>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 50

doradcapr

Użytkownik
Dzisiaj wezwanie do UC w charakterze podejrzanego. Art. 107 par. 2 kks. Czy on obecnie po zmianach w 2016 r. jest wykroczeniem?
Wykroczeniem jest czyn opisany w art. 107 par. 4 kks:
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
Art.107 par. 2 kks to dalej przestępstwo skarbowe, ale nie grozi już za nie kara pozbawienia wolności.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Co do Twojej wypowiedzi edi8 to jutro zerknie na nią najlepszy ekspert w Polsce od tego tematu
Z pewną taką wrodzoną mi nieśmiałością ośmielam się zapytać, co zostało Ci wczoraj przekazane w tym temacie ze strony najlepszego w Polsce eksperta, bo Twoje milczenie można dwuznacznie interpretować...
 
C 445

cristovao

Użytkownik
ósemki opuszczają PL rynek, info z 29.05
Jeden z największych pokerroomów na rynku, 888 Poker, postanowił wycofać się z Polski. Już od dziś nie może na nim zarejestrować się żaden gracz.
Pokerroom ten już od dziś nie będzie rejestrował nowych graczy z Polski na swojej platformie. Ci, którzy mają obecnie konta zachowują oczywiście dostęp do nich, jednak od 1 czerwca nie będą mogli już grać na tym pokerroomie. Nadal jednak będą mogli wypłacać z niego środki logując się na swoje konta. Jak pokazują dane portalu pokerscout, 888 Poker jest obecnie trzecim pokerroomem świata po PokerStars i IDNPoker.
czyli Unibet i Bwin narazie wystąpili ze znanych o PL licencję?
 
J 37

jmtwp

Użytkownik
Sytuacja związana z wprowadzonym w Wielkiej Brytanii od grudnia&#39;14 tym 15% podatkiem od miejsca konsumpcji oferty bukmachera, za przyczyną którego to podatku Pinnacle zaprzestał obsługiwać tamtejszy rynek a o którym przypomniałem w swoim wpisie do @jmtwp
Ciekawi mnie w jaki sposób Wlk. Brytania egzekwuje owe przepisy, czy podobnie jak &quot;nasz&quot; rząd blokuje strony? Z technicznego punktu widzenia: bukmacher to nie karawan z frytkami i serwery może mieć poza UK, zatem pojęcie &quot;miejsca konsumpcji&quot; jest tu chyba trochę naciągane? W tym przypadku mamy raczej take away;-)
A co do całoroczniaka moje perypetie z nimi trwają dalej. Nowe konto założone, zweryfikowane bez kombinowania, 100% zgodnie z prawem, jako rezydent kraju, w którym bet365 ma licencję, ale nie chcą mi przyjąć zakładu, bo konto jest w trakcie &quot;review&quot;. Strasznie cisną Polaków, pewnie przez te wszystkie lewe konta i osławione VPS&#39;y.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@jmtwp&gt;&gt;
o planowanym blokowaniu w UK przepływów finansów pomiędzy brytyjskimi graczami a zagranicznymi bukmacherami nie posiadającymi lokalnych licencji - a to wobec wprowadzania od grudnia&#39;14 tego 15% podatku od bukmacherów od miejsca konsumpcji, czyli faktycznego miejsca przebywania klienta tych firm (czyli bez uwzględniania miejsca zarejestrowania firm bukmacherskich np. w rajach podatkowych) dość szeroko informowały wtedy media pisząc o umowie w tej sprawie zawartej z firmami takimi jak Visa Europe, Mastercard i PayPal
https://calvinayre.com/2014/03/05/business/payment-firms-to-block-uk-online-gambling-transactions/
Myślę jednak, że najbardziej kompetentnie oświeci nas w tym temacie i przedstawi to nam maluczkim użytkownikom &quot;głębokie gardło&quot; naszego moderatora @Marka, czyli ten jego &quot;najlepszy w Polsce ekspert od tego tematu&quot;, gdyż @Mark sygnalizował kilka dni temu odbycie z nim konsultacji:
Co do Twojej wypowiedzi edi8 to jutro zerknie na nią najlepszy ekspert w Polsce od tego tematu
- ale dotąd nie zostały tu zaprezentowane efekty tego jego zerkania i to zapewne stąd ta łatwo wyczuwalna tu nerwowa atmosfera, związana z tym że całe forum od kilku dni wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na relację z tej zapowiedzianej wypowiedzi eksperta...
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
chyba uk nie sciga tak bardzo, bo nie znalazlem nigdzie info ze sportsbetting/betonline posiadaja uk licencje a angole tam graja bez problemow.
 
J 37

jmtwp

Użytkownik
dość szeroko informowały wtedy media pisząc o umowie w tej sprawie zawartej z firmami takimi jak Visa Europe, Mastercard i PayPal
Dzięki Edi, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy. Tytułem uzupełnienia napomknę, że Pinnek na wiosnę wyemigrował także z ościennej Zielonej Wyspy, zapewne z podobnych przyczyn. Linki bardzo pouczające, zwłaszcza fragmenty o blokowaniu płatności &quot;na ochotnika&quot;;-) przez Visę, Mastercard, PayPal etcetera...
Konkluzja tych naszych rozważań nie jest chyba optymistyczna. Pozornie brniemy w offtop z tą Anglią, ale tendencja wszędzie jest ta sama, tylko nasi poszli totalnie po bandzie. Śruba jest dokręcana, oczka siatki coraz mniejsze, czy się gra tu czy tam, podatek zawsze zapłaci konsument końcowy, czyli gracz. Generalnie ugrać cokolwiek będzie coraz trudniej, bo żeby dorwać buka z ludzką marżą, nieobciążonego jakimiś point-of-consumtion, 12% od obrotu albo rejestrem ksiąg zakazanych, trzeba będzie przeprowadzić się na jakieś Wyspy Bergamuta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@jmtwp&gt;&gt;
nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, ale ten 15% podatek od miejsca konsumpcji oferty bukmachera nie jest płacony przez graczy - a przez firmy bukmacherskie od zysku, uzyskanego przez nie na transakcjach z graczami z UK.
 
J 37

jmtwp

Użytkownik
@edi8
Myśle, że rozumiemy się jak gospodarz domu z dzielnicowym ;-) ale weźmy pod uwagę, żeby buk wyszedł na swoje musi sobie ten podatek w ten czy inny sposób zrekompensować na graczu, najprościej w postaci wysokiej marży. Zakładam, że właśnie dlatego nie ma na Wyspach już Pinnka, bo ich znakiem rozpoznawczym jest niska marża, która wobec dodatkowego opodatkowania jest nie do utrzymania, jeśli interes miałby być opłacalny. Giełdy zakładów nie mają za bardzo jak zejść z marżą, więc niektórzy muszą te 15% zcedować na kilentów z UK i Irlandii.
 
J 37

jmtwp

Użytkownik
W zasadzie powinienem pić do innej bajki, przez niektórych nazywaną kultową: No i panie, i kto za to płaci? Z tym podatkiem to taki sam trik jak z tym, że niby cześć składki zus pokrywa pracodawca, a cześć pracownik.
 
plugin 12

plugin

Użytkownik
jmtwp:
&quot;A co do całoroczniaka moje perypetie z nimi trwają dalej. Nowe konto założone, zweryfikowane bez kombinowania, 100% zgodnie z prawem, jako rezydent kraju, w którym Bet365 ma licencję, ale nie chcą mi przyjąć zakładu, bo konto jest w trakcie &quot;review&quot;. Strasznie cisną Polaków, pewnie przez te wszystkie lewe konta i osławione VPS&#39;y.&quot;
A mógłbyś co nieco wyjaśnić na czym miałoby polegać te &quot;review&quot;- dzwonią, sprawdzają dane jakoś?
 
papuga 6

papuga

Użytkownik
Słyszałem, że bet365 prosił kiedyś nawet o zdjęcie dowodu przy twarzy, ale to już musieli mieć podstawy aby myśleć, że gracz ma lewe konto. Obecnie jest nagonka na polaków w becie, więc nie wykluczałbym takiego obrotu wydarzeń.
 
J 37

jmtwp

Użytkownik
A mógłbyś co nieco wyjaśnić na czym miałoby polegać te &quot;review&quot;- dzwonią, sprawdzają dane jakoś?
Nikt do mnie nie dzwonił, jest to ich wewnętrzna procedura. Dziś już chyba &quot;review&quot; zakończone, bo blokada na zakłady zdjęta, zobaczymy co dalej. W każdym razie zdrowo mnie przetrzepali, mimo iż nie mieli ku temu żadnych podstaw, także jestem ciekaw jak to jest u fachowców od VPS&#39;ów i innych wynalazków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom