>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory Prezydenckie - Polska 2010

groven 2,2K

groven

Forum VIP
Czy Jarosław Kaczyński założy koronę prezydenta Polski ?


Moim zdaniem jak najbardziej. Ostatnie wybory to potwierdziły. Przypomnijcie sobie pojedynek Tusk vs L.Kaczyński. Tusk wygrywa pewnie pierwszą turę a Lech Kaczyński jest za nim. Podobnie jak teraz Komorowski wygrywa pierwszą turę na J. Kaczyński jest za nim. Co się dzieje potem? Wszyscy wiedzą: Lech Kaczyński prezydentem Polski. Wygrywa w drugiej turze ku zdziwieniu całej burżuazji. Teraz spodziewam się podobnego scenariusza. Czuję że Jarek pokona Komorowskiego i nie będzie to moim zdaniem niespodzianka. Ludzi biednych którzy wierzą w Kaczyńskiego &quot;jak w Zawiszę&quot; jest zdecydowanie wiecej w Polsce niż bogaczy którzy popierają Komorowskiego. Taka jest prawda że Polskie społeczeństwo nie należy do bogatych.

Bracia Kaczyńscy to mistrzowie drugiej tury wyborów ????​

Zapamiętajcie to sobie. Warto postawić na Kaczora po kursie ponad 2.0. Jest szansa na podwojenie swoich pieniędzy. Korona prezydenta jak na fotce wyżej bedzie należała do niego, musze przyznać że całkiem do twarzy mu w niej i trzymam kciuki za niego.

To tylko moje luźne przemyslenia na temat wyborów, bo polityką intetesuje się tylko wtedy jak coś się dzieje :cool:
 
pakeroso 0

pakeroso

Użytkownik
Przypomnijcie sobie pojedynek Tusk vs L.Kaczyński. Tusk wygrywa pewnie pierwszą turę a Lech Kaczyński jest za nim. Podobnie jak teraz Komorowski wygrywa pierwszą turę na J. Kaczyński jest za nim. Co się dzieje potem? Wszyscy wiedzą: Lech Kaczyński prezydentem Polski.
Poprzednie wybory to trochę inna sytuacja. Wtedy mieliśmy Kaczyńskich, o których konkretnie niewiele było wiadomo, no może prócz tego, że to poważni, solidni i inteligentni politycy. Sam głosowałem za prezydenturą Lecha, ale po tym co zaczął później odprawiać (na spółkę z bratem), pewnie nie tylko ja zacząłem odliczać czas do końca tej kadencji.
Dziś już wszyscy wiemy jak bardzo konfliktowy jest Jarek i jak daleko może posunąć się, by być przy władzy.
 
lukas155 11

lukas155

Użytkownik
Jarosław Kaczyński @4,75 Unibet
Powiem konkretnie, czynniki przemawiające za Kaczyńskim:
1. Wygrana w dzisiejszej debacie z Komorowskim, wprawdzie nie znaczna ale jednak. To bardzo ważne, że ostatnie starcie, które najbardziej utkwi w pamięci przed głosowaniem należało właśnie do niego. Moim zdaniem będzie istotniejsze niż poprzednia victoria Komorowskiego.
2. Sondaże wyborcze - ranne wyniki sondażu wyborczego NA ZLECENIA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ mówiły o różnicy 6 pkt. procentowych na korzyść Marszałka. To bardzo niewielka różnica, a 6 pkt. % mieści się w marginesie błędu statystycznego.
3. Opinia ekspertów - eksperci polityczni(obiektywni, niezrzeszeni ) w TVN24 po debacie powiedzieli, na pytanie Pani redaktor, że o wyborach nie zdecydują setki głosów, ale nawet 1 głos! Nie znam się świetnie na polityce, ale takie głosy nie są odosobnione i jestem pewien, że nie bezpodstawne, mimo iż lekko przesadzone ????
Szanse obu polityków oceniam na 50-50. A biorą pod uwagę kurs wystawiony przez Unibet to po prostu grzech tego nie zagrać. Osobiście sytuacja do złudzenia przypomina wybory prezydencie Tusk- L. Kaczyński. Kto wygrał wszyscy wiemy...
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Niema szans Kaczyński nie wygra tych wyborów, nawet po takim kursie nie opłaca się tego stawiać. Polacy wybiorą Komorowskiego. Napisałeś że szanse są 50-50 fakt, ale ja uważam że w dniu wyborów szanse będą 80-20 dla kandydata PO na zwycięstwo (nie chodzi mi tu o poparcie ale o % szanse w mojej ocenie). Debatę faktycznie przegrał ale duża część Polaków nie głosuje na Bronka, głosuje przeciw Jarkowi. Ja osobiście nie mam wątpliwości kto wygra te wybory.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Niema szans Kaczyński nie wygra tych wyborów, nawet po takim kursie nie opłaca się tego stawiać. Polacy wybiorą Komorowskiego. Napisałeś że szanse są 50-50 fakt, ale ja uważam że w dniu wyborów szanse będą 80-20 dla kandydata PO na zwycięstwo (nie chodzi mi tu o poparcie ale o % szanse w mojej ocenie). Debatę faktycznie przegrał ale duża część Polaków nie głosuje na Bronka, głosuje przeciw Jarkowi. Ja osobiście nie mam wątpliwości kto wygra te wybory.
Bzdura. Taka sama część kandydatów nie głosuje na Jarka tylko przeciwko Bronkowi więc Twój argument nie ma najmniejszego sensu.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Czy Jarosław Kaczyński założy koronę prezydenta Polski ?


Moim zdaniem jak najbardziej. Ostatnie wybory to potwierdziły. Przypomnijcie sobie pojedynek Tusk vs L.Kaczyński. Tusk wygrywa pewnie pierwszą turę a Lech Kaczyński jest za nim. Podobnie jak teraz Komorowski wygrywa pierwszą turę na J. Kaczyński jest za nim. Co się dzieje potem? Wszyscy wiedzą: Lech Kaczyński prezydentem Polski. Wygrywa w drugiej turze ku zdziwieniu całej burżuazji. Teraz spodziewam się podobnego scenariusza. Czuję że Jarek pokona Komorowskiego i nie będzie to moim zdaniem niespodzianka. Ludzi biednych którzy wierzą w Kaczyńskiego &quot;jak w Zawiszę&quot; jest zdecydowanie wiecej w Polsce niż bogaczy którzy popierają Komorowskiego. Taka jest prawda że Polskie społeczeństwo nie należy do bogatych.

Bracia Kaczyńscy to mistrzowie drugiej tury wyborów ????​

Zapamiętajcie to sobie. Warto postawić na Kaczora po kursie ponad 2.0. Jest szansa na podwojenie swoich pieniędzy. Korona prezydenta jak na fotce wyżej bedzie należała do niego, musze przyznać że całkiem do twarzy mu w niej i trzymam kciuki za niego.

To tylko moje luźne przemyslenia na temat wyborów, bo polityką intetesuje się tylko wtedy jak coś się dzieje :cool:
Nie wiem czemu tak uważasz. Dlaczego w 2005 roku wygrał w II turze L. Kaczyński? Otóż w głównej mierze, dlatego że poparli go ludzie głosujący na Leppera (ponad 15% w I turze). Teraz mamy trochę inną sytuację. 3. miejsce zajął Napieralski, a jego zwolennikom jest zdecydowanie bliżej do Komorowskiego niż J. Kaczyńskiego. Przypuszczam, że wiele osób głosujących na przewodniczącego SLD nie pójdzie w ogóle na wybory, a ci którzy jednak się zdecydują, z reguły będą głosować na Komorowskiego. Tak więc teoretycznie J. Kaczyński nie powinien powtórzyć sukcesu brata sprzed 5 lat. Teoretycznie, bo oczywiście nie sposób przewidzieć, jak zagłosują ludzie. Komorowski może sporo stracić przez wakacje. Tak naprawdę wiele osób, które wyjechały nie pójdzie głosować. Różnica będzie niewielka na korzyść, któregoś z kandydatów, ale większe szanse ma Komorowski.
2. Sondaże wyborcze - ranne wyniki sondażu wyborczego NA ZLECENIA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ mówiły o różnicy 6 pkt. procentowych na korzyść Marszałka. To bardzo niewielka różnica, a 6 pkt. % mieści się w marginesie błędu statystycznego.
6% nie mieści się w granicach błędu statystycznego. Przy próbie 1000 osób błąd statystyczny to 1-3%, z kolei przy próbie 500 osób wzrasta do około 4,4%. Przypuszczam, że badania były przeprowadzone na próbie 1000 osób.
 
lukas155 11

lukas155

Użytkownik
Na upartego mógłby być remis jeśli bład moze wynosić do 3%, a różnica to 6 punktów procentowych. ???? ????
edit: Teraz się dowiedziałem, że Janusz Korwin Mikke(2,6% w I turze) poparł Jarosława Kaczyńskiego
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Hehe pardon. Tak to jest, jak się człowiek śpieszy i nie doczyta posta. Oczywiście przy 6 pp mieścimy się w granicach błędu statystycznego ;)
Kaczyńskiego poprą też ludzie od Jurka, Leppera i po części Pawlaka. Jednak teoretycznie Komorowski może liczyć na więcej głosów od elektoratu Napieralskiego i Olechowskiego.
Mnie zastanawia jedna rzecz, a mianowicie zakład w Tobecie, która stacja TV przedstawi dokładniejsze wyniki po ciszy wyborczej. Na TVP mamy 1.75, a TVN i Polsat po 3. Ja widzę to trochę inaczej, bo TVN oczywiście nadal korzysta z usług SMG/KRC, ale firma ta zmienia metodę na exit poll, czyli podobnie jak TNS OBOB pracujący dla TVP. Z tym, że SMG/KRC przebada 1000 komisji wyborczych, a TNS OBOP 500. Można więc przypuszczać, że to właśnie ci pierwsi będą dokładniejsi. Homo Homini pracujące dla Polsatu nadal będzie bazowało na sondażu telefonicznym. Być może właśnie warto pokusić się o zagranie na TVN, zwłaszcza że SMG/KRC będzie chciało teraz naprawdę się przyłożyć po ostatniej wpadce.
Edit: Rex gdzie widzisz taki sondaż dla GW?
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Tylko, że nigdzie nie ma takiego sondażu dla GW. Chyba chodziło o sondaż GfK Polonia, ale dla Rzeczpospolitej. A to jest istotna różnica, o której gazecie jest mowa ????
 
L 5

lansswk

Użytkownik
Ja znalazłem sondaże GW i wyglądają inaczej trochę:
Komorowski- Kaczyński: 50:50, 53:47, a może 52:48?

Co nie zmienia faktu iż nadal Kaczyński jest atrakcyjny do typowania.
Linku nie mogłem umieścić bo nie mam 20-postów.
Badania zostały wykonane inaczej niż zwykle po ostatniej porażce ich,a mianowicie sondaże przeanalizowało 3 fachowców i po prostu podali swoje typy ????
 
rex 144

rex

Użytkownik
Tak czy owak wisi mi w głowie pytanie... Jak każdy wie Komoro jak i Kaczka idą łeb w łeb a w ofertach buków na Komoro jest średnio 1,30 a na Kaczkę 2,90. Jak Komoro wygra to buk nie bedzie stratny, jak wygra Kaczka to bukmacher bedzie w plecy bo w koncu 2,90 kurs daje niezłą sumkę do wypłaty.
Logicznie myśląc bukmacher ma rację i wygra niestety Komoro , gdyby było inaczej bukmacher nie zrobił by takiego wielkiego kursu na Kaczkę w okolicach 2,90.
Gdyby bukmacherzy nie byli pewni obu kandydatów, którzy mają &quot;tak naprawdę&quot; równe szanse to wystawiłby 1,80 na Komoro i 1,80 na Kaczkę analogicznie tak jak w tenisie gdy trudno rozstrzygnąć zwycięstwo kandydatów. Więc prognozy są takie że wygra Komoro minimalnie ale wskazują na to kroki bukmacherów i ich kursy a bukmacher nie moze sie pomylić bo inaczej byłby stratny i to jeszcze w tym wypadku b. dużo ludzi sobie obstawi to nawet na codzień nie związanych z bukmacherką. Więc pomyślcie nawet jak 40% ludu postawi u buka kase na Kaczkę po kursie 2,90 to bukmacher bedzie w plecy więc dlatego są takie różnice w kursach między obydwoma kandydatami.
P.S. Moją teorię można podważyć jedynie mając dane kursów Tuska i Lecha sprzed 5 lat, jeśli w 2005 na Tuska było 1,30 a na Lecha 2,90 to dziś można by śmielej postawic na Jarka. ale gdy w 2005 na Tuska buk dawał 1,80 a na Lecha 1,90 (okolo wazne by kursy byly zbliżone do siebie wielkością) to porównując to do dzisiejszych kursów nie stawiałbym na Jarosława.
 
lukas155 11

lukas155

Użytkownik
@Rex
Trzeba samemu myśleć i analizować sytuacje, a nie patrzeć na kursy buków. Z tego co mówisz można by wywnioskować, że nie powinno się stawiać kursów &gt; 1,8. Jakby był mecz Legia Barca i kursy:
Legia 1,5
Remis 4
Barca 6,8
to też obstawiłbyś na Legię, dlatego, że buk wystawił niski kurs? Ile razy bukmacherzy się mylili w wystawianiu kursów, ile razy kursy 1.001 nie wchodziły?
Ja nadal jestem zdania, że szanse są 50-50. A biorą pod uwagę, że wybory będą w wakacje to dodatkowy element losowy i nieprzewidywalny, który w przypadku takich kursów sprzyja Kaczyńskiemu.​
 
L 5

lansswk

Użytkownik
re
Żeby większość ludzi miała zawsze rację to teraz byśmy chodzili po płaskiej ziemi,a bukmacherzy by poszli z torbami ????
Ps. Rex zobacz se wynik ostatniego spotkania Panathinaikos-Kavala i sprawdź jakie były kursy na ten mecz wtedy podpowiem, że na Kavale był średni kurs 15-18 ????
Edit2: A ty Rex to zauważyłem,że masz jakieś dziwne podświadome przeświadczenie,iż bukmacher się nie może pomylić bo on po prostu musi być jasnowidzem &lt;lol&gt;
Rex gdyby masowo ludzie zaczęli stawiać na Kaczyńskiego to uwierz mi,że bukmacher by zmienił kursy tak aby nie być stratnym.
Może nie do końca mnie rozumiesz teraz,ale jak kiedyś dorośniesz to zechcesz pewno gimnazjum dokończyć to ci nauczyciele od matmy wytłumaczą.
Aha Rex teraz mała zagadka dla Ciebie.Czy widziałeś kiedyś w meczu dwudrogowym (np. tenis) że bukmacher wystawia kursy 1.90 2.10? Niewidziałeś? A jak myślisz dlaczego? &lt;lol&gt;
 
lukas155 11

lukas155

Użytkownik
Zródło: onet
Myślę, że całkiem istotne info, choc na pewno ie bedzie to dla nikogo nowość
Istnieją też przesłanki wskazujące na możliwość jego kontynuowania – choćby dopiero co odbyta debata telewizyjna. Czy można jednak przewidzieć ostateczny rezultat wyborów? - Mamy do czynienie ze zjawiskiem, które jest wynikiem prawie 20 milionów indywidualnych decyzji - podkreśla. W I turze głosowało prawie 17 mln osób, w II frekwencja może być jeszcze większa. Specjalista z PTS zaznacza jednocześnie, że należy pamiętać o istotnym fakcie: - Jarosław Kaczyński ma większą &quot;rezerwę sondażową&quot;. Więcej osób unika przyznania się do głosowania właśnie na niego.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Specjalista z PTS zaznacza jednocześnie, że należy pamiętać o istotnym fakcie: - Jarosław Kaczyński ma większą &quot;rezerwę sondażową&quot;. Więcej osób unika przyznania się do głosowania właśnie na niego.
To jest fakt.
Podobnie było w przypadku wyborów L. Kaczyński - D. Tusk.
Pamiętam przykład z marketingu politycznego, wybory &#39;95 Wałęsa - Kwaśniewski.
Kwaśniewski wygrał minimalnie. Po wyborach zrobiono sondaż. Okazało się, że wyborcy nie chcieli się przyznać, że głosowali na Wałęsę. Różnica wtedy była chyba ok. 10%. Ludzie wstydzili się przyznać, że głosowali na przegranego...
Tutaj może być podobnie. Część ludzi nie chce ujawnić się, że będzie głosowała na JK bo to powszechnie jest bardziej &quot;obciachowe&quot;.
Jeszcze mi się przypomniało... sondaże Samoobrony kiedyś były zdecydowanie gorsze w wyborach parlamentarnych. W głosowaniu dostali zdecydowanie więcej. Ludzie też wstydzili się przyznać, że głosują na takich ludzi.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
A czy jakiś bukmacher proponuje handicap na ten &quot;pojedynek&quot;? Myślę, że róznica będzie bardzo mała więc jakieś +1,5% czy +2% na Kaczyńskiego chętnie bym zagrał jeśli kurs byłby w miarę zachęcający.
 
Do góry Bottom