>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 280: Oliveira vs. Makhachev

psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC 280: Oliveira vs. Makhachev

UFC_280_POSTER.jpg

Data: 22 października 2022 (sobota)
Lokalizacja: Etihad Arena - Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / STS.pl (karta główna); eFortuna.pl / STS.pl / UFC FightPass (karta wstępna)

Walka wieczoru
155 lb: Charles Oliveira (33-8) vs. Islam Makhachev (22-1)

o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
135 lb: Aljamain Sterling (21-3) vs. TJ Dillashaw (17-4)

o pas mistrzowski | 5 rund

Karta główna (od 20:00 polskiego czasu)
135 lb: Petr Yan (16-3) vs. Sean O’Malley (15-1)
155 lb: 🇵🇱 Mateusz Gamrot (21-1) vs. Beneil Dariush (21-4-1) – ok. 20:30
125 lb: Katlyn Chookagian (18-4) vs. Manon Fiorot (9-1)

Karta wstępna (od 16:00 polskiego czasu)
170 lb: Belal Muhammad (21-3) vs. Sean Brady (15-0)
185 lb: Makhmud Muradov (25-7) vs. Caio Borralho (12-1)
205 lb: Volkan Oezdemir (18-6) vs. Nikita Krylov (28-9)
145 lb: Zubaira Tukhugov (20-5-1) vs. Lucas Almeida (14-1)
170 lb: Abubakar Nurmagomedov (16-3-1) vs. Gadzhi Omargadzhiev (13-1)
185 lb: Armen Petrosyan (7-2) vs. AJ Dobson (6-1)
125 lb: Muhammad Mokaev (7-0) vs. Malcolm Gordon (14-5)
135 lb: Karol Rosa (15-4) vs. Lina Lansberg (10-6)

źródło: ufc.com, lowking.pl

Nie masz konta w Betclic?
Załóż go klikając w baner i skorzystaj z oferty powitalnej!
1000x200.jpg
 
Ostatnia edycja:
M 94K

michalkin

Użytkownik
Bez dwóch zdań jest to najlepsza karta w tym roku. Polsat Sport postanowił jednak, że nie będzie transmitował walki wieczoru z wiadomych względów. Ciekawe czy będą konsekwentni w swoich poczynaniach i również nie pokażą walki Błachowicza z Ankalaevem.
 
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
Bez dwóch zdań jest to najlepsza karta w tym roku. Polsat Sport postanowił jednak, że nie będzie transmitował walki wieczoru z wiadomych względów. Ciekawe czy będą konsekwentni w swoich poczynaniach i również nie pokażą walki Błachowicza z Ankalaevem.
Oczywiście że pokażą . Już zapowiedzieli ze pokażą bo w walce będzie Polak . Przecież to jest śmiech na sai co wyprawia polszmat ze swoimi klientami którzy płaca nie mały hajs np właśnie po to aby oglądać UFC. Nikt nie ma problemu z tym żeby ruskow pokazywać tylko prawilny polszmat … a Juras z Janiszem jeszcze to nakręcają bo szef powie to sługa musi wykonać ;) normalnie Putin już tego dłużej nie wytrzyma … 😂🙈 najlepsze jest to że Juras i Janisz są tacy konsekwentni w bojkocie ze walki ruskow oglądają na monitorze i kiedy wraca transmisja UFC to pierwsze co to informują o wyniku i przebiegu walki której polszmat nie pokazał . Niestety ale żyjemy w chorym kraju gdzie baniaki da radę poryć nawet takim osobowością jak Juras czy Janisz … ma być jeden przekaz i tyle.
Makhchaeva nie zobaczymy bo w mediach nie wypowiada się na temat wojny - to komentarz Polsatu … ręce opadają . Nie możesz mieć wywalone w to co się tam dzieje . Musisz popierać Ukrainę to wtedy pokażemy cię na Polsacie 😂🙈 jeszcze rozumiem jakby zawodnik bardzo identyfikował się z Putinem i popiera te działania to można go bojkotować ale typa który nic się nie wypowiada ? Śmiech i tyle . Zacznijcie pisać zażalenia do Polsatu ze płacicie abonament dla UFC a nie pokazują wam wszystkich walk . Kłóćcie się choćby o 10 zł mniej za abonamet . Im będzie was więcej tym szybciej zrezygnują z tej farsy
 
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
Tak jak pokazuja mecze ruskich tenisistów. Uważam, że należy bojkotować ale konsekwentnie.

No ale to Polsat sport.
Ja uważam ze nie należy bojkotować bo nic to nie zmieni 🙈 cywilizowane kraje pokazują UFC a ktoś jak nie chce oglądać ruskow niech sam wtedy zmieni kanał . (Ja np bojkotuje Orlen , omijam go a tankuje na innych , nie potrzebuje żeby zamykać Orlen ;)Piłkarze zostali wykluczeni z rozgrywek i nie ma problemu . A skoro UFC nie wykluczyło Rosjan to należy to pokazywać bo są ludzie którzy dla UFC kupują abonament . Zreszta może w sobotę ktoś chce oglądać Oliveire bo jest jego fanem ? Polska robi się chorym krajem przez rządzących . Ludzie wierzą w każdy kit który się im wciśnie . My bojkotujmy ruska z UFC a Amerykanie dalej handlują z Ruskimi . Ale ważne ze Juras z Janiszem wierzą że Polsat skutecznie walczy z Putinem 🙈😂popiera się to co aktualnie jest popierane … szkoda ale tak to właśnie jest w kraju z papieru .
 
F 4,8K

FoxInvestor

Użytkownik
Charles Oliveira - Islam Makhachev
Typ - Charles Oliveira (2,47)
Noblebet


Niepokonany od 11 walk Charles Oliveira vs niepokonany od 10 walk Islam Makhachev, starcie o pas kategorii lekkiej. Dość wyraźnym faworytem bukmacherów jest Rosjanin trenujący pod okiem Khabiba Nurmagomedova jednak w swoim typowaniu gram odwrotnie, wystawione kursy są dla mnie nieporozumieniem. Owszem, Islam jest z pewnością zawodnikiem wiernie naśladującym styl swojego mentora, posiadającym bardzo duże umiejętności parterowe. Moje wątpliwości budzi jednak przede wszystkim lista nazwisk, jakie pokonał w drodze do pasa:

- Bobby Green - zawodnik który zaakceptował walkę z Islamem w zastępstwie za kontuzjowanego Beneila Dariusha
- Dan Hooker - zawodnik w zastępstwie za kontuzjowanego Rafaela Dos Anjosa, przed walką z Islamem walczył miesiąc wcześniej
- Thiago Moises, Drew Dobber, Davi Ramos - poza rankiem top15 UFC, nie ten poziom by zwycięstwa nad nimi miały weryfikować jakiegokolwiek aspirującego do mistrzostwa zawodnika
- Arman Tsaurkyan - 23 letni w chwili walki Tsarukyan, który od tamtej pory zanotował ogromny progres i zajmuje 10 miejsce w rankingu, walka stoczona 3,5 roku temu

Zupełnie inaczej w mojej ocenie wypada lista skalpów jakie posiada w ostatnich walkach Brazylijczyk:

- Justin Gaethje
- Dustin Poirier
- Michael Chandler
Ścisła czołówka wagi lekkiej. Nr 2,3,5 rankingu a i to jedynie z uwagi na formalny brak mistrza (Oliveira zajmuje 1 miejsce) oraz Makhacheva na miejscu 4.. Czy od któregokolwiek z tych zawodników Makhachev jest lepszy w stójce? Z pewnością nie więc ewentualne ryzyko porażki w tej płaszczyźnie jest niewielkie, mimo tego że Justin potrafił usadzić ciosem Charlesa to Islam nie może się pochwalić porównywalnym "kowadłem" w ręce. Czy jest od nich lepszy w parterze? Z pewnością. Jednak i tu nie skreślam Oliveiry, który posiada świetne bjj (poddania Gaethjego i Poiriera) i na pewno nie będzie w tej płaszczyźnie bezradny. W stójce, do momentu obalenia (o ile uda się go dokonać Makhachevowi), Oliveira będzie faworytem a bije celnie i mocno.

Miejsce stoczenia walki (Abu Dhabi) jest czynnikiem działającym na korzyść Islama jednak Charles jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i nie sądzę by miał z tym większy problem.

Pojawiają się głosy, że będący obecnie w swoim prime Oliveira mógłby zweryfikować również legendę Khabiba. Aż takim optymistą nie jestem, łatwo zapomnieć jak genialnym zawodnikiem był Nurmagomedov jednak mimo to nie skreślałbym całkowicie Brazylijczyka. Dlatego też w starciu ze słabszym od Khabiba Islamem idę zdecydowanie w kierunku Oliveiry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +557
premo23 18,5K

premo23

Użytkownik
Volkan Oezdemir vs. Nikita Krylov

Oezdemir 2,40 (KO lub decyzja), walka bardzo podobna do walki z Craigiem, Nikita nie obali a oberwie po łbie.
 
Semtex 247,3K

Semtex

Użytkownik
Aljamain Sterling + Manon Fiorot @2.45
TJ udanie powrócił po 3 letniej przymusowej przerwie za stosowanie dopingu i wygrał z Piaskowym, ale split w tamtej walce dość mocno naciągnięty na korzyść Węża, Cory trochę zbyt biernie walczył w pierwszych rundach, w walce było widać, ze TJ nie ma już tej szybkości i timingu, w dodatku nie radził sobie z zasięgiem Sandhagena. Dużo prób obaleń i klinczu ze strony Dillashaw w tamtej walce, z Sterlingiem nie powinien się w to pchać, murzynek ma dobry parter i zapasy co pokazał w ostatniej walce z Yanem, to raczej Sterling będzie tutaj inicjował walkę w parterze, do tego Wąż kolejne 14 miesięcy przerwy od występów, Cory zabrał mu sporo zdrowia i była kolejna długa przerwa, on już raczej nie wróci do swojej mistrzowskiej formy i wydaje mi się, że będzie trochę zardzewiały na Sterlinga.
Funk Master ze swoim narożnikiem wyciągnęli dobre wnioski z pierwszej walki przeciwko ruskowi, ułożyli solidny gameplan, tutaj może być podobnie, Sterling może nie wygląda, ale ma wysokie fight IQ, potrafi się dostosować do przeciwnika, grapling też tutaj swoje zrobi.

Chookagian słabiutko zaprezentowała się w walce z Ribas, ona nawet w stójce miała spore problemy z Amandą, grałem wtedy na Katlyn, ale trzeba przyznać, że decyzja mogła pójść w drugą stronę i nie było by żadnych kontrowersji, 1 rundę wygrała dość pewnie, ale później zaczęło mocno brakować paliwa, szczególnie w 3 odsłonie, gdzie Ribas zdecydowanie wygrywała. Chookogian miała problemy z cięciem wagi, jako jedyna na karcie przestrzeliła limit, obie bazują głównie na boksie i karate, podobne style, z tym, że obecnie Fiorot to raczej półka wyżej, wydaje się, że Manon ma przeciwniczkę, która powinna jej leżeć, zaznaczy swoją przewagę w stójce, po problemach z wagą, to mogą być kolejne problemy Chooko w 2 i 3 rundzie, a Fiorot jest groźniejsza od Ribas, bije mocniej, jest bardzo agresywna, pewnie narzuci swój styl, tutaj możliwe nawet jakieś KO.


Karol Rosa + Mateusz Gamrot + Petr Yan @2.80
Będzie to na pewno największe wyzwanie w karierze Gamera, Dariusz to spory chłop, dobre warunki fizyczne na kategorię lekką, dobry zapaśnik i niebezpieczny uderzacz, jednak jego problem będzie polegał na tym żeby trafić Gamrota, ciężko wyobrazić sobie tutaj inny scenariusz na zwycięstwo Irańczyka niż to, że wchodzi mu jakiś potężny cios po którym Gamrot ląduje na deskach, mało prawdopodobne żeby na pełnym dystansie Dariush był w stanie dorównać Gamrotowi i ugrać decyzję. Darek w stójce walczy chaotycznie, jak już wchodzi w wymiany to często się odsłania, nawet jego atomowe kopnięcia nie zawsze są atutem, ponieważ sprawny zawodnik zawsze będzie przygotowany na skontrowanie Irańczyka, a za takiego uważam Gamrota, ciężko będzie też celnie trafiać czy złapać Gamera w klincz, Mateusz będzie miał po swojej stronie szybkość i mobilność na nogach.

Benny ma sporą przerwę w walkach, nie wskakiwał do oktagonu od 16 miesięcy, może się to odbić w pierwszych minutach nim złamie odpowiedni rytm, atut siły będzie po jego stronie, ale Gamrot to niesamowicie sprytny zapaśnik, dodając do tego jego sprawność i szybkość w parterze, można zakładać, że w zapasach będzie punktował podobnie jak z Tsarukyanem, gdzie wyglądał na niezmordowanego, od 3 rundy zyskując już przewagę i dominując Ormianina w mistrzowskich rundach. Tutaj mamy 3x5, Gamrot od początku powinien brać się do roboty i zaznaczyć swoją przewagę w każdej rundzie, będzie nieuchwytny w stójce i zbyt szybki dla Beniego, a zapaśniczo, nawet jeśli wpadnie w jakiś klincz czy da się obalić, nie powinien zbyt długo być w przegranej pozycji, Gamrot to zbyt dobry i inteligentny fajter aby dać się kontrolować.

O'Malley już drugi raz wrzucony pod pociąg przez UFC, to raczej nie jest przyszłość tej kategorii, słabiutki ostatni występ z Munhozem, moim zdaniem Munhoz wygrał pierwszą rundę, napierał był agresywny i zadawał więcej celnych ciosów od Sugara, gdyby tam nie poszły paluchy w oko to uważam, że Munhoz by to ugrał, tak mamy NC, ale przynajmniej wiemy, że O'Malley to płotka dla takich zabijaków jak Petr Yan.
O'Malley raz już dostał gościa z topu, na UFC 252, dwa lata temu walczył z Marlonem Vera i Chito pokazał mu miejsce w szeregu, nie było co zbierać, tutaj powinno być to samo, Yan jest poza jego zasięgiem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +950
F 4,8K

FoxInvestor

Użytkownik
Bez dwóch zdań jest to najlepsza karta w tym roku. Polsat Sport postanowił jednak, że nie będzie transmitował walki wieczoru z wiadomych względów. Ciekawe czy będą konsekwentni w swoich poczynaniach i również nie pokażą walki Błachowicza z Ankalaevem.
Finalnie walka Oliveira vs Makhachev będzie transmitowana jednak bez komentarza. To akurat dla wielu widzów będzie jedynie kolejną zaletą :)
 
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
tak na luzno mi sie wydaje ze spokojnie Krylov go sprowadzi - po za tym jest zdecydowanie lepszy od szkota w stójce wiec nic na sile nie musi robic czy Volkan az tak groźny będzie wątpię ale jutro będziemy mądrzejsi
 
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
To już dziś gratka dla fanów MMA na świecie, gala UFC280!!Ja na radar biorę starcie
185 lb: Makhmud Muradov (25-7) vs. Caio Borralho (12-1)
Typuje w tym starciu wygraną Borralho kurs 1,48 fortuna ✅ warto też przyjrzeć się poniższym typom:
Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję kurs 2,0✅
2.zawodnik wygra na punkty lub przez techniczną decyzję kurs 2,75✅
dlaczego? już opisuję!

Zacznijmy od Borralho, brazylijczyk nie zmieścił się jeszcze w "15" najlepszych zawodników kategorii średniej, ale mocno puka w drzwi i domaga się walk z najlepszymi(wyzywał do walki Dricusa du Plessisa nr14). Borralho kontrakt z UFC wywalczył dzięki zwycięstwu na Dana White Contender Series. Nie poniósł porażki w oktagonie od 2015roku!! Stoczył już 4 walki pod egidą UFC (2wygrane w DWCS) oraz dwie na oficjalnych galach UFC. Pokonywał naprawdę solidnych zawodników. O ile Jeffery i Murray nie są mega kotami to jednak Gadzhi Omargadzhiev i Armen Petrosyan są już rozpoznawalni w świecie MMA! Co ciekawe na 14 oficjalnych walk Caio wygrał 12 (jedna porazka i jeden NC) - 7 kończył przed czasem... a 5 kończyło się na punkty. I te wskazane 5 wygranych na punkty miało miejsce w 6 ostatnich walkach tego zawodnika! Co przemawia za faktem, że i tym razem walka zakończy się po pełnym czasie.

Jego rywalem w dzisiejszej walce będzie dobrze znany fanom MMA z nad Wisły MAKHMUD MURADOV! Znany nad Wisłą - bo jest zawodnikiem Ankosu MMA , a jego trenerem jest Andrzej Kościelski. Makhmud to zawodnik wszechstronny, był mistrzem organizacji XFN! A w UFC ma obecnie po serii 3 walk bez porażki uległ przez poddanie Geraldowi Meerschaert`owi . W karierze stoczył 32 oficjalne walki z których wygrał 25 i odnotował 7 porażek. Na 32 walki 7 kończyło się w pełnym wymiarze czasowym, jest to zawodnik który raczej wygrywał walki przez KO/TKO. Obecnie jednak walczy w największej organizacji MMA na świecie, gdzie ciężko znokautować rywala. W ufc nie miał jeszcze tak mocnego rywala jak Caio, więc według mnie dzis zaliczy drugą porażkę w karierze. Mam nadzieje, że dotrwa do końca walki i dlatego idę w tym kierunku. Jednak walkę wygra Brazylijczyk, który według mnie ma wiele większy potencjał i apetyt na walki z TOP.

Życzę zieloności :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1442
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
UFC 280

Dariush B. - Gamrot M.

Typ: 2

Kurs: 1,50

Betclic

Dzisiaj jedna z dłużej wyczekiwanych w Polsce gal UFC o numerze dwieście osiemdziesiąt. Długo czekałem na tę gale chyba z wiadomego powodu. Walka Mateusza Gamrota określana jest jako eliminator do walki o pas. Przeciwnikiem Polaka będzie Beneil Dariush, który posiada serię siedmiu wygranych walk. Ostatnia jego walka zakończyła się zwycięstwem Dariusha nad Tonym Fergusonem przez jednogłośną decyzję sędziów na UFC 262. Gamrot też zalicza zwycięską serię, która trwa od czterech walka. Jedynym jego niepowodzeniem w rekordzie jest porażka przez niejednogłośną decyzję sędziów. Moja opinia jest tak, że walkę z Guramem Kutateladze Polak wygrał, ale niestety sędziowie widzieli to inaczej. Zauważam też pozytywy tej porażki. "Gamer" odblokował się co jest bardzo widoczne. Nie ciąży mu już te "0" w rekordzie i widać, że z walki na walkę stale się rozwija. Bukmacherzy również widzą w Polaku faworyta. Ja mam podobne zdanie. Myślę, że walka skończy się przez decyzję sędziów i będzie kontrolowana przez cały jest czas trwania przez Mateusza Gamrota.
 
O 321,7K

ogon_w44

Typer
UFC 280

Dariush B - Gamrot M
Typ: Gamrot wygra
Kurs: 1.5
Buk: Betclic

Trochę już o tej walce było napisane. Jest to walka na którą czekają polscy fani sportów walki .
Przeciwnik Gamrota jest w bardzo dobrej formie, 7 walk wygranych z rzędu, co może robic wrażenie tym bardziej że nie walczył z byle kim . Polak 4 wygrane z rzędu, również jest w formie.
Kurs może nie zachwyca, nie powala na kolana, ale dla Gamrota jest to wielka szansa, Polak wyjdzie mocno zmotywowany. Myślę, że jest lepszy od przeciwnika i pokażę to w tej walce. Też mi się wydaje że wygra przez decyzję, ale nie będzie ryzykował i zagram po prostu na czyste zwycięstwo Gamrota
 
Semtex 247,3K

Semtex

Użytkownik
Caio Borralho @1.60
Oj to jest do gry jak najbardziej, jakoś wcześniej przeoczyłem, że Caio walczy na tej karcie, ostatnio dobry występ i kontrola walki z Petrosyanem, szybki i twardy gości, do tego bardzo wszechstronny z mega grapplingiem. Muradov fatalnie wyglądał w walce z GM3, w drugiej rundzie Gerald ostro napierał, zanurkował po nogi, szybko wszedł za plecy i poddał Muradova.
Caio powinien mieć sporą przewagę w zapasach, Uzbek sprawiał wrażenie gościa, który ma dobre TDD, ale ostatnio bardzo wyszły jego braki, kondycyjnie też nie najlepiej to wyglądało, może być podobna dominacja zapaśnicza jak w poprzedniej walce z Armanem, trochę lepsze TDD Muradova to raczej nie będzie przeszkoda.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +184
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Charles Oliveira vs. Islam Makhachev - WALKA ZAKOŃCZY SIĘ PRZEZ PODDANIE - 1.80 BETCLIC

Zdecydowanie najciekawsza walka, w której pełny dystans nie ma prawa się wydarzyć zwazywszy na charakterystykę obu zawodników i ich umiejętności parterowe. Obaj zawodnicy lubują się w róznego rodzaju poddaniach i myślę że to właśnie w taki sposób zakończy się ta walka. Trudno powiedziec kto ma większe szanse, chociaż to Islam Makhachev jest ostatnio częściej gloryfikowany i pompowany na wielkiego mistrza. Charles także udowodnił w ostatnich pojedynkach, że nie przypadkowo jest uwazany za jednego z najlepszych zawodników w UFC. Myślę że ostatecznie to Oliveira podniesie rękę ku górze, ale w kontekście proponowanego typu jest to obojętne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom