>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 141: Lesnar vs Overeem 30.12.2011

Status
Zamknięty.
K 116

kopakos

Użytkownik
Co do typów na Dong Kima, radził bym uważać, gdyż jego główną bronią jest judo i leżenie na oponencie i wcale nie zdziwił bym się, gdyby nadział się na jakiś cios Piersona w stójce. Poza tym Kim nie należy do tytanów kondycyjnych i może mieć problemy z dowiezieniem punktowej przewagi. W walce z Natem Diazem w 3 rundzie był już totalnie zmęczony. Według mnie kurs 1,25 (Unibet), nie warty do grania.
Osobiście skłaniam się ku triplowi:
Hettes + Gustafsson + Castillo ako. 5,57 ✅✅✅
Hettes ma wszelkie predyspozycje aby wygrać ten pojedynek. Oglądałem TUFa z Nam Phanem i według mnie nie prezentował on poziomu UFC. Pomimo swojego czarnego pasa bjj, Hettes powinien go poddać w 2, bądź 3 rundzie. Hettes jest na tyle sprawnym grapplerem, że sam nie wpadnie w jakieś skończenie, a liczę na to że może nas wszystkich pozytywnie zaskoczyć w stójce. Hettes by submission 2rd.
Gustafsson powinien być zmotywowany najlepiej w dotychczasowej karierze. Jest w takim momencie, że każdą wygraną zbliża się do czołówki wagi półciężkiej. A do tego dochodzi fakt, iż w wypadku wygranej zawalczy w kwietniu w swoim mieście - Sztokholmie, z zawodnikiem wysoko notowanym. Vladek zbliża się powoli do końca swojej kariery, nie jest on już zawodnikiem pierwszej młodości. Z takim młodym kotem jak The Mauler, nie powinien mieć nic do powiedzenia. Gustafsson by TKO 1rd.
Castillo jest o kilka klas lepszym zapaśnikiem od Njokuaniego. Jeżeli tylko będzie starał się sprowadzić walkę do parteru, a nie wdawać się w wymiany w stójce, to wyleży decyzje. W innym wypadku w stójce może nadziać się na jakiegoś backfista, albo inny &#39;cios z rękawa&#39; od nieprzewidywalnie walczącego Anthonego. Castillo by unanimous decision.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Nam Phan przeciwnik Hettesa nigdy nie został poddany. Widzę, że powoli robi się masówka na Hettesa. Kurs na zwycięstwo jego jest 3, więc nie ma co szukać i typować innego zdarzenia w tej walce. Możliwy scenariusz jest, że przewalczą cały dystans i to sędziowie zdecydują który z nich był lepszy.
liczę na to że może nas wszystkich pozytywnie zaskoczyć w stójce
Ja również myślę, że może zaskoczyć nie tylko widzów, ale również Phana walką w stójce. Najważniejsze jest zwycięstwo, najważniejszy jest trafiony typ, tak więc Panowie uważajcie na typu wygra przez sub. Ja już mam dwa kupony: na pierwszym BROCK LESNAR, na drugim Ficht + Gustafsson + Castillo.
 
N 31

nazz

Użytkownik
Overeem w tym momencie jest o klasę lepszy. Ma opanowany każdy element walki w klatkach. Zna swoją wartość, jest bardzo opanowany, nic prawie nie może go zaskoczyć. Jest zawodnikiem atakującym. Świetnie unika walki w parterze, więc mało kto potrafi go sprowadzić w dół. W tym elemencie przypomina bardzo Mousasiego. To pewne, że będzie tę walkę toczył w stójce, bo on będzie decydował o warunkach. Lesnar będzie szarżował, ale po 2-3 nieudanych szarżach opadnie z sił i skończy się na mocnym obiciu. Jest bardzo kiepski kondycyjnie. A to z powodu swojej masy, bo mięśnie potrzebują tlenu. Wszyscy się podniecają jego masą, ale to jest jego największy problem. Overeem nie jest wiele lżejszy, ale on jest lepszy kondycyjnie i o wiele lepiej rozkłada siły, co pokazał w bardzo dobrej walce z Werdumem. Overeem przegrał 7 z 11 swoich przegranych walk przez atak pięściami, ale Lesnar ma bardzo małe szanse go upolować, bo jest po prostu bardzo kiepski w wymianach bokserskich. Nie ma techniki, a przy jego mięśniach to jest bardzo niebezpieczne, bo tak duże mięśnie wymuszają na zawodniku bardzo kiepską technikę bokserską zarówno w ataku, jak i w obronie. Lesnar to taka trochę lepsza kopia Thompsona. Dziwne, że Overeeem ma kurs 1,72. Powinien być kurs 1,35 albo mniej. W tym momencie Overeem jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej i jest w szczytowym momencie swojej kariery. Jest doświadczony, jest przygotowany technicznie w każdym elemencie, jest przygotowany strategicznie. Jest silny psychicznie, bo jest zawodnikiem atakującym, a do tego jest cholernie ambitny. Od samego początku kariery chciał być po prostu najlepszy i konsekwentnie do tego dąży. To jest jego czas, więc trzeba się zastanowić 5 razy zanim się na niego postawi. Ma słabe punkty, ale naprawdę kontroluje walkę i on decyduje czy pozwoli przeciwnikowi wykorzystać te luki, czy też nie. Lesnar całe życie bił się na niby. Jeśli przeciwnik zaskoczy go, co nie jest trudne, nie wie co robić. To po prostu brak przygotowania, brak techniki, brak doświadczenia. Ja widzę tylko jednago zwycięzcę tego pojedynku. Może jakiś szczęśliwy strzał albo coś zaskakującego da wygraną Lesnarowi, ale na to można by było liczyć jak by był kurs 5. Tymczasem kursy są zbliżone, a szanse zdecydowanie po stronie Overeema. Dla mnie kurs do wzięcia za 5/10.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Jeśli chodzi o kondycję to tutaj bym się zastanawiał kto ma lepszą. Patrząc na pojedynek Lesnar - Carwin wnioskuję, że to właśnie Brock ma lepszą kondycję od Alistaira. Całą pierwszą rundę dostawał ostro w.... żeby wyjść w drugiej i poddać ledwo co chodzącego Carwina. Alistair Overeem za szybko nabrał masy, mięśni co na pewno zmniejszyło jego wydolność. Bardzo ciekawa rzecz, o której nikt nie mówi jest szkoła wyszkolenia. Jak wiemy, że w Stanach jest ona na najwyższym poziomie. Europa jest daleko za USA i żaden zawodnik MMA nie osiągnął nic wielkiego w tym sporcie ( jeśli się pomyliłem, niech wyprowadzi mnie ktoś z błędu). Overeem będzie pierwszym, który może pokazać, że człowiek ze starego kontynentu również może zdobyć pas UFC. Ma więc coś do udowodnienia.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Walka wieczoru:
265 lbs.: Alistair Overeem pok. Brocka Lesnara przez TKO (kopnięcie na korpus i uderzenia), 2:26 runda 1
Główna karta:
155 lbs.: Nate Diaz pok. Donalda Cerrone przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
170 lbs.: Johny Hendricks pok. Jona Fitcha przez KO (lewy sierpowy), 0:12 runda 1
205 lbs.: Alexander Gustafsson pok. Vladimira Matyushenko przez TKO (lewy prosty i uderzenia w parterze), 2:13 runda 1
145 lbs.: Jim Hettes pok. Nama Phana przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-25; 30-26
Walki w Spike TV:
145 lbs.: Ross Pearson pok. Juniora Assuncao przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
155 lbs.: Danny Castillo pok. Anthony’ego Njokuaniego przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29
Pozostałe:
170 lbs.: Dong Hyun Kim pok. Seana Piersona przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: Jacob Volkmann pok. Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
170 lbs.: Luis Ramos (19-7) vs. Matt Riddle (5-3) *
145 lbs.: Diego Nunes pok. Manny’ego Gamburyana przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
 
david295 80

david295

Użytkownik
Overeem zrobil swoje kontrola walki w stojce i dazenie do wykonania swojego game planu, ktorym byly kolana na korpus i midle. Plan zrealizowany w 100%. Teraz walka z Juniorem, pewnie bedzie wymiana w stojce i znowu widze tu win reema.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
witek-k 326

witek-k

Forum VIP
No, w końcu po odespaniu nieprzespanej nocki. Gala na wysokim poziomie.
Oglądając walkę Hettesa z Phanem, z każdym kolejnym obaleniem i każdym kolejnym ciosem zadawanym przez Hettesa zastanawiałem się gdzie są te czarne pasy Phena? Może w szatni je zostawił, bo w ringu poza fajnym dwukrotnym wyjściem z opresji( gdzie był już duszony) nie pokazał nic szczególnego.
Kapitalną walkę dał Nate Diaz. Jeszcze ten gest Cerrone tuż przed walką podwyższył ciśnienie. Nate walczył w niemal identycznym stylu co Nick z BJ Pennem. Co chwilę szedł do przodu, nie cofał się, zadawał jakże celne ciosy.
A Cerrone? Wielki faworyt przed pojedynkiem kondycyjnie wyglądał słabiutko.
Jedyne zastrzeżenie miałem do komentatora Orange Sport, Andrzeja Janisza, który nazwał Diazów głupkami. Ok, może nie są tak znakomicie wykształceni jak szanowny pan Janisz, może traktują arogancko swoich rywali, nadużywają gestów, ale z drugiej str to jest ich gra, to napędza koniunkturę na ich walki.
A Overeem zrobił swoje jak napisał kolega david295.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Gratulację dla tych co stawiali na Overeema. Po obejrzeniu walki nie wiem czym się kierowałem grając na Lesnara. Wszedł bez pomysłu do octagonu, chyba, że jego planem była walka na ręcę z Alistairem heh. No szkoda na pewno przegranej Fichta, bo zwalił na pewno kilka fajnych kuponów. Hettes rewelacja i dominacja pod każdym względem. Gala na pewno na duży plus jednak, walka wieczoru mnie rozczarowała.
 
wrobel2006 1,3K

wrobel2006

Użytkownik
Nie spodziewałem się, że Lesnar tak szybko zostanie wykończony. 4 kolanka i nie ma zawodnika(śmiech na sali). Nawet nie próbował sprowadzić Overeema do parteru. Chyba walczył tylko dla siana i podjął dobrą decyzję o zakończeniu kariery
 
strke 35

strke

Użytkownik
Gala jak dla mnie nie była dużym zaskoczeniem walkę Fitcha nie tykałem bo czułem jak się może skończyć jego pojedynek. Co do maineventu to zgodnie z moimi przemyśleniami powiedziałbym nawet, że Lesnar nie był przygotowany do tego pojedynku bo jak można nazwać jego zachowanie? zero agresywności, pomysłu i kreatywności według mnie po prostu się bał walczyć i wchodzić agresywnie w nogi.
Szykuję się nam arcy ciekawy pojedynek JDS vs Reem i coś czuję, że jak Reem poprawi kondycję to będzie w stanie zrealizować swoje marzenie.
Brawo Hettes ! Brawo Nate Diaz ! Brawo Reem !
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Brock Lesnar po porażce z Overeemem ogłosił zakończenie kariery. Chyba jednak nie był dobrze przygotowany do tego pojedynku. Problemy zdrowotne oraz ostatnie porażki utwierdziły go w przekonaniu, że w UFC już nic więcej nie osiągnie. Natomiast Alistair Overeem dostał po pierwszej walce w UFC szansę na walkę o pas wagi ciężkiej z Juniorem Dos Santosem. Szykuje nam się bardzo ciekawy pojedynek. Czy Overeem spełni swoje marzenie zdobędzie pas wagi ciężkiej ? Przekonamy się w 2012 r. Widzę, że coraz więcej osób udziela się w tematach UFC i z tego niezmiernie się cieszę. Wszystkim życzę szczęśliwego nowego roku i zapraszam do działu przy następnej gali UFC.
 
gall 0

gall

Użytkownik
Mi sie bardzo sporobal Hettes, super obalenia ground and pound, przejścia ciągłe parcie do przodu naprawde jestem pod duzym wrazeniem ???? Diaz mnie mocno zaskoczyl, underdog poprostu zniszczyl w stojce Kowboja, a malo kto mu dawal na to szanse. A Overeem co tu duzo mowic co klasa to klasa, wyszlo doswiadczenie i technika prosto z k1 kolana i kopniecia.
 
mamtalent 14

mamtalent

Użytkownik
Brock Lesnar po porażce z Overeemem ogłosił zakończenie kariery. Chyba jednak nie był dobrze przygotowany do tego pojedynku. Problemy zdrowotne oraz ostatnie porażki utwierdziły go w przekonaniu, że w UFC już nic więcej nie osiągnie. Natomiast Alistair Overeem dostał po pierwszej walce w UFC szansę na walkę o pas wagi ciężkiej z Juniorem Dos Santosem. Szykuje nam się bardzo ciekawy pojedynek. Czy Overeem spełni swoje marzenie zdobędzie pas wagi ciężkiej ? Przekonamy się w 2012 r. Widzę, że coraz więcej osób udziela się w tematach UFC i z tego niezmiernie się cieszę. Wszystkim życzę szczęśliwego nowego roku i zapraszam do działu przy następnej gali UFC.
Jak dla mnie Brock był tylko i wyłącznie przereklamowanym zawodnikiem.
Coś na wzór Pudzianowskiego z tym że Brock jeszcze jakieś umiejętnosci posiadał(wrestler).Wyszła mu jedna walka z Mirem i wszyscy mieli kisiel w majtach na jego punkcie...
Chwała mu za to że odszedł.....jedynie za to go cenię.
Co do Alistera to widać wyraźnie jak dużo daje doświadczenie ringowe z walkach z &quot;żółtodziobami&quot;
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom