>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Valuebet

7 0

76robert3

Użytkownik
Witam jeśli chodzi o VALUBETY to wydaje mi się że nie jest ono tak trudne do znalezienia dlatego że oprócz szacowania przez buka danego prawdopodobieństwa na zdarzenie bierze on pod uwagę również ilość osób lub kwot stawianych na dane zdarzenie i zmienia prawdopodobieństwo wystąpienia tego zdarzenia jakimś algorytmem wprowadzając dane dotyczące np. kwot obstawianych na to zdarzenie.
 
M 0

mikix16

Użytkownik
Hmm bardzo ciekawy jest ten system ????
A powiedzcie mi proszę, jak wygląda dostępność valuebetów w zakładach live?
Ostatnio podczas meczu Wisły Kraków - Litex Łowecz sprawdzając stawki było (dokładnie nie pamiętam) około 1,60 na litex i 2,60 na Wisłę - chwilę przed rozpoczęciem meczu.
Natomiast po około 16 minutach gry i wyniku 0-0 stawka się zmieniła na litex 1,40 bodajżę a Wisłe 5,25.
W ostateczności Wisła wygrała.
Czy to był valuebet?
Czy valuebety tak często występują w live ? ????
 
K 0

kibic49

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, więc pytam ;)
Piszecie, że drugą metodą na wychwycenie valubetów jest obserwacja kursów. Tzn. w niedzielę na drużynę X jest kurs 2,1, a w poniedziałek 1,9, tzn, że mam stawiać na to, że ta drużyna wygra?? Nawet w momencie kiedy kurs wynosi już 1,9 ??
Pozdro ;)
Będę BARDZO WDZIĘCZNY za odpowiedź ;)
 
danny1992 514

danny1992

Użytkownik
Właśnie odwrotnie, kurs spadając traci swoje value. Załóżmy, że gra taka Barcelona z Realem mecz towarzyski i wystawione kursy to 2.5 3.25 2.5, nagle w necie pojawia się info, że Barca gra rezerwą i kursy na Real spadają do 1.7. Grając po 2.5 masz wychwycone value a po 1.7 nie opłaca się grać nawet jeżeli mają wygrać. W skrócie valuebet to zdarzenie, które opłaca się grać bez względu na wynik końcowy (czyt. ewidentnie zawyżony kurs), grając takie mecze w dłużym czasie powinieneś być na plus
 
K 0

kibic49

Użytkownik
aha. czyli jeżeli np. u buka X kurs wynosi 2,5, a u buka Y 2,2, to granie u buka Y nie ma sensu?? (buk Y to w moim przypadku bukmacher naziemny) ... Rozumiem, że w tym &quot;systemie&quot; bardzo istotną role pełnią kursy u poszczególnych bukmacherów?
 
L 6

liroy27

Użytkownik
aha. czyli jeżeli np. u buka X kurs wynosi 2,5, a u buka Y 2,2, to granie u buka Y nie ma sensu?? (buk Y to w moim przypadku bukmacher naziemny) ... Rozumiem, że w tym &quot;systemie&quot; bardzo istotną role pełnią kursy u poszczególnych bukmacherów?
Ale niektórzy są TĘPYMI STRZAŁAMI ... skoro masz do wyboru 2wa (a jak się postarasz to z 40) kursy to logiczne, że nie bierzesz tego niższego...
Buków jest mnóstwo i każdy będzie miał rózne kursy w tym przypadku np w przedziale 2-2,8 więc jak masz 50 kont to wybierasz tam gdzie on jest najwyższy, a jak masz np.2 to też wybierasz ten z wyższym człowieku zastanów się zanim napiszesz posta...
A co do :systemu: jak to nazwałeś to nie chodzi o to żeby grać wyższy kurs np w fortunie 3,5 bo w milenium jest 3,3 to nie w tym rzecz. Pamiętam taki przypadek 2 meczów towarzyskich Argentyny. Pierwszy był w Afryce vs Nigeia, a drugi u nas w Polsce (2-1Polska wygrała). Przykład 1 maja Buk wystawił oferte na Nigerie 3.4 - 3.1 2.0, a na Polske 4,3 - 3,7 - 1,9 (coś koło tego dokładnie nie pamiętam). Nigeria wygrywa 4-1 bo Argentyna ma tylko 1 zawodnika co grać będzie na copa america, a reszta to dublerzy. Nigeria miała optymalny skład. W tym momencie to był VALUE na Nigerie, a buk macher ocenił szanse mniej więcej N 26% R 31% A 43%. Po tym meczu kurs na Polska - Arg wynosił już 2,3 - 3,3 - 2,0. Buk wystawiając kursy pomylił się bo gdyby 5drużyna świata (ranking FIFA) była w najmocniejszym składzie to kursy były by ok, ale to byli dublerzy. Czyli miałeś value zarówno na Nigerie jak i na Polske oczywiście buki skorygowały kursy szybciutko.
Umiejętność szukania takich meczów to jest sztuka, to jest Value ( tu mistrzem na forum jest Henryk Sałata, który jak widzi szanse 50% - 50% a kurs 1,6 - 4.3 to gra ten mecz. Wiadomo skuteczności nie ma 100%, nawet gdyby ją miał mniej niż 50% to i tak jest na + odsyłam do jego tematu do VIP typy)
I jeszcze jedno to, że buk obniża kurs bo inni grają massowo na dane zdarzenie to nie zawsze jest value np wystawi mecz o 12:00 Leszno - Gorzów (żużel) po kursie 1,5 na Leszno każdy to gra to kurs zmniejszył się do 1,2 17:00, to nie oznacza wcale, że ten mecz to value, to tylko naturalna reakcja bukmachera. ( jak wiemy Leszno przegrało wysoko ten mecz) A przecież było wiadomo, że Leszno będzie osłabione brakiem juniora, Kołodziej dzień wcześniej 1pkt w gp, Kennet afera z tłumikami i pogoda pokrzyżowała plany i gospodarz stracił atut własnego toru. Gorzów w tym przypadku to był VALUE, bo szanse były 55-45% dla Leszna, a buk wystawił kurs mniej więcej 75-25% na leszno ( w przypadku 1,5 - 4,0) i jeszcze go skorygował na !! 1,2 4,5 czyli jakieś 82-18% (procenty i kursy biorę na pałe wcale ich nie liczę więc proszę się nie czepiać)
 
cock 756

cock

Użytkownik
Umiejętność szukania takich meczów to jest sztuka, to jest Value ( tu mistrzem na forum jest Henryk Sałata, który jak widzi szanse 50% - 50% a kurs 1,6 - 4.3 to gra ten mecz. Wiadomo skuteczności nie ma 100%, nawet gdyby ją miał mniej niż 50% to i tak jest na + odsyłam do jego tematu do VIP typy)
1,60 vs 4,30 to ponad 16% surebet...
(procenty i kursy biorę na pałe wcale ich nie liczę więc proszę się nie czepiać)
A, to spoko, ostygłem.
 
maryman 117

maryman

Użytkownik
Kilkukrotnie w tym wątku przewinęło się pytanie dotyczące doboru stawki po uznaniu, że dany typ jest value ale nie doczytałem żeby ktoś odpowiedział jaką metodą najkorzystniej jest dokonać doboru stawki? liczycie to Kellym, czy jakąś inną metodą? Przy stosowaniu ww. formuły, a błędnym szacunku ze strony typera z kapitałem rozstać się łatwo:roll: czy stosować 1/2 proponowanej kwoty? czy ustalacie inny sposób doboru stawki?
 
V 5

vipdavid

Użytkownik
Przeczytałem ten temat od deski do deski i ciągle mam wrażenie,że jeszcze nie raz przeczytam:razz:

Niewątpliwie cały szkopuł lezy w oszacowaniu przez nas prawdziwego prawdopodobienstwa i porónanie go z prawdopodobienstwem zaproponowanym przez buka.

Osobiscie robię to tak iż patrzę na liczbę dotychczas odbytych spotkań między drużynami i dzielę przez ilość.

np.Polska-Niemcy w Ręczną.

załóżmy że w historii było tak
17-13-11=41 meczów

Co daje przy najbliższym meczu 41/17=2 %
Niestety mój model nie uwzględnia kontuzji i kartek oraz aktualnej fory i sytuacji w tabeli.....Co jest jego dużym minusem.Dlatego pomyśle nad postem użytkownika Gutek84.

Zachęcam was do wypowiedzi w tym temacie w jaki sposób wy szacujecie prawdopodobieństwo
Myślę ,że do obliczenia ,że dany typ to vauebet bardzo byłby pomocny byłby jakiś program.No,ale to rozmowa przeznaczona na inny dział forum.

Serdeczne pozdrowienia od poczatkującego.
 
M 0

maxpaster

Użytkownik
z wartością w bukmacherce jest tak samo jak z value betami na riverze w pokerze .Trzeba określić przeciwnika na zakres w tym wliczyć fold equity ,zakres, na podstawie statystyk i gry na turnie i floopie i analogicznie jest w zakładach live przy czym wolę pokera bo mam wpływ na grę .
 
kvelk1 125

kvelk1

Użytkownik
Witam.
Jako &quot;świeżak&quot; mam pytanka:
Czy ktoś korzystał ze stronki wincomparator (niestety nie mogę jeszcze zamieszczać linków:-()?
Czy obstawiając, dajmy na to 100 zdarzeń po 2zł każde na bwin, korzystając z tej stronki wyjdę &quot;in plus&quot;?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie kumam tego...
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Piszą tam o ich skuteczności typowań na poziomie 75%, tak więc jeżeli grałbyś 100 typów stałą płaską stawką 2zł, to na grę wydasz 100*2=200zł a przy kursach np. po 1.6 wygrałbyś 75 razy 1.6 razy stawka, czyli 75*1.6*2=240zł
Tak więc przy tych w/w założeniach, tak...
 
kvelk1 125

kvelk1

Użytkownik
Dzięki edi8 za odpowiedż, tylko że tam valuebety są na kursy bardzo wysokie, więc i ryzyko duże. Nie wiem czy na takie kursy jest dobrze stawiać i czy to jest wogóle wiarygodne obliczanie valuebetów...?
 
kvelk1 125

kvelk1

Użytkownik
Kontynuując moją myśl, co z tego że ktoś dostrzegł valuebet na kursie 10.0 czy jeszcze wyższym? I tak ryzyko jest zbyt duże żeby grać każdy taki zakład, pomimo iż jest duże value. Tak mi się wydaje...
 
P 2,5K

plsn

Użytkownik
Kontynuując moją myśl, co z tego że ktoś dostrzegł valuebet na kursie 10.0 czy jeszcze wyższym? I tak ryzyko jest zbyt duże żeby grać każdy taki zakład, pomimo iż jest duże value. Tak mi się wydaje...
Jesteś w błędzie. To jest zresztą błąd wielu graczy, którzy zamiast szukać valuebetów, czyli takich zakładów, gdzie szansa wygranej jest większa niż wskazywałyby na to kursy, szukają zakładów, które &quot;powinny wejść&quot;, nie zważając na to, jaki jest kurs i czy jest adekwatny do ryzyka.
Jak masz 20% szansy na wygraną i kurs 10, to wprawdzie 4 razy na 5 przegrasz 1j., ale 1 raz na 5 zyskasz 9j, czyli łącznie z 5j. zainwestowanych wyciągniesz 4j. zysku, czyli 80% yield.
To jest istota tej zabawy - właściwa ocena szans i ryzyka i odniesienie jej do kursu - tylko na tej podstawie możesz ocenić, czy coś warto grać czy nie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 77

dalik

Użytkownik
No to wystarczy grać np.
na niektórych &quot;niefaworytów&quot; w tenisa i będzie się na ✅
Wielce mi tam wyliczanie jakiegoś value.....
Buki też sobie value obliczają , do tego dodają marżę i trzepią kasę z naiwniaków stawiających &quot;pewniaki&quot;
Szacujesz, siedzisz , myślisz, przeglądasz, liczysz , tracisz czas, a w meczu pada czerwona kartka i faworyt nie wygrywa...
Zagrałem na Victoria Azarenka - Samantha Stosur po kursie 7.00
Byłem blisko. Odkryłem value?
Po prostu zagrałem sobie na niefaworyta i tyle
 
S 2K

szatan666

Użytkownik
Dalik w każdym temacie cię pełno i w każdym piszesz głupoty. Udowodnij zatem w swoim temacie że grając na underdogi w tenisie wyjdziesz na plus. Buki owszem wyliczają sobie value ale tam też pracują ludzie i popełniają błędy, kwestia by je wykorzystać. Owszem łatwiej znaleźć value na wysokim kursie ale nie ma co grać na pałe wszystkiego po kursie 6 i więcej
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
kvelk1 125

kvelk1

Użytkownik
Dzięki Panowie.
To że nie ma co z tej stronki grać na pałę to już wiem... nauczka bolała;) i teraz sam szukam value na podstawie prawdziwych statystyk.
 
D 77

dalik

Użytkownik
Dalik w każdym temacie cię pełno i w każdym piszesz głupoty. Udowodnij zatem w swoim temacie że grając na underdogi w tenisie wyjdziesz na plus. Buki owszem wyliczają sobie value ale tam też pracują ludzie i popełniają błędy, kwestia by je wykorzystać. Owszem łatwiej znaleźć value na wysokim kursie ale nie ma co grać na pałe wszystkiego po kursie 6 i więcej
Spokojnie, już staram się nie pisać byle gdzie ale z tym value to po prostu bajka.

Sam sobie określasz szanse na wygrane danej drużyny biorąc pod uwagę wszystkie znane ci czynniki i na faworyta np szacujesz 80%, a dlaczego nie 75% ?
Pieprzenie kotka za pomocą młotka.
 
Do góry Bottom