>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 50

doradcapr

Użytkownik
Dostałem pismo z wymiaru sprawiedliwości. Z tego bełkotu wynika, że zmienili mi kwalifikacje z art 107 par 2 kks na art 287 par 1 kk. Czy przelew może być uznany za dowód rzeczowy?...Pół biedy nadal jestem jedynie świadkiem.
Albo zmienili Ci kwalifikacje, bo zostało wszczęto postępowanie przeciwko Tobie, czytaj: jesteś podejrzany, albo nadal jesteś świadkiem i postępowanie toczy się jedynie w sprawie.
Sytuacja procesowa świadka i podejrzanego jest zupełnie inna. Będąc podejrzanym możesz odmawiać składania wyjaśnień, będąc świadkiem możesz skorzystać z prawa odmowy odpowiedzi jedynie na poszczególne pytania
 
H 32

hortex

Użytkownik
Bo w pierwszym akapicie pisma (postanowieniu) jest, że postępowanie trwa o czyn z art. 287, a w uzasadnieniu mam o czyn z art. 107 (albo jest błąd formalny, albo policja zmieniła kwalifikacje, innego powodu nie ogarniam). Nadal w sprawie i nadal świadek. Bez zarzutów. Dla mnie to dziwne. O prawach wiem ???? Podczas tego postępowania chcąc nie chcąc człowiek nabywa szybko wiedzy prawniczej :p Znakomita szkoła życia i stresu ????
 
M 546

mathix

Użytkownik
Jeśli bet365 nie będzie już świadczyc usług w Polsce, ma ktoś jakiś pomysł na granie progresji na gola do 10 minuty?
 
S 0

szybki1

Użytkownik
Z racji że ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź, chciałem zapytać: można spokojnie grać na zagranicznych bukach do 1 lipca, czy jednak do 1 kwietnia?
 
G 294

gostek365

Użytkownik
Z racji że ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź, chciałem zapytać: można spokojnie grać na zagranicznych bukach do 1 lipca, czy jednak do 1 kwietnia?
Będziesz mógł grać nawet do końca życia jeśli firma bukmacherska nie wycofa się z naszego rynku tak jak to zrobiło pinnacle .
sbo bet365 i wiele innych na dzień dzisiejszy są dostępne i spokojnie możesz tam grać ewentualnie jeśli taki stan rzeczy by się utrzymał to po 1 lipca będziesz zmuszony do zmiany ustawień DNS żeby logować się do nich i grać bo będę blokowane domeny .
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
Czy gdy wypłacam pieniądze od buka na konto przy użyciu Trustly/Przelewy24 to jestem w miarę bezpieczny ?
przelewy 24 - WPŁATY - na te chwilę wydaje się że tak, trustly - nie znam
w p24 nie ma twoich danych na przelewie, ale nie można wypłacać ! przez p24
ale co przyniesie przyszłość ? kto to wie ?
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Mnie ciekawi za to inna kwestia. Jak wiadomo, pinnacle wyszedl z rynku polskiego blokujac rejestracje od Polakow.
Patrzac na to z perspektywy osoby, ktora ma obywatelstwo PL i mieszka np. w UK, powinna ona moc legalnie grac w pinnacle - przeciez nie mieszka w PL. Samo bycie obywatelem PL nie powinno zakazac takiej osobie grania na calym swiecie wg. prawa, dobrze mysle?
Przeciez w sytuacji, gdy bukmacherzy by zablokowali mozliwosc gry dla Polakow (czysto teoretycznie), nalezaloby wtedy wyjechac za granice i zmienic obywatelstwo.
To jest niemozliwe, bo obywatel Polski, zameldowany np. w UK placi podatki TAM i podlega pod tamtejsze prawo. Czemu wiec buki by mialy blokowac Polakow samych w sobie?
Wydaje mi sie, ze pinnacle nie wyszedl z tego powodu.
Jak to widzicie i jak to wyglada z kwestii prawa? Czy zmiana obywatelstwa to mozliwy ostateczny krok dla swietego spokoju? ;-)
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Mnie ciekawi za to inna kwestia. Jak wiadomo, pinnacle wyszedl z rynku polskiego blokujac rejestracje od Polakow.

Patrzac na to z perspektywy osoby, ktora ma obywatelstwo PL i mieszka np. w UK, powinna ona moc legalnie grac w pinnacle - przeciez nie mieszka w PL. Samo bycie obywatelem PL nie powinno zakazac takiej osobie grania na calym swiecie wg. prawa, dobrze mysle?

Przeciez w sytuacji, gdy bukmacherzy by zablokowali mozliwosc gry dla Polakow (czysto teoretycznie), nalezaloby wtedy wyjechac za granice i zmienic obywatelstwo.
To jest niemozliwe, bo obywatel Polski, zameldowany np. w UK placi podatki TAM i podlega pod tamtejsze prawo. Czemu wiec buki by mialy blokowac Polakow samych w sobie?

Wydaje mi sie, ze pinnacle nie wyszedl z tego powodu.

Jak to widzicie i jak to wyglada z kwestii prawa? Czy zmiana obywatelstwa to mozliwy ostateczny krok dla swietego spokoju? ;-)
Ustawa dotyczy Rezydentów RP a nie Polaków. Jeżeli mieszkasz za granicą i jesteś w stanie to udowodnić, to możesz grać śmiało.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Czyli z pinnacle trzeba by sie kontaktowac poza oficjalnymi formularzami, ktore sa zablokowane dla Polakow, np. przez e-mail. No nic, ciekawe ile osob rzeczywiscie wyemigruje, wyspy to chyba najlepszy kierunek jak cos.
No i z tego co piszesz, wynika, ze to cale blokowanie Polakow samych w sobie w innych firmach to tylko takie gdybanie.
 
L 124

lemko

Użytkownik
W UK też nie pograsz w pinnku oficjalnie:
You are not a resident of the following countries:
i. the United States of America and its territories;
ii. the French Republic and its territories;
iii. United Kingdom;
iv. Netherlands (including Curacao and other countries and territories that form part of the Kingdom of Netherlands);
v. Spain;
vi. Germany;
vii. Singapore;
viii. Democratic People’s Republic of Korea;
ix. Denmark;
x. Philippines;
xi. Syria;
xii. Turkey;
xiii. Poland;
xiv. Ireland;
xv. Slovenia;
xvi. Czech Republic;
https://www.pinnacle.com/en/termsandconditions
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
D 94

duga2

Użytkownik
Nikt nie może odmówić ci świadczenia usług tylko z tego powodu, że jesteś Polakiem. To byłaby dyskryminacja na tle narodowościowym. Obywatel polski mieszkający na stałe lub czasowo przebywający w jakimś kraju np. w UK podlega pod jurysdykcję tego kraju. Wiele zależy od specyfiki usługi i tak jeżeli przyjadę do UK jako turysta to mogę sobie zagrać u bukmachera stacjonarnego albo w brytyjskie lotto bo w przypadku tego typu usług nikt nie wymaga abym był rezydentem UK. Ale chcąc grać w internecie jestem prawnie zobowiązany potwierdzić, że w UK mieszkam. Także chodzi o fakt czy mieszkasz w danym kraju a nie o narodowość czy obywatelstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kraher 306

kraher

Użytkownik
Czyli z pinnacle trzeba by sie kontaktowac poza oficjalnymi formularzami, ktore sa zablokowane dla Polakow, np. przez e-mail. No nic, ciekawe ile osob rzeczywiscie wyemigruje, wyspy to chyba najlepszy kierunek jak cos.
No i z tego co piszesz, wynika, ze to cale blokowanie Polakow samych w sobie w innych firmach to tylko takie gdybanie.
Napisz do supportu pinnacle i przedstaw dokumenty potwierdzające Twoje obecne miejsce zamieszkania. Z tego co mi wiadomo, to Twoje konto gracza powinno być szybko odblokowane.
Jeżeli chodzi o blokady, to one nigdy nie miały być ukierunkowane typowo na Polaków, tylko na Rezydentów RP. Stad blokowanie graczy, których konto jest zarejestrowane w oparciu o polski adres zameldowania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
acetate 474

acetate

Użytkownik
Napisz do supportu pinnacle i przedstaw dokumenty potwierdzające Twoje obecne miejsce zamieszkania. Z tego co mi wiadomo, to Twoje konto gracza powinno być szybko odblokowane.
Jeżeli chodzi o blokady, to one nigdy nie miały być ukierunkowane typowo na Polaków, tylko na Rezydentów RP. Stad blokowanie graczy, których konto jest zarejestrowane w oparciu o polski adres zameldowania.
Poki co pytalem czysto teoretycznie, ale coraz powazniej mysle o takiej ewentualnosci, jaka jest wyjazd. A wyspy wydaja sie najbardziej przyjazne, chociaz ze pinka nie ma w UK to jestem mocno zaskoczony.
PS, zobaczcie sobie strone 1xbet co jest w lewym, gornym rogu ;-) Tam bedzie mozna pograc, niezaleznie co sie stanie hehe
 
typereks 866

typereks

Użytkownik
Większych bredni dawno nie czytałem.
Bukmacher musi o tym poinformować i poinformuje - bez obaw (wystarczy czytać regulaminy)
W regulaminach mają, ale mało kto to czyta - umówmy się, a nie znajomość prawa szkodzi ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom