>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Finals - Cancun (29.10.2023 - 05.11.2023)

Status
Zamknięty.
adik1992 404,6K

adik1992

Moderator
Członek Załogi

2400x914_1.jpg

Miejsce: Cancu, Meksyk
Data rozgrywania: 29.10.2023 - 05.11.2023
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: WTA Finals
Pula nagród: $9,000,000
Oficjalna strona turnieju: https://www.wtafinalscancun.com/
Lista Startowa: https://www.wtatennis.com/tournament/808/wta-finals/2023/player-list
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/808/wta-finals/2023/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/808/wta-finals/2023/order-of-play
Zwycięzca singla 2022: C. Garcia
Zwycięzcy debla 2022: E. Mertens/V. Kudermetova


Zestawienie kursów (Betclic):

Bez tytułu.jpg




Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnio zmieniony przez tarki_16:
Roxen 898

Roxen

Użytkownik
Start turnieju już w niedzielę , więc został 1 dzień na zagranie ciekawych zakładów specjalnych:

W turnieju debla będzie przynajmniej jeden krecz - NIE 1.70 Fortuna

Krecz w deblu to rzadkość, ostatni krecz w finałach WTA zdarzył sie w 2015roku , a w poprzednich 6 edycjach nie było żadnego.

Podczas turnieju, w przynajmniej jednym spotkaniu wystąpi zawodniczka rezerwowa - NIE 1.70 Fortuna

Przez ostatnie 10lat zawodniczka rezerwowa wystąpiła tylko w 2019roku.
 
versa 397,5K

versa

Typer
Sabalenka - Sakkari
Sakkari wygra przynajmniej seta
Fortuna @1.92

Obie panie spotykają się ze sobą po raz 10 w historii, do tej pory 6:3 na korzyść liderki kobiecego rankingu WTA i nie dziwota, że Sabalenka jest mocną faworytką i w tym spotkaniu, ja jednak postaram się poszukać typu w stronę jej przeciwniczki - Sakkari.
Moją uwagę przede wszystkim zwrócił fakt dwóch ostatnich edycji WTA Finals, gdzie oba te spotkania wygrała właśnie underdog Sakkari, czy w kolejnej edycji zdobędzie przynajmniej jednego seta? Myślę, że tak biorąc pod uwagę specyfikę kobiecego tenisu oraz fakt, że obie panie miały blisko miesiąc przerwy od startów, liczę przez to na trzysetowa batalię.
 
adik1992 404,6K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Z relacji pracowników Canal Plus, którzy są na miejscu w Cancun, to kort główny jest szybszy od tych hotelowych, na których trenowały zawodniczki. Na głównym będą mieć niewiele czasu przed meczem do zapoznania się z nawierzchnią. Wieje też mocno. Wiatr kręci i podmuchy z różnych stron, momentami mocniejsze podmuchy. Do tego duszno i duża wilgotność.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1302
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Rybakina vs Pegula
Typ 2
Kurs 2.15 sts

Korty może szybsze niż te przy hotelu ale czy na tyle żeby Rybakina miała tutaj z tego powodu duża przewagę? Czas pokaże... Z kolei warunki że zmiennym wiatrem napewno nie pomogą jej w dobrym serwowaniu. Dodatkowo pamiętajmy ze ostatnie miesiące przeplatała różnymi drobnymi kontuzjami czy też chorobami. To wszystko skłania mnie do zaryzykowania w kierunku Amerykanki. Obie panie grały że sobą 3 razy i dwukrotnie lepsza była Pegula. Mam wrażenie że Amerykanka nie do końca leży Rybakinie. Pegula miała trochę słabszy okres po sukcesie w Montrealu ale wydaje się że zdarzyła się odbudować na końcówkę sezonu. Win w Seulu, pomimo że nie spotkała sie tam z najlepszymi tenisistkami, trzeba odnotować.

Sabalenka 2:0
Kurs 1.80 sts

Każdy inny wynik będzie dla mnie zaskoczeniem. Białorusinka wyglądała w drugiej połowie roku bardzo dobrze. Fizycznie i mentalnie będzie przygotowana. Z kolei Greczynka ma duży problem z sama sobą. Uważam że dzisiaj nie dźwignie meczu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2158
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Pierwszy mecz za chwilę a drugi po nim więc analiza długa nie będzie. W przypadku Spotkania Rybakiny i Peguli nie uważam za dobre aby strzelać w ciemno, która z dziewczyn wygra aczkolwiek w mojej ocenie nieco większe szanse ma Amerykanka, która pomimo spadku formy w stosunku do tej, do której nas przyzwyczaiła posiada dużą cierpliwość podczas wymian. Rybakina ma z tym problem. Elena w tej chwili także gra trochę falowo dlatego jeżeli nie odpali od razu serwisem a może być z tym problem bo to pierwszy mecz to Pegula może ją zjeść w trakcie spotkania. Proponuje w tym meczu zagrać na over gemowy co jest najbardziej prawdopodobne w tym spotkaniu. Obie będą się tutaj bić chociażby o ugranie seta z racji, że rozgrywki są grupowe. Drugie spotkanie to Sabalenka i Sakkari. Tutaj Białorusinka stanie na rzęsach ponieważ widnieje groźba utraty numeru jeden w rankingu WTA na koniec roku jak źle wypadnie w tym turnieju. Sakkari nie będzie miała wiele do powiedzenia jeżeli Aryna zacznie ją bombardować forehandem. Greczynka jednak tanio skóry nie odda więc kilka gemów można też doliczyć. Dziewczyny grały ze sobą 9 razy i tylko jeden raz Sabalenka pokonała Marię w mniej niż 17 gemów. Proponuje więc dubla:




Elena Rybakina - Jessica Pegula - over 17,5 gemów (1,13)
+
Aryna Sabalenka - Maria Sakkari - Sabalenka + over 16,5 gemów (1,50)

DUBLET (1,70) Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 868,3K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Sabalenka vs. Sakkari
Zaczynamy długo wyczekiwane finały sezonu kobiet, w których główną faworytką jest Iga Świątek, choć liderką już jakiś czas nie jest i musiała ustąpić Arynie Sabalence. W tym turnieju będzie miała okazje mocno się do niej zbliżyć, a na powrót na pierwsze miejsce jeszcze bym nie liczył, a raczej w styczniu. Przejdźmy jednak do meczu Białorusinki z Greczynką. Naturalną faworytką jest Aryna, tym bardziej, że w tym roku grały ze sobą już dwa razy i gładko wygrywała Sabalenka. Dla Białorusinki ten jest bardzo mocny, w każdym szlemie zachodziła bardzo wysoko i na pewno ma ogromną chęć, by potwierdzić moc także w Meksyku. Niewątpliwie presja będzie na niej dość spora, a rola liderki zawsze niesie ze sobą presję, którą "Saba" znosi bardzo różnie. Mówię o tym nie bez powodu, bo mental w tenisie, a szczególnie w wersji damskiej jest arcyważny, a może nawet najważniejszy. Trudno powiedzieć jaka będzie charakterystyka kortów, ponieważ one dopiero powstały, ale nie zdziwię się jak znów będą bardzo wolne. Do tego trzeba zaznaczyć, że korty znajdują się nad morzem, a po filmach które można znaleźć w sieci wyraźnie widać, że jest dość wietrznie, więc zwiększy to loteryjność spotkań (chyba, że nagle się uspokoi). Na pewno nie będzie to na rękę Sabalence, ponieważ bazuje na serwisie, a co jakiś czas wracają do niej stare demony czyli podwójne błędy. Warunki atmosferyczne i ewentualna presja na pewno nie będzie jej sprzyjać, więc liczę, że tak niska linia zostanie pokryta, ale potrzebny będzie też opór ze strony rywalki, ponieważ im krótszy mecz to oczywiście dla nas gorzej. Sabalenka w ostatnich pięciu meczach inkasowało od dwóch do ośmiu podwójnych błędów, więc dość duża rozbieżność, ale ona właśnie tak wygląda w tym sezonie. Zazwyczaj minimum kilka sztuk na mecz zapewnia. Co ważne też, warto by doszło do przełamania ze strony Sakkari i w końcu nawiązała walkę z Aryną, a przecież już to robiła w przeszłości. Ostatnie miesiące dla Greczynki były już zdecydowanie lepsze, więc jest nadzieja na poprawę, a co ciekawe już wygrała jeden duży turniej w Meksyku. Drugim moim kierunkiem są przełamania serwisu i tutaj też warto by Maria dodała coś od siebie na returnie. Linia ustawiona jest dość nisko jak na kobiecy tenis, choć bukmacherzy pewnie mają z tyłu głowy, że Aryna zbytnio serwisu nie będzie tracić, a mecz może zakończyć się w dwóch setach i nieco do tej linii zabraknie. Minimum trzy przełamania na set to w kobiecym tenisie dość mało, o ile grają zawodniczki z dość średnim podaniem. Myślę, że warunki pogodowe mogą tutaj znów być kluczowe. Nie mogę być w żaden sposób pewien, co do formy obu zawodniczek, bo dawno nie grały, a korty w Cancun są zagadką, ale te dwa zakłady wydają się najbardziej realne z udostępnionych wśród legalnych bukmacherów.

👉 Sabalenka powyżej 3,5 podwójnych błędów @1,4 (fortuna) ✅
👉 powyżej 5,5 przełamań serwis @1,58 (totalbet) ❌ (5!)

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +208
Tenis by Dawid 868,3K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Świątek vs. Vondrousova
Do gry w Cancun wkracza Iga Świątek i tak jak wczoraj zbyt wiele nie wiemy, ponieważ obie panie widzieliśmy ostatni raz dość dawno, ale jesteśmy nieco bogatsi o wiedzę na temat kortów, które nie wydają się ani bardzo wolne, ani też szybkie. Rybakina nie podołała, głównie przez mental, a z kolei Sabalenka rozgromiła swoją rywalkę, więc nie można jednoznacznie powiedzieć, że ten kort leży, bądź nie leży serwismenkom. Iga wylosowała dość dobrze, ponieważ z każdą grupową rywalką ma bilans zdecydowanie dodatni. Z Czeszką grała trzy razy i każdy mecz wygrała do zera w setach, choć ostatnim razem, Marketa dwa razy serwowała na zwycięstwo w secie i nie dowiozła przewagi. W I secie przełamywały się aż czterokrotnie (po dwa razy). Ciężko stwierdzić dla kogo dość wolna nawierzchnia będzie handicapem, bo obie raczej preferują wolniejsze nawierzchnie, ale są dość wszechstronne. Mogliśmy w Azji oglądać Igę na szybkich kortach i poradziła sobie z nimi znakomicie. Vondrousova przecież wygrywała Wimbledon, więc to zawodniczka wręcz uniwersalna. Z tego co widziałem u sprawdzonych źródeł to pogoda w Meksyku jest obecnie zła i korty zalane są wodą, a przy bandach widoczny jest piasek, który został przywiany z plaży, ponieważ obiekt znajduje się tuż przy Zatoce Meksykańskiej. Zapowiada się trudny mecz, przy dość wysokiej wilgotności, więc kondycja wydaje się być kluczowa i spodziewam się dość dużej liczby przełamań. Serwis raczej nie będzie odgrywał tu kluczowej roli, szczególnie, że Czeszka dobrze się na returnie i broni z bardzo głębokiej pozycji. Ciekawym typem wydaje się przełamanie serwisu Igi w I secie, gdy jeszcze dobrze nie wejdzie w mecz. Zawodniczki za bardzo nie miały nawet okazji trenować na tych kortach, więc raczej nie będą się czuć pewnie. Myślę, że warunki atmosferyczne, a także wiatr, który dokuczał tuż przed rozpoczęciem turnieju może mieć duży wpływ na utrzymanie podań.

👉 Vondrousova powyżej 0,5 przełamania w I secie @1,5 (forBET) ✅

Zapowiedź Damiana na ten mecz TUTAJ.

W forBET tenis bez podatku.
 
Ostatnia edycja:
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Iga Świątek - Marketa Vondrousova
Iga Świątek 2:0

1,64
sts

Uważam, że Iga zacznie tutaj agresywnie i z mocnym ciągiem ofensywnym aby jak najwięcej sił zagospoddarować na dalsze rozgrywki grupe i ewentualne play-offy. Podobną taktykę obrała wczoraj Aryna Sabalenka, która dosłownie zniszczyła Greczynkę. Troszkę mi się jej żal zrobiło w pewnym momencie. Czeszka z całej obsady w grupie tutaj wydaje się być w największym zasięgu dla Polki. Pomóc temu stwierdzeniu niesie przechylne H2H oby zawodniczek. Iga wygrywała z nią na różnych nawierzchniach 2:0. Idąc dalej, forma Igi w Pekinie w którym wygrała turniej powoduje wzrost zaufania do dyspozycji oraz fakt, że Iga będzie chciała na koniec roku rzutem na taśmę odzyskać pozycje numer jeden potwierdza tezę, że Iga tutaj będzie szła na całość. Rywalka w grupie najlepsza do szybkiego meczu. Oczywiście w tym turnieju gra sama czołówka, jednak w mojej ocenie Marketa krok za Polką. W Cincinnati dziewczyny grały ze sobą ostatnio i Polka która nie porywała grą w mojej ocenie w tamtym turnieju ograła Czeszkę 2:0, oczywiście z problemami w pierwszym secie. W tym momencie uważam, że Iga w roli atakującej pozycję numer jeden, bez wielkiej presji powinna zagrać dobry tenis i potwierdzi świetną formę z Pekinu. Czeszka w Azji zagrała tylko jeden turniej i od razu odpadła po meczu z Kalininą.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +507
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Coco Gauff - Ons Jabeur
Coco Gauff
(1,47)
STS

Podaję typ także na drugie spotkanie. Nie ma tutaj sensu za dużo kombinować. Mecz odbywa się na hardzie a Coco ma za sobą dobrze przepracowany okres na tej nawierzchni jej formą po zmianie trenera ruszyła i widoczne to już było gdy udało sie jej pierwszy raz w historii pokonać Ige Świątek. Amerykanka miała dobry okres w końcówce sezonu w Azji. Inaczej jest z Tunezyjką która w tyk roku wyraźnie obniżyła lotu i jej gra jest po prostu co raz bardziej nierówna. W Azji na hardzie była także pogubiona. Nic specjalnego tam nawet nie ugrała. Na moje oko Ons na pewno będzie chciała tutaj spróbować i zostawić serducho na korcie bo to taki typ zawodniczki, taki lew. Jednak formą w tej chwili lepsza jest u Coco i uważam, że ostatecznie wygra to spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +507
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Sabalenka i Rybakina powyżej 5.5 asów AKO: @3.52 Betfan

Dwie Panie, które nie trzeba przedstawiać, jedne z najlepiej serwujących w tourze. W pierwszym spotkaniu tylko Rybakina nie pokryła zaproponowanej linii, bo jednak zabrakło trochę gemów i niespodziewanie zbyt gładko przegrała spotkanie. Sabalenka, mimo iż oddała rywalce tylko jednego gema , była w stanie posłać w spotkaniu 6 asów. Liczę tym razem na bardziej wyrównane starcia, w których zobaczymy w końcu 3 sety, a co za tym idzie wspomniane Panię będą miały więcej okazji do pokrycia zaproponowanej linii na asy. Nawierzchnia w tym roku w Meksyku, po tym co zobaczyłem, jest nieco szybsza, co tylko jest dodatkowym plusem co do typu.
 
Ostatnia edycja:
Shl00 132,1K

Shl00

Użytkownik
Sabalenka vs Pegula
Typ 1
Rybakina vs Sakkari
Typ over 19.5
Ako 2.31 fortuna

Sabalenka jest dla mnie zdecydowana faworytka. Nie chodzi nawet o mecz z Sakkari, w którym zagrała dobrze, ale nie aż tak dobrze jakby mógł o tym świadczyć wynik. Bardziej typuje przeciwko Peguli która z Rybakina stworzyła raczej mizerne widowisko. Widać było że Anerykanka jest już zmęczona sezonem. Rozegrała ponad 100 spotkań licząc również rywalizację w deblu. Musi to zostawić ślad.

W drugim meczu liczę trochę że Rybakina wyciągnie pomocna dłoń do Sakkari i Greczynka nieco sie odbuduje . W meczu przeciwko Bialorusince nie wyglądała słabo. Brakowało kropki nad i w decydujących momentach gemów. Tak jak już pisałem, Rybakina nie stworzyła wybitnego meczu z Pegula co jednoznacznie wskazuje na fakt, że jest trochę poza forma. Zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości.
 
Ostatnia edycja:
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Aryna Sabalenka - Jessica Pegula
Aryna Sabalenka + over 16,5 gems

1,72
Fortuna

Dzisiaj spotkają dwie najlepsze tenisistki w grupie patrząc na wyniki ale też patrząc na grę. Tym razem Białorusinka łomotu nie sprawi, tak jak miało to miejsce gdzie Sakkari. Oglądam wszystkie mecze turnieju finałowego i naprawdę to co zaprezentowała Sakkari to była od pewnego momentu porażka mentalna. Greczynkę zaprosiła na mecz swoją rodzinę, prawdopodobnie bardzo dużo oczekiwała od siebie i nie dźwignęła tego spotkania. Im bardziej Białorusinka się rozpędzala tym wiecej popełniała błędów Greczynka błędów prostych, banalnych. W pewnym momencie były już tylko łzy i serwowanie w siatkę. Pegula to kaliber innej mentalności. Ona będzie grała uparcie swoje nawet jeżeli nie będzie szło. Forma nie jest najwyższa ale powinna się postawić Sabalence. Uważam jednak że Aryna po tym zwycięstwie będzie miała jeszcze większą pewność siebie i biorąc pod uwagę jej dobry serwis w ostatnim spotkaniu oraz atomowy return uważam że poradzi sobie z Pegulą której forma od jakiegoś czasu zaczęła stopniowo spadać. Pokonanie Rybakiny nie robi na mnie większego wrażenia, ponieważ Ryba sama siebie wykańczała momentami w spotkaniu. Jest nadąsana tutaj i otwarcie ma pretensje do warunków tutaj panujących, frustracja przelewa się na jej grę. Tak było w pierwszym secie gdy mogąc go wygrać ostatecznie przegrała i w drugim poziom frustracji był tak wysoki że Pegula bez większych problemów grając po prostu swoje wypunktowała Elene.


Elena Rybakina - Maria Sakkari
Elena Rybakina + under 24,5 gems
Fortuna
2,02

Po tym co zobaczyłem w wykonaniu Sakkari mam poważne wątpliwości czy odbuduje swoją pewności siebie po dostaniu właściwie bajgla w meczu z Sabalenka. Właściwie ponieważ powinno być 6:0 6:0 ale z niewyjaśnionych przyczyn gdy było już 40:30 dla Sabalenki przy podaniu Sakkari ta postanowiła returnowac na auty. Jest to moje prywatne zdanie oczywiście, ale miałem wrażenie że Sabalenka już pomaga jej ma ostatnich punktach. Greczynka niestety mając darmowe prezenty i tak waliła w siatkę przy serwisie. Jej mental wyglądał naprawdę źle i widać było po jej zespole trenerskim że to będzie ciężka noc i żw nasluchaja się bardzo dużo niemiłych rzeczy. Do tego fakt że przyjechała rodzina na jej mecze nie pomaga w tej sytuacji a wręcz buduje presję wokół zawodniczki. Wizja aby zaprezentować się teraz lepiej grając przeciwko Rybakinie która nie oszukujmy się musi teraz wygrać jest trudna. Obie tenisistki muszą tu szukać punktów. W mojej ocenie to nie bedzie arcydlugi mecz. Ciężko mi sobie wyobrazić aby Sakkari zagrała nagle bardzo dobry tenis. Rybakina z kolei mogła złapać Pegule już w pierwszym secie. Według mnie mecz rozstrzygnie się w dwóch setach. Ale linia gemowa zabezpieczeń też w jakiś sposób trzy sety a kurs ciekawy.




 
Ostatnia edycja:
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Dyscyplina: tenis Cancun Finals
Godzina: 23:00
Spotkanie: Świątek - Gauff
Typ: Świątek
Kurs: 1,55
Bukmacher: LVbet
Analiza:

Iga wygrała już tu z triumfatorką Wimbledonu Vondrosową oraz w Pekinie jakiś czas temu ze zwyciężczynią US Open Coco Gauff. Dziś znów się z nią zmierzy. Gauff ma w tym sezonie najdłuższą serię wygranych meczów i padła właśnie na Świątek. Sądzę, że historia się powtórzy. Iga jest bardzo skupiona na grze. Nie powinno być wielu błędów a sporo punktów zdobycznych, co przełoży się na końcowy wynik. Nikt oczywiście nie twierdzi, że pójdzie z Amerykanką łatwo, ale Świątkowska to solidna zawodniczka nie od dziś.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1169
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Iga Świątek - Coco Gauff
Coco Gauff + over 17,5 gems
3,15
Fortuna

Obejrzałem wszystkie mecze do tej pory w turnieju Cancun Finals i o ile przed turniejem byłem nastawiony optymistycznie wobec Igi Świątek tak teraz jestem zmuszony obniżyć oczekiwania. Gdyby Iga grała dzisiaj z Sakkari czy nawet Rybakiną byłbym skłonny iść na całość w stronę Polki ale nie w przypadku Coco Gauff w tym turnieju. To już nie jest ta Amerykanka którą Iga brała na śniadanie. Po zmianie trenera wyraźnie poprawiła sferę mentalna, gra agresywnie, forehand w końcu pracuje i serwis bardzo dobry. Po jej pierwszym meczu przeciwko Ons Jabeur naprawdę wszystko funkcjonowało dobrze. Inna sprawa że Tunezyjka przyjechała tutaj chyba na wakacje. Iga z kolei ma problemy serwisowe znowu, dużo piłek grała za długich, wyglądała na zagubioną na korcie. Czeszka bardzo jej pomogła bo właściwie przegrała wygrany pierwszy set a w drugim sie pogubiła totalnie. W mojej ocenie Coco Gauff będzie trzymać o wiele lepiej swój serwis niż Czeszka i podczas wymian obawiam się będzie także regurlaniejsza niż nasza rodaczka. Według mnie kursy są nieadekwatne do ryzyka. Iga prawdopodobnie rozegra tutaj thriller na korcie i może podobnie jak Sabalenka dostać nieoczekiwanego może nie łupnia ale porażki. Iga na szczęście ma jeszcze mecz z Ons który może dać jej awans. Coco Gauff w tym roku już pokonała Igę po zmianie trenera. Według mnie to mecz 50/50 z tym że patrząc jak zagrały w pierwszych spotkaniach daje minimalnie większe szanse Coco Gauff
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Warto dodać, że Coco też dostała w pape od Igi po zmianie trenera w jednostronnym meczu, w przeciwieństwie do tego, który Coco wygrała.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom