>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 280: Oliveira vs. Makhachev

T 209,3K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Gamrot - Dariush
Typ: Gamrot przez decyzję sędziów @2.40 Betclic

Po pokonaniu Tsaryukana, przed Polakiem kolejny ważny pojedynek. Tym razem Gamrot zmierzy się z pochodzącym z USA, zajmującym aktualnie 6 miejsce w rankingu UFC wagi lekkiej, Dariushem. Dariush dla organizacji UFC stoczył już 20 pojedynków, z czego wygrał 15, przegrał 4 oraz zanotował 1 remis. Ostatnia jego walka to zwycięstwo przez decyzję z będącym na 15 miejscu Tonym Fergusonem.
Gamrot po dołączeniu do UFC idzie jak burza, ma 4 wygrane z rzędu, ale tak naprawdę powinno być ich 5 (walka z Kutateladze). Ostatnią walkę Polak stoczył z Tsarukyanem, gdzie będąc underdogiem pokonał go na kartach sędziowskich. Walka ta została uznana za najlepszą walkę podczas tamtejszej gali. Uważam, że Gamrot już niedługo dostanie swoją szansę i zawalczy o pas wagi lekkiej, ale do tego potrzeba kolejnych zwycięstw. Liczę, że dziś po raz kolejny zwycięży po 3 rundach na kartach sędziowskich.
 
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
Gamrot : Dariush
Typ: wygrana Gamrot
Kurs: 1.5
Betclic
Już dzisiaj w Abu Zabi odbędzie się hitowa gala UFC 280. W wadze do 70 kg wystąpi Polak Mateusz Gamrot. Wygrany tego starcia bardzo zbliży się do walki o mistrzostwo tej wagi. Mateusz 31 lat, 21 wygranych jedna porażka, Dariush dwa lata starszy Amerykanin 21 wygranych 4 porażki jeden remis. Rywal Polaka jest niezwykle doświadczony bardzo silny z potężnym uderzeniem.. ale to nie jedyny jego atut gdyż jest również specjalista od parteru żadna technika nie jest mu obca dzwignie czy duszenie to jego bardzo silne strony. Jednak wiemy jakim kozakiem w parterze jest polak i z jakich opresji potrafi się wykręcić.. w stójce.. jego kolana które lubi włożyć przeciwnikowi pod żebra sieją ogromne spustoszenie. Amerykanin jest dość przewidywalny.. Polak zaś zaskakuje na każdym kroku idzie w nogi by po chwili wyprowadzić kilka bardzo ciężkich ciosow. Liczę tu na bardzo ciekawa walkę z końcowym werdyktem na korzyść Polaka. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Aljamain Sterling - TJ Dillashaw
Zwycięzca: TJ Dillashaw @ 2.55 Sterling R2 3:44 via TKO (Punches) Dillashawowi wypadł bark na początku 1 rundy, i później to już tylko było odliczanie.. i tak się skubaniec długo nie chciał poddać.
etoto

Dla mnie Sterling to papierowy mistrz, który tytuł zdobył po dwóch kontrowersyjnych walkach z Yanem (pierwsza po dyskwalifikacji Yana, w rewanżu wygrana po split decision po dyskusyjnej decyzji sędziów). Dość jednowymiarowy, opiera swój styl głównie o świetne zapasy, które jak widać potrafią doprowadzić do mistrzostwa. Stójka dość chaotyczna, która często bywa pretekstem do zwarcia i przejścia do klinczu gdzie jego domena. Mam wrażenie że jeśli Dillashaw będzie umiał utrzymać walkę w stójce, a sam przecież jest świetnym zapaśnikiem, to może mu to przynieść sporo punktów. Bo w walce na pięści jest po prostu bardziej skuteczny, wciąż ruchliwy, szybki, niestandardowy, bijący z różnych płaszczyzn. To może zrobić przewagę na kartach sędziowskich. Oczywiście zasięg Sterlinga może być problemem, nie będzie się łatwo dobić do jego twarzy, ale o punktacji danej rundy również decyduje (w przypadku wyrównanej w innych aspektach) kontrola oktagonu, czyli kto jest aktywniejszą stroną i tu może działa na korzyść Dillashawa. Niebagatelną rzeczą jest również dużo większe doświadczenie TJ-a w walkach mistrzowskich, czy na najwyższym poziomie i na najdłuższym dystansie. Dobrze to było widać w ostatniej walce z Sandhagenem, gdzie walcząc z kontuzją kolana przynajmniej 2 rundy potrafił punktować rywala i wygrać po decyzji. Dla Sterlinga walki premium to względnie nowa sprawa, w sumie te 2 walki z Yanem można tak nazwać, Dillashaw ma takich walk na koncie 5-6 co najmniej. Niby 36 lat na karku i określają go wszyscy weteranem, ale w żadnym razie nie wydaje się wypalony. Przecież 2 lata odpoczywał po zawieszeniu za doping, wcześniej też urazy sprawiały że walczył raz do roku. Mimo że Sterling jest o 3 lata młodszy to ma więcej walk na koncie (24-21), więc o bak paliwa Dillashawa bym się nie martwił. Zresztą widać po fotach i ważeniu że jest w świetnej formie fizycznej, on sam mówi że w życiowej. Fotki nie walczą, ale wielu młodszych by chciało być tak przygotowanym. Podsumowując, nie ufam Sterlingowi za grosz, dla mnie jest przypadkowym mistrzem, czemu winien jest głupek Yan. Nie zdziwię się jak dzisiaj były mistrz Dillashaw obnaży braki aktualnego mistrza i zabierze mu pas.
 
Ostatnia edycja:
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Oliveira Ch. - Makhachev I. Walka zakonczy sie przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację 2,75 Fortuna

Gram Bronxa ale próbujemy mixowac bo Islam na pewno ma swoje argumenty- ja liczę ze Brazol mu zgasi światło. Wydaje mi sie ze ma lepsza stójkę poprawił boks i to będzie jego siła atut a jeśli Islam pójdzie po zapasy sprowadzenia tam także Charles z pleców jest cos wstanie zrobić. Liczę na szalona walkę z zmiennością akcji i ten bet z fortuny jest fajny bo jeśli Makhachev będzie obalał męczył zapasami to takze jest wstanie zaliczyć jakies tko przez gp.
 
Ostatnia edycja:
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
To już dziś gratka dla fanów MMA na świecie, gala UFC280!!Ja na radar biorę starcie
185 lb: Makhmud Muradov (25-7) vs. Caio Borralho (12-1)
Typuje w tym starciu wygraną Borralho kurs 1,48 fortuna✅, warto też przyjrzeć się poniższym typom:
Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję kurs 2,0✅
2.zawodnik wygra na punkty lub przez techniczną decyzję kurs 2,75✅
dlaczego? już opisuję!

Zacznijmy od Borralho, brazylijczyk nie zmieścił się jeszcze w "15" najlepszych zawodników kategorii średniej, ale mocno puka w drzwi i domaga się walk z najlepszymi(wyzywał do walki Dricusa du Plessisa nr14). Borralho kontrakt z UFC wywalczył dzięki zwycięstwu na Dana White Contender Series. Nie poniósł porażki w oktagonie od 2015roku!! Stoczył już 4 walki pod egidą UFC (2wygrane w DWCS) oraz dwie na oficjalnych galach UFC. Pokonywał naprawdę solidnych zawodników. O ile Jeffery i Murray nie są mega kotami to jednak Gadzhi Omargadzhiev i Armen Petrosyan są już rozpoznawalni w świecie MMA! Co ciekawe na 14 oficjalnych walk Caio wygrał 12 (jedna porazka i jeden NC) - 7 kończył przed czasem... a 5 kończyło się na punkty. I te wskazane 5 wygranych na punkty miało miejsce w 6 ostatnich walkach tego zawodnika! Co przemawia za faktem, że i tym razem walka zakończy się po pełnym czasie.

Jego rywalem w dzisiejszej walce będzie dobrze znany fanom MMA z nad Wisły MAKHMUD MURADOV! Znany nad Wisłą - bo jest zawodnikiem Ankosu MMA , a jego trenerem jest Andrzej Kościelski. Makhmud to zawodnik wszechstronny, był mistrzem organizacji XFN! A w UFC ma obecnie po serii 3 walk bez porażki uległ przez poddanie Geraldowi Meerschaert`owi . W karierze stoczył 32 oficjalne walki z których wygrał 25 i odnotował 7 porażek. Na 32 walki 7 kończyło się w pełnym wymiarze czasowym, jest to zawodnik który raczej wygrywał walki przez KO/TKO. Obecnie jednak walczy w największej organizacji MMA na świecie, gdzie ciężko znokautować rywala. W ufc nie miał jeszcze tak mocnego rywala jak Caio, więc według mnie dzis zaliczy drugą porażkę w karierze. Mam nadzieje, że dotrwa do końca walki i dlatego idę w tym kierunku. Jednak walkę wygra Brazylijczyk, który według mnie ma wiele większy potencjał i apetyt na walki z TOP.

Życzę zieloności :)
3x ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +170
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Widzę, że UFC chyba wzięło sędziów z KSW.

Sean O’Malley def. Petr Yan via Split Decision (29-28, 29-28, 28-29)
Stawiałem na niego, bo kursy były przesadzone. Ale jak oni widzieli wygraną O'Malleya z Yanem? Zagadka.

Nie lubię Yana, ale fakt faktem że szczęścia to on do sędziów nie ma. Teraz ma 3 przegrane walki z rzędu (wszystkie w kontrowersyjnych okolicznościach), może w końcu pójdzie po rozum do głowy i zacznie kończyć gości skoro na sędziów nie może liczyć.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Kurtyna, szkoda tej porażki Gamrota. Walka o pas oddaliła się. Co do przebiegu walki, to super walka i znakomity skill BJJ obu zawodników ze wskazaniem jednak dla Mateusza. Jak dla mnie 30-27 to lekka przesada. Przypomnę, że tak punktowało dwóch sędziów (chyba wysłannicy KSW), what a pity!
Gamer jeszcze pokaże na co go stać, więc trzymamy kciuki za Matiego i czekamy na kolejną walkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Do walki Yan'a z Sugarem to chyba wzięli sędziów od Martynika z Omielańczukiem, zrobili jeszcze większy przekręt niż parę miesięcy temu w walce Kattara z Emmettem, nawet Sugar w wywiadzie mówił, że czuł przegraną w walce.
Pompowanie nowego McGregora.

Post automatycznie złączony:

Kurtyna, szkoda tej porażki Gamrota. Walka o pas oddaliła się. Co do przebiegu walki, to super walka i znakomity skill BJJ obu zawodników ze wskazaniem jednak dla Mateusza. Jak dla mnie 30-27 to lekka przesada. Przypomnę, że tak punktowało dwóch sędziów (chyba wysłannicy KSW), what a pity!
Gamer jeszcze pokaże na co go stać, więc trzymamy kciuki za Matiego i czekamy na kolejną walkę.
Siłowo Gamrot odstawał i to zdecydowało, w parterze kocur niesamowity, ale TDD Dariusha na zajebistym poziomie, nie szło go obalić, Gamrot za to szczęka z tytanu.
Myślę, że Gamrot i tak ma spore szanse na pas, jego kulanki parterowe to aż chce się oglądać, a nie leżenie i wąchanie jajec przez 5 minut jak u Dagestańskich wojowników.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +212
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
Kurtyna, szkoda tej porażki Gamrota. Walka o pas oddaliła się. Co do przebiegu walki, to super walka i znakomity skill BJJ obu zawodników ze wskazaniem jednak dla Mateusza. Jak dla mnie 30-27 to lekka przesada. Przypomnę, że tak punktowało dwóch sędziów (chyba wysłannicy KSW), what a pity!
Gamer jeszcze pokaże na co go stać, więc trzymamy kciuki za Matiego i czekamy na kolejną walkę.
Ty chyba inna walkę oglądałeś … rozumiem ze to Polak ale nie zachowuj się jak Janisz który stwierdził ze Gamrot częściej trafia nie zadając ciosów 🙈 po czym wylądował na deskach po ciosie na głowę . Obnażona stójka , słabszy fizycznie 17-18 prób obaleń które nie wychodziły i po game planie . Ale co tu oczekiwać w narożniku youtuber i Rajkowski ….i skończcie gadanie „ze wróci silniejszy” . Top 10 do którego wszedł to i tak spory sukces
 
A 243

arczibald666

Użytkownik
Ty chyba inna walkę oglądałeś … rozumiem ze to Polak ale nie zachowuj się jak Janisz który stwierdził ze Gamrot częściej trafia nie zadając ciosów 🙈 po czym wylądował na deskach po ciosie na głowę . Obnażona stójka , słabszy fizycznie 17-18 prób obaleń które nie wychodziły i po game planie . Ale co tu oczekiwać w narożniku youtuber i Rajkowski ….i skończcie gadanie „ze wróci silniejszy” . Top 10 do którego wszedł to i tak spory sukces
Mistrzu coś już nie zaznaczasz plusikow z tej gali ... jak weszły Pierwsze dwie walki to na forum pialeś z zachwytu jak teraz 3 nie weszły to już przestałeś się szczycić i chwalić ze Znowu wchodzi ...? Gamrot jest zasłużenie w top 10 a sukces przyjdzie z czasem gdy zdobędzie pas
 
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
Mistrzu coś już nie zaznaczasz plusikow z tej gali ... jak weszły Pierwsze dwie walki to na forum pialeś z zachwytu jak teraz 3 nie weszły to już przestałeś się szczycić i chwalić ze Znowu wchodzi ...? Gamrot jest zasłużenie w top 10 a sukces przyjdzie z czasem gdy zdobędzie pas
Dobrze ze mi przypomniałeś . Muszę zaznaczyć teraz Sterlinga przed czasem :) fajnie ze zaglądasz do tematu :)
PS : nie znam kogoś kto trafił kiedyś całą kartę na dodatek z pobocznymi typami.
Jeśli znajdziesz gdzieś typ czy Gamrot będzie mistrzem UFC to daj znać bo postawie dom na to ze nie będzie :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
F 4,8K

FoxInvestor

Użytkownik
Ehhh, Charles ewidentnie "przedawkował" KSW - nie dość, że w sztabie jest walczący w KSW Bruno Dos Santos, którego w materiałach promocyjnych było widać wyraźnie, to jeszcze sympatyczny Bruno chyba niepotrzebnie pokazał Charlesowi nieszablonowe techniki Janikowskiego z walki z Materlą ;)

Oczywiście bez złośliwości, Makhachev zamknął mi mordę.
 
M 94K

michalkin

Użytkownik
Nj
Ehhh, Charles ewidentnie "przedawkował" KSW - nie dość, że w sztabie jest walczący w KSW Bruno Dos Santos, którego w materiałach promocyjnych było widać wyraźnie, to jeszcze sympatyczny Bruno chyba niepotrzebnie pokazał Charlesowi nieszablonowe techniki Janikowskiego z walki z Materlą ;)

Oczywiście bez złośliwości, Makhachev zamknął mi mordę.
Nie tylko Tobie. Mi również. Oliviera mi dziś przypominał Janka z walki z Gloverem. Jakby nie do końca chciał być w oktagonie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Siłowo Gamrot odstawał i to zdecydowało, w parterze kocur niesamowity, ale TDD Dariusha na zajebistym poziomie, nie szło go obalić, Gamrot za to szczęka z tytanu.
Myślę, że Gamrot i tak ma spore szanse na pas, jego kulanki parterowe to aż chce się oglądać, a nie leżenie i wąchanie jajec przez 5 minut jak u Dagestańskich wojowników.
Siłowo przepaść - pełna zgoda. Chłop kula się z najlepszymi, a więc wszystko przed nim. Z całego serducha życzę mu walki o pas.

Ty chyba inna walkę oglądałeś … rozumiem ze to Polak ale nie zachowuj się jak Janisz który stwierdził ze Gamrot częściej trafia nie zadając ciosów 🙈 po czym wylądował na deskach po ciosie na głowę . Obnażona stójka , słabszy fizycznie 17-18 prób obaleń które nie wychodziły i po game planie . Ale co tu oczekiwać w narożniku youtuber i Rajkowski ….i skończcie gadanie „ze wróci silniejszy” . Top 10 do którego wszedł to i tak spory sukces
Nie wiem czy inna walkę oglądałem, ale nie komentuję wybiórczo. Cytujesz jeden cios, jakby to on miał zadecydować o przebiegu tej walki. Dla czego pomijasz Mike Browna? Kurka wodna... Oczywiście, że TOP 10 to spory sukces patrząc, jak ta kategoria jest obsadzona.
 
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
Tutaj kwestia rywala ale Gamer musi poprawić stójkę bo .....imo stylistycznie Islam mu leży i pasuje bo walka na 90% była by w parterze tylko ze jak sam Gamer przyznaje to Islam jest większy i mocniejszy fizycznie ale to gdybanie dla UFC ważne jest ze daje dobre pojedynki tak choćby jak Yan a decyzje nie komentuje bo byłem na imprezie i tak wypełni zawsze sie inaczej ogląda.Sama gala chyba lekko poziomem rozczarowała na pewno Charles nie dojechał ale ta gala od początku byla pod Islama lokalizacja itp
 
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
1666517504322.png

Tak to widzieli sędziowie . Dla mnie pojedynek był jednostronny. Stójka Gamrtoa to nie jest nawet TOP 10 tej wagi niestety.Fakt Gamrot fajnie kulał się w parterze ale to jest własnie to co potrafi robić najlepiej. I tutaj pojawia się pytanie. Kto lepiej odrobił lekcje przed ta walką ? Oczywiscie że Dariush który był świadom tego że Gamrto będzie szukał obaleń . Udało się 4 razy chyba z 18 więc to mówi samo za siebie. Druga sprawa taka że nic z tych obaleń nie wynikało . I tutaj pojawia sie kolejne pytanie . Jaki był inny game plan Gamrota skoro wychodziło mu co czwarte obalenie ? Czemu nie próbował czegos innego ? Odpowiedz chyba jest jedna ; poczuł siłę fizyczną Dariusha i miał świadomośc tego że w stójce nic mu nie jest w stanie zrobić.
Mówimy tutaj o pasie dla Gamrota. Proszę was..... Bo wygrał z Holtzmanem czy Stephensem porozbijanym ? Przeciez już Tsarukyan się dość dobrze postawił . Dariush - Makhachev może być ciekawym pojedynkiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +218
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Gamer jak najbardziej ma szanse na zdobycie pasa, umiejętnościami sporo nadrabia, technicznie chyba najlepszy zapaśnik w LW, gdyby nie jego skille to taki koń jak Dariusz by go zabił w pierwszej rundzie, do tego Gamrot pokazał, że jest twardy, od razu wstawał po tych czystych ciosach. Mateusz musi zacząć ostro trenować z ciężarami i trochę poprawić stójkę, zapasy zajebiste, ale czołówkę do 70kg trzeba jeszcze utrzymać w parterze, a troszkę tej siły właśnie brakuje, ewentualnie zejść do 65, tak czy siak widzę go za rok w kolejnej walce o pas. Jak Volkanovski nie da rady z Machaczewem to cała reszta też się od niego odbije, a Gamer miałby spore szanse z Islamem, jako jedyny z top10 LW ma umiejętności do skontrowania tego bojowego sambo dagestańczyków, to, że się odbił od Dariusha nie znaczy, że nie ma już podjazdu do reszty, styl robi walkę.

Dariush titleshota i tak nie dostanie, Islam będzie pewnie walczył z Volkanovskim, za 4 miesiące w Australii, w sumie nie ma co się dziwić, lepiej się to sprzeda, a Dariuszowi dadzą eliminatora z Fizievem albo Gejczim/Bronxem.
Post automatycznie złączony:

Szkoda Oliveiry, trzymałem kciuki, ale w sumie na niego nie postawiłem hajsu, stało się to co działo się chyba we wszystkich ostatnich walkach Bronxa, leżał na deskach, tylko, że Gejczi, Chandler bali się iść za nim w parter i sobie odpoczywał na plecach kilka sekund, a Islam poszedł i poddał. Charles zrobił też duży błąd z tym kolanem, jakieś takie pokraczne to było, bez szans żeby trafić Islama, od razu cały się odsłonił, po tym dostał w kontrze sierpa i padł na matę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom