>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

NHL (National Hockey League) - Sezon zasadniczy 2021

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Już za kilka dni ruszy sezon NHL. Co prawda w bardzo odmienionej formie, ale lepszy taki sezon niż żaden. Myślę, że nie ma sensu opisywać jak to wszystko będzie wyglądało, bo każdy zainteresowany to wie. Generalnie podział na dywizje będzie inny niż dotychczas. Każda drużyna rozegra około trzydziestu spotkań mniej niż zazwyczaj i będzie więcej pojedynków wewnątrz dywizji. Poniżej terminarz spotkań otwierających i wspomniany podział na dywizje. Ruszamy 13 stycznia!



1609750099608.png

1609750260002.png
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Info pojawiło się w odpowiednim dziale, ale nie wszyscy go obserwują, więc zostawiam również w najbardziej uczęszczanych tematach.

Trochę ogłoszeń parafialnych. Jako, że wchodzimy w nowy rok postanowiłem trochę odświeżyć sposób funkcjonowania działu hokejowego.

* Nazwa tematu Dyskusja LIVE została zmieniona na Hokejowy Chat. Tak jak dotychczas będzie można tam pisać co ślina przyniesie na klawiaturę. Temat pierwotnie powstał w celu podawania typów hokejowych LIVE i komentowania spotkań w trakcie ich trwania, żeby nie zaśmiecać tematów głównych. Drugi punkt zostaje bez zmian natomiast typy LIVE można będzie podawać w działach tematycznych (KHL, NHL itp.) pod warunkiem, że zostaną one zaopatrzone w komentarz i w miarę solidne uzasadnienie (2-4 zdania), kurs, bukmachera i inne. Suche typy proszę podawać w dziale Typy na Żywo. Każdy typ bez uzasadnienia będzie usuwany. Wolałbym, żeby przy podawaniu typów nie kierować się tylko i wyłącznie livescorami. Jeśli oglądasz mecz i podejrzewasz, że proponowane zdarzenie ma szansę wejścia - uzasadnij swój wybór i podaj typ. Należy pamiętać, że główną ideą forum jest pomaganie sobie nawzajem, a nie zbieranie punktów reputacji. Mam nadzieję, że moja decyzja okaże się pożyteczna i nie zakłóci sprawnego działania działu hokejowego.

* Tematy dotyczące transferów w poszczególnych ligach zostały odpięte, ponieważ bardzo rzadko pojawiają się w nich nowe treści. Informacje dotyczące ważniejszych transferów i tak najczęściej pojawiają się w temacie ligi do której zawodnik odchodzi / przychodzi, więc wzmianki o transferach proszę zamieszczać od dzisiaj w odpowiednich tematach dotyczących poszczególnych lig. Komentarz mile widziany.

* Temat Info Ile trwa tercja w hokeju? Wiadomości, pytania i propozycje rozwoju zostawiam - jeśli masz pytanie dotyczące hokeja na lodzie, zasad, zdarzeń, kursów etc. możesz zapytać tutaj.

* Przypominam, że należy rozliczać swoje typy. Rozumiem, że nie wszyscy mają czas i nie każdy o tym pamięta, ale większość spędza wiele czasu przy komputerze lub telefonie, więc można poświęcić chwilę na rozliczenie.

* Regulamin zostanie poprawiony w niedalekiej przyszłości jeśli nowe zasady będą funkcjonować zadowalająco i zostaną wprowadzone na stałe.
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Dzisiaj w końcu rusza NHL. Wiadomo, że nie można napisać nic ciekawego na temat pierwszych kilku / kilkunastu spotkań, bo nie wiadomo jak poszczególne drużyny będą wyglądać. Moje myśli trapi natomiast to czym kierowali się bukmacherzy wystawiając kursy na mecz Bolts - Blackawks? Wygląda to mniej więcej tak: 1,67 - 4,60 - 4,25. W Chicago brakuje kilku zawodników, ale jak się patrzy na ich roster to wygląda to całkiem nieźle. W Tampie natomiast brakuje jednego z najważniejszych zawodników - Nikity Kucherova. Zamiast niego do pierwszej formacji pewnie wskoczy Palat, z na drugim skrzydle obok Pointa zagra Stamkos, który wraca po kontuzji i który w lidze nie grał od dobrych kilku miesięcy. Zaryzykuję stwierdzenie, że Bolts mogą się pochwalić tylko dwiema solidnymi liniami ofensywnymi. Podobnie jak Blackhawks. Może defensywa gospodarzy z Florydy wygląda nieco lepiej niż u gości, ale czy to aż tak faworyzuje gospodarzy? Wydaje mi się, że ciągłe spadki kursów w stronę Bolts to zwykła masówka i można próbować Chicago. Nawet kurs na Chicago +1.0 (@2,00) wygląda dobrze biorąc pod uwagę, że Bolts zwyciężli więcej niż jedną bramką tylko raz w ostatnich pięciu pojedynkach z Hawks.
 
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Taaak, zgadzam się, generalnie trudno cokolwiek napisać o dzisiejszych meczach i w ciągu kilku najbliższych dni łatwiej nie będzie, bo sezon dopiero się zaczyna i póki co możemy się głównie opierać na składach i ewentualnych wzmocnieniach bądź osłabieniach drużyn. Ja dzisiaj w zasadzie we wszystkich meczach idę delikatnie w stronę gospodarzy ml (wszystko single i trochę żonglerka stawkami) z wyjątkiem Tampy z Chicago, która już została opisana i tego meczu ruszać nie będę. Spróbuje wytrzymać tyle ile dam radę i mam ambicję oglądać do rana i jutro pracować nieprzytomny 😂😎
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
O 0

OvOj

Użytkownik
Myślę, że nie ma totalnie sensu stawiać obecnie na wygrane w NHL, a jeśli już grać to na underdogi. Fajny jest zakład w Ewinner :

Gol w każdej tercji. Kursy od 1:40 do 1:60 więc można lekkie AKO zagrać.

Moje AKO na dziś :

Tampa : Chicago gol w każdej tercji : @1,45
Colorado : Blues gol w każdej tercji : @1,57
@2,28

Powodzenia :)
 
S 0

slott

Użytkownik
Dzisiaj w końcu rusza NHL. Wiadomo, że nie można napisać nic ciekawego na temat pierwszych kilku / kilkunastu spotkań, bo nie wiadomo jak poszczególne drużyny będą wyglądać. Moje myśli trapi natomiast to czym kierowali się bukmacherzy wystawiając kursy na mecz Bolts - Blackawks? Wygląda to mniej więcej tak: 1,67 - 4,60 - 4,25.
W NHL moim zdaniem przywiązuje się większe znaczenie do pozycji bramkarza przy ustalaniu kursów niż to jest w przypadku hokeja europejskiego. Tu mamy Wasilewski vs. Subban. Na papierze różnica klas więc taka jak w kursach. A jak będzie pokaże noc.
 
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Też trochę zdziwił mnie taki kurs na Chicago zwłaszcza w pierwszym meczu takiego sezonu, gdzie tak naprawdę dyspozycja drużyn to jedna wielka niewiadoma. Może z Kucherovem w składzie byłoby bliżej tego kursu, no ale cóż, pewnie trzeba będzie spróbować. Zresztą wystarczy popatrzeć jakie cuda dzieją się w NBA. W pozostałych parach różnice mniejsze, chociaż jak patrzę na siłę ofensywną Toronto..

Pierwszy mecz za 2h, nie darowałbym sobie chociażby dla zasady odpuszczenia inauguracji sezonu - z wróżenia z rosterów wychodzą mi Flyers. W obu bramkach będziemy mieć młodzież z porównywalnym doświadczeniem w NHL, gdyby bronił Elliot, myślę że Flyers byliby większym faworytem. Co ciekawe, z kilku buków których sprawdziłem tylko Fortuna widzi faworyta w Penguins. A że mi to akurat pasuje, to na inaugurację:

Flyers ML @1.99 (Fortuna)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +271
M 15K

mijon

Użytkownik
No więc zaczynamy kolejny sezon hokejowej ligi NHL. :)

Z powodu pandemii jak wiemy sezon będzie krótszy niż zwykle, a w części zasadniczej kanadyjskie drużyny będą rywalizowały tylko między sobą ale zasady warto przypomnieć.

Kluby zostały podzielone geograficznie na cztery dywizje: Północną, Centralną, Wschodnią i Zachodnią. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu w Północnej znalazło się jedynie siedem kanadyjskich ekip, a w pozostałych po osiem amerykańskich.W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra 56 meczów, zamiast 82. Ta część potrwa do 8 maja.Dużej zmianie uległa też faza play-off wystąpią w niej po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji


W dwóch pierwszych rundach play-off walka będzie się toczyła wewnątrz dywizji. Gdy na placu boju pozostaną już tylko cztery zespoły, po jednym z każdej dywizji, wtedy zostaną utworzone pary półfinałowe rywalizacji o Puchar Stanleya. O rozstawieniu decydować będzie dorobek z sezonu zasadniczego; pierwsza zagra z czwartą, a druga z trzecią. Na każdym etapie drużyny będą grały do czterech wygranych spotkań no i niestety zabraknie tradycyjnego Meczu Gwiazd w trakcie sezonu.


Początek troche wróżenie z fusów żaden wynik mnie nie zdziwi, dlatego tradycyjnie zagram kanadyjki, jak wiadomo początek obfituję w bramki więc liczę że coś upoluję.

1.Joe Thornton +0.5 1.77 k (Toronto)

41-letni Thornton w Toronto brzmi dziwnie przez 15 lat był związany z San Jose ale podpisał roczną umowe z Toronto w której zarobi 700 tysięcy dolarów, po ostatnim sezonie miał status wolnego gracza i nie był ostatecznie przekonany ale ostatecznie zdecydował się że pomoże chłopakom "Klonowych Liści" popularny Joe Jumbo na początku sezonu sobie trenował w Davos nawet strzelił 5 bramek i miał 7 asyst dzisiaj licze że sobie zapunktuje w nowych barwach.

2.Torey Krug +0.5 pkt 1.70 k (St.Louis)

Tutaj też pójde w strone nowego nabytku czyli Kruga który o dziwo zmienił barwy Bostonu na wg mnie słabszą ekipe St.Louis oczekiwania na pewno Blusmeni maja spore co do niego tak że, również liczę że szybko sie odnajdzie i od razu zapunktuje.

3.Alex Killorn +0.5 pkt 1.82 k(Tampa Bay)

Alex jeden z fundamentów ekipy Tampy świetny poprzedni sezon 31 bramek 28 asyst jestem ciekaw czy pod nie obecność Kucherova drużyna straci na jakości myśle że aż tak nie mają świetnego Pointa Stamkosa, Palata czy niżej z formacji właśnie Alexa i Cireligo jak beda bramki jestem dobrej myśli.

4.Zack Kassian +0.5 pkt 2.25 k (Edmonton)

Tutaj podobnie jak z Killornem może nie jest to główny trzon zespołu ale świetnej jakości napastnik moim zdaniem troche niedoceniony Kanadyjczyk, poprzedni sezon całkiem przyzwoity 15 bramek i 16 asyst kurs ciekawy więc pobieram bo na Mcdawida czy Draisatla nie ma sensu chyba ze 1.5 pkt.

To tyle z takich luźnych propozycji, oczywiście za drobne zobaczmy jak to będzie się rozwijać z kolejki na kolejkę i forme danych drużyn i zawodników.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +260
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Zaczynamy nowy choć okrojony sezon NHL. Początek to raczej będzie przypominał wrażenie z fusów niż typowanie 😉 ale coś można pograć
Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins.
Tutaj raczej typ opieram na grze z zeszłego sezonu i nieznacznych zmiana kadrowych Lotników co powinno trochę ułatwić start nowego sezonu(zgranie itp.) w przeciwieństwie do Pens gdzie trochę tych zmian kadrowych jest a i gra na wyjazdach to nie była ich mocną strona. Ogólnie ich gra mnie osobiście nie urzeka i zagram na Flyers ml 2.00 Fortuna.
Ogólnie to dzisiaj typował bym podobnie jak fazesky fazesky na gospodarzy ML Edmonton i Colorado. Tampa uważam że nie przegra dzisiaj, Chicago rooster ciekawy ale bramkarze słabi i może być ciężko.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +17
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
To ja też spróbuję powróżyć :). Szklana kula przygotowana i pokazała mi coś takiego:
Nie gram zwycięstw jakiejkolwiek z drużyn, bo ni jak nie wiadomo nic. Zagram coś czego nie gram w ligach europejskich mianowicie bramki:

Montreal over 2,5 kurs 1,75 ✅
Leafs w tamtym roku nie grzeszyli obroną, w pierwszym meczu tych ekip w poprzednim sezonie padł wysoki wynik, myślę że Habs stać na 3 gole, zobaczymy

Canucks over 2,5✅
Orki okrzepły w tamtym sezonie, Nafciarze maja podobnie jak Leafs świetny atak, gorzej z obroną wiec przekonamy się jak to bedzie dzis wyglądało.

Myślę, że w/w ekipy nie są bez szans jeżeli chodzi o dzisiejszy wynik.✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +251
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Myślę, że nie ma totalnie sensu stawiać obecnie na wygrane w NHL, a jeśli już grać to na underdogi. Fajny jest zakład w Ewinner :

Gol w każdej tercji. Kursy od 1:40 do 1:60 więc można lekkie AKO zagrać.

Moje AKO na dziś :

Tampa : Chicago gol w każdej tercji : @1,45
Colorado : Blues gol w każdej tercji : @1,57
@2,28

Powodzenia :)
Ostatecznie skorzystałem z Twojego typu na mecz Tampa - Chicago: gol w każdej tercji i dodatkowo dorzuciłem przed meczem Philly Ml (ako: @2.75). ✅ Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Dodatkowo za drobne próbuje single:
Habs ml @2.30❌
Edmonton ml @1.66❌
St louis ml @2.30✅


Edit
Habs bliziutko, po dogrywce w plecy. Szkoda
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +303
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Kolejny dzień „strzelanki” w NHL; dzisiaj bardzo dużo meczy, póki co wybrałem sobie 4 spotkania, ale może jeszcze się zdecyduje na coś innego jak znajdę jakieś ciekawe zakłady (typu gol w każdej tercji). Póki co podaje suche typy singlowe, a później jeszcze zrobię mały update, dopiszę kilka słów i podam może jakieś ako. W przypadku Bruinsów moje typy mogą być trochę biased, bo im bardzo kibicuje i byłem na kilku meczach :) a zatem wstępnie:
Bruins ml @1.58 ✅
Canes ml @1.47✅
M. Wild ml @1.80 ✅
VGK ml @1.45✅


edit
Wild ładny comeback z 1-3 do 4-3 w dogrywce. Jako fan również KHL - cieszą mnie3 pkt Kaprizova w tym wygrywający gol :) jeżeli chodzi o Bruinsow to fajny mecz do oglądania był - bramkarze się popisali, a tyle szczęścia, ile Boston miał w dogrywce, to już dawno nie widziałem. Ostatecznie zapomniałem złożyć z tego jakieś AKO i nie dopisałem już nic, ale mam nadzieję, że ktoś z typów skorzystał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +105
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Jakieś wróżby na dziś? :)
Na moje oko trochę za wysoki kurs na Devils i Sabres. Na dodatek dwa fajne debiuty - Sharangovich (NJ) i Lafreniere (nr 1 drafu 2020, NY). Boston na pewno przewaga w bramce, ale bez Pastrnaka, myślę że NJ powalczy. Z Capitals odszedł Holtby a to też spore osłabienie. Poczekam na pełne rostery i wtedy jakieś dokładniejsze wróżby wrzucę.

Edit:
Za duży wybór :(

No ale tak:
Oilers-Canucks 1/+4.5 - @2.63 (Przewaga w bramce i mam nadzieję na starą dobrą zasadę odwrotnego wyniku przy b2b)
Sabres-Capitals 1 ML - @2,19 (kurs chyba za duży, Sabres mają fajne formacje, mamy jeszcze jeden debiut - Cozens, liczę że utrzyma skuteczność z U20 ;))
Knights-Ducks 2 ML - @2,97 (Z tym kursem to chyba też przesadzili, Anaheim ma swoje walory, zwłaszcza w ofensywie)
Devils-Bruins 1x - @1.90 (brak Pastrnaka, swój lód, mam nadzieję że NJ przynajmniej zremisuje)

I liczę na szczęście debiutantów jak chodzi o bramki:

Kaprizov @3.10
Sharangovich @5.50
Cozens @7
Lafreniere @3.20


Kaprizov i Sharangovich w pierwszych atakach, kurs na Cozensa wart spróbowania, Lafreniere - w debiutach różnie bywa ;)
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś znów próbuje zagrać na bramki ekip gdzie po drugiej stronie wg mnie defensywa może mieć problemy a po drugiej stronie jest przyzwoity atak, więc gram tak

Flames Over 2,5 kurs 1,69 ✅
Wild over 2,5 kurs 1,59✅
Coyotes over 2,5 kurs 1,64✅ tu na farcie na 4 sekundy przed końcem padł 3 gol.
Wsjo fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +110
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Dzisiaj jeszcze jeden debiut warty uwagi - Kirill Kaprizov wyjedzie w składzie Minnesoty. Sporo czekał na szansę w NHL. Sharangovicha również jestem bardzo ciekaw. Mam go u siebie w fantasy ; ) Na moje oko z kolei dzisiaj górą będą Rangersi. Isles również mają niezły skład, może bez większych gwiazd, ale mają dobrego fachowca od taktyki. Myślę jednak, że swój lód przeważy. Oilers może zdołają wziąć odwet na Canucks. Gra back to back więc zmiana brakarzy. Koskinen wczoraj się nie popisał i może dzisiaj Smith okaże się lepszy. Dzisiaj muszą odpalić McDavid i Draisaitl. Minnesota Wild według mnie ma więcej jakości w składzie i mimo, że Kings są gospodarzami to stawiam na gości i udany debiut Kaprizova. Z pozostałych spotkań stawiał bym na Bruins chociaż kurs niski i Vegas, ale tutaj już zależy kto będzie między słupkami VGK. Na koniec Detroit. Ponieważ jest to pierwszy mecz obu drużyn to może dojść do niespodzianki. Carolina w optymalnym składzie, a w zestawieniu Wings również bez większych zmian z tym, że pozyskali Greissa z Isles co jest według mnie dużym plusem na korzyść DRW. Myślę, że różnica kursów ML 2,80 - 1,45 to lekka przesada.

Rangers ML @1,92
Oilers ML @1,79
Minnesota ML @1,70
Detroit ML @2,80


Powyżej 2,5 strzałów Kuznetsova (Caps) @2,20 Jest to jeden z moich ulubieńców i jest bardzo aktywnym zawodnikiem. Próbuje strzelać z pozycji na pierwszy rzut oka najmniej odpowiednich na zdobycie gola, ale jednak czasem się udaje. Wchodzi w skład formacji power play, więc linia 2,5 do pokrycia i kurs lepszy niż na over 4,5 strzałów Owieczkina.

Kursy z Unibetu
 
Ostatnia edycja:
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Dużo spotkań i jeszcze więcej niewiadomych, spróbuje dzisiaj zagrać bez kombinacji dubla Boston + Carolina ako 3.25.
Boston zmieniona linia obrony ale potencjał w ofensywie pozostał, w bramce Rask sądzę że na przeciętne "Diabły" mimo wszystko powinno wystarczyć. Detroit liczę że w tym sezonie powalczy o coś więcej niż w poprzednich latach, duży plus za ściągnięcie Greissa. Canes bez dużych rewolucji, kadrowo wygladaja zdecydowania lepiej niż Skrzydła. Także postanawiam na nich i Boston ulokować parę srebrników.
Wiem że typy takie lekko "Januszowe" ;) ale niekiedy po prostu nie ma co szukać na siłę, a jak to wyjdzie zobaczymy rano. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Kaprizov w dogrywce strzelił gola łyzwą. Tak to dziwnie widac w powtórkach, że bardziej łyżwa niż łopatka.
Też tak to widzicie?
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Kaprizov w dogrywce strzelił gola łyzwą. Tak to dziwnie widac w powtórkach, że bardziej łyżwa niż łopatka.
Też tak to widzicie?
Też mi się tak wydawało, ale komentatorzy bardziej szli w kierunku, że ta łyżwa wynikała z „ruchu zatrzymującego się” gracza, a nie, że bezpośrednio strzelił gola łyżwą. Rozumowanie chyba jest takie że krążek leciał i tak, a ruch łyżwą miał na celu zatrzymanie się/wyhamowanie/zmianę kierunku zawodnika.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Też mi się tak wydawało, ale komentatorzy bardziej szli w kierunku, że ta łyżwa wynikała z „ruchu zatrzymującego się” gracza, a nie, że bezpośrednio strzelił gola łyżwą. Rozumowanie chyba jest takie że krążek leciał i tak, a ruch łyżwą miał na celu zatrzymanie się/wyhamowanie/zmianę kierunku zawodnika.
Gol uznany to juz historia, ale tak patrzac klatka po klatce to łyżwa troche zmienia kierunek lotu krążka. Nie czepiam sie bo Kaprizowa lubie ale w Europie gola by nie było :)
 
T 23,8K

twinkle

Użytkownik
Uznają gola jeżeli nie było wyraźnego i celowego kopnięcia krążka.

"Disallowed goal:
- When the puck has been kicked using a distinct kicking motion"
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom