>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

18 kolejka T-Mobile Ekstraklasy 17.02-20.02.2012

Status
Zamknięty.
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Pewnie, gra na Jagiellonię, nawet z X, to chyba nie najlepszy pomysł. Szczególnie, że Białostoczanie grają w Kielcach. Tam chyba nie ma ekipy, której gra się dobrze. U siebie Korona jest mocna, a do tego nie odstawiają też nogi. Ciężki to będzie mecz Jagiellonii, ja skłaniałbym się ku Koronie. Tym bardziej, ze z Białegostoku odeszli Skerla, Hermes i El Mehdi Sidqy - 3 ważne postaci w zespole. Dołączył w prawdzie Bandrowski, Dzalamidze i Sandomierski, ale tylko ten ostatni wydaje się konkretnym wzmocnieniem. Nika jest młody, niedoświadczony i chaotyczny, a Bandrowski często łapie kontuzje. Dwa transfery, które mogą, a nawet powinny wzmocnić Koronę to Golański i Gołębiewski. Z ważnych ogniw odszedli tylko Michał Zieliński i Paweł Kal (kontuzja). Skłaniam się ku Koronie i taki też jest mój typ.
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok / 1 - 2,30
oraz
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok / poniżej 2,5 gola - 1,70
 
skeleton 729

skeleton

Użytkownik
Lech Poznań - GKS Bełchatów 0:1
Typ: Lech -1 @1.71 (AH) ⛔
Buk: Pinnacle

Parafrazując słowa komentatorów jednej ze stacji piłkarskich ,,zapinamy pasy i siadamy głęboko w fotelach&quot;, gdyż startuje runda wiosenna T-Mobile Ekstraklasy. Chcąc - nie chcąc, jest to liga, która wielu z nas dostarcza najwięcej emocji. Na dzień dobry spotkanie pomiędzy zespołami walczącymi w tym sezonie o zupełnie inne cele - Lech Poznań z pewnością nie odpuści walki o jak najwyższe cele, z kolei GKS w tej rundzie skoncentruje się z pewnością wyłącznie na walce o utrzymanie. Lech w przedsezonowych sparingach prezentował się dość dobrze, 3 miejsce w turnieju Marbella, gdzie wygrali 5:0 z FC Timisoara, przegrali po indywidualnych błędach obrońców 1:3 z Rubinem Kazań a także zremisowali w meczu o 3. miejsce z Guangzhou Evergrande (wygrana dopiero w rzutach karnych). Na uwagę zwraca przede wszystkim bardzo dobra współpraca pomiędzy zawodnikami odpowiedzialnymi w tej rundzie za zdobywanie bramek- Rudnev, Tonev, Stilic, a także Ślusarski. Semir, rozgrywający ostatnią rundę w barwach Lecha, prezentował w tych spotkaniach bardzo wysokie umiejętności i miejmy nadzieję że podobnie będzie wiosną w Ekstraklasie, czym z pewnością będzie chciał podziękować Kolejorzowi za okres spędzony w Poznaniu, a także zwrócić uwagę potencjalnych przyszłych pracodawców. Ponadto Kolejorz nie jest zbyt gościnny dla drużyn przyjezdnych, w bieżących rozgrywkach punkty zdołały wywieźć jedynie zespoły Wisły, Legii i Widzewa, a na stadionie przy ul. Bułgarskiej, Lech legitymuje się w tym sezonie bilansem 12-5. Ponadto większość spotkań w tej rundzie Lech będzie rozgrywał na własnym stadionie i w tym upatruję również szanse na dogonienie czołówki.
 
ll9 149

ll9

Użytkownik
ŁKS Łódź - Polonia Warszawa - Obie strzelą - NIE - 1.69 - Betsafe​
✅
Dziś na boiska powracają po zimowej przerwie piłkarze T-Mobile Ekstraklasy. Nasza rodzima liga ma tyleż zwolenników, co też przeciwników, a mimo to przez jednych i drugich jest mocno wyczekiwana. Rundę wiosenną zainaugurują dziś o godz 18 na Stadionie Miejskim w Łodzi piłkarze ŁKS-u i Polonii Warszawa. Z racji zawirowań organizacyjnych jakie miały miejsce w drużynie z Łodzi podczas zimowej przerwy zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest drużyna Jacka Zielińskiego. ŁKS przystąpi do rundy rewanżowej w roli jednego z kandydatów do spadku, a mało brakowało i drużyn w ligowej stawce na wiosnę byłoby 15, bowiem 20 stycznia tego roku właściciel klubu wydał oświadczenie dotyczące upadłości piłkarskiej spółki. Klika dni później w porozumieniu z władzami miasta i prezydent Hanną Zdanowską odstąpiono od tego pomysłu powołując tym samym akcję &quot;Ratujmy ŁKS&quot; na mocy której, kibice mają wpłacać pieniądze na specjalnie utworzone konto, które w założeniu mają pomóc drużynie ukończyć obecny sezon. Problemy finansowo - organizacyjne przełożył się rzecz jasna na płaszczyznę sportową. Po raz kolejny drużyna przeszła prawdziwe trzęsienie ziemi. Z drużyną pożegnało się większość zawodników, którzy stanowili o jej sile jesienią, a wśród nich przede wszystkim Sebastian Szałachowski, Marcin Kaczmarek, Mladen Kascelan, Paweł Golański, czy Antoni Łukasiewicz. W zamian kontrakty, głównie półroczne umowy, podpisali zawodnicy co prawda z głośnymi jak na polskie warunki nazwiskami, ale którzy wcześniej albo grali bardzo mało, albo nie grali wcale jak chociażby Wojciech Łobodziński. Podobne zawirowania miały miejsce na stanowisku trenera. Z pracy zrezygnował Ryszard Tarasiewicz i przez długi czas nie było wiadomo kto bezie jego następcą. Ostatecznie wybór padł na Andrzeja Pyrdoła, który prowadził zespół jeszcze na początku tego sezonu, a pomagać mu zamierza Piotr Świerczewski, który sam określił ŁKS drużyną z łapanki, mogącą mieć duże problemy ze zgraniem. Zupełnie w innych nastrojach przyjedzie do Łodzi drużyna Polonii. Zawodnicy Jacka Zielińskiego zajmują po rundzie jesiennej 3 miejsce w tabeli, a ich celem jest gra w europejskich pucharach. W związku z tym dokonano dwóch ciekawych transferów, które mogą okazać się dużymi wzmocnieniami. Chodzi o reprezentanta Izraela, pomocnika Avirama Baruchyana i gruzińskiego napastnika Władimira Dwaliszwiliego. W obu drużynach jest klika absencji, u łodzian nie będą mogli wystąpić Rafał Kujawa, Wojciech Łobodziński i Marcin Smoliński, natomiast z drużyną Polonii do Łodzi nie przyjechali przeziębiony Tomasz Jodłowiec i pauzujący za kartki Maciej Sadlok. Faworytem meczu jest Polonia, to nie podlega żadnym wątpliwościom, ja natomiast decyduję się na zakład, w którym jedna z drużyn lub obie nie zdobędą w tym meczu bramki. Uważam, że to nie będzie porywające widowisko, raczej pozbawione porywających akcji i efektownych bramek. Jesienią po bramkach Bruno i samobójczym Marcina Adamskiego Polonia pokonała ŁKS 2-0 i sądzę, że taki wynik jest również dzisiaj wielce prawdopodobny.
Przewidywane składy:
ŁKS: Wyparło - Sasin, Klepczarek, Łabędzki, Gancarczyk - Bonin, Pruchnik, Laizans, Iwański, Romańczuk - Saganowski
Polonia W: Gliwa - Todorovski, Baszczyński, Kokoszka, Brzyski - Trałka, Jeż, Sultes, Baruchyan, Bruno - Cani
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Dziś znając życie pójdzie cała masa kuponów Lech + Polonia (o ile nie będzie zwrotu). Ludzie od razu napalają się na pierwszą kolejkę i oczekują skuteczności na poziomie 100%. Trzeba pamiętać, że jest to cholernie długa przerwa. Piłkarze grali sobie sparingi w Hiszpanii, Turcji i w innych ciepłych krajach. Co roku powtarza się to samo, bo wracając na pierwsze ligowe mecze po prostu te mecze dostają zastoju i ja wielkich widowisk bym się nie spodziewał. ŁKS to dla mnie wielka niewiadoma. Zbitka piłkarzy, Świr też nie wiadomo jak odnajdzie się w nowej roli, więc ja się wstrzymam z jakimikolwiek typami na mecze łódzkiej drużyny. Granie Lecha ? Moim zdaniem też nie do grania. Kurs słaby, a ten bilans GKSu z jesieni może być zdradliwy. Zanim skoczy się do wody, trzeba najpierw wybadać grunt, bo może to się źle skończyć. Jednak mój dzisiejszy i jedyny typ będzie opierał się na linii U/O w meczu Lecha z Bełchatowem. Tak jak powiedziałem, co roku jest ta sama śpiewka. W pierwszych meczach pada ogromna ilość underowych wyników i tu takiego bym się spodziewał. Bukmacherzy wystawiając niskie kursy w niektórych meczach sprawili, że nie da się niektórych zdarzeń grać. Jakiś under 2,5 po 1,40 ? Ja bym się bał, bo takich kursów nie było nawet na jesieni w meczach Lechii kiedy grali na 1:0,0:0,0:1. Garść statystyk i suchych faktów. W poprzednich sezonach w kolejkach inauguracyjnych padało:
2010/2011: 7 underów
2009/2010: 5 underów
2008/2009: 6 underów
2007/2008: 7 underów
2006/2007: 6 underów
Jak dla mnie mecz Lecha jest idealnym na under. Lech jest zdecydowanym faworytem bukmacherów, więc kursy na over też są stosunkowo wysokie. W dalszym ciągu w dużej mierze są uzależnieni od dyspozycji Łotysza, a drużyna z Poznania swojego stylu gry na pewno nie zmieni, bo i konkretnych roszad nie było. Wyniku nie typuję, bo tu i 0:0 może się zdarzyć by już na początku obrzydzić skutecznie typowanie Ekstraklasy na wiosnę dla wielu z Was :cool:
Lech Poznań - GKS Bełchatów | Poniżej 2,5 gola [1,75] Bet365 ✅ 0:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
ŁKS Łódź - Polonia Warszawa / Polonia powyżej 1,5 gola - 2,10 ✅ 0:2 Ciekawym typem na spotkanie ŁKS-u z Polonią wydaje się over bramkowy Czarnych Koszul. Siła ofensywna Polonii jest bardzo duża o czym świadczy linia pomocy i ataku. Edgar Cani, Daniel Sikorski, Robert Jeż i tak dalej. Z drugiej strony, w Łodzi, obrona w rundzie jesiennej wyglądała tragicznie. Marcin Adamski ma już swoje lata, Michał Łabędzki grał katastrofalnie na jesień, a o Cezarym Stefańczyku lepiej nie pisać nic. Transfery zespołu z Łodzi na papierze wyglądają imponująco. Jednak jeśli się im dobrze przyjrzeć, tak kolorowo już nie jest. Grzegorz Bonin w Górniku grał świetnie, ale po przejściu do Polonii całkowicie stracił formę. Seweryn Gancarczyk przez ostatnią rundę był bez klubu, więc trudno się spodziewać, że będzie wzmocnieniem od zaraz. Maciej Iwański nie łapał się do 18 meczowej w Manisasporze. Tak na prawdę jedynym poważnym wzmocnieniem może okazać się Paweł Sasin, który w Warcie Poznań grał regularnie i dość poprawnie. Polonia w tym okienku transferowym nie dokonała spektakularnych transferów. Przy Konwiktorskiej pozbyto się wspomnianego Bonina oraz Miłosza Przybeckiego, który powinien zagrać na wiosnę w Kielcach, jednak doznał tak poważnej kontuzji, że w tej rundzie na boisko nie wybiegnie. Do Warszawy przybyli natomiast Aviram Baruchyan oraz Wladimer Dwaliszwili. Obaj gracze przybyli do Polski z ligi izraelskiej i radzili sobie tam dość dobrze. Trener Zieliński nie będzie mógł skorzystać dzisiaj z dwóch defensywnych zawodników - Tomasza Jodłowca, który zmaga się z chorobą oraz Macieja Sadloka, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Patrząc na obronę ŁKS-u i ofensywę Polonii chyba dobrym typem będzie over bramkowy Polonii.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
popijava 87

popijava

Użytkownik
Co wy z tym ŁKS. Przecież oni dopiero co się zebrali, żadnych przygotowań, żadnego zgrania. Trener przypadkowy i bez licencji. Kasy brak, prowizorka permanentna. Nie ma co naginać rzeczywistości. Polonia ich rozjedzie, bo inaczej Wojciechowski wszystkich przegoni do klubu kokosa i zacznie sponsorować zawody balonowe. Kurs na Polonie trzeba brać. W następnej kolejce ŁKA będzie grać z Lechią, która jest cienka i wtedy jakąś brameczkę jej pyknie i punkty z tego mogą być. Dziś wykluczone!
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
⚽ Polska
ŁKS - Polonia
Over 3.5 gola
4.50
WilliamHill


Dzisiaj o godzinie 18:00 zainauguruje piłkarska wiosna na polskich boiskach. W pierwszym meczu rundy zmierzy się ŁKS Łódź i Polonia Warszawa. Gospodarze są na 14 miejscu w ligowej tabeli, a goście na pozycji numer 3.
Stawiam w tym meczu na over 3.5 gola. Moim zdaniem Polonia, która mierzy w mistrzostwo będzie chciała dobrze zacząć nową rundę i wygrać mecz z niżej notowanym rywalem. Polonia dokonała dwóch powaznych wzmocnień zwłaszcza pozyskanie Gruzina Wladimera Dwaliszwili powinno już zaowocować w pierwszym meczu. Moim zdaniem Polonia od początku spotkania rzuci się na rywali aby jak najszybciej uzyskać prowadzenie, które będą zwiększać wraz z upływającymi minutami. Stawiam 1:3 dla gości. Jeśli chodzi o staty to ŁKS na 17 meczy miał 5 razy +3.5 gola, a Polonia 3 razy w 17 meczach. Ostatni mecz Polonii (towarzyski) zakończył się wynikiem 3:2.
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
ŁKS Łódź - Polonia Warszawa 1X @ 2.17 Pinnacle ⛔

Nie przejdę obok tego obojętnie. Polska liga jest absolutnie nieprzewidywalna i tak niski kurs na Polonie, która zreszta żadnym mocarstwem nie jest, to śmiech na sali. Wiem jaki bałagan panuje w ŁKSie, zresztą było już tu o tym pisane. W sumie w Polonii też jest dobry bajzel tylko na swój sposób. Liczę na to, że w ofensywnej grze będzie przeszkadzać pogoda i stan murawy. Polonia w defensywie bez Jodłowca z całą pewnością dużo straci, a do tego dochodzi jeszcze absencja Sadloka. Z przodu też rewelacji nie ma. Cani w końcu się zatnie, jest strasznie drewniany i 2x więcej setek marnuje niż wykorzystuje a o transferowych niewypałach typu Sikorski czy Jeż to wogóle szkoda pisać. W minionej rundzie potrafili na wyjeździe przegrać z Zagłębiem czy zremisować z Cracovią więc aż tak bym ich tutaj nie przeceniał. ŁKS drużyna z łapanki, o której nie jestem w stanie napisać nic na chwilę obecną, ale może jakoś to wszystko wypali. Falstart Czarnych Koszul w mojej ocenie jest dosyć prawdopodobny.
 
K 2K

kfjatek

Użytkownik
Lech Poznań - GKS Bełchatów
Witam. Parę słów ode mnie. Skupiam się na Kolejorzu.
Prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Wołąkiewicz, Henruiqez, Kamiński, Możdzeń, Krivets, Stilic, Tonev, Rudnev
Brak Murawskiego jak wiadomo bardzo duże osłabienie. Jedynie brak Łotysza byłby boleśniejszy.
Zwraca uwagę możliwy występ młodego Kamińskiego w formacji pomocy. Choć mi wydaję mi się że wyjdzie jednak Injac. W zespole Bakero ofensywnie mają grać boczni obrońcy - Lech przy piłce ma grać 3 obrońcami, a ubezpieczać tyły właśnie ma jeden z pomocników. Od tyle z nowinek taktycznych od Pana Bakero

W ofensywie w sparingach ponoć faktycznie wyglądało to nieźle. Tonev ponoć w formie, wpasował się do zespołu. A potencjał ma na pewno.
1x2 nie gram. 1 kolejka.. kurs mizerny na gospodarzy.
Ciekawie jak zawsze w Unibecie jest i tutaj spróbuję szczęścia. Po kolei.

Rudnev strzeli 2.55 expekt
(betclick 2.0, Unibet 2.2) 4/10
Rudnev strzeli głową 5.25 Unibet 1/10
Rudnev strzeli co najmniej 2 gole 4.5 Unibet 1/10

Nie będe się rozpisywał. Łotysz wydaję się być w formie, wszyscy grają na niego, w sparingach z łatwością dochodził do okazji bramkowych.
---
Tonev strzeli 4.6 unibet
(betclick 3.5) 2/10
Tonev strzeli co najmniej 2 gole 20.0 0.5/10

Bułgar ponoć w formie, wpasował się do zespołu. A potencjał ma na pewno. Po takim kursie - próbuję. W tej rundzie strzeli kilka goli.
---
Jak ktoś lubi, trochę historii:
Lech u siebie z GKSem dawno nie wygrał. W 2002, po drodze notując 1:1, 1:1, 1:1, 2:3, 2:2, 0:0.. Co ciekawe, w Bełchatowie jest zupełnie odwrotnie.
---
Aktualnie w Poznaniu +3C i pada deszcz. Wczoraj murawa wyglądała jednak ok.

Aha
G.Baran dostanie kartkę 4.0 unibet 2/10

Zawsze grał ostro.
i
za 2 piwa - Żewłakow strzeli głową 15 Unibet. Kosowski może coś wyłoży górą
-------------
Nieoficjalnie - Stilic nie zmieścił się do 11tki. Jest zarówno Injac i Kamiński.

Edit: Szkoda skuteczności Rudneva. Lech dramatycznie słaby.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Lech Poznan - GKS Belchatow
handicap: 0-1
Typ: Lech
Kurs: 2,30
bwin
Dzisiaj inauguracja rundy wiosennej naszej Ekstraklasy. O osiemnastej Polonia Warszawa zgodnie z planem pokonała ŁKS Łódź i ja myślę że w drugim meczu tego samego dokona Lech. Bełchatowianie wyjdą osłabieni w tym pojedynku. Mirosla Bozok po urazie palca wraca powoli do treningów ale dzisiaj zapewne nie zagra. Podobnie jest z Kamilem Kosowskim który napewno nie zagra. Leczy on jeszcze kontuzję mięśnia piszczelowego. Pozyskany z Ruchu Radzionków pomocnik, Mateusz Mak leczy jeszcze kontuzje, jakiej doznał na obozie w Wągrowcu. To jeszcze nie koniec. Z powodu bólu kolana w zajęciach nie bierze udziału także Damian Zawieja. Jak więc widać Kamil Kiereś ma kłopoty kadrowe. Ciekawostka jest fakt że &quot;Kolejorz&quot; nie wygrał jeszcze z Bełchatowem. Dzisiaj czas na przełamanie tej passy.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Nie wiem co się stało, ale kurs DNB ze wskazaniem na Lecha poszedł w BET 365 nieźle w górę.
Przy 1,61 na czysty win, 1,25 na DNB to chyba niezła opcja dla tych co boją się grać czystych winów:
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Z tego co komentator mówił to Lech ma problemy od kilkunastu lat z Bełchatowem u siebie, zresztą patrząc po pierwszej połowie Lech musi zagrać ciut Lepiej żeby ugrać dziś komplet, śmiem nawet stwierdzić że to Bełchatów w pierwszej części miał ciekawsze sytuacje do wykorzystania, choć żadnych setek z obu stron nie było.
 
aptrade 24

aptrade

Użytkownik
Pierwsza kolejka pokazuje prawdziwe oblicze ???? nie spodziewałbym się porażki kolejarza, może ktoś oglądał live i coś powie więcej. Niesamowite, zaraz jeszcze poleci Bakero ???? Łks-e z Polonią całą pierwszą plus 5min drugiej oglądałem, czarni bez porywu, ponadto nawet Łks miał klarowne 2 sytuacje do zdobycia bramki ale skończyło się bez niespodzianki. Ciekawie się zapowiada ????
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
To jest Kolejorz nie arz, Bełchatów zagrał bez większych błędów, Lech grał na inicjatywie Bełchatów wyczekiwał wypadów i tak już im jeden wypadł, wcześniej mieli kilka obiecujących sytuacji.Wcześniej na mój gust Żewłakow faulowany w polu karnym przez Arbolede, jednak bez reakcji Siejewicza.Lech też miał kilka dobrych okazji, Rudnevs nie miał dzisiaj dnia to i Lech nic nie strzelił.Mecz bardziej na remis, przegrana Lecha z przebiegu meczu specjalnie raczej nie krzywdzi.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Pierwszy remis w tym roku moim zdaniem padnie w... Łodzi. Pierwsza kolejka w nowym roku zawsze cechuje się małą ilością goli. Kurs na under ? - Śmiech na sali. Remis dla obu drużyn nie będzie złym rezultatem. Pora spotkania też &quot;mało meczowa&quot;. Nigdy nie lubiłem i nie lubię oglądać meczów w &quot;porze obiadowej&quot;, te bardzo często są nudne takie &quot;do rosołu&quot;, żeby niczego nie przegapić.
Górale lepiej przepracowali okienko transferowe. Widzew bez Budki i jestem ciekawy jak poradzą sobie bez tego zawodnika. Łodzianie to solidna defensywa, a do tego grają u siebie. Nie chcę dużo pisać, bo szkoda rozpisywać się na temat meczów towarzyskich, które są słabą wykładnią. Patrząc jednak na potencjał kadrowy obu zespołów można stwierdzić, że obie ekipy są zbliżone do siebie. Mecz na jesieni skończył się podziałem punktów i myślę, że tym razem skończy się podobnie.
Widzew - Podbeskidzie | Remis [3,20] Bet365 ⛔ 0:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
Widzew - Podbeskidzie - 1 @ 2,45 Betsafe
Kompletnie nie zgodzę się z tezą kolegi powyżej mówiącą, że Widzew będzie usatysfakcjonowany podziałem punktów. Patrząc w kalendarz &quot;domowy&quot; Widzewa nie wieje optymizmem.
Widzew - Podbeskidzie
Widzew - Śląsk
Widzew - Bełchatów
Widzew - Ruch
Widzew - Legia

Widzew - Lechia
Widzew - Lech
Zespół, który znajduje się na 7 miejscu ma zagrać na własnym stadionie przeciwko 4 z 6 zespołom plasującym się przed nimi w tabeli (z Wisłą już grali w tej rundzie, a Polonia już za tydzień w Warszawie). Do tego Bełchatów, który po przerwie zimowej ograł Lecha w Poznaniu, groźna Lechia i to nieszczęsne Podbeskidzie. Które z tych spotkań jest w teorii najprostsze i trzeba je koniecznie wygrać? Oczywiście to z góralami. W Bielsku szału nie ma. Niech nikogo nie zmyli aż 9 pkt przewagi nad strefą spadkową - głównym celem Podbeskidzia wciąż pozostaje utrzymanie.
Wracając do kalendarza Widzewa - każdy zespół walczący o mistrzostwo cieszyłby się z możliwości podejmowania na własnym stadionie najgroźniejszych rywali. Nie Łodzianie. Na wyjazdach grają zdecydowanie słabiej, a wygrana z Lechem to była jedynie jedna jaskółka. Słabsze zespoły będzie i tak ciężko ograć na ich terenie, a potentaci nie zamierzają przyjechać na Widzew na wycieczkę. Moim zdaniem, ta runda dla RKSu będzie obfitowała w zdecydowanie mniejszą zdobycz punktową. Tym bardziej takie Podbeskidzi należy pobić.
Pora obiadowa? W tych warunkach to chyba lepsza opcja, niż bieganie na siarczystym wieczornym mrozie. Absencja Budki? Nie przesadzajmy, nie jest to gracz nie do zastąpienia.
Moim skromnym zdaniem kurs jaki wystawił Betsafe jest przesadzony o ok. 0,4-0,5 i grzechem byłoby z niego nie skorzystać.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów
Typ: Śląsk
Kurs: 1,75
bwin
Dzisiaj o godzinie osiemnastej liderujący Śląsk podejmie Ruch Chorzów. Obie te ekipy to czołówka tabeli ligowej. Niebiescy zajmują wysoką czwartą lokatę. Na swoim obiekcie przegrali tylko z Wisła Kraków i z Widzewem Łódź. Napewno podopieczni Oresta Lenczyka będą chcieli rozpocząć sezon od wygranej. W przerwie zimowej pozyskali oni dwóch dobrych zawodników. Do drużyny Oresta Lenczyka dołączyli Słowak Patrik Mraz i Słoweniem Dalibor Stevanović. Tego pierwszego pamiętam z występów w Zilinie przeciwko choć by Chelsea Londyn i pokazał się z dobrej strony. Ruch na wyjazdach gra w kratkę. Zagra bez pauzujących za kartki Szyndrowskiego i Zieńczuka. Jeśli chodzi o pojedynki tych ekip to ekipa z Wrocławia wygrała trzy ostatnie spotkania ligowe. Gospodarze wystawią raczej podstawowy skład. Zabraknie tylko pauzującego za kartki Waldemara Soboty. Wrocławianie muszą wykorzystać atut swojego boiska i wygrać te spotkanie pozwoli to im na komfort i oczekiwanie na to co zrobią rywale do podium. Moim zdaniem ugrają trzy punkty.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Absencja Budki? Nie przesadzajmy, nie jest to gracz nie do zastąpienia.
Moim zdaniem właśnie po tym jak odszedł z Widzewa, będzie to gracz, którego ciężko będzie zastąpić. Wybiegany, kreatywny jak na polskie warunki no i miał niezłe stałe fragmenty gry, a nawet można powiedzieć, że bardzo dobre. Widzew właśnie sporo bramek zdobywał po rzutach wolnych i rożnych. Widzew też lubił pograć z kontry. Pozbyli się Grzelczaka i Dzalamidze, a byli to zawodnicy bardzo przydatni do tego stylu gry. Wiadomo Gruzin miał problemy z &quot;równością pod sufitem&quot;, ale umiejętności odmówić mu nie można. To chyba, a raczej na pewno był mecz ze Śląskiem, gdzie po wystrzeleniu piłki przez obronę Widzewa ta trafiła właśnie do Dzalamidze, a ten bez problemu przebiegł pół boiska i strzelił bramkę. Argumentami Widzewa na jesieni były właśnie te stałe fragmenty i przede wszystkim gra z kontry. Jak dla mnie dzisiejszy mecz będzie typowym na 0:0.
 
m0nki 187

m0nki

Użytkownik
Popieram użytkownika Ramzesa odnośnie meczu Widzew-Podbeskidzie. Moim zdaniem również pierwszy remis tej rundy padnie w Łodzi. Kto niby miałby strzelać bramki dla Widzewa? Oziębała? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć... Widzew zimą został poważnie osłabiony, nie łatwo będzie zastąpić osobę Adriana Budki, trochę wartości drużynie dodawał również Dżalamidze oraz Grzelczak. Podbeskidzie wydaje mi się, że będzie zadowolone jeśli wywiezie z Łodzi remis. Ich kadra praktycznie bez większych zmian, z jednym fajnym wzmocnieniem Łukaszem Mierzejewskim. Innym faktem przemawiającym za remisem i to najprawdopodobniej bezbramkowym jest fakt, że mecz odbędzie się do przysłowiowego &quot;kotleta&quot; czyli o 13:30. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten mecz miał porywające tempo. Śmieszny jest kurs wystawiony na under 2,5 - @1,40? Nieporozumienie nie warte ryzyka.
Propozycje:
Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała X @2,90 ⛔
Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała X do przerwy @1,91 ✅
Bet365
Drugim meczem, który chciałbym wziąć na rozkład jest potyczka lidera rozgrywek Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów. Jesienią lepsi okazali się Wrocławianie wygrywając na Cichej 1-0 po bramce w ostatnich minutach Diaza. W moim odczuciu jest to najciekawsze, najlepiej zapowiadające się spotkanie w 18 kolejce Ekstraklasy. Nie stawiam piłkarzy Ruchu wcale na straconej pozycji w tym meczu, jednakże nie podejmuję się typowania tego spotkania pod kątem 1X2. W moim odczuciu obie drużyny będą chciały dobrze zacząć rundę wiosenną i uważam, że obie drużyny strzelą bramkę oraz pokryją over 2,5 bramki. Śląsk Wrocław praktycznie ta sama kadra co jesienią z dwoma wzmocnieniami, natomiast do Ruchu powrócił syn marnotrawny - Andrzej Niedzielan. Czy po raz kolejny odnajdzie w nim swoją formę po nieudanym krakowskim epizodzie? 3 lata temu również Kraków zamienił na Chorzów i okazało się to bardzo skuteczne... Czy dzisiaj będzie grać tego nie wiadomo, jedno jest pewne Ruch ma problem bogactwa w ataku: Abbott, Jankowski, Piech, Janoszka... Na kogo postawi Fornalik? Dowiemy się już dzisiaj o 18:00. Potencjał ofensywny Wrocławian również wygląda dość imponująco, tak więc tak jak mówiłem wcześniej wychodzi mi tu BTS oraz over 2,5. Z ważniejszych osłabień kartkowych to Sobota oraz Zieńczuk.
Propozycje:
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów BTS @2,00 ✅
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów over 2,5 @2,25 ⛔
Bet365
Ostatni mecz dzisiejszego dnia pomiędzy Cracovią Kraków i Lechią Gdańsk jest dla mnie kompletnym no betem. Pomyślałem na początku o under 2,5, ale jak zobaczyłem porażające @1,40 to z miejsca odpuściłem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom