>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 129: St. Pierre vs Shields 30.04.2011

Status
Zamknięty.
naturehoof 0

naturehoof

Użytkownik

Data: 30 kwietnia 2011
Miejsce: Rogers Centre, Toronto, Ontario, Kanada
Transmisja: PPV
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półśredniej
170 lbs.: Georges St. Pierre (21-2) vs. Jake Shields (26-4-1)
Główna karta:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze piórkowej
145 lbs.: Jose Aldo (18-1) vs. Mark Hominick (20-8)
205 lbs.: Vladimir Matyushenko (25-5) vs. Jason Brilz (18-3-1)
205 lbs.: Randy Couture (19-10) vs. Lyoto Machida (16-2)
155 lbs.: Mark Bocek (9-3) vs. Ben Henderson (12-2)
Walki w Spike TV:
170 lbs.: Rory MacDonald (10-1) vs. Nate Diaz (13-6)
170 lbs.: Brian Foster (15-5) vs. Sean Pierson (11-4)
Pozostałe:
145 lbs.: Yves Jabouin (15-6) vs. Pablo Garza (10-1)
170 lbs.: Daniel Roberts (12-1) vs. Claude Patrick (13-1)
135 lbs.: Ivan Menjivar (21-8) vs. Charlie Valencia (12-6)
185 lbs.: Jason MacDonald (24-14) vs. Ryan Jensen (15-7)
155 lbs.: John Makdessi (8-0) vs. Kyle Watson (13-6-1)

Jak obstawiacie tą galę? Ja zastanawiam się nad Diazem,GSP,Aldo i Machidą
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Jak temat jest już założony to dodam coś od siebie :
Gala odbędzie się w Kanadzie na stadionie Rogers Centre w Toronto. Jest to jeden z pierwszych na świecie stadionów z całkowicie odsłanianym dachem. Mieści ok. 66 000 widzów jednak właściciele UFC zdecydowali się na sprzedaż 30 tyś wejściówek, które zostały sprzedane w jeden dzień !


Gala cieszy się ogromny zainteresowanie ze względu na Georges St. Pierre. Jest to ulubieniec tutejszych kibiców, mistrz wagi półśredniej w UFC. Został wybrany trzykrotnie sportowce roku w Kanadzie. Wszyscy chcą zobaczyć mistrza na żywo w Oktagonie, a on zmierzy się z Jake Shields&#39;em w walce wieczoru. St. Pierre króluje w swojej kategorii wagowej dosyć długo, nikt nie jest wstanie mu zagrozić. Ostatnio próbował Josh Koscheck ale był bezradny. Walki Georgesa powoli stają się nudne, bo eliminuje mocne strony przeciwnika i praktycznie przez całą walkę kontroluje pojedynek i punktuje. Na ostanie pięć pojedynków 4 zakończyły się przez decyzję sędziów. Teraz według mnie zadanie ma najtrudniejsze, w swojej ojczyźnie na własnym podwórku zmierzy się z bardzo groźnym zawodnikiem jakim jest Shields. To właśnie Jake może upokorzyć Georgesa w Kanadzie, a tego kibice sobie nie wyobrażają. Jake Shields jest niepokonany od 15 walk! Walka zapowiada się naprawdę ciekawie i nie wierzę, że zakończy szybko. W innych ciekawych walkach Jose Aldo w obronie pasa UFC wagi piórkowej zmierzy się z Markiem Hominick&#39;em i tutaj nie przewiduję niespodzianki jak większość kibiców sportów walki. W trzecim najciekawszym pojedynku Lyoto Machida spróbuje odesłać na emeryturę Randy Coutura i w nie krótkim czasie spróbować odebrać pas wagi półciężkiej Jon Jonesowi o ile ten wcześniej nie straci go na rzecz Rashanda Evansa ;) To by było na tyle w tej chwili. Mam nadzieję, że zbiegiem czasu każdy użytkownik forum interesujący się sportami walki doda coś od siebie.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
170 lbs.: Georges St. Pierre (21-2) vs. Jake Shields (26-4-1)

Szykuje sie długa walka.
Stawiam, że rozstrzygnie się przez decyzje.
GSP to swietny, bardzo efektywny zawodnik. Bradzo dobra stójka, bardzo dobre zapasy, świetna kontrola w parterze.
do tego będzie walczył w swojej ojczystej Kanadzie.
Jake Shields to grappler. Słaba stójka, niewątpliwie będzie obijany w tej płaszczyżnie przez GSP.
Natomiast bardzo jestem ciekaw starcia w obaleniach i parterze. Jake Shields to inetligentny fajter. Wywodzi sie z zapasów, nalezy do Cesar Gracie i jest zasłużonym posiadaczem jakiegoś wysokiego pasa w bjj.
Przypomina mi sie walka z Hendersonem, kiedy przegrywał w pierwszych rundach, póżniej znalazł sposob na przeciwnika i zdominował gow parterze.
Zdecydowanie polecam na granie na overy.
Za GSP płacą 1.23 vs 4.5
Może zagrać Shieldsa?
A może remis po kursie 51? To może być wyrównana walka coś czuje.
 
naturehoof 0

naturehoof

Użytkownik
Może to głupio zabrzmi ale myślę że Shields ma większe szanse w parterze choć mogę się mylić.Zdobył 3 miejsce na ADCC 2009 i wygrywał tam jakieśmniejsze imprezy typu Grappler`s Quest. GSP to taki wyróżniający się trochę czarny pas jakich jest wiele w UFC
Btw.
znalazłem w necie że:
1.Mario Yamasaki ma własną akademię i 3 belki na czarnym pasie BJJ
2.Herb dean był zawodnikiem mma i występował na gali np. z Butterbeanem :p
3.Big John Maccarty też ma czarny pasek BJJ
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Shields raczej nie jest w stanie poddać GSP. Kanadyjczyk za mądrze walczy.
Stawiam, że w stójce wypunktuje rywala, albo wreszcie pokusi się o jakieś (T)KO.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Fakt jest taki, że na UFC 129 ciężko będzie zarobić grając na faworytów. Większość bukmacherów już wystawiła kursy na 4 najważniejsze pojedynki, tak one wyglądają:

Będzie trzeba szukać innych rozwiązań i dobrze przeanalizować walki, bo granie po takich kursach jest nieopłacalne. Ja już mam kilka fajnych pomysłów i bliżej gali na pewno podam swoje propozycję.​
 
naturehoof 0

naturehoof

Użytkownik
Do GSP wcale nie jestem przekonany.Lyoto albo znowu się nie odnajdzie w walce albo będzie zmotywowany porażkami i wygra w 1 rundzie ????
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
u GSP jest większa motywacja, ponieważ będzie walczył u siebie. Styl walki na pewno się nie zmieni i raczej zobaczymy długą walkę. Georges ma przewagę w stójce i jeśli pojedynek będzie się toczył w ten sposób Shields zostanie mocno obity. Jedyną szansą dla Jake&#39;a jest walka w parterze, ale czy tam może zrobić krzywdę mistrzowi ? Nie sądzę, bo St Pierre walczy bardzo mądrze. Nawet fakt, że wszyscy zgromadzenie na stadionie będą za nim, to on na pewno się nie spali i będzie realizował swój game plan.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Shields w ostatnich walkach poddawał tylko laików parterowych - Lawler, czy Delay. Jak dla mnie, to jego BJJ jest pompowane na siłę, żeby lepiej się walka sprzedała. To już szybciej uwierzyłbym w poddanie go przez GSP, bo Kanadyjczyk jest chyba najmądrzej walczącym zawodnikiem MMA. W każdej walce wykorzystuje swoje atuty, a potrafi chyba wszystko. Stawiam, że walka będzie toczyła się w stójce, gdzie GSP spokojnie wygra.
A Lyoto skończy Randy&#39;ego, prędzej czy później, ale skończy. Raczej prędzej.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Patrząc na statystyki to jedno jest pewne. Walka GSP - Shields będzie długa i zakończy się po 5 rundach. Jake również ma bardzo dobrą kondycję i bardzo dużo pojedynków wygrywał przez decyzję sędziów. Mało przez KO więc nie wierze, że uda mu się znokautować ST Pierre. Walka może być podobna do tej GSP - Koscheck. Tam również Koscheck nie miał zbytnio sposobu na walkę. W każdej płaszczyźnie był gorszy. Co do walki Machida vs Randy to bardzo szanuję Coutura za jego osiągniecia sportowe i, że nadal mimo swojego wieku walczy na tak wysokim poziomie, ale raczej Machida wyślę go na zasłużoną emeryturę.
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Widzę, że mamy bardzo podobne opinie ze snoopem.
Też stawiam na decyzję typu 3x50-45 dla GSP, chociaż może u siebie, w rodzinnych stronach, spróbuje skończyć Shieldsa? Bo warunki ku temu ma.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Wypowiedź Randy Coultura o walce z Lyoto Machidą :
„Myślę że Lyoto Machida stwarza dla mnie podobne wyzwania jak inni. Ciężko go uchwycić, ma świetną prace nóg. Posiada bardzo sztywny, unikatowy styl walki. Posiada umiejętność zwabienia przeciwnika, sprawiania aby za nim gonił, a później nagle zmienia kierunek i eksploduję i łapie cię tym swoim lewym prostym. Wiadomo, walczył z wieloma znaczącymi zawodnikami w przeciągu ostatnich lat. Wydaje mi się, że nikt tak naprawdę nie znalazł na niego sposobu, aby go przygwoździć, aby położyć na nim ręce, aby efektywnie wykorzystać klatkę, aby obalić go na ziemię na choćby mały okres czasu, a to są rzeczy które przeważnie staram się robić w swoich walkach. Myślę, że sprowadzenie go do parteru i próbowanie go uszkodzić, lub poddać, zdecydowanie będzie moim celem w tej walce”
Randy świetnie opisał w kilku słowach umiejętności Machidy i widać, że to nie będzie łatwa walka dla Coultura. Tak jak już wcześniej pisałem bardzo lubię tego zawodnika, to jest historia UFC. Coś się zaczeło,więc musi się skończyć. Ale i tak jego kariera sportowa jest bardzo długa i pełna sukcesów. Jednak wieku nie da się oszukać, więc z szybkością może być problem i to będzie główny powód przegranej Randy&#39;ego z Machidą.
 
naturehoof 0

naturehoof

Użytkownik
Co postawić za dużą sumkę a co za małą? Jak uważacie? Ja chyba się skuszę na tą moczidę.Randy nie ma na niego argumentów.Tak samo Aldo wydaje się warty zagrania
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
To są sporty walki i nic nie gwarantuje sukcesu. Najlepszym przykładem jest ostatnia walka Fedora z Silva. Praktycznie każdy był pewny wygranej Fedora po kursie 1.22 ( oprócz Vito ;) ) Teraz myślimy sobie, że Machida wygra z Randym który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. 48 lat na karku, ale bić się potrafi i tutaj również trzeba brać pod uwagę, że może uda mu się wygrać z Machidą który ostatnie dwie walki przegrał. Granie za duże sumy takich kursów jest nieopłacalne jeszcze przy takim sporcie jak MMA. Ogólnie ta gala pod względem bukmacherskim jest strasznie ciężka i raczej do odpuszczenia, ale to jest moje zdanie. Na pewno jednak coś zagram, ale kwoty nie będą duże.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
205 lbs.: Randy Couture (19-10) vs. Lyoto Machida (16-2)

Walka powinna zakończyć się by KO jakie Machida zafunduje Randemu.
Szansa dla Randego to słabsza dyspozycja Brazylijczyka, troche szczęscia w uniknieciu grożnych ciosów oraz przyjażni sędziowie przyznający wygraną przez decyzje.

Machida to według mnie zły &quot;match up&quot; dla Naturala.
W stójce mu nie da rady, na ziemi nie skończy. Upatrywanie szansy w przyszpileniu do siatki oktagonu i tam wykończenie przeciwnika to za mało.

Machida walczy bardzo nietypowo, przez to jest bardzo trudnym przeciwnikiem.
Przegrał w swojej karierze tylko 2 walki.
Jedną z Shogunem a w drugiej został oszukany przez sędziów, którzy przyznali decyzje Rampagowi.

Kurs 1.308 w Pinnaclu i 5Dimes na Machide.
Byłaby &quot;pefka&quot; gdybym był pewien, że w razie przewalczenia pełnych 3 rund, sędziowie nie &quot;przewalą&quot; Brazylijczyka.
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Ja planuję puścić grubiej Aldo + GSP + Machida.
Nie widzę możliwości, by GSP czy Machida przegrali.
O Aldo boję się o tyle, że Hominick to bardzo dobry uderzacz, ale raczej Aldo wygra bez problemu.
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Banki jak dla mnie z tej gali są dwa GSP + Aldo, Ako =1.48 + na innym kuponie Machida.GSP i Aldo rozniosą swoich rywali.Shields i Hominick nie podskoczą im nawet do pięt i to było tyle w temacie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom