>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Wybory do Europarlamentu!!!

radek03 90

radek03

Forum VIP
Monarchia absolutna chociażby była by lepsza od tego syfiastego systemu.
Proszę, bądźmy poważni, może wrócimy do kamienowania i zamykania w dyby, hehe. Demokracja to najlepszy system obecnie na świecie. Chyba nie muszę podawać pochodzenia terminu &quot;demokracja&quot; (dla przypomnienia &quot;rządy ludu&quot;), więc osoby myślące tak jak tutaj niektórzy, czyli &quot;nie głosuję bo nic mi do tego&quot;, tylko powodują upośledzenie tego systemu i dopóki w Polsce nie zmieni się mentalność, to ciężko będzie na tym podłożu obecną sytuację poprawić. Co do wizerunku polityka, to raczej oczywiste jest, że wygląd zewnętrzny i prezencja jest dziś nieodłącznym elementem skutecznej polityki. Nie wierzę, że ktoś może nie głosować, bo program żadnej partii mu nie odpowiada. To jest właśnie demokracja, że mamy system wielopartyjny, ich programy są tak odmienne i zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. A jeżeli ktoś mówi, że nic mu nie odpowiada, to oznacza, że swoją wiedzę o partiach bierze chyba z 10 min. teleexpressu. Wiadomo, że w 100% swoich obietnic żadne ugrupowanie nie zrealizuje, choćby nie wiem jak się starali, ale niech nawet zrobią z tego kilka procent to już jest krok do przodu. I jeżeli mamy rozmawiać na poziomie, to prosiłbym nie pisać więcej żartów o jakieś monarchii absolutnej, tylko poważne argumenty związane ze swoimi przekonaniami.
 
dr.martens 0

dr.martens

Użytkownik
Chłopy ja naprawdę nie wiem czym Wy jesteście zaślepieni.... Demokracja – jedyny słuszny i straaasznie wspaniały kapitalistyczny ustrój polityczny. Przedrostek „demo” sugeruje że jest to wersja demonstracyjna ustroju, więc jest niedoskonała i niedorozwinięta. Za pełną wersje ustroju – fullkrację należy zapłacić swoją wątrobą. Demokracja polega na pytaniu plebsu czego chce, po czym robieniu tego, co chce się zrobić samemu. Innym czynnikiem robiącym z ustroju demokrację jest tak zwana kiełbasa wyborcza czy zarzynanie innych w imię praw ludzi. Demokracja to idealny ustrój. Polega na tym, że tuż przed wyborami, poszczególne partie polityczne puszczają za publiczne pieniądze (zabierane ludziom w podatkach) papkę propagandową w TV, w której obiecują różnego rodzaju cuda gospodarcze, a po wygranych wyborach przez kilka lat robią co chcą. W końcu wiedzą, że i tak za parę lat wrócą, aby zmienić tych, którzy wygrali po nich. Demokracja dowodzi też, że lud nigdy się nie myli i nie popełnia błędów. Przykładem na to jest chociażby wybranie świetnego, narodowo-socjalistycznego działacza na przywódcę swego kraju w 1933 roku przez Niemców. Co ciekawe, demokracja dowodzi, że ludzie wolą socjalizm od liberalizmu gospodarczego. To dowodzi słuszności tezy Karola Marksa, który powiedział, że &quot;aby wprowadzić socjalizm, należy wprowadzić demokrację&quot;. Na tej tezie oparli się tworzący Unię Europejską. Nie zamierzają oni popełnić błędu swego poprzednika - ZSRR, i pragną wprowadzić komunizm, wcześniej ogłupiając ludzi i sprawiając, że sami się na komunizm zgodzą. Demokracja odnosi najlepsze wyniki w połączeniu z antykoncepcją.
Demokracja, choć zawsze ułomna, jest najlepszym ustrojem na świecie. Polacy doszli do tego wniosku po tym jak Kaczyńscy zaserwowałi im tzw. pozory demokracji, czyli autorytarne rządy braci polegające na wysłaniu połowy narodu (głównie cyklistów i pampersów) do pracy przy zmywaku w najodleglejszych częściach globu. Co ciekawe, po zwycięskich dla Kaczyńskich wyborach przeróżne autorytety, związane głównie z Gazetą Wybiórczą, zaczęły gęgać o tym, że &quot;Polacy nie dorośli do demokracji&quot;, mimo że bracia zostali wybrani w sposób par excellence demokratyczny. Z czego wniosek, że w demokracji owszem, masz wolny wybór, ale tylko wtedy, jeśli wybierasz zgodnie z jedynie poprawnymi ideami. Obecnie obrońcami demokracji są USA które siłą uszczęśliwiają ludzi wszędzie gdzie tylko nieprawomyślni obywatele uznają, że wolą króla czy kogoś innego. Pamiętaj. Ty jeszcze nie wiesz, że chcesz demokracji. Wojska USA Ci to uświadomią.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Wiadomo, demokracja ma swoje minusy i tak będzie zawsze, nie ma idealnego ustroju. Co do twojej tezy odnośnie UE to podchodzi mi to trochę pod jakieś teorie spiskowe, hehe. Ale tak dalej można pytać, a jest jakaś alternatywa dla demokracji? Wystarczy spojrzeć nawet na Kubę, jak tam ludzie żyją? Przepraszam ale wolę polską demokrację. Już nawet nie chcę wspominać o skrajnych przypadkach, jak żyli ludzie w krajach nazistowskich i faszystkowskich.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Chłopy ja naprawdę nie wiem czym Wy jesteście zaślepieni.... Demokracja – jedyny słuszny i straaasznie wspaniały kapitalistyczny ustrój polityczny. Przedrostek „demo” sugeruje że jest to wersja demonstracyjna ustroju, więc jest niedoskonała i niedorozwinięta. Za pełną wersje ustroju – fullkrację należy zapłacić swoją wątrobą. Demokracja polega na pytaniu plebsu czego chce, po czym robieniu tego, co chce się zrobić samemu. Innym czynnikiem robiącym z ustroju demokrację jest tak zwana kiełbasa wyborcza czy zarzynanie innych w imię praw ludzi. Demokracja to idealny ustrój. Polega na tym, że tuż przed wyborami, poszczególne partie polityczne puszczają za publiczne pieniądze (zabierane ludziom w podatkach) papkę propagandową w TV, w której obiecują różnego rodzaju cuda gospodarcze, a po wygranych wyborach przez kilka lat robią co chcą. W końcu wiedzą, że i tak za parę lat wrócą, aby zmienić tych, którzy wygrali po nich. Demokracja dowodzi też, że lud nigdy się nie myli i nie popełnia błędów. Przykładem na to jest chociażby wybranie świetnego, narodowo-socjalistycznego działacza na przywódcę swego kraju w 1933 roku przez Niemców. Co ciekawe, demokracja dowodzi, że ludzie wolą socjalizm od liberalizmu gospodarczego. To dowodzi słuszności tezy Karola Marksa, który powiedział, że &quot;aby wprowadzić socjalizm, należy wprowadzić demokrację&quot;. Na tej tezie oparli się tworzący Unię Europejską. Nie zamierzają oni popełnić błędu swego poprzednika - ZSRR, i pragną wprowadzić komunizm, wcześniej ogłupiając ludzi i sprawiając, że sami się na komunizm zgodzą. Demokracja odnosi najlepsze wyniki w połączeniu z antykoncepcją.
Demokracja, choć zawsze ułomna, jest najlepszym ustrojem na świecie. Polacy doszli do tego wniosku po tym jak Kaczyńscy zaserwowałi im tzw. pozory demokracji, czyli autorytarne rządy braci polegające na wysłaniu połowy narodu (głównie cyklistów i pampersów) do pracy przy zmywaku w najodleglejszych częściach globu. Co ciekawe, po zwycięskich dla Kaczyńskich wyborach przeróżne autorytety, związane głównie z Gazetą Wybiórczą, zaczęły gęgać o tym, że &quot;Polacy nie dorośli do demokracji&quot;, mimo że bracia zostali wybrani w sposób par excellence demokratyczny. Z czego wniosek, że w demokracji owszem, masz wolny wybór, ale tylko wtedy, jeśli wybierasz zgodnie z jedynie poprawnymi ideami. Obecnie obrońcami demokracji są USA które siłą uszczęśliwiają ludzi wszędzie gdzie tylko nieprawomyślni obywatele uznają, że wolą króla czy kogoś innego. Pamiętaj. Ty jeszcze nie wiesz, że chcesz demokracji. Wojska USA Ci to uświadomią.
Nie będę konsekwentny i jednak zareaguję na to, co napisałeś. Przyznam, że nawet nie przeczytałem do końca Twojej wypowiedzi, bo mniej więcej w połowie uznałem, że nie warto.
Po pierwsze, jeśli za jedyne źródło wiedzy uznajesz książki, to już powoli zaczynam rozumieć ten średniowieczny tok rozumowania.
Po drugie - nie jestem dla Ciebie synkiem, żądam przeprosin. Czysto teoretycznie, bo podejrzewam, że nie będzie Cię stać na taki gest.
Po trzecie - skoro wszystko dobrze wiesz najlepiej, znasz wszelkie mechanizmy, które tworzą zło w Polsce i na świecie, to dlaczego dzielisz się z tą wiedzą na forum bukmacherskim, a nie w innym, nieco bardziej do tego odpowiednim miejscu? To mogłoby zmienić ten okropny świat.
Po czwarte - współczuję osobom, które mają &quot;przyjemność&quot; przebywania na co dzień z Tobą. Oczekuję odpowiedzi, że &quot;one nie narzekają&quot;, ale uwierz mi - robią Cię w wała.
Bez odbioru.
 
dr.martens 0

dr.martens

Użytkownik
Polecam Ci psychologa. Gdzie ja napisałem ze moim jedynym źródłem są ksiązki? Mnie milicja napierdalała pałami jak Ty jeszcze w planach nie byłeś i troche szacunku. Idź odrób lekcje lepiej... Co do mojego udzielania się to działam od 4 lat aktywnie. A tutaj postanowiłem napisac bo tego czytac się nie da. Jedynie Rox myśli trzeźwo.
Na pohybel wszelakiemu lewactwu!
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Chłopy ja naprawdę nie wiem czym Wy jesteście zaślepieni.... Demokracja – jedyny słuszny i straaasznie wspaniały kapitalistyczny ustrój polityczny. Przedrostek „demo” sugeruje że jest to wersja demonstracyjna ustroju, więc jest niedoskonała i niedorozwinięta. Za pełną wersje ustroju – fullkrację należy zapłacić swoją wątrobą. Demokracja polega na pytaniu plebsu czego chce, po czym robieniu tego, co chce się zrobić samemu. Innym czynnikiem robiącym z ustroju demokrację jest tak zwana kiełbasa wyborcza czy zarzynanie innych w imię praw ludzi. Demokracja to idealny ustrój. Polega na tym, że tuż przed wyborami, poszczególne partie polityczne puszczają za publiczne pieniądze (zabierane ludziom w podatkach) papkę propagandową w TV, w której obiecują różnego rodzaju cuda gospodarcze, a po wygranych wyborach przez kilka lat robią co chcą. W końcu wiedzą, że i tak za parę lat wrócą, aby zmienić tych, którzy wygrali po nich. Demokracja dowodzi też, że lud nigdy się nie myli i nie popełnia błędów. Przykładem na to jest chociażby wybranie świetnego, narodowo-socjalistycznego działacza na przywódcę swego kraju w 1933 roku przez Niemców. Co ciekawe, demokracja dowodzi, że ludzie wolą socjalizm od liberalizmu gospodarczego. To dowodzi słuszności tezy Karola Marksa, który powiedział, że &quot;aby wprowadzić socjalizm, należy wprowadzić demokrację&quot;. Na tej tezie oparli się tworzący Unię Europejską. Nie zamierzają oni popełnić błędu swego poprzednika - ZSRR, i pragną wprowadzić komunizm, wcześniej ogłupiając ludzi i sprawiając, że sami się na komunizm zgodzą. Demokracja odnosi najlepsze wyniki w połączeniu z antykoncepcją.
Demokracja, choć zawsze ułomna, jest najlepszym ustrojem na świecie. Polacy doszli do tego wniosku po tym jak Kaczyńscy zaserwowałi im tzw. pozory demokracji, czyli autorytarne rządy braci polegające na wysłaniu połowy narodu (głównie cyklistów i pampersów) do pracy przy zmywaku w najodleglejszych częściach globu. Co ciekawe, po zwycięskich dla Kaczyńskich wyborach przeróżne autorytety, związane głównie z Gazetą Wybiórczą, zaczęły gęgać o tym, że &quot;Polacy nie dorośli do demokracji&quot;, mimo że bracia zostali wybrani w sposób par excellence demokratyczny. Z czego wniosek, że w demokracji owszem, masz wolny wybór, ale tylko wtedy, jeśli wybierasz zgodnie z jedynie poprawnymi ideami. Obecnie obrońcami demokracji są USA które siłą uszczęśliwiają ludzi wszędzie gdzie tylko nieprawomyślni obywatele uznają, że wolą króla czy kogoś innego. Pamiętaj. Ty jeszcze nie wiesz, że chcesz demokracji. Wojska USA Ci to uświadomią.
To ziomek niezły jesteś z tym komunizmem, bez kitu. Jestem ciekawy w czym się objawia ten komunizm UE wg Ciebie.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Jak się wam nasza demokracja nie podoba jedzcie na wschód zobaczcie jak tam ludzie żyją to zatęsknicie za domem.

Wybory się skończyły, wyniki są znane, temat do zamknięcia.. bo jedyne co się tu będzie pojawiać to kto ile niby wie więcej o historii i jak to kogo ostatnie czasy doświadczyły..
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Paradoks demokracji polega na tym, że menel spod budki z piwem ma taki sam wpływ na losy państwa jak profesor uniwersytecki. Jeżeli już ma byc demokracja, to niech chociaż waga głosu będzie różna przyjmując np. kryterium wykształcenia, tj. wykształcenie wyższe - siła głosu:5, średnie-4, zawodowe-3, podstawowe-2, żadne-1.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
to może jeszcze podział wg wieku, stanu majątkowego, koloru włosów i grupy krwi co??
no chyba Cie boli coś jak mówisz że ma być coś takiego jak waga głosu
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
to może jeszcze podział wg wieku, stanu majątkowego, koloru włosów i grupy krwi co??
no chyba Cie boli coś jak mówisz że ma być coś takiego jak waga głosu
Dlaczego? O wyborze władz powinni decydowac ludzie, którzy znają się na polityce, a przede wszystkim znają programy partii politycznych(!) oraz posiadają szeroką wiedzę ogólną, a nie ludzie, którzy całą wiedzę o scenie politycznej czerpią z telewizji i ze spotów wyborczych.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
tyle że wtedy to ciężko nazwać demokracją, a zdaje się że jednak taki ustrój panuje aktualnie w naszym kraju
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Polecam Ci psychologa. Gdzie ja napisałem ze moim jedynym źródłem są ksiązki? Mnie milicja napierdalała pałami jak Ty jeszcze w planach nie byłeś i troche szacunku. Idź odrób lekcje lepiej... Co do mojego udzielania się to działam od 4 lat aktywnie. A tutaj postanowiłem napisac bo tego czytac się nie da. Jedynie Rox myśli trzeźwo.
Na pohybel wszelakiemu lewactwu!
Historia to obiektywizm. A po takich doświadczeniach trudno o niego u Ciebie.
Ty szczycisz się, że roznosiłeś ulotki, a mi odpowiada to, że urodziłem się w wolnym kraju i nie miałem do czynienia ani z obozem z prawa, ani z lewa. To inna Polska niż ta Twoja i to, że rozliczymy odpowiedzialnych za Twoje blizny uczyni szczęśliwym jedynie Ciebie. Nie o to chodzi w polityce. I nie o to chodzi w życiu.
Widzę, że masz o mnie wyrobione zdanie. Wiek: 19 lat. Status: śmieć.
Bez odbioru niezaprzeczalnie.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
Paradoks demokracji polega na tym, że menel spod budki z piwem ma taki sam wpływ na losy państwa jak profesor uniwersytecki. Jeżeli już ma byc demokracja, to niech chociaż waga głosu będzie różna przyjmując np. kryterium wykształcenia, tj. wykształcenie wyższe - siła głosu:5, średnie-4, zawodowe-3, podstawowe-2, żadne-1.
Dlaczego? O wyborze władz powinni decydowac ludzie, którzy znają się na polityce, a przede wszystkim znają programy partii politycznych(!) oraz posiadają szeroką wiedzę ogólną, a nie ludzie, którzy całą wiedzę o scenie politycznej czerpią z telewizji i ze spotów wyborczych.

I tu się w 200% zgadzam ze Skrewdriver&#39;em. Ja to samo zdanie przedstawiłem trochę wcześniej kiedy opowiadałem jak to menel został sołtysem ???? Demokracja, demokracją, ale ten ustrój też się powinien &quot;szanować&quot;. Ja w obecnych wyborach nie brałem udziału z jednego podstawowego względu- żadna partia mnie do siebie nie przekonała! Nie będę na siłę stawiał krzyżyka przy jakimś fagasie co i tak w swoich postulatach zakładał co innego niż bym się spodziewał. Dla mnie to się mija z celem. Ludzie ukierunkowani (też pisałem wczesnej) powinni w sowich głosowaniach mieć najwięcej prestiżu, a nie że każdy głosuje jak głosuje. Niektórzy idą zagłosować bo kumple też idą i nie mają co robić, to jest normalne?
 
C 19

coornell

Użytkownik
Demokracja jest tak idiotycznym, niemoralnym i krwawym ustrojem że nawet nie ma sensu na ten temat dyskutować. W dziejach ludzkości to jakiś 1% historii.. Akurat przyszło nam żyć w tych czasach , trudno.
Co do zakuwania w dyby itp. , gdyby w Rosji przetrwała dynastia Romanowów a w Niemczech Hohenzollernów to nie byłoby II WŚ ( I wojna światowa stała się światową kiedy przyłączyły się.. demokratyczne USA ) , nie byłoby stalinowskiego ludobójstwa , holokaustu. Za czasów monarchii wojny toczono o terytoria , nie o ideologie. Przeciętny obywatel nawet nie mial pojecia że akurat toczy się wojna, walczyły między sobą zawodowe armie 2 państw. W XX wieku na miasta zrzucano bomby atomowe! Świat nigdy nie zaznał tylu milionów ofiar chorych ideologii i ambicji co w wielbionym przez was światłym , demokratycznym wieku XX.

H.H.Hoppe w swoim klasyku &quot; Demokracja... bóg który zawiódł&quot; ostatecznie rozprawił się z mitem demokracji jako świetnego ustroju, obnażając go bezlitośnie.
Ktoś wcześniej napisał coś o rządach ludu , jeśli uważasz za dobre że kucharka , portier i sprzątaczka decydują o tym kto ma rządzić państwem to nie ma o czym dyskutować...
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Co do zakuwania w dyby itp. , gdyby w Rosji przetrwała dynastia Romanowów a w Niemczech Hohenzollernów to nie byłoby II WŚ ( I wojna światowa stała się światową kiedy przyłączyły się.. demokratyczne USA ) , nie byłoby stalinowskiego ludobójstwa , holokaustu.
Tylko akurat to nie ma nic wspólnego z demokracją ale z dyktaturą, którą należy zwalczać.


Za czasów monarchii wojny toczono o terytoria , nie o ideologie. Przeciętny obywatel nawet nie mial pojecia że akurat toczy się wojna, walczyły między sobą zawodowe armie 2 państw. W XX wieku na miasta zrzucano bomby atomowe! Świat nigdy nie zaznał tylu milionów ofiar chorych ideologii i ambicji co w wielbionym przez was światłym , demokratycznym wieku XX.
Większa liczba ofiar wojny wzięta jest z postępu technicznego, jestem przekonany, że gdyby w X wieku dysponowano taki arsenałem jak dziś to też zostałby on użyty.

Ktoś wcześniej napisał coś o rządach ludu , jeśli uważasz za dobre że kucharka , portier i sprzątaczka decydują o tym kto ma rządzić państwem to nie ma o czym dyskutować...
To jest niewątpliwie wada demokracji, ale nie ma systemu idealnego.

Nie wiem z jakiej wartstwy społecznej jesteś, ale jak już wspominano o monarchii, to np. będąc wieśniakiem byś był nikim. W rządach monarchii tylko wąska grupa żyłaby dostatnie, reszta klepałaby kompletną biedę i miała zero praw.
 
Do góry Bottom