>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

A-League

piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Melbourne City - Sydney FC
Typ: under 2,5
Kurs: 2,00 w Superbet
Wynik: 3:1
Jednak się rozstrzelali na koniec sezonu 🙈
Kursy już trochę poleciały, ale dla mnie warto. Generalnie dziwię się, że nikt tu na forum nie próbuje iść w stronę undera. Już nawet nie chodzi tylko o brak Maclarena, ale w ogóle specyfikę finałów A-League. Generalnie to liga overowa pod względem bramek, rożnych i kartek (choć w ostatnim czasie przystopowali z tym trochę). Finały w ostatnich latach to mecze z wynikiem 1:0. Tak było przez ostatnie 3 sezony, wcześniej było overowo. Myślę jednak, że finał - jeden mecz - i przede wszystkim dwie najlepsze drużyny w Australii, więc nie pójdą na wymianę ciosów, gdzie mecz ten jest decydujący o tytule. Myślę, że będzie bardziej taktyczne widowisko, zakończone wynikiem underowym. Ale że finały rządzą się swoimi prawami itd. to wchodzę w to lekką stawką 😉
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +880
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
25' 1:1 - szybkie 2 min... najpierw Kosta dla SFC - strzał z za pola karnego... potem momentalna odpowiedź Atkinsona na 1:1 z około 10 m z krótkie okienko bramki.... ogólnie w środku panuje MC, natomiast pod obiema bramkami lepiej wygląda SFC. Po bramkach mecz wyraźnie przyspieszył.

34' 1:1 - potężna strata dla SFC - Brattoan dostaje drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. SFC w 10.

37' 1:1 - z boiska schodzi Bobo, za niego wchodzi Van Der Saag - to oznacza tylko jedno - SFC zdecydowanie będzie starało się grać bardziej defensywnie i liczyć na szybkość Kosty i spryt w polu karnym Le Fondre.

44' 1:1 - rzut karny dla MC - Jamieson - 2:1 dla MC.

HT 2:1 - początek spotkania to badanie przeciwnika. W środku boiska lepiej prezentowało się CM, pod bramkami SFC. To przyniosło rezultat w 25' gdy z za pola karnego ładnym strzałem popisał się Kosta. Dzięki temu SFC objęło zasłużone prowadzenie. Potem jednak sytuacja diametralnie się zmieniła. City mocno przyspieszyło i momentalnie odpowiedziało bramką - 1:1. Tutaj trzeba powiedzieć, że lewe skrzydło MC zrobiło robotę - Tilio - Colakovski co chwila stwarzało zagrożenie. Następnie dwie żółte kartki Brattana i SCF znalazło się w wielkich kłopotach. Bez lidera obrony SFC pogubiło się i zupełnie oddało inicjatywę. Mecz przeniósł się na połowę Sydney. Po zejściu Bobo obraz gry nie uległ zmianie - nadal to obywatele grali piłką i prowadzili grę na połowie SFC. W rezultacie w 44 minucie udało się wywalczyć karnego (zamienionego na bramkę) i dzięki temu MC schodzi na przerwę z przewagą jednego gola i w naprawdę komfortowej sytuacji.

70' 2:1 - trochę tempo gry siadło.... MC mądrze broni wyniku i gra piłką daleko od swojej bramki... SFC - bez pomysłu coś próbuje zorganizować

73' 2:1 - Colankovski schodzi z boiska, za niego Nabbout

78' 2:1 ov2,5 - @2...

84' - to najlepiej pokazuje obraz gry:
Przechwytywanie.JPG

85' 2:1 - Wood za Caceresa

90' - 4 min doliczone. MC cały czas ma przewagę i paradoksalnie jest bliżej gola.

93' 3:1 Galloway - akcja i sytuacja bardzo podobna do pierwszego gola Kosty.

Koniec 3:1 - Melbourne City nowym mistrzem Australii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +786
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Jak w takim meczu można tak się zachować jak Brattan? Przeciez to niepojęte z drugim żółtkiem
 
Otrzymane punkty reputacji: +738
lusy_b 69K

lusy_b

Znawca - Snooker
Ten Braitan to jakiś wariat, albo jakieś lekarstwo przyjął dzisiaj do żyły. Te faule bez sensu, za to bardzo niebezpieczne, to nieustające gadanie do innych i do siebie. Strach spotkać go na ulicy. :( Całkiem sensowny pomysł na ten mecz kolegi sunxl sunxl, taką mam opinię o jego prognozie, prawdopodobnie stał się "trupem". Zwłaszcza, że sędzia własnie wydrukował karnego dla City.
 
Otrzymane punkty reputacji: +705
zloty5o 83,2K

zloty5o

Użytkownik
👋👋👋👋nalezalo im sie!!!!!!!!! czasy trudne sezon trudny,,no coz do nastepnego kolejnego pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +882
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Meczu niestety nie widziałem, ale po statach masakryczna przewaga MC, to co zrobił Brattan w kilka minut, żeby zobaczyć czerwoną zostawię bez komentarza. Mimo, że byłem za SFC to trzeba przyznać, że z perspektywy całego sezonu to MC bardziej zasługiwali na końcowe zwycięstwo i cel osiągnęli. Gratulacje

Skrót dzisiejszego finału jak ktoś również nie widział

Dzięki wszystkim, którzy udzialali się tutaj przez cały sezon, a w szczególności do dwóch ekspertów, którzy już kolejny sezon ciągną wózek z napisem A-league czyli majekx majekx i qowalsky6 qowalsky6 (kolejność przypadkowa). Pozdrawiam i zapraszam już na kolejny sezon.
 
Otrzymane punkty reputacji: +661
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Meczu niestety nie widziałem, ale po statach masakryczna przewaga MC, to co zrobił Brattan w kilka minut, żeby zobaczyć czerwoną zostawię bez komentarza. Mimo, że byłem za SFC to trzeba przyznać, że z perspektywy całego sezonu to MC bardziej zasługiwali na końcowe zwycięstwo i cel osiągnęli. Gratulacje

Skrót dzisiejszego finału jak ktoś również nie widział

Dzięki wszystkim, którzy udzialali się tutaj przez cały sezon, a w szczególności do dwóch ekspertów, którzy już kolejny sezon ciągną wózek z napisem A-league czyli majekx majekx i qowalsky6 qowalsky6 (kolejność przypadkowa). Pozdrawiam i zapraszam już na kolejny sezon.
Dzięki i pozdrawiam, co do finału to czerwo Brattana ustawiło mecz, potem karny z tzw. du... i gotowe. Choć patrząc na cały sezon to brawa dla City. Zasłużyło na ten rewanż z przed roku! Ja mam nadzieję, że A-league powróci do normalnośći, bo takiego balaganu to było po prostu za dużo. Oby bylo lepiej, czego sobie i wszystkim miłośnikom Antypodow życzę... Pozdrawiam wszystkich udzielajacych się kolegów i zapraszam nowych do współpracy. KTF!
 
Otrzymane punkty reputacji: +690
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Witajcie,

i ja dziękuję wszystkim za kolejny sezon z A-League. Dzięki qowalsky6 qowalsky6 - jak zawsze pełna profeska i wiedza, którą mógłby posiadać nie jeden z dziennikarzy/komentatorów/znawców Ligi.

Dziękuję Waldi1979 Waldi1979 - przedstawicielowi administracji :), który jak zawsze potrafi pomóc a i nie przesadza z moderacją, dzięki temu ten zakątek forum jest jaki jest i to ma swój urok. No i typy... które podawał - tutaj muszę przyznać - świetna skuteczność.

Dziękuję sunxl sunxl - za kawał dobrej roboty przy podawaniu typów - można było całkiem dobrze na tym zarobić. Dzięki lusy_b lusy_b , zloty5o zloty5o , C cobi1989 , perek99 perek99 , grendel grendel , P pescarabajo , piotrex007 piotrex007 oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli z nami w tym temacie, dyskutowali, podawali typy, i ogólnie wnosili coś do tematu.

Pora na przerwę.. ale do jesieni czas szybko zleci i zanim się obejrzymy ruszy nowy sezon. Żeby był normalniejszy. Jak wymieniłem zdanie z Qowalem - to przyznam Mu rację, ten nie był normalny. Jednak ja uważam, że FFA zrobiła sporo, aby jakoś dokręcić ten sezon i mimo trudnych warunków, lockdownów, kwarantanny. Do tego mega ucieszył mnie ten powiew świeżości i widok wreszcie kibiców na trybunach w czasie gdy w Europie jeszcze sklepy były pozamykane. To był taki sygnał, że powoli wracamy do normalności.

Szkoda Nixów, bo na pewno kilka punktów stracili przez przymusowe zakwaterowanie na kontynencie. Szkoda CCM, którym sił zabrakło w samej końcówce sezonu. Za to City zagrało sezon marzenie... praktycznie od początku do końca. Brawa też dla Sydney FC za praktycznie, reanimację zespołu w połowie sezonu i dotarcie do Grand Final - ja szczerze powiem skreśliłem ich.

Pozdrawiam i do zobaczenia w nowym sezonie. Oby w dotychczasowym o ile nie większym gronie.


//Edit... no i zapomniałem. Gratulację dla wszystkich którzy uczestniczyli w konkursie typera A-League i gratulacje zwycięzcom.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +603
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
No witam cos cisza tutaj a do startu juz tuz tuz 30 pazdziernika startuja
Nie wiadomo co z covidem, stanowe ligi są przekładane - np. Victoria, ogólnie do października wszystko się może zdarzyć. A zmian w A-league tradycyjnie bez liku :) pozdro dla fanów najlepszej ligi swiata!
Ps
Ins/outs a to nie koniec...
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +821
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Panowie macie już jakieś info jak że składem Brisbane Roar na wtorkowy mecz pucharowy? !
 
Otrzymane punkty reputacji: +180
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Cześć, jozzy22 jozzy22 .

chyba trochę za wcześnie na składy... Najlepiej zerkać na oficjalną stronę FFA Cup:

albo jeszcze lepiej na TT Roar:

Ale to pewnie bliżej samego meczu. Z nazwisk jakie się pojawiają to wygląda, że na mecz są szykowani i Mileusnic i Lescano
 
Otrzymane punkty reputacji: +269
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Witajcie... ponieważ czas leci nieubłaganie, sezon zbliża się wielkimi krokami.. chyba najwyższa pora na jakieś małe podsumowanie. Poniżej przedstawiam transfery, które wg. mojej opinii wyglądają najciekawiej. Jedyne co wiadomo to to, co zagrali w poprzednim sezonie zawodniczy którzy aktualnie odeszli z klubów A-League. Nowe nabytki, to jak zwykle - wielka niewiadoma. Mogą mieć potencjał, ale co będą grali - to dopiero się okaże.

City
Pucciarelli - do City - cofnięty napastnik - Empoli, Chievo
------
Luna - odejście do Indii


Victory
D'Agostino - do Victory z Perth - napastnik
Oikonomidis - do Victory z Perth - napastnik
Miranda - do Victory - obrońca - wychowanek Benfiki, trochę grał w Rio Ave
Spiranovic - do Victory z wolnego transferu, wcześniej w m.in sezon w Perth, czy Chinach, Jaonii, Katarze i Niemczech - obońca
Kelava - do Victory - bramkarz - głównie grał do tej pory w lidze chorwackiej, wychowanek Dynama Zagrzeb
------
McManaman - z Victory do Anglii


Newcastle
Siatravanis - do Newcastle - lewy napastnik z ligi greckiej
-----
Champness - odejście do Turcji - napastnik
O'Donovan - wolny transfer - napastnik
Italiano - wolny transfer - bramkarz


Western United
Kilkenny - do Western United z Perth - pomocnik
Lacroix - do Western United - środkowy obrońca - głównie w lidze szwajcarskiej, trochę we francuskim Saint-Etienne i sezon w niemisckim Hamburgu
Topor-Stanley - do Western z Newcastle - obrońca
Young - do Western z Brisbane - bramkarz
-----
Besart - odejście do Prishtiny
Guarrotxena - odejście do Logrones


Adelaida Utd.
Sanchez - powrót do Adelaidy po 2 sezonach w Katarze


CCM
jako ciekawostka - Janota - odejście do Podbeskidzia

WSW
Hemed - do WSW z Phoenix - napastnik
Petratos - do WSW z Arabii Saudyjskiej - ofensywny pomocnik
-----
Kamau - odejście do OFI Kreta - napastnik


Sydney FC
Kamsoba - do SFC z Victory - napastnik
Donachie - do SFC z Newcastle - obrońca

Brisbane
Lescano - do Brisbane z Rosji - napastnik

Macarthur
Juric - do Macarthur z Adelaida - napastnik
Davila - do Macarthur z Phoenix - napastnik
-----
Derbyshire - odejście do AEK Larnaka - napastnik
Sasueta - koniec kariery - napastnik
Etxebarria - koniec kariery - pomocnik


Najciekawsze ruchy wykonały chyba zespoły WU i Victory (w przypadku tego drugiego zespołu to chyba nie jest jakieś zaskoczenie). WU mocno wzmocniło pomoc bo i znany z boisk A-Ligi Kilkenny i doświadczony Lacroix powinni uporządkować środek boiska. Do tego wzmocnienie defensywy w postaci Topora-Stanleya i bramkarza Younga powinno zaowocować mniejszą liczbą bramek straconych. Za to warto tutaj jeszcze dodać odejście Berishy - ale to już może nie w kontekście piłkarskim ale jako odejście ikony ligi.

Victory wzmocniło się duetem ofensywnym z Perth - to ciekawy ruch i może przynieść to czego brakowało w minionym sezonie - czyli bramkami. Do tego dwójka ciekawych obrońców i nowy bramkarz - czyli przebudowa defensywy. Victory na pewno ma nadzieje na powrót do pozycji z przed 2 i więcej sezonów.

Z pozostałych zmian to na pewno warto wymienić odejście Luny z City - ten dobrze wyszkolony technicznie pomocnik potrafi mocno namieszać przed polem karnym przeciwnika.
Sporo stracił zespół Jets bo i w nowym sezonie zobaczymy lekko przebudowaną ofensywę i ciekawe jak zaprezentuje się na dłuższą metę Duncan, który najprawdopodobniej zastąpi między słupkami Italiano.
Zespół Macarthur dokonał ciekawej wymiany. Doświadczonych Hiszpanów oraz Derbyshire'a zastąpili dobrze znani Juric i Davila. Nowi zawodnicy w poprzednim sezonie w barwach, odpowiednio Adelaidy i Wellington prezentowali się bardzo dobrze i byli mocnym punktem swoich zespołów. Często przesądzali o końcowym wyniku.
WSW również powinien grać lepiej w ofensywie po dołączeniu do składu Hemeda z Nixów i dobrze znanego Petratosa.

Z osłabień to chyba najwięcej w tym oknie transferowym (jak do tej pory) straciły zespoły Phoenix (odejście Davilli, Hemeta i bramkarza Marinovicia), Adelaidy (odejście Juricia) i Perth (odejście Oikonomidisa, Kilkennego, Inghama, Chianese, D'Agostino).



A jakie są wasze przemyślenia po zmianach kadrowych przed startem sezonu?
 
Otrzymane punkty reputacji: +883
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Witajcie... ponieważ czas leci nieubłaganie, sezon zbliża się wielkimi krokami.. chyba najwyższa pora na jakieś małe podsumowanie. Poniżej przedstawiam transfery, które wg. mojej opinii wyglądają najciekawiej. Jedyne co wiadomo to to, co zagrali w poprzednim sezonie zawodniczy którzy aktualnie odeszli z klubów A-League. Nowe nabytki, to jak zwykle - wielka niewiadoma. Mogą mieć potencjał, ale co będą grali - to dopiero się okaże.

City
Pucciarelli - do City - cofnięty napastnik - Empoli, Chievo
------
Luna - odejście do Indii


Victory
D'Agostino - do Victory z Perth - napastnik
Oikonomidis - do Victory z Perth - napastnik
Miranda - do Victory - obrońca - wychowanek Benfiki, trochę grał w Rio Ave
Spiranovic - do Victory z wolnego transferu, wcześniej w m.in sezon w Perth, czy Chinach, Jaonii, Katarze i Niemczech - obońca
Kelava - do Victory - bramkarz - głównie grał do tej pory w lidze chorwackiej, wychowanek Dynama Zagrzeb
------
McManaman - z Victory do Anglii


Newcastle
Siatravanis - do Newcastle - lewy napastnik z ligi greckiej
-----
Champness - odejście do Turcji - napastnik
O'Donovan - wolny transfer - napastnik
Italiano - wolny transfer - bramkarz


Western United
Kilkenny - do Western United z Perth - pomocnik
Lacroix - do Western United - środkowy obrońca - głównie w lidze szwajcarskiej, trochę we francuskim Saint-Etienne i sezon w niemisckim Hamburgu
Topor-Stanley - do Western z Newcastle - obrońca
Young - do Western z Brisbane - bramkarz
-----
Besart - odejście do Prishtiny
Guarrotxena - odejście do Logrones


Adelaida Utd.
Sanchez - powrót do Adelaidy po 2 sezonach w Katarze


CCM
jako ciekawostka - Janota - odejście do Podbeskidzia

WSW
Hemed - do WSW z Phoenix - napastnik
Petratos - do WSW z Arabii Saudyjskiej - ofensywny pomocnik
-----
Kamau - odejście do OFI Kreta - napastnik


Sydney FC
Kamsoba - do SFC z Victory - napastnik
Donachie - do SFC z Newcastle - obrońca

Brisbane
Lescano - do Brisbane z Rosji - napastnik

Macarthur
Juric - do Macarthur z Adelaida - napastnik
Davila - do Macarthur z Phoenix - napastnik
-----
Derbyshire - odejście do AEK Larnaka - napastnik
Sasueta - koniec kariery - napastnik
Etxebarria - koniec kariery - pomocnik


Najciekawsze ruchy wykonały chyba zespoły WU i Victory (w przypadku tego drugiego zespołu to chyba nie jest jakieś zaskoczenie). WU mocno wzmocniło pomoc bo i znany z boisk A-Ligi Kilkenny i doświadczony Lacroix powinni uporządkować środek boiska. Do tego wzmocnienie defensywy w postaci Topora-Stanleya i bramkarza Younga powinno zaowocować mniejszą liczbą bramek straconych. Za to warto tutaj jeszcze dodać odejście Berishy - ale to już może nie w kontekście piłkarskim ale jako odejście ikony ligi.

Victory wzmocniło się duetem ofensywnym z Perth - to ciekawy ruch i może przynieść to czego brakowało w minionym sezonie - czyli bramkami. Do tego dwójka ciekawych obrońców i nowy bramkarz - czyli przebudowa defensywy. Victory na pewno ma nadzieje na powrót do pozycji z przed 2 i więcej sezonów.

Z pozostałych zmian to na pewno warto wymienić odejście Luny z City - ten dobrze wyszkolony technicznie pomocnik potrafi mocno namieszać przed polem karnym przeciwnika.
Sporo stracił zespół Jets bo i w nowym sezonie zobaczymy lekko przebudowaną ofensywę i ciekawe jak zaprezentuje się na dłuższą metę Duncan, który najprawdopodobniej zastąpi między słupkami Italiano.
Zespół Macarthur dokonał ciekawej wymiany. Doświadczonych Hiszpanów oraz Derbyshire'a zastąpili dobrze znani Juric i Davila. Nowi zawodnicy w poprzednim sezonie w barwach, odpowiednio Adelaidy i Wellington prezentowali się bardzo dobrze i byli mocnym punktem swoich zespołów. Często przesądzali o końcowym wyniku.
WSW również powinien grać lepiej w ofensywie po dołączeniu do składu Hemeda z Nixów i dobrze znanego Petratosa.

Z osłabień to chyba najwięcej w tym oknie transferowym (jak do tej pory) straciły zespoły Phoenix (odejście Davilli, Hemeta i bramkarza Marinovicia), Adelaidy (odejście Juricia) i Perth (odejście Oikonomidisa, Kilkennego, Inghama, Chianese, D'Agostino).



A jakie są wasze przemyślenia po zmianach kadrowych przed startem sezonu?
Na szybko, kilka słów :
1. Przez Covida wszystko się znowu pomiesza (mecze, kolejki, przesunięcia).
Do tego kwestia kibiców / ich braku oraz miejsca rozgrywania meczy (znowu Tasmania i inne pastwiska?). Kluczowa sprawa jak dla mnie.
2. Mega dużo zmian personalnych nawet jak na A-league = wielka niewiadoma. Przez pierwsze 2/3 kolejki to raczej ogladanie niż poważne granie.
3. Tak naprawdę to coś w zakresie wróżenia z fusów można bedzie spróbować kiedy poznamy pełne sklady. Niestety Polaków już w Australii raczej nie zobaczymy. Ogólnie boję się czy da się jeszcze na Antypodach coś sensownego ugrać. Z sezonu na sezon mam wrażenie, że jest coraz trudniej. Pzynajmniej dla mnie. Do tego dochodzi moje tradycyjne narzekanie na obniżający się z roku na rok poziom ligi i... gotowe :)
PS
Zapomnialem o bałaganie przy AFC i kwestiach organizacyjno - finansowych takich klubów jak: Nix, Jets i CCM.
To na deser ofc... Wszystko na głowie postawione, Antypody...
 
Otrzymane punkty reputacji: +542
majekx 698K

majekx

Znawca A-League
Wczorajsze newsy - APL zgodziła się na przesunięcie startu ligi na 19 listopada.
Dodatkowo pierwsze 6 rund rozegrane będzie tylko w Viktorii i Nowej Południowej Walii.

Liga startuje meczem City - Roar. Następnego poranka (czasu CET) rozegrane będą derby Sydney - Sydney FC - WSW.
 
Otrzymane punkty reputacji: +444
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Wczorajsze newsy - APL zgodziła się na przesunięcie startu ligi na 19 listopada.
Dodatkowo pierwsze 6 rund rozegrane będzie tylko w Viktorii i Nowej Południowej Walii.

Liga startuje meczem City - Roar. Następnego poranka (czasu CET) rozegrane będą derby Sydney - Sydney FC - WSW.
No niestety, o tym pisałem, bajzel i masakra, do tego polityka poszczególnych Stanów i weź tu ogarniaj temat :)
PS A i potem nie wiadomo jak to się rozwinie choć nie trzeba być Kasandrą aby się nie domyślić...
 
Otrzymane punkty reputacji: +906
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Puchar

Floreat Athena - Adelaide United

Typ: 2/nie (wynik/bts) Kurs: 2.60

STS

Co mi tam próbuje. W ostatnich meczach pucharu miałem dobre zamysly a nie pogralem wiec dziś gram. Różnica poziomów znaczaca jeśli tylko Adelaide nie zrobi jakiejs masakry to gospodarze nie powinni nic ustrzelić. Licze tu na pełne skupienie faworytow. Kurs fajny więc próbuje a rano się zobaczy co z tego wynikło

Wynik: 1:3 (po dogr)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +276
Do góry Bottom