>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

US Open '10 - turniej główny

Status
Zamknięty.
T 2

thmx

Forum VIP
Proszę oto statystyki :

Match Summary Nadal (ESP) Djokovic (SRB)
1st Serve % 75 of 112 = 67 % 95 of 143 = 66 %
Aces 8 5
Double Faults 2 4
Unforced Errors 31 47
Winning % on 1st Serve 55 of 75 = 73 % 61 of 95 = 64 %
Winning % on 2nd Serve 21 of 37 = 57 % 22 of 48 = 46 %
Winners 49 45
Receiving Points Won 60 of 143 = 42 % 36 of 112 = 32 %
Break Point Conversions 6 of 26 = 23 % 3 of 4 = 75 %
Net Approaches 16 of 20 = 80 % 28 of 45 = 62 %
Total Points Won 136 119
Fastest Serve Speed 132 MPH 125 MPH
Average 1st Serve Speed 116 MPH 117 MPH
Average 2nd Serve Speed 88 MPH 94 MPH

Widać różnicę zarówno i bp i ue co związane jest z większym ryzykiem w trakcie gry Djo.

Tu masz to wyraźniej przedstawione, bo jak wklejam to &quot;mi robi kaszanę&quot; :

[URL='http://www.usopen.org/en_US/scores/stats/day21/1701ms.html']http://www.usopen.org/en_US/scores/stats/day21/1701ms.html[/URL]


 
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
Zgodzę się na pewno ze stwierdzeniem, że Djoko nie mógł grać tego co z Fedexem. Musiał ryzykować i rzeczywiście było to widać w tych 2 setach. Dla mnie to generalnie zaskoczenie było wielkie, że Djoka grał lepiej forhem niż bekiem a Nadal odwrotnie. Nie wiem jak było później. Generalnie świetny mecz rozgrywali z długimi wymianami. Zresztą można było się tego spodziewać.

Mnie tylko wkurzają stwierdzenia, że jakoby Nadal to zawodnik o klasę wyżej, lepiej wytrzymałościowy psychicznie. Bo to nie jest prawdą. To wszystko.
pozdrawiam.
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
To teraz powiedz mi po cholerę Novak ROZPIEPRZYŁ rakietę? Ok, było z nią coś nie tak ale mógłby się powstrzymać od takich zachowań. Czy Nadal kiedykolwiek zachował się w taki sposób? Jak mu coś nie wychodzi to trudno, przegra mecz, pogratuluje i tyle. Nie mówię, że Novak nie robi tak samo ale tym zachowaniem z rakietą dla mnie przegiął pałę. Do opanowania i chłodnej głowy to jeszcze mu daleko.
 
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
Co z tego, że rozwala rakietę jak na kort wychodzi skoncentrowany? Zresztą Nadal ukazywał też frustracje choć nie rozwalał rakiet. Zależy kto co lubi ;)
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
Co z tego, że rozwala rakietę jak na kort wychodzi skoncentrowany? Zresztą Nadal ukazywał też frustracje choć nie rozwalał rakiet. Zależy kto co lubi ;)
Spójrz jeszcze sobie na &quot;kaliber&quot; wygranych turniejów przez Nadala i Novaka w tym roku i znowu zadaj sobie pytanie kto tu ma psychikę... Fizycznie turniejów wszystkich nie wygrasz. Głowa robi swoje.
 
M 0

mario1601

Użytkownik
Nie ulega wątpliwości, że Nadal to wielki człowiek i tenisista. Ale wszystkiego wygrać się nie da (Nadal głównie przegrywa....z kontuzjami ;) ). Co do odreagowywania, to każdy robi to na swój sposób. Najważniejsze żeby pomagało ;). Jednak to był świetny turniej dla Hiszpana. W sumie dał się przełamać tylko 5 razy - raz z Verdasco, raz z Jużnym i aż 3 z Djokoviciem. Na pewno in plus zaskoczył właśnie Jużnyj. Tradycyjnie presji, choc może i kondycyjnie, nie wytrzymał Murray. Już można stawiać w bet365 ile szlemów wygra w przyszłym roku. Jak ktoś lubi lokatę długoterminową to polecam ;).

Edit: teraz zmienili ofertę :/. Murraya widziałem przy ćwierćfinałach. Zamiast niego można stawiać właśnie Nadala.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Niby dlaczego ma nie rozwalać rakiety? Jego rakieta - jego odreagowanie. Jak to stwierdził niegdyś Marat: dopóki nie rozwalę jakiejś rakiety to jestem zdenerwowany. Każdy inaczej odreagowuje - Djoko krzyknie, rozwali rakietę, a Nadal pogrzebie sobie w dupie i powącha. Co kto lubi :jezora:

gju przesadza w swoim wychwalaniu Nadala, bo na pewno nie wyglądał ten pojedynek jak mecz &quot;mistrza z uczniem&quot;. Fragmentami Djoko nie dawał Nadalowi szans. Poza pierwszym setem bardzo często to Serb dyktował warunki. Gdyby nie kilka genialnych bachhand&#39;owych passing shot&#39;ów to Nadal mógł mieć jeszcze większe problemy. Do końca 3 seta wszystko było jak najbardziej otwarte. Jeżeli chodzi o &quot;słabą&quot; psychikę Djoka. Pokażcie mi zawodnika, który potrafi obronić 20bp w meczu z Nadalem - z reguły grając przy tych piłkach genialnie.
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
Midel, mógł nawet 100 BP obronic ale wynik końcowy na korzyśc Nadala. Jeśli to Novak, cyt. bardzo często, dyktował warunki to dlaczego nie dyktował ich do końca pojedynku? Po meczu można gdybac ale dopóki nie zobaczę Novaka wygrywającego turnieju jak Nadal to będzie dla mnie uczniem przy Hiszpanie.
Z tym grzebaniem w dupie to racja, widac, ze to lubi ????
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Gratulacje dla Nadala. Pierwsze dwa sety wyrównane. Trzeci jak dla mnie zadecydował o wszystkim. W czwartym to już była egzekucja. Teraz Hiszpanowi pozostaje już tylko gonienie Federera w ilości tytułów wielkoszlemowych.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Midel, mógł nawet 100 BP obronic ale wynik końcowy na korzyśc Nadala. Jeśli to Novak, cyt. bardzo często, dyktował warunki to dlaczego nie dyktował ich do końca pojedynku? Po meczu można gdybac ale dopóki nie zobaczę Novaka wygrywającego turnieju jak Nadal to będzie dla mnie uczniem przy Hiszpanie.

Z tym grzebaniem w dupie to racja, widac, ze to lubi ????
Oglądnij sobie Australian Open 2008 - tam Nole też stracił tylko seta ;]
 
gju 134

gju

Użytkownik
Djo pokazał się z super strony w kwestii mentalnej. Trzeba o tym pamiętać na przyszłość. Zdecydowanie coś drgnęło. i to właściwie zasługa tylko i wyłącznie jego, że bronił te BP jak oszalały, choć niektórzy próbują przekonać, że np. serwis nie do odbioru w wykonaniu Djo przy breakpoincie to słaba psychika Nadala.
Pisałem o tym spotkaniu jako o pojedynku mistrza z uczniem nie po to żeby podkreślić jak wielka jest między nimi różnica, tylko po to, żeby ukazać, że Nadal nie uciekając do bardzo skomplikowanych środków ustawił mecz pod siebie i zmusił Djoko do grania na granicy ryzyka. (ot, chociażby przecudne bekhendowe slajsy, z którymi Serb kompletnie sobie nie radził).
3set był zupełną miazgą w wykonaniu Rafy. Nie wiem do teraz jak Novak obronił te dziesiątki breaków. (Myślę też, że gdy już Rafael był w stanie złapać jakiś serwis to w tych momentach zabrakło troche zimnej krwi Rafie. Gość był już w takim transie, że zamiast spokojnie pociągnąć wymianę w swoim tempie, nie raz próbował skończyć jednym strzałem.). dopiero dwa ostatnie gemy były jako tako wyrównane. ale Rafa w ostatnim gemie pierdol*** takie serwisy, że oglądałem to z otwartą gębą ;) Djoko pozostało machać rękami i rozmawiać z siłami wyższymi ???? 4set to kopia pierwszego, z tym wyjątkiem, że Nadal już szans nie zostawił żadnych Novakowi, a Serb też już w ostanich gemach walił na aferę.
 
M 0

marjasz

Użytkownik
Prawda jest taka że gdyby nie niezwykle wyczerpujący mecz Djoko z Federerem to Djokovic doprowadziłby do 5 seta a może nawet wygrał ten mecz. To co grał pod koniec drugiego seta po przerwie spowodowanej przez deszcz to był kosmos. Nie przypadkiem zdecydowanie prowadzi w H2H z Rafą na hardzie. Poza tym od początku finału miał problem ze stawem skokowym , w trzecim i czwartym zdecydowanie opadł z sił. I tak chwała mu za to co dokonał w tym turnieju i w finale ...
PS. A ci co uważają że Rafa lub Djoko są zawodnikami słabymi psychicznie to może niech zajmą się czymś innym niż analizowaniem meczów tenisowych ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom