>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
R 1

rozkos

Użytkownik
no dokładnie. Będę informował na bieżąco jeśli coś się w mojej sprawie zmieni.
Brakuje troszke informacji od osób. które były wezwane np. z końcem 2014 roku lub z początkiem 2015 :/. Człowiek wiedział by czego się może spodziewać.
Wezwanie w grudniu jako podejrzana art 107&amp;2KKS odmowa składania zeznań i do dzisiaj nic, zero z UC.
 
P 0

pump

Użytkownik
Siema!
Też mam wezwanie na 10.06.2015 art 107&amp;2KKS w charakterze podejrzanego.Każą wziąc dowód i umowe zawarcia umowy z bankiem na którym grałem w bet at home.Rozumiem że najlepiej odmówić składania zeznań?Umowę mam wziąć czy ściemniać że nie mam takiej?
 
L 0

leibnitz

Użytkownik
A po co masz im wychodzić na przeciw. Dowód lub inny dokument tożsamości masz obowiązek posiadać, umowy z bankiem już niekoniecznie. Przecież mogłeś ją zgubić, zawieruszyć, wyrzucić etc.
Lekkim minusem tej strategii jest chyba to, że taką umowę o ile są zdesperowani ją uzyskać, może otrzymać ze strony banku chyba tylko prokurator, a to wiązało by się z założeniem sprawy. Oczywiście jak ktoś wie lepiej niech mnie poprawi.
 
P 0

pump

Użytkownik
Mnie natomiast Ciekawi jakiego okresu dotyczy gra..
Grałem kilka lat 5-7 może.Ale większe wygrane były własnie w ostatnich miesiącach.Błąd popełniłem że wypłacałem bezpośrednio na konto bankowe ale to chyba nie ma większego znaczenia bo słyszałem że ludzie którzy mieli tylko wpłaty/wypłaty rzędu 5,10zł też dostali wezwania
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Grałem kilka lat 5-7 może.Ale większe wygrane były własnie w ostatnich miesiącach.Błąd popełniłem że wypłacałem bezpośrednio na konto bankowe ale to chyba nie ma większego znaczenia bo słyszałem że ludzie którzy mieli tylko wpłaty/wypłaty rzędu 5,10zł też dostali wezwania
Czyli wypłaty były kiedy określ to, bo wezwania są od 2011 Kwietnia.
 
P 0

pump

Użytkownik
Wezwanie jest sluszne bo jak napisalem wieksze wyplaty otrzymywalem w ostatnich miesiacach(luty-kwiecien 2015) a zaczalem wyplacac od 2014
 
R 1

rozkos

Użytkownik
odmowilas skladania jakichkolwiek zeznan czy odpowiadalas nie pamietam ?
W UC pytają się o nr kont tzn czy jesteś właścicielem konta, czyli chcą, żeby samemu na siebie dostarczyć dowody. To jest po prostu skandal.
W UC przy przesłuchaniu jako podejrzany powinni zgodnie z art 300 kpk
§ 1. Przed pierwszym przesłuchaniem należy pouczyć podejrzanego o jego uprawnieniach: do składania wyjaśnień, do odmowy składania wyjaśnień lub odmowy odpowiedzi na pytania, do informacji o treści zarzutów i ich zmianach
Pouczenie należy wręczyć podejrzanemu na piśmie; podejrzany otrzymanie pouczenia potwierdza podpisem.
W praktyce Wygląda to tak każą podpisać pouczenia, a gdy domagam się praw z tego wynikających to mówią, że dopiero po zakończeniu postępowania przygotowawczego
Jako podejrzany masz prawo:
1. odmawy składania wyjaśnień, na każde pytanie mówisz odmawiam odpowiedzi.
2. prosisz o sporządzenie uzasadnienia na piśmie.
3. prosisz o zapoznanie z materiałami sprawy tzn przynosisz aparat fotograficzny i robisz zdjęcia, jak nie chcą dać możliwości fotografowania, to upieraj się, że jest to Twoje prawo jako podejrzanego z KPK.
Podejrzany otrzymuje pouczenie o uprawnieniach i obowiązkach podejrzanego w postępowaniu karnym w którym jest napisane, ma prawo dostępu do akt sprawy, do sporządzania odpisów i kopii.
Gdy nie chcą dać możliwości fotografowania to niech wpiszą to do protokołu.
Gdy chcą żebyś przyznał się do winy i mówią, że to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie to też niech wpiszą to do protokołu.
Oczywiście dokładnie przeczytaj protokól przed podpisaniem.
Moim zdaniem żaden sąd w Polsce tylko na postawie informacji o wypłatach do Bah (i możliwe, że nie są to nawet wyciągi z konta), a podejrzany odmawia składania zeznań nie skaże podejrzanego z KKS 107 paragraf 2.
 
A 0

aspire

Użytkownik
Wczoraj byłem wezwany poraz drugi na przesłuchanie... I żęby nie przeciągać. mogłem dobrowolnie poddać się każe i miałem zapłacić 10stawek dziennych po 60 zł i plus 4990 zł lub sprawa sądowa... wziąłem sprawę sądową bo będę się ostro tłumaczył i może coś ugram
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
248 stron i nic się nie można konkretnego dowiedzieć bo przecież nikt nie będzie tego wszystkiego czytał więc może ktoś ogarnięty założy temat z często pojawiającymi się pytaniami i napisałby odpowiedzi bo ten temat to czat a nie źródło informacji...
Czy jest coś takiego że działają tylko na wypłatach z jakiejś puli bukmacherów czy niezależnie czy to był Bet365, Bwin, Bah czy jakiś azjatycki buk?
E:
Przeczytałem kilkanaście stron i wychodzi że tylko Bah &quot;sypie&quot;, ktoś to potwierdzi? Jeśli rzeczywiście tak jest to przydałoby się jakoś tego śmiesznego buka zbojkotować.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
E:
Przeczytałem kilkanaście stron i wychodzi że tylko Bah &quot;sypie&quot;, ktoś to potwierdzi? Jeśli rzeczywiście tak jest to przydałoby się jakoś tego śmiesznego buka zbojkotować.
No śmiech na sali, bah sypię czyli co chcą się wycofać z Polskiego rynku? No chyba żartujesz, zrobią promocję SMS-ową i zobacz ile polaczków gra. Dodatkowo to nie BAH sypię tylko Państwo ma konto PKO BAH-u i z niego Dane takie trudne to, do zrozumienia.....
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Tak jak napisał Doberman, tylko uściślając, chodzi o ten bank z żubrem PeKaO S.A. A kolega wyżej dał typowe wezwanie i proszę zobaczyć jak to wygląda. Taki laik, który zapozna się z nim przełknie ślinę ze zdenerwowania i będzie panikował bo to nic innego jak jawne straszenie. Treść pisma przeraża, wytłuszczenia, podkreślenia, kary, doprowadzenie przez policję...SB
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Tak jak napisał Doberman, tylko uściślając, chodzi o ten bank z żubrem PeKaO S.A. A kolega wyżej dał typowe wezwanie i proszę zobaczyć jak to wygląda. Taki laik, który zapozna się z nim przełknie ślinę ze zdenerwowania i będzie panikował bo to nic innego jak jawne straszenie. Treść pisma przeraża, wytłuszczenia, podkreślenia, kary, doprowadzenie przez policję...SB
Chodzi słuch po internecie że głównie klienci właśnie Żubra mają problemy....
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
248 stron i nic się nie można konkretnego dowiedzieć bo przecież nikt nie będzie tego wszystkiego czytał więc może ktoś ogarnięty założy temat z często pojawiającymi się pytaniami i napisałby odpowiedzi bo ten temat to czat a nie źródło informacji...
Można się dowiedzieć ale nie trzeba czytać wszystkiego tylko wartościowe informacje, co drugi post tutaj to spam, każdy dodaje coś swojego i potem powstają takie niestworzone historie że czasami nie potrafię ze śmiechu wytrzymać.

No śmiech na sali, bah sypię czyli co chcą się wycofać z Polskiego rynku? No chyba żartujesz, zrobią promocję SMS-ową i zobacz ile polaczków gra. Dodatkowo to nie BAH sypię tylko Państwo ma konto PKO BAH-u i z niego Dane takie trudne to, do zrozumienia.....
Nie BAH nie sypie, to przypadek, z tego całego spamu zdąrzyłem wywnioskować że byla prowadzona kontrola skarbowa na rachunku bukmachera i doszli do tych którzy dokonywali bezpośrednich wpłat na jego rachunek i tyle po chu... coś jeszcze dodawać.
Doszli do wpłat ponieważ odbiorca przelewu widzi dane nadawcy więc można udowodnić że dane konto należy do danej osoby, w drugą stronę to nie działa bo nadawca nie ma możliwości poznać danych odbiorcy więc jeżeli ktoś dokonywał wypłaty to nie można mu tego udowodnić bo to że ja wpisze numer konta i teoretycznie dane odbiorcy wcale nie oznacza że napewno odbiorcą jest ten którego wpisałem.
Cała sprawa banalnie prosta ale jak każdy dodaje coś swojego i jeden z drugim nie potrzebnie panikuje to później wychodzą takie cyrki że nic tylko się śmiać.
Wszystkie wezwania pochodzą mniej więcej z tego samego okresu więc martwić powinni się Ci którzy wpłacali bezpośrednio na rachunek bah w tym okresie
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
F 18

fpaixao

Użytkownik
Dodałbym jeszcze: w ustawie jest mowa o udziale na terenie RP. Jak mając jakieś przelewy mają to niby udowodnić?
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Dodałbym jeszcze: w ustawie jest mowa o udziale na terenie RP. Jak mając jakieś przelewy mają to niby udowodnić?
No nie mogą, liczą po prostu na to że ktoś się przyzna, jestem Ciekaw czy jakakolwiek sprawa zakończy się na niekorzyść gracza i dowodem będzie coś innego niż przyznanie się.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom