>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Biegi narciarskie

kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
ROC (K) - Finlandia (K) - 1 @1.5 Fortuna
W jutrzejszym sprincie drużynowym kobiet spodziewam się wyższej lokaty ROC. Najprawdopodobniej oba kraje zdobędą jutro medal, bo są faworyzowane przez bukmacherów, ale i ich forma na to wskazuje. Mimo to z całej czwórki zawodniczek najsłabsza wydaje mi się być Krista Parmakoski, która w rywalizacjach sprinterskich indywidualnych nie łapała się w tym sezonie w PŚ ani razu do TOP 10 zawodów. Rosjanki wg mnie prezentują się solidniej i w tej reprezentacji nie ma słabszego punktu. Dziewczyny powinny się wzajemnie dobrze uzupełniać i przegonić Finki.
 
Ostatnia edycja:
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Szwecja K - Rosja K
Typ: Szwecja wygra
Kurs: 1.50 Forbet

Myślę że Szwedki zgarną jutro złoto I nie nikt nie będzie miał szans im dorównać, obie zawodniczki spisują się bardzo dobrze I równo, natomiast u Rosjanek według mnie to wygląda trochę gorzej bo dość często im jakiś bieg nie wyjdzie. Dodatkowo według mnie ten typ jest warty zagrania Ale właśnie na Forbecie, inni bukmacherzy mają kurs w okolicy 1.3/1.35 więc jest to dość spora różnica którą można dziś fajnie wykorzystać dorzucajac do dubla.
 
Ostatnio zmieniony przez nieznany:
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Panowie, do luźnych pogawędek jest czat na głównej stronie. Tutaj podajemy analizy i typy na ich podstawie.
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
ZIO 50km st.dowolny-bieg masowy-kto lepszy Bolshunov A. - Holund H.Ch.
Typ: Bolshunov A. , @1.50, FORTUNA


Wielkimi krokami zbliża się bieg na 50 km st. dowolnym i mimo że oferta póki co nie rozpieszcza, to w oczy rzuca się ciekawy i prawdopodobny typ z kursem 1.50 Aleksandr Bolszunow to 26 letni Rosjanin, który zdązył się już pokazać w Pekinie wygrywajac w efektowny sposób bieg na 30 km z ładnym czasem 1:16:09,8 h. Aleksandr udowodnił tym samym, że jego dobra forma to nie przypadek. Warto też wspomnieć o srebrnym medalu na biegu na 15 km ( 37:54,8 min). Rosjanin czuje się dobrze na dłuższych dystansach i myślę że i tym razem pokaże swoją wyższosć nad konkurencja. W tym zestawieniu bierzemy pod lupę wyłącznie h2h z Holundem, który musiał już uznać wyższość rywala w w/w biegu na 30 km - zajął on wtedy 4 miejsce. Od czasu Oberstdorfu 2021 Norweg mocno obniżył loty i myślę że w lepszej formie jest aktualnie jego rywal, stąd też decyduje się na wybór Bolshunova jako wygranego tego h2h.
 
N 308

nchdpzs

Użytkownik
ZIO 50km st.dowolny-bieg masowy-kto lepszy Bolshunov A. - Holund H.Ch.
Typ: Bolshunov A. , @1.50, FORTUNA


Wielkimi krokami zbliża się bieg na 50 km st. dowolnym i mimo że oferta póki co nie rozpieszcza, to w oczy rzuca się ciekawy i prawdopodobny typ z kursem 1.50 Aleksandr Bolszunow to 26 letni Rosjanin, który zdązył się już pokazać w Pekinie wygrywajac w efektowny sposób bieg na 30 km z ładnym czasem 1:16:09,8 h. Aleksandr udowodnił tym samym, że jego dobra forma to nie przypadek. Warto też wspomnieć o srebrnym medalu na biegu na 15 km ( 37:54,8 min). Rosjanin czuje się dobrze na dłuższych dystansach i myślę że i tym razem pokaże swoją wyższosć nad konkurencja. W tym zestawieniu bierzemy pod lupę wyłącznie h2h z Holundem, który musiał już uznać wyższość rywala w w/w biegu na 30 km - zajął on wtedy 4 miejsce. Od czasu Oberstdorfu 2021 Norweg mocno obniżył loty i myślę że w lepszej formie jest aktualnie jego rywal, stąd też decyduje się na wybór Bolshunova jako wygranego tego h2h.
Ale co Ty porównujesz jak Holund jest specjalista od stylu dowolnego a w skiathlonie pierwsze 15km było klasykiem i odcięło mu prad co potwierdził w wywiadzie po zawodach. Kolejny bieg na 15km również był klasykiem. 50km jest lyzwa więc szanse Norwega rosną.
 
B 44,1K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Henning - Parmakoski 2 @1,70 fortuna. - 30 km F

Konczą się Igrzyska więc czas na najbardziej prestiżowe biegi 30 i 50 km pań i panów w stylu dowolnym. Typuję z biegu kobiet w tej parze na Finkę, która ma jeden medal brązowy na tych Igrzyskach na 10 km w stylu klasycznym. Wygrała z Henning o 10 sekund w jej ulubionym biegu. Dziś rywalizacja w stylu dowolnym który też nie jest jej obcy. Patrząc na starty w Igrzyskach bardzo istotny jest skialton, gdzie już nawet w klasyku finka wygrała o 40 sekund a po zmianie nart to była prawdziwa egzekucja bo na trasie 7,5 km wygrała ponad minutę z Niemka. W sztafecie Parmakoski miała 4 czas na zmianie, Henning natomiast biegała klasykiem. Dla mnie Parmakoski jest kandydatem do medalu w biegu długim, bez formy są Szwedki według mnie one nie będą się liczyć i tu szansa dla Finki która napewno ma niedosyt gdyż dwa razy była na 4 miejscu w sprincie drużynowym i sztafecie. Gdyby ten bieg byłby w stylu klasycznym to zrezygnowałbym z tego typu. Henning na 30 km w tym stylu nie będzie w stanie utrzymać tempa liderek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
kacper091097 196,2K

kacper091097

Użytkownik
Burman - Manificat - 1 @1.55 forbet (Typer biegi narciarskie)
Burman to od pewnego czasu specjalista od długich dystansów. Oczywiście jego dyspozycja może być małą niewiadomą, ale sądzę, że jest na ten bieg bardzo dobrze przygotowany. To właśnie na tym dystansie zajął jedyne miejsce w swojej karierze na podium w PŚ i to na tym dystansie (innym stylem) był wysoko na MŚ. Manificat od pewnego czasu natomiast lepiej radzi sobie na nieco krótszych dystansach, a biegi na 50 km kończył często w trzeciej czy czwartej dziesiątce. Choćby na zawodach w Engadynie, gdzie Burman był na podium to Francuz wylądował w czwartej dziesiątce. Myślę więc, że Szwed będzie górą w tym starciu.

Burman - Poromaa - 1 @1.55 Fortuna (Koronne dystanse - konkurs)
Kolejnym zawodnikiem, który może mieć problem z wyprzedzeniem Burmana jest jego rodak Poromaa. Niecały rok temu na mistrzostwach kraju Poromaa przybiegł za Burmanem pół minuty natomiast na PŚ i MŚ w zeszłym roku było jeszcze gorzej, bo bez różnicy którym dystansem panowie biegli to William był za Jensem o ponad minutę i lądował w drugiej bądź trzeciej dziesiątce, gdy Burman był w czubie. Sądzę, że Burman poza wygraną z Manificatem ma spore szanse na pokonanie swojej kolegi z reprezentacji i bycie najlepszym Szwedem w biegu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
R 614,6K

rjastrzab

Użytkownik
Bolshunov - Krueger
Typ 1
Kurs 1,45
Fortuna

W tej parze faworyt może byc tylko jeden. Bolshunov to wicelider w klasyfikacji generalnej pucharu świata. a Krueger w tej klasyfikacji dopiero na 19 miejscu.
Już na 15 km Rosjanin był lepszy i do tego wspólnie z kolegami w sztafecie potwierdzili swoją wyższość nad Norwegami.
Sadzę, ze na koronnym dystansie też będzie lepszy w tej parze.

Spitsov - Roethe
Typ 1
Kurs 1,55
Fortuna


W tej parze również widzę przewagę Rosjanina, pozycja w pucharze świata 7 miejsce Spitsova, vs 16 pozycja Norwega, do tego Spitsov już ze złotym medalem w sztafecie 4x10 km, Norweg nie startował, W biegu łączonym drugie miejsce Spitsova, a Norwegowi nie udało się zakończyć rywalizacji. Jak dla mnie tu też Rosjanin będzie wyżej.
 
Ostatnia edycja:
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Bolshunov - Krueger
Typ 1
Kurs 1,45
Fortuna

W tej parze faworyt może byc tylko jeden. Bolshunov to wicelider w klasyfikacji generalnej pucharu świata. a Krueger w tej klasyfikacji dopiero na 19 miejscu.
Już na 15 km Rosjanin był lepszy i do tego wspólnie z kolegami w sztafecie potwierdzili swoją wyższość nad Norwegami.
Sadzę, ze na koronnym dystansie też będzie lepszy w tej parze.
Głupoty gadasz. Na tym dystansie to akurat Rosjanin nie jest bitym faworytem.
 
N 308

nchdpzs

Użytkownik
Bolshunov - Krueger
Typ 1
Kurs 1,45
Fortuna

W tej parze faworyt może byc tylko jeden. Bolshunov to wicelider w klasyfikacji generalnej pucharu świata. a Krueger w tej klasyfikacji dopiero na 19 miejscu.
Już na 15 km Rosjanin był lepszy i do tego wspólnie z kolegami w sztafecie potwierdzili swoją wyższość nad Norwegami.
Sadzę, ze na koronnym dystansie też będzie lepszy w tej parze.

Spitsov - Roethe
Typ 1
Kurs 1,55
Fortuna


W tej parze również widzę przewagę Rosjanina, pozycja w pucharze świata 7 miejsce Spitsova, vs 16 pozycja Norwega, do tego Spitsov już ze złotym medalem w sztafecie 4x10 km, Norweg nie startował, W biegu łączonym drugie miejsce Spitsova, a Norwegowi nie udało się zakończyć rywalizacji. Jak dla mnie tu też Rosjanin będzie wyżej.
Rosjanin byl lepszy na 15km? Przecież Krueger nie startował bo niedawno doleciał do Chin bo miał pozytywny wynik na Covid we Włoszech...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Krueger jest po covidzie tzn. po tescie pozytywnym. Nie wiadomo jak u niego z wytrzymaloscia na takim dystansie teraz chociaz przechodzil bezobjawowo i we Wloszech na wysokosci co moze byc plusem :unsure: . Na live jak dobrze zacznie to kto wie co sie wydarzy. Warto go obserwowac tak jak innych zawodnikow po covidzie. Jedna Polka narzekala, ze trener jej nie slucha i niepotrzebnie wystawia ja w sztafecie, nie pamietam ktora.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Jutrzejszy bieg kobiet odbędzie się na pełnych 30km. Zmianie uległa tylko godzina startu. Będzie to godzina 11:00, czyli 4:00 środkowoeuropejskiego czasu.

Na liście startowej brakuje m.in. Karlsson i Hennig, tak więc jeśli te nazwiska widzicie gdzieś do grania, to nie ma co mrozić kasy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Diggins - Andersson [1] 1.60 sts
Nie wierzę w cudowne odrodzenie Szwedek. Frida nawet nie przystąpi do biegu, a Ebba też nie wygląda tutaj rewelacyjnie. W biegu łączonym totalnie ją odcięło, w sztafecie nie potrafiła na drugim okrążeniu odjechać od przeciętnej Kyllonen. Nie sądzę, by w kilka dni udało się jej odbudować formę. Po tym co widziałem na tych igrzyskach gram w stronę Amerykanki. Jutro bieg stylem, który jest jej mocną stroną, do tego pokazuje się całkiem dobrze tutaj.

Sorina - Haga [1] 1.35 sts / 1.50 betclic
Kurs niski, ale do dubla się nada. Warunki jakie panują na trasie każdy widzi, siarczysty mróz i mocny wiatr. Dla biegaczy i biegaczek z Rosji to handicap, nic sobie z takich warunków nie robią. Wizerunek norweskich biegaczek ratuje Johaug, reszta jest totalnie bez formy. W biegu łączonym Haga przybiegła daleko z tyłu i ten typ jest głównie przeciwko niej.

Udane zakończenie Igrzysk. Dzisiaj emocje zakończyły się po 10 kilometrze 😜 Ogólny bilans igrzysk, mimo kilku chybionych typów to powiększenie budżetu 10-krotnie, co uważam za świetny wynik, biorąc pod uwagę te trudne warunki na olimpijskich trasach. Trochę został niedosyt po chybionym typie ze Szwedkami w sprincie drużynowym, ale jeszcze przed nami ostatni pierod PŚ.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +223
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Brennan - Nepryaeva - 2 @1.75 Fortuna

Wczorajszy dzień pod względem biegu mężczyzn pokazał nam że reprezetanacja Rosji jest świetnie przygotowana na warunki które panują aktualnie na igrzyskach, myślę że dzisiaj będzie podobnie I Rosjanki beda dość wysoko I za drobne program podium Nepryaevy. Konkretnie co do obu zawodniczek to obie na ten moment są w podobnej formie I rywalizacja pomiędzy nimi powinna być ciekawa, ja jednak myślę że warunki które będą panować na trasie przewaza szale zwycięstwo w stronę Rosjanki.
 
Do góry Bottom