>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 165: Jones vs Gustafsson: 21.09

Status
Zamknięty.
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik


Data: 21 września 2013
Miejsce: Air Canada Centre, Toronto, Ontario, Kanada
Transmisja: PPV

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs: Jon Jones (18-1) vs. Alexander Gustafsson (15-1)

Główna karta:

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza UFC w wadze koguciej
135 lbs: Renan Barao (30-1) vs. Eddie Wineland (20-8-1)

265 lbs: Brendan Schaub (9-3) vs. Matt Mitrione (6-2)
185 lbs: Costas Philippou (12-2) vs. Francis Carmont (21-7)
155 lbs: Khabib Nurmagomedov (20-0) vs. Pat Healy (29-16)

Walki w FOX Sports 1:

155 lbs: Myles Jury (12-0) vs. Mike Ricci (8-3)
135 lbs: Ivan Menjivar (25-10) vs. Wilson Reis (16-4)
170 lbs: Chris Clements (11-4) vs. Stephen Thopmson (7-1)
135 lbs: Mitch Gagnon (9-2) vs. Dustin Kimura (10-0)

Walki na facebooku:

155 lbs: John Makdessi (11-2) vs. Renee Forte (8-2)
155 lbs: Jesse Ronson (13-2) vs. Michel Prazeres (16-1)
135 lbs: Roland Delorme (9-1) vs. Alex Caceres (8-5)
265 lbs: Nandor Guelmino (11-4-1) vs. Daniel Omielańczuk (15-3-1)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik

Karte walk, wedle planu ma otwierać nasz Daniel Omielańczuk.
Bardzo silny i twardy zawodnik wywodzący się z muay thai.
Nandor Guelmino jest wyzszy o ok 10 cm . Poza tym tez lubi bić się w stójce, tak jak Polak.
Obaj prezentują podobny poziom sportowy. Żaden nie przyblizy się do czołówki UFC, będą raczej martwić się o swój dłuższy byt w tej organizacji.
Posiadaja dobre rekordy ale zrobione na słabych i co najwyżej srednich zawodnikach.
Austryjak ścierał sie z gwiazdami światowego czy europejskiego formatu ale wtedy szybciutko przegrywał.
Szanse wyglądają na wyrównane.

W walce wieczoru nr 1 w UFC ,czyli JJ wkońcu spotka się z kimś kto ma podobne warunki fizyczne. Ale co z tego, skoro Szwed nie dorównuje dynamika i siłą.

Ciekawszym starciem karty karty głównej powinno byc:
155 lbs: Khabib Nurmagomedov (20-0) vs. Pat Healy (29-16)
Rosyjski zapaśnik to solidny faworyt. Kurs jakieś 1.45 - 2.8
Facet ostatnio wykręcił jakiś kosmiczny rekord w ilości obaleń w UFC. Poprostu przez 3 rundy rzucał rywalem non stop i nawet niespecjalnie się zmęczył.
Pat Healy to przekrojowy zawodnik, który czesto bywa niedoceniany a nie przegrał od 7 walk. Jak uda mu się zastopować ofensywe zapaśniczą Khariba , uzyje swojego brudnego boksu, dobrego grapplingu to ma szanse. Jak nie uda się to będzie miał rolercaster : gora - doł na glebe i tak w kólko.

W wadze cięzkiej dwa niespełnione talenty
265 lbs: Brendan Schaub (9-3) vs. Matt Mitrione (6-2)
Dwóch niezłych strikerow. Schaub bardziej utalentowany ale z kruchą szczęką.
Oddsy wyrownane.

185 lbs: Costas Philippou (12-2) vs. Francis Carmont (21-7)
mający swoje 5 minut Costas jest faworytem, jakies 1.5 do 2.7
To będzie prosta gra. Cypryjczyk będzie boksował a Carmont dązył do klinczu i prob obaleń.
Costas ma lepsze TDD niz Francuz zapasy dlatego kursy sa takie.
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
Witam,
pierwszym moim typem jest walka:
155 lbs: Khabib Nurmagomedov (20-0) vs. Pat Healy (29-16)
STS 2,50

Mimo że Khabib jest faworytem (STS 1,40-2,50), wydaję mi się że tą walkę wygra BAM BAM! Większe doświadczenie oraz lepsze warunki fizyczne oraz zasięg po jego stronie. Owszem, Khabib wykrecił rekord jeśli chodzi TD, ale to jedynie w walce z Abel Trujilo, gdzie zaliczył ich 21, Ten drugi zresztą w ostaniej walce z R. Bowwlingiem doprowadził do przerwania walki po niedozwolonym kolanie w głowe. Natomiast Khabib w walce z G. Tibau nie zaliczył, ani jednego TD, dlatego uważam że ten rekord jest fałszywy, bo A. Trujilo to poprostu ogórek.
BAM BAM dał doskonała walkę z Jim Millerem, walka wieczoru oraz poddanie, niestety przez trawkę zostało cofnięte na NC. W walce tej BAM BAM zaliczył 5 TD, oraz w poprzednich walkach był lepszy od swoich rywali. BAM BAM jest mocnym zapaśnikiem, z świetnym brudnym boksem ( w walce z Millerem w 3 sek. klinczach zadawał ok. 4 ciosów), lubi bardzo iść na wymianę, ale i tak wszyscy wiedzą , że jego domeną jest graplling. Trochę podejrzane cardio, tak jakby ciąglę je podkręcał, pewnie przez tą trawkę hehehe,
Obstawiam w tej walce, że BAM BAM wytarza na podłodze jakieś poddanie w rd. 3. To tyle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
135 lbs: Renan Barao (30-1) vs. Eddie Wineland (20-8-1)
STS 1,15
Myślę że o tej walce niema co się rozpisywać, faworyt jest tylko jeden, o czym świadczy kurs (STS 1,15-4,14). Renan Barao pokonywał tych z którymi Eddie przegrywał (Faber), obaj pokonali ( Picketta i Jorgansena).
Ostatnio Barao bardzo efektownie pokonał Michaela McDonalda poprzez poddanie w 4 rd.
Eddie to solidny fighter, ale podejrzewam że The Baron będzie pomału go rozkręcał, śrubka po śrubce ????
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Pat Healy (USA) - Khabib Nurmagomedov (RUS)22.09.13 02:00
1.40
Z całym szacunkiem ale bawi mnie niedocenianie Nurmagomedova. Tak w skrócie, ma 24 lata, a już ogromne doświadczenie. Posiada czarny pas w Judo, ale podłoże w Sambo, Kickboxingu i Wrestlingu. W sambo czyli najsłynniejszej Rosyjskiej sztuce walki jest wielokrotnym mistrzem świata. Partner? Nurmagomedov do MISTRZ ŚWIATA w grapplingu 2012. Pankration? Mistrz Europy. W karierze MMA dominował w Rosji (poddał chociażby znanego z Bellatora Shamhalaeva), w UFC najpierw poddał Shalorusa, pokonał mocnego Tibau, brutalnie znokautował Tavaresa, a Trujillo, 21 sprowadzeń mówi samo za siebie. Ten koleś to maszyna, 2 lata temu twierdziłem że zatrzyma się dopiero na walce o pas mistrzowski UFC i nadal jestem tego pewien. Od dziecka trenował Judo i Sambo (jego ojciec odnosił w obu duże sukcesy), jest niesamowicie wszechstronny. Healy? Zły nie jest, ale pewnej granicy nigdy nie przekroczy. Bilans w MMA 29-16, słaby.
Nie widzę żadnych szans na porażkę Khabiba. W stójce koleś będzie brutalnymi łokciami rozbijał rywala, w końcu to mistrz świata sambo, ciężko trenujący w AKA z zawodnikami typu Cormier, Velasquez, zresztą wielokrotnie trenerzy z AKA wspominali o niesamowitych postępach Rosjanina. Parter? Healy ma mieć tutaj przewagę? Przecież Nurmagomedov to mistrz świata w grapplingu... Przychodząc do UFC był niepokonanym zawodnikiem z bardzo dobrą stójką, na ten moment można powiedzieć że równie dobrze radzi sobie w parterze. Wszechstronność, zarówno w parterze jak i stójce odnosił sukcesy na skalę światową. Nigdy nie obstawia się przeciwko niepokonanym talentom, szczególnie tak utalentowanym i o takiej przeszłości jak Nurmagomedov. Spodziewam się brutalnej pacyfikacji, 20-0 w MMA i 4-0 w UFC to nie przypadek.

http://www.youtube.com/watch?v=NdvIF1beVG4
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Jon Jons✅ &amp; Constantinos Philippou⛔ - 1.70 ⛔- Unibet .
Costa co za frajer co za dziad ale żenada ale leszcz bez formy
To mój główny bet na tą galę . Z innych widzę wygrane Barao✅ i Daniela✅ .
Jons król dżungli , mistrz wagi półciężkiej który to wykosił i pokonał wszystkich najlepszych i znaczących rywali w tej kategorii . Jego stójka i parter nie osiągalna dla innych . Wszyscy pozostali pod tym względem daleko w tyle .
Robi co chce , wygrywa jak chce i kiedy chce . Tak będzie teraz z Gustafem a później z Gloverem . Gustaf jak dotrwa do 3 rundy powinien uznać swój występ za udany .

Costa boksersko to jeden z lepszych stójkowiczów w dywizji średniej . Jego boks i jego bardzo ciężkie ręce to czołówka wagi . Bardzo dobre TDD i kondycja razem wzięte .
Jestem pod wrażeniem solidności Cypryjczyka w octagonie podczas jego ostatnich wygranych walk . Wyśmienicie i skutecznie boksuje , idealnie broni obaleń , punktuje rywali łatwo w stójce .
Carmont podczas swoich trzech pierwszych walk w UFC odniósł wygrane nad najsłabszymi z możliwych rywali . Ostatnie dwie ( Larkin i Lawlor) niesłusznie i bardzo kontrowersyjne , sam nawet podczas ogłaszania werdyktu nie za bardzo w nie wierzył .
Chaotyczne i kiepskie próby obaleń . Nieporadność i nie moc . Tak na dobrą sprawę niczym nie zachwyca . Z czołówką nie ma żadnych szans , jedynie obijanie leszczy .
O jakimkolwiek obaleniu Carmont może sobie jedynie pomarzyć a w stójce co i róż zapewne będzie kontrowany i trafiany .
 
bene 240

bene

Użytkownik
Zgadzam się w 99,9 % z Napoleoni. Ponad to chciałbym sprostować kilka nieprawdziwych stwierdzeń poprzedniego kolegi typującego tę walkę. Khabib wygrał z Trujilo pobijając rekord ilości obaleń w UFC nawet lepiej niż w walkach 5 rundowych!!! A przeciwko komu? Otóż zawodnikowi który w poprzedniej nie dał się obalić niepokonanemu w wrestlingu Marcusowi LeVesseurowi z rekordem 155-0 !!! Czterokrotnym mistrzem NCAA. 296 - 0 w amatorskim wrestlingu!!! Kolesiem który pokonał Bena Askrena!! Więc oczekiwałem, że Trujilo nie da się obalić ani razu ze względu na jego niesamowitą obronę w walce przeciwko Marcusowi!! Byłem zszokowany jak Khabib rzucał Trujilo przez trzy rundy! Dodatkowo Trujilo to nie chłopak do bicia! Oficjalnie został ostatnio zdyskwalifkowany lecz powtórki pokazały że ciosy były legalne i wypłacono mu gażę jak za wygraną!! Gdyby nie problemy cardio Millera to Healy prawdopodobnie by przegrał do czego prawie nie doszło w pierwszej rundzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
Cieszy mnie drodzy Panowie rożnica poglądów, przecież w końcu od tego jest to forum.
Dzięki za cenne informację, niewiedziałem tyle o rosjaninie, o wszystkich jego osiągnięciach,
a i że trenuje w ATT.
Może sam za bardzo jestem fanatykiem Cannabis Team:grin::grin::grin:, bo aż 2 zawodników stoczy na tej gali swoje walki ( Pat Healy oraz Alex Caceres)...hehehe
Napewno postawie na Khabiba, przecież to faworyt tej walki, ale i tak uważam że BAM BAM tanio skóry nie odda, też ma atuty.
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
135 lbs: Renan Barao (30-1) vs. Eddie Wineland (20-8-1)
STS 1,15✅✅✅✅✅
Myślę że o tej walce niema co się rozpisywać, faworyt jest tylko jeden, o czym świadczy kurs (STS 1,15-4,14). Renan Barao pokonywał tych z którymi Eddie przegrywał (Faber), obaj pokonali ( Picketta i Jorgansena).
Ostatnio Barao bardzo efektownie pokonał Michaela McDonalda poprzez poddanie w 4 rd.
Eddie to solidny fighter, ale podejrzewam że The Baron będzie pomału go rozkręcał, śrubka po śrubce ????
Postanowiłem wrzucić 2 walki Barao:

http://www.youtube.com/watch?v=wjtwrOIQwlA
ISTNA DEMOLKA BRADa.

http://www.youtube.com/watch?v=3d-wZkJJNfc
oraz MIAŻDZĄCE ZNEUTRALIZOWANIE FABERa
 
R 5,1K

rua

Użytkownik
Dzięki za cenne informację, niewiedziałem tyle o rosjaninie, o wszystkich jego osiągnięciach,
a i że trenuje w ATT.
Nie ATT tylko w AKA.
Ja będę celował w zwycięstwo Rosjanina przez TKO, KO lub DQ. Nie wiem gdzie taką opcję znajdę. Muszę się rozejrzeć. Dodatkowo dorzucę Conctantinosa przez TKO, KO lub DQ.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
tradycyjnie podam typy po ważeniu, gdy zobaczę kto w jakiej dyspozycji fizycznej, ale kusi mnie posłać przeciwko Bones&#39;owi. Przemyślę jeszcze sprawę, ale pogrzebałem w nagraniach z walk Bones&#39;a i Maulera, widzę szanse dla Szweda większą niż większość uważa. Jones czuje się zbyt pewnie, a Szwed trenując z Philem Davisem diametralnie zmienił swoje podejście do walk, to jest zupełnie inny zawodnik niż chociażby rok temu.


Pomyśli się jeszcze nad tym, ale mam dziwne przeczucie że może być mega sensacja, mimo iż logika na to nie wskazuje, pamiętajmy że Jones to tylko człowiek i ostatnio nie miał wymagających rywali (Rampage to poziom Bellatora, Evans już nic nie znaczy plus nie miał żadnego pomysłu na Bonesa, Chael i Vitor dostali walkee przechodząc ze średniej, różnica zasięgu ramion i warunków fizycznych dramatyczna, siłowo nie mieli szans), raczej ludzi zmierzających w kierunku końca kariery. Z młodym wilkiem który jest żądny wygranej nie będzie tak łatwo. I mimo iż uważam JBJ za najlepszego zawodnika planety na ten moment, nie ma ludzi nie do pokonania, a teksty że Bones nie miał nigdy problemu w walce MMA? Miał, i to nie tylko te 2 momenty, Jones nie jest maszyną. Alex jest TEGO SAMEGO typu zawodnikiem co Jones. Wrzucę wam bliżej walki dokładną analizę, ale walczy w bardzo podobny sposób


trzymanie rywala na dystans dzięki długim nogom i zasięgowi ramion, próby sprowadzeń, zapaśniczy klincz, to atrybuty obu panów. Faworytem będzie Amerykanin, ale myślę że Szwed jest pierwszym od dawien dawna rywalem który ma pomysł (sorry ale Sonnen, Belfor, Rampage i Evans wychodzili pogodzeni z porażką, zero pomysłu na walkę), więc te opinie że to będzie walka kilkuminutowa do mnie nie trafiają. Mauler nie pokonał nikogo klasowego? A kogo pokonał Weidman? Albo Jones przed walką o pas?
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
tradycyjnie podam typy po ważeniu, gdy zobaczę kto w jakiej dyspozycji fizycznej, ale kusi mnie posłać przeciwko Bones&#39;owi. Przemyślę jeszcze sprawę, ale pogrzebałem w nagraniach z walk Bones&#39;a i Maulera, widzę szanse dla Szweda większą niż większość uważa. Jones czuje się zbyt pewnie, a Szwed trenując z Philem Davisem diametralnie zmienił swoje podejście do walk, to jest zupełnie inny zawodnik niż chociażby rok temu.
Mam te same myśli co kolega, Wczoraj po obejrzeniu Countdown 165, wyglądalo na to że Jones jest pewien siebie, a Alex spokojny,wyglądał jakby jego ułożony Gameplan przeciw Bonesowi, miałby być tylko sprawą formalności. Obawiam się, że możemy być świadkami niespodzianki, a w ostatnim czasie ich sporo.:grin::grin::grin:
Kolega pisał o Philu Davisie...ja jeszcze parę dni temu, byłem zdania że to Davis miałby większe szanse od Alexa w walce Jonesem.
Nie skreślajmy Alexa, ma spore szansę, warunki fizyczne minimalnie po jego stronie, obstawiam że będzie toczył walkę w dystansie, pytanie tylko jak długo i czy poradzi sobie z zapasami Jonesa, bo uważam że w tej płaszczyżnie jest o wiele gorszy i nie podejrzewam żeby dużo tu zmieniły treningi z Davisem.
Mimo, że ciągle myślę o tej walce, mój typ na ten moment pozostaję wierny Jonesowi.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Ja też w tej walce widzą duża sznse na niespodzianke. Kurs 1,15 to śmiech, Szwed może postraszyć, wiadomo woli stójke może mu wyjdzie jedna druga kombinacja i Jones będzie miał kłopoty. Jednak ja mysle, że ta walka trochę za szybko, ale sam Jones chciał tej walki, wiec widzi w nim godnego rywala, ale ja myśle, że Szed powinnien dostać jeszcze jednego rywala z najwyższej pólki, i w połowe przyszłego roku ta walka miała by wiekszy sens, no ale może już tera się uda, oby na pewno bede mu kibicował.
No jak nie Szwed to na pewno Davis. Podobne warunki, najlepsze zapasy w UFC, silny fizycznie no i pokonał już Gustafssona ???? jak nie ktoś z tej dwójki to Jones będzie spokojnie pobijał rekord obron tytułu ????
Zagrałem na naszego Daniela, ale kursy mnie zszokowały spodziewałem się jakieś 1,60, 1,70 a tu jest taikim faworytem... Polak aby myslec o karierze musi wygrać ten pojednek, z blisko 40 letnim Austryjakiem. Rywal niby wygląda imponująco, ale ciekawe jak bedzie wyglądał w 2 czy 3 rundzie ???? Ale będą jutro emocje!
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
Na bukmacherski ruszt postanowiłem wrzucić walkę z preeliminacji:
135 lbs: Ivan Menjivar (25-10) vs. Wilson Reis (16-4)

STS 1,50
- 2,25⛔⛔⛔⛔⛔
Salwadorczyk jest faworytem tej walki, 1,50(STS) kurs moim zdaniem godny uwagi. Jego przeciwnikiem będzie brazylijczyk Wilson Reis, który zadebiutuje na tej gali. Wilson ma za sobą sporo walk w Bellatorze oraz EliteXC, jego głównym atutem jest BJJ, na które Ivan nie powinien się nabrać, ponieważ też jest doskonałym grapplerem, o czym świadczą 2 nagrody za poddanie wieczoru (Gashimov, Albert). Rekord Ivana w UFC to 4-2, będzie on walczył głównie o to, aby nie wypaść z TOP10 wagi koguciej, w której zadebiutował w 2010 na WEC 53, gdzie jednogłośnie przegrał Bradem Pickettem. W walce tej większe doświadczenie przemawia za Ivanem, na codzień trenuje on w TRISTRAR GYM, (również kilku jego kolegów klubowych zobaczymy na tej gali: M. Ricci, S. Thompson, J. Makdessi oraz F. Carmont). Czyli można powiedziec, że ,,Pride of El Salvador&#39;&#39; będzie gościł Wilson Reis,a, który został zastąpiony za Norifumi Yamamoto.


 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Michel Prazeres - 2.44 ✅✅✅- Pinnacle .
BJJ BJJ i wszystko jasne , pełna dominacja na ziemi przez 2 rundy i git . Zabrakło kondycji na 3 ale to jego 1 walka w tej wadze . Jeden sędzia chyba oglądał inną walkę ale kij teraz z tym .

Dla mnie to zagadka kto i czym się kierował wystawiając takie a nie inne . Ja to biorę i się nie zastanawiam . To może być kolejny prezent✅ .
Michel zwany traktorem . Brazylijczyk ze świetnym BJJ i zapasami .
Mam ta walkę od dosyć dawna na radarze . Od początku obserwuje kursy na nią , nie dziwie się że już spadają , systematycznie ale spadki są . Na otwarciu 2.67 .
Gdyby nie to że rywal jest Kanadyjczykiem zapewne by nigdy się nie pojawił w UFC . Dla mnie on nie prezentuje nawet poziomu na Bellatora . Walkę dostał w zastępstwo za kontuzjowanego Marka Bocek .
Stójka przeciętna , z tego co można zobaczyć o zapasach i bjj marne pojęcie . Dość łatwy do obalenia . Są jego walki na YouTube , wbijać tam i patrzeć co sobą prezentuje .
Traktor to dosyć silny skurczybyk . Czarny pas BJJ i mistrz Brazylii . 3 miejsce na mistrzostwach świata w BJJ .
Ma on już za sobą debiut w UFC . Przegrał nie znacznie i po bardzo bliskiej walce z Paulo Thiago gdzie zaprezentował się bardzo dobrze ( nietrudno znaleźć informacje w necie na temat tej walki )
Normalnie walczy w wadze półśredniej teraz wagę niżej lekkiej . Nie jest tajemnica że w dniu walki będzie posiadał przewagę fizyczną .
Traktor włączy swoje zapasy i bjj to rywal nie będzie miał nic do powiedzenia . Stawiam na poddanie , 1 lub 2 runda . Podobnie typują największe portale MMA .
Poniżej jego jedna z ostatnich walk . Co tam prezentuje i się kula w parterze . Walka po Danielu na Facebooku
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
Zgadzam się tutaj z kolegą, oglądałem walkę na UFC on FX 8 między Paulo Thiago, a Michelem Prazaresem gdzie Tractor bardzo solidnie się prezentował, mimo że Thiago był faworytem, bo miał lepsze warunki fizyczne i ten skok do wagi lekkiej bardzo go roziwnął.
Oto streszczenie walki które wygrzebałem:
W wyrównanym pojedynku dwóch policjantów doświadczenie w oktagonie Paula Thiago (15-5) zaprocentowało. Dzięki obaleniu i ground-and-pound w ostatniej minucie wyrównanej trzeciej rundy, Thiago zapewnił sobie przychylność sędziów i pokonał na punkty debiutanta Michela Prazeresa (14-1). Pierwsze dwie rundy Brazylijczycy podzielili między siebie, Prazeres zaskoczył solidną stójką i walką w klinczu w rundzie pierwszej, Thiago przypomniał sobie o umiejętnościach grapplerskich w rundzie drugiej.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
265 lbs: Nandor Guelmino (11-4-1) vs. Daniel Omielańczuk (15-3-1) ✅
Analizy ekspertów z USA mnie rozbawiły. Otwarcie stwierdzili że nie mają pojęcia kto to mr. Omlet jak nazwali Daniela, ale biorąc pod uwagę materiały z YT stawiają na zwycięstwo Polaka. Dla mnie Nandor jest z sekcji warzywnej UFC, a dokładniej mówiąc z grządki z ogórkami. Daniel w UFC nie namiesza, ale Nandor jest zdecydowanie w jego zasięgu. Austriak to typowy &quot;powerhouse&quot; że tak użyje tego wrestlingowego określenia. Submission
135 lbs: Roland Delorme (9-1) vs. Alex Caceres (8-5) ✅
Caceres wielkim talentem MMA miał być, póki co bliżej mu do określenia przeciętniak. Mam jakieś dziwne przeczucie że tym razem nie zawiedzie. Raczej no-bet, nie widzę tutaj zdecydowanego faworyta.

155 lbs: Jesse Ronson (13-2) vs. Michel Prazeres (16-1) ⛔ gratki Pudzian, ale dominacji 2 rundowej to tutaj nie było ???? W 2 rundzie 3krotnie więcej ciosów w stójce, a zaledwie 1 sprowadzenie po stronie Prazeresa, reszta wybroniona przez Ronsona. Już bardziej powiedziałbym że pierwsza runda to miazga 10-8, druga była remis/Ronson. Z wynikami się jednak nie dyskutuje, gratki ????
Moim zdaniem Ronson to po prostu lepiej ułożony zawodnik. Jeśli Prazeres nie wykreuje jakiejś efektownej akcji, Ronson będzie spokojnie zaznaczać swoją przewagę.
155 lbs: John Makdessi (11-2) vs. Renee Forte (8-2) ✅ no i była deklasacja
Makdessi wygra, Forte co prawda okazał się niedawno lepszy od Etima, ale John to znakomity specjalista od Taekwondo. Jeśli Forte nie będzie cały czas trzymać się bardzo blisko Makdessiego, a ten będzie miał dystans w oktagonie, może to być wręcz deklasacja
135 lbs: Mitch Gagnon (9-2) vs. Dustin Kimura (10-0) ⛔
Kimura via Kimura? Dustin zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie w poprzedniej walce, właśnie znakomitą postawą w parterze. Zapamiętałem sobie dokładnie tamto starcie, w tym momencie stawiam więc bez zbędnego kombinowania na niepokonanego Kimurę.
170 lbs: Chris Clements (11-4) vs. Stephen Thopmson (7-1) ✅
Ninja Thompson to w sumie zawodnik nieprzewidywalny. Zresztą oboje są jak dla mnie psycholami, dlatego postawię na tego który zdaje się mieć większe umiejętności. Clements miał na krótko przed walką problemy zdrowotne
135 lbs: Ivan Menjivar (25-10) vs. Wilson Reis (16-4) ⛔
Reis w ostatniej chwili przyjął zastępstwo, jak dla mnie to zupełnie inny kaliber zawodnika od Dumy Salvadoru. Nie ma sensu na siłę szukać argumentów, Menjivar po prostu jest lepszym zawodnikiem
155 lbs: Myles Jury (12-0) vs. Mike Ricci (8-3) ✅ słabe niesamowicie

Lubię Jury&#39;ego. Ten facet ma w sobie coś co porywa, to może być jego show i może dostać jeden z bonusów. Colton Smith dał sobie radę z Riccim, więc klase od niego mocniejszy Jury nie ma prawa mieć problemu
155 lbs: Khabib Nurmagomedov (20-0) vs. Pat Healy (29-16) ✅ give this man a titleshot!
O walce napisałem wcześniej, Nurmagomedov (wczorajszy jubilat). Amerykanie zaczeli akcje znaną z 4 wcześniejszych walk Rosjanina czyli &quot;on musi w końcu przegrać jakąś walke&quot;. Jeśli nie wydarzy się żaden cud pokroju ostatniej wtopy Joe Lauzona, to będzie one man show
185 lbs: Costa Philippou (12-2) vs. Francis Carmont (21-7) ✅ Costa nie pasuje do czołówki tej wagi
Pisałem wcześniej że śmierdzi mi to na kilometr wtopą. Niby faworyt jest znany, ale Carmont jest w stanie przez 3 rundy niesamowicie zanudzić i wyciągnąć wygraną. Nie wiem czemu, ale nie widzę w Philippou w żadnym wypadku przyszłego pretendenta do tytułu, więc obstawię niespodziankę.
265 lbs: Brendan Schaub (9-3) vs. Matt Mitrione (6-2) ⛔
Ciężkich się nie stawia, tzn tego typu ciężkich.Postawię na Mitrione, ale wszystko tutaj się może zdażyć, od zapierającego dech w piersiach suba, brutalnego KO, aż po 3 rundową nudę. No bet
135 lbs: Renan Barao (30-1) vs. Eddie Wineland (20-8-1) ✅
Barao nakrywa czapką całą dywizje, z Cruzem na czele, więc nie widzę sensu analizy tej walki.
205 lbs: Jon Jones (18-1) vs. Alexander Gustafsson (15-1)
Sensacja większa niż Fedor-Werdum i Silva-Weidman? Oczywiście faworyt jest jeden, i pewnie w żadnym z większych kuponów nie postawię na Maulera, ale jeden z pewnością poślę na Szweda. Pytanie jak podejdzie do tej walki? Jones chce udowodnić że to on rozdaje karty na tej planecie, ale Alex ma plan na tą walkę. Mało kto zdaje sobie sprawę, ale on do tej walki przygotowywał się mentalnie i sportowo ponad rok. Problem z rywalami Jonesa był taki że na dzień dobry poddawali walkę, jedynie Machida starał się zaskoczyć i to mu sie udało, wygrał 1 runde z Bonesem. Alex czuje się pewnie, Bones zgrywa pewnego siebie, tak to czuje. &quot;On nigdy nie walczył z nikim takim jak ja&quot;. A z kim takim mocnym walczył Bones? Belfort, Sonnen, niedobitki ze średniej, Rampage/Evans tragiczna dyspozycja. Shogun? Jego akurat Alex pokonał. Obstawiam że kluczem do wygranej będzie siła. Jeśli zapaśniczo Jon zdominuje Szweda, nie ma o czym mówić. Ale jeśli nie będzie w stanie sprowadzać, Alex jest w stanie z zimną krwią wypunktować, bez wielkich momentów, ale on ma rozpisaną tą walkę od dawna. Jones&#39;a nie można zaszufladkować, bo zawsze &quot;idzie na żywioł&quot;, ale każdy zawodnik ma słabe strony, i mam dziwne przeczucie że Mauler może znaleźć te JBJ. Nawet jeśli nie wygra, to wskaże drogę jak w przyszłości upolować Amerykanina.

na 1 kuponie za 2 złote do wygrania 839, na drugim puszcze to wszystko z 2-3 błędami, na 3 za grosze Alex.
Główne bety na które pośle kasę to
Barao 1.15 ✅
Nurmagomedov 1.40 ✅
Jury 1.22 ✅
K. Ogólny powinien zakręcić się wokół 2 (w zależności od buków) :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Nie wiem skad przekonanie, że Omielanczuk łatwo poradzi sobie z Nandorem.
Austryjak jak na warunki europejskie to nikt dobry a poziom UFC to już za wysokie progi ale Polak to podobny poziom.
Postrzegam Daniela jako silnego fizycznie zawodnika. Kompetentny w kazdej sferze, twardy, nie daje się nokautowac i poddawać.
Ale niezbyt kreatywny, niezbyt szybki, w wolnym tempie prowadzi pojedynki, bo przy tej tuszy i muskulaturze pewnie nie dałby rady dotrzymac do końca 3 rund.
Nandor ma brak zapasnicze i parterowe, stójka tez ma luki.
Ale powątpiewam, że Polak &quot;rozniesie&quot; przeciwnika pokazując swoją klase.
Raczej nastawiam sie na cos nudnego, mało efektownego. Jakieś wymęczone zwyciestwo przez ground and pound, czy duszenie w 2, 3 rundzie.

W walce Costas Philippou (12-2) vs. Francis Carmont (21-7) stylistycznie i według prezentowanej formy wygrywa Costas. Ale za Francuzem przemawia czynnik x , czyli postrzeganie sedziowskie. W ostatnich trzech walkach dali mu niezasłużone dwie wygrane.
Może cos w tym jest ?
Zagram
Carmont by decision ✅
3.5 w 5dimes


Khabib Nurmagomedov (20-0) vs. Pat Healy (29-16)
Bom Bom według bukmacherów idzie na pożarcie. Młody, niezwyciężony Rosjanin ma uzyć swojego sambo, swoich zapasów w drodze po title shota.
Ale Healy to bedzie najwiekszy jak dotąd sprawdzian dla Rosjanina.
W ostatniej walce Khabib rozjechał słabego Abel Trujillo ale juz z jedynym klasowym przeciwnikiem jakim był Gleison Tibau było mu cięzko.
Healy w ostatniej walce pokonał bardzo silnego Millera.
Kurs wart ryzyka. Postawie, ze Healy poraz kolejny wzniesie się na wyżyny swoich umiejetności
Healy ⛔
3.1 5dimes


Walki wieczoru nie ruszam.
Szwed teoretycznie ma szanse. Jest w gazie, może miec lepsza stojke i mozna sobie wyobrażic jak punktuje JJ.
Ale MISTRZ też jest w gazie, jak nie będzie mu szło w stojce to bez problemu powinien to przeniesc do parteru.
To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz jaki moge sobie wyobrazić.
 
to-ten-cham 286

to-ten-cham

Użytkownik
265 lbs: Nandor Guelmino (11-4-1) vs. Daniel Omielańczuk (15-3-1)
✅✅✅✅✅
Kurs na Daniela w STSie poszedł w górę, z 1,30 na 1,35. Guelmino na ważeniu wyglądał jak sprzedawca ze sklepu z odżywkami.

135 lbs: Roland Delorme (9-1) vs. Alex Caceres (8-5)
✅✅✅✅✅
Postawię swój typ na Alexa, na ważeniu wyglądał jakby z 5g zjarał ???? ...
Obawiam się, że mogę żałować tej decyzji.

155 lbs: Jesse Ronson (13-2) vs. Michel Prazeres (16-1)
✅✅✅✅✅
Scenariusz na tą walkę widzę taki, że Michel będzie wycierał podłogę kolegą z Kanady.

155 lbs: John Makdessi (11-2) vs. Renee Forte (8-2)
✅✅✅✅✅
The Bull powinien tą walkę wygrać, poprzez swoje doświadczenie, umiejętności oraz z tego powodu że będzie walczył przed swoją publicznością.

135 lbs: Mitch Gagnon (9-2) vs. Dustin Kimura (10-0)
⛔⛔⛔⛔⛔
Obstawiam, Diament przez submission rd.3

170 lbs: Chris Clements (11-4) vs. Stephen Thopmson (7-1)
✅✅✅✅✅
Pojedynek dwóch strikerów, postawię na tego z większym doświadczeniem i warunkami fizycznymi.
Wonderboy przez jednogłośną decyzję.

135 lbs: Ivan Menjivar (25-10) vs. Wilson Reis (16-4)
⛔⛔⛔⛔⛔
Opisywałem tą walkę już wcześniej.

155 lbs: Myles Jury (12-0) vs. Mike Ricci (8-3)
✅✅✅✅✅
FURY to faworyt tej walki, Znokautował R. Nijema, wręcz zdemolował Micheala Johnsona, a ten zdemolował niedawno Joe Lauzona, a ten ostatni mi udupił wszystkie kupony:;/:.

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (20-0) vs. Pat Healy (29-16)
⛔⛔⛔⛔⛔
Sory Panowie, pozostaję wierny swojemu wcześniejszemu typowi, ale co nie oznacza, że u bukmachera nie postawie na Khabiba.

185 lbs: Costa Philippou (12-2) vs. Francis Carmont (21-7)
✅✅✅✅✅
Zgadzam się z typami kolegów, lecz dlugo mnie zastanawiał typ Pudzianxx na Constantinosa.
Obstawiam wygraną walkę przez decyzję dla F. Carmonta.

265 lbs: Brendan Schaub (9-3) vs. Matt Mitrione (6-2)
✅✅✅✅✅
Matta pamiętam z TUFa 10, nikt go nie lubił, a on ciągle się mazgajił.
Brendan to ułożony fighter, tylko ta jego szczęka pozostawia wiele do życzenia. Liczę że wspólne treningi w Alliance MMA z Maulerem i Davisem wpłyną pozytywnie na Schauba.
B. Schaub TKO rd.1
135 lbs: Renan Barao (30-1) vs. Eddie Wineland (20-8-1)
✅✅✅✅✅
BARAO TO POTWÓR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

205 lbs: Jon Jones (18-1) vs. Alexander Gustafsson (15-1)
✅✅✅✅✅
JON BONES JONES BEZ DWÓCH ZDAŃ.

STS
CAŁKOWITY KURS: 336,17
STAWKA: 10,00
EWENTUALNA WYGRANA: 2958,30
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik

Mam 73.91% trafionych wyników i rodzajów zakończenia walk, trzeba poprawić statystykę ???? Kogo typuje na ewentualne wtopy gali?
-Costa ✅✅✅
-Kimura ✅✅✅
O resztą zbytnio się nie martwię, chociaż wiadomo, sensacje zawsze możliwe. Kto potrzebuje linków do gali pisać na priv, oby za 8 godzin Szwed był mistrzem wagi półciężkiej ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom