>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ważne informacje, newsy, pytania i rozmowy dotyczące skoków narciarskich

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

edit:

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +391
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

Według informacji serwisu wirtualnemedia.pl znany dziennikarz Sebastian Szczęsny po 17 latach odejdzie z TVP i przeniesie się do TVN Grupa Discovery, aby komentować zbliżający się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
FIS planuje prawdziwą rewolucję w skokach - sędziowie będą mogli skorzystać z wideoweryfikacji. Cały system miał zostać już przetestowany podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w Klingenthal.

Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata, przekazał, że po tym, jak skoczek wyląduje, sędziowie będą mieli do dyspozycji powtórki. Chodzi przede wszystkim o moment lądowania. Wszystko zobaczą na ekranie, który będzie zamontowany w wieżyczce sędziowskiej.


Czy potrzebne? Nie mam osobiście wyrobionego zdania na ten temat, ale może to niestety dość znacząco wydłużyć przebieg zawodów.
 
jozzy22 559,8K

jozzy22

Użytkownik
FIS planuje prawdziwą rewolucję w skokach - sędziowie będą mogli skorzystać z wideoweryfikacji. Cały system miał zostać już przetestowany podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w Klingenthal.

Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata, przekazał, że po tym, jak skoczek wyląduje, sędziowie będą mieli do dyspozycji powtórki. Chodzi przede wszystkim o moment lądowania. Wszystko zobaczą na ekranie, który będzie zamontowany w wieżyczce sędziowskiej.


Czy potrzebne? Nie mam osobiście wyrobionego zdania na ten temat, ale może to niestety dość znacząco wydłużyć przebieg zawodów.
Jeśli mieliby z tego korzystać przy każdym skoku to bezsensu bo zawody będą trwały cały dzień
No chyba,że będą korzystać tak jak w nożnej by znależć dotknięcie zeskoku paznokciem(tak jak to sprawdzają spalone)
Ogólnie według mnie pomysł kompletnie nietrafiony
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Jeśli mieliby z tego korzystać przy każdym skoku to bezsensu bo zawody będą trwały cały dzień
No chyba,że będą korzystać tak jak w nożnej by znależć dotknięcie zeskoku paznokciem(tak jak to sprawdzają spalone)
Ogólnie według mnie pomysł kompletnie nietrafiony
W piłce też mieli korzystać w skrajnych sytuacjach, a zdarzają się takie mecze, w których sam VAR zabiera 15 minut 😉 Też uważam, że w skokach jest to nie w pełni potrzebne, myślę że w dobie komputeryzacji można znaleźć inne sposoby na markowanie telemarku. Ufam jednak, że będą korzystać tylko naprawdę w wyjątkowych sytuacjach.
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja nie wiem co za problem każdemu dać monitor 24 cale i transmisje w stylu streamu na yt, gdzie jest obraz na żywo i można się cofnąć 5 sekund zaraz po lądowaniu by się upewnić. Zanim skoczek dojedzie, pomacha do kamery to sędzia zdąży obejrzeć kluczowy fragment 3 razy i wystawić odpowiednią notę. No ale takie coś powinno być umówmy się od 20 lat minimum. Obecnie sędziowie prezentują tak żenujący poziom jak na obecne czasy, że albo nie widzą ze swoich stanowisk połowy istotnych elementów albo nie chce im się oglądać i dają za nazwisko w ciemno. W tym sezonie przyznam że wydaje się, że jest poprawa w tym elemencie, więc może już jest wykorzystywany jakiś mechanizm w stylu który opisałem.
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Czy ktoś kojarzy jak w Fortunie rozliczane był zakłady na konkurs, jeśli zawodnik nie przeszedł kwalifikachi i nie brał udziału w konkursie? Byłem pewny, że zawsze dawali za to zwrot, a teraz wchodzę i znowu ujemne saldo, bo po 3 dniach zmienili ze zwrotu na przegraną.

1675423257492.png

"Niewzięcie udziału lub rezygnacja zawodników lub zespołów. W przypadku Zakładów na zwycięstwo, zajęte miejsce lub kto lepszy z zawodników uważa się za ważny Zakład, dotyczący zawodnika lub zespołu, który w trakcie trwania zawodów z dalszego udziału zrezygnuje lub odpadnie na wcześniejszym etapie (np. kwalifikacje, sesja, runda) w wyniku czego nie zakwalifikuje się do dalszego etapu. Jeżeli zawodnik lub zespół z jakiegokolwiek powodu w ogóle nie weźmie udziału w wydarzeniu, to Zakład zostaje anulowany."
 
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Temat już poruszany przy okazji ostatnich konkursów i właśnie tak było to rozliczane.

Start w kwalifikacjach już zaliczany jak 'branie udziału w wydarzeniu' (odnosząc się do ostatniego zdania wklejonego przez Ciebie regulaminu)
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Temat już poruszany przy okazji ostatnich konkursów i właśnie tak było to rozliczane.

Start w kwalifikacjach już zaliczany jak 'branie udziału w wydarzeniu' (odnosząc się do ostatniego zdania wklejonego przez Ciebie regulaminu)
Ok dzięki, mój błąd - byłem pewny że wcześniej miałem inaczej ale to pewnie o inne buki mi chodziło
 
J 17,6K

joseph_lit_bet

Użytkownik
Wiesz co , być może i zostało to zmienione w fortunie. Mnie osobiście ta sytuacja nie dotyczyła , więc dokładnie się nie interesowałem. Kojarzę jedynie , że były już rozmowy na ten temat, może w dziale skoków narciarskich coś się jeszcze znajdzie
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
A jak w takich przypadkach jest z akceptacja regulaminu? Przykładowo czytasz regulamin, zapoznajesz się i potwierdzasz. Przy takich zmianach nie powinno być jakieś informacji do zaakceptowania, czy po naszej stronie stoi pilnowanie takich przypadków?
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
A jak w takich przypadkach jest z akceptacja regulaminu? Przykładowo czytasz regulamin, zapoznajesz się i potwierdzasz. Przy takich zmianach nie powinno być jakieś informacji do zaakceptowania, czy po naszej stronie stoi pilnowanie takich przypadków?
Na czacie napisali mi, że zapoznanie z regulaminem jest po stronie użytkownika, a oni wysyłają mailowo informację o zmianach (oczywiście nic nie przyszło :p)
 
Otrzymane punkty reputacji: +126
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
https://przegladsportowy.onet.pl/sp...s-zmienione-a-wszystko-dzieki-polakom/hpc4jj5

Wszystko zaczęło się od tego, że polski statystyk Tomasz Golik wykazał, że doszło do błędnego przeliczenia rekompensat za obniżenie belki startowej podczas konkursu. Była ona inna niż podczas treningu dzień wcześniej. FIS próbowało ratować sytuację, zmieniając raport dotyczący treningu, jednak to wyglądało jedynie jak desperacka próba zatuszowania swojego błędu. Michał Chmielewski interweniował w tej sprawie osobiście u delegata technicznego zawodów.

lol w 21 wieku takich sztuczek próbować...
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Najważniejsze informacje ostatnich tygodni:




Poza tym jest już prawie oficjalny kalendarz na nowy sezon: https://www.skijumping.pl/zawody/ps

W skrócie w kontekscie do zakończonego sezonu rezygnujemy z otwarcia na igielicie i kwietniowego zakończenia. Kalendarz wygląda bardziej standardowo niż w minionym sezonie. Obserwujemy próby wyparcia przez duety standardowych drużynówek. Mamy tyle samo duetów co drużynówek. Ciekawie wygląda Tour de Pologne czyli 2 tygodnie skakania w Polsce jednym ciągiem z uwzględnieniem skoczni w Szczyrku! Może jakaś mini klasyfikacja na wzór Willingen 5/Planica 7? Fajnie by było.

Będzie to sezon z MŚ w Lotach więc w teorii najmniej renomowany sezon w cyklu 4 letnim gdzie nie ma zwykłych MŚ i IO.
 
Otrzymane punkty reputacji: +892
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kolejne informacje z nowości w skokach przed nowym sezonem, z ciekawym spojrzeniem i wnioskami:
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:
  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
  • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Kacper Juroszek – KS AZS AWF Katowice
Sztab szkoleniowy:
  • Thomas Thurnbichler – trener główny
  • Marc Noelke – drugi trener
  • Krzysztof Miętus – asystent trenera głównego
  • Mathias Hafele – trener techniczny
  • Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
  • Kacper Skrobot – serwisant
  • Kamil Skrobot – serwisant
  • Daniel Krokosz – psycholog
  • Vacat – media manager

Osoby współpracujące:
  • Krzysztof Biegun – trener bazowy
  • Wojciech Topór – trener bazowy
  • Zbigniew Klimowski – trener bazowy
  • Aleksander Winiarski – lekarz
  • Piotr Krężałek – biomechanik
  • Łukasz Kruczek – team manager


Kadra Narodowa B Mężczyzn

Zawodnicy:
  • Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
  • Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra
  • Andrzej Stękała – AZS Zakopane
  • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
  • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
Zawodnicy bazowi:
  • Maciej Kot – AZS Zakopane
  • Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Szymon Jojko – AZS AWF Katowice

Sztab szkoleniowy:
  • David Jiroutek – trener Kadry Narodowej B
  • Radek Zidek – asystent trenera Kadry Narodowej B
  • Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
  • Maciej Kreczmer – serwisant
Osoby współpracujące:

  • Krzysztof Biegun – trener bazowy
  • Wojciech Topór – trener bazowy
  • Zbigniew Klimowski – trener bazowy
  • Aleksander Winiarski – lekarz
  • Piotr Krężałek – biomechanik
  • Daniel Krokosz – psycholog
  • Łukasz Kruczek – team manager



Mimo wszystko zaskakująca, że to akurat Juroszek jest beneficjentem do kadry A.

PS. Johansson wypadł z kadry A Norweskiej, przez przeciągające się problemy z plecami, co też jest dość sporą niepodzianką.
 
Do góry Bottom