>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1. Grand Prix Australii [16-18.03.2011]

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP

Grand Prix Australii - 18 marca 2012

Wyniki z sezonu 2011:
kwalifikacje
wyścig

Piątek 16 marca 2012
Trening 1 02:30 - 04:00
Trening 2 06:30 - 08:00
Sobota 17 marca 2012
Trening 3 04:00 - 05:00
Kwalifikacje 07:00
Niedziela 18 marca 2012
Wyścig 07:00
▶ Klasyfikacja kierowców 2012
▶ Klasyfikacja konstruktorów 2012

▶ Statystyki toru
Okrążenie toru
http://www.youtube.com/watch?v=tmIBZmUdOOk
Info o torze:
Nazwa toru: Albert Park
Lokalizacja: Melbourne, Australia
Pierwsze Grand Prix: 1996
Długość toru: 5.303km
Liczba okrążeń: 58
Całkowity dystans wyścigu: 307.574km
Rekord toru: 1:24.125
Rekordzista toru: Michael Schumacher (Ferrari)
Zwycięzca w sezonie 2011: Sebastian Vettel (Red Bull)
Zwycięzca PP w sezonie 2011: Sebastian Vettel (Red Bull)

W końcu! Rozpoczyna się kolejny sezon F1 (na razie ;) ) bez Roberta Kubica, ale wydaje się, iż powrót to już tylko kwestia czasu, a to co się teraz dzieje w mediach, to trwa odpalania bomby ???? Ściganie rozpocznie się w Australii. Czy nie ma czegoś lepszego jak od nocno-porannego wstawania na F1 po kilku miesiącach przerwy? Zapewnia, że nie ;)
Ciężko coś przewidzieć, ale największą peffką z pewnością będzie wyjazd SF i nie dojechanie HRT do mety ????
Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz (suche typy będą usuwane)
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Co do typów, to trudno jakieś pisać, skoro jeszcze nikt kursów nie dał, ale myślę, że typ, że któryś z samochodów HRT nie będzie klasyfikowany jest wart przemyślenia. Podczas testów nowym bolidem nie zaliczyli ani jednego kilometra, zdołali wykorzystać tylko &quot;reklamowe&quot; 100 km na sprawdzenie systemów, czy to w ogóle nadaje się do jeżdżenia, a o ściganiu się to nie ma mowy zapewne. ;)
Co do kierowców, to nie zawahałbym się też na coś w stylu Raikkonen w q3 oraz miejsca 5-8 w wyścigu. Zna ten tor bardzo dobrze, maszyna też dobrze prezentuje się aerodynamicznie bardzo okazale (stabilnie przede wszystkim), a tor w Australii jednak docisku wymaga, ze względu na zakręty w stylu &quot;z jednego prosto w drugi&quot;.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
W końcu! Rozpoczyna się kolejny sezon F1
:jupisdfgdfg:
W końcu :!:
Postaram się nie pisać o Vettelu czy Schumim i RBR czy Mercedesie bo może i na tym forum posądzą mnie o &#39;vettelizację&#39; lub &#39;szumacheryzację&#39; więc do rzeczy :razz:
Po pierwsze już nie mogę się doczekać tego wstawania o 2-3 w nocy na pierwsze treningi w tym sezonie na słynnym torze Albert Park w Melbourne ????
Po drugie jestem bardzo ciekawy jak zadebiutuje w F1 Charles Pic, co pokaże Iceman wraz z kolegą z zespołu Lotus Grosjean&#39;em, który świetnie sobie radził na testach w Barcelonie zajmując 2x pierwsze miejsce (chyba, że jeździli na oparach). Wiadomo, to tylko testy... ale zawsze coś. Zobaczymy czy Caterham ogranie KERS i może coś z tego będzie ;)
Jako, że jest to forum bukmacherskie to wypadało by podać jakieś typy na pierwsze GP, ale na to przyjdzie jeszcze czas po 3 treningu i obadaniu sytuacji. Na tą chwilę w ciemno brałbym w kwalach kierowców Mercedesa, RBR i McLarena w parach H2H przeciwko duetowi z Maranello.
Ale na teraz to tylko gdybanie. Trzeba zobaczyć treningi, jak zachowują się bolidy, czy wszystkie nowości, części są już dobrze wkomponowane w bolidy.
Oczywiście liczę na udane rozpoczęcie sezonu dla RBR i 1 PP oraz wygraną Vettela w GP Australii w nowym sezonie 2012 ???? ;)
 
yama46 0

yama46

Użytkownik
Oczywiście nowy sezon bardzo cieszy bo to kolejny rok z F1 ???? Co do Ferrari warte do przemyślenia zakłady kto wyżej w qualu przeciw Red bullowi McLarenowi i może nawet lotusowi i mercowi ????
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Postaram się nie pisać o Vettelu czy Schumim i RBR czy Mercedesie bo może i na tym forum posądzą mnie o &#39;vettelizację&#39; lub &#39;szumacheryzację&#39; więc do rzeczy
Zachęcamy do pisania w ogóle, bo z tym w ubiegłym sezonie było ciężko...:razz:
Każdy nastawia się przeciwko Ferrari, ale coś mi się wydaję, że Q przeciwko nim w parach z RB i McL to kursy na poziomie 1.20... Co do Safety Car, to &quot;na piątkowe popołudnie, podczas którego oficjalnie rozpoczyna się sezon 2012, zapowiadane są opady deszczu oraz burze z piorunami. Przelotne deszcze zapowiadane są także na sobotę oraz niedzielę&quot;, więc chyba trzeba będzie rozejrzeć się za najwyższym kursem na SC...
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
więc chyba trzeba będzie rozejrzeć się za najwyższym kursem na SC...
Biorąc pod uwagę, że to jest tor uliczny, to więcej jak 1,40 bym się nie spodziewał... Bah dał tylko 1,35, za to dał też inną ciekawą ofertę:
Ile będzie Safety Car Phases?
0 - 2,90 bah
1 - 2,90 bah
2 - 3,60 bah
3 i więcej - 4,60 bah
Myślę, że śmiało można ryzykować dwa ostatnie typy, tym bardziej, że Pirelli podobno coś pomajstrowało przy &quot;deszczowych&quot; mieszankach, więc nie wiadomo, jak one się zachowują.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
nie dojechanie HRT do mety
W Betsson mamy dlRosa Nie @ 1.41✅ i Narain Nie @ 1.42✅, więc trzeba zagrać.
Co do typów Wojcirej&#39;a to bwin ma wyższe kursy na wszystkie 4 opcje, a SC to na chwilę obecną najwyższy kurs 1.40 Expekt...
Wstępnie, biorąc pod uwagę osiągnięcia Ferrari podczas testów, fajnie wygląda Alonso Top3 NIE @ 1.40✅ Expekt, aczkolwiek to zagadka, więc najwyżej za drobne w tasiemce...
__________________________________________________________
&quot;FIA ujawniła szczegóły dotyczące lokalizacji oraz sposobu funkcjonowania dwóch stref DRS, które zostaną wykorzystane podczas wyścigu o Grand Prix Australii.
Kierowcy będą mogli używać systemu redukcji oporów aerodynamicznych na dwóch następujących bezpośrednio po sobie prostych: startowej oraz pomiędzy zakrętami nr 2 i 3. FIA podjęła decyzję o wyznaczeniu tylko jednego punktu pomiaru dla obu stref, zlokalizowanego na wejściu w zakręt nr 14.&quot;
www.f1wm.pl
 
B 4

bruce666

Użytkownik
nie skreslabym Ferrari tylko daltego ze slabe mieli czasy w TEstach ... i ze Alonso i Massa sie slabo wypowiadali o ich nowej konstrukcji ... Pamietajcie ze mogla to byc tylko zaslona dymna ... F1 jest bardzooo zagadkowa .... wiecej bedzie mozna powiedziec po pierwszych dwoch trenningach :p ja w Ciemno moge stawiac ze Kovalainen bedzie szybsz w &quot;Q&quot; od Pietrowa ;]i Alonso od Massy ????
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Kimi Raikkonen m.1-8 @1,55✅ Milenium
Jak to zobaczyłem, to myślałem, że zwątpię. IMO lokata 55%, no może troszkę mniejsza przez podatek, jednak kursik bardzo zachęcający. Potencjału Fina przedstawiać nie trzeba, mistrz świata, wygrywać wyścigi potrafi, a tempo wyścigowe nieraz bywało zabójcze. Uważam, że Kimi nie stracił nic ze swojego talentu od momentu rozbratu z Formułą 1, o czym pisałem już tutaj. Samochód zachowuje się bardzo stabilnie, co na tym torze jest niezwykle istotną rzeczą. Dla odważniejszych m. 1-5 jest po 1,90 zaś 1-10 1,38, gdyby ktoś chciał naprawdę asekuracyjnie. ;)
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Co do Safety Car, to &quot;na piątkowe popołudnie, podczas którego oficjalnie rozpoczyna się sezon 2012, zapowiadane są opady deszczu oraz burze z piorunami. Przelotne deszcze zapowiadane są także na sobotę oraz niedzielę&quot;, więc chyba trzeba będzie rozejrzeć się za najwyższym kursem na SC...
Genialnue wyglada typ na SC az sam w niego wejde.
2011 22 startowalo 14 ukonczylo
2010 24 startowalo 14 ukonczylo
2009 20 startowalo 13 ukonczylo
2008 20 startowalo UWAGA !! 6 ukonczylo
Teraz mam prosbe czy ktos moglby podac ile SC bylo w tych 4 wyscigach ?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Kimi Raikkonen m.1-8 @1,55 Milenium
Jak to zobaczyłem, to myślałem, że zwątpię. IMO lokata 55%, no może troszkę mniejsza przez podatek, jednak kursik bardzo zachęcający. Potencjału Fina przedstawiać nie trzeba, mistrz świata, wygrywać wyścigi potrafi, a tempo wyścigowe nieraz bywało zabójcze. Uważam, że Kimi nie stracił nic ze swojego talentu od momentu rozbratu z Formułą 1, o czym pisałem już tutaj. Samochód zachowuje się bardzo stabilnie, co na tym torze jest niezwykle istotną rzeczą. Dla odważniejszych m. 1-5 jest po 1,90 zaś 1-10 1,38, gdyby ktoś chciał naprawdę asekuracyjnie. ;)
Po pierwsze to kurs prawdziwy wynosi 1,364, po drugie to pisanie o jakiś lokatach w F1 to kompletne brednie! Poza tym po taki kursie grać taki zakład to czysta głupota...
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
20 PLN Bez Ryzyka Na Grand Prix Australii W Tobet
Korzystajcie, skoro dają, a i nie zapomnijcie napisać wraz z krótką analizą, co zagraliście;)
__________________________________________________________
Opis i wyniki 1.treningu...
... oraz 2.treningu

Po treningach jedno stało się jasne, kto zagrał HRT, ten już może liczyć pieniądze z lokaty przeszło 40%;)
Pedro de la Rosa Niesklasyfikowany @ 1.47 Unibet zwrot
Narain Karthikeyan Niesklasyfikowany @ 1.42 Betsson
✅
Na dobrą sprawę, to bolid HRT w dalszym ciągu nie jest gotowy do startu...
Hiszpański team nie odbył żadnych testów przedsezonowych, gdyż nie byli gotowi na nie, a 1.jazdy odbyli podczas dnia &quot;filmowego&quot;, czyli poświęconego reklamom itd i było to &quot;aż&quot; 100km, bo na tyle pozwalają przepisy. Jest to śmiesznie mało w porównaniu do innych ekip i ogólnych standardów F1.
Dziś przed 1.treningiem bolid Pedro de la Rosy przeszedł wreszcie kontrolę techniczną, dzięki czemu został dopuszczony do wzięcia udziału w nim.
Mimo tego w 1.treningu &quot;wziął udział&quot; tylko jeden bolid hiszpańskiego teamu, a za jego sterami zasiadł Hindus Karthikeyan, który w 1.treningu wyjeżdżał tylko na okrążenia instalacyjne, a w 2. przejechał &quot;aż&quot; 16 kółek;)
Tak opisał swoje treningi : &quot;Dzisiaj jeździliśmy nowym bolidem w zmiennych warunkach, więc jutro będzie jak start od nowa, ponieważ wygląda na to, że będzie sucho. Po zaledwie kilku okrążeniach w nowym bolidzie, nie byliśmy w stanie dopasować balansu. Jednak ważnym było ustanowienie przebiegu i 19 okrążeń to niezły wynik????, aczkolwiek przed nami ciągle długa droga. Jeśli chodzi o nową konstrukcję, takie problemy są normalne i zdarzają się na przedsezonowych testach, a to są nasze testy.&quot;

Pedro de la Rosa : &quot;Wykonaliśmy okrążenie instalacyjne, by sprawdzić systemy, jednak później wykryliśmy problem z hydrauliką, co zmusiło nas do zatrzymania się. To wszystko część procesu uczenia się. Przybyliśmy tutaj z nowym bolidem i zdołaliśmy wyjechać dopiero w drugiej sesji co było osiągnięciem, ale chcielibyśmy się nauczyć znacznie więcej. Ostatnie części bolidu dotarły do nas późno, więc dziękuję za ogromny wysiłek w poskładaniu ich w całość, a przynajmniej wykonaliśmy okrążenie instalacyjne, a dzięki temu wiemy, gdzie leży problem i przed jutrem możemy go naprawić. Jutrzejszy dzień rozpoczniemy z jednym problemem mniej, ale z pewnością wykryjemy kolejny, tak to już bywa. Wiedzieliśmy, że to GP będzie trudne, więc musimy być cierpliwi.&quot;

Oni doskonale wiedzą, że przyjechali tu testować i gdyby była przestrzegana reguła 107%, to nie byłoby ich w wyścigu, więc niech się cieszą kolejnymi kilkunastoma okrążeniami, a my gramy, że nie dojadą i liczymy zyski;)

Betsson oba na✅????????????
 
wilu 9

wilu

Użytkownik
W tym sezonie skupiam się tylko na graniu kwalifikacji. Zazwyczaj są w miarę przewidywalne, z niewielkimi niespodziankami. Na wyścig pewnie mało, a głównie stawianie na SC ???? Jeszcze wczoraj na Betsafe zagrałem:
Zwycięstwo w kwalifikacjach: Bolid Red Bull Kurs: 1,80 (Betsafe)⛔
Wiadomo pierwszy wyścig więc sporo niewiadomych, ale jakoś cała ta otoczka tajemniczości podobnie jak w tamtym sezonie daje mi podstawy przypuszczać że &quot;byczki&quot; maja coś w zanadrzu a testy były lekko reżyserowane i stopowane. W treningasch dobrze pokazały się McLareny, ale warunki jakie były chyba każdy widział. Jednak niewątpliwie warto na nich uważać i jak trafią się fajne kursy to może jakiś H2H pójdzie w ich stronę.

/EDIT
Tobet wystawił już kursy na kwalifikacje, więc postanowiłem zagrać coś takiego:
Zwycięzca kwalifikacji: Sebastian Vettel Kurs: 2,25⛔
Gram teraz bo coś czuje że w 3 treningu (o ile bedzie pogodny) Red Bullle pokażą swoją prawdziwą formę i wygraja tą sesje, tym samym kursy polecą ostro w dół. Ryzyka nei ma gdyż korzystam z promocji.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Po pierwsze to kurs prawdziwy wynosi 1,364, po drugie to pisanie o jakiś lokatach w F1 to kompletne brednie! Poza tym po taki kursie grać taki zakład to czysta głupota...
Zaiste, po treningach wypada mi jedynie posypać głowę popiołem, bo się krótko mówiąc, nie popisałem. ????
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Ale treningi niczego tak naprawdę nie pokazują, jedynie co mogą pokazać to awaryjność bolidu albo podsterowność (choć to można przed wyścigiem poprawić). Nie rozumie po co patrzyć na miejsca i czasy treningów. Treningi nie są od tego żeby nabijać czasy tylko wybrać jak najbardziej optymalne ustawienia albo np. wypróbować nowy nos. Czy uważasz że 11 i 10 miejsce Vettela oraz 5 i 11 miejsce Webbera odzwierciedla potencjał RBR? ???? Przecież niektórzy mogą też przejechać z pełnym bakiem 10 okrążeń, a inni 25 na oparach...
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Oczywiście, że nie, ale skoro w pierwszym treningu Lotus przejeżdża tylko 24 kółka, podczas gdy inni mają ich już koło 40, to jednak zapala się lampka ostrzegawcza...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom