>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
kraher 306

kraher

Użytkownik
Może ktoś to zintrepretować, bo nie bardzo wiem jak mam to rozumieć ;)
Z punktu widzenia bukmacherki,to nie ma żadnego znaczenia. Sprawa tyczy się możliwości karania za nielicencjonowane automaty. Teraz sądy będą mogły nakładać swobodnie kary za nielegalne maszyny. Została przełamana główna linia obrony właścicieli automatów, czyli rzekomy brak notyfikacji.
TSUE orzekł:
Stwierdzono zatem, że przepis art. 6 ust. 1 ustawy o grach hazardowych nie stanowi €žprzepisu technicznego€ w rozumieniu dyrektywy 98/34.
...czyli notyfikacja w tej sprawie nie była konieczna.
 
oskarox 1,2K

oskarox

Użytkownik
Taka mała ciekawostka - w trakcie walki o uzyskanie stanowiska prezesa PZPN, były bramkarz Wisły Kraków oraz Reprezentacji Polski - Radosław Majdan postanowił zaatakować Zbigniewa Bońka, któremu zarzuca... łamanie ustawy hazardowej
Fragment wywiadu: ,,Na pytanie gdzie mieszka, Boniek odpowiada, to co jest dla niego wygodne. W przypadku funkcji prezesa PZPN deklaruje, że mieszka w Polsce. Jeśli jednak chodzi o reklamowanie nielegalnie działającej w Polsce firmy bukmacherskiej, zasłania się włoskim obywatelstwem. Poza łamaniem ustawy hazardowej dochodzi aspekt moralny i etyczny. Sternik piłkarskiej centrali wspiera firmę, która odprowadza podatki za granicę&quot;
Jeśli ktoś miałby ochotę przeczytać cały artykuł, jest on dostępny tutaj: http://www.sport.pl/pilka/1,95644,20833223,wybory-w-pzpn-kucharski-i-majdan-z-wizyta-u-ministra-sportu.html#BoxSportImg Jak widać - ,,beton&quot; ma się bardzo dobrze...
 
L 124

lemko

Użytkownik
Również zarzutem jest to, że Boniek nie mieszka w Polsce i nie płaci polskich podatków - co według nich jest wymogiem startu w wyborach.
W sumie dobrze to wymyślili, bo w większości przypadków jeżeli jeden z tych zarzutów jest fałszywy, to drugi jest prawdziwy.
 
oskarox 1,2K

oskarox

Użytkownik
Ale ma jedną żonę. Od 40 lat! ;)
Dokładnie. Nie to co młodzi ,,postępowi&quot; sportowcy :cool:
Lemko masz rację. Sam pomysł jest niezły bo tematyka podatków jest bardzo drażliwa i uruchamia mechanizm ,,ja pracuję i płacę podatki, a ,,złodzieje&quot; nie!&quot;. Choć moim zdaniem Boniek ma spory posłuch wśród miłośników sportu. Dlatego mam nadzieję, że Panowie nie zyskają większego poparcia swoich poglądów...
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
D 50

doradcapr

Użytkownik
Z punktu widzenia bukmacherki,to nie ma żadnego znaczenia. Sprawa tyczy się możliwości karania za nielicencjonowane automaty. Teraz sądy będą mogły nakładać swobodnie kary za nielegalne maszyny. Została przełamana główna linia obrony właścicieli automatów, czyli rzekomy brak notyfikacji.
TSUE orzekł:
Stwierdzono zatem, że przepis art. 6 ust. 1 ustawy o grach hazardowych nie stanowi €žprzepisu technicznego€ w rozumieniu dyrektywy 98/34.
...czyli notyfikacja w tej sprawie nie była konieczna.
Owszem wyrok ma znaczenie dla branży automatów i głównie dla nich wyrok będzie miał dotkliwe skutki. Do tej pory w przypadku niekorzystnych wyroków przed sądami krajowymi zawsze istniała &quot;deska ratunkowa&quot; w postaci Luksemburga.
http://www.parlamentarny.pl/gospodarka/trybunal-ue-polskie-wladze-maja-prawo-karac-za-brak-koncesji-hazardowych,15705.html
Niemniej jednak myślę, że nieprzypadkowo Komisja Europejska dała sobie termin do końca października w sprawie notyfikacji kolejnej już nowelizacji ustawy. Ten wyrok był oczekiwany nie tylko przez rząd polski i przez branżę. Czy KE będzie chciała pójść pod prąd przeciwko TS UE - dowiemy się niebawem za około 3 tygodnie. Co do branży zakładów, jak wskazują doświadczenia chociażby portugalskie może być różnie.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Owszem wyrok ma znaczenie dla branży automatów i głównie dla nich wyrok będzie miał dotkliwe skutki. Do tej pory w przypadku niekorzystnych wyroków przed sądami krajowymi zawsze istniała &quot;deska ratunkowa&quot; w postaci Luksemburga.
http://www.parlamentarny.pl/gospodarka/trybunal-ue-polskie-wladze-maja-prawo-karac-za-brak-koncesji-hazardowych,15705.html
Niemniej jednak myślę, że nieprzypadkowo Komisja Europejska dała sobie termin do końca października w sprawie notyfikacji kolejnej już nowelizacji ustawy. Ten wyrok był oczekiwany nie tylko przez rząd polski i przez branżę. Czy KE będzie chciała pójść pod prąd przeciwko TS UE - dowiemy się niebawem za około 3 tygodnie. Co do branży zakładów, jak wskazują doświadczenia chociażby portugalskie może być różnie.
Dla automatów powyższy wyrok ma kolosalne znaczenie, bo jest mnóstwo nierozstrzygniętych spraw, które w dalszym ciągu czekają na ostateczny werdykt.
Przez te kilka lat zostało skonfiskowanych kilkadziesiąt tysięcy maszyn, z czego duża część została zwrócona, po tym jak zapadały uniewinniające wyroki, które bazowały na fakcie braku notyfikacji nowelizacji ustawy hazardowej z 2009r.
Jak widzimy ustawa jednak nie zawierała przepisów technicznych, czyli tym samym notyfikacja była zbędna.
W mojej ocenie wszystko wskazuje na to, że również obecna nowelizacja przejdzie bez większych problemów. Powyższy wyrok, był niezbędny do tego żeby nowa wersja ustawy nie bazowała na poprzednim, nienotyfikowanym akcie prawnym. Teraz sytuacja jest jasna i klarowna.
 
A 294

art300

Użytkownik
Jak widzimy ustawa jednak nie zawierała przepisów technicznych, czyli tym samym notyfikacja była zbędna.
Nie, nie widzimy.
Ustawa zawiera przepisy techniczne. Przepisów technicznych nie zawiera art.6, o który chodziło przy automatach.
Przepisy dotyczące organizacji hazardu w internecie są przepisami technicznymi.

Niemniej jednak myślę, że nieprzypadkowo Komisja Europejska dała sobie termin do końca października w sprawie notyfikacji kolejnej już nowelizacji ustawy.
KE zaiste nieprzypadkowo dała taki termin. Jest to po prostu jedyny możliwy i wymagany termin w procesie notyfikacji. Każdej notyfikacji.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Niby przepisy dotyczące organizacji hazardu w internecie są przepisami technicznymi a jakoś nie było słychać o tym, żeby jakiś bukmacher od 2009r. założył sprawę w TSUE państwu polskiemu o całkowitą delegalizację hazardu online. Bo jak wiadomo poprzednia nowelizacja całkowicie go zabroniła.
Prawda jest taka, że ustawa powinna przejść bez większych perturbacji, bo naszym elitom bardzo zależy na wprowadzeniu na skalę światową mechanizmu cenzury internetu.
Umowa jest prosta: PiS wprowadza blokowanie stron a w zamian za to, dostanie monopol na hazard w internecie plus monopol na maszyny.
Pamiętać należy, że mechanizm cenzury wprowadzony przez jedną ekipę rządzącą, nie zostanie zniesiony przez kolejną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
G 294

gostek365

Użytkownik
A ktoś się wogole boi cenzury i blokowania stron ? Bo ja nie. I wcale nie będę się czuł jak przestepca i nie będę miał wyrzutów sumienia z tego powodu że umiem sobie poradzić z tak śmiesznymi blokadami. I zacytuje &quot; w życiu musisz być rekinem jeśli nie chcesz żeby dopadły cię inne rekiny&quot; niestety większość jest jak bydło które nie umie samo wyjść poza zagrodę.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Jeśli chodzi o samo blokowanie stron w internecie to oczywiście nie jest problem. My jednak rozmawiamy w kontekście bukmacherki. A jeśli ustawa przejdzie to bukmacherzy zamkną się na Polskę i tyle.
 
F 40

fly198

Użytkownik
Jeśli chodzi o samo blokowanie stron w internecie to oczywiście nie jest problem. My jednak rozmawiamy w kontekście bukmacherki. A jeśli ustawa przejdzie to bukmacherzy zamkną się na Polskę i tyle.
to też nie jest duży problem w sumie najmniejszy :cool:
 
G 83

geo5

Użytkownik
Jestem identycznego zdania jak @Gostek 365 , czekam niecierpliwie gdy do akcji wkroczą Miśkiewicze itp , siła techniczna jest zdecydowanie nie po tej stronie rzeki.
 
K 102

kristo45

Użytkownik
to też nie jest duży problem w sumie najmniejszy :cool:
Zależy dla kogo. Jeśli masz zamiar zmienić obywatelstwo lub zdobyć fałszywe papiery i nie jest to problemem dla Ciebie to ok. Możesz wtedy grać przez VPN albo za granicą gdzie prawo na to pozwala. Jest inna opcja?
 
A 294

art300

Użytkownik
Niby przepisy dotyczące organizacji hazardu w internecie są przepisami technicznymi a jakoś nie było słychać o tym, żeby jakiś bukmacher od 2009r. założył sprawę w TSUE państwu polskiemu o całkowitą delegalizację hazardu online. Bo jak wiadomo poprzednia nowelizacja całkowicie go zabroniła.
Dlatego, że bukmacherzy są zainteresowani status quo, a nie, wbrew oficjalnym stanowiskom takich podmiotów jak EGBA, liberalizacją z jednoczesną koncesją.
Przykładem, który podaję już n-ty raz jest Dania, gdzie część bukmacherów z EGBA nie weszła w ogóle. Więc jak oni mogą popierać duńską ustawę? Mogą. Propagandowo.
Zainteresowani są przede wszystkim status quo, bo to przecież żadne dodatkowe koszty.
A skarga na państwo polskie może skutkować zmianami w ustawie i to zmianami na ich niekorzyść. Więc po co im to?
No i na koniec można też odwrócić pytanie. Dlaczego to państwo polskie nie zaskarżyło bukmacherów przed europejskimi trybunałami, skoro wygrażali w mediach szabelką?
Odpowiedz prosta - byłaby porażka na całej linii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
A 294

art300

Użytkownik
To pytanie zresztą trzeba było zadać Kapicy. Jedno i wystarczające.
Zamiast niego, dziennikarzyny wszelakie rozwodziły się nad jakimiś niuansikami
Dlaczego nie ścigacie &quot;przestępców&quot;, towarzyszu Kapica?
I pozamiatane.
 
acetate 474

acetate

Użytkownik
Nie, nie widzimy.
Ustawa zawiera przepisy techniczne. Przepisów technicznych nie zawiera art.6, o który chodziło przy automatach.
Przepisy dotyczące organizacji hazardu w internecie są przepisami technicznymi.
KE zaiste nieprzypadkowo dała taki termin. Jest to po prostu jedyny możliwy i wymagany termin w procesie notyfikacji. Każdej notyfikacji.
Czyli zakładając najgorszy wariant, bukmacherzy by się wycofali z PL od 1 Listopada, czy od 1 Stycznia 2017?
Nie wierzylem początkowo że to może przejść, ale mam coraz większe obawy.
 
kraher 306

kraher

Użytkownik
Czyli zakładając najgorszy wariant, bukmacherzy by się wycofali z PL od 1 Listopada, czy od 1 Stycznia 2017?
Nie wierzylem początkowo że to może przejść, ale mam coraz większe obawy.
Ustawa ma obowiązywać od 1 stycznia 2017r.
A tak na marginesie, to czy przypadkiem google nie zaczyna przymierzać się do cenzurowania internetu?
Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale jak wpisuję do wyszukiwarki frazę &quot;zakłady bukmacherskie&quot;, to wyskakuje okienko z prośbą o udostępnienie lokalizacji. Być może ma to coś wspólnego z nową ustawą hazardową, ale to tylko moje osobiste domniemania.
 
F 40

fly198

Użytkownik
Zależy dla kogo. Jeśli masz zamiar zmienić obywatelstwo lub zdobyć fałszywe papiery i nie jest to problemem dla Ciebie to ok. Możesz wtedy grać przez VPN albo za granicą gdzie prawo na to pozwala. Jest inna opcja?
są różne opcje vpn jest ostatnim wyjściem wg mnie ale nie bedą poruszał kwestii technicznych na tym forum bo wiadomo ludzie patrzą :razz:
 
K 102

kristo45

Użytkownik
Jasne. W każdym razie tak jak napisał art300 - ten wyrok TS UE dla bukmacherki nic nie oznacza. Trzeba czekać po prostu.
Edit: U mnie google nie pokazuje żadnych okienek. Nawet wyłączyłem adbloka by sprawdzić.
Natomiast mam inny problem: Ta strona wątku nie chce mi się otworzyć w firefoxie. Gdy kliknę na stronę 439 to nic się nie dzieje. Gdy na &quot;następna&quot; to przeskakuje min na 437. W innej przeglądarce działa normalnie. Jeśli tak jest u innych to niech może admin coś z tym zrobi.
edit: Problem jest w aplikacji Firefox, występuje bardzo rzadko. Należy usunąć pamięć podręczną oraz ciasteczka z firefoxa. /Marcin
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom