>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
Z 26

zlatanxd

Użytkownik
Jak wszyscy wiecie nastąpiła zmiana na urzędzie Prezydenta. Czyli wszechwładzę PO można złamać ???? . Najnowsze sondaże wskazują, że PO będzie musiała walczyć o drugie miejsce z tzw. Ruchem Kukiza, który jeszcze nie powstał. Widmo dojścia do władzy koalicji PIS - Kukiz jest bardzo duże. Jak będzie działało prawo IV RP i jej aparat policyjny w sprawie hazardu online? Czy może będą mieli ważniejsze sprawy na głowie m.in.rozliczenie obecnej władzy za wszystkie afery i 10/04?
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
Jak wszyscy wiecie nastąpiła zmiana na urzędzie Prezydenta. Czyli wszechwładzę PO można złamać ???? . Najnowsze sondaże wskazują, że PO będzie musiała walczyć o drugie miejsce z tzw. Ruchem Kukiza, który jeszcze nie powstał. Widmo dojścia do władzy koalicji PIS - Kukiz jest bardzo duże. Jak będzie działało prawo IV RP i jej aparat policyjny w sprawie hazardu online? Czy może będą mieli ważniejsze sprawy na głowie m.in.rozliczenie obecnej władzy za wszystkie afery i 10/04?
generalnie jezeli przepchna ta nowelizacje i tak jak pisze Górczyński ze probuja zrobic jakis walek z notyfikowaniem tylko nowelizacji mimo ze musza znowu cala ustawe hazardowa notyfikowac,to w przypadku wygranej kogokolwiek nie bedzie mialo to juz zadnego znaczenia skoro ustawa zostanie wczesniej klepnieta

a byla nadzieja ze sie nie wyrobia z tym a PIS pewnie bedzie mial ciekawsze sprawy niz bawic sie z jakimis ustawami hazardowymi :-(
 
Z 26

zlatanxd

Użytkownik
A to tak można notyfikować nowelizacje do ustawy, a nie ustawę? Tym samym legalizować całą ustawę? Albo czegoś nie kumam :p
 
Z 26

zlatanxd

Użytkownik
generalnie jezeli przepchna ta nowelizacje i tak jak pisze Górczyński ze probuja zrobic jakis walek z notyfikowaniem tylko nowelizacji mimo ze musza znowu cala ustawe hazardowa notyfikowac,to w przypadku wygranej kogokolwiek nie bedzie mialo to juz zadnego znaczenia skoro ustawa zostanie wczesniej klepnieta

a byla nadzieja ze sie nie wyrobia z tym a PIS pewnie bedzie mial ciekawsze sprawy niz bawic sie z jakimis ustawami hazardowymi :-(
A to tak można notyfikować nowelizacje do ustawy, a nie ustawę? Tym samym legalizować całą ustawę? Albo czegoś nie kumam :p
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
A to tak można notyfikować nowelizacje do ustawy, a nie ustawę? Tym samym legalizować całą ustawę? Albo czegoś nie kumam :p
dokladnie tak,unia odrzucila probe notyfikacji i kazala zrobic poprawki
i teraz notyfikacja nowelizacji chca notyfikowac cala ustawe o czym ostrzega Górczyński


i optymistyczne wiesci z dzisiaj :
chociaz w sumie chyba lepiej zeby te glaby zrobily jednak nieskuteczna notyfikacje i kolejne lata gramy na luzie :cool:
Ogólnopolski Związek Pracodawców Branży Rozrywkowej zwrócił się do Przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów z interwencją w sprawie ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych.
W piśmie z 28 maja 2015 Pani Oktawia Budnik reprezentująca OZPBR zwraca uwagę, iż projekt z dnia 29 maja 2014 r. o zmianie ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (druk 2927) był notyfikowany Komisji Europejskiej w trybie Dyrektywy 98/34/WE, niemniej w znacznie odmiennej treści, niż po wprowadzeniu zmian w toku spraw legislacyjnych w Sejmie.
„Aktualnie wobec 24 (!) poprawek, jakie zostały do tego projektu wniesione, proponowana regulacja istotnie różni się od tej, jaka była notyfikowana.(...)”
„Dyrektywa 98/34/WE nakłada na państwa członkowskie bezwzględny obowiązek informowania Komisji Europejskiej o projektach regulacji technicznych, przewiduje okresy status quo - „standstill”, podczas których Komisja Europejska i pozostałe państwa członkowskie (także przedsiębiorcy będący uczestnikami unijnego rynku wewnętrznego) mają możliwość zapoznania się z przedłożonymi projektami i przedstawienia uwag. (...)”
„Powyższe oznacza, że jeżeli projekt nie będzie ponownie notyfikowany Komisji Europejskiej w obecnym kształcie, to nawet jeżeli w zakresie wniesionych poprawek będzie materialnie zgodny z prawem unijnym, zostanie przyjęty do porządku krajowego w części regulacji technicznych jako nienotyfikowany, ponieważ nieznany pozostałym państwom członkowskim i operatorom z rynku wewnętrznego. Wobec tego będzie zawierał nieskuteczne regulacje, których pomimo mocy obowiązującej nie będzie wolno stosować.”
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4360:czy-nowelizacja-ustawy-hazardowej-bedzie-powtornie-notyfikowana
 
C 445

cristovao

Użytkownik
25 maja podczas posiedzenia podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu debatowano nad rządowym projektem nowelizacji ustawy hazardowej.
Wiceminister finansów Jarosław Neneman w swojej wypowiedzi wyraźnie zaznaczył, że obecne przepisy ustawy hazardowej są niezgodne z prawem europejskim i należy je zmienić. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny mamy do czynienia z projektem pisanym „na kolanie”.
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4365:minister-neneman-przepisy-ustawy-hazardowej-sa-niezgodne-z-prawem-unijnym
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
caly tekst jest ciekawszy
pisze tu o tym o czym pisalem,ze chca notyfikowac tylko nowelizacje,i jezeli tak zrobia to nikt tego nie uzna i gramy dalej kolejne milion lat
i teraz nalezy liczyc ze tak wlasnie ta banda idiotow zrobi i problem sie rozwiaze na dobre
nie rozumiem po co im podpowiadaja ludzie ze trzeba cala ustawe notyfikowac,Górczyński,który doprowadził do konsultacji w tej sprawie wlasciwie w tym momencie dziala na nasza niekorzysc
bo z poprawnej notyfikacji mega niekorzystnej ustawy dla nas nie ma nawet pol procenta korzysci !!!!!!

25 maja podczas posiedzenia podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu debatowano nad rządowym projektem nowelizacji ustawy hazardowej.

Wiceminister finansów Jarosław Neneman w swojej wypowiedzi wyraźnie zaznaczył, że obecne przepisy ustawy hazardowej są niezgodne z prawem europejskim i należy je zmienić. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny mamy do czynienia z projektem pisanym „na kolanie”.
Na posiedzeniu z udziałem ministra Nenemana, posłów oraz przedstawicieli branży gier hazardowych przegłosowano wprowadzenie poprawek do obowiązującej od 5 lat ustawy hazardowej. A wszystko za sprawą procedury wszczętej przez Komisję Europejską przeciwko Polsce. Przypomnijmy, że obecne przepisy polskiej ustawy wręcz uniemożliwiają działalność podmiotom zagranicznym w naszym kraju, co jest sprzeczne z unijną zasadą swobody przepływu usług, a z kolei art. 14 o charakterze technicznym, podobnie zresztą jak cała ustawa, nie został notyfikowany KE, co także stanowi poważne naruszenie unijnego ustawodawstwa.
Nasuwa się zatem szereg pytań: jak to możliwe, że niezgodna z prawem UE ustawa funkcjonuje od 5 lat, a przedstawiciele Ministerstwa Finansów do tej pory konsekwentnie twierdzili, że rynek gier hazardowych jest wyłączony ze swobody przepływu usług w Unii? Co z wszczętymi i zakończonymi postępowaniami wobec graczy oraz zagranicznych operatorów?
Wprowadzając w 2010 r. ustawę o grach hazardowych państwo polskie samowolnie pozbawiło się wpływów do budżetu państwa szacowanych na setki milionów złotych rocznie. Większość firm była zmuszona wycofać się z rynku polskiego, co skutkowało m.in. zerwaniem intratnych kontraktów sponsoringowych z polskimi klubami oraz rozgrywkami (do dnia dzisiejszego piłkarska 1. Liga nie znalazła sponsora na miarę Unibetu), a media zwłaszcza sportowe boleśnie odczuły odejście reklamodawców w postaci zagranicznych bukmacherów. Czy polską gospodarkę oraz sport stać na utratę takich pieniędzy? Warto przypomnieć, że 90% polskiego rynku zakładów wzajemnych to firmy nie zarejestrowane, co tylko potwierdza fakt, że ustawa o grach hazardowych nie osiągnęła zamierzonych celów.
Dzień później, bo 26 maja odbyło się w tej samej sprawie posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, podczas którego swoje wątpliwości wyraził poseł Artur Górczyński z SLD. Poruszył on kwestię konieczności notyfikacji całej ustawy zawierającej znowelizowane przepisy.
„Rozumiem, że do notyfikacji do Komisji Europejskiej przesłano nowelizację nad którą pracujemy i ona z zastrzeżeniami, które były podjęte przez podkomisję zostaje przyjęta. No więc, nie zgadzam się z tym, ponieważ notyfikowana powinna być cała ustawa łącznie z nowelizacją. Narażamy budżet państwa na ogromne odszkodowania i brniemy w coś, co jest zupełnie pozbawione sensu.”
– zaznaczył Górczyński.
Obecny na posiedzeniu Bartłomiej Korniluk z Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych przypomniał, w kontekście proponowanej nowelizacji, o argumentacji, jaką przy tworzeniu zapisów ustawy z 2009 roku posługiwało się Ministerstwo Finansów.
„Ministerstwo Finansów w 2009 roku argumentowało, że ustawa ma zapobiegać problemom z hazardem. Jednak Naczelny Sąd Administracyjny zdyskwalifikował argumentację MF twierdząc, że tego typu stanowisko nie zostało udowodnione. Ta ustawa nigdy nie miała sensu, jest to jedynie akt polityczny.” – argumentował Korniluk.
Nawiązując do powyższych wypowiedzi oraz tłumaczeń wiceministra Nenemana swoją opinię wyraziła także posłanka PiS Elżbieta Rafalska, apelując do obecnych na posiedzeniu posłów o rozwagę przy tworzeniu nowych przepisów.
„Opinie z sali są o wiele bardziej przekonywujące niż tłumaczenie pana ministra. Po wysłuchaniu tych głosów mam poważne wątpliwości, czy przesłanie tego projektu nowelizacji załatwia wszystkie kwestie związane z notyfikacją. Myślę, że raz procedowaliśmy tę ustawę w trybie, który pokazuje jak można z błędami i w pośpiechu przyjmować nieodpowiedzialne regulacje. I w związku z tym lepiej dzisiaj sto razy zastanowić się, niż popełniać błąd.” – tłumaczyła Elżbieta Rafalska, PiS.
Stanowisko w sprawie wyraziła również European Gaming &amp; Betting Association Eastern Europe, organizacja zrzeszająca firmy z rynku gier internetowych i zakładów wzajemnych, założonych i licencjonowanych w Unii Europejskiej. Przedstawiciele EGBA EE zwracają szczególną uwagę na to, że przyjęte poprawki nie naprawiają kwestii braku notyfikacji ustawy hazardowej z 2009 roku:
„EGBA EE z zadowoleniem przyjęła słowa Ministerstwa stwierdzające, że obecna ustawa hazardowa nie jest zgodna z prawem Unii Europejskiej. Jednakże nie zapominajmy, że pewne wrażenie chaosu pozostało.” – zaznacza Joanna Dzios, rzecznik prasowy EGBA EE w Polsce.
„Zmiany przyjęte przez Komisję w dniu 26 maja nie wystarczą, by ustawa ta była zgodna z prawem Unii. Pozostają do rozwiązania jeszcze inne kwestie, przede wszystkim to, że polska ustawa hazardowa z 2009 roku nigdy nie została notyfikowana Komisji Europejskiej. Ponadto ustawa ta przewiduje środki mające na celu utrudnienie wejścia na polski rynek operatorom mającym siedzibę w innych państwach członkowskich sprawiając, że dla tych operatorów uzyskanie licencji w Polsce jest de facto nieatrakcyjne.
Korzystając z okazji chcielibyśmy zaapelować do polskich władz o rozpoczęcie publicznej debaty na temat przyszłości ustawodawstwa związanego z grami i zakładamy online. Takie debaty prowadzone są we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej i również w Polsce właściwy dialog jest w interesie polskich konsumentów.
EBGA - EE deklaruje chęć i gotowość do wsparcia i doradztwa swoją wiedzą i doświadczeniem w procesie definiowania sprawnych i bezpiecznych regulacji prawnych w Polsce.” - podkreśla Joanna Dzios.
Posiedzenie KNF zakończyło się przyjęciem poprawek do ustawy stosunkiem głosów 12 za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się. Na koniec Komisja Finansów Publicznych zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o wyrażenie opinii czy procedurze notyfikacji powinna podlegać cała ustawa wraz z nowelizowanymi przepisami, czy tylko sama nowela. Oczywiście odrębne zdanie na ten temat może mieć Komisja Europejska, która wniosła swoje uwagi do proponowanej przez rząd nowelizacji. Przypomnijmy, że ustawa z 2009 r. nie została przesłana do Komisji Europejskiej celem jej notyfikacji. Wszystko wskazuje na to, że tym razem notyfikowana zostanie tylko część przepisów, a nie cała ustawa. Wśród przepisów, które rząd ma zamiar notyfikować KE brakuje chociażby art. 14 i 29 ustawy, które mają charakter techniczny co potwierdził wyrok Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie. Brak zamiaru notyfikacji całej ustawy tylko potwierdza jej niezgodność z prawem UE.
Jeśli nowelizacja zostanie przegłosowana na posiedzeniu Sejmu oraz notyfikowana KE to nadal nie świadczy to o tym, że cała ustawa hazardowa jest zgodna z prawem UE. Warto zauważyć, że proponowane przez MF zmiany (nawet jeśli zostaną zaaprobowane przez Komisję Europejską) tylko w teorii zmienią aktualną sytuację. Sprawią, że polska ustawa częściowo zostanie dostosowana do prawa UE, natomiast nie spowodują zwiększenia wpływów do budżetu państwa oraz nakładów na polski sport. Do tego potrzebna jest obecność na naszym rynku zagranicznych bukmacherów, którzy jasno deklarują chęć rejestracji w Polsce. Niestety obecne regulacje sprawiają, że rynek ten nie jest dla nich atrakcyjny ze względu na jeden z najwyższych w całej Europie podatków oraz ograniczenia w prowadzeniu działań sponsoringowych i reklamowych.

Źródło: Materiały prasowe EGBA EE
 
miles87 63

miles87

Użytkownik
Pozwolę sobie zadać kilka pytań ze względu na list z UC dotyczący gry w bet-at-home. No właśnie czy listy są wysyłane tylko do graczy bah? Czy regularna gra w bet365 jest również ryzykiem i osoby takie też były już wzywane? Kolejna kwestia dotyczy skrilla. Czy wypłaty i wpłaty za pomocą skrilla(kiedyś mb) są w miarę bezpieczne? No i jak najlepiej zachować się na przesłuchaniu? Tak jak kolega kilka stron wcześniej nie odpowiadać na dane pytanie?
 
A 0

atol

Użytkownik
Witam, moja relacja z takiego spotkania w urzędzie celnym:
Wezwano mnie w charakterze świadka
Spotkanie przebiegało spokonie z młodym człowiekiem, który chyba miał napisane o co ma pytać, nic nie wymuszał, ja spokojnie odpowiadałem na jego pytania, które protokołował. Przed przystąpieniem do zeznań dostałem pouczenie w formie pisemnej (dwustronicowe A4) o moich prawach i obowiązkach.
U - Urzędnik
O - Obywatel
w skrócie :
U: czy zna pan portal bet-at-home?
O: tak
U: czy uczestniczył pan w grach internetowych polegających na [bla bla bla] na tym portalu?
O: nie
U: czy posiada pan tam konto?
O: nie
U: Czy posiadał pan tam konto?
O: Nic o takim koncie nie wiem
U: skąd pan zna portal bet-at-home ?
O: widziałem banery na wydarzeniach sportowych w tv
U: Czy wpłacał pan pieniądze na stronę bet-at-home ?
O: nie
U: czy ktoś pana prosił o zrobienie przelewu na konto bet at home
O: nie przypominam sobie
U: czy ktoś z rodziny robił takie przelewy z pana konta
O: nie wiem
U: Niech pan zerknie na ten dokument (jakiś wydruk z excela bez znamion dokumentu), czy coś to panu przypomina?
O: rozpoznaję tylko moje dane osobowe, skąd pan to ma ? czy jest to zdobyte w legalny sposób? Co z ustawą o ochronie danych osobowych ? .. pytam się
U: Bez odpowiedzi na żadne z moich pytań mówi: czyli nie rozpoznaje pan tych cyfr?
O: nie , a co one oznaczają ?
U: w okres kwiecień 2011- czerwic 2012 z pana rachunku bankowego wyszło około 10 przelewów każdy na kwotę 5 zł &lt;lol&gt;
O: Za 5 zł pan mnie tu ściąga &lt;śmiech&gt;
U: coś tam powiedział bzdurnego po czym dodał: czy to pana rachunek bankowy ?
O; nie pamiętam 26 cyfr
U: niektórzy są wzrokowcami
O: nie ja
U: Czy ma pan rachunek w banku millenium
O: tak
U: czyli numeru pan nie pamięta
O nie
U: zobowiązuje pana w protokole na dostarczenia numeru rachunku w banku millenium
O: na jakiej podstawie ?
U: Mam do tego prawo
O: na jakiej podstawi ?
U: jakiś dziadek, który siedział w pokoju zaczął szukać i po 10 min przeczytał mi paragraf albo artykuł 5, 6, 7 (kurczę nie pamiętam z czego :/ zapomniałem zapisać) który mówi niby, że mam jakiś obowiązek nie znalazłem tego w necie i niby mam 7 dni na wysłanie pocztą numeru rachunku bankowego.. Jakieś rady ?
O: poszukam, poczytam i się stosownie odniosę do tego
U: Czy ma pan konto w peko oddział w gdańsku ? (chyba bah tam ma)
O: nie
U: czy w ostatnich latach dostał pan przelew na jakieś kwoty, których nie zna pan pochodzenia, które mogły by pochodzić z wygranych ?
O: Parsknąłem śmiechem .. Nie
U: spisywał coś tam w kompie więc wykorzystując moment pytam:
O: Widzę tu kwoty 5 złotowe, jaki jest sens po 3 latach o to wypytywać ? Nawet gdyby ktoś rzeczywiście uczestniczył takimi kwotami w czymś nielegalnym to przecież zgodnie z 107.4 kks podchodzi to pod wykroczenie (zgodnie z art. 51 kks), które się przedawnia po 1 roku od popełnienia czynu. Jaki jest więc szukania dziury w całym ?
U: Nie prowadzona jest żadna sprawa, my tyko zbieramy informacje.
Przeczytałem, podpisałem, ksera nie dał , zdjęcia też nie pozwolił zrobić..
Moje pytanie, jak odnieść się do „zobowiązania” jak to ujął, które zapisał w protokole bym dostarczył nr rachunku bankowego ? czy są ku temu jakieś obowiązki z czegoś wynikające ?
pozdro
 
C 445

cristovao

Użytkownik
bo z poprawnej notyfikacji mega niekorzystnej ustawy dla nas nie ma nawet pol procenta korzysci !!!!!
nie wiem czy wiesz ale zawsze oni troszczą się o budżet Państwa, obywatel jest na samym końcu
wyjścia są następujące:
1. zrobią poprawną notyfikację - buki nie wejdą, graczom pozostanie kombinowanie jak grać u zagranicznych lub będą grali w polskich bukach
2. zrobią poprawną notyfikację - niektóre buki wejdą akceptując podatki
3. zrobią poprawną notyfikację - obniżą podatki, buki wejdą, każdy happy
4. nie zrobią notyfikacji - narażą się na kary z KE
a pamiętajcie buki od 2009 powtarzają, że ta ustawa jest niezgodna z prawem UE (brak notyfikacji), nie wiemy jakie będzie ich stanowisko gdy już ta notyfikacja będzie, czy zablokują graczy z PL czy nagle po 5 latach wejdą na Nasz rynek bo nie będzie wymówki, że ustawa niezgodna z prawem UE, to mnie bardzo ciekawi jak już ta notyfikacja będzie zrobiona
 
P 53

piwoor

Użytkownik
Tak czy siak na pewno nikt nie będzie latać do STSu ;)
Trzeba będzie jakoś ominąć ten problem i tyle. W USA też niby grać nie można a Ci co chcą to obstawiają dalej.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Moje pytanie, jak odnieść się do „zobowiązania” jak to ujął, które zapisał w protokole bym dostarczył nr rachunku bankowego ? czy są ku temu jakieś obowiązki z czegoś wynikające ?
pozdro
To odpowiedź prawnika z innego forum:
&quot;Nie masz też podstaw do tego, aby broń boże dostarczać im wydruk z własnego konta. Nie masz również obowiązku odpowiadania na pytanie czy grałeś w gry hazardowe.&quot;
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Ludzie zorganizujcie sie jakos dajcie kopniaka tej Platformie to nie do pomyslenia byc tak gnojonym. Zobaczymy jak mi pojdzie z Kukizowcami ale jakbym sie dostal do Sejmu (smiejcie sie ale juz kandydowalem, co prawda w UK ale zawsze jakies to doswiadczenie jest) to jedna z pierwszych spraw to rozgonienie tych urzedow celnych I zajmowania sie pierdolami.
Wszystko bedzie umorzone I niczego nie ebdzie jak to powiedzial klasyk nie bedzie czego zbierac z tej platformy na jesieni, bardzo sie ciesze ze nadchodzi ich koniec kto to widzial gnebic tak ludzi za glupoty
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Atol jest w takiej samej sytuacji co ja. ????
Także małe kwoty wpłacane i brak wygranych a szukają haka jakby gangiem władał. To jest i śmieszne i tragiczne zarazem, pokazując polskie służby w pełni konsekwentne, by straszyć i gnoić obywatela. Dosłownie Orwell 1984.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Ludzie zorganizujcie sie jakos dajcie kopniaka tej Platformie to nie do pomyslenia byc tak gnojonym. Zobaczymy jak mi pojdzie z Kukizowcami ale jakbym sie dostal do Sejmu (smiejcie sie ale juz kandydowalem, co prawda w UK ale zawsze jakies to doswiadczenie jest) to jedna z pierwszych spraw to rozgonienie tych urzedow celnych I zajmowania sie pierdolami.
Wszystko bedzie umorzone I niczego nie ebdzie jak to powiedzial klasyk nie bedzie czego zbierac z tej platformy na jesieni, bardzo sie ciesze ze nadchodzi ich koniec kto to widzial gnebic tak ludzi za glupoty
tu nie chodzi o to kto wygra wybory tylko kto to prawo piszę, a jak widać piszą ludzie nie znający się na rzeczy i nawet nowy Rząd może zrobić ustawę gorszą od tej która obowiązuje
jedynie w RCL i BAS są prawnicy którzy wiedzą o co kaman i jakby ich w Sejmie nie było to mielibyśmy totalnie bezprawne ustawy, oczywiście RCL i BAS też czasem przegrywają w TK (za PO najwięcej niekonstytucyjnych ustaw jest) ale jednak mogliby usiąść z całym środowiskiem i powiedzieć &quot;słuchajcie podatek za duży, szara strefa nie do wytępienia, zróbmy inny podatek&quot; ale po co?
***
no i mamy nowelizację w Sejmie
Po uzyskaniu opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zgodności nowelizacji ustawy hazardowej z prawem Unii Europejskiej Komisja Finansów skierowała projekt do Sejmu.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało opinię o zgodności projektu ustawy z zastrzeżeniami.
W opinii czytamy:
Wszelkie wymogi, które mogą ograniczyć, utrudnić lub uczynić mniej atrakcyjnym świadczenie usług transgenicznych stanowią ograniczenia w rozumieniu art. 56 TFUE. Mogą one zostać uznane za zgodne z prawem Unii Europejskiej jeżeli są uzasadnione względami nadrzędnego interesu publicznego oraz proporcjonalne do wyznaczonego celu. Zgodnie z ustalona linią orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii europejskiej, państwom członkowskim przysługuje szeroki zakres uznania w odniesieniu do regulacji działalności hazardowej. Mogą one ograniczać swobody rynku wewnętrznego w celu zapewnienia ochrony konsumentów i zdrowia publicznego oraz utrzymania porządku publicznego. Stosowane środki nie mogą jednak wykraczać poza to, co jest niezbędne do ochrony tych interesów. W związku z brakiem szczegółowego uzasadnienia projektu zawierającego ratio legis proponowanych rozwiązań, analizy projektu pod kątem spełnienia opisanych przesłanek zgodności z prawem UE powinien dokonać projektodawca.”
http://www.e-play.pl/?option=com_k2&amp;amp;view=item&amp;amp;id=4369:komisja-finansow-publicznych-kieruje-nowelizacje-ustawy-hazardowej-do-sejmu
 
musze_schudnac 289

musze_schudnac

Użytkownik
jezeli Górczyński i e-play mają racje że notyfikacji tej nowelizacji nic nie zmieni i nikt się z polski nie wycofa bo to nie bedzie uznane to jest to bardzo dobra wiadomosc,oby mieli racje
 
A 0

atol

Użytkownik
Atol jest w takiej samej sytuacji co ja. ????
Także małe kwoty wpłacane i brak wygranych a szukają haka jakby gangiem władał. To jest i śmieszne i tragiczne zarazem, pokazując polskie służby w pełni konsekwentne, by straszyć i gnoić obywatela. Dosłownie Orwell 1984.
Witaj lukos1983, kiedy byłeś na tym wezwaniu ? orientujesz się kiedy i czy wogóle może coś jeszcze od nich przyjść ? Zastanawiam się ile mam czekać na kolejne, ewentualne pismo.
 
L 41

lukos1983

Użytkownik
Elo Atol! 14 maja byłem i także czekam. Z tego co się orientuję to o ile znajdą dowody wtedy mogą dostarczyć kolejne wezwanie, bądź skierowanie sprawy do sądu ale wtedy musiałbyś być oskarżonym. Ja do gier przez internet nie przyznałem się więc także czekam co dalej. Z braku dowodów sprawa powinna być umorzona ale w moim przypadku kobita powiedziała, że wystąpić może do prokuratora o przelewy do bah-u. A wiadomo, że wpłaty nie są żadnym dowodem winy.
 
A 0

atol

Użytkownik
no dokładnie. Będę informował na bieżąco jeśli coś się w mojej sprawie zmieni.

Brakuje troszke informacji od osób. które były wezwane np. z końcem 2014 roku lub z początkiem 2015 :/. Człowiek wiedział by czego się może spodziewać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom