>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

18 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 17.02-20.02.2012

Status
Zamknięty.
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów / 1 - 1,80 ⛔ 1:1
Na stadionie miejskim we Wrocławiu zobaczymy dziś chyba najciekawiej zapowiadający się mecz tej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lider z Wrocławia podejmuje dobrze spisujący się Ruch Chorzów, który okupuje 4 pozycję. Faworytem bukmacherów, co zrozumiałe, jest ekipa Oresta Lenczyka, która ma 8 punktów przewagi nad Niebieskimi. Śląsk dość dobrze spisuje się na własnym boisku zdobywając 16 punktów w 8 meczach. Ruch na wyjazdach również w 8 spotkaniach zgromadził 11 oczek. Do meczu zostało około pół godziny i mamy już podane wyjściowe składy obu ekip. W zespole gospodarzy zobaczymy dwóch debiutantów - Stevanovicia i Mraza. Byłem na sparingu Śląska w Kluczborku i Mraz wydawał się dość &quot;drewnianym&quot; graczem, choć jego CV mówi co innego. Odmienne wrażenie wywarł na mnie Stevanović. Świetnie wyszkolony technicznie, dobry przegląd pola, dobre podanie i niezły strzał. To na pewno bardzo duże wzmocnienie Śląska. W dzisiejszym meczu nie zobaczymy pauzujących za kartki Soboty ze Śląska i Zieńczuka z Ruchu. Szansę gry od pierwszej minuty dostanie za to Mateusz Cetnarski. Nie zobaczymy w dzisiejszym spotkaniu Andrzeja Niedzielana, który nie zmieścił się w kadrze meczowej (kontuzja?). Śląsk moim zdaniem dysponuje lepszym składem, ponadto dokonał konkretnych transferów. Pozycja lidera mówi sama za siebie i myślę, że mimo przerwy zimowej forma nadal będzie bardzo wysoka.​
 
zieliiii 28

zieliiii

Użytkownik
Lechia wygrała nagrodę frajera tygodnia, kontrolują przebieg całej drugiej połowy, stwarzali sobie okazję i powinni spokojnie wywieźć z Krakowa 3 punkty. Frajersko dali sobie wbić gola, zamiast trzymać piłkę z daleka od własnej bramki. Łukasz Surma - najgorszy zawodnik meczu, masa niecelnych podań, bardziej przeszkadzał niż pomagał swojej drużynie. Piłkarze Lechii mogą mieć pretensje tylko do siebie, bo zamiast odskoczyć od strefy spadkowej to są w takim samym położeniu jak przed meczem.
 
X 0

xmichal1989

Użytkownik
Górnik-Legia typ 2 kurs 2,0
BUK:totomix
Witam jestem poczatkujacy na forum ale gram juz od 3lat z roznym skutkiem. Zaczynam swoja przygode na forum od meczu gornik-legia. Za gospodarzami przemawia moim zdaniem tylko atut wlasnego boiska . Moim zdaniem gornik solidnie oslabil sie zima pozbywajac sie kapitana banasia zahorskiego czy gasparika.Natomiast legia walczaca o tytul bedzie za wszelka cene potwierdzic swoja niezla dyspozycje mimo kontuzji rybusa braku sprzedanego borysiuka powinni sobie poradzic bez wiekszych problemow .
 
U 0

Usunięty użytkownik 73627

Gość
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Typy
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2 2,13
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków DNB 2 1,5
Pierwszym meczem w polskiej Ekstraklasie który chcę przeanalizować jest spotkanie Mistrza Polski Wisły Kraków z obecną czerwoną latarnią ligi - Zagłębiem Lubin, na początek mała analiza transferów jakie Miedziowi dokonali w zimie. Z klubu odeszli: Damian Dabrowski, Michal Hanek, Błażej Telichowski, przyszli natomiast: Adam Banaś, Jiri Bilek, Elton Lira, Ivan Hodur oraz Pawel Widanow. Osobiście uważam, że największymi wzmocnieniami mogą być znany nam bardzo dobrze Adam Banaś oraz Ivan Hodur, który przyszedł ze słowackiego FC Nitra, obaj grali regularnie w swoich byłych klubach na w miarę dobrym poziomie. Reszta albo występowała mało albo wogóle brak danych jak o brazylijczyku Eltonie. Wisła nie poczyniła żadnych transferów
Wrócę jednak do właściwej analizy. Zagłębie w okresie przygotowawczym wygrało więkoszśc sparingów jednak spójrzmy jakie to były drużyny: KS Polkowice, Warta Poznań, MKS Kluczbork, GKS Katowice to pierwszoligowi średniacy,a PFK Ołeksandrija to ukraiński słabeusz. Jedynym z powiedzmy, że liczących się rywali z którymi Zagłębie wygrało to słowackie FK Senica. Przegrało natomiast z serbskim średniakiem Beroe Stara Zagora i chyba najpoważniejszym rywalem - Lechem Poznań. Nie oglądałem tych sparingów, sugeruję się wynikami ale delikatnie mówiąc nie zachwycają one.
Sparingi Wisły, które śledziłem baczniej to całkiem inny wymiar. Pierwsze dwa podczas kondycyjnej części obozu to przegrana i remis z niemieckimi drugoligowcami Eintrachtem Brunszwik i lewakami z Sankt Pauli. Kolejny etap przygotwań to udział w turnieju Atlantic Cup , co zawsze ma chociaż minimalnie większe znaczenie. Tam Wisła zanotowała 2 wygrane: z Odense 1 - 0 i Helsingobrgiem (który był wtedy zaraz po urlopach) 2 - 0 oraz przegranej po zaciętej walce z FC Midtyljand 3 - 2. Na koniec sparing z Sandecją Nowy Sącz wygrany 3 - 1 na boisku w Krakowie.
Wg mnie za śmiałym stawianiem na Wisłę przemawiają nie tylko wyniki sparingów i rywale, ale przede wszystkim to, że już mogliśmy zobaczyć jaką formę prezentują krakowianie w tym sezonie. W meczu ze Standardem zaprezentowali się na prawdę dobrze. Zapowiadane jest, że nie odpuszcza ligi, więc walka o obronę mistrzostwa powinna zacząć się już na Dolnym Śląsku. Wątpię w całkowicie rezerwowy skład Wisły, bo to nie byłoby w stylu trenera Kazimierza Moskala. Myślę, że może być kilka zmian np Biton w ataku czy Kirm od pierwszej minuty pomocy lecz to na pewno nie zmiejsza siły rażenia Białej Gwiazdy. Szczerze polecam ten typ, sam gram dosyć grubo ????
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Zagłebie - Wisła Kraków
Wcześniej miałem wątpliwości co do tego spotkania i szczerze mówiac miałem zamiar go odpuścić jednak gdy zobaczyłem formę podopiecznych Kazimierza Moskala w meczu ze Standardem to wszelkie wątpliwości znikły zespół pokazał charakter,walkę oraz pełne zaangażowanie. Zespół broniący mistrza polski niczym nie przypomina już zespołu z Jesieni, czyżby nastała nowa jakość?, czyżby Kazimierz Moskal pokazał już swój warsztat trenerski na takie tezy trzeba jeszcze poczekać aczkolwiek jeśli miał &#39;&#39;jaja&#39;&#39; odsunąć Małeckiego to już widać silną rękę trenera. Przypominając fakty Małecki został zmieniony po czym zszedł z murawy naburmuszony nikomu nie podał ręki i pojechał jeszcze ze stadionu w trakcie spotkania. Jak dla mnie to nie dopuszczalna rzecz kolejny wybryk tego piłkarza i jak dla mnie mogłoby go nie być ponieważ niegodny jest noszenie koszulki mistrza polski. Wróćmy jednak do spotkania dzisiaj zespół zagra bez Małeckiego. Dodatkowo Moskal nie skorzysta z usług Juniora Diaza i Tomasa Jirsaka pauzujących za kartki. Do tego dochodzą kontuzjowani Radosława Sobolewskiego i Rafała Boguskiego. Także tej piątki na murawie dzisiaj nie zobaczymy. Najgorsza drużyna Polskiej Ekstraklasy do meczu przystąpi trochę odmieniona personalnie przybyli do klubu Adam Banaś, Jiri Bilek, Elton Lira, Ivan Hodur oraz Pawel Widanow. Odeszli natomiast Damian Dabrowski, Michal Hanek, Błażej Telichowski. Szansę na grę w pierwszej jedenastce mają Banaś, Widanow i Sloboda. Banaś to solidny defensor który bronił barw Zabrzańskiego Górnika. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wygraną 1;0 Wisły po strzale Bitona. Dzisiaj spodziewam się wygranej Białej Gwiazdy.

Win Wisła Kraków @@ 2,21 Pinnacle


 
m0nki 187

m0nki

Użytkownik
Podzielam zdanie Dobermana odnośnie meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa. Legionistom nigdy nie grało się dobrze z Górnikiem oraz w ogóle na Śląsku. Śląskie drużyny do meczów z Wojskowymi zawsze podchodzą z bardzo dużym zaangażowaniem, zębem oraz wolą walki. Na dodatek dochodzi fakt, że piłkarzom Legii na obecną chwilę w głowie jest raczej czwartkowy mecz w Lizbonie,w którym po cichu mogą liczyć na szansę awansu do 1/8 Ligi Europy. Co prawda Legia chcąc zdobyć Mistrzostwo Polski powinna do każdego meczu pochodzić na 100% niezależnie od tego na ilu frontach się gra, zwłaszcza, że w piątek swój mecz wygrała Polonia Warszawa - bezpośredni rywal w walce o tytuł mistrzowski oraz zremisował w dniu wczorajszym Śląsk Wrocław. W dniu dzisiejszym nie zagra jeszcze świeżo pozyskany Nacho Novo oraz wracający po kontuzji Miroslav Radovic. Natomiast swoje ostatnie mecze w polskiej ekstraklasie rozegrają Marcin Komorowski oraz Maciej Rybus. W Zabrzu również okres transferowy był bardzo gorący. Zespół opuścili m.in. dotychczasowy kapitan drużyny Adam Banaś oraz napastnik Tomasz Zahorski. Natomiast dokonano kilka ciekawych wzmocnień. Nie sposób nie wymienić chociażby Oleksandra Szewluchina, Michała Zielińskiego oraz Błażeja Telichowskiego. W rundzie jesiennej Górnik przegrał na Łazienkowskiej 3-1, natomiast w zeszłym sezonie u siebie zremisował 1:1, strzelając bramkę wyrównującą w 93 minucie (Sikorski). Uważam, że piłkarze Górnika jak do każdego meczu ze stołeczną drużyną podejdą dzisiaj z dużym zaangażowaniem i determinacją. Potencjał ofensywny gospodarzy wygląda dość dobrze, o którym stanowi przede wszystkim gwiazda zespołu Préjuce &quot;będę go zjadł&quot; Nakoulma. Z tego też powodu jestem zdania, że stać dzisiaj Zabrzan na strzelenie bramki, a nawet pokusić się o niespodziankę w tym meczu nie tracąc w nim punktów.
Propozycje:
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1X @1,75 ✅
Górnik Zabrze - Legia Warszawa gospodarze strzelą @1,53 ✅
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1DNB @2,62 ✅

Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
X 0

xmichal1989

Użytkownik
Monki ja ma statystyki ktore nie potwierdzaja tego ze legii źle sie gra z górnikiem
10 maja 2006 r.: Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
26 sierpnia 2006 r.:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 3:2 (2:0)
7 kwietnia 2007 r.:
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
5 sierpnia 2007 r.:
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:3 (0:1)
8 grudnia 2007 r.:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
30 sierpnia 2008 r.:
Górnik Zabrze – Legia Warszawa 0:3 (0:2)
20 marca 2009 r.:
Legia Warszawa – Górnik Zabrze 0:0
31 października 2010 r.:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (0:0)
10 maja 2011 r.:
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
12 sierpnia 2011 r.:
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 3:1 (1:0)
Bilans ostatinich 10 meczy to 7 zwyciestw legii 2 remisy i tylko jedna porażka lecz to tylko statystyki;p
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
10 ostatnich pojedynków przy Roosvelta:
2011-05-10 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1 : 1 [Wawrzyniak 60’]
2008-08-31 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0 : 3 [Chinyama 19’, Szałachowski 40’, Roger 71’]
2007-08-05 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0 : 3 [Radovic 45’, Roger 52’, Edson 82’]
2007-04-07 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1 : 0
2006-05-10 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0 : 1 [Włodarczyk 15’]
2005-05-04 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0 : 0
2003-09-26 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2 : 2 [Svitlica 7’,90’]
2002-08-23 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2 : 3 [Majewski 23’, Svitlica 26’, Magiera 78;]
2001-04-14 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1 : 0
1999-07-24 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2 : 2 [Karwan 16’, Sawicki 62’]
A patrząc nawet na erę od Urbana, tylko raz udało się szczęśliwie zremisować Górnikowi. Potencjał ofensywny Górnika, no fajnie, tyle, że Legia na wyjazdach bramek nie traci, po bramce udało się strzelić ŁKS, Koronie i Cracovii, a 2 razy Kucjeka pokonali poloniści. Nakoulma może dziś zagrać na lewym skrzydle. Uważam, że fizycznie Jędrzejczyk mu podoła. W odbiorze również jest Jędza dobrym zawodnikiem. Wzmocnienie w osobie Telichowskiego? No fajosko, chłopak się nie łapał w beznadziejnym Zagłębiu. Zieliński świetnie rozpoczął sezon w Koronie, ale w kontekście Legii i w kontekście tej padaki, którą ofensywnie również dzięki niemu pod koniec rundy grała, nie obawiałbym się za specjalnie.
Insynuujesz, że Legii nie będzie zależało, że walczą ze Sportingiem. Z którym z legionistów rozmawiałeś? Ja jestem o motywację Legii spokojny, myślę, że Rybus i Komorowski zagrają na pełnych obrotach, i ofensywy Górnika bym się za specjalnie nie spodziewał. Na pewno jednak trzeba pamiętać, że Legia ma sposobność do przegrywania w takich meczach, i to jest mozna powiedzieć atut gospodarzy. Biorąc pod uwagę jednak formę Legii z czwartku, to jak dobrze zespół Maćka Skorży wyglądał fizycznie, uważam, że Legia jest w stanie tutaj wygrać. A MP to cel nadrzędny. Ljuboja często powtarza, że nigdy nie był krajowym mistrzem. Jego dobra IMO gra ze Sportingiem nie wzięła się z niczego, serbski Francuz zmotywowany był bardzo mocno, biegał i walczył. Dziś powinno być podobnie. W pierwszym składzie zapewne wyjdzie Rafał Wolski, który w każdej sekundzie może być zagrożeniem dla zabrzan. Po stronie Górnika takim zawodnikiem jest Nakoulma. Pamiętajmy jednak, że nie przygotowywał się on w pełni z zespołem, pamiętajmy o dobrej defensywie legionistów i o tym, że Legia doskonale wie, że właśnie w takich meczach zdobywa się tytuły.
 
ekaga 238

ekaga

Użytkownik
Ja również chciałem się podzielić swoim zdaniem na temat spotkania zabrzańskiego Górnika z Legią Warszawa.
Historia spotkań
Na przestrzeni ostatnich lat Górnik tylko raz zdołał pokonać Legię. Było to w 2007 roku po golu Andraszaka przed własną widownią. Od tego czasu 5-krotnie zwyciężała Legia oraz 2-krotnie padał remis. Jak widać statystyki nie przemawiają za drużyną gospodarzy, jednak szczególnie ostanie 3 spotkania pokazują, że Górnik jest w stanie powalczyć z Legią. Pierwszy mecz w Warszawie w ubiegłym sezonie wygrali gospodarze 2:1, jednak obie bramki strzelili na kilka minut pod koniec meczu i niestety 3 punkty zostały w stolicy. Kolejny mecz Górnika u siebie zakończony wynikiem 1:1 to głownie przewaga przyjezdnych jednak zaangażowanie i walka do końca sprawiły, że udało się zatrzymać w Zabrzu cenny punkcik. No i na koncie mecz z rundy jesiennej tego sezonu przegrany 3:1 też nie był jednostronny. Górnik momentami nawiązywał walkę, a nawet spychał &quot;Wojskowych&quot; pod własne pole karne i robiło się gorąco. Gdyby Zahorski nie zmarnował okazji &quot;sam na sam&quot; to kto wie jakby to wyglądało (potem strzelił gola z dużo trudniejszej pozycji na 1:1). Myślę, że gdyby nie chwile słabości to spokojnie można by przywieźć na Śląsk przynajmniej punkt.
Nowe nabytki i przygotowania do sezonu
Jak widać mecze między tymi drużynami zawsze były zacięte. Oczywiście skład Górnika nie jest już na tyle mocny co w ubiegłym sezonie, ale mamy przecież &quot;Prezesa&quot;, który radzi sobie świetnie na obu skrzydłach czy też w ataku wykorzystując sytuacje, w których się znajduje. Sparingi przedsezonowe były takie jakie były, ale na przykład remis ze Sturmem Graz - mistrzem Austrii - pokazuje nam, że obrona Górników nie jest taka zła. W dodatku pozyskaliśmy kilku ciekawych grajków takich jak Oleksandr Szeweluchin, Michał Zieliński czy Błażej Telichowski (chociaż ja osobiście boję się, że dwóch ostatnich mogą się okazać totalnymi niewypałami).
Na kogo można dziś liczyć w Górniku?
Na pewno na Łukasza Skorupskiego, który jest ogromnym talentem co już nie raz udowadniał w tym sezonie. Także Michał Pazdan znajdował się jesienią w świetnej dyspozycji i uważam, że dziś tak pokieruje defensywą gospodarzy, aby nie stracić bramki. Na lewej obronie na pewno możemy polegać na Magierze, który potrafi i bronić, i włączyć się do akcji ofensywnej dobrze dośrodkowując czy wykonać rzut wolny. Jeśli chodzi o pomoc to bardzo liczę na występ Michała Jonczyka od pierwszej minuty. On ma ogromny zapał do gry, nawet jeśli wchodzi na końcówki spotkań! Widać, że bardzo szybko pozbierał się po ciężkiej kontuzji co udowodnił w ostatnich meczach rundy jesiennej. Także Aleksander Kwiek powinien podziałać dzisiaj w ofensywie uderzając z dystansu czy rozgrywając piłkę między kolegami. Atak ubogi bo tylko Zieliński, Milik i Nakoulma więc tutaj widzę największy problem, ale myślę, że Prezes weźmie dzisiaj ciężar strzelania bramek na swoje barki i zdobędzie bramkę dla Górnika ????
A co jeśli chodzi o Legię?
Zacząć należy od tego, co powiedziałem już wyżej: Warszawianom nigdy nie grało się na Śląsku dobrze. Niezależnie od tego czy przyjeżdżali na GieKSe, Polonie, Ruch czy Górnik. Druga sprawa to z pewnością zmęczenie odczuwalne po bardzo zaciętym meczu z Sportingiem. Legioniści mieli tylko 2 dni przerwy. Brak Radovica też jest ogromną stratą. Jednak odchodzący Rybus i Komorowski z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony kibicom. Więcej o Legii nie powiem ale wydaje mi się, że analiza drużyny gospodarzy jest dosyć obszerna, aby potwierdzała moje poniższe typy na ten mecz:
Typy:
Górnik Zabrze lub remis @ 1,72 ✅
Under 2,5 gola @ 1,60 ✅
Under 1,5 gola @ 2,75 ⛔
Myślę, że typy bardzo prawdopodobne i nawet wszystkie mogą siąść. ????
 
m0nki 187

m0nki

Użytkownik
pozwolę sobie skopiować to co napisałem w HydeParku
nie napisałem nigdzie, że nie będzie im się chciało, baaa nawet nie miałem tego na myśli, zwłaszcza, że dopisałem, że taka drużyna powinna być w stanie grać na kilku frontach (co niestety niejednokrotnie widzieliśmy jest bolączką polskich klubów) Typ opieram głównie na tym, że Legii strasznie ciężko gra się na Górnym Śląsku oraz drużynami ze Śląska sam dobrze o tym wiesz (vide mecze z Ruchem w zeszłym sezonie, fatum Wodzisławia, ciężkie mecze w Bytomiu)
i właśnie to miałem na myśli i wyżej napisałem, że śląskie drużyny zawsze zdeterminowane podchodzą do meczów z Legią.
co do defensywy Legii owszem zgadzam się, najlepsza/najskuteczniejsza w polskiej ekstraklasie
adqs na podstawie tego co napisałeś wynika zdecydowany under w tym meczu ????
polskie drużyny zawsze powtarzają, że w &quot;takich&quot; meczach zdobywa się mistrzostwo, nieraz widzieliśmy jak to się kończy...
odnośnie Telichowskiego to doskonały przykład jak Zagłębie niszczy piłkarzy, sezon wcześniej miał doskonały sezon w bytomskiej Polonii... tak samo dzieje się z Sernasem w Lubinie, choć temu to sodówka odbija... Rakels też miał być gwiazdą i odblokował się dopiero w GKS Katowice
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
W czwartek Wisła grała w Lidze Europy ze Standardem Liege, który zremisowała 1:1. Zespół z Reymonta grał w tym meczu ponad godzinę w &#39;&#39;10&#39;&#39; i tak był zespołem lepszym, stwarzał sobie więcej sytuacji i grał ciekawą ofensywną piłkę. Kto wie, jak zakończyłby się mecz jak w 3 minucie zachowałby się lepiej Garguła. Ale przejdźmy do dzisiejszego meczu. Trener Wisły do Lubina nie wziął ze sobą Patryka Małeckiego, który po zmianie w czwartkowym meczu nie podał ręki Moskalowi. Jak zapowiedział sam trener, to był ostatni taki wybryk Patryka w jego zespole. Co miały znaczyć te słowa? Uważam, że jeśli taka sytuacja z Małeckim znów by się powtórzyła, wtedy to Patryk nie dostanie &#39;&#39;upragnionej&#39;&#39; podwyżki i pożegna się z Białą Gwiazdą. Nikt w zespole Wisły nie narzeka na urazy i każdy jest gotów do gry. Moskal przed dzisiejszym meczem powiedział, że celem jego zespołu jest &#39;&#39; koncentracja i zaangażowanie jak w czwartek w meczu ze Standardem&quot;. Trener Białej Gwiazdy przyznał również, że ma już w głowie skład i ustawi go pod kątem dzisiejszego przeciwnika. Zagłębie w przerwie zimowej pozyskało aż 6 zawodników, a każdy z nich może dziś wystąpić od pierwszej minuty. Hapal na pewno ustawi zespół w taktyce 1-4-5-1, czyli z wysuniętym Sernasem, bo w takim zestawieniu grali większość meczów kontrolnych. W bramce wystąpi Ptak. Na prawej obronie zagrania Bartek Rymaniuk, który od początku gry w Zagłębiu mi imponuje. Znam go osobiście i muszę powiedzieć, że jest to świetny chłopak i imponuje mi skromnością w przeciwieństwie do Jakuba Smektały z Ruchu Chorzów, który gra ogony w zespole Fornalika, a unosi się, jak gdyby.. Oj, on nawet gimnazjum nie skończył. W środku obrony zagra Banaś z Vidanovem. Ten pierwszy na pewno będzie solidnym wzmocnieniem Miedziowych. Na drugim boku obrony, zagra Costa. Formacja defensywna Zagłębie zagrała tylko parę gier kontrolnych razem i nie sądzę, by byli już na tyle zgrani i utworzyli dziś mur nie do przejścia. Druga linia zespołu z Lubina będzie na pewno wymieniała się pozycjami, bo awizowany na prawym skrzydle jest Pawłowski, który lubi często schodzić do środka pola. Hapal wystawi dziś dwóch defensywnych pomocników - Bilek i Rakowski. Ten pierwszy został pozyskany i z tego co wyczytałem w &#39;&#39;PS&#39;&#39; nie zbierał najlepszych opinii. Rakowskiego za to pamiętamy z debiutu na ul. Bułgarskiej z Lechem, gdzie został wprowadzony na kilkanaście minut i w pierwszym meczu w Ekstraklasie strzelił swoją premierową bramkę. Na lewym skrzydle zagra Lira, a jako ofensywny pomocnik Hodur. W ataku zagra Darvydas Sernas, który w rundzie jesiennej zawodził na całej linii i grał po prostu słabiutko. Wątpię, by dziś Zagłębie tworzyło zgrany zespół i sądzę, że Wisła ten mecz spokojnie wygra.
Wisła @ 2.05 Bwin

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Na początku chciałbym odwołać się do statystyk. 3 ostatnie pojedynki na Roosvelta zakończyły się remisem 1:1 i dwoma wygranymi Legii w stosunku 3:0! Górnik w przerwie zimowej wzmocnił się Zielińskim i Telichowskim. O ile ten pierwszy może rundę jesienną zaliczyć do udanych, strzelił kilka bramek to ten drugi grał w Zagłębiu słabo i nie miał wielu okazji do gry. Telichowski nie łapał się do słabego zespołu Miedziowych, to ma być wzmocnieniem Górnika? Gwiazda Zabrza Prejuce Nakoulma grał dosyć niedawno w Pucharze Narodów Afryki i jego forma stoi na pewno pod znakiem zapytania. Dobrą rundę zagrał również młodziutki Łukasz Skorupski, który nie raz ratował punkty Górnikowii. Zespół Nawałki podobno na zgrupowaniu w Tureckiej mieścinie grał ładny ofensywny futbol, ale czy trener Adam Nawałka aż tak bardzo wierzy w swój zespół by dziś zagrać tak z Legią? Przecież L-ka ma obok Wisły (no i może Lech w formie też im dorówna) największy potencjał w ataku. Do Tereka Grozny niedługo odejdą Rybus i Komorowski, ale dziś zapewne zagrają na najwyższych obrotach. Zupełnie nie rozumiem ich transferów. Mają w Warszawie świetnych, fanatycznych kibiców, ładny stadion i grę w europejskich pucharach i bicie się o mistrzostwo Polski to odchodzą do jakiegoś &#39;&#39;czeczeńskiego&#39;&#39; zespołu za.. no oczywiście, że pieniędzmi.. Trener Skorża doczekał się aż jednego transferu, ale to jakiego! Nacho Novo to wieloletnia gwiazda Glasgow Rangers, gdzie nastrzelał sporo bramek. Dziś pewnie jeszcze nie wystąpi, ale to bez wahania można powiedzieć, że to będzie udany transfer Legionistów. Czarna eLka na pewno będzie chciała wykorzystać potknięcie się Śląska z Ruchem i dogonienie lidera T-Mobile Ekstraklasy. W czwartek zespół z Warszawy grał w Lidze Europy i zremisował 2:2 ze silnym Sportingiem Lizbona. Gdyby Legia utrzymała prowadzenie do końca, bo zabrakło niewiele to na pewno byłaby bliska awansu do 1/8 fazy pucharowej Ligi Europy. Skorża ma pewniaka w bramce, Dusana Kuciaka, który gra świetnie. Ponadto nazwisko Żewłakow w linii obrony mówi samo za siebie. A w ofensywie Skorża może sobie rotować składem i rotować. Ma przecież takich zawodników jak Ljuboja, Radović(już wznowił treningi), Rybus(na pewno da mu się pożegnać z zespołem), Żyro, Kosecki, Wolski, Kucharczyk, Hubnik no i niedługo Nacho Novo. Pewniakami do gry jako defensywni są Gol i kapitan Vrdoljak. Spodziewam się trudnej przeprawy Warszawiaków, ale zwycięstwa.
Legia @ 2.00 Bwin​
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Widzę dyskusja fajnie się rozwinęła, szczególnie jeśli chodzi o mecz Górnik - Legia. Moim zdaniem Warszawiacy wywiozą z Zabrza jeśli nie 3, to co najmniej 1 punkt. Wiadomo - celują w zwycięstwo, ale dziś o nie nie będzie raczej łatwo. Górnik nie zakończył rundy jesiennej na dobrej pozycji, powiedzmy sobie szczerze, że miejsce 11 nie satysfakcjonuje nikogo z Zabrza. Na jesieni Legia pokonała Górnik u siebie 3:1, a ogólnie rzecz biorąc Warszawiacy zdobyli o 4 punkty więcej na wyjeździe niż Górnik u siebie. Myślę, że dziś Legia zagra dobry mecz, a takowe grać potrafi. Pokazała to chyba najlepiej w Lidze Europy. Ja stawiam na Legię DNB, bo mimo wszystko Górnik to ekipa nieprzewidywalna i remis chyba nikogo nie zdziwi. Ewentualne zwycięstwo już tak.
 
aptrade 24

aptrade

Użytkownik
No i Górnik wygrał, raczej się tego nie spodziewałem. Myślałem, że będzie coś w granicach remisu ze wskazaniem na Legię, gruba pomyłka. Legia właśnie w takich meczach nie zdobywając punktów, nie będzie mistrzem. Wszystko zbyt łatwo jest oddawane. Następny wyjazd do Wrocławia, słabo to wygląda
 
friday79 1

friday79

Użytkownik
Też się tego nie spodziewałem, również myślałem że będzie remis, ale Górnik pozytywnie mnie zaskoczył wygrywając z Legią. Przecież nie tylko Legia straciła punkty, bo przecież jeszcze Lech przegrał i Wisła ze Śląskiem zremisowały swoje mecze. Więc liga teraz będzie coraz ciekawsza bo już tylko 12 kolejek. Ja natomiast liczę że te dzisiejsze słabsze mecze Wisły oraz Legii będą jeszcze większą mobilizacją do czwartkowych spotkań w Lidze Europy. Po cichu liczę że uda się tej dwójce awansować dalej, a jak nie to przynajmniej jednej, w szczególności liczę na Wisłę ;)
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Też się tego nie spodziewałem, również myślałem że będzie remis, ale Górnik pozytywnie mnie zaskoczył wygrywając z Legią. Przecież nie tylko Legia straciła punkty, bo przecież jeszcze Lech przegrał i Wisła ze Śląskiem zremisowały swoje mecze. Więc liga teraz będzie coraz ciekawsza bo już tylko 12 kolejek. Ja natomiast liczę że te dzisiejsze słabsze mecze Wisły oraz Legii będą jeszcze większą mobilizacją do czwartkowych spotkań w Lidze Europy. Po cichu liczę że uda się tej dwójce awansować dalej, a jak nie to przynajmniej jednej, w szczególności liczę na Wisłę ;)
Co z tego że któraś z nich awansuje w pucharze pocieszenia skoro dla obydwóch liga jest najważniejsza ?
 
friday79 1

friday79

Użytkownik
Co z tego że któraś z nich awansuje w pucharze pocieszenia skoro dla obydwóch liga jest najważniejsza ?
Puchar pocieszenia ? Przyznam liga jest ważna, ale przecież nie odpuszczą pucharów żeby skupić się tylko na lidze, mają chyba wystarczająco szerokie kadry żeby pogodzić puchary z ligą. I tak moim zdaniem Legia się bardzo osłabiła pozbywając Borysiuka, Rybusa i Komorowskiego i uważam że oni odczują tą stratę tych graczy choć w lidze nie mają takiej straty do lidera jak Wisła 10 pkt to czuje że oba zespoły pogodzą jakoś ligę z pucharami choć w lidze tylko jeszcze 12 spotkań, a straty punktowe trza zacząć odrabiać.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Puchar pocieszenia ? Przyznam liga jest ważna, ale przecież nie odpuszczą pucharów żeby skupić się tylko na lidze, mają chyba wystarczająco szerokie kadry żeby pogodzić puchary z ligą. I tak moim zdaniem Legia się bardzo osłabiła pozbywając Borysiuka, Rybusa i Komorowskiego i uważam że oni odczują tą stratę tych graczy choć w lidze nie mają takiej straty do lidera jak Wisła 10 pkt to czuje że oba zespoły pogodzą jakoś ligę z pucharami choć w lidze tylko jeszcze 12 spotkań, a straty punktowe trza zacząć odrabiać.
Dla większości klubów taką ma nazwę ???? patrząc na Legie która ma szanse na mistrza i w przyszłości możliwość zgarnięcia za sam awans tyle kasy co za wygranie pucharu pocieszenia wiadomym celem jest MP .
Legia jeszcze rozsprzedana dziadowsko przez co ich szeroka kadra składa się głównie z młodych nieokrzesanych juniorów .
Wisła nie ma aż tak szerokiej i dobrej kadry ( dobra może nikt w Polsce nie ma ) aby walczyć na 3 frontach jak i Legia .
Jeszcze Polska mentalność gdzie po kilku spotkaniach będzie że są zmęczeni .
Legia powinna sobie zapewnić awans w pierwszym spotkaniu no , ale niestety w frajerski sposób odpadną .
Wisła o ile zagra na poziomie przejdzie Belgów bez problemu .
 
bender7 91

bender7

Użytkownik
Co z tego że któraś z nich awansuje w pucharze pocieszenia skoro dla obydwóch liga jest najważniejsza ?
Puchar pocieszenia to może być dla Manchesteru United czy FC Porto. Jakoś nie zauważyłem, żeby polski zespół wystawiał rezerwy albo się oszczędzał w meczach europejskich pucharów (no może poza Legią w meczu wyjazdowym z Hapoelem gdy miała zapewniony awans z grupy)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jeśli miałbym wybrać jakąś drużynę w której poczyniono największe zmiany podczas przerwy zimowej, to byłaby to właśnie Jaga. Gdzieś tam po cichu liczę też, że zespół zanotuje progres formy na wiosnę. Przede wszystkim pozycja szkoleniowca jest ważną kwestią. Mieliśmy dwa wielkie nazwiska tej zimy - Hajto i Świerczewski. Pomimo, że są kolegami to są to zgoła odmienne postacie. Świr z polskiej piłki robi sobie spore żarty. Niby sporo osiągnął w piłce, ale sposób w jaki się wypowiada nie świadczą o nim pozytywnie. Zresztą już praca w Zniczu budziła wiele zastrzeżeń, a facet głównie utrzymał się tak długo, bo ma nazwisko. Hajto natomiast bardzo skrupulatnie podszedł do swojego nowego pracodawcy. Podobnie jak jego kolega ma ogromne doświadczenie i teraz tylko od niego samego zależy jak te zdobyte doświadczenie wykorzysta. W Jadze przeprowadzono małą rewolucję w składzie. Pozbyto się dwóch głównych wyjadaczy, Skerli i Hermesa, którzy tylko blokowali miejsce młodym. Nie obiecywali progresu formy, więc postawienie na młodych jest dobrym rozwiązaniem. Długofalowy proces wdrażania młodzieży w Białymstoku właśnie się zaczął. Idą dobre roczniki i w najbliższych latach to właśnie ta młodzież na świadczyć o sile zespołu. Białystok ma zgarniać wszystkich młodych i utalentowanych chłopaków i wchłaniać ich do swojego klubu. Pomysł zacny, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Wiadomo, że na samej młodzieży bazować nie można więc Rasiak i Frankowski będą w głównej mierze odpowiedzialni za zdobycze bramkowe. Franek ? Ok. Rasiak ? Wiele osób wyśmiewa tego człowieka, ale ten facet w życiu liznął już wiele piłki i nie zawaham się użyć stwierdzenia, że na wiosnę będzie to jeden z najlepszych duetów w naszej lidze. Wrócił Grzesiu Sandomierski i zdecydowanie powinien podwyższyć jakość na bramce. Część &quot;zwierzyńca&quot; się wypożyczyło, a Sandomierski na wiosnę będzie z całych sił starać się, by załapać się do szerokiego składu na Euro. Kolejna barwna postać to Dżalamidze. Chłopak z umiejętnościami, ale powiem wulgarnie &quot;wyżej sra niż ma dupę&quot;. Hajto to moim zdaniem idealna osoba, by nieco przytemperować Gruzina. Czy mu się uda ? Zobaczymy, ale jestem pewny, że sportowo temu chłopakowi nic nie brakuje i ma zadatki na wielkiego piłkarza.
Zdaje mi się, że Jaga w tabeli powinna być zdecydowanie wyżej. Potencjał kadrowy moim zdaniem nie jest wykorzystany w 100%, a jak patrzę na ten skład to są oni gotowi powalczyć nawet z czołówką. Wiadomo, że Hajto na początku może mieć problemy. Granie, a trenowanie to różne rzeczy. Widać jednak, że się starał i robił wszystko by Jagę mógł prowadzić na wiosnę. Pomagać mu będzie Dariusz Dźwigała, który robił solidną robotę w Radomiu i odchodząc z Radomiaka został za sobą gotowy materiał do awansu. Teraz powinna nastać nowa era Jagi. Dla niektórych może się zdawać, że ja to wszystko wyolbrzymiam, ale w Białymstoku podjęto twarde i męskie decyzje. Zaryzykowano i postawiono na Hajto. Klub nie chciał brać nikogo ze starych wyjadaczy, bo ciągle było widać te same nazwiska.
Trzeba jednak wspomnieć jeszcze o mankamentach zespołu z Białegostoku. Przede wszystkim obrona. Może być kłopot z jej zestawieniem i pewnie do pierwszego gwizdka nie będzie świadomi tego kto w linii defensywnej wybiegnie. Zabraknie Norambueny więc ktoś będzie musiał pokryć lukę.
Co słychać u Korony ? Kilka roszad było, o których warto wspomnieć. Golański i Gołębiewski to są dwa teoretycznie najsolidniejsze wzmocnienia. Golański wiadomo wraca z wypożyczenia i po tym zawirowaniu z zarobkami w końcu przystał na obniżenie pensji. Gołębiewski to jednak wzmocnienia jak dla mnie. W Górniku miał przebłyski i potrafi zagrać w pierwszym składzie, ale potrafi też pomóc drużynie na zmianie i trochę &quot;podwyższyć&quot; zespół przy stałych fragmentach. Jeden przyszedł, drugi odszedł. Mam na myśli Michała Zielińskiego. Jesienią zdobył bodaj 4 bramki i to akurat jest sporym osłabieniem. Chociaż suma sumarum między ziemią a niebem to wolałbym Zielińskiego od Gołębiewskiego. Potrzebny jest ktoś na tu i teraz, a nie wiadomo jak Gołębiewski wejdzie w drużynę. W sparingach spisywał się nieźle, był najskuteczniejszy, ale wiadomo jak to bywa z tymi sparingami. Przychodzi liga, a piłkarze zapominają jak się gra. Zdecydowanie mogli zostawić Zielińskiego, który został wypożyczony, a wtedy pole manewru byłoby zdecydowanie większe. Warto wspomnieć też o pomocniku - Miłoszu Przybeckim. Pozyskany z Polonii, w sparingach pokazywał się bardzo dobrze, ale.. zerwał więzadła w kolanie i w tym sezonie już nie zagra. Odchodzi Hernani, też po wielu rozważaniach, ale w końcu odchodzi do Pogoni. Sztab bardzo nalegał, by pozostał jeszcze na Jagiellonię bowiem w jutrzejszym meczu nie zagra aż 3 obrońców zawieszonych za kartki. Kamil Kuzera, Tadas Kijanskas i Tomasz Lisowski to zawodnicy, którzy opuszczą mecz z Jagą. Obie drużyny mają problemy ze zestawieniem linii defensywnej, chociaż Jaga te problemy ma zdecydowanie mniejsze. Value po stronie Jagi jest. Bukmacherzy kierowali się głównie tym, że Jaga na wyjazdach na jesieni grała słabo, do czego już nas przyzwyczaili. Jednak tak jak mówię Jaga Hajto to nie będzie ta sama drużyna. Korona natomiast jedzie na dobrym początku sezonu. Później spuścili z tonu, a wystarczy absencją kilku kluczowych zawodników i cały misterny plan się sypie co pokazali już wielokrotnie. Jutro stawiam na Jagę, ale zabezpieczę się w przypadku remisu.
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok | Jagiellonia DNB [2,35] Tobet ⛔ 2:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Jaki to puchar pocieszenia to można zobaczyć po ambicji i chęci podczas meczów ligowych i pucharowych, w tych pierwszych niestety próżno ich szukać, zwłaszcza u graczy z krótkimi kontraktami, po co mają harować?Tyle co mogli to pokazali, na nowy kontrakt nie mają co liczyć.Więcej chęci w rozgrywkach pucharowych to owszem, to jest interes i drzwi do kariery.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom