>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Biegi narciarskie

levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Sprint pań stylem dowolnym: Kikkan Randall nie wygra @2,08 Marathonbet✅ ale zawody heh

To będzie mega emocjonująca konkurencja.Randall kontra Norweżki(Bjoergen,Oestberg,Falla),Niemka Herrmann,Słowenki i Szwedki też powalczą o finał.A w nim wiadomo-stać się może wszystko.Tym bardziej że trasa nie będzie selektywna-bez większego podbiegu(nie mam profilu trasy-w ogóle znaleźć ten dokument to zadanie karkołomne-może ktoś z Was znalazł?!).Ale zawodniczki wypowiadają się o trasie i coś można z tego wywnioskować.Randall w tym roku 2/4 w sprintach dowolnym,ale gdy na starcie pojawiała się Marit to Amerykanka nie wygrywała.W jakiej &quot;formie&quot; jest Norweżka każdy widzi.Może liczyć w dodatku na jazdę zespołową,a Kikkan nie bardzo.Kurs jest naprawdę fajny,biorąc pod uwagę specyfik tej konkurencji.Co prawda przed sprintem w Toblach Randall była murowana faworytką(kursy rzędu 1,5) to teraz nią nie jest.I będzie jej bardzo ciężko.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
S 26

shithead

Użytkownik
10 km ClassiC
A. K. Saarinen - K. Niskanen
Typ: Saarinen @1,57 bet365 1/10

W pojedynku dwóch Finek stawiam na tę pierwszą. Wiadomo, że to Finki lepiej radzą sobie w stylu klasycznym, jednak podczas skiathlonu widać to było praktycznie tylko u Niskanen, która pobiegła dużo lepiej pierwszą część dystansu (klasyczną). Niskanen, zarówno w klasyku, jak i w dowolnym miała piąty czas. To prawda, że drugą częś dystansu biegła w zawartej grupie, niemniej widać, że do zawodów jest dobrze przygotowana. Od Niskanen w klasyku była lepsza o ok. 5s na 7,5km odcinku.
Cóż, podejrzewam, że na 10km ta przewaga będzie większa, a Saarinen być może powalczy o brąz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jean w półfinale 4.0 bwin ✅
Spory kurs, bo na taką van der Graaf jest 1.5 ;]
Wiele zależy od dnia, nart, no i układu ćwierćfinałów. Francuzka kilka finałów już w życiu zaliczyła, a przed rokiem była tu na podium PŚ. W Toblach akurat się załapała do 1/2, a już podczas IO w skiathlonie zanotowała bardzo dobre 18 miejsce.
Ze stawianiem na Marit bym się wstrzymał, bo ona ostatnio w eliminacjach nie biegnie na 110%. Może kurs coś dygnie w górę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Fabjan vs Visnar |1| kurs:1,60✅
Pojedynek Słoweński.Obie biegają bardzo podobnie,są bardzo mocne fizycznie.Stawiam tutaj jednak na Vesne.Do tej pory jej występy były dużo bardziej przekonujące.Trzy starty i trzy miejsca w czołówce.Visnar natomiast tylko jedno 6 miejsce i trzy razy prócz tego kończyła po za pierwszą &quot;10&quot;.Katja to dobra sprinterka ale myślę,że mimo wszystko lepiej czuje się w klasyku.Jeśli trasa jutrzejszego sprintu będzie taka jak rok temu na próbie przedolimpijskiej to tym lepiej dla Fabjan.Końcówka to bardzo długa prosta,a według mnie lepiej potrafi zafiniszować właśnie Vesna.
Oestberg vs Falla |1| kurs:1,72⛔
Ładny kurs i myślę,że typ godny polecenia.Oestberg w tym sezonie wyglądała najlepiej jeśli chodzi o sprinty tą techniką ze wszystkich Norweżek.Ingvild biega i dobrze taktycznie i ma dobry finisz.Technicznie też oczywiście ścisła czołówka.W tym sezonie więc miejsca 7,3,1,3,3 nie wzięły się z przypadku.Falla to obecnie nie ta półka.W tym sezonie trzy starty.Raz w ogóle nie przebrnęła kwalifikacji,raz była 8,raz 4.Jej dyspozycja to dla mnie trochę zagadka ale według mnie z Oestberg z Norweskiej kadry może w tej chwili równać się tylko Marit.Trasa jeśli tak jak zakładam dużo nie ulegnie zmianie jest wręcz idealna dla Ingvild i stawiam w tej parze na nią.Falla myślę,że półfinał to max dla niej na ten bieg.
Bukmacher:Unibet
Randall vs Falla |1| kurs:1,25⛔
Peffka na podbicie nie ma co się rozpisywać.Amerykanka będzie bić się o złoto z Marit.Wygrała tutaj rok temu.Wyprzedzenie Norweżki to będzie czysta formalność z jej strony.
Oestberg vs Ingemarsdotter |1| kurs:1,50✅
Tutaj też powinno być spokojnie.Szwedka może załapie się na półfinały,nic więcej.Nie prezentuje wybitnej formy w tym sezonie,tylko trzy starty,taktycznie czy technicznie też jej do Ingvild dużo brakuje.Myślę,że Norweżce zagrozić nie powinna.
I jeszcze pewnie pogram coś takiego:
Oestberg TOP 3 kurs:3,50✅
Myślę,że Bjoergen i Randall poza zasięgiem ale reszta spokojnie do ogarnięcia.Jedyne dwie które według mnie mogą jej zagrozić to Fabjan i Herrmann.
Bukmacher:STS
Fabjan TOP 3 kurs:10,00✅
Tutaj też można za drobne spróbować,bo ten kurs zawyżony i to bardzo.STS ma na przykład 6,75 nie wiem jak reszta.Jeśli nie Oestberg na trzecim to Fabjan ????
Bukmacher:Unibet
@Davey podsunął bet z Jean to ja też coś z jej udziałem:
Jean vs Diggins |1| kurs:1,98✅
Dlaczego Dżesika jest tutaj faworytką?Nie wiem.Jean nie jest jakąś czołową zawodniczką ale umiejętności czysto sprinterskie posiada znacznie lepsze.Diggins odpaliła w Szklarskiej,bo to była trasa idealna pod nią.Tutaj całkiem inny rodzaj.Francuzka rok temu pudło w Soczi,ma szansę na półfinał całkiem realne.Diggins obstawiam,że zakończy swój udział w zawodach na ćwierćfinale,bo jak przychodzi dłuższy finisz to nie ma większych szans na równorzędną walkę.
Bukmacher:Betsson
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint Kobiet st.dowolnym
Marit Bjoergen wygra 11 MIEJSCE
2,20 Bet365

Dla mnie to ona jest faworytką. Randall jest najlepszą sprinterka świata w st.dowolnym nie licząc Norweżki,ale Marit pochodzi z innej galaktyki. Ona jest niezniszczalna i zawsze na wielkich imprezach pokazuje wszystkim plecy. Jak jest przygotowana to widzieliśmy w biegu łączonym. Jedno przyspieszenie i po rywalkach. Marit wystartowała w tym sezonie w 4 sprintach łyżwą. W Davos i ostatnio w Toblach bez problemu wygrała zawody pokazując jak świetnie potrafi finiszować. Podczas TdS była 5 i 13,ale dobrze wiemy jakie tam miała kłopoty i jej dyspozycja była daleka od dzisiejszej. Walczy o 6 złotych medali. Mówi,że będzie to trudne,ale w takiej formie ma na to bardzo realne szanse.
Denise Hermann vs Ida Ingemarsdotter 8/5
Denise Hermann
1,40 Bet365

Niemka to liderka PŚ w klasyfikacji sprintu. Biega bardzo dobrze. Masa miejsc na podium. Przede wszystkim równe wyniki. Cały czas trzyma wysoki poziom i nie zalicza większych wpadek. Ostatnio w Toblach była 2,tuż za Bjoergen. Na pewno mocna kandydatka do olimpijskiego medalu. Natomiast Ida słaby sezon. Mało startów i koncentracja tylko na biegach w Sochi. Dalej należy do czołówki sprinterek,ale jej obecna forma nie jest tak dobra jak w minionych latach. W Toblach tylko 9 pozycja. Nie wierze,że nagle na igrzyskach będzie tak mocna,aby pokonać tak świetną zawodniczke jak Hermann. Idzie grubo.
Sergei Ustiugov vs Petter Northug 5/10
Sergei Ustiugov
1,83 Bet365

Typ na sprint panów. Stawiam tutaj na młodego Rosjanina, który świetnie biegał w tym sezonie. Wygrał zawody w Novym Mesto,a w Davos zajął 3 miejsce. Nie tak dawno został MŚ juniorów. Specjalista od sprintu tech.dow.
Wielki Northug sezon ma bardzo średni. W sprincie słabe wyniki jak na jego możliwości. Ostatnio w Toblach kompletna klapa. Tutaj w biegu łączonym bez mocy. Miał walczyć o złoto,a skończyło się na odległej lokacie. Nie jest chyba zbyt dobrze przygotowany do IO. Wobec tego spróbuje zagrać na Sergieja,bo może to być czarny koń tych zawodów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Sprint Kobiet
Zwycięzca
typ-Bjoergen
kurs - 2.35
William Hill

Moim zdaniem dziś Bjoergen wygra jest w dużej formie . Randall stawi opór ale według mnie będą to Igrzyska Marit i sześć złotych medali może stać się faktem.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
10km st.klasycznym Kobiet
Heidi Weng vs Astrid Jacobsen 9/19
Heidi Weng
1,40 Bet365

Bardzo dobry kurs do mocniejszego singla. Weng to zawodniczka na dystanse i dla niej ten bieg będzie kolejną szansą na miejsce w czołowej piątce. W tym sezonie w klasyku osiąga bardzo dobre rezultaty. W ostatnim sprawdzanie przed IO w Toblach była 4(nawet przed Kowalczyk) wcześniejsze biegi to też przyzwoite rezultaty i miejsca tuz za swoimi dwiema rodaczkami i naszą Justyną. Jacobsen to bardziej sprinterka niż zawodniczka dystansowa. Oczywiście na 10km też potrafi biegać,ale w biegach indywidualnych w tym sezonie jest zawsze wolniejsza od młodszej koleżanki o 10-20sek. Heidi dobrze rozłoży siły i w równym,mocnym stylu pokona cały dystans. Astrid często mocno zaczyna,ale pod koniec brakuje sił i sporo traci. Tak może być i tym razem. Na dodatek Weng po brązowym krążku w skiathlonie będzie bardzo podbudowana i pewna swoich możliwości. Nie powinno być niespodzianki.
Anne Kylloenen vs Krista Lahteenmaki 14/10
Anne Kylloenen
1,83 Bet365 oraz 1,85 William Hill

Tutaj bardziej ryzykowny bet,ale lekko spróbuję. Na początku sezonu obie panie biegały bardzo podobnie. Raz 5sek na korzysc Anny,drugi raz lepsza Krista. Po TdS praktycznie nie startowały. Ważny start miał miejsce podczas Mistrzostw Kraju. Wystartowały tam wszystkie najlepsze zawodniczki. Kylloenen wygrała te mistrzostwa,Krista była tylko 4,a roznica między nimi to prawie minuta. Po tym starcie widać,że Anna może być jutro mocna. W biegu łączonym w Sochi w technice klasycznej czas obu był zbliżony. Stawiam na Kylloenen,gdyż wygląda w tym sezonie nieco lepiej niż koleżanka z kadry.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
10 km klasykiem pań: Charlotte Kalla TOP 4 @1,80 Unibet✅( oryginalny zapis &quot;Athlete finishing position under 4,5&quot; )

Szarlotka przygotował super formę na Igrzyska.Już w Toblach pokazała sporą moc przegrywając tylko z Bjoergen i Johaug.W łączonym część klasykiem pobiegła spokojnie w czołówce.Kalla z zawodniczki stylu dowolnego sprzed kilku lat,teraz stała się już wszechstronną zawodniczką dystansową.Na &quot;dychę&quot; klasykiem biegła jeszcze w Lillehammer i tam była druga za Kowalczyk.Rywalki poza zasięgiem? Tylko Marit.Te w zasięgu to Kowalczyk,Teresa,Weng i któraś z Finek zapewne.Ja liczę na podium Szwedzki,a typ na TOP 4 po takim kursie biorę z pocałowaniem ręki.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Weng vs Jacobsen |1| kurs:1,45✅
Weng to inna półka.W biegu łączonym Heidi pokazała klasę i dała jasny sygnał na to,że jutro będzie bić się o medal po raz kolejny.Weng to w tej chwili poziom Johaug,Kowalczyk,Kalli.Astrid ma za sobą dobre starty w tym sezonie ale w jutrzejszym biegu nie widzę jej walczącej z najlepszymi zawodniczkami.Weng przygotowała na IO formę bardzo wysoką i Jacobsen według mnie nie ma z nią większych szans na dystansie 10 km stylem klasycznym.
Ishida vs Fessel |1| kurs:1,50✅
Japoneczka wyglądała w tym sezonie słabo,to fakt.Jednak w próbie przedolimpijskiej we Włoszech przyzwoite miejsce,lepsza o niecałe 10 sekund na tym dystansie od Fessel.W biegu łączonym w części gdzie zawodniczki biegły klasykiem była blisko czołówki i nie wyglądała najgorzej.Widać,że jej forma poszła trochę do góry.Niemka nigdy mnie nie przekonywała i nigdy nie uważałem ją za zawodniczkę lepszą od Japonki na tym dystansie.Teraz między nimi różnicy bardzo dużej nie ma jednak ja dalej wyżej cenie Japonkę i uważam że te kilkanaście sekund będzie od Niemki lepsza.
Fessel vs Haag |1| kurs:1,50⛔

Zagram jednak coś też w kierunku Niemki.Tutaj myślę,że powinno być spokojnie.Niemka myślę,że zakręci się w TOP 15.Szwedka pod formą od dłuższego czasu,nie widzę jej walczącą tutaj o jakieś porządne miejsca.Fessel to zawodniczka na tym dystansie dużo lepsza.Półtorej tygodnia temu w Toblach na tym dystansie Nicole dołożyła Ani całe 28 sekund.Według mnie jutro będzie podobnie.
Bjorgen vs Kowalczyk |1| kurs:1,40⛔
Justyna powalczy bo jest charakterna ale z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla.Kowalczyk w optymalnej kondycji zdrowotnej byłaby faworytką nr.1 do złota.Jednak w takim stanie w jakim jest jej noga Norweżki nie wyprzedzi,niestety...
Bukmacher:Unibet
Kalla vs Saarinen |1| kurs:1,70✅
Finka pobiegła kapitalnie w biegu łączonym klasykiem ale Szwedka pobiegła na takim samym poziomie.Nie wiem czy Aino Kaisa jest w stanie powtórzyć drugi raz taki sam występ.Szarlotka jak najbardziej,poprawiła klasyk bardzo bardzo dużo i kilka razy pokazała w tym sezonie,że jest na poziomie ścisłej czołówki.Na przestrzeni całego sezonu Szwedka wygląda lepiej i na nią też w tej parze stawiam.
Weng vs Tchekaleva |1| kurs:1,45✅
W tym sezonie obie panie na podobnym poziomie jednak dyspozycja Rosjanki podczas skiathlonu podczas stylu klasycznego bardzo słaba.Do czołówki w której znajdowała się oczywiście Weng straciła o ile dobrze pamiętam 30 sekund.Myślę,że jutro aż takiej różnicy nie będzie ale stawiam na Norweżkę która moim zdaniem jest obecnie w lepszej dyspozycji.
Bukmacher:Sportingbet
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
jak ma się trasa jutrzejszego biegu do tej z pierwszej części skiathlonu?
pokrywają się?
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Ishida vs Fessel |1| kurs:1,50
Japoneczka wyglądała w tym sezonie słabo,to fakt.Jednak w próbie przedolimpijskiej we Włoszech przyzwoite miejsce,lepsza o niecałe 10 sekund na tym dystansie od Fessel.W biegu łączonym w części gdzie zawodniczki biegły klasykiem była blisko czołówki i nie wyglądała najgorzej.Widać,że jej forma poszła trochę do góry.Niemka nigdy mnie nie przekonywała i nigdy nie uważałem ją za zawodniczkę lepszą od Japonki na tym dystansie.Teraz między nimi różnicy bardzo dużej nie ma jednak ja dalej wyżej cenie Japonkę i uważam że te kilkanaście sekund będzie od Niemki lepsza.
Bukmacher:Unibet
Według mnie po takim kursie nie warto. Ishida biegła w łączonym w czołówce, ale równiutko z nią podążała Fessel. To może sygnalizować, że Niemka jest w podobnej formie i może nawet jest value na Nicole. A to jak Nicole prezentowała się miesiąc-dwa temu chyba zbyt wiele informacji nie daje, bo to jest impreza docelowa. Na pewno za mało na Masako... A jak już coś na Japonkę, to może w innej parze?
Masako Ishida - Sadie Bjornsen @ Ishida --- 1.48 @ PinnacleSports ✅
Nicole Fessel - Sadie Bjornsen @ Fessel --- 1.77 @ PinnacleSports
⛔
Typy przeciwko Amerykance. Lekko o Ishidzie i Fessel napisałem wyżej, wyglądają na solidnie przygotowane i powinny pod &quot;10&quot; się zakręcić.
Inaczej sprawa ma się z debiutantką na Igrzyskach - Sadie. Amerykanka chyba się zagubiła i zwyczajnie źle przygotowała do IO. Średni występ w Toblach, do tego do zmiany nart w biegu łączonym straciła ~30 sekund do dwójki rywalek opisanych wyżej. Albo szykuje jakąś bombę, albo zwyczajnie forma padła - ja stawiam na tą drugą opcję.

jak ma się trasa jutrzejszego biegu do tej z pierwszej części skiathlonu?
pokrywają się?
Ciężko cokolwiek znaleźć wiarygodnego, ale raczej nie bardzo. Z tego co zauważyłem po cyferkach, to będą biegły duży fragment tego co biegły w łączonym tylko stylem dowolnym - więc trasa automatycznie powinna być cięższa (Kalla gadała w wywiadzie, że ogólnie trasa na 10km klasykiem jest ciężka). A to tyczy się drugiej części biegu, do pierwszej takiego porównania nie znajduje, więc chyba coś nowego.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Witam.. Panowie a co sądzicie o parze kalla-saarinen kurs na kalle 1.48 w milenium. Szwedka jest naprawdę mocna i widać że forma idzie w górę w sprincie z tego co wiem nie brała udziału szykuje się na jutrzejszy bieg no i oczywiście na 30km. O saarinen się nie wypowiem bo nie wiem w jakiej jest formie może ktoś podpowie? Z góry dziękuję;)
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
jak ma się trasa jutrzejszego biegu do tej z pierwszej części skiathlonu?
pokrywają się?
Kowalczyk: &quot;Ten bieg rozgrywa się na obydwu pętlach z łączonego: i tej łatwiejszej klasycznej, i trudnej - łyżwowej. W porównaniu z biegiem łączonym pętle klasyczne zostały po prostu powiększone, z 3,75 km do 5 km, więc w pewnym momencie zjeżdżamy daleko poniżej stadionu biatlonowego i wracamy.&quot;
godzine temu pobrałem ten typ za 1.70 w sportigbet, gdzie nie ma podatku.
W ogóle w sportingbet są jakieś h2h na igrzyska? jeszcze nie widziałem,zawsze tylko win,ewentualnie top3.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
To rzeczywiście ładny kurs znalazłeś ???? ale tak czysto sportowo jak finka teraz stoi z formą?
w skiathlonie zaprezentowała się znakomicie można rzec, nie dość, że fantastycznie w pierwszej części, na to jednak jakieś tam nadzieję można było mieć, to do tego w drugiej części nie dała się zgubić.
jak dla mnie to był jej najlepszy występ od bardzo dawna.
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Tak sportingbet oferuje h2h na biegi jutro, ale słaba oferta
z tym, że kurs na Kalle 1.70 dalej wisi, także jak ktos chetny to można stawiać ????
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Ło faktycznie,ale to trzeba kliknąć na ofertę zakładów,a ja zawsze klikałem tylko na te obrazki i zawsze mnie rozczarowywał brak h2h.
I jeśli mowa o dobrych betach tam to Weng - Tchekaleva@1,45 chyba takowym jest.
E: Kolega na dole ma sporo racji,najbardziej nie wiadomo gdzie nasypią tej chemii,na zjazdach może być różnie,a skoro może być różnie,to może i faworytce się coś przytrafi,nie wiem czy to z tego powodu czy jakiegoś innego,ale w Betssonie kurs na Marit odbił się od dna i już jest 1,6.
I jeśli kogoś to interesuje to da się zrobić 2.78% surbeta wraz z zakładem w SB h2h Marit - the field.
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Zastanawiam się czy jest sens ruszać cokolwiek jutro po kursach w granicach 1.40-1.50. Wiadomo jakie warunki panują na trasach, śnieg jest miękki i mokry. Kupę roboty będą mieli serwismeni i kto wie jak kto trafi ze smarowaniem. Druga część trasy jest trudniejsza, pod górkę i jeśli ktoś nie trafi ze smarowaniem, to będzie kiszka.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Sołtys ja nigdzie nie widziałem, ale i tak medal zdobędzie ;)

Aino Kaisa Saarinen najlepsza Finka @ 2,70 Bwin
✅
W Unibecie jest tylko @1,75 na Saarinen co jest lekko zaniżone ale tutaj 2,7 to ogromne value. Gram bo Saarinen jest w bardzo dobrej formie. W Toblach co prawda Niskanen była od niej lepsza ale już tutaj w Soczi Saarinen wygląda lepiej, przynajmniej lepiej wyglądała w biegu łączonym gdzie Kerttu miała już dosyć po 7,5 km a jutro mamy 10 km. Trasa wymagająca, trudna. Saarinen ma szanse na medal, co prawda niewielkie ale ma i ta doświadczona zawodniczka na pewno nie zawiedzie.
Zagrałem też wcześniej na wygraną Mariana Bjoergen⛔ oraz Kalla TOP4✅.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
10 km klasykiem pań: Astrid Jacobsen-Anne Kylloenen: Jacobsen @1,80 Sportingbet⛔

Długo się zastanawiałem czy grać coś jeszcze na ten bieg.Tak jak wspominali poprzednicy,dużą rolę odegrają jutro warunki na trasie i to jak przygotowane będą narty.No ale miałem pewną myśl i przelałem ją na tą parę.Punktem wyjścia była dla mnie chęć zagrania przeciwko Kylloenen.Z czwórki Finek ma ona według mnie najmniej stabilną formę,bez względu na dystans i styl.Jej najlepszy występ na dystansie to 3 miejsce na 5 km klasykiem w Toblach.Na 10 km była szósta w Szwajcarii.Ale przeplata te biegi takimi gdzie po prostu jest słaba na dystansie-miejsca 17,15,12,26,16,22 no i 33 już w Soczi.Spłynęła w biegu łączonym,podobnie jak spłynęła na ostatnim etapie TDS.Dla mnie wniosek jest jedne-brak jej wytrzymałości i stabilizacji.Miesiąc temu wygrała mistrzostwa Finlandii klasykiem.Następnie nie wystartowała w Toblach a kolejny bieg to już kompromitacja w Soczi na 15 km.Tam się dzieje coś złego z tą panią.Przy zmianie nart wyglądała na wyczerpaną i w łyżwie straciła mnóstwo uzyskując 47.czas i tracąc około minuty do..Maciuszek i Kubińskiej.Na pewno już tam nie szarpała,wiedząc że bieg przegrany.No ale nie przystoi takiej zawodniczce tak człapać.Będę naprawdę ogromnie zaskoczony jeśli jutro znajdzie się w TOP 10.Wybrałem parę z Astrid,bo ona poniżej pewnego poziomu nie pobiegnie a kurs dużo wyższy niż w parze Niskanen kontra Kylloenen.​
 
Do góry Bottom