>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 257: Poirier vs. McGregor 2

psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC 257: Poirier vs. McGregor 2



Data: 23 stycznia 2020 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: Flash Forum, Yas Island (bez fanów) - Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Transmisja: Polsat Sport (karta główna), UFC Fight Pass (karta wstępna i przedwstępna)

Walka wieczoru
155 lbs: Dustin Poirier (26-6) vs. Conor McGregor (22-4)


Co-main event
155 lbs: Dan Hooker (20-9) vs. Michael Chandler (21-5)


Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)

125 lbs: Jessica Eye (15-8) vs. Joanne Calderwood (14-5)
155 lbs: Matt Frevola (8-1-1-) vs. Ottman Azaitar (13-0)
115 lbs: Marina Rodriguez (12-1-2) vs. Amanda Ribas (10-1)

Karta wstępna (od 02:00 polskiego czasu)
155 lbs: Arman Tsarukyan (15-2) vs. Nasrat Haqparast (12-3)
185 lbs: Brad Tavares (17-6) vs. Antonio Carlos Junior (10-4)
135 lbs: Julianna Pena (9-4) vs. Sara McMann (12-5)
205 lbs: Khalil Rountree (8-4) vs. 🇵🇱 Marcin Prachnio (13-5) - ok. 2:00

Karta przedwstępna (od 00:15 polskiego czasu)
185 lbs: Andrew Sanchez (12-5) vs. Makhmud Muradov (24-6)
145 lbs: Nik Lentz (30-11-2) vs. Movsar Evloev (13-0)
125 lbs: Amir Albazi (13-1) vs. Zhalgas Zhumagulov (13-4)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
Ostatnia edycja:
S 955

sp0ngelele

Użytkownik
UFC 257: Poirier vs. McGregor 2



Data: 23 stycznia 2020 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: Flash Forum, Yas Island (bez fanów) - Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Transmisja: Polsat Sport (karta główna), UFC Fight Pass (karta wstępna i przedwstępna)

Walka wieczoru
155 lbs: Dustin Poirier (26-6) vs. Conor McGregor (22-4)


Co-main event
155 lbs: Dan Hooker (20-9) vs. Michael Chandler (21-5)


Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)

125 lbs: Jessica Eye (15-8) vs. Joanne Calderwood (14-5)
155 lbs: Matt Frevola (8-1-1-) vs. Ottman Azaitar (13-0)
115 lbs: Marina Rodriguez (12-1-2) vs. Amanda Ribas (10-1)

Karta wstępna (od 02:00 polskiego czasu)
155 lbs: Arman Tsarukyan (15-2) vs. Nasrat Haqparast (12-3)
185 lbs: Brad Tavares (17-6) vs. Antonio Carlos Junior (10-4)
135 lbs: Julianna Pena (9-4) vs. Sara McMann (12-5)
205 lbs: Khalil Rountree (8-4) vs. 🇵🇱 Marcin Prachnio (13-5)

Karta przedwstępna (od 00:15 polskiego czasu)
185 lbs: Andrew Sanchez (12-5) vs. Makhmud Muradov (24-6)
145 lbs: Nik Lentz (30-11-2) vs. Movsar Evloev (13-0)
125 lbs: Amir Albazi (13-1) vs. Zhalgas Zhumagulov (13-4)

źródło: ufc.com, lowking.pl
Jak cos to Marcin Prachnio nie bedzie walczyl o 3.30 tylko po 2
 
Otrzymane punkty reputacji: +119
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Czas na pokaźną garść typów ode mnie na te gale.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Movsar Evloev(1.15).
Kurs na taśmę albo podbicie jak znalazł.
Movsar po dominacji wagi piórkowej w Rosji w organizacji M1, z przytupem wszedl do ufc.
Wygrał swoje 3 pierwsze walki, gdzie juz zdążył pokonać solidnych rywali, mam na myśli Barzole czy Grundego.
W swoich walkach pokazał mobilność, dobrą stójke,wysokie fighting iq i przede wszystkim kapitalne zapasy.
Co prawda wziął walkę w zastępstwie ale widać po jego mediach społecznościowych że ciągłość w treningach była i forma dopisuje.
Nik Lentz to weteran klatki ufc ale jest juz bliżej końca kariery niż dalej bowiem 36 lat na te kategorie wagową to już dużo.
Będzie wolniejszy,mniej aktywny.
W zapasach będzie miał ciężko z tak dobrym zapaśnikiem jak Movsar.
Spodziewam się jednogłośnej decyzji na korzyść Movsara Evloeva.

Drugi typ: Khalil Rountree(1.22)
Dlaczego po trzech nokautach w 1rd Marcin Prachnio dalej walczy i to akurat z Khalilem Rountree?
Ufc chyba lubi swojego rodaka Khalila.
Rountree to uczestnik tufa gdzie mimo porażki z Corym Hendricksem( który przez kontuzje wypadł z finału) zawalczył w finale, co prawda przegrał z bardzo dobrym zapaśnikiem Sanchezem, ale to nie ujma.
Khalil to silny,mocno bijący zawodnik,dobrze poruszający się na nogach.
Do walki przygotowywał się na Phuket w klubie Tiger Muay Thai, gdzie szlifował swoje stójkowe skille.
A Marcin Prachnio? Marcin to moim zdaniem największy niewypał transferowy w UFC.
3 walki, 3 porażki przez ko/tko w 1rd.
Pokazał tam brak gardy i zero fighting iq.
Tutaj nie spodziewam się żadnej zmiany na plus ze strony Marcina.

Trzeci typ: Arman Tsaruykan(1.30)
Kolejna walka tego Pana w drodze do topu kategorii lekkiej.
Arman to przyszłość. Świetna stójka, świetne zapasy,movement,wysokie iq.
I to wszystko w tak młodym wieku.
W debiucie na short notice postawił bardzo wysoko poprzeczkę Islamowi.
Potem zdominował Merciera by w lipcu pokonać Daviego Ramosa.
Rywalem Armana będzie Nasrat Haqparast,któr po nokaułcie od Dobera, pobił sobie Alexa Munoza zapasnika bez mózgu i stójki.
Tutaj tak łatwo mieć nie będzie.
Nasrat to stójkowicz który będzie chciał złapać i trafić czymś Armana ale mu to sie nie uda.
Arman wygra to.

Czwarty typ: Conor McGregor(1.30)
Po obejrzeniu bardzo dokładnie konferencji prasowej, po postawie,prezencji obu zawodników,wypowiedziach.
Stwierdzam, że Dustin Poirier wygląda tak samo jak na konferencji przed walką z Khabibem, gdzie buł przestraszony, niewyraźny,nie bylo widać tej iskry, tej werwy.
Co potem zaskutkowało słabą walką i porażką.
Dziś było to samo.
Conor natomiast pewny siebie, wyluzowany, iskra w oku,pełen luz.
To dużo pokazuje przed samą walką.
Co do samej walki.
Jest to bardzo zła stylistycznie walka dla Dustina, a jak wiemy styl robi walke( styl makes fight).
Conor wybitny bokser,szeroko wachlarz kopnięć,bardzo szybki,zabójcza lewa ręka, ktora położyła już niejednego.
Będzie w tej walce szybszy od Dustina, będzie mocniej bił.
Dustin w szermierce na pięści ma bardzo male szansę ubić Conora( nitk tego jeszcze nie dokonał)
W parterze miałby przewagę ale: po pierwsze Conor ma 70% tdd i ciężko go obalić i skontrolować, po drugie i najważniejsze Dustin to nie Khabib, który w walce z Conorem tylko 3razy na 7 prób obalił Conora.
Co do formy obu zawodników:
Conor camp zaczął szybciej od Dustina.
Pracował min w Portugalii nad swoim cardio.
Widać że jest w najwyższej możliwej formie na ten rewanż.
Spodziewam sie tutaj powtórki z pierwszej walki i ko Conora na Dustinie
 
Ostatnia edycja:
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Trochę się karta posypała.
Arman vs Nasrat out( pierwszy o 3funty za dużo, drugi nie pojawił się na wazeniu)
Azaitar vs Frevola out
Nowa walka Arman vs Frevola
Khalil o pol funta za dużo na wadze, ale to zaden problem i tak ubije Prachnio.
 
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
Zagadka jest dla mnie walka Hooker-Chandler!
Jak tutaj typujecie? Według mnie sporym value jest taki kurs na Chandlera. Wiadomo że Hooker nie jest jakaś petarda i dziwne jest to że jest jednak faworytem bukmacherów??
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Rountree vs. Prachnio
walka zakończy się przez TKO/KO @1.30
efortuna


Na pierwszy ogień idzie walka Polaka, dla którego będzie to o być albo nie być w UFC. Jednak po ostatnich "popisach" Marcina, to raczej o nie być. Marcin miał (wiem czas przeszły) spory potencjał. Jednak spróbował się w najlepszej organizacji, dostał trzy nokauty i to tyle. Brak defensywy. W dodatku chyba jakieś problemy psychiczne. Na przeciwko Marcina stanie silny fizycznie Khalil z młotem w łapie. Można się bać o Marcina wiedząc, jak wygląda jego defensywa.
 
Ostatnia edycja:
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Ja uważam że kursy na walke Chandlera z Hookerem, które wskazują na Hookera są nieadekwatne do walki.
Moim zdaniem powinny być near even np po 1.85 ponieważ Chandler jak i Hooker mogą ti wygrać.
Ja osobiście jestem za Chandlerem, bardzo dobrym zapaśnikiem z aktywną, agresywną stójką i dobrym cardiem.
Pokonał mase solidnych rywali(https://www.tapology.com/fightcenter/fighters/mike-chandler)
Hooker bardzo dobry kickbokser równie dobre cardio, ale zapasy nie są na takim poziomie jak u Chandlera.
A paru zawodników już przeleżało Hookera np Knight z występów Hookera w wadze piórkowej, Felder( którego ostatnio przelezal Rda) też pare raze sprowadził Hookera.
Uważam ze Rda nie jest lepszym zapaśnikiem niż Felder, więc szansę że Chandler zapasami ugra jest duża więc kurs kusi.
A na pewno na over +1.5rd.
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
vat 1,2K

vat

Użytkownik
Marina Rodriguez (12-1-2) vs. Amanda Ribas (10-1)

Rodriquez to bardzo dobra i bardzo agresywna stójkowiczka. Fajna praca nóg, precyzyjne uderzenie (czołówka wagi jeśli chodzi o celność), kopnięcia na wszystkich wysokościach, do tego łokcie. Miło się ją ogląda. Niestety przez swoją agresywność często ląduje na tyłku. Z dołu nie stanowi większego zagrożenia, czasami odgryzie się jakimś uderzeniem lub łokciem (nawet rozcięła tak Esparze). Jest twarda i nieustępliwa. Serce do walki duże.

Ribas to bardzo perspektywiczna zawodniczka. Mocna w każdej płaszczyźnie. Od malutkiego w sportach walki (czarny pas w BJJ i Judo). Wydaje mi się, że jednak będzie ustepowała krajance w stójce, więc plan będzie taki żeby sprowadzać przeciwniczkę do parteru.

Amanda słusznie jest tutaj faworytem. Marina brała tą walkę w zastępstwie 6 tygodni przed galą i pewnie też dlatego jest taki wysoki kurs na jej wygraną. Mimo tego uważam, że jest on mocno przesadzony. Dla Rivas będzie to najtrudniejsza przeciwnika w karierze.

Czuje, że walka będzie wyrównana. Gram wygraną Rodriguez po 3.5 za minimalną stawkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +233
elkaraso0o 723

elkaraso0o

Użytkownik
Khalil Rountree Przed czasem @1.45 forBET
Myślę, że tutaj za dużo nie trzeba pisać. Marcin nie ma mocnej szczęki, a Khalil to power hitter. Walka skończy się najprawdopodobniej w pierwszej lub drugiej rundzie.

Hooker vs Chandler over 1.5 rundy @1.30 forBET
Chandler @2.10
Chandler przez decyzję @3.50


Na pewniaczka over 1.5 rundy.
Uważam, że Dan nie ubiję Chandlera. Wydaje mi się, że Chandler będzie miał dobry plan na walkę i będzie się za wszelką cenę starał skracać dystans i szukać klinczu/obalenia. W tym jest mocniejszy i lepszy moim zdaniem i jak uda mu się wykorzystać swoje atuty to walka powinna potrwać do końca i wówczas widzę wygraną na punkty Amerykanina. Warto próbować, bo kursy na Michaela... rosną.
Powodzonka!
 
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
a ja mam nadzieje ze Hegmen go złapie jakimś spektakularnym kolanem bądź zrobi robotę kopnięciami jak Primus. Obaj potrawia walczyć agresywnie nie będzie powtórki z Mavericka i Magnego ale pożyjemy zobaczymy
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Amir Albazi (13-1) vs. Zhalgas Zhumagulov (13-4)

Kompletnie nie kupuję takiego hurraoptymizmu w kierunku wygranej Szweda w tym pojedynku. Trenujący w London Shootfighters zawodnik tak naprawdę poza przegraną na Brave z Jose Torresem nie mierzył się nigdy z nikim pokroju swojego dzisiejszego rywala. Bez wątpienia nie można tak nazwać również Kanadyjczyka Malcolma Gordona, którego Albazi poddał w debiucie dla organizacji. Każdy, kto oglądał starcie Zhumagulova z Raulianem Paivą widział z pewnością jego zwycięstwo – Kazach miał co prawda problemy z gabarytami Brazylijczyka, jednak obiektywnie patrząc wygrał tam dwie rundy i został nieco oszukany w tamtej walce. Problemem Zhumagulova jest na pewno ten jego „slow start”. Zawodnik z Aktobe rozkręca się z rundy na rundę i ma to zdecydowanie sens w pojedynkach pięciorundowych, tak jak to miało miejsce trzykrotnie w ostatnich latach, kiedy walczył pod banderą Fight Nights Global, jednak niekoniecznie na dystansie trzech rund. Osobiście jednak jestem zdania, że Kazach nie będzie chciał zostawiać tutaj tym razem wyniku walki w rękach sędziów. Zhalgas od ponad miesiąca przygotowuje się do tego pojedynku w Dubaju, warunki do treningów znakomite, widać, że motywacja do dzisiejszego pojedynku i zwycięstwa jest ogromna. Nie skreślam Albaziego, bo to niebezpieczny grappler, jednak ciężko mi sobie tutaj wyobrazić tutaj poddanie z jego strony, na nogach to „Zhako” powinien wywierać presję, być aktywniejszym, a przede wszystkim nie dać się skontrolować na ziemi.

Zhalgas Zhumagulov @1.92


Khalil Rountree (8-4) vs. Marcin Prachnio (13-5)


Polski karateka mieszkający w Holandii dziś w nocy staje przed nie lada wyzwaniem w osobie Amerykanina Khalila Rountree. Polak przegrywając ten pojedynek kolejny raz w kompromitującym stylu zostanie bezapelacyjnie najgorszym półciężkim w historii organizacji obok Viniciusa Moreiry, który w środę przegrał czwarty pojedynek przez nokaut z rzędu. Co nie zagrało w ostatnich występach Polaka? Problemem jest bez wątpienia głowa Prachnio, który chyba nie nadąża za jego fizycznymi poczynaniami w klatce. O ile Magomed Ankalaev bez wątpienia był poza zasięgiem Marcina, tak będąc w dyspozycji choćby ze starcia z Leandro Ataidesem jeszcze z czasów ONE byłby w stanie ograć zarówno Alveya, jak i Rodrigueza. Z tego co Prachnio mówi przed tym pojedynkiem rozpoczął współpracę z psychologiem sportowym, co jest tutaj na pewno dużym plusem na jego korzyść. Oczywiście ciężko go faworyzować w starciu z Rountree, jednak nie róbmy Boga z Amerykanina. Khalil wraca po ponad rocznej przerwie do gry, że jest do ogrania pokazał choćby Michał Oleksiejczuk, któremu później zmieniono rezultat na „no contest”. Dochodząc do sedna tego typu – nie nastawiam się tutaj na „hura” ze strony zarówno Amerykanina, jak i Polaka. Prachnio zapewne zawalczy nieco zachowawczo, co by nie wyłapać szybkiego KO, aczkolwiek stawiam, że pewnie tak to się skończy, lecz nie w pierwszej rundzie.

W walce rozpocznie się druga runda – TAK @1.95


Andrew Sanchez (12-5) vs. Makhmud Muradov (24-6)


Przyznam szczerze, że długo przy tym zestawieniu siedziałem, myślałem, analizowałem, i ciężko mi nie faworyzować w tej walce Muradova. Mamy tutaj zestawienie zapaśnika, naprawdę dobrego zapaśnika w osobie Sancheza, który zbyt dużo tych obaleń w UFC nie używa (32% skuteczności w organizacji) oraz bardzo dobrego strikera, ze świetnymi warunkami fizycznymi. Na pewno dobrym prognostykiem dla czeskiego Uzbeka są przygotowania w Ankosie Zapasy pod okiem Andrzeja Kościelskiego, więc zapaśniczo jest przygotowany zapewne bardzo dobrze. Na nogach powinien mieć tutaj naprawdę sporą przewagę i kluczową kwestią jest, czy utrzyma tę walkę właśnie w płaszczyźnie stójkowej. Myślę, że to dobre zestawienie dla Muradova. Kursy lecą i do dubla to naprawdę fajna propozycja, Uzbek ma potencjał na TOP 15 i wierzę w jego wygraną w tej walce.

Makhmud Muradov @1.60


Dan Hooker (20-9) vs. Michael Chandler (21-5)


Mam mieszane uczucia co do zawodników, którzy wchodzą na „białym koniu” do UFC jako gwiazdy Bellatora. Tak było z Eddiem Alvarezem, który co prawda zdobył pas mistrzowski w nieco przychylnych dla siebie czasach, ale poległ w debiucie z Kowbojem, tak było z Willem Brooksem, podobnie również wyglądała historia naszego Marcina Helda w UFC. Chandler oczywiście to ciągle czołówka światowej kategorii lekkiej, ale stylistycznie zestawienie go z Danem Hookerem najprawdopodobniej nie zakończy się w dobry sposób. Receptą Michaela na wygraną w tym starciu będą bez wątpienia jego zapasy, jednak patrząc na jego rywali w Bellatorze z zawodnikiem gabarytów Hookera jeszcze się nie mierzył. Nowozelandczyk od czasów porażki z Jasonem Knightem odrobił pracę domową, jeśli chodzi o grę parterową i po tamtym starciu przegrywał tylko z zawodnikami, którzy są wybornymi uderzaczami (Edson Barboza, Dustin Poirier). Jego obrona przed obaleniami w tej chwili to 79 procent, nie wątpię, że Chandler go nie obali, jednak jestem prawie pewien, że w większości to starcie będzie toczyć się na nogach. A tam faworyzuję Hookera, który dzięki swoim zdecydowanie lepszym warunkom fizycznym powinien trzymać na dystans Chandlera, częściej trafiając i nie dając sobie zrobić większej krzywdy przez 15 minut pojedynku.

Dan Hooker @1.72


Dustin Poirier (26-6) vs. Conor McGregor (22-4)


Conor nie ma prawa tego przegrać. Gala jest zrobiona ewidentnie pod niego, Khabib wypowiada się, że czeka aż ktoś z czwórki z dwóch walkach wieczoru zrobi coś „błyskotliwego”, jednak prawda jest inna. Irlandczyk widać w gazie i ma to wygrać, ma ciągnąć dalej tę machinę UFC i sprzedawać PPV, a rewanż z Khabibem sprzeda się najlepiej w historii. Bo kto chciałby zobaczyć tak naprawdę inną walkę? McGregor moim zdaniem wygra, najpewniej w jakiś efektowny sposób, ale nie będę zdziwiony, jeśli to trochę potrwa. Poirier zgarnie wypłatę życia, a Dana będzie zacierał ręce na rekord PPV. Wszyscy zadowoleni i tak to widzę, ta walka też nie bez powodu została zrobiona na początku roku, organizacja planowała działania praktycznie identycznie jak w 2020, tylko że wszystko położyła pandemia. Żadna walka niż jego rewanż z Dagestańczykiem nie sprzeda się lepiej. Kurs na czyste zwycięstwo wystarcza mi jako dodatek do dubla lub tripla z innymi walkami.

Conor McGregor @1.31

bet s son
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Conor @1.36
Conor przez KO/TKO @1.45
efortuna


Będę w wielkim szoku jeśli Conor to przegra. Irlandczyk musi to wygrać. Conor zgarnia kasę, Dustin bierze swoją gażę. Dana jest zadowolony bo papier na koncie się zgadza, więc wszyscy są zadowoleni i można zrobić rewanż z Khabibem, który może pobić wszelkie rekordy. Dana zrobi wszystko, żeby do tej walki doszło.
Dustin umiejętności ma, ale to Conor będzie rozdawał karty w tej walce. Wygląda świetnie pod każdym względem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +29
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Co sądzicie o wygranej Prachnio? Oglądałem ten pojedynek i mocno zaskoczony jestem werdyktem. Pod koniec 2 rundy Polak się już chwiał, a Rountree tak jakby nie chciał tego zakończyć. Mocno dziwna walka
 
kubabrenner 36,2K

kubabrenner

Użytkownik
Też właśnie jestem po tym pojedynku i trochę nie wiem o co chodzi, Marcin oczywiście zaskoczył mocno swoją postawą, chyba nikt nie sądził że tak sie postawi, ale że ta walka trwała w ogóle 3 rundy to też szok... Najdziwniejszy jednak to tak jak mówisz werdykt, wg mnie win Khalila bez dwóch zdań, co ciekawe 30 sekund przed końcem całej walki kurs na Khalila wynosił 1.11, a na Polaka ponad 7.
 
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
A przez ostatnie 30 sekund już tylko czekali na koniec walki. Potwierdzasz mnie w przekonaniu, że po prostu był to wałek. Nawet komentatorzy, to raczej tak jakby przemilczeli.
 
Otrzymane punkty reputacji: +166
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Na gorąco też widziałem zwycięstwo Amerykanina. Szedłem tutaj w KO/TKO także również "zagrzałem się" jak nie było nokautu w momencie w którym mógł być.

Na chłodno jednak werdykt jest uczciwy, statystyki uderzeń po stronie Polaka. Generalnie eksperci i kibice również przyznają zwycięstwo Polakowi (chociaż na sherdog niejednogłośnie).
 
Ostatnia edycja:
paga 28,2K

paga

Użytkownik
Conor wychodząc do klaty wyglądał fatalnie jak Kucharczyk. 20 baniek zgarnął, reklama whiskey i do bazy. Ręce opuszczone niczym zawsze ten sam 📍.
 
Ostatnio zmieniony przez successful:
Do góry Bottom