>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja Żużel 2020 - wrażenia, opinie, luźne rozmowy

Status
Zamknięty.
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Może nie do końca jest to, o co Ci chodzi, ale coś może tutaj znajdziesz.
Bardzo fajna strona ze statystykami. W zasadzie jest mega dużo informacji.
Na początek w osobnych artykułach są dokładne analizy przedmeczowe z ciekawymi informacjami.
Np. piszą że Zmarzlik w latach 2015-2019 w Grudziądzu na 30 biegów wygrał 16 razy.
Albo: " [bieg 4] Zmarzlik-Karczmarz w tym sezonie ta para jeszcze nie wygrała (3×3:3, 2×2:4). "
PGE EKSTRALIGA 2020 - STATYSTYKI INDYWIDUALNE - tutaj tabelkę fajnie można posortować według dowolnej kolumny
PGE EKSTRALIGA 2020 - STATYSTYKI PAR - jak zawodnicy radzą sobie w jeździe z danym kolegą z zespołu
Podobne staty są dla 1. ligi i będą dla 2. ligi. Jest też osobno SEC i SGP.

Panowie z Guru Stats mają dużą bazę danych do której dodają kolejne rekordy po zakończonych zawodach. Kolejne strony wyrzucają odpowiednie informacje z tej bazy, ale brakuje możliwości wygenerowania listy występów danego zawodnika np. w danych sezonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
damianprz 3,8K

damianprz

Użytkownik
Korespondowałem z Rafałem Gurgurewiczem z Guru Stats.
Pisał, że struktura ich bazy danych pozwala na dodanie funkcjonalności z występami danego zawodnika.
Ale na tego typu funkcje czasu, a tego na razie brakuje.

np.

data / typ zawodów / runda / tor / gospodarze / goście / ptk / bon / suma
2020 07 15 / Ekstraliga / 7 / Wrocław / Sparta / Stal / 12 / 2 / 14
2020 07 18 / SEC / 5 / Toruń / n.d. / n.d. / 14 / n.d. / 14
2020 07 22 / Ekstraliga / 8 / Gorzów / Stal / ROW / 11 / 1 / 12
2020 07 25 / Grand Prix / 2 / Vojens / n.d. / n.d. / 12 / n.d. / 12
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
15 lat oglądam żużel, ale kompletnie już nie rozumiem jego zasad. Dlaczego sędzia nie przerwał wyścigu z Batchelorem? Ktoś jest w stanie mi powiedzieć?

A teraz wykluczenie Przedpełskiego. Naprawdę nie wiem o co chodzi.

Kędziora udowadnia, jakim jest świetnym strategiem. Szybki Szczepaniak, szybki Miedziak, a ten puszcza Worynę. XDD
 
Ostatnia edycja:
power30 18K

power30

Forum VIP
Dlaczego wielbłąd? Mogło skończyć się 5-1 dla Leszna. Może kurs trochę za wysoki.
Bardziej chodziło obsadę tego biegu. Madsen tego dnia był szybki, aczkolwiek Leszno miało lepsze pola startowe. Jakby Emil pojechał parą to kto wie, jakby się to potoczyło. Doyle zrobił robotę :)
 
G 127

gruchagruchsonn

Użytkownik
Bardziej chodziło obsadę tego biegu. Madsen tego dnia był szybki, aczkolwiek Leszno miało lepsze pola startowe. Jakby Emil pojechał parą to kto wie, jakby się to potoczyło. Doyle zrobił robotę :)
Błąd, bo po chwili dodali Leszno -10.5, po kursie 5 a +10.5 dla Częstochowy zmienili na kurs 1.07 dlatego mogłem wypłacić w tym samym czasie. Wszystko trwało kilka sekund przed 15 biegiem.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Prace nad projektem trwają, kilka wyników liderów gości na torach gospodarzy z ostatnich lat ;)

1597865168018.png
 
Otrzymane punkty reputacji: +181
Znany jako Tyrion77 3,3K

Znany jako Tyrion77

Użytkownik

Jak baza będzie gotowa chętnie kupię :) myslę, ze przydałaby się tu 99% grających - zwłaszcza , że prawie nikt nie sprawdza poza kilkoma osobami wyniki zuzlowców z ostatnich lat na danym torze a dzięki temu mozna uniknąc na przykład faworyzowania Sajfu w Lublinie gdzie poprzedni rok też słabo czy niedoceniania Klindta , który niecały rok wcześniej wykreca w Gorzowie identyczne 11 :)
 
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
jak dla mnie to totalna bzdura z tymi waszymi tabelkami :) .W żużlu jest tyle zmiennych jeśli chodzi o tory -pogoda,temperatura ,tor po deszczu ,kilka dni suszy .Nic wam te tabelki nie dadzą ,tylko większy minus.Ja żużel oglądam od 20 lat ,wczesniej chodziłem na mecze.Tylko ślęczenie i oglądanie rok w rok nie tylko ekstraligi ,ale każdej ligi w tv i do tego instynkt gracza i to może jedynie przynieść jakieś zyski .
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
jak dla mnie to totalna bzdura z tymi waszymi tabelkami :) .W żużlu jest tyle zmiennych jeśli chodzi o tory -pogoda,temperatura ,tor po deszczu ,kilka dni suszy .Nic wam te tabelki nie dadzą ,tylko większy minus.Ja żużel oglądam od 20 lat ,wczesniej chodziłem na mecze.Tylko ślęczenie i oglądanie rok w rok nie tylko ekstraligi ,ale każdej ligi w tv i do tego instynkt gracza i to może jedynie przynieść jakieś zyski .
Oczywiście, że jest wiele zmiennych, same tory przecież też się zmieniają (vide Grudziądz). Chodzi tylko o pomoc, dla mnie to przydatne narzędzie, bo zwykle zerkam, jak zawodnicy radzili sobie w poprzednich latach, jest to jakimś wyznacznikiem. Czy trzeba oglądać żużel i śledzić - pewnie pomaga, ale moim zdaniem przy zebraniu odpowiedniej liczby statystyk mogłoby to być skuteczniejsze, niż większość typów.

Bardzo się cieszę, że moja praca spotkała się z tak ciepłym przyjęciem, za jakiś czas napiszę coś więcej o całości, na razie postaram się wrzucić od czasu do czasu coś ciekawego. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +91
D 243

_danonek_

Użytkownik
Nie zgodzę się, że to totalna bzdura z tymi tabelkami, aczkolwiek pochodziłbym też do tego jako dodatkową ciekawostkę. Rzeczywiście jest zbyt wiele zmiennych takich takich jak z kim zawodnik jechał w parze , z jakim numerem, ile miał startów z pól wewnętrznych a ile z zewnętrznych, pogoda , stan toru, zupełnie nowy silnik, zupełnie inna forma w danym sezonie niż w poprzednim, składy drużyn też inne. Aczkolwiek są zawodnicy , którym ewidentnie może pasować dany tor i czują się tam sporo lepiej.
 
neutralny 432,8K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Praca rodzyn7 rodzyn7 jest potrzebna i tu nie ma, co dyskutować, bo informacje o wynikach z wcześniejszych lat to według mnie jeden z głównych czynników do skutecznego typowania. Oczywiście to nie jest tak, że jak zawodnik zdobywa na jednym obiekcie między 11, a 13 oczek w meczu to w najbliższym będzie tak samo. Jest to jeden z czynników i mając takie info na pewno każdy racjonalnie myślący będzie potrafił wyciągnąć swoje wnioski.
Uważam, że zdanie "totalna bzdura z tymi Waszymi tabelkami" jest ... totalną bzdurą. Dobra robota rodzyn.
 
masa 0

masa

Użytkownik
jak dla mnie to totalna bzdura z tymi waszymi tabelkami :) .W żużlu jest tyle zmiennych jeśli chodzi o tory -pogoda,temperatura ,tor po deszczu ,kilka dni suszy .Nic wam te tabelki nie dadzą ,tylko większy minus.Ja żużel oglądam od 20 lat ,wczesniej chodziłem na mecze.Tylko ślęczenie i oglądanie rok w rok nie tylko ekstraligi ,ale każdej ligi w tv i do tego instynkt gracza i to może jedynie przynieść jakieś zyski .
Nie zgodzę się. Wiadomo że nie można się opierać na samych danych, najlepiej byłoby oglądać wszystko od deski do deski ale po coś żużlowcy prowadzą swoje słynne zeszyty i zapisują różne rzeczy na temat toru nawet z poprzednich lat. Nie mówię że w każdym przypadku to pomoże i się sprawdzi ale tak samo z naszymi statystykami które mają tylko wspomagać obstawianie 🙂
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
W GP są jakieś inne zasady sędziowania niż w PGEE? Przecież Kasprzak w pierwszym biegu ewidentnie na dwa razy startował, sędzia nie przerwał, w konsekwencji Grisza wykluczony. Odechciewa się tego wszystkiego...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom