>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Akurat mam do czynienia z firma Jaguar/Land Rover i troszke wiem o co chodzi

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/piechocinski-prowadzimy-rozmowy-z-indyjskim-producentem-aut/vb4rbs

Kolonialny kacyk cieszy sie jak glupi do sera ze &#39;swiatowy producent markowych samochodow chce otworzyc fabryke w Polsce&#39;

Problem polega na tym ze Jaguar chce mksymalnie sciac koszty, wyeliminowac pracownikow ktorym placi slono, zastapic ich najtansza sila robocza, idealnie byloby jakby wzorem McDonaldsa zatrzudniali na przyuczenie a za prace placil rzad w formie zasilkow.

Odkad Hindusi przejeli Jaguara/Land Rovera jest maksymalne ciecie kosztow, eksterminacja tych co zarabiaja powyzej NMW, oczywiscie mozna tam jeszcze zarobic i 1000 zl dziennie ale nowi nie maja szans.

W Bangladeszu nie robia montowni bo tam nie ma kadr, no to idealne miejsc Polska czyli Meksyk Europy czy jest sie czym cieszyc?

Przed wyborami trzeba bajki opowiadac jak to sie kraj rozwija, przyciaga uwage wybitnych swiatowych producentow itp pierdy
Zapomniales jeszcze dodac , ze zagraniczni ,,inwestorzy&#39;&#39; dostaja na pierwsze lata ulgi podatkowe i dofinansowanie no budowy tych fabryk :]

Ale tak to jak juz pisalem, zgadzam sie z Toba. Takei firmy chca korzytac , ze w Polsce ludzie pracuja gorzej niz murzyni kiedys za 2.5€/h ;)
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
PSL pewnie będzie w sejmie, wystarczy że partyjni z rodzinami zagłosują. Za dużo tam stołków do stracenia. Petru jest pompowany jak kiedyś Palikot, tylko że tamten wjechał na legalizacji narkotyków do sejmu. Szczerze mówiąc to nie znam nawet jednego postulatu Ryśka. Jedyne co, to jak go widzę w tv to czekam kiedy powie dwa magiczne słowa: PiS i Grecja:smile: Mam nadzieję jednak, że nie wejdzie do sejmu bo wtedy media by postawiły krzyżyk na PO i przez 4 lata byłoby pranie mózgów, jaka ta Nowoczesna dobra. Przegrają to każdy pójdzie w swoją stronę.
Petru to taka nowa alternatywa dla &quot;młodych, wykształconych z wielkich miast&quot; PO zrobiła się obciachowa to trzeba stworzyć nowy bufor. Problem polega na tym, że ten target staje się coraz mniejszy, więc i sukcesu Nowoczesnej Pl nie wróżę.
A co do postulatów oficjalnie celuje w grupę liberalnych gospodarczo wyborców będąc jednocześnie współautorem prezydenckiego raportu dot. systemu emerytalnego w którym radośnie proponował wprowadzenie de facto obowiązkowej składki na III filar - klasyczny samobój. Jest kilka dobrych pomysłów jak ujednolicenie VAT-u, ale większość to albo pustosłowie albo bzdury.
blady9mks:
Zapomniales jeszcze dodac , ze zagraniczni ,,inwestorzy&#39;&#39; dostaja na pierwsze lata ulgi podatkowe i dofinansowanie no budowy tych fabryk :]
A gdy taki okres uprzywilejowany się kończy wystarczy zmienić szyld, aby np przedłużyć zwolnienie od podatku od nieruchomości. Takie praktyki niestety bardziej przypominają republiki bananowe niż kraj leżący w sercu Europy. A potem się dziwimy, że wycinana jest lokalna przedsiębiorczość. Trudno żeby nie była jeżeli zamiast wolnego rynku mamy skrajnie nieuczciwą konkurencję i przywileje dla określonych inwestorów.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
A gdy taki okres uprzywilejowany się kończy wystarczy zmienić szyld, aby np przedłużyć zwolnienie od podatku od nieruchomości. Takie praktyki niestety bardziej przypominają republiki bananowe niż kraj leżący w sercu Europy. A potem się dziwimy, że wycinana jest lokalna przedsiębiorczość. Trudno żeby nie była jeżeli zamiast wolnego rynku mamy skrajnie nieuczciwą konkurencję i przywileje dla określonych inwestorów.
A o tym nawet zapomnialem. A sam widzialem taki przyklad w Olsztynie. Centrum handlowe nazywalo sie Alfa i po chyba 10 latach zmienili nazwe na ,, Aura&#39;&#39; wlasnie po to by dalej moc z tego korzystac. Tak niestety sie okrada Polakow we wlasnym kraju ...
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
No to jak kto chce startowac u Kukiza to ma czas do 5 sierpnia. Moze wystartuje w kwalifikacjach, ale tak naprawde do glosu dojde gdy beda okregi jednomandatowe wiec nie musze startowac a zrobie wszystko zeby te jednomandatowe byly.
A potem juz z gorki pucz i dyktatura konstruktywna demokracja to bajzel.
Demokracja to byt, który nie istnieje, gdyż nie ma czegoś takiego, jak władza ludu. Władzę mają zorganizowane grupy, które mają odpowiednie środki. Mówiąc inaczej, władza jest w rękach oligarchii, lub jak kto woli mafii. Demokracja pełni rolę parawanu lub raczej sceny mającej na celu robić iluzję, że &quot;lud ma władzę&quot;. Drugim celem jest legitymizacja tej realnej władzy w rękach oligarchii. W końcu, ludzi się rabuje z ich dochodów i większość tych pieniędzy wydawanych jest na cele, na które ludzie nigdy by się nie zgodzili, gdyby mieli na coś wpływ. W tym systemie niezbędni są tzw. politycy, którzy spełniają rolę aktorów na tej &quot;demokratycznej scenie&quot;. Oni w istocie są tylko aktorami i doskonale wiedzą, że mogą grać takie role, jakie im nakaże ów &quot;dyrektor teatru&quot;, który ich do tych ról angażuje. Najczęściej są to role kłótliwych i zawistnych osobników, ale wynika to z tego, że i sama &quot;sztuka&quot; przypomina raczej burleskę niż dramat.
Program &quot; RUCHU PALIKOTA &quot; ( 2011 r. ) i samego PALIKOTA = czytamy :
&quot;... Jednomandatowe okręgi wyborcze.
Ordynacja proporcjonalna nie sprawdza się, promując partie wodzowskie i sprzyjając patologiom takim jak partyjniactwo, korupcja czy nieprzejrzystość mechanizmów rządzenia. Wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych przywróci odpowiedzialność osobistą posła przed wyborcami w jego okręgu i oczyści system polityczny z zasiedziałych elit, umożliwiając wejście do polityki młodym, lokalnym liderom.... &quot;
Paliglup 2015
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/palikot-jednomandatowe-okregi-to-oddanie-wladzy-po-i-pis/kr2014
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Tego co to się okazało, że wiek przejścia na emeryturę nie będzie miał większego znaczenia dla jej wysokości?
Ja w ogóle jestem zwolennikiem emerytury obywatelskiej, równej dla każdego niezależnie od tego ile lat i jaką wysokość składek płacił. Ja akurat kwestiami emerytalnymi się trochę interesuję, rok temu brałem nawet udział w projekcie o stanie naszego systemu emerytalnego dla jednego ze stowarzyszeń i moim zdaniem jedynie wprowadzenie emerytur obywatelskich może doprowadzić do zbilansowania systemu. Ale żeby to zrobić trzeba mieć jaja.

blady9mks:
A o tym nawet zapomnialem. A sam widzialem taki przyklad w Olsztynie. Centrum handlowe nazywalo sie Alfa i po chyba 10 latach zmienili nazwe na ,, Aura&#39;&#39; wlasnie po to by dalej moc z tego korzystac. Tak niestety sie okrada Polakow we wlasnym kraju ...
Dlatego trzeba doprowadzić do sytuacji w której mamy uczciwą konkurencję. Nie popadanie z jednej skrajności w drugą jak pomysły dowalenia supermarketom dedykowanego tylko im podatku. Wystarczy odebranie im tych ulg na które małe polskie osiedlowe sklepiki liczyć nie mogą i tyle. Zwolnienia z podatku od nieruchomości czy dofinansowanie budowy marketów to jedno. Są jeszcze np preferencyjne kredyty od instytucji rządowych. To jest dopiero patologia.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Ja w ogóle jestem zwolennikiem emerytury obywatelskiej, równej dla każdego niezależnie od tego ile lat i jaką wysokość składek płacił.
W takim razie składka powinna być taka sama dla wszystkich, bo inaczej byłoby to niesprawiedliwe. A druga sprawa, że lata pracy muszą mieć znaczenie bo niby czemu osoba, która płaci składki przez 40 lat ma być tak samo traktowana jak ktoś kto płacił tylko 20. Znając cwaniactwo społeczeństwa, zyskałaby na tym przede wszystkim szara strefa.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
W takim razie składka powinna być taka sama dla wszystkich, bo inaczej byłoby to niesprawiedliwe.
Składka to słowo, które jest używane dla zmylenia przeciwnika. Nie płacimy żadnych składek a najzwyczajniejszy w świecie podatek celowy.
Składki na ubezpieczenie zdrowotne też płacimy w różnej wysokości w zależności od wysokości zarobków a nikt przy zdrowych zmysłach nie żąda żeby jedna osoba miała mieć pełniejszy dostęp do opieki zdrowotnej od drugiej.
druga sprawa, że lata pracy muszą mieć znaczenie bo niby czemu osoba, która płaci składki przez 40 lat ma być tak samo traktowana jak ktoś kto płacił tylko 20.
A dlaczego matka sześciu dzieci z 10-letnim stażem pracy ma mieć głodową emeryturę a bezdzietny biznesmen z kilkoma milionami na koncie, korzystający obecnie ze skrajnie degresywnego pobierania tzw. składki kilkunastotysięczną?
Znając cwaniactwo społeczeństwa, zyskałaby na tym przede wszystkim szara strefa.
Głównym powodem przechodzenia w szarą strefę jest niezwykle skomplikowany podatek dochodowy. Gdybyśmy go zamienili jako prosty podatek od funduszu płac rozliczany przez pracodawcę, który jednocześnie zastępowałby obecne składki to pozbylibyśmy się problemu.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
A dlaczego matka sześciu dzieci z 10-letnim stażem pracy ma mieć głodową emeryturę a bezdzietny biznesmen z kilkoma milionami na koncie, korzystający obecnie ze skrajnie degresywnego pobierania tzw. składki kilkunastotysięczną?
No cóż. Może zabrzmi to brutalnie ale jakby to powiedział zwolennik kapitalizmu: nikt jej nie kazał mieć tyle dzieci. Kiedyś PSL optował za tym aby kobieta za każde urodzone dziecko mogła przejść na emeryturę o 3 lata szybciej ale chyba nawet PO tego nie poparło. Jak dla mnie to trochę byłoby podobne do tego co chce wprowadzić PiS z Dudą czyli 500 zł na dziecko tyle, że pokazane trochę z innej strony.
Poza tym pozostaje jeszcze problem rolników (rozliczających się w KRUS) i ich emerytur. Znam tą warstwę społeczną od podszewki i wiem, że oni na żadne ustępstwa iść nie będą chcieli, a żadna partia od lat nie porusza tej kwestii bo rolnicy to jednak spora siła przy urnie.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
No cóż. Może zabrzmi to brutalnie ale jakby to powiedział zwolennik kapitalizmu: nikt jej nie kazał mieć tyle dzieci. Kiedyś PSL optował za tym aby kobieta za każde urodzone dziecko mogła przejść na emeryturę o 3 lata szybciej ale chyba nawet PO tego nie poparło. Jak dla mnie to trochę byłoby podobne do tego co chce wprowadzić PiS z Dudą czyli 500 zł na dziecko tyle, że pokazane trochę z innej strony.
Posiadanie jak największej ilości dzieci jest w szeroko rozumianym interesie społecznym. Moim, Twoim i tego przykładowego biznesmena. Nie widzę żadnego powodu dla którego państwo miałoby tę przykładową matkę karać mniejszą na starość emeryturą tylko dlatego, że postanowiła poświęcić swoje życie zawodowe wychowaniu potomstwa.
Zresztą pamiętajmy, że jedynym powodem dla którego małżeństwo ma mieć jakiekolwiek przywileje podatkowe jest właśnie zdolność prokreacyjna.
Odnośnie Twojej uwagi o zwolenniku kapitalizmu. Ja nie wiem czy jestem zwolennikiem kapitalizmu, liberałem gospodarczym czy jak to sobie tam nazwiemy - to są pojęcia, które w Polsce w skutek działania wielu hochsztaplerów pod liberałów się podszywających mają obecnie bardzo negatywne skojarzenia. Na pewno mam dosyć wolnorynkowe odchylenie. I nie widzę tutaj żadnej sprzeczności z tym co proponuję ????
Poza tym należy sobie postawić sprawę jasno. Czy chcemy mieć w przyszłości emeryturę równą dla wszystkich rzędu powiedzmy 1200zł +korekty inflacyjne czy też utrzymujemy obecny system i w 2050 roku stopa zastąpienia będzie wynosiła jakieś 25% przy wieku emerytalnym 70+. Bo ja innego wyjścia nie widzę...
Poza tym pozostaje jeszcze problem rolników (rozliczających się w KRUS) i ich emerytur. Znam tą warstwę społeczną od podszewki i wiem, że oni na żadne ustępstwa iść nie będą chcieli, a żadna partia od lat nie porusza tej kwestii bo rolnicy to jednak spora siła przy urnie.
Oczywiście liczne grupy uprzywilejowane będą się bronić. Trudno. Jak się ma przekonanie, że jest to słuszne to należy to zrobić. A to, że żadna obecna partia jaj by to zrobić nie ma to już inna sprawa
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Posiadanie jak największej ilości dzieci jest w szeroko rozumianym interesie społecznym. Moim, Twoim i tego przykładowego biznesmena.
Zgoda, ale jest jeden problem: zazwyczaj ilość nie idzie w jakość. Dużą ilość dzieci posiadają zazwyczaj ludzie, którzy nie są w stanie wychować ich porządnie. Ludzie lepiej uposażeni zazwyczaj nie idą w ilość.
Osobiście znam sytuacje, kiedy jest inaczej, ale nie często to się zdarza.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Jesli ktos ma dzieci to jest to tylko i wylacznie jego sprawa/problem
Dlaczego jesli ja wybieram styl zycia dziwki, orgie, narkotyki, sex drugs and rock and roll mam placic na jakiegos dziecioroba?
Przeciez to nie mna sie beda opiekowaly dzieci tego dziecioroba jak wyrosna
Apropo przypomniala mi sie autentyczna sytuacja.
Spotykam kolezanke w pracy ktorej nie widzialem od lat. Pytam co u niej, gadka szmatka. I jakoze firma wprowadzila przymusowe praujace soboty mowie ze mi sie to nie podoba. To ona mowi ze jak bym mial dzieci to bym sie wymigal i nie musialbym pracowac. No to ja jej mowie ze to ze nie mam to jest moj wybor, moze wole sobie orgie w soboty, seks grupowy popijawy urzadzac i mam takie same prawo do wolnych sobot jak ktos kto ma dzieci, dlaczego mam latac dziury po kims.
Ona sie smieje, dobra. Za chwile pytam co u niej w ogole, jak maz i te sprawy. To ona mowi ,nie mam juz meza roztalismy sie&#39;. To moje nastepne pytanie:
Marta, w takim razie co robisz w sobote ;) ?
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
daavid5:
Zgoda, ale jest jeden problem: zazwyczaj ilość nie idzie w jakość. Dużą ilość dzieci posiadają zazwyczaj ludzie, którzy nie są w stanie wychować ich porządnie. Ludzie lepiej uposażeni zazwyczaj nie idą w ilość.
Osobiście znam sytuacje, kiedy jest inaczej, ale nie często to się zdarza.
Masz rację, w przeważającej części pewnie tak jest. Tylko, że ta matka sześciu dzieci to jedynie przykład, można sobie tam podstawić dowolną osobę.
Wprowadzenie emerytury obywatelskiej na pewno żadną zachętą dla &quot;dzieciorobów&quot; nie będzie, bo nie daje ona żadnych przywilejów w stosunku do osób, które tych dzieci nie mają. Tutaj przecież nie ma żadnego przełożenia. Zwłaszcza, że od biologicznych możliwości urodzenia dziecka przez kobietę do przejścia na emeryturę upływa średnio licząc jakieś 25 lat.
bykuwodzu:
Jesli ktos ma dzieci to jest to tylko i wylacznie jego sprawa/problem

Dlaczego jesli ja wybieram styl zycia dziwki, orgie, narkotyki, sex drugs and rock and roll mam placic na jakiegos dziecioroba?

Przeciez to nie mna sie beda opiekowaly dzieci tego dziecioroba jak wyrosna
Z trollami nie dyskutuję, ale zrobię tym razem wyjątek.
Nikt nikogo nie będzie utrzymywał. Bo w tym pomyśle, który przedstawiłem ilość dzieci NIE MA żadnego przełożenia na przyszłe świadczenia. Jak także żaden inny czynnik. Efektywna składka a precyzyjniej mówiąc podatek odprowadzany przez pracodawcę by spadł, bo i pieniądze potrzebne na wypłatę emerytur by prawie dwukrotnie spadły. Pozwoliłoby to na zbilansowanie systemu na poziomie 100 mld złotych przy zmniejszeniu obciążenia. Obecnie zbieramy 130 mld a potrzebujemy 200 mld. A sytuacja się tylko pogarsza.
A jeśli nie widzisz przełożenia między rozpaczliwą sytuacją demograficzną a stanem finansów publicznych to nie mamy nawet o czym dyskutować.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
daavid5:

Masz rację, w przeważającej części pewnie tak jest. Tylko, że ta matka sześciu dzieci to jedynie przykład, można sobie tam podstawić dowolną osobę.
Wprowadzenie emerytury obywatelskiej na pewno żadną zachętą dla &quot;dzieciorobów&quot; nie będzie, bo nie daje ona żadnych przywilejów w stosunku do osób, które tych dzieci nie mają. Tutaj przecież nie ma żadnego przełożenia. Zwłaszcza, że od biologicznych możliwości urodzenia dziecka przez kobietę do przejścia na emeryturę upływa średnio licząc jakieś 25 lat.
bykuwodzu:

Z trollami nie dyskutuję, ale zrobię tym razem wyjątek.
Nikt nikogo nie będzie utrzymywał. Bo w tym pomyśle, który przedstawiłem ilość dzieci NIE MA żadnego przełożenia na przyszłe świadczenia. Jak także żaden inny czynnik. Efektywna składka a precyzyjniej mówiąc podatek odprowadzany przez pracodawcę by spadł, bo i pieniądze potrzebne na wypłatę emerytur by prawie dwukrotnie spadły. Pozwoliłoby to na zbilansowanie systemu na poziomie 100 mld złotych przy zmniejszeniu obciążenia. Obecnie zbieramy 130 mld a potrzebujemy 200 mld. A sytuacja się tylko pogarsza.
A jeśli nie widzisz przełożenia między rozpaczliwą sytuacją demograficzną a stanem finansów publicznych to nie mamy nawet o czym dyskutować.
Dobra dobra dzieciaku
System ktory opiera sie na ratowaniu finansow publicznych demografia jest klasyczna piramida finansowa od poiczatku skazana na kleske i nadajacym sie do natychmiastowej utylizacji
Przeciez to jest iluzja ze mozna sobie odlozyc na starosc, pieniadz bedzie tracil na wartosci z czasem bo zydzi i ich pionki trzymaja reke na pieniadzu i robia z nim co chca za pomoca marionetek typu Tusk, Rostowski, itp licznej zgrai lachudr

Jedynym rozwiazaniem eliminujacym zlodziei i sprzedawczykow po drodze jest powiazanie obecnych wyplat emerytur z obecnymi wplatami, wiec utrata wszelkich gwarancji.
Zreszta majac wladze oglaszamy ze od jutra nowym srdkiem pienieznym jest marka polska, owszem zlote zostaja ale sa warte tyle co papier na niej wydrukowany, iwszystkie zobowiazania formalnie sa utrzymane. Zlotymi mozna wtedy splacic zadluzenie zagraniczne, wszystko, tyle to bedzie kosztowalo co ich wydruk
Kto nam zabroni
Tak wiec zrobic jak w Anglii. Powszechny system emerytalny niski, powiazac z wyplatami swiadczen, finansowany ze skladek obecnych pracownikow, zadnego odkladania na przyszlosc bo sie tylko wszyscy rozczaruja jak przyjdzie pan Nalesnik po pani Szydlo i kolejne &#39;reformy&#39; wprowadzi. Wszystko na biezaco, zadnego &#39;odkladania na starosc&#39; bo to jakas lipa szerzona przez media nie uwzgledniajaca tego kto rzeczywiscie rzadzi pieniadzem, a dopiero co pan Balcerowicz pokazal co mozna zrobic z wlasna waluta
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Napisałeś, że
System ktory opiera sie na ratowaniu finansow publicznych demografia jest klasyczna piramida finansowa od poiczatku skazana na kleske i nadajacym sie do natychmiastowej utylizacji
a parę zdań później
Tak wiec zrobic jak w Anglii. Powszechny system emerytalny niski, powiazac z wyplatami swiadczen, finansowany ze skladek obecnych pracownikow
Schizofrenia jak widać niestety się pogłębia. Sugeruję zwiększyć przyjmowane dawki.
Przeciez to jest iluzja ze mozna sobie odlozyc na starosc, pieniadz bedzie tracil na wartosci z czasem
Dlatego też emerytura obywatelska zapewniająca minimum egzystencji jest tego dokładnym przeciwieństwem. I powinna być traktowana jako I fllar. Każdy ma prawo już dodatkowo dbać o swoją emeryturę w jakiś prywatnych ubezpieczycielach jeśli ma taką ochotę i środki.
Resztę bzdur jak np zastąpienie złotówki marką komentować nie będę. Dalej z Tobą rozmawiać nie będę, z kosmitami trudno się porozumieć.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Byles w Anglii?
Bo ja....znam kogos kto byl
Przeciez mowie ze powiazac obecne emerytury z obecnymi placami, jak jest malo na rynku pracujacych, to malo skladek, male emerytury, jak duzo to wieksze i tu nie ma zadnej piramidy, wsystko na biezaco jest wydawane
To co ty mowisz sekciarzu, zakuty lbie smolenski, fnie kieszonkowego Napoleona to jest placenie ludziom czy uprzywilejowanie za to ze maja wiecej dzieci i odkladanie ze na przyszlosc bedzie dobrze, a wiec socjalizm i ukradzenie po drodze i wydutkanie tych co mysla ze &#39;sobie odloza&#39;
I jesli ktos musi zwiekszyc dawki to twoj wodz Jaroslaw Kaczynski, dobrze zrobiloby mu tez posiadanie jakiejs kobiety, no ale on chyba nie z tych co z kobietami ten tego
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Przeciez mowie ze powiazac obecne emerytury z obecnymi placami, jak jest malo na rynku pracujacych, to malo skladek, male emerytury, jak duzo to wieksze i tu nie ma zadnej piramidy, wsystko na biezaco jest wydawane
Czyli dostrzegasz interes społeczny w posiadaniu dzieci. Cieszę się.
To co ty mowisz sekciarzu, zakuty lbie smolenski, fnie kieszonkowego Napoleona to jest placenie ludziom czy uprzywilejowanie za to ze maja wiecej dzieci
Po raz 76 powtarzam, że w przypadku emerytury obywatelskiej nie ma znaczenia czy masz 180 dzieci czy 0 dzieci. Świadczenie otrzymasz TAKIE SAMO.
i odkladanie ze na przyszlosc bedzie dobrze
Emerytura obywatelska w przeciwieństwie do obecnej powinna być elementem ustawy budżetowej. I zakłada zebranie tyle składek od obecnie pracujących co potrzeba na wypłatę świadczeń. Więc o jakiej piramidzie mówisz.
I jesli ktos musi zwiekszyc dawki to twoj wodz Jaroslaw Kaczynski, dobrze zrobiloby mu tez posiadanie jakiejs kobiety, no ale on chyba nie z tych co z kobietami ten tego
Niestety PiS nie zamierza w żaden sposób ruszyć emerytur a zakłada w dalszym ciągu powolne gnicie systemu. Więc przykro mi, że cię rozczaruję, ale Jarosław Kaczyński nie jest i nigdy nie był moim wodzem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom