>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 299: O'Malley vs. Vera 2

Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
UFC 299: O'Malley vs. Vera 2



Data: 9 marca 2024 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: Keseya Center - Miami, Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl (karta główna); eFortuna.pl / UFC FightPass (karta wstępna)


Walka wieczoru
135 lb: Sean O’Malley (17-1) vs. Marlon Vera (23-8-1)

o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
155 lb: Dustin Poirier (29-8) vs. Benoit Saint-Denis (13-1)


Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)
170 lb: Gilbert Burns (22-6) vs. Jack Della Maddalena (16-2)
170 lb: Kevin Holland (25-10) vs. Michael Page (21-2)
135 lb: Petr Yan (16-5) vs. Yadong Song (21-7-1)

Karta wstępna (od 02:00 polskiego czasu)
265 lb: Curtis Blaydes (17-4) vs. Jailton Almeida (20-2)
125 lb: Katlyn Cerminara (18-5) vs. Maycee Barber (13-2)
155 lb: 🇵🇱 Mateusz Gamrot (23-2) vs. Rafael dos Anjos (32-15) – ok. 2:30
135 lb: Pedro Munhoz (20-8) vs. Kyler Phillips (11-2)

Karta przedwstępna (od 00:00 polskiego czasu)
205 lb: Ion Cutelaba (17-9-1) vs. Philipe Lins (17-5)
185 lb: 🇵🇱 Michał Oleksiejczuk (19-6) vs. Michel Pereira (29-11) – ok. 1:00
265 lb: Robelis Despaigne (4-0) vs. Josh Parisian (15-7)
125 lb: CJ Vergara (12-4-1) vs. Asu Almabaev (18-2)
125 lb: Joanne Wood (16-8) vs. Maryna Moroz (11-5)

źródło: ufc.com, lowking.pl


 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
  • Like
Reactions: ferguson2
Otrzymane punkty reputacji: +689
Defacto 340,7K

Defacto

Znawca - NBA
Dos Anjos - Gamrot
Gamrot wygra prze poddanie
Kurs: 8.0



Hej, juz nie moge sie doczekac tego pojedynku. Trzymam kciuki za Mateusza, bo kazdy kto lubi MMA, wie ze jest to dobry, ciezko poracujacy chlopak, ktoremu nalezy sie wszystko co najlepsze. Dzis w pojedynku stawiam na jego poddanie, ktore zafunduje rywalowi. Kurs bardzo wysoki, ale tylko dlatego ze Rafaela z tego co mi wiadomo nikt nie poddal! Niebywale, bardzo wchestronny, przekorjowy zawodnik, moze lekko poza Prime, ale dalej niebezpieczny, ktory nie bedzie sie bal walczyc w zadnej plaszczyznie z Mateuszem. Walka 3 rundowa, wiec juz od poczatku MAteusz nie moze kalkulowac, on o tym wie co podkreslal w wywiadach przed walka. Musi od poczatku ruszyc i narzucic swoj styl walki. Don Anjos zapewne bedzie chcial uczynic to samo, wiec zapowiadaja sie grzmoty. Mateusz wie, ze aby ta walka odbila sie sporym echem, fajnie jakby poddal Rafaela. Zapewne byloby to cos, i wladze UFC dostrzegli by to, i moglo by to w oczach federacjii byc cos czego nie mogli by zignorowac. Wiadomo walka z Dariushem oddalila marzenia o walke mistrzowska, ale ja wierze w Mateusza, dzis poddajemy przeciwnika, wygrywamy dwie walki najpierw z kims z TOP 8, pozniej z TOP 5 i szansa o walke o pas UFC, moze sie pojawic. Wiadomo to brzmi troche zyczeniowo, ale Mateusz wie, ze jest mocny, i jest swiadom swoich mocnych stron. Mateusz gon za marzeniami, powodzenia!
 
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Jailton Almeida @1.90
Jailton Almeida sub @4.00

Tutaj oprócz przewagi kg, to jakoś niewiele jest po stronie Blaydes'a, on jest uważany za jednego z lepszych zapaśników w HW, tylko problem w tym, że większość ciężkich, to po prostu stójkowicze więc nie wiem czy gnp Curtisa robi tutaj takie wielki wrażenie, nie mierzył się w ostatnich latach z tak solidnym specjalistą od parteru jak Almeida. Kolejna sprawa, że niby stójka Brazylijczyka trochę podejrzana, ale z drugiej strony, Blaydes będzie od niego znacznie wolniejszy, oczywiście Razor dysponuje większym arsenałem uderzeń na nogach, tylko nie wiem ile ta walka może w stójce potrwać, Jailton pewnie dość szybko będzie próbował zejść po nogi, jest w tym bardzo dobry, szybko atakuje, ciężko wybronić jego próby zapaśnicze, a jak już jest z góry, to praktycznie kontroluję rundę, do tego elitarne BJJ, którego Blaydes nie ma. Zawsze się gdzieś tam słyszało głosy, że Blaydes ze swoimi zapasami jako jedyny mógłby zatrzymać JJ w HW, no ja tego nigdy nie widziałem, uważam, że mimo wszystko te jego zapasy są przereklamowane, jak nie utrzyma walki na nogach, to Almeida go zmieli w parterze. Przewaga bokserska po stronie Amerykanina, szybkość będzie po stronie Brazylijczyka, trzeba też brać pod uwagę, że Razor szczękę trochę podejrzaną, tylko czy tutaj Almeida nawet jakby go podłączył, to będzie dobijał? Jailton często szuka po prostu poddania i kontroluje w parterze, stawiam, że tutaj będzie podobnie.

Ciężka ogólnie ta karta do typowania na zwycięzców, tutaj w sumie cała główna i połowa wstępnej może iść w każdą stronę, sportowo tak dobrej karty to bardzo bardzo dawno nie było, sztosy pojedynki się szykują, oby tylko zawodnicy nie zawiedli. Rozpiska UFC300 bez podjazdu do tej z Miami.

Kursy na Gamrota strasznie lipne, czysto raczej nie ma sensu go ruszać, może bardziej jakieś KO/TKO/DQ. Mati cała czas siedział na Florydzie, pod okiem Brown'a, z tego co podrzucali w wywiadach i na social mediach, było sporo sparowania z Poirier'em, to powinno wyjść na dobre, Mati poprawi stójkę, Diament TDD, ale zbity ten kurs strasznie, no 1.25 na Gamrota w tej walce, to bym nawet na taśmę za 2zł nie dał. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że pewnie dociągnie do decki. Ogólnie gameplan jest niby taki, żeby spróbować przewalczyć z RDA w stójce, może to i dobrze, albo znowu zbyt przekombinowane, niby w parter z RDA się pchać, spore niebezpieczeństwo, gość dobrze się kula, ma świetne BJJ, jak zajdzie za plecy, to mogą być problemy. Natomiast w stójce RDA, jakoś bardzo groźny nie jest, nie ma on po prostu mocnego uderzenia, a Gamrot baniak twardy, do tego przewaga mobilności, nasz chłopak powinien być szybszy, w ATT z Diamentem Mati sparował 50 rund po 5 minut, widocznie mocno uwierzył w stójkę, mam nadzieję, że tam rzeczywiście poszedł spory progres. Spróbuję przed czasem, ale to tak bardziej życzeniowo za mniejszą stawkę.

Gamrot KO/TO/DQ @5.00
Michael Page x Maycee Barber @3.10

Venom trochę spóźniony z tym wypadem do UFC, ale wreszcie jest, postać dobrze znana, świetny gość do oglądania, trochę taka legenda Bellatora, teraz jak PFL ich wchłonęło Anglik ruszył tyłek wyżej, tylko już 36 lat więc w 77 raczej dywizji nie zwojuje. Natomiast przeciwnik na debiut raczej powinien mu leżeć, Hollanda też dobrze się ogląda, daje fajne walki, dobry stójkowicz, tutaj obaj dość podobne warunki fizycznie, identyczny wzrost, 4cm lepszy zasięg Kevina, ale uważam, że Page raczej będzie przeważał technicznie i mimo wszystko jeśli chodzi o szybkość i timing, Holland niby mógłby iść po zapasy, tylko, że on taki papierowy zapaśnik, sam nie umie dobrze obalać i iść w parter, jak już mierzył się z kimś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o ofensywnych zapasach, to sam zostawał przeleżany w parterze, a TDD Venoma jest niezłe, na Amerykanina powinno wystarczy.

Barber dorzucę, kiedyś po niej jechałem, ponieważ kilka lat temu w walce z Maverick poszedł oczywisty wałek i powinna przegrać tamto starcie, ale tutaj trzeba przyznać, że z tych młodych zawodniczek, to Barber czy Blanchfield zrobiły mega postępy w ostatnich latach. Barber dobra stójka, do tego jak na zmywarki, to ma siłę ciosu, potrafi usadzić przeciwniczkę, tutaj myślę, że też będzie przeważała, do tego w tej dywizji jest fizycznie bardzo mocno na tle przeciwniczek, jak się uda obalić, to może nawet ubić Chookagian przez gnp.

Petr Yan @1.80
Zatrzymała się kariera ruska od oskarowego występu Sterlinga, 1:4 ostatnie walki, tylko, że tak, Merab zajechał go zapaśniczo, tam przecież rekord obaleń wpadł, Merab obalał, Yan szybko wstawał, ale zaraz znowu leżał i tak w kółko, nie dał rady z presją zapaśniczą Gruzina, zaś Sterling czy O'malley mieli nad nim sporą przewagę zasięgu i ciężko mu było walczyć w swoim stylu, obaj wyżsi od ruska o głowę i 10-12 cm przewagi zasięgu, chociaż osobiście uważam, że akurat w tej walce z Suga, to przekręcili Petra na kartach. Jutro przeciwnik, który na pewno powinien mu znacznie bardziej leżeć stylistycznie, a styl robi walkę jak to się mówi, identyczne warunki fizyczne, a Yan jest technicznie lepszy, bardziej przekrojowy, Yadong nie grozi też zapasami, tutaj to nawet rusek może próbować mieszać płaszczyzny jak w walce z O'malleyem.

Michel Pereira sub @6.50
Mimo całej sympatii do Michała, to tutaj grzech nie spróbować takiego kursy na poddanie, Oleksiejczuk w parterze jest fatalny, no nie ma tam nic do zaoferowania, 6 przegranych w karierze, 4x przez suba. Pereira na pewno dobrze się przygotował, widzi pewnie, to co widzi każdy, całkiem niedawno Borralho całkowicie zdominował Michała w parterze i poddał, tutaj może być podobnie, o ile Pereira nie wymyśli sobie dawania wojny w stójce, a uważam, że nie powinien, Husarz jest groźny na nogach, twardy i z solidnym ciosem, tutaj to naprawdę jeśli naroźnik brazola nie ustawił gameplanu na parter i BJJ, to są idiotami. Czysto na wygraną Brazylijczyka tego nie pogram, Pereira szczęka podejrzana, Michał solidne uderzenie, ale taki kurs na poddanie trzeba próbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1893
anzelmo 136,1K

anzelmo

Użytkownik
Kolega Semtex jak zawsze rzeczowo w temacie to ja na luzo z moimi przemyśleniami...Betclik fortuna betfan jak cos z kursow

A ja tam ide w stronę nie Polska- RDA ale to będzie dobra gala bitka grzechem jest nie spróbować po takich(mam pograne po 3 z hakiem teraz dołożyłem po 4 no...i nie będzie decyzji po 3) kursach tylko troszkę martwi mnie ze to 3 rundy ale....zobaczymy ogólnie gram na odwrót niz kolega wiec ktos z nas co nie co ugra:} dużo tych dobrych walka mam tez Marlona po 3,5 ogólnie liczę na nowego chempa ze znowu okopie nam fana koszykówki. Vera slow starter ale ....tutaj sporo maja panowie do udowodnienia Ekwadorczyk dobra mocna szczeka na pewno nie pęknie tak szybko jak Sterling. Co do Almeidy to parter poezja pewnie ta szybkość ale ja licze na kg doświadczenie i ze po po robi fizycznie zapaśniczo Certis -nie wydaje mi sie ze brazol ogarnie Bleydsa w stójce. 2 z hakiem dla mnie warto no Dimond tutaj ogień tez trzeba po grać uwielbiam BSD ale chyba jeszcze nie teraz .....
 
Ostatnia edycja:
berserk 227,7K

berserk

Użytkownik
Jak co galę podaje swoje typowania z ligi tapology

nie jestem dobry w pisaniu analiz więc analizy zostawiam tym co są w tym dobrzy
IMG_2571.jpeg
 
ferguson2 652,6K

ferguson2

Typer
Dyscyplina: MMA UFC
Godzina: ok 05
Spotkanie: Page - Holland
Typ: Page
Kurs: 1.95
Bukmacher: Fortuna
Post:
Analiza: Page zadebiutuje w nowej organizacji, dostaje rywala typowo stójkowego, który lubi bić się w stójce. Nie bez powodu Hollanda. Page ma doświadczenie, potrafi bić na dobrych obrotach, kickbokser, wiele atutów w stójce. Myślę, że podejdzie bardzo taktycznie do tej walki, bo z Hollandem trzeba uważać szczególnie na początku bo te jego łapy szybko chodzą i potrafi przyłożyć.Mimo wszystko uważam, że Page to taka troche lepsza wersja Hollanda i w moim odczuciu to wygra.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1066
berserk 227,7K

berserk

Użytkownik
Jak co galę podaje swoje typowania z ligi tapology

nie jestem dobry w pisaniu analiz więc analizy zostawiam tym co są w tym dobrzy
Pokaż załącznik 38533

1710069414883.png

14 walk - 10 trafionych z czego 7 dokładne rozstrzygnięcie + runda

RDA przyznam że grałem tylko ze względu na kurs a walke wieczoru ostatecznie grałem na O'Malleya , na tapology nie ma opcji edycji
 
Otrzymane punkty reputacji: +236
Do góry Bottom