>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Złota Piłka 2010

damian1948 32

damian1948

Użytkownik
juz kursy sie zmieniły... z teraz są takie:

Iniesta 1,85
Xavi 2,3
Messi 8

Tez mysle ze dostanie Iniesta, chociazby za bramke dajaca mistrzostwo swiata Hiszpanii...

Moze warto zagrac to za kilka stowek ?
A u jakiego bukmachera można jeszcze zagrać ? ????
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Nie wiem czy po takim kursie opłaca się grać na Iniestę. Co prawda dalej uważam, że to on wygra, ale.. trochę wydaję się to za oczywiste więc może jednak Xavi? Messi chyba raczej nie ma szans, głównie z powodu słabej gry w RPA.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Sorki, że post pod postem, ale nikt nic nie pisał, a kilka dni już minęło od poprzedniej wypowiedzi mojego autorstwa.

Wygrał jednak Messi, no proszę. Przyznam, że tego sie nie spodziewałem. Za wcześnie zacząłem się cieszyć z poprawnego wytypowania zwycięzcy ????
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik

Lionel Messi piłkarzem roku 2010.
Najlepsza jedenastka 2010 roku:
Casillas - Puyol, Pique, Lucio, Maicon - Iniesta, Xavi, Sneijder - Messi, Villa, Ronaldo
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
SKANDAL
Dla mnie wybór jest SKANDALEM. Lionel Messi jest najlepszy na świecie, nie da się tego ukryć, ale czy przyznajemy za to że jest najlepszy czy za osiągnięcia w poprzednim roku ? Bo wydaje mi się że za to drugie, już nie wspomnę że dla mnie Wesley Sneijder powinien zdobyć nagrodę za poprzedni sezon, ale dobra jak pomyślałem Iniesta albo Xavi to spoko w końcu obaj są mistrzami świata, ogólnie to nie wiem co w tym gronie robił Messi który co jak co ale w Argentynie nic nie pokazał ( pewnie odezwą się głosy że nie miał wsparcia w kolegach, szkoda tylko że koledzy strzelali bramki a on nie ) bo powinien być Sneijder.
Dla mnie ten wybór to wielka pomyłka, cenię Messiego, mimo że jestem kibicem Realu i CR7 to uważam i tak Messiego za obecnie najlepszego na świecie ale nie osiągnął on w poprzednim roku nic specjalnego.
Przyznam też, że jeżeli tak jest wybierany piłkarz to mam nadzieję że za rok podobnie będzie kiedy Real znów nic nie wygra ale CR7 zdobędzie w całym sezonie we wszystkich rozgrywkach nawet ponad 60 bramek i będzie najlepszym strzelcem w Europie. Ale za pewne i tak by nie został bo nie da się ukryć też że Barcelona jest inaczej traktowana przez federacje ale to już mnie nie obchodzi...​
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Zgodze się z coolmenem7. Moim zdaniem powinien wygrać Iniesta, no ale cóż... Messi jest najlepszym piłkarzem świata, nie ma co do tego żadnych wątpliwości ale zeszły rok należał do innych graczy. Myśle że zgodzicie się ze mną że Messi niebardzo pokazał się na mundialu, jakby nie patrzeć najważniejszej piłkarskiej imprezie świata.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja też jestem trochę zniesmaczony nagrodą dla Messiego.Nie ulega wątpliwości, że jest najlepszym graczem na świecie, ale w 2010 lepiej prezentował się od niego Xavi.I tutaj optowałem za nim bo wątpię aby miał szansę wygrać to trofeum, a jak wiem zawodnikiem jest kapitalnym, już dziś historią Barcelony [ pobił rekord występów, ma ponad 550 ], na pewno na Świecie też go nie zapomną.

Co do jedenastki to denerwuję mnie ta ciągła nominacja dla Cassilasa.Mimo, że uważam go za najlepszego na Świecie to po raz kolejny prawie nic nie wygrał [ ok, MŚ, ale znów liga, LM, CdR nie zdobyta ] i nie wiem z czego to wynika, ale sądzę, że można było lepiej wybrać - nie wiem, Cezar z Interu.
Kolejna sprawa to brak jakiegoś gracza Bayernu.Przede wszystkim razi mnie szeroko brak Bastiana - w 2010 pokazał takiej umiejętności, które pozwoliły mu stać się liderem Bayernu oraz Reprezentacji.Jeszcze generalnie można Robbena pod to podciągnąć, ale jeśli już miałbym wybierać to raczej Niemiec powinien się znaleźć.

Graty dla Messiego.
 
Baqu 745,2K

Baqu

Forum VIP
SKANDAL

Dla mnie wybór jest SKANDALEM. Lionel Messi jest najlepszy na świecie, nie da się tego ukryć, ale czy przyznajemy za to że jest najlepszy czy za osiągnięcia w poprzednim roku ? Bo wydaje mi się że za to drugie, już nie wspomnę że dla mnie Wesley Sneijder powinien zdobyć nagrodę za poprzedni sezon, ale dobra jak pomyślałem Iniesta albo Xavi to spoko w końcu obaj są mistrzami świata, ogólnie to nie wiem co w tym gronie robił Messi który co jak co ale w Argentynie nic nie pokazał ( pewnie odezwą się głosy że nie miał wsparcia w kolegach, szkoda tylko że koledzy strzelali bramki a on nie ) bo powinien być Sneijder.

Dla mnie ten wybór to wielka pomyłka, cenię Messiego, mimo że jestem kibicem Realu i CR7 to uważam i tak Messiego za obecnie najlepszego na świecie ale nie osiągnął on w poprzednim roku nic specjalnego.
Przyznam też, że jeżeli tak jest wybierany piłkarz to mam nadzieję że za rok podobnie będzie kiedy Real znów nic nie wygra ale CR7 zdobędzie w całym sezonie we wszystkich rozgrywkach nawet ponad 60 bramek i będzie najlepszym strzelcem w Europie. Ale za pewne i tak by nie został bo nie da się ukryć też że Barcelona jest inaczej traktowana przez federacje ale to już mnie nie obchodzi...​
coolmen7 - musisz sobie zadać jedno najważniejsze pytanie, czy to jest nagroda dla piłkarza, który zdobył najwięcej trofeów w sezonie czy dla najlepszego zawodnika sportowo ? jeżeli zakładasz to pierwsze, gdyż z tego co piszesz tak wynika, to faktycznie jest to skandal... jednak jeżeli popatrzysz na to pod względem najlepszej formy przez cały sezon to bezapelacyjnie w cuglach wygrywa Messi, który miażdżył na wiosnę, dominował na jesieni a na MŚ po prostu dobrze grał. Dla mnie każdy z tych zawodników zasługuje na wygraną, aczkolwiek uważam, że akurat Inieście ona nie powinna przypaść.

pozdr,
Baqu
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
coolmen7 - musisz sobie zadać jedno najważniejsze pytanie, czy to jest nagroda dla piłkarza, który zdobył najwięcej trofeów w sezonie czy dla najlepszego zawodnika sportowo ? jeżeli zakładasz to pierwsze, gdyż z tego co piszesz tak wynika, to faktycznie jest to skandal... jednak jeżeli popatrzysz na to pod względem najlepszej formy przez cały sezon to bezapelacyjnie w cuglach wygrywa Messi, który miażdżył na wiosnę, dominował na jesieni a na MŚ po prostu dobrze grał. Dla mnie każdy z tych zawodników zasługuje na wygraną, aczkolwiek uważam, że akurat Inieście ona nie powinna przypaść.
pozdr,
Baqu
Ale spójrzmy teraz na to: Cannavaro został wybrany najlepszym za 2006 rok, czy zasłużył ? Wygrał Mistrzostwa Świata i to wszystko wtedy w tamtym roku bo Real nie zdobył mistrzostwa. Czyli wtedy czym się kierowano wybierając jego ? W takim razie czym się kierowano w tym roku w stosunku do tamtego wyboru ?
PS. Przyznam że dla mnie jest to taki skandal jak w Mam Talent... dziwne porównanie ale taka prawda, teraz głosowano na Messiego bo po prostu jest to spoko chłopak , genialny piłkarz, niestety u którego jednej wady nikt nie dostrzegł - nie potrafi grać kapitalnie w reprezentacji...
W Mam Talent ludzie wiedzieli że Bednarek zasługuje na wygraną, ale głosowali na małą dziewczynkę która wzięła wszystkich na litość.
Gratki dla Messiego, jest najlepszy na świecie, póki co jeszcze bo wiadomo CR7 nie śpi jak widzimy... ????
 
Baqu 745,2K

Baqu

Forum VIP
coolmen7 ja Ci nie bede pisał analiz o każdym poprzednim roku kto wygrał i dlaczego, nie bądzmy smieszni ???? ani to czas ani miejsce, poza tym ja nie mam możliwości głosowania, także pytaj tych, którzy go wybrali :) pisałem Ci o tym roku i napisałem konkrety. Moim zdaniem każdy wybór między Xavim a Messim byłby dobrym wyborem, nie będę polemizował, któremu się bardziej należało, gdyż to walka na nieskończone argumenty, każdy ma swoją opinię i zapewne się go nie przekona. Napisałeś, że skandal - może dla Ciebie, ja napisałem, że dla mnie na pewno nie, tym bardziej, że makaronowy dziennik niby ujawnił wcześniej zwycięzcę... zaraz się teorie spiskowe pojawią, że gazeta ujawniła więc dlatego Iniesta nie został wybrany :razz:

pozdr,
Baqu
 
dudee7 0

dudee7

Użytkownik
Ale spójrzmy teraz na to: Cannavaro został wybrany najlepszym za 2006 rok, czy zasłużył ? Wygrał Mistrzostwa Świata i to wszystko wtedy w tamtym roku bo Real nie zdobył mistrzostwa. Czyli wtedy czym się kierowano wybierając jego ? W takim razie czym się kierowano w tym roku w stosunku do tamtego wyboru ?
Cannavaro zdobył mistrzostwo Włoch z Juventusem, które im odebrano. Dopiero po Mundialu przeszedł do Realu.

Dla mnie decyzja jest dziwna, sam skład pierwszej 3 był dla mnie zaskoczeniem.

Według mnie powinien wygrać Forlan, który doprowadzil przeciętne Atletico do wygrania LE (w finale strzelił 2 bramki), zdobył tytuł króla strzelców MŚ, doprowadził przeciętny Urugwaj do półfinału MŚ i został najlepszym piłkarzem mundialu.

A Messi zaprezentował się fatalnie, nie potrafil strzelić bramki na mundialu, pociągnąć drużyny od najlepszego piłkarza się wymaga.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
który zdobył najwięcej trofeów w sezonie czy dla najlepszego zawodnika sportowo ?
A kto powiedział, że Messi w 2010 roku był najlepszy ? W ogóle kto powiedział, że Messi jest aktualnie najlepszym piłkarzem na świecie ? Równie dobrze, może to być Cristiano Ronaldo.
Więc skoro Messi nie sięgnął po żadne trofeum to na czym opierać teorię, że on jest najlepszym zawodnikiem roku 2010. Tym, że strzelił kilka goli firmie Xerez czy jakiemuś Deportivo w podwórkowej lidze ?
Taka bramka Iniesty w 120 minucie w finale MŚ jest tysiąc razy bardziej wartościowa niż 15 bramek Messiego w La Liga.
Więc w teorii czym się różni Messi z 2010 roku od przykładowo Ronaldo ? Bo idąc tym tokiem myślenia, zaraz dojdziemy do stwierdzenia, że piłkarz roku to ten który w La Liga strzeli więcej bramek.
Wesley czy tak jak wyżej dobrze opisany przez Dudee7 Forlan bardziej zasługuje na piłkarza roku 2010. To on ciągnął Urugwaj do 4 miejsca na MŚ, Atletico wygrywa LE itp.
Messi na najważniejszej imprezie piłkarskiej strzelił zero bramek. Więc czym jest ten jego fenomen ? Bramki z Majorką ?
 
G 10

goldy

Użytkownik
Jak puścicie sobie jakiś meczyk w którym gra Messi to zobaczycie dlaczego wygrał nagrodę ???? Wygrał bo jest obecnie najlepszym piłkarzem. Wreszcie ta nagroda powędrowała w ręce naprawdę najlepszego piłkarza a nie tego, który zdobył najwięcej trofeum. Messi to geniusz, każdy kto widział jego gre musi się zgodzić, choć niektórzy na siłę wmawiają sobie że Messi &quot;wcale nie taki dobry..&quot;
 
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
Jak puścicie sobie jakiś meczyk w którym gra Messi to zobaczycie dlaczego wygrał nagrodę ???? Wygrał bo jest obecnie najlepszym piłkarzem. Wreszcie ta nagroda powędrowała w ręce naprawdę najlepszego piłkarza a nie tego, który zdobył najwięcej trofeum. Messi to geniusz, każdy kto widział jego gre musi się zgodzić, choć niektórzy na siłę wmawiają sobie że Messi &quot;wcale nie taki dobry..&quot;
Może w ogóle dajmy Messiemu złotą piłkę za następne 10 lat i już.

Laureaci złotej piłki:

2020 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2019 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2018 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2017 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2016 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2015 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2014 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2013 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2012 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2011 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2010 Messi

Może jeszcze zabierzemy nagrody z poprzednich lat Ronaldo i Kaka i też damy je Messiemu?

Wybór Messiego to jest największa żenada roku!!!!

Za co dostał tą nagrodę? Za to, że biegał sobie pomiędzy stojącymi jak kołki obrońcami Malagi i Osasuny? Biegał tak sobie, bo ci pseudo obrońcy się go bali, bo ludzie wszędzie mówią Messi to Messi tamto, Messi bla bla bla. I jak widzieli Messiego to uciekali i dawali mu pełno miejsca na boisku. A co się stało gdy przyszło Messiemu zmierzyć się z prawdziwymi obrońcami? Nie mówię, że mecze z Getafe czy Espanolem nie są ważne, bo dają punkty potrzebne do mistrzostwa kraju, ale jak Messi zagrał w najważniejszych meczach sezonu? Niby Cristiano nie potrafi grac w ważnych meczach, ale spójrzmy co zrobił Messi. 1. dwu mecz z Interem w 1/2 LM. Messi nie wykonuje ani jednego udanego dryblingu, nie stwarza żadnego zagrożenia dla bramki Interu. Jedyne co zrobił Messi w ciągu 180 minut z Interem to wyładował swoją złość spowodowaną swoją nieporadnością na Maiconie, któremu wybił zęby.I to jedyna rzecz, którą można zapamiętać z 180 minutowego występu Messiego z Interem, przemoc wobec rywala. Brawo Messi. 2. MŚ w RPA, ponownie, gdzie był Messi? Był na boisku? Sorry nie widziałem go, nie zagrał nic co zasługiwało by na uwagę. Messi zawiódł na całej linii.Argentyna ledwo wyszła ze słabiutkiej grupy, a potem została zmiażdżona przez Niemców. Jaki z tego wniosek? Messi gdy na niego najbardziej liczono, zawiódł najbardziej. 2010 roku pokazał to idealnie i tylko ślepiec mógł tego nie zauważyć.

Jaki jest wniosek, z przyznania nagrody Messiemu? Złota piłka jest g***o warta. W ubiegłych lata tą nagrodę otrzymywał zawodnik ze zwycięzcy CL, lub w roku rozgrywania MŚ, reprezentantowi mistrzów świata. W ty roku dostał ja zawodnik, który odpadł w 1/2 CL i razem z reprezentacją skompromitował się na MŚ, a sam w najważniejszych meczach zawiódł.

Jeśli ktoś uważa, że Messi słusznie otrzymał tą nagrodę, to na prawdę współczuję ślepego zapatrzenia w małego sterydziarza.
 
mythic 10

mythic

Użytkownik
Jak dla mnie nagroda dla Messiego nie jest żadnym zaskoczeniem. Nie można patrzeć na przyznanie złotej piłki tylko przez pryzmat MŚ... Patrząc na cały sezon on naprawdę zasłużył na tą nagrodę. Nie licząc meczów MŚ, każdy mecz Messiego to majstersztyk, łatwość czytania gry, rozgrywania, zdobywania goli to coś pięknego. Ktoś &quot;up&quot; pisał że jeżeli Messi zasłużył na nagrodę to równie dobrze mógł by dostać ją Rondalo, zgodzę się ze Krystyna jest genialnym graczem, ale nie ma tego czego &quot;czegoś&quot; co ma Leo. Messi ma wrodzoną lekkość gry i jak dla mnie jest najlepszym piłkarzem w historii i nie zdziwię się jak otrzyma nagrodę za rok 2011 ale czas pokaże.

PS0 Łukaszx- nie rozumiem Twojej nienawiści do Leo. Zasłużył na to swoją gra PRZEZ CAŁY SEZON a nie tylko jak liczysz mundial i LM(Leo Messi Najlepszy strzelec Ligi Mistrzów, z dorobkiem 8. goli)
Królem mundialu był Forlan.
LM Diego Milito/ Arjen Robben?
Ligi krajowe Messi

PS 0,5
Mi się nie podoba że Komorowskie zero jest prezydentem, a PO ma większość w rządzie i nie wiem czym byli zaślepieni Polacy wybierając ich. (nie jestem za Kaczorem ani Pis-em)


PS1 nie ma co się spinać kilka złotych parę osób wtopiło, kilka wygrało jest równowaga;]

PS2 Ten jak mu tam Bednarek w &quot;mam talent&quot; to za co miał niby wygrać? Pobujał się i zaśpiewał piosenkę Boba... ofc nie popieram wygranej &quot;małej&quot; ale niech ma xD
 
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
naprawdę jak czytam takie wpisy jak SZAKALA czy Łukaszx to zgadzam się z twierdzeniem, że tylko głupota jest większa od wszechświata.
roślinki, czy naprawdę nie potraficie spojrzeć na kogoś obiektywnie? co miał zrobić Messi jak Maradona zrobił z Argentyny burdel praktycznie bez lini obrony i z żałosną pomocą? widziałeś jak wyglądały mecze Argentyny gdzie Messi zamiast grać tam gdzie powinien musiał cały czas cofać się po piłkę do środka boiska lub nawet na swoją połowę żeby ją rozegrać(co powinni zrobić pomocnicy), lub też czy zaobserwowałeś w swojej nieskończonej mądrości ile bramek tejże Argentyny padło po akcjach Messiego?
druga sprawa, wspominasz półfinał CL z Interem, który wygrał Inter poprzez zastosowanie antyfutbolu, a dlaczego nie wspomnisz o wcześniejszym meczu z Arsenalem gdzie Messi zniszczył obronę 3 drużyny ligi angielskiej uznawanej za najlepszą na świecie? ;) &quot;Messi gdy na niego najbardziej liczono, zawiódł najbardziej.&quot; - przytoczyłeś 3 mecze, a zapomniałeś o pozostałych 40 czy 50 w których błyszczał i strzelił 47 bramek w sezonie, został królem strzelców ligi hiszpańskiej i ligi mistrzów ;)

też uważam, że piłkę powinien dostać ktoś z dwójki Iniesta-Xavi, ale pisanie takich pierdół jak wy tam piszecie jest po prostu głupotą ;)
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Skoro mówimy już o obiektywizmie to spójrz na dokonania Forlana. Co prawda Atletico Madryt nie ma takiej paki jak Barcelona, ale Forlan zdołał strzelić 18 bramek. O LE już nie wspomnę. A na MŚ został królem strzelców, ciągnął Urugwaj cały czas i z Niemcami Urugwaj stoczył zacięty pojedynek w meczu o 3 miejsce i nie dostali czwórki jak Argentyna.
I już mi nie pisz proszę takich głupot, że Maradona to i tamto. Jeszcze napisz, że Argentyna powinna grać na Messiego, a przeciwnicy powinni padać przed nim na kolana.
Widziałem MŚ i te rajdy Messiego wcale tak pięknie nie wyglądały jak w La Liga.
A to, że Barca zniszczyła Arsenal to było do przewidzenia, jak Arsenal miał masę kontuzji.
http://forum.bukmacherskie.com/f44/liga-mistrzow-1-4-finalu-rewanze-6-7-kwiecien-43583.html#post1557527
A Inter nie grał antyfutbolu, tylko był po prostu zmuszony do takiej taktyki przez:

Do tego miał korzystny bilans bramkowy i musiał go bronić w 10.
Zresztą co tu dyskutować, na pewno wybór dość kontrowersyjny, ale to co się stało już się nie odstanie. Jedni się z tym będą zgadzać, drudzy nie (jak ja).
Według mnie w roku gdy raz na 4 lata przypada najważniejsza impreza piłkarska świata, ktoś kto strzela zero bramek nie powinien zostać wybrany piłkarzem roku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
AKA SHAKAL nic dodać nic ująć, jeżeli Forlan był w stanie pociągnąć Urugwaj do wygrywania meczy zostając przy tym królem strzelców to Messi powinien to samo zrobić tym bardziej że miał lepszą ekipę na pewno. Z resztą czekałem na takie komentarze że to przez Argentyny skład Messi nic nie pokazał na Mundialu, szkoda tylko że nawet tej bramki jednej nie strzelił...
Mythic a jeżeli już mówimy o patrzeniu na cały poprzedni sezon to chyba nie masz wątpliwości że Messi , Xavi i Iniesta nawet nie zasługują na wygraną tylko Wesley Sneijder który poprowadził Inter do potrójnej korony i drugiego miejsca na Mistrzostwach Świata. A Liga krajowa to nie wszystko tym bardziej że PD jest gorsza od Premiership... A to że strzelił najwięcej bramek to dostał złotego buta i tyle w temacie.
Tu nie ma się co kłócić, po prostu wybór dla mnie jest małym skandalem, już sam nie wiem na co patrzą wybierający. Krótko: MESSI W TYM ROKU NIE ZASŁUŻYŁ, ale trudno niech ma bo za ten rok zdobędzie kto inny...
 
Do góry Bottom