony z pieniędzy podatników trzeba pilnować co i jak się dziele a teraz co się okazuje nikt nic nie wiedział, dzień przed ogłoszeniem do wiadomości publicznej Giersz mówił jak jest zajebiście itd. Przestańmy ich tłumaczyć bo to oni powinni ponosić konsekwencje tego co robią ich podwładni i to oni są za to odpowiedzialni. Słowem uzupełnienia jak słyszę, teraz pajaca w garniturku, który wychodzi i mówi, że na stadionie są niedoróbki bo wybraliśmy najlepszą/najtańszą ofertę to krew mnie zalewa i wcale nie dlatego, że najtańsza ale dlatego, że rządzą nami kretyni i osoby bez jakichkolwiek kompetencji!
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Teraz zaczyna się gadka jak ze stadionami, że minister i cała swołocz urzędasów na górze niczemu nie winna, że to robotnicy i architekt nawalił !
Ale to jest oczywiste, że wydając taką kasę na stadiony z pieniędzy podatników trzeba pilnować co i jak się dziele a teraz co się okazuje nikt nic nie wiedział, dzień przed ogłoszeniem do wiadomości publicznej Giersz mówił jak jest zajebiście itd. Przestańmy ich tłumaczyć bo to oni powinni ponosić konsekwencje tego co robią ich podwładni i to oni są za to odpowiedzialni. Słowem uzupełnienia jak słyszę, teraz pajaca w garniturku, który wychodzi i mówi, że na stadionie są niedoróbki bo wybraliśmy najlepszą/najtańszą ofertę to krew mnie zalewa i wcale nie dlatego, że najtańsza ale dlatego, że rządzą nami kretyni i osoby bez jakichkolwiek kompetencji!

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałem i ZROZUM to, bo widać z tym problemy. Gdzie napisałem, że urzędnicy są niewinni i winni są architekci i robotnicy :?:
Pokaż mi gdzie.
Jak nie umiesz zrozumieć tekstu pisanego to się po prostu nie odzywaj.

Poza tym nigdzie nie napisałem, że nie trzeba pilnować co się dzieje. Nigdzie nie tłumaczę nikogo tylko stwierdzam fakt, że minister nie jest osobą odpowiedzialną za kontrolowanie przetargów. Nie znasz się na zamówieniach publicznych to się nie odzywaj.

Nie chce mi się wytykać więcej Twoich słów świadczących o niezrozumieniu tego co napisałem, bo to i tak się mija z celem. Jak szkoła nie nauczyła czytać to ja też nie nauczę.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Olo dokładnie wiem o co biega, Grabarczyk ma urzędasa niższego rzędu który odpowiada za przetarg, z kolei tamten ma znów niższego rangą od siebie urzędasa, który odpowiada znów za coś tam i tak dalej i tak dalej.
Zmierzam do tego, że ta banda POlityków za wszelką cenę chce dotrzymać się do wyborów przy korycie. Tyle gaf i kolesiostwa ze strony Grabarczyka a ten minister dalej ma POparcie - szok.
Moim zdaniem cała linia urzędników Grabarczyk --&gt; urzędas na niższym stanowisku --&gt; urzędas na niższym stanowisku ---&gt; urzędas na niższym stanowisku zawinili a jak się komuś daje w firmie jakiś dział np logistykę i jak ona nawala to się zmienia szefa tego działu +/- pracowników współodpowiedzialnych.
I tak tutaj powinno być!
Nie wiem jak wy ale dla mnie Polska to coraz bardziej chory kraj ;/ a Euro 2012 będzie totalną klapą za którą i tak i tak będzie winna jedna partia wg mainstreamu.
O stadionach nawet nie mówię - za tę samą cenę Niemcy wybudowali Arena auf Schalke (tak wiem wiem, to było parę lat temu inne ceny, ale Niemiec musi na budowie zarobić 8-10E/h a Polak 12-15zł/h) - stadion najnowocześniejszy na świecie a u nas fuszerka ;/
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Olo dokładnie wiem o co biega, Grabarczyk ma urzędasa niższego rzędu który odpowiada za przetarg, z kolei tamten ma znów niższego rangą od siebie urzędasa, który odpowiada znów za coś tam i tak dalej i tak dalej.
Zmierzam do tego, że ta banda POlityków za wszelką cenę chce dotrzymać się do wyborów przy korycie. Tyle gaf i kolesiostwa ze strony Grabarczyka a ten minister dalej ma POparcie - szok.
Moim zdaniem cała linia urzędników Grabarczyk --&gt; urzędas na niższym stanowisku --&gt; urzędas na niższym stanowisku ---&gt; urzędas na niższym stanowisku zawinili a jak się komuś daje w firmie jakiś dział np logistykę i jak ona nawala to się zmienia szefa tego działu +/- pracowników współodpowiedzialnych.
I tak tutaj powinno być!
Nie wiem jak wy ale dla mnie Polska to coraz bardziej chory kraj ;/ a Euro 2012 będzie totalną klapą za którą i tak i tak będzie winna jedna partia wg mainstreamu.
O stadionach nawet nie mówię - za tę samą cenę Niemcy wybudowali Arena auf Schalke (tak wiem wiem, to było parę lat temu inne ceny, ale Niemiec musi na budowie zarobić 8-10E/h a Polak 12-15zł/h) - stadion najnowocześniejszy na świecie a u nas fuszerka ;/

Od razu mówię, że nie bronię tu ministerstwa tylko staram Ci się wytłumaczyć jak funkcjonują przetargi.
Za przetargi odpowiada w każdej instytucji dział zamówień publicznych. Taki dział podlega generalnie bezpośrednio pod szefostwo, z tym, że szef nie zawsze ma z takim działem do czynienia. Możliwe są rozwiązania, że szef działu zamówień publicznych ma pełnomocnictwo do decyzji itepe., a szef wgl się nie angażuje. Nie wiem jak do końca jest to rozwiązane w ministerstwie, więc nie mogę powiedzieć, że jednoznacznie minister jest winny błędów związanych z przetargami. To tak jakby twierdzić, że jak jakaś uczelnia coś zamiesza z przetargiem to trzeba rektora wywalić, totalny bezsens. Rektorzy nie mają z przetargami nic do czynienia i możliwe, że podobne rozwiązanie jest w ministerstwie.
I nadal Ci mówię, że minster nie jest od tego, żeby kontrolować i nadzorować przetargi.
Co do linii urzędasów to mówię, uczelnia zwali przetarg to zwolnić rektora od razu. Widzisz w tym sens:?:
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Grabarczyk powinien dawno stracić stanowisko. Koleś ruinuje wszystko co sie da: bałagan na kolei, potem wprowadza dla busów (dla pojazdów powyżej 3,5 tony, ale busy nie zostały wyłączone w ustawie) płatne odcinki niektórych dróg po których strach jechać (fragment Zakopianki, droga krajowa nr 94), następnie Chińczycy ewakuują się z Polski. Czy ten Pan potrafi czegoś dopilnować? Nie wiem co więcej mógłby spieprzyć żeby być zdymisjonowanym, ale zapowiada się, a wręcz jest pewne że prędzej niż wypowiedzenie dostanie bukiet kwiatów, a to wszystko dlatego że zamiast się ogarnąć to zbiera sobie ziomków i kompletuje wokół siebie grupę żeby być number #2 w PO
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Grabarczyk powinien dawno stracić stanowisko. Koleś ruinuje wszystko co sie da: bałagan na kolei, potem wprowadza dla busów (dla pojazdów powyżej 3,5 tony, ale busy nie zostały wyłączone w ustawie) płatne odcinki niektórych dróg po których strach jechać (fragment Zakopianki, droga krajowa nr 94), następnie Chińczycy ewakuują się z Polski. Czy ten Pan potrafi czegoś dopilnować? Nie wiem co więcej mógłby spieprzyć żeby być zdymisjonowanym, ale zapowiada się, a wręcz jest pewne że prędzej niż wypowiedzenie dostanie bukiet kwiatów, a to wszystko dlatego że zamiast się ogarnąć to zbiera sobie ziomków i kompletuje wokół siebie grupę żeby być number #2 w PO

Nie mówię, że nie powinien stracić pracy, bo się nie orientuję totalnie w tym co on tam odstawia, tylko staram się Krzysia wyprowadzić z błędu, że minister jest osobą, która jest odpowiedzialna za przeprowadzanie i kontrolowanie przetargów, bo akurat o tej tematyce trochę wiem.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Co do linii urzędasów to mówię, uczelnia zwali przetarg to zwolnić rektora od razu. Widzisz w tym sens
Olo - nie uogólniaj, wyżej od Grabarczyka jest Don Tuskinio, a na uczelniach masz Wydziały, a kto odpowiada za Wydział? REKTOR :?: Chyba Dziekan prawda - to tutaj dziekanem jest Grabarczyk.
I skoro tytuł brzmi: Minister Infrastruktury no to dziękuję nie mam pytań ;) a to jakich podwładnych sobie dobiera Grabarczyk to jego problem - jego resort kuleje a za resort (wydział na uczelni) odpowiada szefu.
Krzysztofa (Krzysiem byłem do 15 roku życia :p )nie musisz wyprowadzać z błędu on wie ;)
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Na uczelniach, przynajmniej w trójmieście, jest jeden dział ds zamówień na całą uczelnie (podejrzewam, że generalnie na uczelniach też tak jest), więc kontroluje go rektor. Taki dział obejmuje wszystkie wydziały, więc nie musisz mnie tutaj poprawiać. Jakby każdy wydział miał mieć swój dział ds zamówień to po pierwsze trzeba by zatrudnić ok 10 razy więcej ludzi, a po drugie połowa z nich przez większość czasu by nic nie robiła. I nadal Ci mówię, że za dział ds zamówień odpowiada szef działu ds zamówień, a nie rektor.
Co do ministerstwa to mówię znów, nie wiem do końca jak tam jest rozwiązana sprawa odpowiedzialności, jeżeli wiesz czy szef działu ds zamówień ma tam pełnomocnictwo ministra do podejmowania decyzji to się podziel taką wiedzą.
Ale już dobrze, Ty zapewne nie masz za wiele z taką tematyką do czynienia i wiesz swoje lepiej, więc nie chce mi się już tu pisać.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Cezary Grabarczyk wyjaśniał dzisiaj dlaczego wybrano Chińczyków jako wykonawców odcinka autostrady A2
&quot;Ich oferta od początku wydawała się nie realna&quot; ........
&quot;Sprawę dogadywano i porozumiewano się poprzez Twittera&quot; - by nie narażać na zbyt częste wizyty Chińczyków w Polsce i koszty podróży :?:

Nie mam pytań ???? ładną laurkę &quot;specjalistów&quot; maluje sobie ten (nie)rząd ????
&quot;Stadion w Hoffenheim budowany od podstaw, wyglądem przypomina poznański. Koszt jego budowy wyniósł 61 mln euro, przeróbka stadionu w Poznaniu kosztowała trzy razy drożej. Budowa najnowocześniejszego na świecie stadionu Schalke Arena kosztowała 370 mln euro, na Stadion Narodowy w Warszawie z kieszeni podatnika poszło już ponad pół miliarda.&quot;
1 E załóżmy = 4zł
370mln E = 1480mln PLN.
-Mamy &quot;najnowocześniejszy&quot; cenowo stadion w Europie ????
Chyba Euro2012 będzie kompromitacją ;/ (KompromitoTuskacją) organizacyjno przygotowawczą.
O reszcie kosztów budowy i utrzymania stadionów poszukajcie w alternatywnych źródłach wiedzy ????
Politycy PO przed wyborami parlamentarnymi zwierają szeregi. W połowie czerwca w całej Polsce ruszy akcja, w ramach której politycy Platformy będą chodzić ze swoistą „wizytą duszpasterską” i przekonywać, że Donald Tusk rządzi dobrze.

Padłem z wrażenia ????
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Dałbym &quot;lubię to&quot; jako info, ale nie lubię skutków tego newsa ????
Kompromitotuskacja część dalsza:
Prezydent Komorowski odznacza swojego wiernego kolegę A.Michnika vel Szechtera za szerzenie &quot;demokracji i wolności słowa&quot;
http://niezalezna.pl/11767-powitanie-elit-iii-rp-we-wroclawiu
A czemu nie wspomną o nagrodzie Ketmana ???? byłego SB i krzewiciela kultury w szeregach GW? ????
(Ironia losu dostać nagrodę Ketmana, gościa który był pismakiem w nagrodzonej gazecie ???? )
POlska tuskolska ????
Tak to zrelacjonowało wp
A tak zrelacjonowała żydokomuna
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,9372638,Zatrzymano_14_kiboli_Avii__Rzucali_kamieniami_w_pociag.html
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
cały widz polega na tym, że ta jak to nazwałeś &quot;żydokomuna&quot; przedstawiła sprawę tak, jak ona wyglądała. Ten link, który wstawiłem, to nie był artykuł WP, tylko Gazety Polskiej, który w skrócie można nazwać jednym słowem - FANTAZJA.
Przez takiego bezmózgiego milicjanta chłopak bedzie kaleką do końca zycia.
Co ciekawe chłopak dostał z kilku metrów centralnie w twarz,a w notatce policyjnej było napisane,że milicjant strzelił do niego jak się schylał po kamień,to ciekawe w jaki sposób takich obrażeń doznał.
A ty Lukascash rozumiem ,że byłeś świadkiem tych wydarzeń,że nazywasz tekst z Gazety Polskiej fanazją.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Przez takiego bezmózgiego milicjanta chłopak bedzie kaleką do końca zycia.
Co ciekawe chłopak dostał z kilku metrów centralnie w twarz,a w notatce policyjnej było napisane,że milicjant strzelił do niego jak się schylał po kamień,to ciekawe w jaki sposób takich obrażeń doznał.
A ty Lukascash rozumiem ,że byłeś świadkiem tych wydarzeń,że nazywasz tekst z Gazety Polskiej fanazją.
nie, nie byłem świadkiem tych wydarzeń. Ale znam ludzi, którzy byli, jak to mówił Mariusz Max Kolonko, &quot;zarówno świadkami, jak i uczestnikami tych wydarzeń&quot;. Poza tym, w świdniku mam wielu znajomych. Chodzę też na siłkę z szalikowcem Motoru, który jechał z grupą kibiców do Chełma. Stąd wiem, jak to wyglądało.
 
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
Więc nie będąc naocznym świadkiem możesz jedynie snuć domysły,tak jak ja,choć znając rzetelność dziennikarską tego tabloidu wyborczego,skłaniałbym się ku wersji Gazety Polskiej.A już nic nie usprawiedliwia milicjanta który powinien odpowiadać za swój czyn i oprócz zarzutów prokuratorskich powinien płacić chłopakowi rentę.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Jesteśmy wszyscy użytkownikami forum bukmacherskiego. Pozwoliłem sobie przytoczyć wypowiedzi użytkowników z poprzednich wyborów parlamentarnych. Większości komentujących mogę śmiało śmiać się prosto w oczy i gratulować słuszności wyboru. Wszystkie wypowiedzi (jak zawsze) usprawiedliwiam (przynajmniej w moim odczuciu) propagandą medialną. GŁÓWNIE PROPAGANDĄ, PRZEKŁAMANIEM, FAŁSZEM, OBŁUDĄ, MATACTWEM mediów, które za ciągłym przyzwoleniem władzy, a wręcz jej aprobatą, torują jej drogę do głoszenia każdej bzdury i racji korzystnych dla jednej tylko słusznej partii:

Wreszczie można spać spokojnie... 44.2%-
No było jak byc powinno nawet lepiej niz sie spodziewałem bo 44% poparcia
Nie P rzeprosil I ale S pier*****
Koalicja bedzie PO - PSL Tusk kiedys gadal ze nie ma zamiaru ukladac koalicji z LiD&#39;em, ale generalnie dla wiekszosci bylo jasne ze PO wygra tylko jaka przewaga, i stalo sie naprawde dobrze
Jednak koalicja z PSL też może wyjść nam na dobre wg mnie
I dobrze mniej Kaczych pysków w tv. Głosowałem na PO by odsunąć kaczych od władzy.
W Polsce ogromna większość ludzi jest zadowolona z wyników. Ja jestem również w tej większości, ale cieszy mnie niemal tak samo reakcja krajów Europy na nowy układ w naszym parlamencie.
Chyba jednak zostanę w tym pięknym kraju
Wstydze się za moje miasto, u mnie wygral PiS - ok. 37%, potem PO 20%...
u mnie (znaczy w moim pięknym mieście ) głosowanie wyglądało następująco:

frekwencja 53,34%
PO 41,24
PiS 32,19
PSL 9,17

reszta poniżej 2%
Mam nadzieje, ze to pozytywny a nie uszczypliwy dowcip
Wg mnie zwolennicy PiS prorokując jak będzie działał nowy rząd utwierdzają nas, że Polacy dokonali trafnego wyboru.
Poczekamy zobaczymy jak dotąd największym osiągnięciem jest reakcja krajów Europy na zmianę dowodzenia w naszym kraju.
Wstydzę się za tą dziurę co się zwie Podkarpacie, w której mieszkam, tutaj wygrał PiS
Przytoczę teraz kilka opozycyjnych i wręcz &quot;proroczych&quot; komentarzy i dialogów:

Jak PiS miało wygrać wybory jak wszystkie UB-eckie media były przeciw PiS na czele z GW, RMF, R. Zet i TVN-em. Zle dla Polski stało się że upadła idea IV-RP, teraz zobaczycie powrócą układy, zostanie wprowadzony podatek liniowy który zrobi biednych jeszcze biedniejszym a bogatych bogatszymi.

A co do Tuska, niech idzie do logopedy bo nie mogę go słuchać.
*
najwazniejsze ze wygrala prawice a nie lewica

&quot;Cudotwórca Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska

Poniedziałek

Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do
kraju.

Wtorek

Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.

Środa

Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą
1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka
zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele
zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice
Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by
podjąć pracę w polskich szpitalach.

Czwartek

W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie ---
UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy
zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie
transportowane mięso z Polski do Rosji.

Piątek

W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i
320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury -
przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin

Sobota

Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto
wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet
tysięcy.

Niedziela

Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.

PS
Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by
jabłka Już nigdy nie drozały&quot;

z forum onet.pl
prawda jest taka, że obojętnie kto by nie wygrał będzie podobnie Polsce potrzebna jest silna partia ludzi młodych, którzy maja swoje cele i ambicje. Ludzi wykształconych, a nie tam takich polityków co nawet po angielsku rozmawiać nie potrafia. Myśle, ze nic się nie zmnieni a nawet uważam, że bedzie gorzej niź było do tej pory Szkoda, że nie wygrał Pis ? dlaczego ... hm mieli najlepszy program, walczyli z korupcja, a kto wygrał ? partia mitów, partia cudów... za które zapłaci w następnych wyborach chiałbym sie mylic ... ale juz widze te twarze zawiedzionych ludzi, którzy zaufali Tuskowi i jego obietnicom, mówi o potędze Irlandii, a nie potrafi w debacie powiedzieć nic o podatkach w tym kraju ... naprawde wg mnie sporo osób sie przejedzie na PO tak jak przejechali sie na SLD, a afer takich jak z posłanką Sawicką bedzie jeszcze więcej ... kolejna kompronitacja
Mam nadzieje, ze to pozytywny a nie uszczypliwy dowcip
Wg mnie zwolennicy PiS prorokując jak będzie działał nowy rząd utwierdzają nas, że Polacy dokonali trafnego wyboru.
Poczekamy zobaczymy jak dotąd największym osiągnięciem jest reakcja krajów Europy na zmianę dowodzenia w naszym kraju.
Wiesz dlaczego Europa sie tak cieszy ? bo teraz Polska będzie takim nieagresywnym pionkiem, który na wszystko sie bedzie godził dla dobra ogólu, nie dla dobra Polski
Nie sądzę, aby tak było. Z wypowiedzi przywódców krajów Europy Donald Tusk jest szanowany za swoje poglądy i ma wielu przyjaciół. Myślę, ze więcej zdziała dla Polski przyjaznym dialogiem niż Kaczyński zamykaniem się na integrację...
Kaczyńscy w rozmowach myślą tylko o tym czy nie są wyśmiewani, tłamszeni i oszukiwani, to świadczy o strasznych kompleksach tych ludzi co jest szkodą dla wizerunku Polski w Europie.
nie wiem czy polityka pana Tuska nie doprowadzi do skumulowanej agresji śmiechu na jego osobe np. &quot;Cudotwórca Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska&quot; i może ten śmiech z braci Kaczyńskich w duzej części przejdzie na pana Donalda Myśle, że Platforma sie skompromituje i większość jej elektoratu przejdzie w następnych wyborach do Pis-u, a frekwencja wyborcza spadnie. Dlaczego? Bo zobaczą, że obiecanki-cacanki PO niestety w praktyce nie zostały zrealizowane
Jesteś człowiekiem słabej wiary podobnie jak bracia K. Z góry zakładasz że w Polsce nic sie nie może udać. Realia są takie, że PO obejmuje władze w bardzo dobrym momencie. Mamy wzrost gospodarczy, bezrobocie spada. I tu pewnie się odezwiesz, ze to zasługa PiS. Niestety jest to wynikiem tego, ze jesteśmy w UE i powoli zagraniczni inwestorzy zaczynają lokować pieniądze w naszym kraju, a już teraz zapowiada się, że ten proces będzie przyspieszony. Po braciach K. a właściwie Panu Ziobrze dobre zostało to, ze spadła przestępczość.

Gdyby PO nie miało mocnego zaplecza i dobrej a zarazem realnej wizji Polski, to nie głosowałby na nią taki procent polskiej inteligencji. Nie mieliby również poparcia wśród największych autorytetów w naszym kraju.
Rozumiem, ze po tych 2 ostatnich latach można zwątpić w polski rząd, ale dajmy szanse nowym ludziom się wykazać zamiast dyskwalifikować ich w przedbiegach.
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
remik47: lubię Cię ???? , nie wiem z kiedy ten post jest, ale to bardzo madre słowa ???? i Ciebie adirave tez, ze go tu wstawiles ????
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
adirave nie wiem co chcesz pokazać przytaczając te posty..
Założę się, że niemal wszyscy autorzy tych słów, nawet jeżeli krytycznie oceniają działania rządu, to zagłosowaliby tak samo, bo mieli dość Kaczuchów u władzy. I to oni mogą ci się śmiać w twarz, że pomimo średnich rządów Tuska, ludzie nie są głupi i nie pozwolą wrócić do władzy PISowi..
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
Do góry Bottom