>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Biegi narciarskie

mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
30km stylem dowolnym
Kristin Steira - Masako Ishida @ Ishida --- 2.93 @ PinnacleSports ⛔
Zgadzam się z levym. Czaiłem się od początku na ten typ, bo Marathon długo go trzymał i była tendencja zwyżkowa, a tam po limicie już nie chciałem zmniejszać... I teraz jest spore value w Pinku.
Kristin w swoim koronnym biegu łączonym pobiegła bardzo słabo. I trudno tutaj zwalić na coś winę, bo pozostałe Norweżki zajęły miejsca w TOP4. Coś nie wypaliło z formą i dlatego też warto spróbować zagrać przeciwko.
Masako natomiast w tym sezonie fajnie biega łyżwą. Patrząc na wyniki, to nawet lepiej radziła sobie w stylu dowolnym. Wydolność na pewno ma. W tamtym sezonie zrobiła super wynik w Oslo na właśnie 30km. Teraz raczej 5 miejsce ciężko będzie powtórzyć, ale w &quot;10&quot; może się przewinąć Japonka na spokoju.
Kurs mocno zachęca i trzeba spróbować.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Weng vs Steira |1| kurs:1,55⛔
Kristin to już cień tej zawodniczki co kiedyś i widać to z biegu na bieg.Słaby występ w biegu łączonym,w sztafecie zastąpiła ją Jacobsen.To o czymś świadczy,czyli o jej słabej formie.Weng ma szansę na TOP 5.Stylem dowolnym potrafi biegać bdb,jest w dobrej dyspozycji.W biegu łączonym pokazała dużą jakość,zdobyła medal,a Steire na pętli 7,5 km wyprzedziła o minutę.Stawiam na Heidi.
Niskanen vs Wiken |1| kurs:1,55✅
Szwedka robi postępy,jest równie uniwersalną zawodniczką co Kertu jednak na przestrzeni całego sezonu i to jak obie panie potrafią pobiec 30 km stylem dowolnym stawiam na Finkę.Moim zdaniem Niskanen będzie tutaj lepsza.Zawsze w takich biegach czuła się dobrze.Dwa razy wygrywała mistrzostwa kraju na dystansie 30 km łyżwą,w pucharze świata czy mś też odnotowywała na tym dystansie przyzwoite rezultaty.Dla Wiken to według mnie jeszcze nie ten moment aby mogła okazać się lepsza od Finki.W skiathlonie pobiegły równo,jednak myślę,że na dużo dłuższym dystansie to Niskanen okaże się lepsza.
Bukmacher:Unibet
Tchekaleva vs Stephen |2| kurs:2,50✅
Według mnie lekkie value.Rosjanka nie pokazuje takiej formy na tych IO na jaką zapowiadały występy pucharu świata z tego sezonu.Elizka ma tu szansę.Julka to zawodniczka bardziej uniwersalna,potrafi dobrze pobiec i klasykiem i łyżwą,jednak w tym sezonie lepiej prezentowała się w tym pierwszym stylu.Stephen w stylu dowolnym wcale Rosjance nie ustępuje,a powiedziałbym,że w tej chwili nawet jest od niej ciut lepsza.W biegu łączonym Amerykanka była lepsza o 20 sekund,w sztafecie o 4.Myślę,że tutaj para dość wyrównana,a kurs na Elizke lekko zawyżony.Stephen wytrzyma trzydziestkę jestem o to raczej spokojny.W przeszłości dobrze biegała takie dystanse.Stawiam,więc na Amerykankę.
Johaug vs Kowalczyk |1| kurs:1,40✅
Justyna stylem dowolnym nie prezentuje tego co Tereska i to wiadomo nie od dziś.Johaug to zawodniczka po prostu lepsza jeśli chodzi o łyżwę,a i dystans 30 km w sam raz dla niej.Justyna może powalczyć,bo im trudniej tym ona biegnie lepiej ale Tereska trzydziestki stylem dowolnym biega jak maszyna i myślę,że Polka jej rady nie da.
Bukmacher:STS
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
moje typy na jutro !
Steira - Wiken @ 3.0 Unibet⛔
Dla mnie prawdziwa perełka na jutro nie wiem czym się kierowali w Unibecie dając taki kurs. Na zwycięstwo dają im róne szanse kurs 75 na podium po 8 natomiast w parze 3.0 na Szwedkę. Może jest młoda, ale Steira wystartowała raz i przegrała z młodą Szwedką o 28 sekund. Jutro spręży się bo lubila kiedyś ten dystans , ale według mnie nie da rady wygrać ze Szwedką.
Bjoergen - Kalla @ 1.6 Unibet✅
Wiem że wszyscy zachwycają się Kallą ale ja uważam ,że Bjoergen bedzie lepsza, optymalny dystans dla Kalli to 10-15 km. Mimo że bieg techniką dowolną uważam ,ze Charlotte nie da rady Maritt. Wiele razy oglądałem biegi Kalli na 30 km i niezależnie od stylu nigdy nie dawała rady. Tutaj biegała dobrze ale najdłuższy dystans 15 km
Niskanen - Lahteameki @ 1.43 Unibet✅
Kertu to najlepsza Finka na tych Igrzyskach w każdym biegu w czubie. Lahteameki lubi raczej styl klasyczny i forma nie najwyższa.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
30km stylem dowolnym
Kristin Steira @ powyżej 7.5 miejsca --- 2.11 @ Betsafe ⛔ 3
Czyli ósme miejsce lub dalej. Oj myślę, że kurs powinny być odwrotne. Tak jak pisałem, Steira nie wydaje się, żeby była w formie. Bieg na 30km jest biegiem eliminacyjnym, odpadają słabe zawodniczki i pewnie takiego ścisku nie będzie, ale mimo wszystko by złapać się w czołowej &quot;7&quot; będzie bardzo trudno. Kalla, Marit i Johaug poza zasięgiem. Justyna powinna w &quot;7&quot; się złapać, podobnie chyba Weng. Do tego rząd zawodniczek w dobrej formie. Stephen, Ishida, Niskanen, Saarinen też powinna być w czubie z taką formą. Na pewno wpadnie też kilka niespodzianek, myślę, że jakaś Rosjanka będzie wysoko (oby Julia), Krista jak się spręży to też może pobiec dobrze. Ja tutaj nie widzę miejsca dla Norweżki, musiałby się odrodzić w niebywały sposób. Gram solidną stawką.
Zagrałbym pewnie też parę Weng - Steira na Heidi, jak ROBINHO, ale już nie będę stawiał 3 kuponu przeciwko Kristin, bo jeszcze odpali przypadkiem...
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Roponen vs Lahteenmaki |2| kurs:1,73✅
Pojedynek Fiński.Gram na Kriste,uważam że warto.Lahteenmaki zawsze solidna,w dobrej formie i potrafi pobiec dobrze zarówno klasykiem jak i stylem dowolnym.Roponen przed Igrzyskami była pod formą i to ewidentnie.Nie startowała ani w biegu łączonym ani w sztafecie.Jedyny powód,że startuje w tym biegu to taki iż Kylloenen pobiegła żałośnie łyżwą w biegu łączonym uzyskując 47 rezultat i trenerzy liczą,że Roponen pobiegnie lepiej.Być może tak będzie ale Krista jest w tej chwili o poziom lepszą zawodniczką i uważam,że jutro będzie wyżej od swojej koleżanki z reprezentacji.
A dla miłośników gry przeciwko Steirze:] to można spróbować parę Stephen vs Steira |1| po kursie 2,50⛔

Bukmacher:Betsson
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
30km stylem dowolnym
Therese Johaug - Charlotte Kalla @ Kalla --- 1.98 @ Betsafe ⛔
No to chyba ostatni typ na ten bieg u mnie. Tereska zapowiada dużą walkę i pracę zespołową Norweżek, mającą na celu zmęczyć Szwedkę. Plan może i dobry, ale jakoś nie wydaje mi się, by udało się im to zrealizować. Johaug jest w dobrej formie, ale nie w takiej jak na Mistrzostwach. Nie wydaje mi się, żeby miała tym razem siły, by się odczepić od peletonu i pognać samotnie. Charlotte i Marit jej nie puszczą. Choroba Szwedki też jakoś wielkiego wrażenia na mnie nie robi. Może zaliczę wtopę, ale wg mnie Kalla będzie co najmniej druga. Na ewentualnym finiszu Tereska nie ma szans... Tutaj ostrożniejsza stawka ;)
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Heidi Weng TOP 6 @1,50 Unibet⛔

No i druga propozycja ode mnie,tym razem kurs niższy ale typ według mnie stosunkowo pewny.Norweżka na pewno będzie biegła w czołówce,pytanie czy u jak długo utrzyma się za Terese,Marit i Kallą.Jej wyniki na 30 km są całkiem w porządku,więc nie ma jakichś przesłanek że szybko strzeli.Forma w tym sezonie może nie rewelacyjna,ale na pewno coraz wyższa i na IO dobrze wycelowany szczyt.Oczywiście poza wymienioną trójką są inne groźne-z Kowalczyk na czele.Ale myślę że 4-6 miejsce to spokojnie jest w zasięgu Weng.
-----------
Nie chcę już się powtarzać i grać w stronę Ishidy,ale jakby ktoś chciał zaryzykowac to w Betsson jest w parze z Saarinen @2,13.A Kaisa na długim dystansie nigdy nie czuła się dobrze,a już na pewno nie w łyżwie.Może też czuć już zmęczenie-4 starty w Soczi przy tylko 2 Japonki,która miała tydzień odpoczynku.
 
E 15

elo_wino

Użytkownik
W zasadzie to się trochę dziwię,że podajecie wszystkie typy oprócz tego jednego, a jest nim podium Kowalczyk.Miałem tego nie pisać z obawy,że podany przeze mnie typ może zainspirować stawaniem w kierunku tego typu przez co zmniejszy się jego wartość u naszych kolegów, w razie czego uważam że tylko nie znacznie.Historia przemawia za Justą, w każdym jej biegu na 30km łyżwą była na podium, przypadek?, nie wydaje mi się.Kalla chorowita, czuję,że odbije się to na jej biegu,Typujemy buńczucznie win Johaug, nie z dziwię się jak będzie zgoła inaczej,Marit?, odpali może nawet wygra, a niech ma, mój typ jest na podium, więc też wygram.Zauważcie,że zamęt sieje się wokół tej trójki, a gdzie w tym wszystkim jest Kowalczyk?.
Kowalczyk-1-3
2.00
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Justyna Kowalczyk - Kristin Størmer Steira 1 @ 1,65 Expekt ⛔ Kowalczyk niech cię kule biją...
--------------------------------------------------------------
Heidi Weng - Yulia Tchekaleva 1 @ 1,45 ✅
Justyna Kowalczyk - Elizabeth Stephen 1 @ 1,41 ⛔
AKO: 2,04 Expekt

Zatankowane wszystko pod górny limit, nie wyobrażam sobie że coś nie wejdzie. Na moje będzie grupa Kowalczy, Marian, Teresa, Kalla i Weng i ta 5 stoczy walkę o medale. Czyli Ameryki nie odkryłem. Nie wierzę w Steirę po tym co pokazała w biegu łączonym. Tchekaleva słaba forma i Weng na tak długim dystansie ją łyka jak młody pelikan. Stephen nie ta liga co Kowalczyk. Justyna zgarnie medal Eliza poza TOP10.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
zgadzam się, typy na Justynę zawyżone, bo buki patrzą na jej kontuzję, ale zapominają o jednej rzeczy: podczas biegu nie czuję bólu żadnego, bo bierze leki, które na czas biegu niwelują cały ból.
 
daamiano1 995

daamiano1

Użytkownik
Suche typy, bo już usypiam na klawiaturze... ale polecić trzeba bo szykuje się dobry zarobek z rana, tak aby było na sobotnie granie.
H2H z fortuny :
Weng - Steira @ 1.55
Niskanen K.-Stephen E. @ 1.58
Bjoergen M.-Kalla Ch. @ 1.7 // albo Bjoergen - Johaug muszę przespać się z tematem...

Jak zdąże rano wstać to opiszę typy ????
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Dopiero przymierzam się do pogrania czegoś z w sumie dzisiejszego już biegu na 30km, ale troszkę mnie dziwi granie na hura przeciwko Steirze. Praktycznie każdy post, to typ przeciwko Norweżce. Rozumiem, że bieg łączony tragedia, że w sztafecie nie pobiegła, ale... spójrzcie na jej wszystkie biegi w stylu dowolnym w tym sezonie. Przecież ona praktycznie w każdym plasowała się wysoko.
Żebym nie był gołosłowny:
Kuusamo: miejsce 14, ale przesunęła się z pozycji 38, pobiegła szybciej m.in. od Justyny, Weng, Ishidy.
Davos: miejsce 4, lepsza m.in. od Finek, Justyny, Weng, Jacobsen, Ishidy, Tchekalevej.
Toblach (TdS): miejsce 11 przesuwając się z pozycji 18, lepszy czas biegu od Weng, Ishidy, porównywalnie do Jacobsen i Johaug
Jeśli do tego dodam złoto w biegu łączonym na Mistrzostwach Norwegii, nie biegły co prawda Johaug i Bjoergen, ale znowu była przed Weng, to jeszcze nie jest z nią źle.
Ja bym na prawdę uważał :p
 
deloo 7

deloo

Użytkownik
W zasadzie to się trochę dziwię,że podajecie wszystkie typy oprócz tego jednego, a jest nim podium Kowalczyk.Miałem tego nie pisać z obawy,że podany przeze mnie typ może zainspirować stawaniem w kierunku tego typu przez co zmniejszy się jego wartość u naszych kolegów, w razie czego uważam że tylko nie znacznie.Historia przemawia za Justą, w każdym jej biegu na 30km łyżwą była na podium, przypadek?, nie wydaje mi się.Kalla chorowita, czuję,że odbije się to na jej biegu,Typujemy buńczucznie win Johaug, nie z dziwię się jak będzie zgoła inaczej,Marit?, odpali może nawet wygra, a niech ma, mój typ jest na podium, więc też wygram.Zauważcie,że zamęt sieje się wokół tej trójki, a gdzie w tym wszystkim jest Kowalczyk?.
Kowalczyk-1-3
2.00
Bet365
popieram typ ale na b365 kurs malutki odpowiednio u innych bukow mozna znalesc:
unibet - 3,75
marathon 3,0
betsson 2,75
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Marit Bjoergen wygra 1 MIEJSCE
2,20 Bet365

Zapowiada się ciekawy bieg. O medale zapewne powalczy trójka Norweżek ( Bjoergen,Johaug i Weng),Szwedka Kalla i nasza Justyna. Myślę,że zwycięsko wyjdzie tutaj Marit. Johaug będzie chciała nadać mocne tempo,bo dobrze wie,że to jej jedyna
szansa. Musi zgubić rywalki,bo inaczej skończy się tak jak w biegu łączonym. Bjoergen będzie spokojnie wiozła się za
plecami Teresy. Z wytrzymaniem tempa nie powinna mieć problemu. Za to Kowalczyk
czy Weng mogą tracić. Jak dojdzie do finiszu to go wygra,bo w tym aspekcie jest bardzo mocna. Pokazała to w biegu łączonym.
Dyspozycja Kall jest zagadką. Nigdy nie prezentowała się dobrze na królewskim dystansie,a na dodatek narzekała na drobne
przeziębienie. Dobrze wiemy,że na tak długim dystansie osłabiony organizm może powiedzieć &#39;&#39;stop&#39;&#39;. Bieg będzie wyglądał
bardzo podobnie jak skiathlon i zakończenie może okazać się identyczne. Dla Marit pewnie to ostatni start na igrzyskach. Warto
ten rozdział zakończyć złotym krążkiem. Koncentracji i ambicji jej na pewno nie zabraknie.
Valentina Schevchenko vs Katrin Zeller 14/12
Valentina Schevchenko
1,70 Bet365

Bardzo fajna kurs i gram go mocno. Ukrainka to bardzo doświadczona zawodniczka. Takie biegi to jej specjalność i w nim osiągnęła swój życiowy wynik. To właśnie w biegu na 30km stylem dowolnym podczas MŚ 2009 w Libercu zdobyła brązowy medal. Lata mijają i forma lepsza nie będzie,ale dobry wynik i miejsce w TOP20 realne. Niemka słaba na igrzyskach. Nie złapała się nawet do sztafety swojego kraju podczas zmagań drużynowych. Indywidualnie słabo. W biegu łączonym na odcinku st.dow Valentina była lepsza o 16sek. Tutaj spodziewam się większej różnicy.
Interesuje mnie co pokaże Steira. Po skiathlonie odpoczywała. Wszystkie siły rzuci na dzisiaj. Coś mi mówi,że może wypaść mimo wszystko bardzo przyzwoicie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Haag, Anna vs Wiken, Emma
Typ: Wiken, Emma @ 1.50 Marathon ✅ 11-8
Wiken to druga najlepsza za Kallą szwedzka biegaczka na tych igrzyskach, a Haag to zdecydowanie najgorsza. Wiken w skiatlonie w czołówce (9.), na 10km klasykiem również w szerokiej czołówce (12.) i dołożyła Haag 25s. Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby wystawiać Haag w sztafecie, ale o mały włos skończyłoby się katastrofą, bo startowała na swoim legu na pierwszej pozycji (wypracowaną przez Wiken), ale na swoich 5km strasznie człapała i oddała Kalli pałeczkę z 25s stratą. 30km to oczywiście inna bajka, Haag mało startowała na tych IO i może specjalnie się przygotowywała do najdłuższego dystansu, ale formy nie oszukasz, a ta ją opuściła dawno. Stawiam na młodą Emmę.
Winning margin (in seconds)
Breakaway 1st from 2nd place (sec)
Typ: Тotal Under(14.5) @ 1.75 BetCity ✅ 2.6 s ???? na luzie..
Dodatkowo chyba warto zagrać, że różnica między pierwszą a drugą będzie wynosiła co najwyżej 14 s, bo jest na to duża szansa, Scenariusz biegu powinien sie ułożyć tak, że medale rozstrzygną się w końcówce między 4-5 biegaczkami (Bjoergen, Johaug, Kalla, Kowalczyk i może Weng). Pewnie będą jakieś próby rozerwania peletoniku, ale wątpię, żeby się powiodły i nie wykluczone, że wszystko rozegra się nawet na stadionie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
C 407

cekaem

Użytkownik
Nie znam się na biegach ale na betsafe
wystawiono h2h: Kowalczyk - Weng po kursie 2.55 na Kowalczyk, czy
to nie jest błąd skoro dużo większą faworytką do medalu jest Justyna ?
 
daamiano1 995

daamiano1

Użytkownik
Nie znam się na biegach ale na betsafe
wystawiono h2h: Kowalczyk - Weng po kursie 2.55 na Kowalczyk, czy
to nie jest błąd skoro dużo większą faworytką do medalu jest Justyna ?
Czy ja wiem czy &quot;dużo większą&quot; ? Po prostu na forum przejawia się patriotyzm a nie bukmacherka w kwestii Justyny. Jednakże ich walka może być poza podium, mimo to wydaje mi się że to Weng jest silniejsza aktualnie od Justyny
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Czy prawdziwe są doniesienia, że dzisiejszy bieg jest ostatnim startem w karierze naszej wielkiej mistrzyni?
Jeśli tak, to będzie biegła aż do zemdlenia. Byłoby bardzo szkoda. Pewna historia się zakończy.
Nie typuję nic z jej udziałem. Pograłem tylko Weng - Tchekaleva @ 1,45. ✅
Winning margin (in seconds)
Breakaway 1st from 2nd place (sec)
Typ: Тotal Under(14.5) @ 1.75 BetCity
Dodatkowo chyba warto zagrać, że różnica między pierwszą a drugą będzie wynosiła co najmniej 14 s,
Miałeś na myśli &quot;co najwyżej&quot;.
 
C 407

cekaem

Użytkownik
Czy ja wiem czy &quot;dużo większą&quot; ? Po prostu na forum przejawia się patriotyzm a nie bukmacherka w kwestii Justyny. Jednakże ich walka może być poza podium, mimo to wydaje mi się że to Weng jest silniejsza aktualnie od Justyny
Nie chodzi mi o posty z forum tylko kursy, wszędzie na złoto czy top3
niższy kurs jest na Kowalczyk, a w H2H faworytką jest Weng.
 
Do góry Bottom