>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie w Polsce (2015)

J 127

jester72

Użytkownik
Nieoficjalnie: 49/51 Duda 34,80% Komorowski 33,58% Kukiz 20,90% frekwencja 49,87% Do policzenia Nowy Sącz i Warszawa.
@ AKA SHAKAL
Nieoficjalnie nie znaczy z fusów. Wyniki na podstawie oficjalnych protokołów OKW ????
Poprawka: frekwencja 47,85% Przepisana omyłkowo frekwencja ze śląskiego ????
 
J 127

jester72

Użytkownik
Grupa spadkowa (49/51)OKW: JKM 3,21 Ogórek 2,44 Jarubas 1,72 Palikot 1,37
Braun 0,78 Kowalski 0,52 Wilk 0,44 Tanajno 0,18
Coś czuję, że kuce będą dzisiaj mocno wkurzone. Do podliczenia Wawa i Nowy Sącz
 
calvinjones 67

calvinjones

Użytkownik
rzadko się wypowiadam na inne tematy niż typy ale aż się we mnie zagotowało.
Doprawdy nie rozumiem jak podstarzałego menela i kiepskiego śpiewaka usługującego banderowcom w tamtym roku można nazwać kandydatem antysystemowym. Dla wielu może nim jest dla mnie tylko z nazwy. Nie zauważacie tego jakie gość miał luzy podczas wywiadów we wszystkich stacjach? Poza tym był gościem Kuby Wojewódzkiego akurat przed wyborami. Przypadek? W takie nie wierzę. Wiadomo można na to popatrzeć z dwóch stron. I - dostał zaproszenie i chciał je wykorzystać na swoją korzyść....
bla bla bla bzdury.

JAK MOŻNA PISAĆ TAKIE BZDURY I SIAĆ FERMENT O TWORZENIU UROJONYCH SPISKÓW.
Za taki przepełniony nienawiścią post i obrazę człowieka powinieneś dostać bana na jakiś czas.
Dostał zaproszenie bo to jego dobry przyjaciel od kilkudziesięciu LAT! Wspominali nawet o tym nawet w programie. Znają się odkąd jeszcze nie byli tak sławni. Wojewódzki poparł go i JOW-y i zrobił to bo to jego przyjaciel, wyświadczył mu przysługę przed wyborami! Boże skąd się biorą takie bzdury w głowie, jakim trzeba być zawistnym człowiekiem żeby tak zgnoić drugiego człowieka. Kim Ty jesteś, że masz czelność pisać takie rzeczy o innym człowieku. Jeżeli jeszcze uważasz się za katolika to tam u góry mają z Ciebie niezły ubaw. Zero szacunku do drugiego człowieka. Powiem Ci tylko tyle Kukiz od dawna walczy o JOW-y i wcześniej nie było to takie popularne i bez mediów i tego szumu, robił swoje po paru latach walki wreszcie się to zwraca ale gdy przychodzi sukces tam pojawiają się tacy ludzie jak Ty plujący jadem. Wygrana z nałogiem to wielki sukces, słaby grajek? możesz tak uważać, ale wiesz, że to nie prawda, o usługach banderowcom nawet nie komentuje bo to po prostu IDIOTYZM. Ludzie tylko siedzą i łykają takie informacje, tak jak kolega wyżej z tym oszukiwaniem w komisjach. Ogromny wstyd dla Ciebie, żyj sobie w swojej nienawiści i pluj zawiścią siedząc przed telewizorem ale nie obrażaj bezpodstawnie ludzi na forum publicznym.

Jako, że to temat typów napiszę od siebie:
Ogórek poniżej 5,5% za 1,60 to była niezła lokata żaluję, że nie pograłem za więcej. Ja osobiście gram w 2 turze, że Komorowski wygra. Ludzie zagłosowali na Kukiza (20%!) bo wreszcie mieli inny sensowny wybór niż pis, Komorowski już podłapał JOW-Y i chce robić referendum. To sprytna zagrywka aby zgarnąć wyborców Kukiza(pisał już o tym na FB). Kiedy ludzie znów będą mieli do wyboru tylko PO i PIS wydaje mi się, że zadziała zasada mniejszego zła(tak wiem jak dla kogo). Przewaga Dudy jest nieduża, a jest sporo głosów do zgarnięcia bo około 30%. Kluczowe będzie to jak zagłosują Ci, którzy glosowali inaczej niż na finałową dwójkę. Kukiz właśnie zabrał wyborców nie Dudzie tylko Komorowskiego, bo wreszcie nie trzeba było głosować żeby pis nie doszedł do władzy. Dlatego śmieszą mnie teorie o tym, że Kukiz był podstawiony przez władze rządzące. Teraz znów trzeba głosować po staremu. Kursy na Komorowskiego już lecą obecnie 2,25 w STS dla mnie to i tak spora lokata i warto zagrać, poczekam jednak aż będzie oferta gdzieś na buku bez podatku.
Komorowski win 2,25 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Kto lepszy: Duda czy Komorowski ?
Lepszy Komorowski kurs: 2,15 buk: Totolotek
Gram to normalną stawką, bez szaleństw jak na Komorowski poniżej 44,5% po 1,80 (wcześniej). Słuchałem dzisiaj socjologów i oglądałem jak się rozłożyły głosy na Kukiza osób, które kiedyś głosowały. Mniej więcej połowa w ogóle nie poszła i myślę, że teraz też nie pójdzie. Ok 20-25% głosowało na Komora, reszta różnie. Mnóstwo osób które kiedyś głosowały na Napieralskiego teraz nie poszło wcale. I tu upatruję sukcesu mojego zakładu. Ogórek + Palikot + Jarubas + ci co nie poszli na Ogórek + ok 20% Kukiza + jakieś części pozostałych zagłosują na Komora. Na Dudę zagłosuje część od Kukiza + Braun + 40% JKM + jakieś części pozostałych.
Co do oceny samych kandydatów i kampanii: Duda to sympatyczny, rozsądny facet, ma fajną córkę i żonę (znacznie lepszą od obecnej Pani z nadwagą), ładnie wymija niewygodne tematy fanatyków Maciarewicza typu zamach smoleński, generalnie zachowuje się jak &quot;Kaczyński na prochach&quot; w 2010r. Umie być z ludźmi i chce być z ludźmi. Kampania pozytywna to wielki sukces sztabu. Komorowski - brakuje mu cech lidera, przywódcy, nie ma charyzmy, ale Duda również. Nie umie przemawiać do ludzi. Miał fatalną kampanię od samego początku. Kiedy zobaczyłem na początku ten wielki show - konwencję to krew mi się zagotowała jak się świetnie bawi władza. To było dobre jak był Kaczyński w 2010 i dla niego w opozycji, ale nigdy dla władzy. Mają tam w sztabie porąbanych ludzi. 16 albo ileś tam bronkobusów - lepiej by dali tą kasę na dzieci albo Nepal, to by bardziej się spodobało. Brak udziału w debacie w TVP, słaba debata w TVN24. Jak słuchałem Żakowskiego, który mówił, że Komor wypadł lepiej niż Duda oczy przecierałem ze zdumienia. To pełne agresji i pouczania dziennikarzy odpowiedzi. Tekst o frustratach. Oni naprawdę żyli w swoim świecie. No a na koniec łapanie tematu in vitro i sterowania przez Kaczyńskiego w spotach negatywnych. To trzeba było zostawić na teraz. Za kampanię wzięli się ludzie z kosmosu, którzy uwierzyli jak to wszyscy są zadowoleni. Wynik więc w I turze musiał być taki.
Teraz jednak nadeszła II tura - PO zobaczyła, że świat im się wali i wyciągną z tego wnioski. Jeśli zwolennicy Kukiza chcieli JOWy - proszę bardzo, mają jeszcze lepiej niż by wygrał Kukiz, bo już dzisiaj zostały skierowane projekty referendalne, a nie za parę miesięcy. To dopiero początek. Mimo wszystko urzędujący Prezydent znający znacznie lepiej co można, a czego nie, ogarniający na bieżąco politykę zagr. i wewn. wypadnie w debacie lepiej. Z pewnością nie będzie już takiej arogancji jak była. Wynik w granicach błędu statystycznego w I turze ok 33 - 34% oznacza, że ich własny elektorat jest taki sam. Założenie, że wyborcy Kukiza zagłosują na Dudę masowo jest nieuprawione. Przypomnijmy, że sam Kukiz wspierał kiedyś PO. Najpewniej w ogóle oni nie pójdą na II turę, natomiast elektorat Komora i SLD masowo się zmobilizuje. Dodatkowo wszelkie zamieszanie nie służy gospodarce, a tak rynki odczytały zwycięstwo Dudy. Już złotówka poleciała. Uważam, że nieznacznie, ale jednak wygra Komorowski.
 
D 33

damianus627

Użytkownik
Kukiz może i kiedyś popierał PO ale przez te machlojki i oszustwa jakie robią choćby z referendami powiedział jeszcze przed glosowaniem że nie zagłosuje nigdy na Komorowskiego.
I co do wyników to chociażby na frekwencję i wyniki może wpłynąć fakt że druga tura jest w Zielone Świątki - dzień ustawowo wolny od pracy.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Kukiz może i kiedyś popierał PO ale przez te machlojki i oszustwa jakie robią choćby z referendami powiedział jeszcze przed glosowaniem że nie zagłosuje nigdy na Komorowskiego.
I co do wyników to chociażby na frekwencję i wyniki może wpłynąć fakt że druga tura jest w Zielone Świątki - dzień ustawowo wolny od pracy.
Acha, no bo pierwsza tura to niby była w dniu pracującym, czy tak mam rozumieć Twój argument? I przez to tak niska frekwencja? A teraz skoro dzień wolny od pracy to tak z 75% będzie...
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Kukiz właśnie zabrał wyborców nie Dudzie tylko Komorowskiego, bo wreszcie nie trzeba było głosować żeby pis nie doszedł do władzy.
Ogórek + Palikot + Jarubas + ci co nie poszli na Ogórek + ok 20% Kukiza + jakieś części pozostałych zagłosują na Komora. Na Dudę zagłosuje część od Kukiza + Braun + 40% JKM + jakieś części pozostałych.
Panowie czytam i oczom nie wierzę, co to ma wspólnego z logicznym myśleniem?
Skoro Duda wygrywa w I turze, skoro Kukiz zabrał głosy Komorowskiemu, a nie Dudzie, skoro Duda ma dostać +40%, a Bronek +20% to z jakiej ***** racji Komorowski ma to wygrać? ???? Wytłumaczcie mi. To jest prosta matematyka, algebra z klas 1-3 podstawówki.
Swoją drogą stawiajcie, stawiajcie, mam nadzieję, że kursy wzrosną :cool:.
W Polsce jest raczej tak, że Ci co głosują to głosują zawsze, a Ci co siedzą w domu to zostają w domu, tak też było w poprzednich latach.
2010:
I tura:
54,94%
II tura:
55,31%

2005:
I tura:
49,74%
II tura:
50,99%

Takie są fakty ;).
Przytoczyłeś statystykę drugiej tury według nich będzie znów frekwencja na poziomie 50% czyli gdzieś te głosy z pozostałych kandydatów pójdą. Moim zdaniem zyska na tym Komorowski. Oczywiście to tylko moja kalkulacja i mogę nie mieć racji ale 5 lat temu to Komorowski zgarnął więcej głosów wyborców pozostałych kandydatów w 2 turze.
Rzeczywiście masz rację, trochę się zagalopowałem, ale moim zdaniem to jest i tak wraz bez sensu. 40% wyborców Korwina... Jakby to był Kukiz to jeszcze jakoś by to wyglądało ???? . Nadal uważam, że od Kukiza więcej poprze Dudę niż Komorowskiego bo to jest antysystem, a w systemie jest jak na razie głową państwa Komorowski.
Zresztą i tak ma każdy własne zdanie, tyle ode mnie na ten temat, jeszcze są 2 tygodnie.
Pozdrawiam!
Swoją drogą na Dudę już rośnie czyli jest dobrze :cool:!
 
marfi 629

marfi

Użytkownik
Adamo80



PIS =======&gt; obniżanie podatków
PO =======&gt; podwyższanie podatków
Leżę ze śmiechu :grin: Fajne czasem można znaleźć perełki na tym forum. PiS żąda podwyższenia podatków dochodowych w stopniu 40% dla najbogatszych. Co spowoduje, że bogaci ludzie będą uciekali z kraju płacić podatki gdzie indziej co sprawi, że rząd straci potężne miliardy. No, ale to trzeba mieć pojęcia o ekonomii z poziomu gimnazjum, żeby to zrozumieć. Jak widać brakuje tego w czołowych partiach w Polsce, bowiem PO nie jest dużo lepsze.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Leżę ze śmiechu Fajne czasem można znaleźć perełki na tym forum. PiS żąda podwyższenia podatków dochodowych w stopniu 40% dla najbogatszych. Co spowoduje, że bogaci ludzie będą uciekali z kraju płacić podatki gdzie indziej co sprawi, że rząd straci potężne miliardy. No, ale to trzeba mieć pojęcia o ekonomii z poziomu gimnazjum, żeby to zrozumieć. Jak widać brakuje tego w czołowych partiach w Polsce, bowiem PO nie jest dużo lepsze.
No to leż dalej, a ja przypominam:

PIS obniżał podatki w czasie swoich rządów.
PO podwyższała podatki w czasie swoich rządów.


Koniec, kropka.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Panowie czytam i oczom nie wierzę, co to ma wspólnego z logicznym myśleniem?

Skoro Duda wygrywa w I turze, skoro Kukiz zabrał głosy Komorowskiemu, a nie Dudzie, skoro Duda ma dostać +40%, a Bronek +20% to z jakiej ***** racji Komorowski ma to wygrać? ???? Wytłumaczcie mi. To jest prosta matematyka, algebra z klas 1-3 podstawówki.

Swoją drogą stawiajcie, stawiajcie, mam nadzieję, że kursy wzrosną :cool:.
Frekwencja
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Kto lepszy: Duda czy Komorowski ?
Teraz jednak nadeszła II tura - PO zobaczyła, że świat im się wali i wyciągną z tego wnioski. Jeśli zwolennicy Kukiza chcieli JOWy - proszę bardzo, mają jeszcze lepiej niż by wygrał Kukiz, bo już dzisiaj zostały skierowane projekty referendalne, a nie za parę miesięcy. To dopiero początek. Mimo wszystko urzędujący Prezydent znający znacznie lepiej co można, a czego nie, ogarniający na bieżąco politykę zagr. i wewn. wypadnie w debacie lepiej. Z pewnością nie będzie już takiej arogancji jak była. Wynik w granicach błędu statystycznego w I turze ok 33 - 34% oznacza, że ich własny elektorat jest taki sam. Założenie, że wyborcy Kukiza zagłosują na Dudę masowo jest nieuprawione. Przypomnijmy, że sam Kukiz wspierał kiedyś PO. Najpewniej w ogóle oni nie pójdą na II turę, natomiast elektorat Komora i SLD masowo się zmobilizuje. Dodatkowo wszelkie zamieszanie nie służy gospodarce, a tak rynki odczytały zwycięstwo Dudy. Już złotówka poleciała. Uważam, że nieznacznie, ale jednak wygra Komorowski.
To, że Kukiz popierał kiedyś PO (podobnie jak spora część jego wyborców), nie oznacza, że jego wyborcy teraz z sentymentu zagłosują na Komorowskiego. Migalski kiedyś był w PiSie, a teraz zachęca do niegłosowania. Ciężko mi sobie wyobrazić, że teraz nagle jak dowiedzieli się, że będzie referendum w sprawie JOWów, to szturmem ruszą głosować na Bronka, który wespół z Tuskiem już dość naobiecywali i nic nie zrealizowali. Wystarczy wejść na facebooka i wyszukać wydarzenia &quot;Razem przeciw Komorowskiemu&quot; czy &quot;W drugiej turze żegnamy Komorowskiego&quot;. W 1 dzień w sumie &quot;udział potwierdziło&quot; 200 000, a to zapewne nie wszyscy. Co ciekawe najwięcej wypowiadają się tam nie PiSowcy, tylko właśnie zwolennicy Kukiza, którzy praktycznie na każdym kroku podkreślają, że z dwojga złego lepszy Duda niż przypałowiec Komorowski. To chyba o czymś świadczy, nieprawdaż? I od razu uprzedzam, nie wypowiadają się tam gimbusy tylko pełnoletni ludzie. Ta teza potwierdza się również wśród moich znajomych, którzy w I turze głosowali na rockowca czy Korwina. Dlatego skłaniam się bardziej ku temu, co powiedział rano w TV Kwaśniewski, że elektorat buntu albo zostanie w domu albo w przytłaczającej większości poprze Dudę. Nie obawiałbym się elektoratu SLD. Po pierwsze to jest społeczność na wymarciu, ktorej z roku na rok będzie coraz mniej. Na komuchów w większości głosują emeryci, którzy tęsknią jeszcze za poprzednią nomenklaturą. Myślę, że osoby które zazwyczaj popierały partię Millera to już w pierwszej turze poparły Komora - stąd taki a nie inny wynik Ogórek. Te jej 2,3% nawet jeśli w znacznej większości trafią na Komorowskiego, moim zdaniem nie będą decydujące. Głosy od innych kandydatów w sumie myślę, że się zbilansują. Ja uważam, że wyborcy Kukiza w 70%-80% pójdą na wybory a większość z nich zagłosuje na Andrzeja, co przypieczętuje jego sukces.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
Jasne, że istnieje mobilizacja elektoratu, ale chyba nie w tym przypadku...
A nawet jeśli to jednak przypuszczam, że większość elektoratu Kukiza poprze Dudę, a także jestem przekonany, że kandydat PIS przeciągnie na swoją stronę jakichś nieprzekonanych po debacie, w której Duda zmiażdży Komorowskiego.
 
calvinjones 67

calvinjones

Użytkownik
Nie chcę być niemiły, podobało mi się co napisałeś wcześniej o Korwinie ale:
Panowie czytam i oczom nie wierzę, co to ma wspólnego z logicznym myśleniem?
Skoro Duda wygrywa w I turze, skoro Kukiz zabrał głosy Komorowskiemu, a nie Dudzie, skoro Duda ma dostać +40%, a Bronek +20% to z jakiej ***** racji Komorowski ma to wygrać? ???? Wytłumaczcie mi. To jest prosta matematyka, algebra z klas 1-3 podstawówki.
Swoją drogą stawiajcie, stawiajcie, mam nadzieję, że kursy wzrosną :cool:.
.
Nie musisz wierzyć wystarczy, żebyś czytał ze zrozumieniem. Kolega adamo napisał, że Duda ma dostać 40% wyborców JKM czyli nie 40% społeczeństwa tylko 40% z 4,4% to gdzieś około 2% całości. I to jest prosta matematyka.
Przytoczyłeś statystykę drugiej tury według nich będzie znów frekwencja na poziomie 50% czyli gdzieś te głosy z pozostałych kandydatów pójdą. Moim zdaniem zyska na tym Komorowski. Oczywiście to tylko moja kalkulacja i mogę nie mieć racji ale 5 lat temu to Komorowski zgarnął więcej głosów wyborców pozostałych kandydatów w 2 turze. Moim zdaniem dużą rolę odegra debata i trzeba na nią poczekać.
 
J 127

jester72

Użytkownik
50/51 (bez Warszawy): Duda 35,31% Komorowski 33,32% Kukiz 20,77% frekwencja 47,93%

@ Xavy
W 2007 roku istniało powszechne przekonanie że Kaczyński zmiażdży Tuska, jak było - wiedzą wszyscy.
Póki co faworytem jest jednak duduś, chrabja Bul musiałby dokonać niemal cudu w debacie, żeby wygrać wybory, choć będzie miał o tyle łatwiej, że w opinii większości faworytem debaty jest duduś, a w takiej debacie łatwiej ma ten który jest postrzegany jako słabszy. Ja skontrowałem pograny kurs i z bukmacherskiego punktu widzenia mam spokój.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Jeśli faktycznie dojdzie do debaty, jestem przekonany że Duda zmiażdży Komura. Gdzie jest najwyższy kurs na zwycięstwo Dudy?
 
Do góry Bottom