>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1 Liga Polska - 2012

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP
1 LIGA:

&gt;&gt; Terminarz I Ligi 2012 &lt;&lt;&lt;
Wyniki ubiegłorocznych zmagań:
&gt;&gt;&gt; Wyniki sezonu 2011 &lt;&lt;&lt;
Składy :
Nazwa klubu: SC Lokomotive Daugavpils
Stadion: Lokomotive, ul. Jelgavas 54, Daugavpils
Trener/Manager: Nikołaj Kokin
Prezes: Janis Lacplasis
Długość toru: 373 m.
Rekord toru: 67,74 sek. Grigorij Łaguta (13.06.2008)
Oficjalna strona: www.latvijasspidvejs.lv


Seniorzy:
Roman Povazhny (Rosja) - 8,11
Mikael Max (Szwecja) - 7,67
Kenneth Hansen (Dania) - 6,50
Kjastas Puodżuks - 6,09
Wadim Tarasienko (Rosja) - 4,86
Wiaczesław Gieruckij - 4,00
Jewgienij Karawackij - 2,50
Juniorzy:
Andrzej Lebiediew - 5,60
Nazwa klubu: TŻ Start Gniezno
Stadion: ul. Wrzesińska 25, 62-200 Gniezno
Trener/Manager: Lech Kędziora
Prezes: Arkadiusz Rusiecki
Długość toru: 348 m.
Rekord toru: 61,98 sek. Darcy Ward (09.10.2011)
Oficjalna strona: www.start.gniezno.pl
Seniorzy:
Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9,56 (GP)
Magnus Zetterstroem (Szwecja) - 8,43
Scott Nicholls (Anglia) - 8,05
Bjarne Pedersen (Dania) - 7,49 (GP)
Adam Skórnicki - 4,62
Adam Shields - 6,50
Juniorzy:
Oskar Fajfer - 3,24
Maciej Fajfer - 2,50
Adrian Gała - 2,50
Wojciech Lisiecki - 2,50
Marcin Wawrzyniak - 2,50
Nazwa klubu: GTŻ Grudziądz
Stadion: ul. Hallera 4, 86-300 Grudziądz
Trener/Manager: Robert Kempiński
Prezes: Zbigniew Fiałkowski
Długość toru: 379 m.
Rekord toru: 64,41 sek. Maksim Bogdanovs (02.08.2009)
Oficjalna strona: www.gtz.grudziadz.net


Seniorzy:
Peter Ljung (Szwecja) - 9,50 (GP)
Norbert Kościuch - 8,00
Andriej Karpow (Ukraina) - 7,33
Davey Watt (Australia) - 7,33
David Ruud (Szwecja) - 6,83
Joe Haines (Wielka Brytania) - 6,50
Hans Andersen (Dania) - 5,36 (GP)
Juniorzy:
Adrian Osmólski - 2,50
Karol Szychowski - 2,50
Mateusz Rujner - 2,50

Nazwa klubu: KŻ Orzeł Łódź
Stadion: ul. 6-go Sierpnia 71, 92-311 Łódź
Trener/Manager: Janusz Ślączka
Prezes: Agnieszka Szafran
Długość toru: 382 m.
Rekord toru: 66,02 s. Mathias Schultz (20.04.2008)
Oficjalna strona: www.orzel.lodz.pl
Seniorzy:
Michał Szczepaniak - 7,03
Mateusz Szczepaniak - 6,55
Dakota North (Australia) - 6,50
Simon Gustafsson (Szwecja) - 6,50
Patrick Hougaard (Dania) - 5,94
Linus Sundstroem (Szwecja) - 5,90
Rafał Trojanowski - 5,68
Mariusz Fierlej - 2,50
Juniorzy:
Damian Adamczak - 2,50
Nazwa klubu: KMŻ Lublin
Stadion: Aleje Zygmuntowskie 5, 20-101 Lublin
Trener/Manager: Rafał Wilk / Dariusz Sprawka
Prezes: Zbigniew Wojciechowski
Długość toru: 388 m.
Rekord toru: 65,85 s. Simon Gustafsson (05.04.2009)
Oficjalna strona: www.kmzlublin.pl
Seniorzy:
Mads Korneliussen (Dania) - 8,39
Paweł Miesiąc - 7,33
Dawid Stachyra - 5,41
Robert Miśkowiak -
Daniel Jeleniewski -
Karol Baran -
Cameron Woodward -
Ryan Fisher -

Juniorzy:
Mateusz Łukaszewski - 2,50
Mateusz Borowicz - 2,50
Mateusz Wieczorek - 2,50

Nazwa klubu: Stokłosa Polonia Piła
Stadion: ul.Bydgoska 80, Piła
Trener/Manager: Piotr Szymko
Prezes: Marek Wieczorek
Długość toru: 349 m.
Rekord toru: 61,18 s. Hans Nielsen (24.04.1999)
Oficjalna strona: www.poloniapila.pl
Seniorzy:
Marcin Jędrzejewski - 6,79
Piotr Świst - 6,53
Damian Celmer -
Matej Kus -
Ales Dryml -
Mariusz Puszakowski -
Max Dilger -
Jesper B. Monberg -
Juniorzy:
Patryk Dolny - 2,50
Radosław Małuch - 2,50
Sajmon Paczewski - 2,50
Dawid Wiwatowski - 2,50
Nazwa klubu: ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.
Stadion: ul.Piłsudskiego, Ostrów Wlkp.
Trener/Manager: Jan Grabowski
Prezes: p.o. Artur Bieliński
Długość toru: 372 m.
Rekord toru: 63,05 s. Robert Miśkowiak (28.06.2009)
Oficjalna strona: www.zks-ostrovia.pl
Seniorzy:
Mariusz Staszewski
Ronnie Jamroży
Adrian Gomólski
Rory Schlein (Australia)
Denis Gizatullin (Rosja)
Tobias Kroner (Niemcy)

Peter Karlsson (Szwecja)

Juniorzy:

Informacje pobrane ze strony espeedway.pl
Przypomnę, że Ostrovia Ostrów oraz Start Gniezno wystartują z ujemnym kontem, 3 minusowych punktów.
Zapraszam do dyskusji.​
 
D 0

dzikii

Użytkownik
U siebie raczej pozostaną niepokonani,lecz jeśli chodzi o wyjazdy to myślę ze Grudziądz,Lublin i Łódź powinny trochę krwi napsuć
 
pierzakrys 178

pierzakrys

Użytkownik
U siebie raczej pozostaną niepokonani,lecz jeśli chodzi o wyjazdy to myślę ze Grudziądz,Lublin i Łódź powinny trochę krwi napsuć
Wg mnie nikt rownożednej walki prócz Grudziadza nie bedzie wstanie ze Startem nawiazac. Są to druzyny które dysponują zbyt duzą siłom rażenia żeby ktoś im mogł w stanie zagrozic. Można powiedziec ze Bydgoszcz w tamtym sezonie tez miala wygrywac wszystko i wszedzie a mieli wpadki chociaz by z Rekinami, jednak wtedy byly az 2 miejsca premiowane awansem. Teraz miejsce jest jedno i dodatkowo na ten momęt Start jest z ujemnym bilansem malych punktow bodajrze 3, wiec wniemogą sobie pozwolic na zadne potkniecia i podchodzic maksymalnie skoncentrowanym do kazdego meczu, nawet z teoretycznie słabszymi zespołami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gunes 0

gunes

Użytkownik
U siebie raczej pozostaną niepokonani,lecz jeśli chodzi o wyjazdy to myślę ze Grudziądz,Lublin i Łódź powinny trochę krwi napsuć
Myślę, że i w Gnieźnie zawodnicy tych drużyn będą mogli pokazać to i owo. Już w ubiegłym sezonie widzieliśmy że Start zmienił tor na dość przyczepny, nie ma już słynnego betonu z Gniezna. W mojej ocenie dobry zabieg, na pewno przyjemniejszy dla oka. I chociaż pewnie masz rację, że pozostaną niepokonani oczekuję z niecierpliwością ciekawych widowisk, w końcu na tym wszystkim zależy. Kibic chce ciekawego spotkania z dużą dawką emocji, a klub przyciągać jak najwięcej fanów.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Miśkowiak w Lublinie !!!
Właśnie przed chwilą takie info padło na konferencji prasowej naszego prezesiunia. Suuuper ????
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Misiek nie przyszedł do Ostrowa a Garcarki rozwiązały z nim umowę o współpracy ;P
Super ruch Lublina, brawo. Czy z Koziołkiem na kevlarze czy bez, na Miśkowiaka i tak będzie czekała owacja na stojąco na Miejskim w Ostrowie. Obecnie jest spora szansa za zakontraktowanie Petera Karlssona w Ostrowie. Może troche zejdzie z ceny bo sam jest chętny na starty u nas ;)
 
gunes 0

gunes

Użytkownik
A.Shields w Gnieźnie
M.Wawrzyniak do Łodzi

&quot;Działacze czerwono-czarnych, mając już zakontraktowanych pięciu podstawowych zawodników na pozycje seniorskie, ze spokojem oczekiwali na rozwój sytuacji na rynku transferowym. Wakat na pozycji rezerwowego wypełnił reprezentant Australii, Adam Shields. Były zawodnik Unii Leszno będzie oczekiwał na swoją szansę na ewentualność kontuzji kogoś z podstawowej piątki seniorów: Zetterstroem, Lindbaeck, Pedersen, Nicholls i Skórnicki. Zdaniem trenera Lecha Kędziory, żużlowiec z antypodów jest w stanie stanąć na wysokości takiego zadania:
- Adam większość kariery w Polsce spędził na torach ekstraligowych, więc myślę, że nie powinien mieć problemów z ewentualnymi występami ligę niżej.
Podpis pod kontraktem złożył dziś również oficjalnie Maciej Fajfer, którego nazwisko już od wielu miesięcy przewijało się w kontekście powrotu do macierzystej drużyny. Starszy z braci Fajferów, będzie pełnił także nową funkcję. Jako najstarszy z grona gnieźnieńskich juniorów, został mianowany przez trenera Kędziorę kapitanem formacji młodzieżowej. Kadra ligowa U-21 Startu będzie liczyła czterech wychowanków - Marcin Wawrzyniak najprawdopodobniej zostanie wypożyczony do Orła Łódź.&quot;
Edit:
tzw. kontrakty &quot;warszawskie&quot; podpisali w Gnieźnie Grzegorz Knapp oraz Czech Jan Jaros.
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Peter Karlsson w Ostrowie.
Jak dla mnie to zmienia całkowicie postać rzeczy i miesza nam w lidze. Teraz papierkowo Ostrovia wygląda lepiej od Piły, a i myśle że Długopisy są u siebie do objechania. Może powalczymy u siebie z Łodzią i Lublinem? W sumie różnie może być, już raz Ostrovia startowała z roli średniaka a została czarnym koniem, zobaczymy.
Dla mnie osobiście liczy się tylko jeden mecz, wiadomo jaki :twisted:

EDIT: Potwierdzenie: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2012/02/10/peter-karlsson-oficjalnie-w-zks-ostrovia-szczegoly/
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
W Ostrovii Ostrów wreszcie pojawili się juniorzy. Wypożyczeni zostali z Unii Leszno:
Marcin Nowak oraz Paweł Urbański. Ponadto w ramach &quot;gościa&quot; jeździć będą Kacper Rogowski lub Adam Strzelec.

źródło
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Koniec żużla w Pile

źródło

EDIT: Niestety różowo nie jest też w Ostrowie oraz Krakowie. Działacze trzech klubów (Piła, Ostrów, Kraków) jadą do GKSŻ celem złożenia prośby o przedłużenie daty terminu spłaty zaległości do 21 marca. Jeśli prośba zostanie odrzucona to w 1 lidze zostanie 6 drużyn.
 
sergiu 123

sergiu

Użytkownik
Roman Povaznyj over 9,5 Tobet ✅

Krótko i na temat, Ropa ma za sobą sporo treningów na ostrowskim torze, jeździł też gościnie w barwach Ostrovii wypadał rewelacyjnie, zna ten tor jak własną kieszeń i myślę że dychę spokojnie dzisiaj zrobi.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
1.mecz lubelskiej drużyny w sezonie, więc wypada coś napisać ;)
Łódź - Lublin @ 1.90✅ Tobet
W stosunku do awizowanych składów mamy 2 zasadnicze zmiany :
za Fierleja ma jechać Simon Gustafsson (ew.ZZ za niego, bo na treningu Fierlej wywiózł go w bandę i podobno trener &quot;poinformował&quot; Mariusza, że może zapomnieć o występie) no i za Wawrzyniaka na juniorze wystąpi jako gość Jamróg, który niewątpliwie będzie wzmocnieniem (11pkt w ZK w Krakowie)...
Lublin starał się o jakiegoś gościa, jednak szło to jak krew z nosa i zapewne pozostaną Łukaszewski z Borowiczem, więc każdy bieg juniorski w plecy.
Pod 2 jedzie Miesiąc, choć dużo było zamieszania z tym związanego, bo w lepszej dyspozycji jest chyba Baran (na treningu w środę różnica klasy), ale Karol podpadł przygotowaniami, tzn. ich brakiem...
Reasumując, 1 olbrzymia dziura (juniorzy) i Miesiąc, który zapewne nie wyjdzie z 4pkt... Jeleń tor zna db, Dawidek i Misiek dwucyfrówkę mogą zrobić, Mads coś dorzuci, ale wg mnie własny tor zdecyduje i gram na Orła, który ma bardzo wyrównany skład i determinację (Simon/ZZ i Jamróg), czego nie można powiedzieć o lubelskich działaczach...
Łódź a Lublin to zupełnie inne tory, gospodarze zapewne zrobią beton, choć podobno pada trochę,
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
No niestety przewaga po stronie juniorów z Lodzi może okazać się tutaj kluczowa i dlatego chyba nie ma co grać na KMŻ, chociaż teraz jak mamy 2,05 to jest jakieś value ale tak czy tak każdy punkt będzie sukcesem gości. Mi się rzucilo coś innego z dzisiejszych spotkań:

Lokomotiv-Start 1 @ 2,50 Tobet
✅
Spore value po stronie Loko. Każdy interesujący się I ligą wie, że Loko potrafi atut wlasnego toru wykorzystać w 100% i malo kto jest w stanie wywieźć z Daugavpils chociażby 40pkt nie wspominając już o jakichkolwiek punktach meczowych. Sklad może i goście mają mocniejszy ale zobaczmy na gospodarzy. Podżuks, Max i Povazhny to gwaranci wysokich zdobyczy punktowych. Co prawda nie wiem czemu miala slużyć zmiana Tarasienki na Gieruckisa, gdyż Rosjanin na pewno więcej punktów u siebie by zdobyl, aniżeli ten cienki i przereklamowany Kenneth Hansen, no ale to decyzja Kokina. U gości widać, że pod formą jest Skóra, a pewniakami do punktów jak dla mnie są Lindbaeck, Zorro i B.Pedersen, bo Nicholls różne cyrki może zrobić. Juniorzy na korzyść gospodarzy, bo Lebiediev to kolejna perelka z Lotwy, a i Pleszakov powinien objeżdżać gnieźnieńskich juniorów.
Mecz powinien być na styku ale skoro mamy taki kurs na Loko, to czego nie zaryzykować? Szkoda, że nie ma jakiegoś dodatnie handi na gospodarzy, bo wtedy bylaby to prawie peffa, a tak trzeba liczyć na ich zwycięstwo, a spokojnie ich na to stać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
GTŹ Grudziądz-Ostrovia Ostrów(+16,5) 1 @ 1,85 Tobet✅
P.Karlsson over 11 @ 1,60 Tobet

Wahalem się czy podać taki typ ale jednak warto to pobrać. Grudziądz u siebie zawsze mocny, a w tym sezonie mają walczyć o awans i sklad ku temu mają spokojnie. Andersen, Kościuch, Ljung, Karpov i Watt. Fakt, ze to taki sklad, że każdy też może zawieźć ale jeśli zawodnicy będą w dobrej formie, to spokojnie to 2 miejsce są w stanie zająć. Na juniorce mamy Cyrana i Osmólskiego. Ostrovia wygrala pierwszy mecz z Lokomotivem u siebie ale tylko 47:43. Dzisiaj jednak czeka ich bardzo trudny mecz, bo z zawodników, którzy tam mogą punktować solidnie jest tylko Pikej. Mial jechać Gizatulin ale nie doleci na czas i jego miejsce zajmie Adrian Gomólski jeśli dojedzie na czas i to na sprzęcie Borodulina... A poza tym kto ma tam punktować? Może Jamroży ale reszta czyli Kroner, czy Staszewski to cienizna, podobnie jak juniorzy więc myślę, że będą mieli ogromny problem by wyjść z 30 pkt. Dlatego też można się spodziewać 6 startów ze strony Pikeja i jego zdobyczy ponad 11pkt i myślę, że warto spróbować i takiego betu.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Start Gniezno-KMŻ Lublin(+24,5) 2 @ 1,80 Tobet✅
O ile fakt, że dzisiaj KMŻ polegnie w Gnieźnie jest dla mnie jasny, o tyle już rozmiary porażki, to takie jasne nie są. Handicap mamy naprawdę wysoki i żeby typ na gości siadł, to potrzeba im jedynie, a może aż 33pkt. Czy są w stanie to zrobić? Moim zdaniem jak najbardziej tak, bo Miśkowiak i Stachyra u progu sezonu notują naprawdę niezłe wyniki i od obu bym się spodziewał tutaj ponad 10pkt, a jeszcze można się spodziewać, że pojadą jako taktyczna, zapewne za cieniutkiego Miesiąca. Najbardziej ciekawi mnie postawa Jeleniewskiego, który totalnie zawalił mecz w Łodzi, potem awansował do finału ZK, by w piątek znowu zrobił cyrk i nie zdobył nawet punktu w sparingu przeciwko Kolejarzowi Rawicz. Nie wiem co się dzieje z Jeleniem ale nie tak sobie wyobrażałem jego &quot;liderowanie&quot;. O Miesiącu już pisałem i punktów od niego nie oczekuje, z kolei ciekawa sprawa z Baranem, który na treningach spisuję się ponoć świetnie, do tego gdyby nie cyrk z wykluczeniami w Ostrowie to może by powalczył o awans do finału ZK. A o juniorach nie ma co pisać, bo oni zdobędą dzisiaj 1pkt w pierwszym biegu, a potem ewentualne punkty, to na defektach i innych wykluczeniach, gdyż jest to najsłabsza formacja juniorska w całej lidze... Start Gniezno murowany kandydat do awansu, a po dwóch kolejkach wielki nie smak po ich występach. Niska wygrana u siebie z Orłem i wyraźna porażka na Łotwie dają na pewno do myślenia trenerowi Startu. W Daugavpils nie zawiedli praktycznie tylko juniorzy oraz Scott Nicholls, a Lindbaeck zanotował bardzo przeciętne zawody. Ale o występie Zorro, Skóry i Bjarne to ciężko inaczej pisać, jak o wstydzie... Razem we trzech zdobyli 6pkt czyli tyle samo ile uzbierał Maciej Fajfer sam... Widać, że ten skład, który na papierze jest bardzo mocny, to już w rzeczywistości nie prezentuje się tak super. I dlatego moim zdaniem dzisiaj KMŻ stać na zrobienie tam 35-37pkt ale raczej nie więcej, gdyż jest za dużo dziur w składzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Nie wiem co się dzieje z Jeleniem ale nie tak sobie wyobrażałem jego &quot;liderowanie&quot;
Zmieni sobie mechaników z niedoszłej gwiazdy lubelskiego speedwaya M.Michaluka na kogoś normalnego oraz zainwestuje w sprzęt, to zamiast defektów na punktowanych pozycjach będzie kończył wyścigi i punktował...
Też się zastanawiałem nad tym typem, ale doszedłem do wniosku, że sam Misiek i Davidoff jako pewne pkty to trochę mało. Obiektywnie patrząc powinno być od 31 do 36 pktów, więc linia db ustawiona, bo juniorzy w Lublinie to sprawa, która wypada przemilczeć... No chyba że Gniezno znowu pojedzie słabo, jak w dwóch pierwszych spotkaniach, tzn.w jednym, bo Łotwa to inna historia...
Ew.można pograć Miśkowiak over 11⛔ @ 1.85 Tobet
Bdb forma Miśka na początku sezonu, oprócz Stachyry murowany kandydat do 6 biegów dziś, partner z pary będzie walczyć, ale nie z rywalami, a ze sobą..
 
K 23

krzychu...

Użytkownik
Co do tego handi trudno powiedzieć jak gniezno podejdzie do spotkania, nie jest tajemnica ze wiekszosc zawodników na stałej kwocie bazowej za spotkanie więc lata im koło nosa ile pkt przywiozą. Tor stosunkowo twardy prawie jak na Łódź, mieli trenować w sobotę wszyscy obco, ale trening się nie odbył bo Leszek K. nie dał rady przygotowac toru. Dzisiaj trenowali trochę z rana, jak dla mnie kolejne zawody z rodzaju trzeba odjechać. Jeżeli mecz będzie się im układał to pewnie 14 bieg przypadnie w udziale juniorom za występ na Łotwie. Co Miśkowiaka on nie trawi tego toru, z Ostrowem gdy się tu pojawiał bardzo słabo mu wyszło z PSŻ różnie było ostatnio chyba troche lepiej jak mnie pamięć nie myli linie wystawione na to spotkanie jak najbardziej ok ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom