>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

3 Kolejka Ekstraklasy 12.08 - 15.08.2011

Status
Zamknięty.
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Jagiellonia - Korona
Po raz kolejny przeciwko Jadze ale nie widzę powodów do optymizmu..
Zwycięstwo z Lechią zapewnił kapitalną bramką Franek mimo że z gry trudno było o klarowne sytuacje. W obronie dalej trwają jaja, tym razem nie popisał się Grzesiek Sandomierski, który nota bene nie wystąpi w tym meczu gdyż uzgadnia warunki kontraktu w belgijskim Genk. Sądzę że w jego miejsce zobaczymy Jakuba Słowika który zaliczył co prawda debiut w ekstraklasie jeszcze w poprzednim sezonie przeciwko Legii (0-0) ale w tamtym meczu nie miał za wiele pracy i to w sobotę czeka go prawdziwy sprawdzian. O ile na obronę można narzekać o tyle w ofensywa spisuje się zadowalająco. Michniewicz zaczął stawiać na młodego Pawłowskiego i kto wie czy nie wyjdzie w wyjściowym składzie przeciwko Koronie.
Korona z kolei gra na niesamowitym gazie, kto oglądał ich mecze ten widział z jakim zaangażowaniem grają piłkarze z Kielc. Wydawało się że po odejściu Niedzielana i Ediego będą co najwyżej walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej a jednak Ojrzyński potrafił dobrze przygotować zespół i zmotywować do walki o utrzymanie (a może i coś więcej). Grają ofensywnie a kwartet Zieliński, Korzym, Lach, Sobolewski mogą dać się we znaki obrońcom Jagi. Obrona z kolei popełnia błędy i w tym upatruję szansy na zdobycie bramki przez Jagiellonię.
Korona lub remis @ 1,92 Unibet ✅
Obie strzelą @ 1,90 Unibet ✅
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
ile padnie goli ?
Typ: więcej niż 2,5
kurs: 2,05
bwin
Dzisiaj na swoim obiekcie zainaugurują rozgrywki gracze Legii Warszawa, rywalem podopiecznych Macieja Skorży będzie czternastokrotny mistrz Polski - Górnik Zabrze. Zabrzanie nie grają rewelacyjne zgromadzili dotychczas ledwie dwa punkty. Remisując kolejno ze Śląskiem Wrocław po bramce Pawła Olkowskiego i Widzewem Łódź gol Aleksandra Kwieka. Ta zdobycz pozwoliła uplasować się na dziewiątym miejscu w tabeli. W drużynie gości zabraknie na dzisiejsze spotkanie Przybylskiego, Gołębiowskiego i Magiery. Legioniści w ostatniej ligowej kolejce pokonali Cracovię Kraków trzy do jednego po dwóch bramkach Manu oraz golu Radovica który to jest w doskonałej formie. Legia w tygodniu zagrała sparing z Pilicą Białobrzegi i rozniosła rywala pięć do zera. Gola zdobył Moshe Ohayona który powoli szlifuję formę meczową ponadto strzelali: Michał Żyro dwie bramki, Danijel Ljuboja i Janusz Gol. W dzisiejszym meczu w kadrze może zabraknąć Michała Kucharczyka i Michala Hubnika. Legijni napastnicy narzekają na urazy i nie jest pewne, czy będą w stanie zagrać przeciwko Górnikowi. Do formy powoli wracają za to Dickson Choto i Jakub Kosecki. Ostatni pojedynek tych drużyn to zwycięstwo gospodarzy dwa do jednego po bramkach Radovica i Bruno Mezengi. Dzisiaj liczę na zwycięstwo i dużą ilość bramek.
 
wisnia_1988 131

wisnia_1988

Użytkownik
VS


W piątek kolejne emocje związne z rozpczęciem 3 kolejki Ekstraklasy. Przy ulicy Cichej w Chorzowie, chyba jeden z ciekawszych meczy w tej kolejce. Obwie drużyny przystępują do tego meczu z dorobkiem 4 punktów. Ostatni mecz Ruchu w Kielcach zakończył się remisem, a wynik 2:2 został ustalony już w pierwszej połowie w której padły wszystkie bramki. WKS zagrał z mega słabym jak dotychczas ŁKS&#39;EM i wygrał 4:0. Śląsk w tygodniu czeka mecz z Rapidem Bukareszt, ale to dopiero za tydzień, także po tym meczu będą mieli czas na odpoczynek. Ruch u siebie w pierwszym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony pokonując, zawsze dość mocny GKS Bełchatów. W ostatnim sezonie Śląsk dwukrotnie pojedynki z Ruchem kończył wygraną, jednalk zawsze były to wygrane tylko jedną bramką, czyli wynik na pograniczu remisu, jednak trochę od niego odbiegający ;) Zapowiada się na pewno zacięty mecz, moim zdaniem z mała ilością bramek. Trener WKS&#39;U zapowiedział, że nie zamierza nikogo oszczędzać przed meczem z Rapidem, ale jednak to ten mecz jest priorytetem. W ekipie Ruchu nie zobaczymy prawdopodobnie Macieja Jankowskiego i Pawła Lisowskiego. Jeśli chodzi o Śląsk na pewno nie zagrają kontuzjowani Łukasz Gikiewicz, Przemysław Kaźmierczak, Antoni Łukasiewicz i Jarosław Fojut. Podsumowując zapowiada się mega ciekawe spotkanie, zacięte. Raczej z mała ilością bramek, bo jednak Ruch to nie jest ŁKS ;) i nie da sobie wlepić 4 bramek. Początek spotania o godzinie 18:00.
Typy:
Remis - [3.15] Buk - expekt ⛔ 89 Minuta :-(
Under 2,5 gola - [1.55] Buk - expekt ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 18

szymek1547

Użytkownik
Piłka Nożna
Spotkanie:Legia-Górnik
Typ:Legia Warszawa wygra, a liczba goli zdobytych łącznie w meczu wyniesie powyżej 2,5
Kurs:2,30
Gamebookers

Dziś o godzinie 20:30 na stadionie stołecznej Legi.Rozegrana zostatnie drugi mecz trzeciej kolejki T-mobile Ekstraklasy.Faworytem są gospodarze,któży przed tygodniem.W wyjazdowym spotkaniu pokonali Cracovie 1:3.To było pierwsze spotkanie ligowe Legi.Dzisiejszy mecz to świetny sprawdzian i przetarcie przed pucharowym meczem ze Spartakiem.Wszyscy liczą na swietą gre Legioniśtów taką jak z przed tygodnia.W piątkowym spotkaniu Legia nie będzie mogła zagrać w optymalnym zestawieniu. Z powodu kontuzji nie wystąpią bowiem Michał Kucharczyk i Michal Hubnik. Mało prawdopodobny jest także występ Jakuba Wawrzyniaka, który w środę zaliczył 90 minut w barwach reprezentacji Polski w towarzyskim spotkaniu z Gruzją.W Górnikui kontozjuwani Kontuzje z gry w piątkowym meczu wyeliminowały Daniela Gołębiewskiego i Mariusza Magierę.Liczę na dobry mecz w wykonaniu Legi.
__________________
 
l0k0 1,5K

l0k0

Użytkownik
Piłka Nożna
Spotkanie:Legia-Górnik
Typ:Legia Warszawa wygra, a liczba goli zdobytych łącznie w meczu wyniesie powyżej 2,5
Kurs:2,30
Gamebookers
Wg mnie bardzo mało opłacalny kurs na ten zakład. Na sam over 2.5 buki dają powyżej 2.00, czy warto do tego ryzykować jeszcze wygraną za 0.3? Nie wiem jaką masz stawkę ale przy niedużych myślę, ze warto zagrać sam over, a już wynik odpuścić...
 
D 30

dadycool

Użytkownik
nie wiem czy zauważyliście ale w meczach ekstraklasy pada strasznie dużo bramek, myślę że to zaleta nowych lepszych stadionów które są większe mają lepszą murawę więcej kibiców
W niedziele otwarta zostanie PGE arena i lecha zagra z Cracowią widzę tu spokojny over 2,5, moim zdaniem będzie to dobry mecz i mam nadzieję że zobaczymy sporro bramek
Ludzkie pojecie.. Typu nie neguje bo może faktycznie wejsc craksa moze cos ustrzelic a lechia musi wygrac nie ma innej opcji przy 40 tysiacach kibicow.
Ale ogolnie to co pogrubione napisales rozwala mnie niesamowicie. gdzie my mamy wiecej stadionow niz np w ostatniej rundzie? wlasnie ten otwierany w gdansku i tyle. a ogolnie tekst o murawie to nie wiem co mam powiedziec :p
 
duo 303

duo

Użytkownik
W tej kolejce ekstraklasy znalazłem 2 mecze, które są szczególnie warte obstawienia.

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków @1.85

Obie drużyny sezon rozpoczęły słaby, gdyż po 2 kolejkach ich dorobek punktowy jest równy 0. Jednak Lechia swoje mecze grała na wyjazdach i z silnymi rywalami tj. z Polonią Warszawa i Jagiellonią. W obu meczach Lechiści mieli szanse na remis, gdyż ich gra wyglądała całkiem dobrze lecz kulało wykończenie akcji. Teraz Lechia pierwszy raz w sezonie zagra u siebie, otwierając tym samym PGE Arenę. Własne boisko to już jest duży handicap w stronę Lechii jeżeli dodać do tego, że jest to pierwszy mecz na PGE Arenie to już skłania do gry na biało-zielonych. Naprzeciw Lechii staje Cracovia, która w zeszłym sezonie utrzymała się tylko dzięki świetnej postawie na własnym boisku. Jeżeli teraz dwa pierwsze mecze pasy grały u siebie i oba przegrały to ja nie wierzę, że przełamanie nadejdzie na wyjeździe, gdzie przeciwko sobie gracze z Krakowa będą mieli około 40 tysięcy kibiców. Obrona Cracovii woła o pomstę do nieba. Żytko gra poprostu tragicznie, do tego dochodzi teraz kontuzja Suarta. Nie wygląda to różowo. Jak dla mnie pewne zwycięstwo Lechii

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź (0-1,5) @1.80✅✅✅

ŁKS jak narazie bilans bramkowy 0-9. Co tu wiele pisać? Obrona jeszcze słabsza niż Cracovii, dziś kolejny silny przeciwnik Polonia Warszawa. Nieważne jak bardzo ŁKS postara się zamurować bramkę, to i tak spodziewam się, że Polonia wygra co najmniej 2 bramkami. Jeż i Bruno będą robić co będą chcieli z przodu, na końcówkę, pewnie wejdzie Wszołek i też namiesza. Ja tu widzę kolejny pogrom beniaminka z Łodzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
karoluhu 10

karoluhu

Użytkownik
Legia Warszawa-Górnik Zabrze

Ciężki mecz do typowania, Górnik przed sezonem stawiany był na pożarcie, długi w klubie, odpływ liderów zespołu(Jerz,Bonin,Sikorski) ale już po pierwszym meczu z WKS wszyscy mogli doświadczyć katharsis, Górnik grał z polotem, i Śląsk szczęśliwie zremisowało na własnym stadionie 1-1. Kolejny mecz z Widzewem, teoretycznie dwa zespoły słabsze jakościowo, ale mecz ciekawy, i również 1-1. Legia Warszawa natomiast grała w lidze dopiero jedno spotkanie z słabszą Cracovią, dzięki nieudolności formacji obronnej wygrali 3-1. Mecze w LE mają się nijak do formy ligowej, tam jest inna motywacja, niby mecz kolejnej rundy jest dopiero w czwartek ale Skorża ma to już w głowie, i z Górnikiem piłkarze podejdą z lekkim dystansem, Zabrzanie powinni to wykorzystać, jest okazja wygrać z solidnym zespołem, będzie ciężko. Co do piłkarzy obydwu ekip, w Górniku jest młody Arek Milik który liczy na występ, jest Tomek Zahorski który zapewne wybiegnie w pierwszej jedenastce na szpicy. Legia ma solidnych obrońców, może w końcu zobaczymy na boisku Choto, bez formy jest Ljubija... dobry Radović.
Myślę, że Legioniści będą męczyć się w tym meczu z Górnikiem, dla odważnych x2 jest dobrą opcją. Ja jedak pokuszę się o under 2,5.

Under 2,5 @ 1,65 Unibet⛔
 
horus 129

horus

Użytkownik

T-Mobile Ekstraklasa Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków Data: 14.08.2011r. Typ: over 2,5 Kurs: @2.25 |Bet365 Wynik:

W tym spotkaniu przychylam się do opinii ogółu i typuję over 2,5 gola. Jest to mecz za przysłowiowe 6 punktów. Obie ekipy do tej pory w dwóch kolejkach poniosły dwie porażki i kolejna może poważnie zachwiać atmosferą, ambicją i celami w tym sezonie. Zarówno Lechia, jak i Cracovia w obecnych rozgrywkach mają zdecydowanie większe apetyty niż walka o utrzymanie, dlatego dla jednych, jak i drugich w najbliższej potyczce liczyć się będą tylko i wyłącznie 3 oczka. Oprócz dwóch porażek oba zespoły łączy coś jeszcze, a mianowicie skuteczność w wykończeniu akcji, a raczej brak tej skuteczności. Jeśli w niedzielę ten element gry zostanie poprawiony, lub też którejś drużynie w końcu dopisze szczęście to over powinien wejść dosyć łatwo. Zwłaszcza Lechia ma szanse na zdobycze bramkowe. Grają po raz pierwszy na nowy stadionie - PGE Arena. Na trybunach zasiądzie kilkadziesiąt tysięcy widzów. Taka publika wywołuje dodatkową ambicję, emocje i jeszcze większą chęć gry. Warto też wspomnieć o fatalnej defensywie Cracovii. Zespół ten miał się prezentować w tej formacji lepiej niż w ubiegłym sezonie, lecz jak na razie tego nie widać. Więcej argumentów jest po stronie Lechii, ale ja zamiast ich zwycięstwa wolę pograć wspomniany over. Cracovia z przodu też ma kim straszyć - zwłaszcza Saidi jest nieprzewidywalny.
---------------------------------------------------------​

T-Mobile Ekstraklasa Wisłą Kraków - Zagłębie Lubin Data: 13.08.2011r. Typ: over 2,5 Kurs: @2.25 |Bet365 Wynik:

Kolejne spotkanie T-Mobile Ekstraklasy, które biorę na ruszt i znowu gram over 2,5 gola. Dlaczego? Dlatego, że defensywa to najsłabsza formacja zarówno Wisły, jak i Zagłębia, a jeżeli dodamy, że obie drużyny mają bardzo silne linie pomocy to możemy się w tym spotkaniu spodziewać wielu ciekawych, składnych akcji, które za zadanie będą mieli wykorzystać Sernas i Genkov lub Biton - tak więc nieźli specjaliści. Wisła jak na razie tylko dwa zdobyte punkty po remisach z Widzewem i Polonią Warszawa. Teraz grają u siebie i wydawać by się mogło, że muszą ten mecz wygrać, zwłaszcza, że Zagłębie to drużyna, która Wiślakom leży. Jednak wielką niewiadomą jest skład jakim Wisła wyjdzie na sobotnie ligowe spotkanie, gdyż już za parę dni grają decydujący o awansie do Ligi Mistrzów dwumecz z Apoelem Nikozja. Tak więc decyduję się na over, gdyż jeżeli Wisła dokona dużej rotacji składu to zwiększy szanse wzmocnionego latem Zagłębia, jeżeli wyjdzie prawie optymalnym składem to obie ekipy będą na tyle silne w formacjach ofensywnych, że o over będę spokojny. Takie indywidualności jak Melikson, Iliev, Małecki, Pawłowski, Małkowski będąc razem na boisku robią wrażenie. Dodam jeszcze to o czym wspominałem odnośnie poprzedniego spotkania Miedziowych, a więc ich overowe sparingi - w tej drużynie widać sporą dysproporcję pomiędzy defensywą, a ofensywą.​
---------------------------------------------------------​

T-Mobile Ekstraklasa Jagiellonia Białystok - Korona Kielce Data: 13.08.2011r. Typ: obie strzelą ✅ Kurs: @2.00 |Bet365 Wynik: 1:1

Dlaczego taki typ? Dlatego, że obie drużyny ostatnio często strzelają, jak i tracą bramki. W analizie zajmę się bardziej Jagiellonią, gdyż o niej wiem zdecydowanie więcej. Nasza defensywa już od jakiegoś czasu przestała być monolitem. Cionek nie jest w takiej formie jak dawniej, a występujący na prawej pomocy Norambuena to moim zdaniem najsłabsze ogniwo całej układanki. Dodatkowo w spotkaniu wystąpi młody, niedoświadczony bramkarz Jakub Słowik, dla którego będzie to drugi występ w Ekstraklasie. Poprzedni był przeciwko Legii (0:0), lecz w tamtym spotkaniu nie miał zbyt wiele pracy. Mimo to przy wykopywaniu piłek zagranych przez obrońców widać było nerwowość w jego poczynaniach. Jakub uważany jest za wielki talent na miarę Grześka Sandomierskiego, który aktualnie przechodzi testy medyczne w belgijskim Genk, ale potrzebuje nieco ogrania w najwyższej klasie rozgrywkowej aby móc w pełni pokazać swoje możliwości. Z czasem myślę, że stanie się on mocnym punktem Jagiellonii. Tak więc w tyłach nie za ciekawie i w tym upatruję szansy Korony Kielce na zdobycie bramki. W przodzie? W przodzie Franek, który sezon zaczął z wysokiego C. 3 bramki po dwóch kolejkach, do tego ostatnia w meczu z Lechią przepięknej urody i świetna dyspozycja podczas wypadu na kadrę w roli trenera napastników. To wszystko sprawia, że Franek na tle dosyć miernej formacji defensywnej Korony będzie na pewno miał swoje sytuacje. Po ostatnim meczu z Lechią piłkarze nie podeszli do kibiców i od razu udali się do szatni. Była to ich reakcja na transparenty wywieszone na stadionie i wyjście kibiców z sektora Łuk. Wszystko zostało wczoraj wyjaśnione na specjalnym spotkaniu przedstawicieli zawodników, jak i kibiców. Kibice wyjaśnili piłkarzom, że przyczyną opuszczenia przez nich stadionu było wejście policji na gniazdo. Zarówno piłkarze, jak i kibice oświadczyli, że w sobotę dadzą z siebie wszystko, a cała sytuacja z poprzedniej kolejki idzie w niepamięć. Ja osobiście przewiduję wynik 1:1 lub 2:1. Dodam też, że spotkanie rozgrywane będzie o godzinie 13:30, a z własnego doświadczenia wiem, że podczas meczów rozgrywanych na Słonecznej we wczesnych porach pada zdecydowanie więcej goli, niż w tych wieczornych. Ot taka mała ciekawostka na koniec.
---------------------------------------------------------​
Na ten moment właśnie tak widzę 3 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Jeżeli coś jeszcze wpadnie mi w oko na pewno to dopiszę.​
 
F 0

falk

Użytkownik
Spotkanie: Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0
Typ: powyżej 3,5 gola⛔
Kurs: 2,90
Buk: WZB Milenium
Drużyna gości w tym sezonie poza pierwszymi 20 minutami w meczu z Lechem nie pokazała nic ciekawego. W obu meczach ŁKS grał bardzo słabo w obronie co bezlitośnie wykorzystywali ich rywale. Co do ofensywy... to też nie można o niej powiedzieć za wiele dobrego. Kilka groźnych strzałów(ok. 6) w dwóch meczach i bilans bramkowy 0-9 - tego nie trzeba komentować. Polonia jeżeli zagra konsekwentnie i nie będzie marnować sytuacji to spokojnie wbije ŁKSowi 4 bramki i to będzie najniższy wymiar kary.

Spotkanie: Podbeskidzie - Widzew Łódź 0;0
Typ: Widzew⛔
Kurs: 2,65
Buk: WZB Milenium
Tutaj krótko - Podbeskidzie niepokonane u siebie od ponad 500 dni będzie chciało za wszelką cenę wygrać po bolesnej przegranej z GKSem. Górale od początku ostro zaatakują, a Widzew strzeli bramkę po kontrze. Zapowiada się mecz walki z lekkim wskazaniem na drużynę z Łodzi.​
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ja na dzisiejszy mecz Ruchu ze Śląskiem nastawiam się z myślą na over. Ten mecz moim zdaniem zapowiada się na jeden z lepszych widowisk w tej kolejce. Oba zespoły udanie rozpoczęły sezon, a Wrocławianie dodatkowo wciąż pozostali w walce o Ligę Europejską i moim zdaniem to raczej oni są faworytem w tym meczu. Dziwię się tylko czemu kursy wystawiane na over są, aż tak wysokie. Czy bukmacherzy kierują się tym że większość meczów Niebieskich w tamtym sezonie kończyła się underami ? W tym sezonie w dwóch rozegranych kolejkach, dwukrotnie padł over w meczach z udziałem Ruchu. Trener Lenczyk zapowiada, że nikogo w tym meczu oszczędzać nie będzie, przez co możemy spodziewać się że Śląsk wyjdzie w optymalnie, najsilniejszym składzie. Z drugiej strony Niebiescy grają u siebie, gdzie zawsze byli mocni i nie można ich lekceważyć. Spodziewam się wyrównanego meczu, ale jeśli miałbym obstawić wynik to kierowałbym się ku wygranej Śląska.

Over 1,5 - 1,47 Pinnacle
Over 2,5 - 2,46 Pinnacle
 
horus 129

horus

Użytkownik
Widzę kolega falk typuje, iż dwaj beniaminkowie nadal zademonstrują kiepską dyspozycję. Ja jednak w tej kolejce odpuszczam granie przeciwko drużynom z Łodzi i Bielska-Białej. O ile over w Warszawie jest jeszcze jakoś prawdopodobny (zwłaszcza 2,5), bo ŁKS ma niezłych grajków z przodu i kiedyś bramkę strzelić musi, co by dla overa bardzo pomogło, to już zwycięstwo Widzewa nie bardzo mi pasuje. Drużyna ta praktycznie się nie wzmocniła, a Podbeskidzie tak jak zostało już wspomniane nie przegrało na własnym obiekcie od dosyć dawna. Wydawało się, że Jagiellonia przerwie ich dobrą passę, lecz skończyło się remisem. Widzew nie wydaje mi się aby był lepszy od Jagi, a dodatkowo w drużynie beniaminka być może przestaną mówić, że &quot;gramy swoją piłkę, tak jak w I lidze&quot; i dostrzegą, że to nie ten poziom, tym samym skupią się na poprawie gry defensywnej. Najlepszym rozwiązaniem w tym meczu wydaje mi się under, po mało ciekawym widowisku.
Krótko mówiąc uważam, że beniaminkowie wyciągną wnioski i już tylu bramek w tej kolejce nie stracą. Wprawdzie ŁKS ma wymagającego przeciwnika, ale może uda im się nie stracić większej ilości bramek, niż... 3? ????
Edit:
Dopiero teraz zauważyłem komu kibicuje falk. Nie wiem czy typ jest tylko ze względu na sympatię, czy też poparty jakimiś argumentami nieopisanymi wyżej.
 
F 0

falk

Użytkownik
Akurat nie chodzi tutaj o sympatie kibicowskie... Oglądałem oba mecze Podbeskidzia i bardzo niepewnie prezentowała się u nich defensywa. Szczególnie przy rzutach rożnych źle to wyglądało. Widzew ma kim zagrać z przodu - Dzalamidze potrafi zakręcić kilkoma obrońcami (chociaż często za długo się kiwa przez co traci piłkę), Grzelczak - potrafi strzelać co pokazał pod koniec ub sezonu, Okachi - nabytek z 2 ligi maltańskiej dał bardzo dobrą zmianę w meczu z Górnikiem. Nie są to jakieś konkretne argumenty ale mi to wystarczy.
Pozdro
edit/ co do Polonii może trochę przesadzone to 3,5 ale wieżę w obronę ŁKSu ;]
 
szczypior1990 5

szczypior1990

Użytkownik
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1@ 1,68 Wynik:
Z sobotnich meczów naszej rodzimej ekstraklasy warto zagrać na zwycięstwo Wisły Kraków, jej rywalem będzie Zagłębi Lubin. Wisła na swoim podwórku po dwóch spotkaniach nie odniosła zwycięstwa dwukrotnie musiała podzielić sie punktami najpierw z Widzewem a później z Polonią Warszawa. Teraz zagrają przed własną publicznością, i trzeci remis z rzędu będzie traktowany jak porażka. Zagłębie Lubin natomiast w ostatniej kolejce zmierzyło się z Lechem Poznań wynik tego spotkania ustalił Pawłowski, dając 1 punkt swojej drużynie. Pawłowski zagrał dobre spotkanie z Lechem, również w reprezentacji parę ładnych zagrań, dlatego obrońcy Wisły powinni mieć Szymona na uwadze. Wisła ma bardzo silną kadrę, na ławce siedzą pełnowartościowi dublerzy, czego przykładem jest Biton, zastąpił on w ostatnim meczu Genkowa i strzelił bardzo ważną bramkę . Na gwiazdę drużyny wyrasta Melikson, zagrał on bardzo dobre spotkania w eliminacjach Ligi Mistrzów, nic nie zapowiada żeby w najbliższym czasie miał zwolnić. Trener Maskant do dyspozycji będzie miał wszystkich swoich zawodników, zabraknie jedynie Jovanowića który odpokutowuje karę nadanemu przez serbską federację. Dotychczas Zagłębie 18 krotnie gościło w Krakowie z tego jeden mecz wygrało przegrało natomiast 14. Jestem prawie pewien, że Wisła spokojnie wygra to spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Popieram, jak dla mnie kurs 1,70 na Wisłę to promocja od buków. Nie wiem czemu taki kurs, przecież Zagłębie nie zagrało tak dobrze z Lechem, uratowali punkt tylko dzięki pięknej bramce. Nie stwarzali zagrożenia pod bramką Kotorowskiego, a grali u siebie. Wisła ma ważny mecz w tygodniu ale nie może odpuścić ligi, przecież mają tylko dwa punkty- grają u siebie nie ma mowy, liczą się tylko trzy punkty. Kurs perła, jutro borę i gram grubo.
Do tego Polonia 1,38. Czarne Koszule dwa dobre mecze, cztery punkty. Pokazują naprawdę dobrą piłkę, trener Zieliński stworzył grozna ekipa i na pewno będą w czołówce na koniec sezonu. ŁKS chyba wszyscy wiemy co obecnie ze sobą reprezentują. Będą zbierać ostre baty, na pewno niedługo się ogarną ale nie już teraz. Myśle, ze dwa gole stracą...
 
arkajol 38

arkajol

Użytkownik
Akurat nie chodzi tutaj o sympatie kibicowskie... Oglądałem oba mecze Podbeskidzia i bardzo niepewnie prezentowała się u nich defensywa. Szczególnie przy rzutach rożnych źle to wyglądało. Widzew ma kim zagrać z przodu - Dzalamidze potrafi zakręcić kilkoma obrońcami (chociaż często za długo się kiwa przez co traci piłkę), Grzelczak - potrafi strzelać co pokazał pod koniec ub sezonu, Okachi - nabytek z 2 ligi maltańskiej dał bardzo dobrą zmianę w meczu z Górnikiem. Nie są to jakieś konkretne argumenty ale mi to wystarczy.
Pozdro
Bardzo niepewnie ? to mało powiedziane oni prezentowali się tragicznie, a jeśli chodzi o rzuty rożne to przecież przez ten stały fragment gry stracili 4 gole ! Także tutaj raczej Podbeskidzie będzie chciało stracić jak najmniej goli, a gra na własnym boisku dobrze im wychodzi, więc tutaj bardziej spodziewam się under 2,5 i typu 1x.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

Wisla Krakow - Zaglebie Lubin

Typ: suma bramek : 1.5+
Kurs: 1.33

Już w sobotę (13 sierpnia) KGHM Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Wisłą Kraków.Wisła podobnie jak Zagłębie wzmocniła kadrę sześcioma graczami. Za „Białą Gwiazda” przemawiać będzie z pewnością atut własnego boiska. Wiślacy bardzo dobrze czują się na własnym stadionie i sądzę, że są w stanie zdobyć co najmniej dwa gole w tym spotkaniu. Nie ma się co oszukiwać, że w dwóch pierwszych kolejkach Wiślacy zdecydowanie oszczędzali siły przed pojedynkami w eliminacjach Ligi Mistrzów. Stąd nieco słabsze wyniki. Teraz również kilka dni po meczu z Zagłębiem czeka ich kolejny krok w drodze do futbolowego raju. Czy stać ich na zwycięstwo? Z pewnością stać ich na to aby zdobyli kilka bramek. Dodatkowo Melikson, Genkow, Pareiko i Kirm wystąpili w środę w swoich reprezentacjach narodowych. Zagłębie na kadrę posłało tylko Szymona Pawłowskiego, który zagrał dziesięć minut przeciw Gruzji. Puki co z obozu Zagłębia Lubin nie dochodzą żadne wieści o kontuzjach. Tak więc Jan Urban w Krakowie będzie mógł desygnować do gry najmocniejszą jedenastkę. Właśnie dzięki temu można liczyć także na bramki gości. Mam nadzieję na ciekawe widowisko i sporą ilość bramek.
Zagłębie jedzie walczyć do Krakowa! Powinni przynajmniej jednego gola wywalczyć
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Polonia Warszawa - ŁKS Łódź
2:0​

To może i ja się wypowiem na temat meczu Polonii z ŁKSem. Szczerze, to ciężko mi wyobrazić sobie stratę punktów przez Czarne Koszule. Wprawdzie kurs na zwycięstwo gospodarzy jest trochę niski ale nie zmienia to faktu, że Polonia jest zdecydowanym faworytem. Różnica w klasie obu zespołów jest znaczna. Trener Zieliński narzekał na słabą siłę ognia jego zespołu. Jutro będzie okazja by ofensywni zawodnicy trochę temu zaprzeczyli. Zespół ŁKSu na razie może pochwalić się dziewięcioma bramkami ... w plecy. Nie jest to na pewno motywujący rezultat. W końcu jednak będą musieli jakąś bramkę zdobyć, która pomoże odbudować morale w zespole. Tylko czy uda się ta sztuka w sobotę? Obrona Polonii wygląda naprawdę solidnie i nie sądzę by pozwolili gościom na zbyt wiele. Zespół z Łodzi moim zdaniem wyjdzie skupiony bardziej na defensywie ponieważ z tym mieli najwięcej problemów. A to oznacza, że Czarne Koszule będą musiały grać głównie atakiem pozycyjnym. Dlatego najciekawszą propozycją dla mnie wydaje się być typ, że goście nie zdobędą gola. Wprawdzie byłby to 3 mecz z rzędu bez gola jednak rywal jest na tyle silny iż taka opcja jak najbardziej wchodzi w grę. Innym rozwiązaniem jest spróbowanie gry, że Polonia strzeli więcej niż 1 bramkę. Jednak w tym przypadku kurs wydaje się być na granicy opłacalności. Co do overu 2.5 nie mam zdania. Równie dobrze może paść wynik 2:0 jak i 3:0 zero. Dlatego tę opcję w tym spotkaniu sobie odpuszczę.

Moje propozycje:

ŁKS nie strzeli (około 1.70)✅
Polonia over 1.5 (około 1.55)✅
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Ja mam nieco odmienne zdanie na temat Polonii Warszawa. Grają solidnie, uważnie w defensywnie, ale i tak kiepsko. Jak narazie dopisuje im szczęście, bo ani w meczu z Lechią, ani w meczu z Wisłą lepsi nie byli, a do tego rywal marnował dogodne okazje (Poloniści też, ale sport nie musi być sprawiedliwy więc uznam to za szczęście). Zespół ma optyczną przewagę, bo zanim piłka pójdzie do przodu oglądamy dziesiątki podań pomiędzy obrońcami i defensywnymi pomocnikami. Obrona bardzo solidna, ale to nie jest wiele warte, gdy z przodu mizeria. Gdy już trzeba zagrać do przodu, okazuje się że tylko flegmatyczny Bruno i Jeż cokolwiek potrafią. Sikorski i Sultes, którzy widząc nieporadność reszty mogliby się wrócić (Sultes faktycznie czasem do obrony nawet wracał) tylko przeszkadzają w grze. Trałka, Brzyski, Piątek, Bonin to piłkarze średnio-lepszej klasy, ambitni ale nie doświadczeni. Mając piłkę przy nodze nie zawsze potrafią się nią posłużyć, więc niestety obrazu nie zmienią. Niby celnie do siebie dogrywają, niby jakoś to wygląda, ale wszystko na środku boiska, do przodu już kiszka. Dlatego oglądamy od czasu do czasu próbę z dystansu. Pomijając celne przypadki, kibice na bocznych trybunach muszą uważać na te strzały.

Taktyka też jest bezsensowna. Obrona Wisły mimo, że coraz solidniejsza to i tak jeszcze kpina, luk pełno, niepewność ogromna (Jaliens coraz bardziej na plus akurat), a Poloniści zwalniają akcje, grają po obrońcach, stają bezradni. Okej umiejętności brak - wiem, ale można chociaż próbować. Nie, im grać do przodu nie kazano. Wisła się szybko wraca, ale kilka razy prosiło się o prostopadłą piłkę. No ale jak spojrzeć na skład bez różowych okularów i przedstawiania Polonii jako silnej drużyny to fakt, przegląd pola ma tam tylko Jeż grający z przodu i leniwiec Bruno. To jest facet godny uwagi, bo cały mecz przeszkadza, gra antyzespołowo, kiwa się sam ze sobą albo z pięcioma rywalami na raz, podaje piłkę sędziemu bocznemu, oddaje ją rywalowi i się po tym uśmiecha jakby to było coś śmiesznego... ale jak trzeba ważną bramkę strzelić to się znajdzie gdzie trzeba.

Jeż i młody Wszołek to nieliczne pozytywy. Niby cieszy też ta bardzo solidna obrona, mi imponuje Kokoszka, świetnie sobie radzi, ale i tak co nieco będą tracić. A z przodu nie zanosi się na poprawę, nawet jak wejdzie Cani. Jemu musi ktoś podawać, a Jeż też nie zawsze będzie brylował. Tak więc, cienko to widzę.

ŁKS powinien zostać pokonany, ale widzę tu także inny rezultat jak najbardziej możliwy
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Polonia Warszawa - ŁKS Łódź HC A (-1,5/0) --&gt; 1 - 2,05 ✅ 2-0
lub
Polonia Warszawa - ŁKS Łódź HC A (-1/0) --&gt; 1 - 1,55 ✅ 2-0
ŁKS jak do tej pory - łagodnie mówiąc - grał tragicznie. W każdej chwili beniaminek niby może się odblokować, ale osobiście uważam, że jeszcze ze 2-3 mecze zanim ŁKS się obudzi celem nawiązania wyrównanej walki z drużynami w ekstraklasie. W 1wszych 2 spotkaniach ŁKS grał właściwie bez obrony jak i bez ataku. Obrona totalne dziury. To co robił z tą obroną GKS Bełchatów to już w ogóle jest nie warte komentarza. Wg mnie Polonia, która do tej pory zdobyła 4 pkt, choć troszkę je wymęczyła - ma okazję, żeby się przełamać w ataku. Poloniści stwarzają zagrożenia pod bramką przeciwników, ale ciężko z wykończeniem. Dziś doskonałą okazja, żeby się odblokować i uważam, że tak też się może stać. Wcale się nie zdziwię jeśli Polonia strzeli 3-4 bramki, tym bardziej, że gra u siebie. ŁKS wydawałoby się ma kim straszyć w ataku bo jest i Sagan, Mięciel i Szałachowski, ale w 1wszych 2 spotkaniach dwaj pierwsi - Mięciel i Sagan - mieli generalnie problem z trafieniem w bramkę. A trzeba wziąć pod uwagę, że obrona Polonii jest naprawdę solidna - Baszczyński, Jodłowiec, Brzyski, Kokoszka, Mynar, Tosik, Cotra. Trener Zieliński ma w kim wybierać. Poloniści w tym sezonie walczą o mistrza, a co najmniej o puchary. Nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Wg mnie Poloniści wygrają to spotkanie różnicą więcej niż 1 gola.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom