>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

12 kolejka Orange Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
krisw3 0

krisw3

Użytkownik
Korona Kielce vs Górnik Zabrze
Górnik Zabrze
4.90
Betsson
12 kolejka Orange Ekstraklasy, Kielecka Korona o 18:15 podejmować będzie Zabrzański Górnik. Na papierze faworytem wydaje się być Korona, ale w moich oczach jest troszkę innaczej. Wicelider - musi robić wrażenie, 5 spotkań u siebie - 5 wygranych - musi robić wrażenie, 10 goli strzelonych i 0! straconych - musi i robi wrażenie. Odprawili z kwitkiem Legionistów i Poznaniaków, to czemu nie mieli by odprawić Górnik? No i tu się zaczynają schody. Trener Górnika - Rysiek Wieczorek, przez 2.5 roku pracować z Kolporterze i jak mówi na Śląsk nie ma zamiaru wracać z pustymi rękoma. Górnik gra bardzo dobrze ostatnimi czasy, zaczynając wstecz - 1:0 z Pucharze Ekstraklasy z BOTem Bełchatów, 1:0 na wyjeździe z Łodzianami, 4:2 z Zagłebiem Sosnowiec, ponownie wygrana z Sosnowiczanami 1:0, przegrana 1:3 z Dyskobolami - ale na temat tego meczu można by długo pisać (2 x ????), Odra 1:0, Wisła PE 1:0, Polonia Bytomska 4:0. No i w międzyczascie trójkolorowi odpadli z PP w Lechią. Awans z grupy PE, jest już raczej pewny - teraz można powalczyć o jeszcze wyjższe cele w ekstraklasie - choć już 6 pozycja, dla wielu wywołują zdumienie. Oczywiście Korona Wieczorka a Korona Zielińskiego to dwie rózne drużyny. Terazniejsza Korona lepiej radzi sobie w defensywie, niż grająca radosny futbol Korona Rysia. Co ciekawe Górnicy nie wygrali nigdy z Koroną - i były to srogie baty - 0:3, 1:4, 2:4 i pucharowe 0:5. Udało się w maju zremisować 0:0 przy Rossevelta, to teraz czas na wygraną. Bo przecież tamten Górnik Motyki - uuu słabo wypada przy dzisiejszym. Do gry w zespole gości wraca kapitan Jerzy Brzęczek, który zaprezentował się dobrze po przerwie za czerwień w pucharze z Bełchatowem. Napewno, można liczyć na dobrze spisującego sie Peskovica, Zahorski sie rozkreca, moze Jarka cos dołoży? Dla mnie szykuje się niespodzianka, napewno emocji nie zabraknie przy ul. Ściegniennego, gdyby nie hit Wisła vs (L) ten mecz mógłby pretendować do meczu kolejki. Zagraj, zagraj jak za dawnych lat! jak za dawnych lat, jak za dawnych lat! ????
Muszę przyznać, że całkiem ciekawa analiza.Także miałem zrobić analizę tego spotkania, ale wydaje mi się ono zbyt trudne, a mój rzekomy faworyt może wprowadzić kogoś w błąd.Tak jak wspomniałeś faworytem na papierze jest Korona, sam bez żadnych analiz bym tak stawiał, ale jednak odpuszczę bo mam obawy do górnika, który trzeba przyznać ostatnio dobrze sobie radzi i prezentuje całkiem dobrą formę.Korona to ostatnio wprost zadziwia, taka passa nie zdarza się wszystkim, ale na pewno to im nie spadło z nieba.Ciężka praca, dłuuugie wyczerpujące treningi - to wszystko wpłynęło na formę Korony.Czy Zabrzanie odpowiednio przepracowali co swoje ? okaże się jutro.Według mnie Korona, ale nie doradzam się tym wzorować ????
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
VS.

Widzew Łódź - Groclin Dyskobolia
Do bardzo ciekawego spotkania w ramach 12. kolejki Orange Ekstraklasy dojdzie dziś, równo z wybiciem godziny 18. Dziś na stadionie przy ulicy &quot;Aleja Marszałka Piłsudskiego 138&quot;, gospodarze czyli Łódzki klub Widzew, podejmie ekipę z Grodziska Wielkopolskiego czyli wszystkim znany Groclin Dyskobolię. Spotkanie jest o tyle ciekawe, iż trener Widzewa - Marek Zub, otwarcie i wprost mówi, iż w tym meczu nastawieni są na trzy punkty... jak wiemy z punktami w tym klubie jest ciężko bowiem jak do tej pory wygrali oni tylko raz, w 8. kolejce OE z Cracovią Kraków. Selekcjoner klubu wierzy w umiejętności i opanowanie takich zawodników jak Ugo Ukaha czy też Łukasza Brozia, którzy dziś wyjdą na boisko w podstawowej jedenastce. Pod znakiem zapytania stoi jednak występ byłego króla strzelców ligi czyli Grzegorza Piechny, który w ostatnim czasie nie wystąpił również w meczu z Polonią Bytom. Z powodu kontuzji nie zagra natomiast Joseph Dayo Oshadogan oraz Wojciecha Jarmuża. W obozie Groclinu nie wystąpi zaś Piotra Piechniaka, który niestety pauzuje za kartki. Na boisku w stroju biało-zielonym pojawią się między innymi Radosław Majewski, Jarosław Lato (jedyny strzelec bramki przeciwko zespołowi Lecha Poznań) oraz Adrian Sikora... na tych zawodnikach Widzew musi skupić się najbardziej bowiem trio to jest bardzo niebezpieczne. Przez ostatnie 9 lat, oba te kluby miały przyjemność zagrać w ramach Orange Ekstraklasy 7 raz, z czego 5 meczów zakończyło się zwycięstwem Groclinu, 1 remisem i 1 zwycięstwem Łodzian. Widzew umotywowany będzie chęcią pozostania w lidze bowiem miejsce 14 utrzymuje ich w ciągłym napięciu. Groclin zaś po wspaniałej serii zwycięstw nadal będzie chciał utrzymać dobrą passę, tym bardziej, że w zasięgu jest ścisła czołówka polskiej ligi.
Mój typ: Groclin Dyskobolia - 2.30 @ Toto-mix
Stake: 8/10 ⛔ 1-0
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
VS.

Korona Kielce - Górnik Zabrze
Dziś o godzinie 18:15 - w ramach 12. kolejki Orange Ekstraklasy, na stadionie przy Alei Legionów w Kielcach, gospodarze czyli Korona podejmie drużynę z Zabrza - Górnik. Od samego początku w roli faworyta stawia się miejscowa drużyna, która w ostatnim czasie prezentuje ładną piłkę oraz opanowanie na miarę TOP5. Dziś w zespole Korony zabraknie dwóch wspaniałych zawodników, którzy byli filarem linii pomocy - Hermesa oraz Grzegorza Bonina. Ale jak wiemy, gra cały zespół, a ten i tak złożony jest ze świetnych zawodników. Jest doświadczony Piotr Świerczewski, Tomasz Nowak, Mariusz Zganiacz oraz reprezentant naszej kadry U21 - Cezary Wilk. Bonina z kolei godnie powinien zastąpić Marcin Kaczmarek, który wyleczył się po kontuzji. Niewiadomo zaś, kto zajmie się w dzisiejszym meczu linią pomocy. Będzie to być może Marcin Drzymont, Hernani albo Andrius Skerla. Górnik zaś na boisko w meczu z Koroną wypuści następujących zawodników:
Bramkarze: Boris Pesković, Tomasz Laskowski
Obrońcy: Sławomir Jarczyk, Mariusz Pawelec, Tomasz Hajto, Maris Smirnovs, Michał Pazdan, Tadas Papeckys
Pomocnicy: Konrad Gołoś, Jerzy Brzęczek, Adam Danch, Piotr Gierczak, Dariusz Stachowiak, Piotr Madejski, Piotr Malinowski
Napastnicy: Tomasz Zahorski, Tomasz Moskal, Dawid Jarka
Historia spotkań obydwu teamów jest na korzyść Korony Kielce, a prezentuje się ona następująco:
15 października 2005 r.:
Górnik Zabrze – Korona Kielce 0:3 (0:2)

0:1 – Grzegorzewski 16’
0:2 – Bilski 42’
0:3 – Piechna 67’
15 kwietnia 2006 r.:
Korona Kielce – Górnik Zabrze 4:1 (2:0)

1:0 – Gajtkowski 9’
2:0 – Piechna 23’
3:0 – Bonin 56’
3:1 – Hernani (sam.) 71’
4:1 – Piechna 90’

17 listopada 2006 r.:
Korona Kielce – Górnik Zabrze 4:2 (2:1)

1:0 – Kowalczyk 16’
2:0 – Zganiacz (k.) 21’
2:1 – Aleksander 26’
3:1 – Zganiacz (k.) 51’
4:1 – Kowalczyk 60’
4:2 – Łuczywek 79’
26 maja 2007 r.:
Górnik Zabrze – Korona Kielce 0:0

Ogółem rozegrano 4 spotkania, z czego:
- zwycięstwa Górnika: 0
- remisy: 1
- zwycięstwa Korony: 3
Stosunek bramek: 3-11 dla Korony.
Mój typ: Korona Kielce - 1.65 @ Bet-at-home
Stake: 8/10 ✅ 3-2
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Oto moje propozycje na dzień dzisiejszy ;) :

Mecz Korony z Górnikiem obok niedzielnego klasyku jest naciekawiej zapowiadającym się spotkaniem i osobiście mam nadzieję, że tak też w rzeczywistości będzie na boisku. Piłkarze stworzą wspaniałe widowisko obie drużyny będą zdobywały bramki i wynik meczu będzie overowy :wink:
W meczu Odry z Jagiellonią wielkich &quot;fajerwerek&quot; raczej się nie spodziewam i wynik będzie underowy...

W Lubiniu zmiana szkoleniowca... a właściwie to chyba szkoleniowców bo Miedziowych w kolejnym spotkaniu poprowadzi trio Ulatowski-Fedoruk-Wojno, które ma zapewnić odmianę jakości gry Lubinian. Może jeszcze nie w defensywie, ale w ofensywie będzie chyba dziś lepiej stąd też typuję overa :wink:

Niebiescy w zamian za to, że wynajmują boisko Bytomskiej Polonii raczej dziś nie przegrają... a przy odrobinie szczęścia zgarną trzy punkty, ale dla bezpieczeństwa typuję 1x :wink:

W ostatnim z typowanych przeze mnie spotkań typuję brak zwycięstwa Łódzkiego Widzewa, który jakoś mnie swoją grą nie przekonuje, a rywale z Grodziska są naprawdę dobrze dysponowani :wink:

Typy -&gt; kursy wg bukmachera Unibet:
Korona Kielce - Górnik Zabrze więcej niż 2,5 bramek - 1,90
Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok mniej niż 2,5 bramek - 1,75
Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec więcej niż 2,5 bramek - 1,85
Ruch Chorzów - Polonia Bytom 1x - 1,12
Widzew Łódź - Dyskobolia Grodzisk x2 - 1,25
 
krisw3 0

krisw3

Użytkownik
Oto moje propozycje na dzień dzisiejszy ;) :

Mecz Korony z Górnikiem obok niedzielnego klasyku jest naciekawiej zapowiadającym się spotkaniem i osobiście mam nadzieję, że tak też w rzeczywistości będzie na boisku. Piłkarze stworzą wspaniałe widowisko obie drużyny będą zdobywały bramki i wynik meczu będzie overowy :wink:
W meczu Odry z Jagiellonią wielkich &quot;fajerwerek&quot; raczej się nie spodziewam i wynik będzie underowy...

W Lubiniu zmiana szkoleniowca... a właściwie to chyba szkoleniowców bo Miedziowych w kolejnym spotkaniu poprowadzi trio Ulatowski-Fedoruk-Wojno, które ma zapewnić odmianę jakości gry Lubinian. Może jeszcze nie w defensywie, ale w ofensywie będzie chyba dziś lepiej stąd też typuję overa :wink:

Niebiescy w zamian za to, że wynajmują boisko Bytomskiej Polonii raczej dziś nie przegrają... a przy odrobinie szczęścia zgarną trzy punkty, ale dla bezpieczeństwa typuję 1x :wink:

W ostatnim z typowanych przeze mnie spotkań typuję brak zwycięstwa Łódzkiego Widzewa, który jakoś mnie swoją grą nie przekonuje, a rywale z Grodziska są naprawdę dobrze dysponowani :wink:

Typy -&gt; kursy wg bukmachera Unibet:
Korona Kielce - Górnik Zabrze więcej niż 2,5 bramek - 1,90
Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok mniej niż 2,5 bramek - 1,75
Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec więcej niż 2,5 bramek - 1,85
Ruch Chorzów - Polonia Bytom 1x - 1,12
Widzew Łódź - Dyskobolia Grodzisk x2 - 1,25
Napiszę tu to co napisałem Tobie w temacie bo może nie każdy do niego zagląda ????
Korona - Górnik - w tym meczu sam typuję overa choć w kuponie który ktoś wytypował i zgubił w profesjonalu ( obecnie ja jestem w jego posiadaniu ???? ) w każdym razie ta osoba dała w meczu koronu undera co także mnie zdziwiło.Co z tego będzie zobaczymy ale ja osobiście jestem przekonany do Twojego overa i sam się zastanawiałem nad postawieniem tego.Typ raczej na +
Odra - Jagiellonia under.Typ jak najbardziej słuszny, sam bym tak postawił, także uważam, że fajerwerek nie będzie.Chylę się ku Odrze, ale wszystko z underem.
Zaglębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec - under ? oj tu nie wiem, może byc naprawdę różnie.Sosnowiec czasem mi naprawdę imponował i nei wiem jak zagrają w tym meczu, Zagłębie Lubin w słabej formie, ale mają atut własnego boiska.W sumie jakby tak spojrzeć to under jest możliwy, może nawet troche bardziej od overa, ale ja bym odpuścił.
Ruch Chorzów - Polonia Bytom - no tutaj to sam dałem analizę i ja dałeem, czystą 1, ale ten koles o ktorym wspomniałem mówił, że Ruch może być zmęczony po czymś tam i ostatecznie odpuścił sobie ten mecz.Ile w tym prawdy? wg mnie w ogóle...jeszcze z podpórką to nei ma o czym mówić.1 punkt to MAKSIMUM jakie Bytomianie są w stanie ukraść z Chorzowa.
Widzew - Groclin - oj tu także może być różnie.Na tym znalezionym kuponie ktoś mi obstawił undera - uważam, że sam bym tak zrobił bo jest prawdopodobny w tym meczu.Zastawia mnie trochę ten Groclin.Sam jestem kibicem Widzewa, ale nie tym się kieruję przy obstawianiu, bo wiem, ze to średnio wychodzi.Mam tylko takie dziwne wrażenie, że Widzewowi może trochę odwalić i zagrają naprawdę ładny mecz :p
To tyle z mojej strony, standardowo życzę powodzenia :smile:
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Ok więc znamy już typy na dzisiejszy dzień a co sądzicie u jutrzejszym hicie pomiędzy Wisłą a Legią ?

Zdecydowana większość typerów upatruje tutaj pewnego zwycięstwa Wisły, która mimo wszystko zagra raczej z Kosowskim w składzie o którym mówiono, że prawdopodobnie nie wystąpi. Na pewno w barwach Białej Gwiazdy nie ujrzymy kapitana Arkadiusza Głowackiego, który pauzuje za kartki. W jego miejsce na środku obrony zagra Dariusz Dudka a miejsce tego na lewej obronie zajmie prawdpodobonie Piotr Brożek.

Również w składzie Legionistów zabraknie kapitana Aleksandra Vukovicia, ktory podobnie jak Głowacki będzie pauzował za kartki. Godnie zastąpić Vukovicia starał się będzie Martins Ekwueme, który prawdopodobnie dostanie szansę gry od pierwszej minuty. Nie wiadomą jest kogo trener Urban wystawi w linii ataku... Takesure Chinyamę czy skutecznego w meczu pucharu Ekstraklasy Bartłomieja Grzelaka... wydaje mi się, że lepszym wyjściem będzie wystawienie ciemnoskórego, silnego napastnika, którego styl gry może być właśnie takim jakiego będą potrzebowali Wojskowi do osiągnięcia sukcesu pod Wawelem.

Należy pamiętać oczywiście o impasie Wojskowych jeśli chodzi o mecze w Krakowie, gdyż z Wisłą przy Reymonta nie wygrali już od 10 lat! Czy tym razem sie to zmieni? Czy Legia będzie wstanie zbliżyć się do Wisły? A może Wisła samodzielnie będzie zmierzała po mistrzowską koronę?

Zapraszam do dyskusji na temat tego spotkania ;)

aaa... byłbym zapomniał.. odnośnie typu narazie się wstrzymuję, chciałbym poznać opinię innych ;)
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Ja uważam, że Biała Gwiazda zwycięży w tym meczu. Dogłębną analizą zajmę się jutro, ale już dziś mogę stwierdzić, iż bankowo typ ten jutro pojawi się w moich kuponach, nie ma bata. Po tym co Legia pokazała w meczu z Odrą, wszystko jest jasne - przynajmniej dla mnie.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Tak jak zostało wyzej powiedziane Legia nie wygała w Krakowie od 10 lat w poprzednim sezonie Legioniści równiez skapitulowali w Krakowie kiedy to w Wosle panował mały bałagan i wiele się mówiło o koncu ery WIELKIEJ WISŁY.Do tej pory kadra Warszawiaków nieco się zwęziła (pozbyto się kilku waznych zawodnikow)w Krakowie natomiast pozyskano kilku kluczowych graczy i co najwazniejsze rewelacyjnego szkoleniowca.Przy Reymonta zasiądzie komplet publicznosci atmosfera na trybunie będzie taka ze większosc zawodników Legii moze nie wytrzymac presji.Krutko mówiąc za Legią nie przemawia ani jeden atut ze chociaz zdobędą punkt przy Reymonta 22
 
M 0

materialoznawca

Użytkownik
Jestem kibicem Wisły, postaram się napisać coś sensownego od siebie. Spodziewam się trudnej przeprawy i zaciętego meczu, jeśli tylko piłkarze Legii nie przestraszą się gorącej atmosfery na stadionie i fanatycznego wręcz dopingu, to będzie wyrównane spotkanie. Dlatego kursy na Wisłę około 1,80 wydają mi się trochę za niskie do gry. Przyznam, że nie śledzę problemów warszawskiej drużyny, nie interesują mnie. Wisła ma swoje problemy: jest problem obsady lewej obrony, problem z Kosowskim, problem w ataku.

Nie zagra Głowacki, Dudka najprawdopodobniej powędruje na środek, pytanie na kogo postawi trener Skorża na lewej stronie. Być może będzie to Piotr Brożek, który już grał na tej pozycji. Inny kandydat - Marek Zieńczuk - jest w życiowej formie i jego miejsce moim zdaniem jest w pomocy.
Kosowski jest najbardziej kreatywnym zawodnikiem Wisły, wczoraj już trenował, ale prawie na pewno nie wytrzyma całego meczu, co może być problemem.
Jeśli chodzi o atak, to niepokoi przede wszystkim spadek formy Pawła Brożka. Jeśli chodzi o innych napastników, to prezentują oni zbliżony poziom. Chimeryczny Paulista zawiódł w meczu z Cracovia i nie zdziwię się, jak nie znajdzie się w pierwszej jedenastce.

Bez wątpienia kibice będą 12 zawodnikiem Wisły, na pewno padnie rekord
frekwencji (nie będzie kibiców Legii, a w związku z tym stref buforowych), gorący doping może poprowadzić Wisłę do zwycięstwa, ale tak jak pisałem kurs uważam za niski. Dla mnie no bet, ale gdybym miał na coś stawiać to symbolicznie na zwycięstwo Wisły jedną bramką (kurs ok 4 w unibecie).
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Mecz pomiędzy Koroną a Górnikiem nie stał może na najwyższym poziomie, ale przynajmniej mi oglądało się go w miarę ciekawie i co ważne były w nim bramki ;)

Odra prowadzona przez trenera Białka doznała pierwszej porażki z Jagiellonią, która przed meczem nie miała zbyt wielu atutów do odniesienia zwycięstwa. Jak dla mnie wynik dosyć niespodziewany.

W pojedynku Zagłębie-Zagłębie padł oczekiwany przeze mnie rezultat, a mianowicie 2:1. Już drugi raz w tym sezonie grając przed własną publicznością Miedziowi w końcówce spotkania doprowadzają do zwycięstwa.

A więc jednak... za wynajem stadionu Polonia &quot;oddała&quot; Ruchowi trzy punkty :p ;) A tak na serio to Ruch najprawdopoodbniej był lepszy,, ale co i jak to się zobaczy w magazynie Liga+

Klub z Grodziska Wielkopolskiego skończył swą znakomitą passę w Łodzi przegrywając z Widzewem, który... skończył swoją złą passę ;)

Typy -&gt; kursy wg bukmachera Unibet:
Korona Kielce - Górnik Zabrze więcej niż 2,5 bramek - 1,90 ✅
Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok mniej niż 2,5 bramek - 1,75 ⛔
Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec więcej niż 2,5 bramek - 1,85 ✅
Ruch Chorzów - Polonia Bytom 1x - 1,12 ✅
Widzew Łódź - Dyskobolia Grodzisk x2 - 1,25 ⛔
 
cl9vius 17

cl9vius

Użytkownik
Korona - Górnik - w tym meczu sam typuję overa choć w kuponie który ktoś wytypował i zgubił w profesjonalu ( obecnie ja jestem w jego posiadaniu ???? ) w każdym razie ta osoba dała w meczu koronu undera co także mnie zdziwiło.Co z tego będzie zobaczymy ale ja osobiście jestem przekonany do Twojego overa i sam się zastanawiałem nad postawieniem tego.Typ raczej na +
Jak koleś zobaczył swój typ, to poprostu stwierdził że jest do kosza i miał rację 3:2. Szkoda Górników, błedy indywidualne obronców dały Koronie 3 bramkową przewagę, \G/ musiał gonić wynik skonczyło się 3:2. Mecz ciekawy, dużo walki, co może odzwierciedlać 6 zółci i jedna czerwień. Cieszyć po meczu może jedynie przełamanie Kieleckiej passy nie straconych bramek u siebie - i to aż 2 ???? No i doping 770 osób, przez większość meczu zagłuszał kilkutysięczną widownie Kielczan.
BTW. norosdz musisz ograniczyć bukmacherkę bo później śpisz na lekcjach ;)
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Ruch Chorzów v Polonia Bytom /typ:1 kurs:1.85 /✅
Ruch na swoim obiekcie podejmuje Polonie Bytom która własnie na stadionie Niebieskich podejmuje zespoły jako gospodarz.Myśle ze Ruch zdobędzie trzy ponkty w tej konfrontacji poniewarz ostatnio łapie formę zresztą ich gra nie wygląda zle tylko brakuje skutecznosci wiem bo miałem okazje na Niebieskich oglądac mecz z Wisłą Kraków.Ruch odniusł efektowne zwycięztwo w łodzi w PE co jest dobrym prognostykiem na mecz z mierną Polonią
Łatwe zwycięztwo Niebieskich,Polonia miała szczęście ze tylko 2-0:spokodfhgfh:pozatym nie wypada urywać puntów zespołowi który udostępnia stadion dzięki czemu Bytom moze występować w OE
 
nikifor 402

nikifor

Forum VIP
A więc jednak... za wynajem stadionu Polonia &quot;oddała&quot; Ruchowi trzy punkty :p ;) A tak na serio to Ruch najprawdopoodbniej był lepszy,, ale co i jak to się zobaczy w magazynie Liga+
Łatwe zwycięztwo Niebieskich,Polonia miała szczęście ze tylko 2-0:spokodfhgfh:pozatym nie wypada urywać puntów zespołowi który udostępnia im stadion by uczestniczyc w 1 lidze
Właśnie wróciłem z meczu i muszę stwierdzic, że 3 pkt jak najbardziej należały się Chorzowianom :spokodfhgfh:
Mecz zaczął się dla Nas bardzo dobrze bo już w 4 minucie Wojciech Grzyb strzelił prawie do pustej bramki ;) Mimo szybko strzelonej bramki, piłkarze Niebieskich nadal atakowali bramkę Polonii. Niestety po ok 25 min. tempo gry wyraźnie spadło i wkońcu po okresie zdecydowanej przewagi gospodarzy, goście doszli do głosu, lecz mimo chęci nie byli w stanie poważniej zagrozic bramce Ruchu.
Druga połowa podobnie jak pierwsza bardzo dobrze zaczęła się dla Ruchu ponieważ na 2-0 podwyższył Fabusz. Mimo takiego wyniku Ruch nadal atakował a spotkanie zaczynało się coraz bardziej podobac. Zaostrzyła się też walka. Ruch miał jeszcze kilka wyśmienitych okazji na podwyższenie wyniku lecz piłka albo &quot;wpadała&quot; na poprzeczkę, lub też wybijał ją dobrze się spisujący bramkarz Polonii czy też z poświęceniem defensywa Polonii wybijała piłkę na rzut rożny. Najlepszą okazją Polonia miała pod koniec 2 połowy, niestety zamiast strzału, napastnik oddał piłkę bramkarzowi.
Ogólnie spotkanie mogło się podobac. Przewaga Ruchu była wyraźna i 3 pkt sprawiedliwie pozostały w Chorzowie ;)
pozd[R]awiam,
nikifor ????
PS
Nie sądze, aby Polonia specjalnie przegrała za tzw &quot;użytkowanie&quot; stadionu. Może jakieś ziarenko prawdy w tym jest, ale widac było, iż Polonii też zależy na 3 pkt
 
kaprys 0

kaprys

Użytkownik
A po co tu pisac o Wiśle kiedy wiadomo ze jest lepsza od Legi i musi jutro wygrac i tak bedzie. Ja na ten przykład stawiam jutro prawie wszystko co mam no bo zarobie sobie prawie jeszcze raz tyle. Legia przestraszy sie i wymienknie zreszta jej kibice nie przyjadom. Wiencej nie będe pisac no bo nie ma potrzeby. Legia slaba jest i na domiar sprzedala zawodnikow dobrych jak Surma i Włodarczyk. I nie ma takiego dobrego trenera jak wisła, a kibicow ma do bani no bo wciaz sie kłucom i robiom sobie jajca i ostatnio jakieś glupie piosenki nawet grali to dlatego Legia przegrała mecz u siebie
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Legia sprzedała dobrych zawodnikow jak Surma i Włodarczyk? Co jak co ale Ci dwaj panowie burzyli atmosferę w szatni Legii. Nie od dziś wiadomo, że buntowali innych piłkarzy przeciwko trenerowi i uważam, ze pozbycie się tych dwóch panów jest in plus działaczy Legii.

Jeśli chodzi o trenera to owszem.. trener Skorża jest jednym z najlepszych w Polsce, ale Jana Urbana również należy zaliczyć do tej ścisłej czołówki.

Ja liczę, że Legia dziś łatwo się nie podda tak jak przewiduje wiele osób... ale przede wszystkim liczę na ciekawe widowisko ;)
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Spotkanie: Wisła Kraków – Legia Warszawa
Typ: X ⛔ (1:0)
Kurs: 3,75
Analiza:

Dzisiaj na Reymonta w Krakowie mecz wobec którego nie wypada przejść obojętnie. Krakowska Wisła będzie podejować Legię Warszawa. Wisła jest liderem Orange Ekstraklasy, mają na koncie 29 punktów, ich przewaga nad drugą Koroną po jej wczorajszym zwycięstwie wynosi 1 punkt. Legia zajmuje 3 lokatę i na tej pozycji po dzisiejszym meczu pozostanie bez wględu na wynik, ponieważ do Korony traci 4 punkty a do Wisły 5. Wisła jest na fali, nie zaznała jeszcze w tym sezonie porażki, a Legia chyba ostatnio ma jakieś problemy. W ostatnim spotkaniu Legioniści ulegli u siebie Odrze Wodzisław 1:0, a kolejkę wcześniej 1:0 na wyjeździe z Lechem. Wisła natomiast rozbiła 5:0 Jagiellonię a w ostatniej kolejce wygrała 1:2 z Cracovią. W składzie krakowskiej Wisły zabraknie dzisiaj Arkadiusza Głowackiego i Kamila Kosowskiego. W drużynie z Warszawy nie zagra kapitan Aleksandar Vuković. Czy po dzisiejszym meczu Wisła dopisze kolejne zwycięstwo czy może Legia zaliczy trzecią porażkę z rzędu. A może padnie wynik remisowy (Legła w tym sezonie jeszcze nie zremisowała). Większe szanse na zwycięstwo dawałbym Wiśle i to nie tylko dlatego że Legia Warszawa nie wygrała w Krakowie od 17 maja 1997 roku. Ale ostatecznie według mnie każdy wynik jest możliwy i nie zdziwię się gdy ten pojedynek zakończy się podziałem punktów.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Kosa nie zagra???A to ciekawe w poprzednim meczu derbowym doznał kontuzji nogi tzn palca,został stłuczony ???? Tydzien czasu to zdecydowanie mało zeby wyleczyć tak groźną kontuzje :rolleyes:
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Kosa nie zagra???A to ciekawe w poprzednim meczu derbowym doznał kontuzji nogi tzn palca,został stłuczony ???? Tydzien czasu to zdecydowanie mało zeby wyleczyć tak groźną kontuzje :rolleyes:
Ja tam pisałem, że Kosowski raczej zagra. Uważam, że te ciągłe spekulacje zagra / nie zagra mogą być pewnego rodzaju gierką psychologiczną przed meczem ;) Jak ona poskutkuje ? Pożyjemy, zobaczymy...

Natomiast jestem ciekaw kogo trener Skorża wystawi na lewej obronie... Na tej pozycji może zagrać Marek Zieńczuk, ale wydaje mi się, że wtedy Wisła może utracić na sile ofensywnej gdyż ten piłkarz był ostatnio w świetnej dyspozycji. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że na lewej obronie zagra jednak Piotr Brożek.

Hmm.. a co do typów.. zdecydowana większość graczy typuje pewną &quot;jedynkę&quot; na Wisłę. Zdarzają się także tacy co typują remis. Ale żeby ktoś typował dwójkę... hmm.. a mi tam się wydaje, ze jak Legia strzeli bramkę pierwsza to może wygrać ;) Bo Choto i Astiz tworzą dobrą parę obronców. Co do Legii to ciekawe czy na prawej obronie zagra młody Rzeźniczak czy moze doswiadczony Szala.. ;)
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
W meczu z Zagłębiem Sosnowiec Brozek grał na lewej obronie jednak czy tam zagra tez do konca nie jestem pewny myśle jednak ze na ten mecz Skorza szykuje jakichs element zaskoczenia bo Legia zdecydowanie okreslila sobie przed meczem którą stroną będą chcieli przedostawac się pod bramkę Białej Gwiazdy.

Kadra Wisły na mecz z Legią:
Bramkarze: Mariusz Pawełek, Marcin Juszczyk
Obrońcy: Marcin Baszczyński, Cleber, Dariusz Dudka, Michael Thwaite
Pomocnicy: Piotr Brożek, Rafał Boguski, Mauro Cantoro, Tomas Jirsak, Kamil Kosowski, Radosław Sobolewski, Marek Zieńczuk
Napastnicy: Paweł Brożek, Piotr Ćwielong, Dudu, Patryk Małecki, Jean Paulista
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom