>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ważne informacje, newsy, pytania i rozmowy

Status
Zamknięty.
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
&quot;Jesteś idolem wielbi cię tłum... czyli redaktor Marek Jóźwik, specjalista od biegów&quot;
Miarka się przebrała – koniec telewizyjnych &quot;gadających głów&quot; - pseudoekspertów ze studia TVP! Zaczęło się tydzień temu - Maciek Staręga zajął 9. miejsce w sprincie w Asiago o czym TVP nawet nie wspomniała (sport po głównym wydaniu Wiadomości) - do tego już się przyzwyczaiłem. Męskie biegi nie istnieją więc i wspominać nie ma o czym (wg TVP).

Jednak to co dziś miałem &quot;przyjemność&quot; oglądać przeszło wszelkie możliwe granice. Na początek Marek Jóźwik krytykujący sposób realizacji transmisji. Jak było w Jakuszycach wszyscy (poza ww. doskonale pamiętamy), dlatego za każdym razem gdy komukolwiek przyjdzie do głowy podobna myśl radziłbym zajrzeć do archiwum i mocno uderzyć się w pierś.

Pragnę również uświadomić wszystkich zwolenników teorii spiskowych - do przygotowania trasy do łyżwy nie potrzeba więcej śniegu niż do przygotowania trasy do klasyka. Jest dokładnie na odwrót. Trasa do łyżwy nie jest też wcale dwukrotnie szersza niż do klasyka.

Wszystkim ekspertom, którzy w życiu nie mieli nic wspólnego z biegówkami śpieszę z wyjaśnieniami. Na początek zobaczmy co mówią przepisy - punkt 311.2.6 THE INTERNATIONAL SKI COMPETITION RULES (ICR) (strona 42) dostępne pod adresem: http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Cross-Country/03/21/20/ICRCross-Country2013_marked-web_English.pdf

W przypadku sprintu do stylu klasycznego wymagana jest trasa posiadająca homologację C, która ma minimum 6 metrów szerokości na podbiegach, odcinkach prostych i zjazdach, natomiast do sprintu łyżwą trasa (homologacja D) powinna mieć minimum 6 metrów na zjazdach, 7.5m na odcinkach prostych i 9m na podbiegach.

Bezdyskusyjne jest, że trasa do łyżwy powinna być szersza, jednak by ratrakiem założyć tory do stylu klasycznego potrzeba grubszej pokrywy śnieżnej czyli więcej śniegu (i to przynajmniej ok. 10cm). Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na konsystencję substancji po której rywalizują zawodnicy. Przy temperaturach powyżej 0°C nie ma szans na utrwalenie torów, a jak to wygląda w praktyce mogliśmy przekonać się przed tygodniem.

Na koniec pytanie dnia: &quot;Czy bardziej powinniśmy się martwić rezygnacją z występu w TdS Justyny Kowalczyk czy cieszyć z sukcesu Sylwii Jaśkowiec?&quot; - bez komentarza

PS. Nie mam zamiaru polemizować z decyzją Justyny Kowalczyk – nie musi nic udowadniać, a decyzja FIS to zmiana reguł w czasie gry i zachwianie regulaminowych proporcji między klasykiem, a łyżwą. Pragnę tylko zwrócić uwagę, że miliony ludzi oglądających biegi w &quot;publicznej&quot; są wprowadzane w błąd. Dlatego drodzy eksperci jeśli biegi Was nudzą i kompletnie nie interesują znajdźcie sobie ciekawsze zajęcie. Nie dręczcie widzów, nie marnujcie, również drogiego, czasu antenowego.

Hubert Koszyk

Rzadko ingeruję, a raczej w ogólę nie ingeruję w teksty redaktorów piszących na skipol-u, ale nie jestem sobie w stanie odmówić tej przyjemności i dodać parę zdań od siebie. Od conajmniej trzech lat redaktor Jóźwik jest główną siłą fachową w TVP w temacie biegów narciarskich. Człowiek, który nie wie zbyt wiele o naszej dyscyplinie przedstawia ją milionom Polaków.

W Polsce furorę robi już słynny &quot;Luz w d....&quot; - jak słucham transmisji w TVP to analogicznie żal...itd. Panie redaktorze zapraszam na biegówki, pobiegamy, potem pogadamy przy piwku - może się pan czegoś dowie. Zresztą fachowców lepszych ode mnie są dzisiątki jak nie setki - damy radę!

W artykule powiązanym poniżej tekst z 19 lutego 2010 - przekonajcie się sami ile sie zmieniło.

Kuba Cieślar
http://www.skipol.pl/biegi_narciarskie_polska/artykul/6571
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
Jakiś powód weryfikacji wyników biatlonu męskiego dzisiaj ?
Tj. w TV Live pokazywali jak Schemp był te 0.3 przed Hoferem , teraz patrze oficjalne i są dwa pierwsze miejsca.
Soukalovą zdyskwalifikowali za złe manewrowanie bronią , tzn. o co dokładnie chodzi ? się nie wsłuchałem jak na Eurosporcie mówili ...
 
G 0

gregus88

Użytkownik
Pytanie odnosnie biathlonu - zawody kobiet.
Pogralem zdarzenie Kaisa K Makarainen (v Anastasiya Kuzmina) 1 kurs 1.57 w bet365,
zgodnie z regulaminem -
&quot;Wszystkie zakłady zostaną rozliczone na podstawie oficjalnego wyniku/rankingu Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU)&quot;
oraz
Jeżeli dwóch lub więcej zawodników osiągnie ten sam czas prowadzenia lub skok, to zasady Dead-heat będą miały zastosowanie
wyniki oficjalne za IBU sa takie, ze zarowno Makarainem jak i Kuzmina przyjechaly w tym samym czasie +1:05.8. Bet365 rozliczyl zaklad jako przegrany. I tutaj moje pytanie. Czy w zwiazku z zasada Dead-heat nie powinien rozliczyc go polowe jako przegrany/polowe jako wygrany?? Czy jest moze jakis kruczek, o ktorym nie wiem?
 
A 709

arkadiuszch

Użytkownik
Pytanie odnosnie biathlonu - zawody kobiet.
Pogralem zdarzenie Kaisa K Makarainen (v Anastasiya Kuzmina) 1 kurs 1.57 w bet365,
zgodnie z regulaminem - oraz wyniki oficjalne za IBU sa takie, ze zarowno Makarainem jak i Kuzmina przyjechaly w tym samym czasie 1:05.8. Bet365 rozliczyl zaklad jako przegrany. I tutaj moje pytanie. Czy w zwiazku z zasada Dead-heat nie powinien rozliczyc go polowe jako przegrany/polowe jako wygrany?? Czy jest moze jakis kruczek, o ktorym nie wiem?
Sam zacytowałes &quot;Wszystkie zakłady zostaną rozliczone na podstawie oficjalnego wyniku/rankingu Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU)&quot;&quot;.
Niestety Kaisa zupelnie odpuscila i Kuzmina ja minela na mecie. Wszystko ukazał fotofinisz. Oficjalny wynik jest taki ze Kuzmina przed Kaisa..
 
G 0

gregus88

Użytkownik
wedlug datacenter.biathlonresults.com maja ten sam czas, aczkolwiek Kuzmina jest wyzej. To znaczy, ze nie ma szans nic juz zdzialac?
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Hannes Reichelt nie wystartuje w Soczi!

Dwa dni po zwycięstwie w Kitzbuehel w zjeździe zaliczanym do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata u austriackiego zawodnika Hannesa Reichelta stwierdzono poważną kontuzję kręgosłupa, która wykluczyła jego start w zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi.


33-letni Reichelt, wicemistrz świata w supergigancie z 2011 roku z Garmisch-Partenkirchen, jeszcze w poniedziałek wieczorem będzie operowany w klinice w Innsbrucku. Do końca sezonu nie będzie mógł wznowić treningów.

Rozpoznana u niego przepuklina dysku jest bardzo bolesna; niewyleczona może nawet doprowadzić do paraliżu dolnych kończyn.

- Operacja jest konieczna, abym nie miał w przyszłości bardzo poważnych problemów. Moje medalowe nadzieje olimpijskie się kończą, ale muszę być zdrowy, aby po zakończeniu kariery nadal pozostać w sporcie jako trener - powiedział Reichelt.

Urodzony w Altenmarkt im Pongau zawodnik jest jedynym Austriakiem, który w tym sezonie odniósł zwycięstwo w zjeździe zaliczanym do klasyfikacji PŚ. Był największą nadzieją Austrii na medal olimpijski w konkurencjach szybkościowych - supergigancie i zjeździe.
 
grzesio 39,1K

grzesio

Forum VIP
http://www.sport.pl/soczi2014/1,134856,15747363,Jewgienij_Ustiugow_zakonczyl_kariere_w_wieku_28_lat.html#BoxSportTxt
Jewgienij Ustiugow zakończył karierę w wieku 28 lat
Dwukrotny złoty medalista olimpijski w biatlonie z Vancouver i Soczi 28-letni Rosjanin Jewgienij Ustiugow postanowił po sobotnich zawodach &quot;Wyścig mistrzów&quot; w Moskwie zakończyć karierę. Zajął dziewiąte miejsce, a wygrał Słoweniec Jakov Fak. Złote medale igrzysk Ustiugow wywalczył w biegu na 15 km ze startu wspólnego w Vancouver i w sztafecie w Soczi. W dorobku ma trzeci krążek - brązowy - zdobyty przed czterema laty w sztafecie.
Rywalizację &quot;Bieg mistrzów&quot; na dystansie 6 km wygrał w sobotę Fak - 16,32,2, wyprzedzając reprezentanta gospodarzy Antona Szypulina o 1,1 s oraz Norwega Emila Hegle Svendsena o 1,3. Ustiugow, który nie podał przyczyn zakończenia kariery, sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom