>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 50

doradcapr

Użytkownik
Czy zmienił się sankcję w nowej ustawie hazardowej? Dalej jest to przestępstwo czy wykroczenia?
I przestępstwo i wykroczenie ???? tak jak to tej pory
par. 2 art. 107 Kodeksu karnego skarbowego (przestępstwo) - brzmienie po zmianie:
§ 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej,
podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.
par. 4 art. 107 kks - bez zmian - wykroczenie:
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2
podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
 
J 11

jaco69

Użytkownik
Witam panowie serdecznie.
Jeśli możecie powiedźcie mi jak to będzie w sytuacji gdy będę mieć niemiecki meldunek ( miejsce zamieszkania ) oraz niemieckie konto bankowe. Czy wtedy będąc Polakiem w niemczech będę mógł grać dalej na niemieckich warunkach? Czy jako Polak będzie obejmować mnie ustawa hazardowa?
 
M 78

michal89216

Użytkownik
Witam panowie serdecznie.
Jeśli możecie powiedźcie mi jak to będzie w sytuacji gdy będę mieć niemiecki meldunek ( miejsce zamieszkania ) oraz niemieckie konto bankowe. Czy wtedy będąc Polakiem w niemczech będę mógł grać dalej na niemieckich warunkach? Czy jako Polak będzie obejmować mnie ustawa hazardowa?
W takiej sytuacji z punktu widzenia bukmachera jesteś graczem z Niemiec.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Witam panowie serdecznie.
Jeśli możecie powiedźcie mi jak to będzie w sytuacji gdy będę mieć niemiecki meldunek ( miejsce zamieszkania ) oraz niemieckie konto bankowe. Czy wtedy będąc Polakiem w niemczech będę mógł grać dalej na niemieckich warunkach? Czy jako Polak będzie obejmować mnie ustawa hazardowa?

oczywiście jestes wtedy graczem z Niemiec, ustawa Ciebie nie dotyczy, Analogiczną sytuacje ma mój brat:adres zamieszkania w Niemczech(konto bankowe niemieckie) , adres zameldowania w Polsce ale bukmacherów interesuje to gdzie ktoś przebywa i gra, a wiec weryfikował konta z danymi niemieckimi, podatek w bet365 w Niemczech 5% od obrotu i zadowolony, wpłaca i wypłaca na niemieckie konto bankowe.
 
vodrinker 785

vodrinker

Użytkownik
Mam pytanie. Czy wypłacanie ~1000zł co około 2 tygodnie ze skrilla na konto bankowe jest bezpieczne? Mam konto w nieszczęsnym Pekao S.A. i nie wiem czy nie założyć konta w jakimś banku, który JESZCZE nie sra o wypłacanie z portfeli elektronicznych i ma wywalone na to do czasu wejścia nowej ustawy. Uprzedzam pytanie, nie nie mam karty do skrilla.
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Nie ma co panikować. Część bukmacherów odpadnie. Już tu o tym było pisane.
Ja myślę, że to tylko początek. Zostaną jakieś ruskie typu 1xbet itp.
vodrinker żaden bank nie sra o wpływy z portfeli tylko o wpływy od buków. Skrill to nie bukmacher! Wypłata ze skrill to taka sama wypłata jak z paypala itp. nie ma to nic z hazardem wspólnego (nawiązując do ustawy). Ale jeśli wypłacasz po 1000zł co 2 tygodnie to chyba warto zamówić kartę ;)
 
K 102

kristo45

Użytkownik
A ja myślę, że nic nie wiemy (podobnie jak bukmacherzy) w kwestii czy ustawa uzyska notyfikację. Chyba że zajmujesz się wróżeniem.
 
D 50

doradcapr

Użytkownik
A ja myślę, że nic nie wiemy (podobnie jak bukmacherzy) w kwestii czy ustawa uzyska notyfikację. Chyba że zajmujesz się wróżeniem.
Dajcie już sobie spokój z tą kwestią, bo jest to tylko niepotrzebne wprowadzanie ludzi w błąd. Nowelizacja ustawy została notyfikowana KE. Ustawa została uchwalona i podpisana w roku ubiegłym, niedawno została ogłoszona w Dzienniku Ustaw http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/88/D2017000008801.pdf, a jej termin wejścia w życie to 1 kwietnia br., część z jej przepisów, w tym dotyczące blokad wchodzą od 1 lipca 2017 r. Nie ma sensu zawracanie kijem Wisły, zasady legislacji są jasne. Organy ścigania w Polsce po 1 lipca zyskają nowe narzędzia i nowe argumenty w walce z - w ich mniemaniu - szarą strefą.

Oczywiście można mówić, że wprowadzone zostaną kolejne absurdy prawne do tej przegniłej już ustawy z 2009 r., niemniej obecny rząd nie wprowadził niczego nowego, co nie byłoby stosowane w innych krajach. Unia to łyknie nawet z połykiem. Ewentualna kolejna próba naprawy tego bubla prawnego - o czym nieśmiale wspominał m.in. Gowin i zapewne znowu nieskutecznie - nastąpi w kolejnej 15-stej bodajże nowelizacji ustawy kapicowej.
Czy wtedy będąc Polakiem w niemczech będę mógł grać dalej na niemieckich warunkach? Czy jako Polak będzie obejmować mnie ustawa hazardowa?
Tak sobie myślę, mieszkając na wyspie Uznam, będąc po jednej stronie granicy w Niemczech gram legalnie, kilkaset metrów dalej będąc już po stronie polskiej w Świnoujściu jestem już przestępca skarbowym :], ot Unia Europejska w praktyce - swoboda przepływu osób, porozumienie z Schengen, swobodne świadczenie usług itp.
 
D 0

denis40

Użytkownik
panowie nie ma co sie oszukiwać wieksze firmy też juz pewnie szykują sie do wyjscia jak nie teraz to w nastepnym miesiacu
Kolejny wróżbita albo przepowiadacz przyszłości.
Skąd Ty to wszystko wiesz, już wiesz jak postąpią wszystkie buki i wiesz, że już się szykują do wyjścia.
Najgorsze jest takie gadanie o czymś czego się nie wie na 100%.
Po co wogóle ten wątek tutaj jest poruszany skoro większość pisze bez sensu.
 
tommy83 298

tommy83

Użytkownik
a kto ma to wiedziec?
nie wiem co ma ludziom dac swiadomosc, ze np b365 sie wycofa za kilka miesiecy - sprzedacie mieszkania, spakujecie rodziny i pojedziecie tam gdzie sie da korzystac z b365?
co bedzie to bedzie, nikt z nas nie ma na to wplywu i trzeba tylko cierpliwie czekac na rozwoj sytuacji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom