>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie - Rio de Janeiro - ogólna dyskusja

Status
Zamknięty.
R 0

rossi8

Użytkownik
Ja z takim pytaniem orientuje sie ktoś czy jest jakaś szansa na zwrot w zdarzeniu gdzie A Muller została zdyskwalifikowana juz po zakończonej konkurencji tj maratonie w pływaniu na 10 km gdzie zakład do momentu dyskwalifikacji był wygrany
 
tsigalko 356

tsigalko

Użytkownik
Igrzyska Olimpijskie w Londynie zakończyły się blamażem polskiej reprezentacji, która zdobyła 10 medali, z czego tylko dwa złote. Tak fatalnego występu nie było od Igrzysk w Melbourne 56 lat temu. Jakby tego było mało, okazuje się, że w przeliczeniu na medale jeden kosztował nas ponad 60 milionów złotych. Trochę dużo jak na chwilę radości.
Ciekawe jak wyjdzie w tym roku.
Polskie złote wioślarki mówiły, że 300 dni w roku są poza domem w cyklu trening-jedzenie-spanie, zdala od rodziny itd. no ale OK, zdobyły medal to się opłaciło, ale jest tysiąc innych lekkoatletów, którzy tylko trenują i biorą kasę
 
macio106 117,7K

macio106

Znawca - MMA
Dzis podczas ceremonii zamknięcia IO w Rio de Janeiro komentatorzy powiedzieli że w Tokio 2020 będzie kilka nowych dyscyplin m.in surfing, deskorolka, wspinaczka. Powiedzieli oni również że w przyszłości być może e-sport będzie można dołączyć do IO.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jak to jest? Jakieś sporty muszą usunąć z igrzysk? żeby dopisać nowe?
Były jakieś limity odnośnie liczby dyscyplin i liczby sportowców na igrzyskach.
Co do Tokio to:
O włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 walczyły takie dyscypliny jak squash, kręgle, wushu, sumo, korfball, futbol amerykański, przeciąganie liny, baseball, softball, karate, surfing, jazda na deskorolce oraz wspinaczka sportowa (...)
Ze wstępnej weryfikacji dyscyplin, które mają szanse pojawić się na igrzyskach w stolicy kraju Kwitnącej Wiśni zwycięsko wyszły: baseball softball karate, surfing, jazda na deskorolce i wspinaczka sportowa.
Źródło

Nowe sporty to zazwyczaj takie, które są popularne lub za którymi idzie kasa. Z tego powodu ledwo się uchowały zapasy, bo chcieli je skasować. Jak dla mnie np. golf na igrzyskach jest totalna pomyłką. Chcą niby uatrakcyjnić dyscypliny, a nudniejszą ciężko znaleźć.

Co do e-sportu to kiedyś była taka zasada, że dyscypliną olimpijską były takie, w których sukces jest zależny tylko od siły mięśni. Dlatego nigdy nie było żadnych samochodów czy samolotów. Teraz jednak liczy się kasa, a e-sport się bardzo mocno rozwija. Ale to pewnie jest kwestia kilkunastu-kilkudziesięciu lat.
 
Z 582K
Olimpiada pokazala jaki jest stan naszego sportu.11 medali to wynik bardzo slaby.Za komuny 20 to byla norma.Kilka dyscyplin jak =judo,strzelectwo,zapasy ,szermierka itd to unas dno
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Olimpiada pokazala jaki jest stan naszego sportu.11 medali to wynik bardzo slaby.Za komuny 20 to byla norma.Kilka dyscyplin jak =judo,strzelectwo,zapasy ,szermierka itd to unas dno
Trzeba jednak pamiętać, że za komuny sport trzymały przede wszystkim kluby wojskowe. Ogólnie finansowanie sportu jak na możliwości kraju było wysokie. Po przemianach to się zawaliło i do tej pory nie może się pozbierać. Jeszcze Barcelona czy Atlanta poszły z rozbiegu ale to nie przypadek, że po Sydney było coraz gorzej. Tym bardziej, że świat nam zaczął uciekać technologicznie.
Po drugie nie ma żadnego planu i wsparcia medalodajnych dyscyplin. Za komuny potrafiliśmy zdobywać po 5, a czasem i 7 medali na jednych igrzyskach tylko w boksie. Teraz albo nikt się nie kwalifikuje (jak w Londynie) albo od razu odpadają po pierwszych walkach.
Przeglądałem tu kiedyś klasyfikację medalową i zainteresowali mnie Węgrzy. 12. miejsce i 15 medali: 8-3-4. Jak się to rozłożyło na dyscypliny? 7 z pływania, 4 z szermierki, 3 z kajaków i jeden w pchnięciu kulą. To samo Holendrzy na zimowych IO w łyżwiarstwie szybkim. A my chcemy jak Amerykanie brylować we wszystkich dyscyplinach...
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Dzis podczas ceremonii zamknięcia IO w Rio de Janeiro komentatorzy powiedzieli że w Tokio 2020 będzie kilka nowych dyscyplin m.in surfing, deskorolka, wspinaczka. Powiedzieli oni również że w przyszłości być może e-sport będzie można dołączyć do IO.
Na szczęście to tylko zakręcony jak słoik na zimę Szaranowicz. Babiarz w takiej chwili nie miał sumienia go ośmieszać. Chodziło o to, że są zakusy pewnych środowisk na takie otwarcie, bo segment e-games i kilka innych to mega kasa do zagospodarowania przez MKOl. Teraz kwestia, jak zachowają się władze światowego sportu: czy będą bronić tego, co tradycyjne, czy pójdą w stronę przyciągnięcia 16-latków i kasy, która za tym idzie.

Osobiście mam przeczucie, że za 4 lata wylecę ciężary. Za dużo skandali.
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Olimpiada pokazala jaki jest stan naszego sportu.11 medali to wynik bardzo slaby.Za komuny 20 to byla norma.Kilka dyscyplin jak =judo,strzelectwo,zapasy ,szermierka itd to unas dno
Dodałbym pływanie, bo byliśmy przyzwyczajeni, że ta dyscyplina u nas istnieje, tym bardziej, że znowu na ME narobili wyników, po czym w Rio była totalna kompromitacja. Zero finałów, najgorszy występ w historii (nie liczę igrzysk sprzed 40 lat, gdzie posłaliśmy 1 pływaka).
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Ciekawa jest jeszcze sprawa kwalifikacji.
Jakos podejrzanie duzo polskich zawodnikow sie kwalifikuje gdzie sa chlopcami do bicia w pierwszych rundach.
W dyscyplinach typu zapasy, boks, lucznictwo, szermierka, judo tam gdzie sa pojedynki na moze 150 zawodnikow okolo 90% z nich przegrywa pierwsze pojedynki
To bardzo dramatyczny wynik
Czy nie jest tak ze mozna sobie &#39;wychodzic&#39; ten start, albo ewentualnie kupic start? Nie wiem moze jakos sie zbiera punkty, jezdzi po calym swiecie po ogorkowych turniejach gdzie sie wywalcza kwalifikacje a potem jest w dupe ostro w pierwszej rundzie.
Ewentualnie polscy zawodnicy dostaja sie z klucza za jakies historyczne wyniki?
Bardzo duzo takich zawodnikow jest co jada i sa tlem dla rywala w pojedynku. Praktycznie wszyscy przegrywaja w pierwszym mozliwym starciu. Jak to jest?
No i ciekae czemu strzalek nie ma na igrzyskach? Szybka widowiskowa dyscyplina, uzywa sie miesni i mozgu jak najbardziej....
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Pomysl troche. co z tego ze awansowal ?Jak jest w rankingach na dole to chyba logiczne ze trafi na kogos z gory rankingu i nie jest faworytem, nie wiem gdzie tu cos dziwnego. Awansowali ale z dalszych miejsc wiec przy tym systemie beda od razu odpadac. Logiczne ze najlepszy w pierwszej rundzie dostanie najgorszego.
Trzeba myslec nad zmiana systemu igrzysk, bo 1 porazka-odpadniecie =zenada
A moje underki weszly jak w maslo, to jest przeciez Polska.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
No ale przy takiej bryndzy sporo zawodnikow na te igrzyska awansowalo. Wiec nie wiem czy potegi oduszczaja niektore sporty, wyjazd mozna sobie kupic tak jak Final Four w siatkowce czy inny czort
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
No ale przy takiej bryndzy sporo zawodnikow na te igrzyska awansowalo. Wiec nie wiem czy potegi oduszczaja niektore sporty, wyjazd mozna sobie kupic tak jak Final Four w siatkowce czy inny czort
Po prostu nie jestesmy az tak slabi zeby nie awansowac wogole na igrzyska ale nie az tak mocni zeby przechodzic daleko, ot cala tajemnica
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
No ale przy takiej bryndzy sporo zawodnikow na te igrzyska awansowalo. Wiec nie wiem czy potegi oduszczaja niektore sporty, wyjazd mozna sobie kupic tak jak Final Four w siatkowce czy inny czort
Nie wiem czego tu nie rozumiesz... dajmy na to taka szermierke. Udzial w Igrzyskach bierze 32 zawodniczki. Powiedzmy ze jakas Polka jest 28 w swiatowych rankingach wiec sie kwalifikuje. Jedzie na igrzyska i w 1/16 dostaje jakos zawodniczke z czolowki, powiedzmy 6 na swiecie. No i szybko przegrywa bo roznica miedzy 6 a 28 zawodniczka na swiecie jest dosyc spora. I tak to mniej wiecej w skrocie wyglada jezeli chodzi o polskich sportowcow. 90 % z nich zakwalifikowało sie z ostatnich mozliwych miejsc i pojechali na IO jak tlo. Tak samo jak w tenisie ziemnym wystapilo 64 zadownikow, ale 90 % pojechalo tan tak na prawde po sciecie.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Do tego dochodza limity krajowe, przykladowo Wloszek w szermierce znalazlo by sie z 10 lepszych od najlepszej Polki, ale moze jechac tylko 1,2,3 zalezy od dyscypliny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom