>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

UFC Fight Night: Nelson vs. Story

salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik

Data: 4 października 2014
Miejsce: Ericsson Globe Arena, Sztokholm, Szwecja
Transmisja: UFC Fight Pass
Walka wieczoru:
170 lbs: Gunnar Nelson (13-0-1) vs. Ricky Story (17-8)
Główna karta:
145 lbs: Akira Corassani (12-4) vs. Max Holloway (10-3)
205 lbs: Ilir Latifi (9-3-1) vs. Jan Błachowicz (17-3)
145 lbs: Niklas Backstrom (8-0) vs. Mike Wilkinson (8-1)
Pozostałe:
185 lbs: Magnus Cedenblad (12-4) vs. Scott Askham (12-0)
170 lbs: Nico Musoke (12-3) vs. Alexander Yakovlev (21-5-1)
145 lbs: Dennis Siver (21-9) vs. Robert Whiteford (11-2)
170 lbs: Cathal Pendred (14-2-1) vs. Gasan Umalatov (15-3-1)
185 lbs: Tor Troeng (16-6-1) vs. Krzysztof Jotko (14-1)
155 lbs: Mairbek Taisumov (21-5) vs. Marcin Bandel (13-2)
145 lbs: Zubaira Tukhugov (16-3) vs. Ernest Chavez (7-1)
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
185 lbs: Tor Troeng (16-6-1) vs. Krzysztof Jotko (14-1)
W tej chwili wszystko jest przeciwko Polakowi.
Złapał jakąs paskudną chorobe, przez co myslał o wycofaniu się z tej walki. Sparingpartenrzy mowia, że to nie jest ten sam żywotny Jotko.
Rozstał się z trenerem Oknińskim. Trener Mirosław jest kontrowersyjnym ale dopóki zawodnicy u niego walcza to zwyciężają.
Kiedy odchodzą - przegrywaja.
Troeng to przeciętniak. Ale będzie walczył u siebie.
Jotko w UFC jest troche na wyrost. Przy pełni sił, dobrym gameplanie i Oknińskim w narożniku może mógłby wyciągnąć decyzje.
Tutaj popełni jakiś błąd i przegra przed czasem albo Szwed przeleży na nim 3 rundy.

Troeng
1.9 Unibet
 
macio106 154,4K

macio106

Znawca - MMA
Ilir Latifi (9-3-1) vs. Jan Błachowicz (17-3)
Typ: 2

Z jednej strony mamy człowieka który w UFC znalazł się przypadkiem zastępując Alexandra Gustafssona. Wszyscy skazywali go na szybką porażkę a ten wytrzymał z Gerardem 3 pełne rundy, fakt że był tam mocno obijany, ale to że kompletny no-name wytrzymał 3 rundy z byłym mistrzem Strikeforce Gegardem Mousasim zaskoczyło wielu ekspertów. Dostał on drugą szanse gdzie zmierzył się już z mocno starszym zawodnikiem jakim był Cyrille Diabate. Szwed wygrał przez dźwignią a francuz ogłosił koniec kariery. Dostał i swoją trzecią walkę z Chrisem Dempsey&#39;em wygrał ją bardzo szybko przez nokaut potrzebował trochę ponad 2 minut. W obu wygranych walkach u Szweda wyróżniają się jego piekielnie mocne low kicki, które to Janek źle wspomina z pierwszej walki z Sokoudjou. Z drugiej strony natomiast mamy mistrza KSW, który nie walczył od ponad roku, ale nie oszukujmy się Janek na pewno mocno trenował. Wie że jest w UFC czyli tam gdzie chciał być i spełnił swoje kolejne marzenie. Tak jak mówiłem Janek wie co mogą zrobić mocne kopnięcia i ja osobiście nie obawiam się, aby low kicki zrobiły coś Jankowi bo wie jak mogą być bolesne. Janek przed debiutem przeniósł się z Nastula club do Ankosu, gdzie na pewno poprawi swoje zapasy i będzie miał nowych sparing partnerów. Ankos Zapasy jak wiemy to solidna firma i nie zrobią czegoś co by mogło zaszkodzić Jankowi. W KSW bądź co bądź dostawał kilki mocnych rywali w szczególności Reljić&#39;a i Mirandę których to pokonał. Mój typ na walkę jest taki że Janek będzie obalał i tam obijał i punktował, aby wygrać tak jak większość walk czyli przez decyzję.


--------------------------------------------------------------------------------------

Tor Troeng (16-6-1) vs. Krzysztof Jotko (14-1)
Typ:1

Szwed posiada ogromne doświadczenie toczył on bój z Mamedem, gdy Jotko dopiero zaczynał. Po drugie szwed walczy u siebie i będzie &quot;niesiony&quot; dopingiem swoich fanów. I teraz najważniejsze to co wspominał kolega wyżej kto walczy u Mirka ten wygra jak nie walczysz z nim to przegrywasz idealny przykład to Marcin Naruszczka. Jotko wspominał także o chorobie która go dopadła, ale już się wyleczył jednak może ona mieć jakiś tam wpływ w walce. Na chwile obecną Krzysiek nie ma kogo postawić w narożniku i to jest smutny fakt, zapewne staną tam jego &quot;koledzy&quot; którzy nie będą umieli skutecznie podpowiadać i walka zakończy się decyzją i wygraną Szweda który będzie spokojnie punktował.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Tor Troeng (SWE) - Krzysztof Jotko (POL)
Typ: 1
1.80
BAH


Wypowiedź pana Mirka:
To prawda, postanowiłem zakończyć współpracę z Jotką. Krzysiek w ostatnim czasie coraz częściej sam wybierał sobie sposób przygotowań, często też wyjeżdżał do innych klubów nie informując mnie o tym. Ze mną przed zbliżającym się pojedynkiem przepracował ledwie dwa tygodnie. Nie mogę w takiej sytuacji brać odpowiedzialności za wynik potyczki z Troengiem. I żeby była jasność: wciąż uważam Krzyśka za bardzo utalentowanego zawodnika, który ma predyspozycje by zostać gwiazdą UFC. Uważam jednak, że postępując tak jak w ostatnim czasie, zmarnuje swój talent. A ja nie chcę przykładać do tego ręki
Wypowiedź Krzyśka pięć dni temu:
Czuję się już dobrze, choroba prawie minęła, jestem właśnie po treningu i kolejnych sparingach, wraca moc.
Widać, że jeszcze wtedy choroba nie minęła. Dużo zawirowań wokół Jotki. Jeśli tak bardzo chciał się rozstać to mógł uczynić to po walce. Choroba, zmiana trenera, zmiana swoich sparingpartnerów nie wyjdzie na dobre. Robił dużo ostatnio na własną rękę.
Przeciwnik na pewno lepszy fizycznie i lepszy w parterze. Można spodziewać się wielu sprowadzeń do parteru i sporu klinczy pod siatką, bo z tego słynie najbliższy rywal Krzyśka, a nasz rodak nie ma wysokiego poziomu zapasów.
Sercem jestem za Polakiem, ale po wszystkich zawirowaniach rozum mówi Tor.
///
Kolejne analizy później z powodu braku czasu.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
205 lbs: Ilir Latifi (9-3-1) vs. Jan Błachowicz (17-3)
Popieram powyższe typy.
Latifi to solidny zawodnik.
Przegrał przez decyzje z Mousasim ale Ormainin przystąpił wtedy z kontuzja nogi, dlatego w tym pojedynku Ilir zaprezentował się przyzwoicie.
Potem ładnie udusił Diabete ale Cyryl był juz nie zmotywowany , bo szedł na emeryture.
Nastepny pokonany rywal - Dempsey to no name w UFC.
&quot;Szwed&quot; to mocno zbudowany , niski zawodnik. Przekrojowy, sparingpartner Gustafsona.
Janek to według mnie zawodnik z potencjałem na TOP 10 w LHW w UFC.
Ale po kontuzji i jeszcze nie przetestowany powaznie poza KSW.
Polak kipi pewnością siebie co jest optymistyczne.
Błachowicz musi wykorzystać swój zasięg i nie wdawać się w klincz, czy dac się złapać w parterze przez silniejszego fizycznie przeciwnika.
Myśle, że czeka nas wyrównany, ciekawy pojedynek.
Janek
2.95 Unibet

 
Otrzymane punkty reputacji: +6
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Rozumiem waszą grę na Janka, bo kursy są obecnie sprzyjające, ale z całym szacunkiem, używacie panowie argumentów jak Janusze z KSW.
Odróżnijcie czasem marketingowe ***** jakie sprzedają Kawulski z Lewandowskim od rzeczywistości. Facet całą karierę był niańczony w KSW, gdzie jego najmocniejszymi rywalami były odpadki za słabe na UFC. Miranda dobrym zawodnikiem? Rzut oka na ostatnie walki, w UFC 3 porażki wywalony w 2011 roku, potem 3 wygrane z kelnerami, porażka na punkty z Jankiem i wyjazd do Rosji gdzie obrywał od no-namów, seria 3 porażek. Jedyny kontakt ze światowym MMA Błachowicz miał przez treningi w Szwecji, więc nie wierze żeby Szwedzi nie byli świadomi jego słabych stron. Do tego ostatnio walczył bardzo rzadko, przez nieustanne kontuzje. Ale i z tego KSW a obecnie Juras zrobią argument. Normalnie jak wraca zawodnik po poważnych kontuzjach to podkreśla się że nie wiadomo w jakiej dyspozycji wróci, że to mogło bardzo źle na jego zdrowiu odbić. A tutaj powtarzanie tanich dyrdymałów że rwie się do walki bo mało walczył. A inni zawodnicy UFC to co, w dupie mają, nie chcą walczyć?

Oczywiście gorąco kibicuje Jankowi żeby mu się w UFC udało, ale mimo wszystko, Błachowicz przychodzi z federacji która jest cyrkiem i nie reprezentuje żadnego poziomu sportowego do elity, a zderzenie z rzeczywistością może być dla niego brutalne. Latifi ma bardzo mocny cios oraz dobre zapasy. Widać że od debiutu z Mousasim zrobił bardzo duże postępy. Często zaglądam na jego instagram gdzie wrzuca sporo filmów z treningów i chyba tylko Conor McGregor zrobił na mnie większe wrażenie w zaangażowaniu i wierze w powodzenie swoich umiejętności. W wypadku Janka od paru lat nie ma żadnych postępów, bo i nie było żadnych wyzwań w KSW. A co oznacza tytuł mistrza KSW? Nic, zupełnie nic, kilku zawodników KSW próbowało sił zagranicą, i dominując w Polsce, zostali ośmieszeni poza nią (Saidov, Piskorz, Andryszak).

Każdy zagra co będzie chciał, ale polecam przed postawieniem większych sum poszukać nagrań z walk Janka w KSW, wyłączyć głos komentatora i zastanowić się czy faktycznie dobrze w nich wypadł.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Hehe, argumenty może jak Janusze ale konkluzja-wnioski prawidłowe co do szans Janka.
KSW to średni poziom sportowy jak na warunki światowe.
Nasze gwiazdy nie zawojowały by świata.
Ale wszędzie sa perełki. W KSW to Mamed i chyba Błachowicz.
Błachowicz może nie walczy porywająco, nie został przetestowany przez mocnego rywala albo na ×bcej ziÝmi.Ale ca dobre umiejętności stójkowe, przyzwoite zapasy, dobry, defensywny grappling oraz dobre warunki fizyczne.
NA LHW to może wystarczyć, żeby być w szerokim TOPIE nawet w UFC.
 
W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Napoleoni, wyśmiewasz argumenty innych, a sam wrzucasz głosowanie z tapology ????
Piszesz, że Błachowicz nie został przetestowany, może jest to poniekąd prawda, jednak z drugiej strony, oprócz porażki z Soko, któremu z resztą się zrewanżował szybko, nie przegrał walki od 2007r. Z kolei Latifi, jak już trafiał na kogoś lepszego to przegrywał i nie pokonał na razie nikogo znaczącego. Co do kontuzji, to jest zależne od zawodnika i rodzaju urazu, ale ok- to może tłumaczyć po części wysokość kursu, poza tym debiut Janka w UFC. Czysto sportowo wydaje mi się, że Janek jest lepszym zawodnikiem, ma bardzo dużą przewagę wzrostu, zasięgu. Co do walki to będzie raczej kwestia tego, czy Latifi będzie dawał radę obalać Janka. Moim zdaniem, będzie miał z tym dużo problemu, pewnie zobaczymy sporo klinczu w jego wykonaniu, ale suma sumarum myślę, że Błachowicz go wypunktuje. Kurs 3,0 to dla mnie spore nieporozumienie, ja bym tu widział jakieś 1,70 na Błachowicza.

Aha, i uświadom mnie, o co chodzi z tym ośmieszeniem się Piskorza, bo coś chyba pomyliłeś.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Panowie, nie wyśmiewam niczyich argumentów, po prostu bądźmy realistami. Jak widzę podawanie argumentów typu &quot;Janek pokonywał mocnych rywali plus jest w dobrej formie&quot;, a &quot;Latifi walczył z dziadkami i słabymi&quot;, to uważam że jest to nietrafione. W żadnym stopniu nie uważam że Tapology jest jakimkolwiek wskaźnikiem. Nie twierdze też że nie postawię ani złotówki na Janka, bo szanse rozkładam 60% Latifi, 40% Błachowicz, więc opłaca się na niego grać. Co do gwiazd KSW uważam że w starciu z UFC nie poradziłyby sobie, Mamed ma za słaba zapasy, a Janek nie lubi walczyć z agresywnymi rywalami. Co do Mameda nigdy się nie dowiemy, co do Błachowicza, obym się pomylił już na najbliższym fight nightcie.

PS. Fakt, mój błąd z Piskorzem, on akurat nawet w KSW zawiódł.
 
W 53

wyjazdowiec

Użytkownik
Panowie, nie wyśmiewam niczyich argumentów, po prostu bądźmy realistami. Jak widzę podawanie argumentów typu &quot;Janek pokonywał mocnych rywali plus jest w dobrej formie&quot;, a &quot;Latifi walczył z dziadkami i słabymi&quot;, to uważam że jest to nietrafione. W żadnym stopniu nie uważam że Tapology jest jakimkolwiek wskaźnikiem. Nie twierdze też że nie postawię ani złotówki na Janka, bo szanse rozkładam 60% Latifi, 40% Błachowicz, więc opłaca się na niego grać. Co do gwiazd KSW uważam że w starciu z UFC nie poradziłyby sobie, Mamed ma za słaba zapasy, a Janek nie lubi walczyć z agresywnymi rywalami. Co do Mameda nigdy się nie dowiemy, co do Błachowicza, obym się pomylił już na najbliższym fight nightcie.


PS. Fakt, mój błąd z Piskorzem, on akurat nawet w KSW zawiódł.
Nie no, pewnie, zgadzam się, nie można też nie doceniać Szweda, bo to solidny europejski zawodnik, ale w sumie jakby się tak przyjrzeć, to Błachowicz pokonał lepszych zawodników, nie mówiąc już o ilości(rekordzie). Co do porównania KSW do UFC ogółem no to wiadomo, że to przepaść, jak z resztą przy porównaniu do każdej innej organizacji, jednak nie można zaprzeczyć, że są w KSW zawodnicy, którzy bardzo dobrze mogliby poradzić sobie UFC i nie mówię tu o samym dostaniu się, czy wygrywaniu pojedyńczych walk, bo po tym, co się ostatnio w UFC dzieje to każdy chyba by znalazł słabszego od siebie :grin:
Co do Piskorza to spokojnie, jedna walka, jeszcze go nie skreślaj ;)
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Dla mnie na ten dzień najpewniejszy jest dubel
Karol Bedorf &amp; Gunar Nelson - 1.57 - betsafe
Komu mało dokładamy jako tzw. pewniaczka Anzora Azhieva i mamy ako 1.75 - betsafe
Czyli połączenie KSW i UFC . Obie walki odbędą się praktycznie jedna po drugiej .
Nelson skończy pierwszy ok. 23 a Coco zapewne koło północy , walka w głównym polsacie także reklam będzie w pytę .
Coco ma za rywala istne drewno w stójce , coś tam potrafiącego w parterze . Scenariusz istna dominacja Coco przez jego mega mocne low kicki .
Rywal zapewne nie dotrwa do końca . Poniżej jego ostatnia porażka i efekt kończący :grin:
Bedorf to tur zajedzie go swoją siłą .

Nelson i jego rywal Story . Tzw Bezpieczna opcja , nie zagrażający w żadnej płaszczyźnie . Na tym etapie kariery przeciwnik w sam raz .
Gunar ze swoja ortodoksyjną stójką oraz mega dobrym parterem zanotuje kolejna wygraną
Sprowadzenie i poddanie jak ostatnio . Czy w stójce czy na ziemi do jednej bramki .​

O Nelsonie pisałem już kilka razy min. tutaj także bez powtarzania się
http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-fight-night-38-gustafsson-vs-manuwa-08-03-2014-a-104538.html#post4298193
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Cathal Pendred 1.55



Pisałem już o nim przed poprzednią walką, którą wygrał w efektownym stylu, będąc brutalnie pobitym w 1 rundzie, a następnie poddając rywala. Przyjaciel Conora McGregora, jego sparingpartner, uważany przez wielu za nie mniejszy talent (oczywiście grupa przesada), rywal rekord ma fajny, ale w UFC póki co nic dobrego nie pokazał, znany z dobrego parteru. Cathal jest wszechstronniejszy, plus przechodzi z wagi średniej gdzie ostatnio walczył, do półśredniej. Mam dziwne przeczucie że Cathal w nowej wadze gdzie powinien mieć dodatkowo przewagę siły, może zaskoczyć i dać kilka efektownych walk. Kurs zły nie jest, można zaryzykować.

 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Zubair Tuhugov - 1.40 ✅✅✅ - ónibet
easyyyyyyyyy , tko 1 runda


Sam się zdziwiłem że dopiero niedawno dostrzegłem na tej gali Zuba który to będzie otwierał galę ok. godziny 18 .
Pochodzący z Czeczeni Tuhugov mimo młodego wieku jest już kompletnym i doświadczonym zawodnikiem . Świetne wyniki w sambo ( mistrzostwo Rosji ) , solidne zapasy oraz poukładana i mocna stójka sprawiają że jest to bardzo niebezpieczny zawodnik .
Stójka trenowana w Tajlandii pod okiem tamtejszych mistrzów a zapasy z narodową kadrą Rosji .
Najważniejsze odnośnie Czeczena to to że jest bardzo szybki , zwinny ma bardzo szybie ręce , lubiący techniki spinningowe . Ktoś taki dla Chaveza to istny gwoźdź do trumny .
Wspomniany rywal Chavez to dosc mocno przeciętny zawodnik , naprawdę nie wyszczególniający się niczym szczególnym .
Proponuje samemu ocenić jak się obydwaj prezentują . Jak Chavez i jak Zub , szczególnie zwrócić uwagę na tego drugiego .
Ja tu widzę easy win . Wszystkie narzędzia po jego stronie .
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Ilir Latifi (SWE) - Jan Błachowicz (POL)
1 2 - Kto wygra?
Typ: Ilir Latifi (SWE)
1.40
⛔

Wyjdę przed szereg. Dla mnie 60/40. Latifi to konkretny zawodnik. Walczy przed własną publicznością. Ma poukładane zapasy, mocno bije i kopie. Trenuje w bardzo dobrym teamie, jakim jest Allstars. Po dwóch ostatnich wygranych Szwed na pewno zyskał większą pewność siebie.
Jak napisałem wcześniej dla mnie jest faworytem. Janek wraca z długiej przerwy spowodowanej kontuzją i od razu debiutuje w UFC. Sorki, ale do mnie to nie trafia. Tym bardziej, że Polak w KSW nikomu głowy nie urwał, a walczył zawodnikami, którzy byli poziomem niżej od Szweda. Plus KSW rządzi się swoimi prawami.
Wiadomo, że kibicuję Jankowi, ale Ilir to wygra.


Typ nie wszedł, ale cieszę się, że Janek wygrał i zwracam honor. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Jest potencjał i może namieszać.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Nie twierdze też że nie postawię ani złotówki na Janka, bo szanse rozkładam 60% Latifi, 40% Błachowicz, więc opłaca się na niego grać.
Karciarz, to jest nas dwóch ???? A tak całkiem poważnie, bez emocji, najsensowniej na ten weekend zagrać to co pierwszy napisał Pudzian, czyli Nelsona, Bedorfa, można do tego dorzucić nawet &quot;gwiazdy KSW&quot; (np Materla) walczące ze świeżo ukiszonymi ogórkami. Janek, no cóż, jest do gry jeśli ktoś ma w sobie duszę ryzykanta, kurs spory, i logicznie można to pograć, ale niewiele z argumentów to są zwykłe pobożne życzenia, ani Latifi nie jest taki zły, ani Błachowicz taki dobry. Nie rozumiem robienia czegoś na zasadzie &quot;kto nie gra na Janka ten hejterem&quot;. Ja nie stawiam kasy na kogoś tylko dlatego że jest Polakiem, jeśli mam wobec niego wątpliwości. Są ludzie typu Tybura, Held, Aśka Jędrzejczyk, co do których nie mam wątpliwości, ale co do umiejętności zawodników z KSW, a Janek Błachowicz cała karierę walczyć tylko w tej jednej federacji, mam spore zastrzeżenia. Walki Janka w KSW były bardzo wyrównane, nie zapominajmy o tym że przegrywał tutaj rundy, nawet jeśli sędziowie twierdzili inaczej. Martin i Maciek prowadzą w KSW zawodników za rękę, ja osobiście miałem wątpliwości co do Karola Bedorfa, Martin Lewandowski na Twitterze odpisał mi że przed Karolem spore wyzwania w KSW które rozwieją wątpliwości i na przestrzeni 2 lat, ma walki z dziadkiem Nastulą a teraz z kelnerem z Brazylii... Z czym do ludzi? Poza Mamedem nie ma w KSW zawodnika który miałby pewne miejsce w UFC. KSW to gówniane show telewizyjne w którym widz jest okłamywany i jest mu przedstawiane nieprawdziwe spojrzenie na światowe MMA. A o tym że walka z kimś kto idzie po swoje i agresywnie wygrywa walki, z leszczami którzy przyjeżdżają do Polski po hajs, bo nigdzie indziej na świecie ich nie chcą, nie muszę nawet wspominać.

Poczytałem sobie co piszą Amerykanie o tej walce i przyznam że jestem zdziwiony, bowiem wiedzą dość sporo o Janku. Zauważają że jest powolny w swoim walkach, a siłą Latifiego jest ekspresywność. Jako że Janek nie zwykł kończyć walk przed czasem, to wygrana debiutującego w oktagonie Polaka (nie zapominajcie że Janek dotychczas walczył głównie w ringu) na punkty w ojczyźnie Szweda może być ciężka do wykonania.

Jako że nie ma w sieci dobrych nagrać z walk Janka, wrzucam fragment jego walki, dla tych którzy zapomnieli styl i umiejętności pana Blachowicza. Jeden plus że nie ma w nagraniu stronniczego komentarza Jurasa i Janisza, niech każdy sam obejrzy i w swoim sumieniu zastanowi się, czy Janek zdominował rywala, tak jak to komentatorzy wówczas twierdzili (Janek to ten w niebieskich spodenkach, dwukrotnie sprowadzany do parteru przez dziadka Alexandra).
https://www.youtube.com/watch?v=a1Cp84YSkPo
 
E 285

embotron

Użytkownik
Dla mnie Blachowicz to zadna rewelacja, ogladalem TYLKO kilka jego ostatnich walk, z srodkowej czesci kariery nie ogladalem nic, ale te 3-4 ostatnie walki to przeciez nic specjalnego. Po tym jak zbil go Sokoudjou Janek wygrywal z Miranda, Valtonenem - kim sa ci zawodnicy? Z Alexandrem, ktory byl w okolicach 40 albo i lekko po 40, a o ile pamietam to wcale nie byla to lekka i przyjemna walka. 4 ostatnie walki z zawodnikami, ktorzy poziomem nie sa nawet blisko UFC i zadna walka nie skonczona przed czasem, wszystko decyzja. Smiesza mnie komentarze, ze Blachowicz to bedzie top5 lub ewentualnie top10 light heavyweight w UFC. Widzi ktos z Was Janka w zestawieniu z takimi zawodnikami jak (aktualny ranking UFC): Jones, Gustafsson, Cormier, Evans, Teixeira, Rumble, Davis, Bader, Henderson, Shogun, OSP, Manuwa? No ja tu Blachowicza zupelnie nie widze, a komentarz Jurasa, ze Janek walczyl ostatnie kilka walk zachowawczo, bo wiedzial o konktrakcie z UFC i dopiero w UFC pokaze na co go stac, to jest dla mnie kpina, bo ktory zawodnik majac na szali kontrakt z UFC ogranicza sie do minimum, zeby nie przegrac? Bez przesady, dla mnie Blachowicz zgasnie szybko, o ile w ogole bedzie mial mozliwosc rozblysnac w UFC.
Zmieniajac temat Janka, ale zostajac przy naszych zawodnikach, jak widzicie Bandela?
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
@Solaris, tak samo Szwedzi wiedzą co potrafi Janek, jak Polacy wiedzą co potrafi Latifi. Ale niestety, ze smutkiem muszę przyznać rację embotronowi, nie widzę ŻADNEGO aspektu w którym Janek nawiązywałby do światowej czołówki. Ja zawodnika oceniam po tym co pokazuje w walkach, a nie po tym co opowiada Juras. Wiadomo że rodzina Janka będzie mówiła że na treningach radzi sobie cudownie. W parterze Janek nic wielkiego nie pokazał nawet na KSW z surowymi w tym aspekcie rywalami, w zapasach dwa razy sprowadzał go Houston Alexander, stójki też nie ma wybitnej, wyprowadza niewiele ciosów.
Za 1.40 Latifiego bym nie grał, bo nie ma sensu, ale z racji tego że KSW to *****, faworytem jest Szwed.

A co do innych Polaków, dla Bandla pierwsza walka po ścinaniu wagi, zależy jak sobie poradzi siłowo, bo w parterze wiadomo że jest kozakiem. Można zaryzykować, ale to już według każdego woli, przykład Pawła Pawlaka pokazuje jak UFC weryfikuje prospekty. Ja pewnie pogram, bo Bandel nawet na 2 filmiku pokazuje że lubi atakować łokciami, w stójce nie jest surowy, więc powinien sobie poradzić, ale przewidzieć jak poradzi sobie w nowej wadze w debiucie, to trochę jednak wróżenie z fusów.

https://www.youtube.com/watch?v=EvVx3w9XbP0
https://www.youtube.com/watch?v=AzXDbkC2oF0
 
Do góry Bottom