>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Złota Piłka 2010

kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Wybór dość zaskakujący. Brano pod uwagę chyba sezon jeszcze gry Messiego w Barcelonie przed finałami w RPA. Jeśli patrzeć pod kątem MŚ to wielu zawodników zostawiła Messiego w tyle i im sie powinna bardziej należeć nagroda jak chocby wspomniany Forlan, T. Muller.

Ale spokojnie, za rok wszystkich pogodzi C. Ronaldo , który jest teraz w bardzo dobrej formie, co udowadnia golem niemal w każdym meczu ligi hiszpańskiej i mając 23 bramki w tyle zostawia &quot; króla futbolu&quot; Messiego.
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Wg mnie nagrody na pewno nie powinien dostac Iniesta. Przez dluga czesc roku leczyl kontuzje. Sezon 2009/2010 mial przecietny. Podejrzewam, ze gdyby nie gol w finale to nie byloby go w trojce. Z reszta dla mnie wystepy w MŚ nie sa zadna miarodajna ocena pilkarza. Juz od dekady jest to nudny turniej przemeczonych zawodnikow. Ja swoj glos rowniez oddalbym na Messiego. Xavi dla mnie jest minimalnie drugi, bo ma mniejszy wplyw na gre Barcy niz Leo.
 
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
Ale spokojnie, za rok wszystkich pogodzi C. Ronaldo , który jest teraz w bardzo dobrej formie, co udowadnia golem niemal w każdym meczu ligi hiszpańskiej i mając 23 bramki w tyle zostawia &quot; króla futbolu&quot; Messiego.
tom się dawno tak nie uśmiał :browar565:???? żeby wygrać musiałby cokolwiek zdobyć, a na to nie ma szans ;)
 
bludek 367

bludek

Użytkownik
tom się dawno tak nie uśmiał :browar565:???? żeby wygrać musiałby cokolwiek zdobyć, a na to nie ma szans ;)
Nie pozostaje nic innego jak napisać do któregoś z bukmacherów (np. betsafe lub tobet) prośbę o wystawienie zakładu: &quot;Real Madryt nie zdobędzie żadnego z wymienionych trofeów (Mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Hiszpanii, LM)&quot;. Później możesz to grubo zagrać.

Nie dosyć, że się dobrze uśmiałeś to jeszcze możesz dobrze zarobić :cool: .
 
Baqu 745,2K

Baqu

Forum VIP
Już kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu zdobywcy Złotej Piłki FIFA do informacji publicznej zostały podane szczegóły głosowania. Wiemy dokładnie kto oddał głos na jakiego piłkarza.

Iker Casillas, kapitan Hiszpanii, nie wytypował Messiego, a Cristiano Ronaldo umieścił dopiero na trzecim miejscu. Oddał swoje głosy w kolejności: Robben, Sneijder, Cristiano. Michał Żewłakow, kapitan Polski, zaś w kolejności: Messi, Casillas, Xavi. Cristiano Ronaldo zaskoczył typując na pierwszej pozycji Xaviego, na drugim miejscu umieścił Casillasa, a na trzeciem Sneijdera. Nie wskazał zaś Messiego...
http://www.fcbarca.com/index2.php?goto=kom&amp;amp;news=35012
 
damian1948 32

damian1948

Użytkownik
Może w ogóle dajmy Messiemu złotą piłkę za następne 10 lat i już.
Laureaci złotej piłki:
2020 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2019 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2018 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2017 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2016 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2015 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2014 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2013 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2012 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2011 Messi (data przyznania nagrody 2010)
2010 Messi
Może jeszcze zabierzemy nagrody z poprzednich lat Ronaldo i Kaka i też damy je Messiemu?
Wybór Messiego to jest największa żenada roku!!!!
Za co dostał tą nagrodę? Za to, że biegał sobie pomiędzy stojącymi jak kołki obrońcami Malagi i Osasuny? Biegał tak sobie, bo ci pseudo obrońcy się go bali, bo ludzie wszędzie mówią Messi to Messi tamto, Messi bla bla bla. I jak widzieli Messiego to uciekali i dawali mu pełno miejsca na boisku. A co się stało gdy przyszło Messiemu zmierzyć się z prawdziwymi obrońcami? Nie mówię, że mecze z Getafe czy Espanolem nie są ważne, bo dają punkty potrzebne do mistrzostwa kraju, ale jak Messi zagrał w najważniejszych meczach sezonu? Niby Cristiano nie potrafi grac w ważnych meczach, ale spójrzmy co zrobił Messi. 1. dwu mecz z Interem w 1/2 LM. Messi nie wykonuje ani jednego udanego dryblingu, nie stwarza żadnego zagrożenia dla bramki Interu. Jedyne co zrobił Messi w ciągu 180 minut z Interem to wyładował swoją złość spowodowaną swoją nieporadnością na Maiconie, któremu wybił zęby.I to jedyna rzecz, którą można zapamiętać z 180 minutowego występu Messiego z Interem, przemoc wobec rywala. Brawo Messi. 2. MŚ w RPA, ponownie, gdzie był Messi? Był na boisku? Sorry nie widziałem go, nie zagrał nic co zasługiwało by na uwagę. Messi zawiódł na całej linii.Argentyna ledwo wyszła ze słabiutkiej grupy, a potem została zmiażdżona przez Niemców. Jaki z tego wniosek? Messi gdy na niego najbardziej liczono, zawiódł najbardziej. 2010 roku pokazał to idealnie i tylko ślepiec mógł tego nie zauważyć.
Jaki jest wniosek, z przyznania nagrody Messiemu? Złota piłka jest g***o warta. W ubiegłych lata tą nagrodę otrzymywał zawodnik ze zwycięzcy CL, lub w roku rozgrywania MŚ, reprezentantowi mistrzów świata. W ty roku dostał ja zawodnik, który odpadł w 1/2 CL i razem z reprezentacją skompromitował się na MŚ, a sam w najważniejszych meczach zawiódł.
Jeśli ktoś uważa, że Messi słusznie otrzymał tą nagrodę, to na prawdę współczuję ślepego zapatrzenia w małego sterydziarza.
Haha ;] Żałosny jesteś. On w każdym meczu gra dobrze. Ronaldo w najważniejszych meczach zawodzi nie on.
Zobacz sobie urywki spotkań z MŚ co robił Messi.. Sam meczu nie wygra na takim turnieju..
Gra na bardzo dobrym poziomie już kupe czasu bez kontuzji, w każdym meczu walczy. Biega za piłką a nie czeka na nią jak większość zawodników.
Jak dla mnie najlepszy piłkarz na świecie obecnie. I zdania nie zmienie.
 
Baqu 745,2K

Baqu

Forum VIP
Między Bogiem a prawdą: tak, Messi naprawdę był NAJLEPSZY

Leo Messi został wybrany najlepszym piłkarzem w 2010 roku, co jest zaskakujące podwójnie. Primo - przecieki sugerowały triumf Iniesty. Secundo - dla Argentyńczyka był to rok, w którym przeżył rozczarowanie w dwóch najważniejszych rozgrywkach (mistrzostwa świata, Liga Mistrzów). Ale z zawodnikiem Barcelony wszyscy mają problem: on tak bardzo odstaje od całej reszty piłkarskiego świata, jest tak zjawiskowy i niepowtarzalny, jest tak bezdyskusyjnie genialny, że trudno przy wyborze brać pod uwagę jedynie wzniesione puchary. Chodzi w innej wadze, gra w swojej lidze. Jest Messi i reszta świata.

Puchary... Wielu z was twierdzi, że zwyciężyć powinien Sneijder - nawet nam od czasu do czasu taka myśl przechodzi przez głowę. Ale przecież gdyby po prostu na sucho zliczać wyniki, przyznawać punkty za konkretne trofea, to &quot;Złota Piłka&quot; zaraz przepoczwarzyłaby się w jakiś ranking IFFHS, czy innych statystycznych oszołomów. W jednej rubryce coś by dodano, w innej odjęto, potem przemnożono przez odpowiedni współczynnik i okazałoby się... że najlepszym trenerem świata był Arsene Wenger.

&quot;Złotej Piłki&quot; nie przyznaje się według matematycznych wzorów, tylko na podstawie głosowania dziennikarzy, selekcjonerów i kapitanów reprezentacji z całego świata. Nikt im nie powiedział - głosujcie na tego, który najwięcej wygrał, zgodnie z punktacją: mistrzostwo świata 10 punktów, finał mistrzostw świata 7 punktów, Liga Mistrzów 8 punktów, finał Ligi Mistrzów 5 punktów itd. Gdyby tak to miało wyglądać, to po co w ogóle ankiety, po co głosowanie? Wystarczyłby sprawny matematyk, np. Paweł Mogielnicki z 90minut.pl (pozdrawiamy). W całej zabawie chodzi przecież o wskazanie najlepszego, a nie najbardziej utytułowanego zawodnika.

Nie wiadomo, czy to urok &quot;Złotej Piłki&quot;, czy jej przekleństwo, ale głosują w tym plebiscycie żywi ludzie - mądrzy, głupi, naiwni, zblazowani, zafascynowani. Normalni. I oni uznali - pieprzyć puchary, najlepszy był Messi!

Bo tak Bogiem a prawdą - tak, był najlepszy. Jest najlepszy. Od stycznia strzelił tyle goli, ile wielu zawodników zdobywa przez całą karierę. Pamiętacie jak w marcu w ciągu dwóch tygodni rozegrał cztery spotkania i trafił w nich do siatki dziesięć razy? Albo jak potem w kwietniu cztery razy pokonał golkipera Arsenalu Londyn? To były te chwile geniuszu, do którego Sneijder nigdy się nie zbliży, chociażby zdobył wszystkie medale świata. Lekkości, z jaką Messi potrafi dokonać niemożliwego nie da się objąć statystycznymi ramami. Mamy szczęście obserwować piłkarza z innej planety, chociaż dziennikarskie dinozaury powiedzą nam, że Argentyńczyk nie umowa się do bohaterów sprzed trzydziestu czy czterdziestu lat (typowe idealizowanie przeszłości).

Triumf Messiego stwarza tylko jeden poważny problem. Skoro nie liczą się osiągnięcia z danego roku, a jedynie to, kto po prostu najlepiej gra, to Argentyńczyk - o ile nikt nie połamie mu nóg - wygra następne sześć czy siedem &quot;Złotych Piłek&quot;.


za weszło​
 
lukaszx 43

lukaszx

Użytkownik
Haha ;] Żałosny jesteś. On w każdym meczu gra dobrze. Ronaldo w najważniejszych meczach zawodzi nie on.
Zobacz sobie urywki spotkań z MŚ co robił Messi.. Sam meczu nie wygra na takim turnieju..
Gra na bardzo dobrym poziomie już kupe czasu bez kontuzji, w każdym meczu walczy. Biega za piłką a nie czeka na nią jak większość zawodników.
Jak dla mnie najlepszy piłkarz na świecie obecnie. I zdania nie zmienie.
Ty jesteś żałosny. Jak każdy fan Messiego umiesz rzucać tylko śmiesznymi, utartymi frazesami, że Ronaldo to jest słaby i nie umie grać w wielkich meczach, a a Messi to bóg. A ja ci podaje FAKTY!!!! W tym roku Messi w najważniejszych meczach zagrał jak jakaś panienka. Tak jak pisałem przez 180 minut meczu z Interem Messi był kompletnie bezradny, 0 dryblingów, 0 strzałów, tylko 100% agresji wobec rywala. Na MŚ też 0 bramek. Nie można zarzucić Argentynie, że nie umiała strzelić gola, bo w 4 meczach strzeliła ich 7, tylko jakoś biedak Messi nie umiał pokonać bramkarza rywala. Podsumowanie jest tylko jedno: W ważnych meczach Messi zawiódł i to jest niepodważalny fakt!!!!
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
tom się dawno tak nie uśmiał :browar565:???? żeby wygrać musiałby cokolwiek zdobyć, a na to nie ma szans ;)
Jeżeli w poprzednim roku Barcelona nic wielkiego nie zdobyła a Messi ma złotą piłkę to w takim wypadku Real też nic nie zdobywa ale Ronaldo strzela 60 bramek i mam nadzieję że będą takie same kryteria wybierania i Ronaldo zdobędzie złotą piłkę w końcu jest najlepszy na świecie ale niestety nie ma odpowiedniej drużyny, tak w tym roku było, Messi jest najlepszy na świecie ale swojej drużyny narodowej oraz Barcelony nie poprowadził do sukcesów lecz złotą piłkę zdobył, ciekawe czy przyznają Ronaldo tak samo bo idzie na rekord i jak nie złapie kontuzji oraz utrzyma formę to 60 bramek stuknie minimum...
 
grzesiek3 114

grzesiek3

Użytkownik
Panowie dyskusji o wyższości C. Ronaldo nad Leo Messim i odwrotnie akurat w tym miejscu całkowicie nie rozumiem, bo z tego co wiem to o pierwsze miejsce oni bezpośrednio się nie bili. Wracając do laureata ja całkowicie tego wyboru nie rozumiem. Od początku typowałem Snejidera, a argumenty padały w tej dyskusji wielokrotnie. Nie neguję klasy Leo, ale wybaczcie ja za wartości artystyczne Złotej Piłki bym mu nie przyznał. Dla mnie ważniejsza jest brutalna matematyka podlicząca nowe trofea zdobyte w danym sezonie.
Przytoczę jeszcze link do felietonu Steca (ciekawe spojrzenie na plebiscyt) i punktacji jaką przyznawali poszczególni jurorzy:
http://rafalstec.blox.pl/2010/12/Dobrzy-zli-brzydcy-czyli-kleska-Sneijdera.html
http://www.fifa.com/mm/document/classic/awards/01/36/25/40/ballondor_award_men_player_finalx.pdf
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
Baqu w zupełności się z Tobą zgadzam.
Wadą tego plebiscytu jest brak kryteriów według których jest wybierany najlepszy piłkarz. Jeden woli brunetki, drugi blondynki. I tak właśnie jest w tym głosowaniu. Rozkładając umiejętności zawodników na poszczególne składniki: strzał, szybkość, gra głową itd. a potem sumując wyniki to dla mnie np. C. Ronaldo jest lepszym zawodnikiem niż Messi. Ale tu jest haczyk, bo Messi ma Barcelonę, czyli Inieste, Xaviego i resztę. Messie dostał złota piłkę bo jest zawodnikiem genialnym a do tego gra w Barcelonie a wiadomo jak teraz działa na wszystkich &quot;Barcelona&quot;, chociaż wygrała tylko ligę.
Zgadzam się w 100% że jeśli wszystko bedzie się dalej tak toczyło czy Barcelona będzie tak grała a Messi nie złamie nogi to może przywłaszczyć sobie ta nagrodę na kolejne kilka lat (oby tak nie było).
Ja osobiście zagłosował bym na Sneijdera &gt; Forlana, bo oni nie mieli wcale mniejszego wpływu na grę swoich zespołów a do tego wywalczyli więcej w tamtym roku niż Argentyńczyk. A że ta nagroda nie jest przyznawana zawodnikowi strzelającemu najwięcej ładnych bramek przekonaliśmy się w poprzednich latach (np. Cannavaro).
 
Baqu 745,2K

Baqu

Forum VIP
dokładnie Los.Blancos...

nie wiem czy szykuje nam się kolejna afera ale...

Minęły 24 godziny od zdobycia Złotej Piłki przez Leo Messiego, jednak wciąż nie ustają spekulacje. Gustavo Cabrera dolał oliwy do ognia mówiąc, iż &quot;FIFA źle policzyła głosy&quot;.

Kapitan reprezentacji Gwatemali, Gustavo Cabrera w programie &#39;Al Primer Toc&#39; na antenie RAC-1 oświadczył, że FIFA źle policzyła głosy. Wyznał, że w głosowaniu swój głos oddał na Xaviego Hernándeza, a nie na Xabiego Alonso jak zarejestrowano w oficjalnych wynikach. Już teraz docieka się ile było takich pomyłek...
▶ http://www.fcbarca.com/index2.php?goto=kom&amp;amp;news=35024
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
Jednak trzeba przyznać że finałowej trójki ciężko jest wybrać zwycięzce. Ja chciał bym żeby dostał Iniesta ale patrząc obiektywnie to prawdę powiedział o nim Mourinho. Nie zasługuję na ta nagrodę bo przez poł roku nie grał z powodu kontuzji a jedyne czym zabłysnoł to bramka w finale MŚ. W finałowej trójce ogłosił bym remis, i dał każdemu po piłce(do metalu) ???? Ale nie ma co, powstał mały skandal.
 
Do góry Bottom