>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WORLD CUP 2014 w excelu

_hank_ 1,1K

_hank_

Użytkownik
Myślę że większość forumowiczów bawiło się nieraz wraz z rodzina, przyjaciółmi czy kolegami z pracy w typowanie wyników mundialu czy też mistrzostw Europy. Naszła mnie taka myśl żeby rozpisać sobie zbliżające się mistrzostwa w excelu bądź też napisać programik, w którym będzie to wszystko przejrzyste. Zabawa wraz ze znajomymi byłaby prostsza.
Jednakże ilość czasu nie rozpieszcza, stąd moje pytanie do was. Zaczął ktoś już sobie takie coś przygotowywać? Ew, ma coś podobnego z poprzednich mistrzostw ?

Myślę że sporo osób by skorzystało a wiele łatwiej napisać jakąś 1 formułe, która usprawni niż pisząc od początku. Chętni by dodali coś od siebie i powstałoby fajne narzędzie.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.
H.
 
kangur-60259 72

kangur-60259

Użytkownik
Ale na czym to ma dokładnie polegać? Wpisywanie typowanego wyniku w formie 1X2 i potem wpisywanie prawidłowego i podliczanie automatycznie przez program czy jak?
Może bym coś spróbował skonstruować w Excelu, ale nie wiem dokładnie o co Ci chodzi.
 
W 606

wanderlei

Użytkownik
Ja mam przygotowane takie cudeńko.
Typujesz wyniki grupowe i od razu przelicza Ci i tworzy tabele oraz pary 1/8 , ćwierćfianłu , półfinału oraz meczów o III miejsce i finału.Mogę wysłac na maila
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
_hank_ 1,1K

_hank_

Użytkownik
michalm, ładnie graficznie to wyglada ale to tylko plik do wpisywania wyników.
mimo wszystko dzięki ;)
Ja mam na myśli jakiś plik z meczami gdzie np 20 osób typuje wynik, ja potem wpisuje prawidłowy i za trafionego zwyciezce daje x pkt a za dokladny wynik y pkt i sam podlicza.
Mam nadzieję że opisałem w sposób zrozumiały ;)
 
Q 8

qwertz

Użytkownik
Sam nie robiłem, i w sumie nie zamierzam, bo na bieżąco się zakładam ze znajomymi o wyniki ;) ale możesz zrobić takie coś:

Robisz zwykłą tabelkę, w której na bieżąco dopisujesz wyniki meczu. Na daną kolumnę obstawiających (tu: C5-C12, D5-D12 itd) ustawiasz formatowanie warunkowe z osobna, że jeśli jest równe wynikowi (czyli: jeśli którekolwiek z C5-C12 jest równe C2, jeśli którekolwiek z D5-D12 jest równe D2 itd), to komórka jest innego koloru/inny kolor czcionki/coś.
Potem albo ręcznie zliczasz kto ile razy miał zaznaczone swoje, albo używasz jakiejś zaawansowanej funkcji porównywania wartości, ale takich rzeczy to na bieżąco nie pamiętam już ;)
 
Do góry Bottom