>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
w Pinnacle co prawda jako francuz nie można się zarejestrować, ale jako Włoch już tak xD
nie wiem teraz jakie kraje maja dokladnie swoje ustawy hazardowe,ale kiedys jak sprawdzilem ktore,to pozniej kolejno sprawdzalem czy da sie na te kraje rejestrowac u bukmacherow,i wszedzie albo nawet takiego kraju nie ma w liscie do wybrania,lub po wybraniu wyskakuje info w danym jezyku ze rejestracja nie jest mozliwa

takze nie ma zadnych watpliwosci ze w przypadku skutecznej notyfikacji wszyscy sie wycofaja,skoro zrobili to w innych,wiekszych krajach jak np Francja
bo tu nie chodzi o to ze oni sie martwia o graczy,tylko o to ze oferowanie swoich uslug nielegalnie,gdzie moga robic to legalnie wedlug zasad danego kraju to groza im ogromne kary

inna sprawa jest taka ze z informacji,ktore wklejalem kilka dni temu wychodzilo ze glaby chca notyfikowac tylko nowelizacje,mimo ze maja absolutny obowiazek notyfikowac cala ustawe raz jeszcze,w innym przypadku ustawa wciaz by nie obowiazywala,i byla informacja od przedstawiciela bukmacherow ze nikt tego nie uzna

takze te dzisiejsze informacje ze beda kolejne obrady niekoniecznie sa dobra wiadomoscia,bo moga sie w koncu ogarnac,a byla duza szansa ze nic sie nie zmieni

Gorczynski wbrew pozorom tez dziala na niekorzysc graczy i pokerzystow,doskonale wie ze nie jest w stanie zalatwic nic korzystnego,wiec w jakim celu wypisuje do nich pisma i ostrzega ze notyfikacja nowelizacji nic nie da? w koncu zalatwi ze rzeczywiscie notyfikuja to poprawnie i sie skonczy granie..
 
Z 26

zlatanxd

Użytkownik
nie wiem teraz jakie kraje maja dokladnie swoje ustawy hazardowe,ale kiedys jak sprawdzilem ktore,to pozniej kolejno sprawdzalem czy da sie na te kraje rejestrowac u bukmacherow,i wszedzie albo nawet takiego kraju nie ma w liscie do wybrania,lub po wybraniu wyskakuje info w danym jezyku ze rejestracja nie jest mozliwa

takze nie ma zadnych watpliwosci ze w przypadku skutecznej notyfikacji wszyscy sie wycofaja,skoro zrobili to w innych,wiekszych krajach jak np Francja
bo tu nie chodzi o to ze oni sie martwia o graczy,tylko o to ze oferowanie swoich uslug nielegalnie,gdzie moga robic to legalnie wedlug zasad danego kraju to groza im ogromne kary

inna sprawa jest taka ze z informacji,ktore wklejalem kilka dni temu wychodzilo ze glaby chca notyfikowac tylko nowelizacje,mimo ze maja absolutny obowiazek notyfikowac cala ustawe raz jeszcze,w innym przypadku ustawa wciaz by nie obowiazywala,i byla informacja od przedstawiciela bukmacherow ze nikt tego nie uzna

takze te dzisiejsze informacje ze beda kolejne obrady niekoniecznie sa dobra wiadomoscia,bo moga sie w koncu ogarnac,a byla duza szansa ze nic sie nie zmieni

Gorczynski wbrew pozorom tez dziala na niekorzysc graczy i pokerzystow,doskonale wie ze nie jest w stanie zalatwic nic korzystnego,wiec w jakim celu wypisuje do nich pisma i ostrzega ze notyfikacja nowelizacji nic nie da? w koncu zalatwi ze rzeczywiscie notyfikuja to poprawnie i sie skonczy granie..
Może się to wszystko po kościach jakoś rozejdzie, a my niepotrzebnie panikujemy :mrgreen:
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
Monte dzięki za odpowiedz na priv , ale nie ma nigdzie info o tym ,że nowelizacja tej ustawy wróciła z Sejmu do prac Komisji ..... a Artur Górczyński na fejsie też nic o tym nie napisał
Artur Robert Górczyński
7 godz. · Twitter ·
Cholewka.... ciekawe czy PSL podtrzyma swoje stanowisko w sprawie ‪#‎ustawahazardowa‬ czy sprzeda go za wakujace stanowiska w resortach..
także chyba jednak będzie normalnie głosowanie w piątek........
Musze schudnac masz rację , że niby dobrze , że jest Górczyński, ale z drugiej strony to oni i tak nic nie zmienią na korzyść , więc jeśli notyfikują to będzie pozamiatane
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
ester 87

ester

Użytkownik
Ustawa została skierowana do trzeciego czytania, czyli pod piątkowe głosowanie, nieprawdą jest, że wysłali ją ponownie do Komisji.
 
K 7

kprp

Użytkownik
@tomex11 Odpowiedź otrzymałeś na priv. Z racji braku posta do 10 regulaminowych info tutaj.
Administracja proszona o sprawdzenie Pana wyżej.
Nie ma co siać paniki, tak jak Pan pisze, ale konta założone przed 24h są w tym temacie zawsze podejrzane ;)
Przeglądałem od początku ten temat i aż założyłem konto żeby się wypowiedzieć :9 ale niektórzy to aż do dzisiaj mnie zaskakują w tym temacie spamu pozdro :9
Z OSTATNIEJ CHWILI
SLD składa wniosek o samorozwiązaniu sejmu.
Do piątku może wszystko pierdzielnie, trzymajmy kciuki, żeby wszyscy nawet PO-PSL zagłosowało za tym pomysłem, jak mają jakiś skrawek honoru. Co sądzicie o tym ? Wiem, że jest to raczej niemożliwe, ale marzyć zawsze można heh :9
 
A 294

art300

Użytkownik
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten nowelizowany bubel przejdzie. Pytanie co zrobi KE.
Pytanie zasadnicze jest inne: co zrobią buki?
KE jest skostniałym, biurokratycznym i nieruchawym zbytnio tworem.
Najlepszym dowodem na to - 5 lat funkcjonowania bubla.
Odpowiedź na zasadnicze pytanie jest, i to prawdopodobna: nic się nie zmieni.
Może nie wszystkie, ale kilka &quot;znaków na niebie i ziemi&quot; na to wskazuje ;)
Jeszcze innym pytaniem jest pytanie, co będzie lepsze z naszego punktu widzenia: przegłosowanie czy odrzucenie noweli. Odpowiedź nie jest jednoznaczna przy założeniu, że buki samą nowelą się nie przejmą.
Chodzi o czas do przyjęcia &quot;poprawnej&quot; ( czyli nie tej głosowanej w piątek) ustawy.
W którym przypadku będzie on dłuższy..? Można gdybać...
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
Pytanie zasadnicze jest inne: co zrobią buki?
KE jest skostniałym, biurokratycznym i nieruchawym zbytnio tworem.
Najlepszym dowodem na to - 5 lat funkcjonowania bubla.
Odpowiedź na zasadnicze pytanie jest, i to prawdopodobna: nic się nie zmieni.
Może nie wszystkie, ale kilka &quot;znaków na niebie i ziemi&quot; na to wskazuje ;)
Jeszcze innym pytaniem jest pytanie, co będzie lepsze z naszego punktu widzenia: przegłosowanie czy odrzucenie noweli. Odpowiedź nie jest jednoznaczna przy założeniu, że buki samą nowelą się nie przejmą.
Chodzi o czas do przyjęcia &quot;poprawnej&quot; ( czyli nie tej głosowanej w piątek) ustawy.
W którym przypadku będzie on dłuższy..? Można gdybać...
Poseł sprawozdawca Jacek Brzezinka przedstawił sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych (druk 3444) po czym nastąpiły oświadczenia w imieniu klubów parlamentarnych.
Zapraszamy do zapoznania się ze stenogramem, zniecierpliwionym dodając jedynie, że kluby poselskie PIS, PSL oraz SLD zapowiedziały odrzucenie projektu w całości (bez wnoszenia poprawek) i skierowanie projektu do ponownej notyfikacji podczas piątkowego głosowania!
powyzsza opcja z pewnoscia nie jest dla nas korzystna,takze cala nadzieja w... PO :]
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4395:wystapienia-w-sejmie-dot-nowelizacji-ustawy-hazardowej-%E2%80%93-pelny-zapis
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
a po co mają przegłosować bo nie czaje? skoro tam zmienili to z tym oddziałem i być może Unia im to notyfikuje....... to chyba lepiej jakby odrzucili , wtedy nie zdarzyli by do wyborów i zostało by po staremu , a później nowy rząd nowe nominacje na koniec roku budżet inne ustawy, a hazardowa pisana od nowa i mogło by to trwać nawet parę lat nim by to napisali i za to się wzięli.......
właśnie szanse , że przegłosują są duże niestety prawie , że pewne.......
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
ktos ogarnia o ktorej jutro glosowanie i jakie szanse bez glosow PSL ma PO na wygrana?
Na stronie Sejmowej jest podana tylko kolejność głosowań, trzecie czytanie i głosowanie w interesującej nas ustawie będzie 14 z kolei. Głosowania są jutro między 9, a 11, także na chłopski rozum głosowanie powinno być koło 10, bo jest w połowie wszystkich spraw, którymi się jutro zajmą.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agenda.xsp?symbol=KOLEJNOSC_GLOSOWAN
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
a po co mają przegłosować bo nie czaje? skoro tam zmienili to z tym oddziałem i być może Unia im to notyfikuje....... to chyba lepiej jakby odrzucili , wtedy nie zdarzyli by do wyborów i zostało by po staremu , a później nowy rząd nowe nominacje na koniec roku budżet inne ustawy, a hazardowa pisana od nowa i mogło by to trwać nawet parę lat nim by to napisali i za to się wzięli.......

właśnie szanse , że przegłosują są duże niestety prawie , że pewne.......

:grin::grin::grin:


Na stronie Sejmowej jest podana tylko kolejność głosowań, trzecie czytanie i głosowanie w interesującej nas ustawie będzie 14 z kolei. Głosowania są jutro między 9, a 11, także na chłopski rozum głosowanie powinno być koło 10, bo jest w połowie wszystkich spraw, którymi się jutro zajmą.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agenda.xsp?symbol=KOLEJNOSC_GLOSOWAN
dzieki ;)
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
ja to na chłopski rozum jak przegłosują to nie dość , że to w życie wchodzi już za 14 dni , a tam poprawili te zarzuty główne o tym oddziale, że wystarczy tylko przedstawiciel na terenie RP i dowiadywali się i niby tak może być i wtedy tylko zależy od UE jak przyklepią to pozamiatane, więc ryzyko bardzo dużo , a jeśli nie to już nie zdążą i będzie po staremu przez dłuższy czas.....
a tego nie rozumiem kompletnie Zapraszamy do zapoznania się ze stenogramem, zniecierpliwionym dodając jedynie, że kluby poselskie PIS, PSL oraz SLD zapowiedziały odrzucenie projektu w całości (bez wnoszenia poprawek) i skierowanie projektu do ponownej notyfikacji podczas piątkowego głosowania!
jakiego projektu skoro chcą odrzucić całość i nie chcą robić poprawek , czyli, że co chcą pisać całość ustawy od nowa i dać do notyfikacji do Unii czy jak to rozumieć?
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Nie jestem biegły w przepisach ustawowych. Nowelizacja nie musi przejść przez prezydenta?
W sumie ciężko powiedzieć, która droga w jutrzejszych byłaby lepsza. Mnie również wydaje się, że odrzucenie tej nowelizacji byłoby lepsze. Bo zostałoby tak jak jest przynajmniej do czasu &quot;po wyborach&quot;. Trudno też określić co się stanie jak ta nowelizacja wejdzie w życie czy UE się tym zainteresuje, jak zareaguje poszczególne firmy bukmacherskie.
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
no jak zareagują jak wejdzie w życie, a Unia przyklepie to wiadomo jak zareagują, a Komorowski to podpiszę na 100% tak samo jak i jutro na 98% przegłosują.....
a Unia to nie wiadomo oni mają swoje interesy i nawet po tych poprawkach mogą odrzucić tam spora kasa wchodzi w grę to zależy czy im to na rękę będzie jak ze wszystkim, niby nie, ale my też jakieś prawa mamy jako państwo i Unia też może to przyklepać....
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
Nie jestem biegły w przepisach ustawowych. Nowelizacja nie musi przejść przez prezydenta?
W sumie ciężko powiedzieć, która droga w jutrzejszych byłaby lepsza. Mnie również wydaje się, że odrzucenie tej nowelizacji byłoby lepsze. Bo zostałoby tak jak jest przynajmniej do czasu &quot;po wyborach&quot;. Trudno też określić co się stanie jak ta nowelizacja wejdzie w życie czy UE się tym zainteresuje, jak zareaguje poszczególne firmy bukmacherskie.
wedlug mnie opcja w ktorej odrzuca w celu wyslania do ponownej notyfikacji jest tragiczna,bo wtedy jakis czas to potrwa ale w koncu zrobia to prawidlowo
przeczytaj ten tekst
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4360:czy-nowelizacja-ustawy-hazardowej-bedzie-powtornie-notyfikowana

bukmacherzy jasno sie wypowiadaja ze nowelizacja i notyfikacja nowelizacji nic nie zmieni i nikt sie nie wycofa,gdyz maja obowiazek z racji znaczacych zmian notyfikowac to od nowa inaczej wciaz nie bedzie obowiazywac
oni chca przyklepac nowelizacje i zakonczyc temat,co jest ok opcja
niestety cymbal gorczynski doprowadzi do tego ze w koncu notyfikuja to prawidlowo...

jedyna alternatywa nie przyjecia nowelizacji po ktorej raczej sie nic nie zmieni jest wyslanie projektu do ponownej notyfikacji
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
no tak ale on chce pisać ustawę od nowa, a to mogło by trwać 4 lata nawet albo i dłużej, a tak zawsze jest ryzyko , że im notyfikują i pozamiatane może być już na dniach
myślę, że jeśli byłby nowy rząd i by się tym zajęli to nie szybciej niż na koniec kadencji, a czy by też dobrze od nowa wszystko napisali to też znak zapytania i mogło by być tak jak jest przez długi czas
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
no tak ale on chce pisać ustawę od nowa, a to mogło by trwać 4 lata nawet albo i dłużej, a tak zawsze jest ryzyko , że im notyfikują i pozamiatane może być już na dniach

myślę, że jeśli byłby nowy rząd i by się tym zajęli to nie szybciej niż na koniec kadencji, a czy by też dobrze od nowa wszystko napisali to też znak zapytania i mogło by być tak jak jest przez długi czas

ja jebe.... nie wiem czy smiac sie czy plakac
 
T 1,7K

tomex11

Użytkownik
no a dajesz sobie rękę uciąć , że jeśli przegłosują jutro to Unia nie da notyfikacji?
jesteś tego pewny?
Górczyński chce, aby poker był legalny i z innym podatkiem, z maszynami też chce , aby było inaczej d ,żeby nie było szarej strefy, z bukmacherami też mniejszy podatek, więc chce pisać wszystko od nowa , a to już nie za tej kadencji, a taką ustawę , która jest na szarym końcu i z którą jest problem nowy rząd zajmie się na ostatnią chwilę czyli koniec kadencji
bo jeśli masz 100% pewność , że Unia nie da notyfikacji to pewnie niech przegłosują i też będzie bez zmian........
bo wiesz 10 profesorów może Ci wydać opinie , że nie notyfikują, a 10 innych wydać , że notyfikują.....
 
C 445

cristovao

Użytkownik
wyobrażacie sobie sytuację, że nagle PokerStars blokuje polskich graczy przez Nasze prawo? oby ta nowelka jak przejdzie nie spełniła wymagań KE, skoro nowelizują coś co nie było notyfikowane i teraz chcą to zacierać
a czekać w nieskończoność też nie mogą bo KE naciskała już dawno aby poprawić w PL prawo
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom