>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

15 kolejka Ekstraklasy 26.11 - 28.11.2010

Status
Zamknięty.
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ja dodam tylko że ostatnie dwa mecze w Bytomiu Jan Urban przegrał po 1-0 prowadząc Legie.Dzisiaj przegra po raz trzeci w Bytomiu z tym że będzie prowadził Polonie Bytom ????
Ja wiem że wszystkie nasze zespoły które maja aktualnie zmierzyć się z Legią graja &quot;wspaniale&quot;
Wspaniale grał Lech wspaniale grała Korona,Widzew,Górnik,Jagiellonia i wspaniale gra Bytom.Tyle że z wyżej wymienionych drużyn żadna nie zdobyła choćby punktu z Legią która przecież gra kiepsko.W naszej lidze jak widać liczą się 3 punkty.
Wspomnę choćby o Holendrach którzy kilka lat temu grali cudownie a odpadali z wielkich imprez jako pierwsi.W tym roku nauczyli się wygrywać &quot;brzydkie&quot; spotkania co zaowocowało wicemistrzostwem świata.I nie porównuję tutaj Holandii do Legii bo nie ma sensu.Lecz chcę powiedzieć że Legia ma cel jasny dwa mecze i 6 pkt nie ważne w jakim stylu.Dla mnie to może Bytom sobie strzelić samobója w 93 minucie ????
 
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
Legia gra słabo od początku sezonu, miała dwa niezłe mecze z Jagą i Koroną i tyle można powiedzieć o Legii dobrego.Miała słabą formę, po dwóch dobrych meczach okrzyknięto powrót na właściwe tory a po meczu z Wisłą i Arką dalej panuję fatamorgana wśród Warszawskich kibiców, nie ma w grze Legii nic optymistycznego grają słabo, ruszają się jak woły po posiłku, stałe fragmenty ok i tyle.
Legia to zespół którego stać na wygranie meczu z Polonią Bytom, no ale sorry w totolotka nie gram, a to co pokazują w meczach nie zachęca mnie do gry na nich (i nie chodzi o wyniki, nie wyróżniają się od rywala nawet na własnym terenie)
Legia może dziś wymęczyć w Bytomiu, no ale nie róbmy z tego wykalkulowanej taktyki bo ktoś może nie widział żadnego meczu i jeszcze uwierzy
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Wspaniale grał Lech wspaniale grała Korona,Widzew,Górnik,Jagiellonia i wspaniale gra Bytom.
Naginasz argumenty do swojej tezy. Z tych meczy widzialem Widzew, Lech i Jaga i zadna z tych druzyn nie zagrala wspaniale jak piszesz. Jaga zagrala przyzwoicie ale bez blysku, Lech zagral katastrofalnie (w pierwszej polowie pod wzgledem skutecznosci a w drugiej juz calkiem katastrofalnie i bezradnie) a Widzew nie mial pomyslu i mecz po obu stronach stal na slabym poziomie. A jesli chodzi Ci o to ze takie byly przedmeczowe opinie o wspanialej grze tych druzyn to czemu nie przytoczyles meczu z Lechia? Przeciez pasuje tu jak ulal, przed spotkaniem z Legia grala dobra pilke i sporo osob stawialo na Gdanszczan (to chyba starcza do uzycie tego Twojego okreslenia &#39;wspaniale&#39;). To samo Belchatow? A no tak, wynik Ci nie pasuje.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Cracovia - Bełchatów
Gospodarze są w bardzo trudnej sytuacji. Zdobyli do tej pory zaledwie 5 punkty, a za nami już 14 kolejek spotkań. Jednak nie ma się co dziwić skoro Cracovia nie potrafi strzelić bramki z rzutu karnego, która dała by im cień szans na utrzymanie w Ekstraklasie. Grają niby ostatnio dosyć ciekawie, ale fakty pozostają jednak takie, że zajmują ostatnie miejsce z dorobkiem 5 punktów.
Goście to drużyna, która od kilku sezonów mimo braku gwiazd ( chyba, że za taką uznać Dawida Nowaka ) zajmuje w ostatecznej klasyfikacji na koniec sezonu miejsce w czołówce. W tym sezonie bardzo dobrze idzie im przed własną publicznością. Wygrali między innymi tydzień temu z Polonią Warszawa.
Mecz dla Cracovii właściwie o przetrwanie. Bełchatów nie wygrał na wyjeździe od 4 spotkań. Jednak przy wygranej goście mogą wskoczyć nawet na 2 miejsce. Najrozsądniej będzie zagrac w tym meczu, że obydwie druzyny strzelą gola.

Strzelą obydwie drużyny gola?
TAK
1.85
✅✅✅
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Cygeiro ale ja nie pisąłem że oni zagrali wspaniale tylko że tutaj na forum pisało się że te zespoły graja wspaniale i malo kto dawał szanse Legii jak przed dzisiejszym spotkaniem.
A do TommyTSW mam pytanie.A na Wisłę z Polonia grał bedziesz??

EDIT :
Cygeiro nie że wynik nie pasuje a raczej nikt sie tego nie spodziewał bo np przed meczem z Bełchatowem czy Zagłębiem nikt nie pisał tak pewnie o zwycięstwach tych drużyn nad Legią jak np przed spotkaniem z Lechem czy Widzewem.Po prostu nikt się raczej nie spodziewał że Legia przegra bo to były pierwsze spotkania.Dopiero po nich każdy tutaj wypisywał durne typy.Ileż można było się naczytać o handicapach -2 czy hatrickach Rudnevsa czy Sernasa ???? .Dla tego przytoczyłem te spotkania.Dzisiaj jest podobnie.Wszyscy upodobali sobie 1x a ja bym postawił x ze wskazaniem na Legie bo liczę że Legia wygra dla tego stawiam zwycięstwo a typ nie podpieram ixem a DW 1-1 ????
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Cygeiro ale ja nie pisąłem że oni zagrali wspaniale tylko że tutaj na forum pisało się że te zespoły graja wspaniale i malo kto dawał szanse Legii jak przed dzisiejszym spotkaniem.
A do TommyTSW mam pytanie.A na Wisłę z Polonia grał bedziesz??
No ale te dwa mecze ktore ja przytoczylem rowniez pasuja do tego schematu. Zwlaszcza spotkanie z Lechia.
A na Konwiktorskiej najlepiej wyglada IMO obie strzela. Jesli bede to gral to napisze pare slow o tym typie.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Spotkanie: Polonia Bytom - Legia Warszawa
Typ: Pierwszy gol - Legia
Kurs: 1,85
Bukmacher: Expekt
Analiza: Dziś o godzinie 20:00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy 14 w tabeli Polonią Bytom a 3 w lidze Legią Warszawa. Po 14 kolejach Bytomianie mają na koncie 17 punktów, Legia uzbierała 24 oczka. Spójrzmy na czas strzelanych goli obu drużyn w ostatnich 3 meczach.
Legia:
- vs Arka - 40&#39;, 81&#39;, 90&#39;
- vs Wisła - brak goli
- vs Jagiellonia - 44&#39;, 90&#39;
Polonia B.:
- vs Lech - brak goli
- vs Arka - 34&#39;, 36&#39;
- vs Górnik - 61&#39;
Wynika z tego, że w ostatnich 3 meczach, w pierwszej połowie Legia strzeliła tyle samo goli co Polonia. Weźmy pod uwagę, że obydwa gole Polonii w meczu z Arką padły bardzo przypadkowo (gol Legii z Arką zresztą też). W ostatniej kolejce Legia wygrała z Arką aż 3:0, Polonia przegrała z kolei z Lechem 0:1. Myślę, że w Bytomiu pierwszą bramkę strzeli Legia i na ten typ właśnie stawiam.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Od pierwszej minuty nie zagra Vrdoljak. Minus tego taki, że to obecnie najbardziej klasowy (o ile w ogóle można napisać tak o piłkarzu polskiej ligi) zawodnik Legii.
Wyjściowy skład Legii :
Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Sebastian Szałachowski, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Maciej Rybus - Michał Kucharczyk
Radović za Kucharczykiem a nie na boku czyli tam gdzie ostatnio czuje się najlepiej.
Tak sobie myślę nad typem Borysiuk otrzyma żółtą kartkę.Chłopak łapie kartki za przerywanie akcji ma ich na koncie 3 i jeśli dzisiaj dostanie siedzi z Cracovią.Myślę że będzie chciał łapać kartkę żeby na wiosnę być czystym.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Wyjściowy skład Legii :
Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Sebastian Szałachowski, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović, Maciej Rybus - Michał Kucharczyk
Radović za Kucharczykiem a nie na boku czyli tam gdzie ostatnio czuje się najlepiej.
Tak sobie myślę nad typem Borysiuk otrzyma żółtą kartkę.Chłopak łapie kartki za przerywanie akcji ma ich na koncie 3 i jeśli dzisiaj dostanie siedzi z Cracovią.Myślę że będzie chciał łapać kartkę żeby na wiosnę być czystym.
Dokładnie, też myślę, że można postawić na kartkę Borysiuka. Z Cracovią nie zagra, ale akurat w tym meczu to nie będzie wielki problem dla Legii.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Jak widac nawet Pasy potrafia kiedy przeciwnik jest juz myslami w autokarze. GKS za szybko uwierzyl ze jest po meczu (inna sprawa ze gra Cracovi jak najbardziej za tym przemawiala). Po pierwszym golu zlapali wiatr w zagle i potrafili strzelic jeszcze dwa gole (nie ma sie co rozwodzi za dwie z trzech bramek komiczne - liczy sie to co w sieci i to co w tabeli). Swego czasu Krzywicki byl kozlem ofiarnym kibicow Pasow a dzis odmienil mecz. Wazne ze over na plus bo po drugim golu GKS mialem watpliwosci.
 
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
A do TommyTSW mam pytanie.A na Wisłę z Polonia grał bedziesz??
Granie przed meczem na Wisłę to samobójstwo, z prostego powodu, na wyjeździe nie zagrali żadnego dobrego meczu... a jak się gra potoczy zobaczymy, jest coś takiego jak zakłady live i wtedy widać kto jak gra na kogo zagrać, na kogo nie i czy w ogóle grać na kogokolwiek.Zresztą sporadycznie gram zakłady na typowego zwycięzce, oferta jest bogata
Zresztą co to za pytanie? Sugerujesz mi jakieś kompleksy Legii?
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Koniec tej dyskusji - zbędne posty zostały usunięte.
Wyniki piątkowych spotkań
Polonia Bytom - Legia Warszawa 0:1
Cracovia Kraków - GKS Bełchatów 3:2
============================
Zajmijmy się jednak dyskusją na temat spotkań sobotnich i niedzielnych.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków

Moją uwagę zwraca fakt, że w każdym meczu przy Konwiktorskiej padało dużo bramek i kończył się liczbą over 2,5 goli. Czy podobnie będzie tym razem? W Wiśle bardzo dobrze prezentuje się Chavez a i Bunoza nie wygląda najgorzej. Z drugiej strony skuteczny ostatnio był Gołębiewski, a Sobiech ma udział w ok 50% bramek Polonii [bramki+asysty].
Co sądzicie o overze 2,5 ? Widziałem, że padła również propozycja na obie strzelą.
Z oferty sobotniej zagrałem już na wspominany we wcześniejszych postach over 2,5 w meczu Korona - Lech oraz zdecydowałem się zagrać na wygraną Widzewa Łódź.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Polonia Warszawa - Wisła Kraków Moją uwagę zwraca fakt, że w każdym meczu przy Konwiktorskiej padało dużo bramek i kończył się liczbą over 2,5 goli. Czy podobnie będzie tym razem? W Wiśle bardzo dobrze prezentuje się Chavez a i Bunoza nie wygląda najgorzej. Z drugiej strony skuteczny ostatnio był Gołębiewski, a Sobiech ma udział w ok 50% bramek Polonii [bramki+asysty]. Co sądzicie o overze 2,5 ? Widziałem, że padła również propozycja na obie strzelą.
W Polonii wypadl Jodlowiec (z gierki wewnetrznej wynika ze zastapi go Skrzynski), Pietrasiak tez przy bramkach Belchatowa bardzo biernie sie zachowywal. Mozliwe ze od pierwszych minut zagra wlasnie Golebiewski ktory ostatnio dobrze wyglada. U nas ostatnio trzy mecze na zero z tylu ale Bunoza to wciaz chodzaca bomba zegarowa, bledy w ustawieniu a po za tym dobry biegacz na pewno go objedzie. Sporo jego bledow naprawia Chavez (ten faktycznie forma imponuje ostatnio) ale o kolejny mecz na czysto bedzie ciezko jesli Polonia zagra otwarta pilke. Tu jest caly pies pogrzebany, jak Czarne Koszule zagraja do przodu to bramek bedzie sporo, jak bede zorientowani glownie na defens to bedzie nuda jak z Zaglebiem czy Pasami. Niby maja przykaz od Wojciechowskiego grac ofensywnie ale Janas obecnie jest w takiej sytuacji ze potrzebuje wygrac za wszelka cene i jak zwyciezy nie bedzie sadzony za styl. Ciezko to ocenic co w jego glowie siedzi bo to inteligentny trener i na pewno widzi ze Wisle nie idzie gdy musi grac pozycyjnym. Wielu trenerow w takim wypadku oddalo by inicjatywe przed meczem. Mimo wszystko ja blizszy jestem tego ze spotkanie bedzie otwarte ale z decyzja co do typu czekam do Niedzieli, moze jeszcze cos wyskoczy kadrowo. W najgorszym wypadku zostawie na livebetting to spotkanie bo i tak bede ogladal ;-)
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Kompletnie nie wiem co można byłoby postawić w meczu Arki ze Śląskiem. Z jednej strony Arka nie wygrała już od 2 spotkań ale prezentują się bardzo fajnie i wcale nie dziwie się że bukmacherzy wystawili ich jako faworyta. Trzeba dodać do tego brak porażki na własnym stadionie przy 4 wygranych i tylko 2 remisach. Z drugiej strony rozpędzony Śląsk. Od objęcia drużyny przez Lenczyka WKS przegrał tylko jeden raz - z Legią - trzy razy remisował - z Wisłą i dwiema Poloniami - i co chyba najistotniejsze wygrał cztery kolejne spotkania - z Zagłębiem, GKSem, Górnikiem i w dość dziwnych okolicznościach w ostatniej kolejce z Ruchem Chorzów. Sumując to Śląsk nie przegrał w lidze od 7 spotkań. W między czasie tylko porażka w PP znów z Legią ale mówmy tylko o lidze. Jest to znakomita seria która podkreśla potencjał w zawodnikach. Ale Arka też gra dobrze i tu znów wracamy do punktu wyjścia. Gdynianie u siebie underowo (5/6 under 2.5) zaś Śląsk to taka petarda - niby wiesz za ile wybuchnie ale nie możesz do końca być tego pewien. Raz lubią sobie postrzelać (no ale tu znów bardziej na swoim terenie) a raz grają po najmniejszej linii oporu.
Przełamanie Arki, sprawiedliwy remis (patrząc na formy) lub znów wygrana Śląska. Co o tym myślicie ?
 
rozpen 22

rozpen

Użytkownik
Kompletnie nie wiem co można byłoby postawić w meczu Arki ze Śląskiem. Z jednej strony Arka nie wygrała już od 2 spotkań ale prezentują się bardzo fajnie i wcale nie dziwie się że bukmacherzy wystawili ich jako faworyta. Trzeba dodać do tego brak porażki na własnym stadionie przy 4 wygranych i tylko 2 remisach. Z drugiej strony rozpędzony Śląsk. Od objęcia drużyny przez Lenczyka WKS przegrał tylko jeden raz - z Legią - trzy razy remisował - z Wisłą i dwiema Poloniami - i co chyba najistotniejsze wygrał cztery kolejne spotkania - z Zagłębiem, GKSem, Górnikiem i w dość dziwnych okolicznościach w ostatniej kolejce z Ruchem Chorzów. Sumując to Śląsk nie przegrał w lidze od 7 spotkań. W między czasie tylko porażka w PP znów z Legią ale mówmy tylko o lidze. Jest to znakomita seria która podkreśla potencjał w zawodnikach. Ale Arka też gra dobrze i tu znów wracamy do punktu wyjścia. Gdynianie u siebie underowo (5/6 under 2.5) zaś Śląsk to taka petarda - niby wiesz za ile wybuchnie ale nie możesz do końca być tego pewien. Raz lubią sobie postrzelać (no ale tu znów bardziej na swoim terenie) a raz grają po najmniejszej linii oporu.
Przełamanie Arki, sprawiedliwy remis (patrząc na formy) lub znów wygrana Śląska. Co o tym myślicie ?
Ja uważam, że bezkompromisowo można zagrać X2. ✅✅ 2:2
 
D 0

davidof

Użytkownik
Spotkanie: Widzew - Górnik Zabrze
Moj typ: Obie strzelą
Kurs: 2.00

Zarowno Widzew jak i Gornik to beniaminki. Tym ostatnim zawsze &quot;ciezko&quot; gralo sie w Lodzi ale bramki strzelali (inna sprawa, ze przegrywali spotkania) Dlatego moj typ to &quot;obie strzela&quot; po kursie 2.00 Po cichu licze na wygrana Widzewa 2:1
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Korona Kielce - Lech Poznań​

Ciekawym typem wydaje się zwycięstwo Korony.Korona nie wygrała od trzech spotkań.Dziś zagrają przed własną publicznością i będą mieli okazje się zrehabilitować.Tym bardziej że przyjeżdża mistrz Polski.Mistrz Polski który fatalnie spisuje się w rodzimej lidze i fatalnie prezentuje się na wyjazdach.W drużynie gospodarzy na pewno zabraknie Pawła Kaczmarka, mało prawdopodobny jest także występ Zbigniewa Małkowskiego. Trener Korony Marcin Sasal bardzo liczy na wracającego do zdrowia Andrzeja Niedzielana.W Lechu po ostatnich dwóch mało przekonujących zwycięstwach(zwłaszcza z Bytomiem) wydawać by się mogło że sytuacja na chwile została opanowana.Drużyna awansowała na 10 miejsce.Według mnie jest to wywalczone 6 pkt gra zbytnio nie uległa zmianie.Kolejorz nie gra jak dawniej teraz widać że nie liczy się gra a każde kolejne 3 pkt.
Już w czwartek Lech zagra arcy ważne spotkanie z Juventusem Turyn.Moim zdaniem żaden z graczy Lecha nie będzie dzisiaj ryzykował ewentualnej kontuzji i nie będą się przemęczać.Podobno w drużynie jest jeden zdrowy napastnik i to też trzeba mieć na uwadze.W szeregach Lecha zabraknie przede wszystkim Tomasza Bandrowskiego i Joela Tshibamby. Z powodu kontuzji nie wystąpią również Krzysztof Chrapek i Kamil Drygas.Myślę że Lech nie wygra kolejnego trzeciego już spotkania a Korona powinna chociaż zdobyć punkt tak wynika z moich kalkulacji.Skoro z Lechem wygrywały takie zespoły jak : Bełchatów, Zagłębie, Górnik czy Ruch więc dla czego miała by nie wygrać Korona która w tabeli jest wyżej niż wymienione zespoły.
Moje typy :
1x 1,48 ✅
1 2,80 ⛔
Ach ten Niedzielan w 88 minucie!!!!!
 
legia 122

legia

Użytkownik
Korona Kielce-Lech 1x 1,5
taka mi się nasuwa refleksja że Korona po 3 meczach gdzie zdołali zdobyć zaledwie jeden punkt powinna wrócić na właściwe tory bo w tym sezonie spisują się naprawdę dobrze.
W kadrze Lecha zaledwie jeden napastnik.
Kielczanie mają ciekawą i solidną pakę , poza meczem z Legią z czołówką spisywali się do tej pory nader przyzwoicie.
Lech punktuje ostatnio odbili się od dna ale nie grają czegoś rewelacyjnego. na pewno czeka ich trudna przeprawa. W podświadomości każdy Lechita myśli już zapewne o meczu z Juve , to dla niektórych życiowa szansa , być może niezłe występy w LE zaowocują tym że pojawić się mogą jakieś ciekawe oferty zimą.
Np Peszko chcąc się rozwijać powinien zimą odejść z Lecha do lepszego klubu.
Z ciekawostek warto zauważyć że w tym sezonie Lech bez Bandrowskiego spisuje się katastrofalnie...
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Nie przesadzajmy że Lech gra katastrofalnie bo nie gra Bandrowski. Lech po prostu nie daję rady na dwóch frontach. Dobrze spisuję się w Lidze Europejskiej, większą mobilizacje mają piłkarze do meczów w tych rozgrywkach. Lech kiedyś musi pisząc po piłkarsku &quot;odpalić&#39;. Przecież piłkarze &quot;Kolejorza&quot; nie zapomnieli jak się gra w piłkę.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Nie przesadzajmy że Lech gra katastrofalnie bo nie gra Bandrowski. Lech po prostu nie daję rady na dwóch frontach. Dobrze spisuję się w Lidze Europejskiej, większą mobilizacje mają piłkarze do meczów w tych rozgrywkach. Lech kiedyś musi pisząc po piłkarsku &quot;odpalić&#39;. Przecież piłkarze &quot;Kolejorza&quot; nie zapomnieli jak się gra w piłkę.
Ale zakladac ze odpala akurat przed meczem z Juve (tak wyszlo ze to najwazniejszy mecz jesieni dla nich) to troche szukanie argumentu na sile. Owszem, oni zaczna grac w lidze tak jak w pucharach ale gdy z tych pucharow odpadna. Kazda polska ekipa miala by ten sam problem, my nie umiemy grac na maxa co 3 dni (na zachodzie standard). Sypie snieg, pogoda nieoverowa.

No i nici z overa i przelamania Lecha.
@TBM
Co do overa w Warszawie to uwazaj z pogoda, jak bedzie tak jak dzis w Kielcach to bedzie ciezko (zreszta i bez kaprysow matki natury murawa na Konwiktorskiej zostawia troche do zyczenia).
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom