>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

3 Kolejka Ekstraklasy 12.08 - 15.08.2011

Status
Zamknięty.
flamaster 875

flamaster

Forum VIP




kursy unibet


Przed nami 3 kolejka polskiej Ekstraklasy w której nie zabraknie ciekawych spotkań. Moim zdaniem jako hit kolejki można określić sobotni pojedynek walczącej o Ligę Mistrzów Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin. Obie drużyny na pewno stać na to by zapewnić oglądającym znakomite widowisko. Kibice także będą przyglądać się spotkaniom w których zagrają beniaminki. Czy znów dostaną worek goli w prezencie? Na pewno w gorszej sytuacji jest ŁKS, który zagra na Konwiktorskiej. Trener Czarnych Koszul narzekał na małą siłę w ataku, ale to może być marne pocieszenie dla łodzian.

Zapraszam serdecznie do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi najbliższych spotkań.
 
julek 421

julek

Użytkownik
Nie licząc &quot;skrajnych&quot; meczy wszystko powinno być jasne ????
zwyciestwa Legii Jagii Polonii Wisły Widzewa i Lechii, Widzew bezpieczniej DNB
ciekawie czy bedzie tak kolorowo ;D
Ja chciałbym zwrócić uwagę na mecz Lechii Gdańsk z Cracovia. Gospodarze graja pierwsze spotkanie na obiekcie który ma służyc na euro 2012 P-GE Arenie. Całego nie zapełnią ale taki debiu nie może byc nie udany.Cracovia gra piach, w 1 kolejce Korona była lepszym zespołem w 2 Legia chodz nie był to dla niej tak łatwy mecz jak pokazuje wyynik. Oba zeposły po 2 kolejkach bez pkt na swoim koncie.Lechia 2 razy była blisko remisu ale sie nie udało wydaje mi sie ze jest to najlepsza opcja na tą kolejke.
Lechia - Cracovia 1
8/10
 
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Całego nie zapełnią ale taki debiu nie może byc nie udany.
I tutaj się zgodzić nie mogę, ponieważ sam wczoraj spędziłem 2 godziny w kolejce po bilety. Zainteresowanie meczem jest ogromne i już od kilku dni ludzie atakują wysepki klubowe i kasy biletowe. Nie jest to tylko zaprezentowanie się Lechii w nowym sezonie po raz pierwszy na PGE ale pierwszy oficjalny mecz na tym stadioni ever.
O frekfencję bym się nie obawiał i myślę, że w niedzielę de fakto dniu wolnym od pracy dla większości, zobaczymy na pge ponad 40 tyś fanów, którzy na pewno będą dopingować gospodarzy do walki i będą 12 zawodnikiem biało-zielonych.
Spotkanie bardzo ważne dla obu ekip, które na razie bez zwycięstwa po 2 kolejkach i kolejna porażka wprowadzi ciężki klimat w szeregi klubowe. Lechia 2 porażki na wyjazdach, Cracovia u siebie. Z przekroju 2 piewszych spotkań, myślę, że lepiej piłkarska zaprezentowała się Lechia.
Wszystkie małe atuty po stronie gospodarzy i szansa na wpisanie się na karty historii trójmiejskiego sportu. Motywacji na pewno nie zabraknie. Tego meczu nie wypada przegrać.
LECHIA
2.0
UNIBET
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ja proponuję pograć Wisłę, bo kurs nie jest zły. Drużyna z Krakowa nie najlepiej rozpoczęła sezon patrząc na to że to właśnie oni są obecnym mistrzem Polski. Remisy z Polonią Warszawa i Widzewem, co prawda na oba mecze na wyjazdach, ale patrząc na wynik to nie były one porywające. Zagłębie zagrało do tej pory jeden mecz, bowiem mecz z Legią przełożono. W drugiej kolejce Zagłębie podejmowało Lecha i ostatecznie zremisowali, ale jakby nie patrzeć ten remis był bardzo szczęśliwy. Lubin strzelał z dystansu, niektórymi strzałami zawodnicy się ośmieszali, aż w końcu coś musiało polecieć w światło bramki, no i wpadło. W końcówce spotkania wspaniałym strzałem z dystansu popisał się Pawłowski i bez wątpienia ten gol był ozdobą ostatniej kolejki.
Teraz Wisła gra u siebie, w końcu przydałby się komplet punktów. Liga Mistrzów swoją drogą, ale w lidze też trzeba grać i wygrywać. Lech swój mecz też powinien wygrać, ale największy błąd jaki zrobili to granie na te 1:0, bo w końcówce to gospodarze przejęli inicjatywę. Wilk może także pluć sobie w brodę.
Proponuję postawić na zwycięstwo krakowskiej Wisły.
Wisła - 1,70 Bet At Home ✅
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Górnik to niewygodny rywal dla faworytów typu Legia, Lech czy Wisła. Stawiają oni na twardą grę i organizację środka pola i do tego w meczu z potentatami są mega skoncentrowani i zmotywowani. Na pewno Górnicy nie zostawią tyle przestrzeni do swobodnego grania ile zostawiła Cracovia. Jak zwykle będą gryźli trawę i to spowoduje że ten mecz będzie dla Stołecznych dużo trudniejszy niż potyczka w Krakowie. Dla mnie Legia nie warta gry po takim kursie. Skłaniam się ku innym rozwiązaniom typu: Legia hc(0-1) X, Górnik +1,5, gol po 28. minucie lub bez gola i ewentualnie jakiś over kartkowy bo nikt nogi odstawiał na pewno nie będzie a gracze KSG często grają na pograniczu faulu.
Ramzesa dobrze zauważył że kurs na Wisłę jest całkiem ładny. Widać buki sporo bardziej cenią Zagłębie od Górnika (na papierze faktycznie wyglądają lepiej) ale moim zdaniem kursy na Legię i Wisłę powinny być bardziej zbliżone. Co do samej gry Białej Gwiazdy to w Łodzi tragedia, wszyscy ewidentnie przeszli obok meczu, chcieli wygrać na stojąco, w drugiej połowie była chwila że chcieli przycisnąć ale wyszło to marnie. Z kolei mecz z Polonią był już lepszy. Tak jak i w Łodzi pierwsza połowa słabsza ale w drugiej Wiślacy potrafili zdominować Polonię, stworzyli parę okazji ale jednak zabrakło szczęścia. Widać progres w grze Wiślaków, forma idzie w górę wraz z kolejnymi meczami w pucharach, takie musiały być założenia trenera. Na mecz z Zagłębiem powinni już być w optymalnej dyspozycji. Co do Zagłębia to również uważam że mogą być czarnym koniem sezonu ale na razie szału nie ma. Z meczu z Kolejorzem rzuciła mi się w oczy przeciętna na razie dyspozycja Sernasa, rzadko pokazywał się pomocnikom, nie wygrywał za wielu pojedynków. To może być problem Miedziowych. Biała Gwiazda potraktuje to spotkanie jako test mecz przed Cypryjczykami więc spodziewam się pierwszego garnituru. Wisła u siebie równie prawdopodobna co Legia a kurs dużo lepszy.
Wisła
Wisła over1,5
Polonia wygląda na pewniaka ale też kurs nie rozpieszcza. ŁKS wyjdzie mega defensywnie nastawiony ale czy to im pomoże? Jak Polonia strzeli w pierwszej połowie to się worek otworzy. Na razie wstępnie: Polonia over1,5, Polonia over2,5.

O niedzielnych spotkaniach później pomyślę ale na pierwszy rzut oka Górale z podpórką (jedyny argument to własne boisko ale może wystarczy) i over w drugim meczu (miałem już odpuścić overowanie na Pasy tym razem ale na razie nie przekonuje mnie to masowe stawianie na Lechię a później nawet jak się do tego przekonam to kurs już będą mierne).
 
julek 421

julek

Użytkownik
Zastanawiam się czy nie przeprowadzić małego eksperymentu :p a mianowicie zagrać wszystkie mecze over1 HT kursy wachają sie od ~2-2,5. Na 16 meczy ekstraklasy ( 1 i 2 kolejka) grając to zdarzenie wygrana padłaby 7 razy porażka 4 i 5 zwrotów.
Zakład taki widziałem na 1 kolejkę gdzieś na forum lecz nie pamietam w którym temacie. Po 2 kolejkach można zobaczy ze ekstraklasa nam się troche rozstrzelała wieć można spróbowac za drobne ;)

@Warzyn
Szczeże powiem ze wątpiłem w przekroczenie bariery 30 000, ale im wiecej tym lepiej zwieksza to powodzenie na win Lechii ????
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Polonia wygląda na pewniaka ale też kurs nie rozpieszcza. ŁKS wyjdzie mega defensywnie nastawiony ale czy to im pomoże? Jak Polonia strzeli w pierwszej połowie to się worek otworzy. Na razie wstępnie: Polonia over1,5, Polonia over2,5.
Wg mnie Polonia wygra to spokojnie. ŁKS prezentuje się fatalnie i w obronie i ataku. Jakoś nie widzi mi się, żeby nagle dostali olśnienia. Mięciel Sagan póki co bardzo słabo. Szałachowski też nic specjalnego. Polonia natomiast 4 pkt. Zwycięstwo z Lechią trochę wymęczone. Remis z Wisłą zresztą też, ale w tym spotkaniu upatruję właśnie przełamanie Polonii w ataku, bo brakuje skuteczności. HC azjatycki -1,5 po 2,05 myślę, że warty spróbowania. 2-0 lub 3-1 realne do zagrania, ale na dłuższą analizę przyjdzie czas w piątek lub sobotę ;)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
vs.

Drugą naszą arenę na EURO 2012 czas otworzyć. Z dużym poślizgiem, ale jak to w Polsce bywa - normalność. Władze klubu cwaniacko postąpiły, bo najpierw wmawiano ludziom, że przyjedzie wielki zespół na otwarcie. Oczywiście tego nie udało się zrobić (koszty zaproszenia pewnie byłby spore) i postanowiono zgrabnie przenieść mecz Polski z Niemcami (zagramy we wrześniu). Jednak prawdziwą inauguracją będzie potyczka ligowa z średnio ciekawym rywalem, czyli Cracovią. Z punktu widzenia kibicowskiego pewnie nie wyglądałoby to najgorzej gdyby nie fakt, że kibiców goście w sektorach nie będzie... Mówi się trudno, choć wydaje mi się, że PGE Arena zapełni się. Kolejki do kas niesamowite, zapotrzebowanie duże. Mobilizacja następuje także w samej drużynie Tomasza Kafarskiego, która w dwóch pierwszych przegrała, mimo że zaprezentowała naprawdę interesujący futbol. Ale to nie łyżwiarstwo figurowe, nie punktuje się za styl, tylko za bramki. A jak na razie, Lechia straciła trzy i tylko jedną zdobyła. Porażka z Polonią Warszawa 0:1 i Jagiellonią Białystok 1:2. Nic więc dziwnego, że grunt pod nogami - trenerowi Kafarskiemu zaczyna się palić. W niezbyt dobrej formie jest Abdou Razack Traore, czy też Tomasz &quot;wymuszę karnego&quot; Dawidowski. Według mnie, ze słabą Cracovią nastąpi przełamanie. &quot;Pasy&quot; też dwie pierwsze kolejki - dwie porażki. Co najgorsze, oba mecze zagrali u siebie! Z Koroną 1:2 i z Legią 1:3. Bardzo słaba obrona, jak ser szwajcarski dziurawa... Jak lechiści będą mieć dobrze nastawione celowniki, to kto wie, czy nie zanosi się na jakiś pogrom? Bo gdańszczanie tak naprawdę nie grają tragicznie, grają dla oka, stwarzają sobie dogodne sytuacja, ale brakuje skuteczności i szczęścia. Pewniakiem wydaje się być &quot;jedynka&quot;, postawiłbym też na over 2,5.

Moje propozycje:
Lechia wygra - kurs 1,90 8/10 ⛔
Więcej niż 0,5 bramki w 1 połowie - kurs 1,44 9/10 ✅
over 2,5 bramek - kurs 2,10 6/10 ⛔
Lechia strzeli pierwsza - kurs 1,67 8/10 ✅
kursy według bwin
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
ŁKS nie strzeli bramki - 1.72 Bwin
Moim zdaniem w miarę upływu godzin kurs będzie spadał myślę do wartości około 1.50. W tym sezonie ŁKS nie strzelił jeszcze bramki - tracąc ich aż 9 - 0:5 z Lechem oraz 4:0 ze Śląskiem Wrocław na wyjeździe i okupuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Mimo prawdopodobnie braku Macieja Sadloka w obronie Polonii Warszawa, dalej zestawienie defensywne Czarnych Koszul wypada dobrze - Baszczyński - Jodłowiec - Kokoszka - Brzyski - to jedni z lepszych polskich obrońców. Trochę dziwi mnie nieskutecznośc drużyny z Łodzi - bo takie nazwiska jak: Saganowski, Mięciel, Szałachowski czy Kaczmarek powinny zapewnic drużynie siłę w ofensywie oraz utrzymanie łódzkiej drużyny na przyszły sezon - jak widac - będzie o to bardzo trudno. Dobrze wiemy, że Polonia Warszawa za czasów Jacka Zielińskiego gra bardzo dobrze w obronie - tracąc małą ilośc bramek. Tak więc dlaczego ŁKS miałby właśnie w spotkaniu z Polonią Warszawa strzelic swoją premierową bramkę w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2011/2012? Skoro Łodzianie nie potrafili zagrozic bramce Lecha oraz Śląska Wrocław - to tym bardziej będą mięli o wiele większe problemy, aby strzelic bramkę Polonii Warszawa.
Typ: ŁKS Łódź nie strzeli bramki 8/10 1,72 Bwin
 
karoluhu 10

karoluhu

Użytkownik
Na III Kolejkę Polskiej Ekstraklasy upolowałem sobie 2 spotkania, warte bliższej analizy, są to mecze Polonii z ŁKS-em, i Lechii Gdańsk z Cracovią Kraków.
Polonia Warszawa-ŁKS Łódź
Ach ten ŁKS... 0-5 z Lechem, 4-0 z WKS, co to ma być? Łodzianie grają niepewnie, popełniają masę błędów, żeby nie mieli składu, mają piłkarzy zdolnych, doświadczonych, i chętnych gry o wyższe cele. Saganowski sam w ataku nic nie zrobi, panie Bratkowski, Mięciel jak wszedł na boisko ze Śląskiem, to z 3/4 akcje sam na sam miał, i jakimś cudem Kelemen, który w tym meczu był gwiazdką wybraniał strzały Marcina. Wczoraj ŁKS razem z działaczami, trenerami i innymi krawaciarzami przeprowadził poważną kilku godzinną analizę meczu z WKS, wszyscy wrócili z wypiekami na twarzy i głodni rewanżu, macie panowie zdobyć minimum punkt i strzelić bramkę, z ŁKS-u mają się przestać śmiać, grzmiał Trener. Poloniści, to drużyna głodna sukcesów, jeżeli trener Zieliński zostanie przez CAŁY sezon wtedy Polonia może myśleć o najwyższych lokatach, pierwszy mecz, wygrana z Lechitami, drugi nieszczęśliwy remis z nie byle kim, bo z Białą Gwiazdą. Są piłkarze, są pieniądze, ma być ofensywnie i z Polotem Polonio. Ten mecz będzie okazją dla ŁKS-u dla podbudowania morali, i pokazania się z lepszej strony niż w poprzednich 2 kolejkach, natomiast dla Polonii będzie to okazja dla wysokiego zwycięstwa. Co ja o tym sądzę? Uważam, że ŁKS powalczy o punkty w tym meczu, Polonia będzie się męczyć w tym spotkaniu, będzie to nudny i bezbramkowy mecz.
Under 2,5 gola @ 1,85 Unibet✅ 2-0

___________________________________
Lechia Gdańsk-Cracovia Kraków
Strasznie szkoda mi Krakowian, otóż w 2 meczach ligowych pokazali się z dobrej strony, strzelili bramki, a co jest efektem tego? 0 punktów. Jest to wina obrony, fatalnie błędy karygodne, muszę to zmienić na mecz z Lechitami jeżeli chcą zdobyć pierwsze punkty w sezonie. Gdańszczanie, na swoim pięknym obiekcie muszą się starać, by przyciągnąć publiczność do siebie, pierwszy mecz przegrany drugi również, fajny mecz w Białymstoku, ale niewykorzystanie sytuacje lubią się mścić... i dlatego w tym meczu obie ekipy mają coś do udowodnienia, padnie dużo goli, Cracovia ma fatalną obronę ale dobry atak Niedzielan, Ntibazonkiza. Gdańszczanie mają Traore i obronę na poziomie. Over 2,5 gola w tym meczu to dobre rozwiązanie.
Over 2,5 gola @ 2,00 Unibet
 
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
Z 3 kolejki w oczy rzuca się trochę zawyżony kurs na over w Gdańsku. Wiadomo, pierwszy mecz na nowym stadionie, zainteresowanie bardzo duże a jako przeciwnik wciąż zakakująca na minus Cracovia. Niby się wzmocnili szczególnie w najsłabszej formacji czyli obronie ale dalej grają piach i popełniają juniorskie błędy. W Lechii na razie słaba forma Traore, który ma przyciągać ludzi na stadion ale są też inni którzy mogą strzelać bramki. Zespoł nie gra źle ale jest strasznie nieskuteczny, niemniej przy tak słabo grajacej Cracovii może się skonczyć pogromem.
over 2,5 @ 2,05 Tobet ⛔
Nie ruszam Polonii po takim kursie, pytanie czy ŁKS w koncu zagra mecz na poziomie ekstraklasy? Bo na razie widać po ich grze jaka przepaść dzieli I ligę i ekstaklasę. Niby jest paru piłkarzy z doświadczeniem w ekstraklasie ale graja jak juniorzy. Progres też niby jest bo najpierw 5 a potem 4 stracone ale co to pocieszenie:razz: Polonia dobrze w obronie, w ataku bez szału(bo kto ma strzelać bramki?) ale punkty zbierają. Pytanie ile bramek są w stanie strzelić w meczu z Łodzianami? Moim zdaniem przynajmniej 2:]
Polonia over 1,5 @ 1,57 Tobet ✅
obie strzelą - nie @ 1,57 Tobet ✅
ŁKS nie strzeli @ 1,62 Tobet ✅
 
adi80 2

adi80

Użytkownik
Witam.
Legia - Górnik 1✅
Lechia - Cracovia 1X✅
Polonia - ŁKS 1✅
Podbeskidzie - Widzew 2⛔
Legia u siebie nie przegrała z Górnikiem od sezonu 98/99. Ma lepszych grajków. I choć uważam, że mecz z Cracovią w poprzedniej kolejce ułożył się dla Legii dosyć szczęśliwie (dwa rykoszety) to u siebie wygrają. Polonia/Groclin - ŁKS, tu chyba pisać nic nie trzeba. Nie sądzę, żeby ŁKS przełamał się w tym meczu, po prostu Polonia/Groclin jest dla nich zbyt silna. Lechia - Cracovia, Lechia jako gospodarz nie przegrała z Cracovią od awansu do ekstraklasy. Wiemy, że Lechia potrafi grać w piłkę. Cracovia, tam obawiam się tylko Ntibazonkiza-y, Radomskiego. Niedzielan - oby podtrzymał swoją passę po powrocie do polskiej ligi i grał piach(moja subiektywna opinia). Jest też dodatkowy smaczek, kibice. Mimo, że nie będzie kibiców gości na tym meczu, to myślę, że Cracovia może się sprężyć na ten mecz aby w historii nowego stadionu zapisało się ich zwycięstwo. Mimo to, myślę że stać ich najwyżej na remis, dlatego stawiam 1X. Podbeskidzie - Widzew, Podbeskidzie nie wygrało u siebie z Widzewem nigdy! Na cztery mecze notując jeden remis i trzy porażki. Widzew ma (jak na ich realia) udany start i mam nadzieję, że podtrzyma passę. Życzę wszystkim trafnych zakładów i dobrych meczy w tej kolejce. Pozdrawiam.
 
legia 122

legia

Użytkownik
adi80
Zbyt naiwne jest twoje myślenie że 3 drużyny które nie zaczęły w zbyt imponującym stylu tego sezonu solidarnie przegrają. Bardzo małe prawdopodobieństwo takiego scenariusza że solidarnie ŁKS, Cracovia i Podbeskidzie polegną. Każdą z tych drużyn stać na sprawienie niespodzianki.
Legia-Górnik
Skorża będzie rotował składem ( między innymi Wawrzyniak odpocznie ). Zapewne też przećwiczy po raz kolejny wariant z 3 defensywnymi pomocnikami. Ma zagrać Choto/Astiz oraz Ohayon z ławki wejdzie. Nie zobaczymy Hubnika. Nie jest pewny występ Kucharczyka. Skorża będzie rozsądnie rotował siłami przed Spartakiem, więc spacerku się nie spodziewam z Górnikiem. Proponuję pogranie przed meczem albo na lajfie.
 
adi80 2

adi80

Użytkownik
W piłce nożnej, a szczególnie naszej kochanej ekstraklasie stać każdego na sprawienie niespodzianki. ???? Oglądałem wszystkie mecze tych drużyn w tym sezonie ???? przeanalizowałem statystyki (wiem, wiem, one nie grają) i postanowiłem postawić takie wyniki. Mimo wszystko w tych meczach większą naiwnością byłoby chyba stawianie na odwrotne zdarzenie w którymkolwiek z meczy. ???? No poza Podbeskidziem, choć życzę im jak najlepiej i pewnie mogą być groźni na swoim boisku, to postanowiłem zagrać za małą kwotę dla dreszczyku emocji na Widzew. Pozdrawiam i życzę dużej ilości trafień ????
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Witam po przerwie pomiędzy sezonami,pierwsze 2 kolejki zawsze poświęcam na obserwację,przed trzecią można już wysnuć jakieś wnioski,na pewno w oczy rzuca mi się kurs na piątkowe spotkanie Ruchu Chorzów ze Śląskiem Wrocław,warto zagrać czystą dwójeczkę w tym spotkaniu,ogranie jest po stronie Wrocławian,można gdybać i twierdzić,że są zmęczeni po pucharowych potyczkach,e tam!Nie róbmy już z chłopaków pośmiewiska,w Anglii mecz co 3 dni to żadna nowość,u nas też trzeba nauczyć się grać częściej,bo dla zawodowców nie powinno być to udręką,a radością i priorytetem przed spotkaniem z drużyną bez rytmu meczowego,Śląsk nabiera powoli renomy nie tylko w Polsce,ale i za granica,marketing i zarządzanie klubem idzie coraz lepiej,rodzi się mocna Polska marka,na dodatek oddawany właśnie do użytku piękny obiekt,piękne miasto,świetni kibice,oby tak dalej,Ruch mimo 4 pkt po 2 kolejkach nie gra nic specjalnego,chociaż muszę przyznać,że nie jest to już typowo defensywna drużyna,jak w poprzednich sezonach,grają ciekawą piłkę,mecz z Koroną komiczny,przypominał przez decyzję sędziego kabaret,ale skłamałbym gdybym napisał,że mi się nie podobał,lecz Śląsk to nie Korona,posiada znacznie lepszą formację defensywną i jest dobrze usposobiony do gry z kontry,a na 80% zagrają tak w Chorzowie,gdyż Ruch zagra o pełną pulę,jak dla mnie Niebiescy zostaną skarceni przez będących w lepszej od siebie formie gośći,analiz do pozostałych spotkań jeszcze nie piszę,będzie na to czas jutro wieczorem,lub w sobotę rano,mając więcej informacji.
Ruch Chorzów vs Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław @2,85 ✅✅
Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
arkajol 38

arkajol

Użytkownik
vs.


T-Mobile Ekstraklasa
Spotkanie: Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Typ: Drużyna gospodarzy wygrywa i utrzymuje czyste konto: NIE
Kurs: 1,56
Bukmacher: Betsson
Stawka: 8/10
Wynik: 3:1

✅✅✅
Już jutro inauguracja sezonu 2011/12 na Pepsi Arenie po odwołanym spotkaniu z Zagłębie Lubin, szanse sprawdzenie formy Legii na własnym obiekcie dostanie czternastokrotny mistrz Polski Górnik Zabrze. Zdecydowanym faworytem spotkania są gospodarze, którzy mierzą w zdobycie mistrzostwa Polski natomiast Górnik będzie dążył do uzyskania bezpiecznej pozycji w lidze z powodów finansowych w lecie klub musiało opuścić kilku czołowych zawodników, a zastąpić maja ich głównie młodzi zawodnicy.​
Legia: tak jak wcześniej wspomniałem mecz z Zagłębiem się nie odbył i Legioniści dotychczas w ekstraklasie rozegrali tylko jedno spotkanie i było to wyjazdowe spotkanie z Cracovią zakończone zwycięstwem Legii 3-1 w, którym to nie było z obu stron zbyt wiele dobrej gry był to raczej mecz w którym było wiele przypadkowości i błędów indywidualnych. Mecz wygrała Legia po szybkim zdobyciu dwóch bramek Manu i bardzo kiepskiej grze defensywy Krakowian, którzy to pierwsze dwie bramki sprowokowali.
Zawodnicy niedostępni na mecz z Górnikiem: M.Kucharczyk (występ niepewny) i M.Hubnik (kontuzja)
Górnik: obecnie zajmuje dziewiątej pozycje w lidze z dwoma punktami, remisując kolejno ze Śląskiem Wrocław i Widzewem Łódź. W obu tych spotkaniach Zabrzanie zaprezentowali się dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie z faworyzowanym Śląskiem, gdzie dobre zawody grał Olkowski i Milk druga połowo to popisy bramkarskie Skorupskiego, który uchronił swój zespół od porażki. Druga kolejka i mecz z Widzewem o ile w pierwszej połowie mecz był wyrównany to w drugiej połowie po objęciu prowadzenie przez Górnik do ataku rzucili się Łodzianie i ogółem wypadli lepiej od Zabrzan chociaż bramka zdobyli w dość wątpliwym karnym.
Zawodnicy niedostępni na mecz z Legia: M.Przybylski (sprawy rodzinne), D.Gołębiewski i M.Magiera (obaj kontuzjowani)
Spotkania bezpośrednie rozgrywane w Warszawie to w ostatnich pięciu meczach, 3 zwycięstwa Legii i 2 remisy. W ostatni sezonie Górnik był bliski zwycięstw do 88min. prowadził 0-1 lecz nie udało się dotrwać do końca i w rezultacie przegrali 2-1.

Ostatnie 5 spotkań pomiędzy oboma zespołami z Legią w roli gospodarza:
31/10/10 Legia 2-1 Górnik
20/03/09 Legia 0-0 Górnik
08/12/07 Legia 2-0 Górnik
26/08/06 Legia 3-2 Górnik
18/11/05 Legia 3-2 Górnik

Podsumowując: Górnikowi bez wątpienia będzie bardzo ciężko pokonać Legionistów na ich boisku ostatnie mecze przy Łazienkowskiej nie napawają optymizmem.Natomiast ja w Górniku najbardziej będę liczył na ambicje młodych zawodników i chęć pokazania się z jednym z kandydatów do wygrania całych rozgrywek. Legia w zeszłym sezonie miała najwięcej problemów z presja , a w pierwszym mecz na własnym obiekcie kibice oczekują zwycięstwa i to kilku bramkowego. W dodatku na zgrupowaniu reprezentacji w tygodniu byli
J.Wawrzyniak, J.Rzeźniczak i M.Rybus, także ci zawodnicy nie mieli za dużo czasu na przygotowania do meczu z Górnikiem. Forma jest dla mnie porównująca Legia wygrała ze słabą defensywa Cracovi, a Górnik zremisował z będącymi w dobrych formach drużynami Sląska i Widzewa.
 
badys87 34

badys87

Użytkownik
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
12.08.2011
godz. 20:30
Jak dla mnie będzie to typowy mecz, w którym jeden zespół postawi przed swoją bramką mur, a drugi będzie bił w niego głową. Jaki to wszystko da ostatecznie efekt? Nie podejmuję się przewidzieć.
Górnik przed sezonem stracił zawodników, którzy robili mu grę ofensywną. Teraz wszyscy są w warszawskiej Polonii (Sikorski, Jeż, Bonin). W tym sezonie za tę działkę mieli odpowiadać: Gołębiewski, Thomik, Gasparik i Gierczak. Pierwszy okazał się na tyle słaby, że przegrał rywalizację o miejsce w składzie z 17-letnim Arkiem Milikiem (wielki talent, ale nie jest to jeszcze gracz, który tu i teraz w Ekstraklasie strzeli 6-10 goli). Na dodatek Gołębiewski złapał kontuzję i do Warszawy na mecz z Legią się nie wybiera. Thomik walkę o miejsce na prawej flance przegrał z 21-letnim, przewidywanym do gry na prawej obronie, Pawłem Olkowskim. Gierczak jak dotąd nie gra nawet połowy tego co grał Jeż, co nie dziwi, ale dziwi to, że spisuje się słabiej niż przed rokiem kiedy był wiodącą postacią. Gasparik przegrał rywalizację nie tylko z Wodeckim, ale także z nominalnym napastnikiem Zahorskim i jest teraz dopiero trzecim wyborem na lewe skrzydło, Jeśli do tego dodamy fakt, że izraelski napastnik Shriki wciąż nadrabia zaległości treningowe (w meczu z Legią ma wejść z ławki) to wychodzi na to, że Górnik ma jedną z najsłabszych formacji ofensywnych w całej lidze. Zresztą kto oglądał dwa pierwsze mecze zabrzan to wie o czym piszę. Stworzone szanse bramkowe, nie licząc stałych fragmentów (z nimi tym razem też może być problem, bo kontuzjowany jest Mariusz Magiera), można policzyć na palcach jednej dłoni. Kolejnym dowodem na słabość formacji ofensywnych zabrzan jest to, że strzelili do tej pory dwa gole i oba z nich była autorstwa graczy przewidzianych raczej do destrukcji (środkowy obrońca Banaś, i grający obok Pazdana za Gierczakiem Kwiek). Pisząc krotko, szanse na to, że Górnicy zdobędą gola na Łazienkowskiej, są niezbyt duże.
Z drugiej strony mamy Legię, która ma według mnie zespół stworzony do gry z kontry. Szybcy skrzydłowi plus grający jako ofensywny, również bardzo szybki, Radović. Na szpicy Ljuboja, który potrafi przyjąć piłkę, zastawić się, odegrać w tempo. Problem może być jak przyjdzie im grać z rywalem, który będzie murował własną bramkę, a taki właśnie mecz czeka Legionistów w piątek. Polskie zespoły nie potrafią grać atakiem pozycyjnym i Legia nie jest tu żadnym wyjątkiem. Przewiduję, więc straszne męczarnie. Tym bardziej, że w głowach mogą już mieć czwartkowy mecz w Europa League.
Reasumując, Górnik nie ma kim żądlić, Legia będzie musiała przebijać się przez podwójne, całkiem solidne, zasieki rywali, więc moim zdaniem można spodziewać się undera w tym meczu.
Mój typ:
under 2,5 @1,81 Pinnacle
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
an1elski 0

an1elski

Użytkownik
Czas na 3 rundę T-mobile Ekstraklasy. Mieliśmy już okazję przyglądać się poczynaniom naszych drużyn w pierwszych kolejkach, jak co roku z wielką nadzieja włączyliśmy telewizory i liczyliśmy na cud, że poziom się zwiększy, że będzie większe zainteresowanie na meczach i co? Niestety, wyszło jak zawsze, a w niektórych aspektach nawet prezentujemy się gorzej. Kto ogląda polskie podwórko ten na pewno zauważył spadek jakości transmisji (A niby tyle stacji pokazuje i co z tego, jak operator bardziej dąży do standardów TVP niż europejskich. A statystyki dostarczane ograniczają się jedynie do ilości strzałów.) Jednak po raz pierwszy w historii Naszą piłkę będzie można zobaczyć w 22 krajach. Dlatego jako mecz reprezentatywny wybraliśmy mecz Podbeskidzia, brawo!! Nie ma jak zachęcić Ludzi pięknym stadionem rodem z I ligi, tysięczną publicznością i wysokim poziomem sportowym, lepiej trafić nie mogliśmy. A same statystyki oglądalności powalają na kolana.(Po roku pewnie znowu będzie pokazywała tylko 1 stacja, bo po co Polsatowi w harmonogramie takie wydarzenie, które nie konkuruje nawet z powtórką &quot;Dlaczego Ja&quot; ). Lepiej może przejdźmy do &quot;Super piątku&quot; i spójrzmy co możemy wybrać, tak jest, super mecz w Chorzowie albo pięknie grającą Legię… czyli po naszych wieczornych planach nici.
Znając życie i tak większość będzie stawiała na Legię, bo przecież zwycięstwo w Cracovii 3:1 robi wrażenie i z lekkością odprawi Górnik do domu… ta na pewno, dlatego lepiej może skupmy się na meczu Śląska.
Jak prezentują się oba zespoły w lidze, może najpierw Ruch. W pierwszej kolejce zwycięstwo w ostatnich minutach z Bełchatowem, a następnie remis z Koroną. Ale czy ci rywale są potentatami w naszej lidze, moim zdaniem Korona będzie walczyła o utrzymanie, natomiast Bełchatów bez swoich najlepszych graczy też nie będzie odgrywał jakiejś dużej roli w ekstraklasie. Niektórzy powiedzą, że wygrało 6:0 z Podbeskidziem, ale prawie wszystkie bramki padły po stałych fragmentach i Co to jest Podbeskidzie? Bo na pewno nie jakiś Polski potentat, więc jak to mówi Tomasz Hajto: „Nie porównujmy gówna z czekoladą”. Po za tym piłkarze Ruchu mieli najmniej czasu na odpoczynek, chociaż nie wiem czy to ma wpływ na początku sezonu. Maciej Jankowski i Paweł Lisowski rozegrali w środę przeciwko Duńczykom jedną połowę. Kilku zawodników &quot;Niebieskich&quot; wróciło z Kielc z urazami. Lekko poobijani są Łukasz Janoszka, Arkadiusz Piech oraz Gabor Straka, ale wszyscy trzej powinni być do dyspozycji trenera Waldemara Fornalika w meczu ze Śląskiem Wrocław. Jak wiadomo Fornalik jest uczniem Lenczyka, a więc stawiamy an defensywę. Czyli z pewnością zobaczymy grad bramek... A co u naszego pucharowicza. Poza konfliktem Diaz-Lenczyk, który co jakiś czas przewija się w prasie, wszystko wygląda dość dobrze poukładane. Z pewnością zobaczymy parę zmian, ponieważ w ciągu 20 dni rozegrają 5 meczów i nie zapomnijmy o czwartkowym występie w Lidze Europejskiej. Trener Śląska traktuje ligę jako danie główne, przynajmniej tak twierdził na konferencji prasowej, ale co innego miał powiedzieć.Ja w te słowa nie wierzę, przykładem może być skład na ostatni mecz, chociaż z ŁKS-em to nie trzeba wielkich piłkarzy aby wygrać i takiego samego zdania był Lenczyk. Jeżeli miałbym napisać scenariusz na ten mecz, to film akcji to by nie był, bardziej dramat, bo zakładam że oba zespoły zagrają na zero z tyłu. Można jeszcze dodać taką ciekawostkę, że Wrocławianie nie przegrali w Chorzowie od 10 lat. I jeżeli forma obu drużyn się utrzyma i nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to i tym razem nie powinni wyjechać pokonani.​

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław Typ:X kurs: 3:06
 
teddyboys 19

teddyboys

Użytkownik
Legia - Górnik
W grze Legii widać postępy.Wszystko zmierza raczej w dobrą stronę.Za tydzień pierwszy z dwóch najważniejszych meczy sezonu choć to dopiero początek rozgrywek.Przed spotkaniem ze Spartakiem formę Legii w meczu ligowym sprawdzi Górnik Zabrze.
Jak pokazują ostatnie wyniki pomiędzy tymi zespołami przy Łazienkowskiej to Górnikowi nie idzie najlepiej.Ja jednak nie patrzę w statystyki.
Legia będzie chciała spotkanie wygrać by w dobrych nastrojach przystąpić do meczu ze Spartakiem.
Górnik dwa remisy dotychczas w lidze.Z nieco rezerwowym Śląskiem i z Widzewem na własnym stadionie.
Według mnie przy Łazienkowskiej poniosą jutro pierwszą porażkę.Jakoś nie widzi mi się tutaj trzeci kolejny remis a o wygranej Górnika w Warszawie to nie myślą chyba najzagorzalsi kibice z Zabrza.Stawiam na pewną wygraną Legii.
Moje typy na ten mecz :
Legia DW 2-0 --&gt; 6,50
Legia -1 --&gt; 2,25
Górnik NIE strzeli --&gt; 1,75
Legia wygra oraz under 2,5 --&gt; 3,00
 
J 0

joinbet

Użytkownik
nie wiem czy zauważyliście ale w meczach ekstraklasy pada strasznie dużo bramek, myślę że to zaleta nowych lepszych stadionów które są większe mają lepszą murawę więcej kibiców
W niedziele otwarta zostanie PGE arena i lecha zagra z Cracowią widzę tu spokojny over 2,5, moim zdaniem będzie to dobry mecz i mam nadzieję że zobaczymy sporro bramek
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom