>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

UFC 125: Resolution - 1.01.2011

Status
Zamknięty.
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Po imprezie sylwestrowej będziemy mogli się zrelaksować przy UFC 125. Gala odbędzie się w Las Vegas w hali MGM Grand Garden Arena:

Aktorami tego widowiska będą :


Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej
Frankie Edgar (13-1) vs. Gray Maynard (10-0)
Główna karta:


Chris Leben (21-6) vs. Briann Stann (9-3)

Brandon Vera (11-5) vs. Thiago Silva (14-2)

Nate Diaz (13-5) vs. Dong Hyun Kim (13-0-1)

Clay Guida (27-11) vs. Takanori Gomi (32-6)
Pozostałe:

Marcus Davis (17-7) vs. Jeremy Stephens (18-6)

Mike Brown (24-6) vs. Diego Nunes (15-1)

Phil Baroni (13-12) vs. Brad Taveres (6-0)

Daniel Roberts (11-1) vs. Greg Soto (8-1)

Jacob Volkmann (11-2) vs. Antonio McKee (25-3-2)

Josh Grispi (14-1) vs. Dustin Porier (8-1)

Zapowiada się kilka interesujących walk, karta dość mocna więc emocji na pewno nie zabraknie. Bliżej gali postaram się opisać kilka walk i zawodników. Mam nadzieję, że uda mi się chociaż parę słów napisać o każdej walce, kto jakie ma mocne i słabe strony. Kto lepiej się czuje w defensywie jak i w ofensywie. Niestety na wyszukanie takich informacji potrzeba czasu, a ja niestety do końca roku mam go mało. Tak więc zapraszam do dyskusji, jeśli są jakieś pytania proszę walić ;) Postaram się odpowiedzieć na każde, pomóc i wytłumaczyć tym użytkownikom co nie wiedzą o co chodzi w tym sporcie. Również dla zainteresowanych mogę opisać całą historię UFC, ale najważniejsze jest to, aby przyciągnąć jak najwięcej osób do tego działu, bo naprawdę warto ten sport polubić.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Również dla zainteresowanych mogę opisać całą historię UFC
Jeżeli znajdziesz trochę czasu to z chęcią bym przeczytał ???? o wiele lepiej czyta się tekst napisany &quot;normalnie&quot; po chłopsku niż jakieś głupie podręcznikowe definicje. Nie ukrywam że MMA bardzo mnie interesuje ale ciężko to ogarnąć ;) Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Zacznę od walki, która mnie najbardziej interesuję. Thiago Silva pogromca Tomasza Drwala, wielki talent choć do końca niespełniony, zmierzy się z Brandonem Vera. Oboje są pod presję, ponieważ dwie ostatnie walki przegrali. Zapowiada się naprawdę dobra walka, ponieważ styl jaki prezentują świadczy o ofensywnym pojedynku. Zacznij od początku :
Thiago Silva
- urodzony w 1982 r Sao Paulo.
- Styl: Muay Thai / BJJ ( Brazylijskie jiu-jitsu)
- Mocne strony : siła, agresywność
Statystyki:
54% walka w stójce, 17% walka nogami i 29% obalenia
Ponad połowa wyprowadzonych ciosów dochodzi do celu ( 48%) bardzo dobra obrona ponad 60% , tak więc widać, że to jest typowy STRIKING ( uderzacz). Jako, że Thiago pochodzi z Brazylii ma bardzo dobrze opanowane BJJ więc walka w parterze nie jest mu obca. Walka w klinczu kolanami tak zwane Muay Thai również jest na wysokim poziomie. Niby wszystko ma co najlepsze, a jednak z Evansem przegrał. Po tym pojedynku postanowił wyleczyć kontuzję pleców. Teraz czas na powrót, wygraną i udowodnienie publiczności, że może być najlepszy. Jednak zadanie ma trudne....
Brandon Vera
- urodzony w 1977
- styl:Muay Thai, Zapasy, BJJ i boks
- Mocne strony: walka w klinczu ( kolana, łokcie)
Statystyki:
Bardzo duża skuteczność obaleń 60% co wynika ze stylu walki. Bardzo blisko przeciwnika, klincz - walka kolanami i rzuty. Również wysoka skuteczność obrony przed atakami 56%. Bardzo wszechstronny i groźny zawodnik.Jednak dwa ostatnie pojedynki przegrał.

Tak więc widać, że oboje mają podobny styl, walka jest trudna do typowania jednak ja w tej chwili decyduję się na under rundowy. Chłopaki lubią walczyć w klinczu więc może dojść do tego, że któryś trafi kolanem lub ręką i będzie po walce. Któryś z nich przegra po raz 3, a kto ? Przekonamy się 1 stycznia. Ja jednak stawiam na Thiago Silve.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Bukmacher Sportingbet wystawił już kursy na kilka pojedynków. Już w tej chwili można zobaczyć kilka niespodzianek. Dla mnie kurs na Thiago Silvę -&gt; promocja ;)
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Szykuje Nam się bardzo ciekawa walka, w ogóle na tej gali będziemy świadkami fajnych pojedynków. Zaczynam opisywać walki które według mnie będą ofensywne i pełne emocji. Mam taką nadzieję, że zobaczymy KO.
Clay Guida:
- urodzony w 1981 roku
- Styl: Wrestling
- Mocne strony: duża elastyczność, wytrzymałość
Ten zawodnik to typowy wariat, cały czas do przodu. Ze względu, że jest zapaśnikiem stara się powalać przeciwnika choć umiejętności bokserskie również ma na wysokim poziomie. Jednak przez styl jaki prezentuje nie zawsze się sprawdza. Wiadomo idąc szybko do przodu może się nadziać na jakąś kontrę. Przeglądając statystyki tego zawodnika zauważyłem, że ten koleś bardzo dobrze się broni, po mimo ciągłego atakowania jego obrona wynosi 76% na atak obaleń. Ostatnie dwa pojedynki wygrał. Ciekawostką jest to, że patrząc na historię pojedynków widać, że po dwóch wygranych przychodzą dwie przegrane ;) Może coś w tym jest he
Takanori Gomi
- urodzony w 1978
- Styl: Wrestling, Boxing
- Mocne strony: mocne uderzenie
Jego styl wygląda dość prosto. Wszystkie walki które wygrywał przed czasem były po uderzeniach ręką. Bardzo duże umiejętności bokserskie, jest to typowy uderzacz z umiejętnościami zapaśniczymi. Jednak zapasy służą chyba bardziej do obrony przed obaleniami niż atakiem. Oglądając kilka jego walk widać, że jest szybki i silny. Statystyki pokazują, że 92% ataków dochodzi do celu. Naprawdę bardzo duża skuteczność. Jego obrona przed obaleniami tylko 50 %. Dwie ostatnie walki to przegrana i wygrana.
Według bukmacherów faworytem tej walki jest Clay Guida. Moim zdanie ten pojedynek wygra Gomi jednak musi konsekwentnie trzymać się taktyki. Jak najwięcej walczyć w stójce, bo Clay będzie chciał dorwać swojego przeciwnika i położyć na glebie. Choć może być tak, że oboje będą tak walczyć, że walka zakończy się przez decyzję. Jednak przy wariacie jakim jest Clay Guida i silnym z dobrym uderzeniem Gomiego liczę na jakieś efektowne zakończenie walki przed czasem.​
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
205 lbs.: Thiago Silva (14-2) vs. Brandon Vera (11-5)

Brandon &quot;The Truth&quot; Vera: wysoki, szczupły zawodnik (188/93), Amerykanin. Jego stylem bazowym jest muay thai. Nieżle broni sie przed obaleniami, dobrze zna bjj.
Przeciwnik to pogromca m.in naszego Tomka Drwala:

Thiago Silva. Silny fizycznie zawodnik (186/93),lubiący iśc na wymiany ciosów. Styl bazowy to także muay thai, choć oczywiście to zawodnik przekrojowy.
Amerykanin ma gorszy bilans , Brazylijczyk to faworyt . Płacą za nich mniej więcej 1.7 -2.3, n.p. w Pinnacle.
Oddsy jak dla mnie niespecjalnie atrakcyjne.
Myśle, że będe raczej obstawiał sposób zwycięstwa. Obaj zawodnicy zdecydowanie preferują stójke. Vera napewno nie będzie ściągał przeciwnika do parteru. Jego game plan to nękanie Silvy z dystansu kombinacjami ciosow w różnych płaszczyznach.
Wydaje mi się, że może mieć w stojce lekka przewage nad faworytem z powodu dłuższych konczyn i dobrej koordynacji ruchowej.
Brazylijczyk ma mocny cios w przeciwieństwie do Amerykanina, ktory nikogo nie znokautował od dawna.
Poza tym Vera, odnoszę wrażenie lubi walczyć z niższymi, silnymi fizycznie przeciwnikami. Po prostu ustawia sobie ich, okłada regularnie i nie pozwala podejść na półdystans a jeśli już zostanie złapany umie się bronić.
Silva to wysoka półka strikerów, możliwe, że uda mu się znokautować Vere.
Jeśli nie uda mu sie, to może będzie próbował skracac dystans i szukać przewagi na ziemi, może w klinczu?
W tym pojedynku duża niewiadoma to realna forma Very, który nie walczył od marca 2010 r.
Po ważeniu będzie może , można coś więcej powiedzieć.
W każdym razie widze tylko dwa rozwiązania walki:
1. Silva by KO/TKO
2. Walka potrwa pełne trzy rundy i jeden by decision. Ktory? Nie mam pojęcia. Sedziowie na galach UFC wydają moim zdaniem nieprofesjonalne werdykty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Fajnie, że ktoś w końcu zaczął się wypowiadać w tym temacie ;) Fakt Silva jest faworytem w tym pojedynku. Posiada wszystkie cechy, które powinien mieć prawdziwy wojownik. Jednak będzie to trudny pojedynek dla niego. Ze względu na to, że ma gorsze warunki fizyczne musi przejść do półdystansu. Oboje preferują muay thai, a to jest walka w klinczu ( używanie kolan i łokci ) dlatego sądzę, że właśnie walka będzie toczyła się w ten sposób. Thiago Brazylijczyk również ma opanowane BJJ więc dla niego walka blisko przeciwnika jest wskazana. Tutaj ma przewagę, dlatego nie liczę na to, że Silva będzie trzymał się na dystans. Możliwe, że Vera będzie do tego dążył, ale umiejętności niestety ma mniejsze od Silvy. Dlatego Brazylijczykowi na pewno będzie łatwo przejść do półdystansu. Dla mnie Brandon mimo wszystko to nie jest ten poziom co Silva. Choć łączy ich jedno... Pokonali Naszych rodaków, zarówno Vera Soszyńskiego jak Silva Drwala.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Pojedynkiem wieczoru będzie walka o tytuł mistrza wagi lekkiej pomiędzy Frankie Edgar i Gray Maynard. To będzie drugi pojedynek tych zawodników. Pierwszy wygrał Maynard przez jednogłośną decyzję w 2008 r.To właśnie Gray jest jedyną osobą, która pokonała Edgara. Nadszedł czas na rewanż, kto jednak wygra ?
Frankie Edgar
- urodzony w 1981 r
- styl walki: Zapasy
- mocne strony: szybkość, moc i cardio
Były zapaśnik Edgar zadebiutował w UFC w 2007 roku. Jego pierwsza porażka nastąpiła z Maynard&#39;em na UFC Fight Night 13 w 2008 roku. Po tej porażce wygrał walki z Matt Veach , Hermes Franca i były mistrz wagi lekkiej UFC Sean Sherk w drodze do zdobycia tytułu z Penn w tym roku. Jego mocną stroną jest cardio czyli wytrzymałość. Większość jego pojedynków kończyła się decyzją sędziów. Tak więc widać, że walczy mądrzę trzymając się taktyki. Wychodząc z założenia, że lepiej wypunktować rywala niż głupio zaatakować. Może to jest sposób choć publiczność woli walki bardziej otwarte i ofensywne. Czy Maynard do takich zawodników należy ??
Gray Maynard
- urodzony w 1979 r
- styl walki: Wrestling, Striking

Maynard stał się pretendentem numerem jeden do walki o tytuł, kiedy zdominował Kenny Floriana. Ten zawodnik jest niepokonany od 10 walk. To budzi wrażenie, oprócz tego już raz walczył z Edgarem i to stawia go w lepszej sytuacji. Też nie należy do zawodników którzy szybko nokautują swoich przeciwników, choć w wadze lekkiej jest naprawdę trudno w ten sposób wygrać walkę. Jest to bardzo dobry zawodnik defensywny ( unikanie ataków 73% natomiast obrona przed obaleniami 84%) Jednak ma umiejętności bokserskie i potrafi przyłożyć co pokazuje jego styl uderzacza.

Ciężko jest wytypować zwycięzcę tego pojedynku. Od pierwszego ich pojedynku mineło trochę czasu, żaden z nich nie poniósł do tej pory klęski i oboje mają bardzo duże umiejętności. Jedyne co mi przychodzi do głowy i jest bardzo możliwe to, że walka zakończy się po 5 rundach przez decyzję sędziów. Kto jednak wygra nie mam pojęcia. Tak więc warto przyjrzeć się overowi rundowemu choć wszystko zależy jakie kursy bukmacherzy wystawią na to zdarzenie.​
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Edgar jest zdecydowanym pretendentem do wygrania tej walki, jest on także obrońcą pasa. Walka zapowiada się bardzo ciekawie z racji tego, że obaj fajterzy prezentują wyrównany styl w stójce. Oczywiście sama stójka nie jest Ich mocną stroną tzn. Maynard o wiele lepiej czuje się w parterze (jest bardzo zwinny). Abstra***ąc od jego umiejętności typowo dźwigniowych, ma doskonałą gardę i szybkie sierpy, bardzo dokładne. Jeżeli chodzi o Edgara, tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie. Zdecydowanie Edgar jest bardziej ofensywnym zawodnikiem, niesie go doping publiczności, a tą podczas gali będzie miał za sobą. Edgar może także uznać walkę za słodką zemstę z 2008 roku. Osobiście jestem za Frankim. Mam nadzieję, że będzie to wyjątkowo widowiskowa walka zarówno w stójce jak i w parterze. Nie przewiduję nokautu, ale krew może się polać...
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Frankie Edgar (13-1) vs. Gray Maynard (10-0)
Tutaj spodziewam sie....nudnego pojedynku.
Obaj to typowi zapaśnicy.
Zgadzam się w 100% ze Snoppym, że trzeba szukac ciekawych oddsów na overowy pojedynek.
Jakieś split decision po full 3 round.
De facto obaj nie mają argumentów na skonczenie tego wcześniej.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Chris Leben
- urodzony w 1980 r
- styl walki: Boxing, Brazilian Jiu Jitsu, Wrestling
- mocne strony: podbródek
Leben jest jednym z najlepszych uderzających podbródki.Już kilku zawodników powalił takim ciosem i jest to jego znak rozpoznawczy. On jest typem faceta, który cieszy się z bójki w klatce. Leben również poprawił się niezmiernie w wrestlingu. Jeśli chodzi o słabości, ma tendencjię do poruszają się wolniej niż jego przeciwnicy, którzy czasem mogą to wykorzystać. Będzie to ważna walka dla niego ponieważ został publicznie wyzwany do walki z legendą MMA Wanderlei Silva.Dlatego będzie chciał wygrać ten pojedynek i zmierzyć się właśnie z tym zawodnikiem.
Brian Stann
- urodzony w 1980
- style walki: Boxing, Kickboxing
- mocne strony: siła
Brian Stann, który trenował w obozie Jackson Greg, wygrał trzy z ostatnich czterech walk, ostatnia z Mike Massenzio. Zaczął mieszanych sztuk walki w 2007 r. Stann to bardzo dobry zawodnik, szczególnie jeśli chodzi o przestępstwa i wybuchowość ;). Ma mnóstwo energii, jest bardzo pracowitym i twardym facetem ( bohater wojenny). Wiadomo, że samą stójką walki się nie wygra. Trzeba mieć naprawdę dobrze opanowane BJJ żeby być najlepszym. Walka w parterze to bardzo ważny element walki.

Oczekuję dobrej walki choć zwycięzca może być tylko jeden. Zaletą Stanna będzie szybkość i praktycznie tylko to, a Chris jeśli wejdzie w swój rytm będzie rozbijał gardę i skończy się szybkim KO. Brian Stann to nie jest top 10 średniej, jeśli przegrał z Krzysztofem Soszyńskim przez Kimure. Dla mnie Krzysztof nie należy jeszcze do czołówki w tej kategrorii więc widać, że Brian ma przed sobą jeszcze dużo pracy, żeby stać się naprawdę dobrym fajterem.
Mój typ: Chris Leben.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Daniel Roberts vs Greg Soto
Ciekawa walka chociażby z tego względu, że obaj panowie preferują zarówno walkę w stójce jak i w parterze. Osobiście uważam, że Soto wygra tą walkę werdyktem sędziów, ale na pewno nie będzie to łatwa sztuka.
Roberts w ringu jest bardzo szybki, posiada doskonałą koordynację ruchową i potrafi dosyć mocno kopać. W parterze raczej nie oszczędza rywali, ma sporo braków w gardzie, ogólnie defensywnie bardzo odstaje od swojego przeciwnika. Dużym atutem Robertsa, jest bezsprzecznie doskonała charyzma i pewność siebie.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Na razie bez prognoz tylko lużne przemyślenia

Walka z głównej karty:
185 lbs.: Chris Leben (21-6) vs. Briann Stann (9-3)
Chris Leben, faworyt starcia

To ten na górze.Z wyglądu przypomina jakiegoś świra. Oglądałem z nim jakiś filmik z życia poza ringiem i w &quot;w cywilu&quot; zachowywał się podobnie jak w walce. Emocjonalnie i bezkompromisowo do przodu .
Amerykanin, 181/85, ma bardzo dobry rekord. Aż 31 walk odbytych, tylko 6 porażek. Z 25 zwycięstw, 13 wygrał przez KO/TKO. Nie bez kozery. Facet uwielbia sie bić. Idzie do przodu i zasypuje gradem ciosów swoich przeciwników. Posiada dobry boks. Ze słabszych stron to nie wydaje mi się, że jest silny fizycznie. W walce ze Stannem, to jego przeciwnik będzie dominował siłowo. Natomiast u Lebena bardzo podoba mi się płynność w przechodzeniu z technik uderzanych w grapplerskie. Kiedy tylko czuje , że przeciwnik szykuje się do rzutu,że traci inicjatywe od razu zajmuje dobre pozycje, umie sie ustawić.

Briann Stann (186/85)


to bohater narodowy Ameryki. Brał udział w wojnie w Iraku, gdzie w ogniu walki wykazał się męstwem , co doprowadziło go nawet do występu w słynnym talk show u Axela Springlera.
Jest to silny zawodnik z ponadprzecietnymi umiejętnościami bokserskimi. Odbył niewiele, bo tylko 12 walk, w tym 3 z tym samym przeciwnikiem. Wszyscy jego przeciwnicy są anonimowi poza Krzysztofem Soszynskim. Soszynski pokonał go poprzez kimure.
Statystyka zdecydowanie wskazuje na Lebena.
Bukamcherzy płącą ok: 1.6 za Lebena i 2.45 za Stanna

Stann ma lepsze warunki fizyczne: jest wyższy i silniejszy. Ma dobry, jeśli nie bardzo dobry boks i silny cios. Leben to zabijaka ale nie jestem pewien czy da rade Stannowi w walce na pięści. Może próbowac lowkicków, ewentualnie wyższych kopnięć ale nie wiem czy jest na tyle w tym dobry. Leben może miec też problem z przeniesiem walki do parteru. Stann mocno trzyma sie na nogach, nie jest łatwo go przewrócić a Leben nie wygląda mi na dobrego wrestlera i po prostu jest chyba za słaby fizycznie na Stanna.
Stann dał sie pokonac poprzez kimure Krzysztofowi Soszynskiemu. Soszynski z jedneju strony to jest walczak, nie za bardzo techniczny, z drugiej strony kimura to jest jedna z najprostszych do zastosowania dżwigni.
Reasumując umiejętności graplerskie są po stronie Lebena, który ładnie odnajduje się w parterze. Obycie ringowe oraz umiejętności łaczenia technik po stronie Lebena.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Przemyślen część ostatnia

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej
155 lbs.: Frankie Edgar (13-1) vs. Gray Maynard (10-0)

Panowie już raz sie spotkali, było to w 2008 r. na UFC 13.
http://video.mail.ru/mail/valerox1972/1330/1331.html



Frankie Edgar jest obrońcą pasa mistrzowskiego, który zdobył na BJ Pennie.
Gdyby była powszechnie respektowana zasada, że pretendent , żeby zdobyć tytuł mistrzowski musi wyraźnie pobić mistrza, to wtedy Edgar byłby zdecydowanym faworytem u buków.
W kwietniu 2010 r. na UFC 112 Edgar wygrał przez decyzję z ówczesnym mistrzem BJ Pennem. Była to sensacja,bo obserwatorzy uważali, ze Penn był lepszy w tym pojedynku a sędziowie z niezrozumiałych powodów orzekli zwycięstwo Edgara. 4 miesiące później, w rewanżu Edgar , bezsprzecznie wykazał swoją wyższość. Zrealizował perfekcyjnie swój game plan a Penn był bezsilny.

Edgar i Maynard wywodzą się z zapasów.
Obaj mają podobny styl walki. Główny ich atut to obalenia.


Maynard niby jest jeszcze znany ze swoich uderzeń ale nie sadze, żeby trafiał często szybkiego i niezmordowanego Edgara.
Buki płącą 1.74 za Maynarda i 2.23 za Edgara.
Pojedynek będzie się toczył 5 x 5 minut. Za over 4.5 rundy 1.39, za under 3.16
Zawodnicy ci rzadko kończą walki przed czasem. Nie posiadają wybitnych umiejętności uderzeń ani technik kończącyh w graplingu.
Edgar &quot;zajeżdza&quot; swoich rywali. jest non stop w ruchu, on posiada inicjatywe, doskakuje, zadaje ciosy i przewraca rywala. I tak na okrągło.
Maynard to rodzaj takiego twardziela, który lubi wymieniać ciosy, walczyć w zwarciu.
W 2008 r. pokonał przez decyzje Edgara. Udało mu sie go kilka razy przewrócić.
Jest silniejszy fizycznie i w tej walce prawdopodobnie tez będzie dominował w obaleniach.
Pod warunkiem, że Edgara będzie dawał sie łapać...
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Snoopdogg fajnie wszystko tutaj opisujesz i podziwiam Cię za czas który spędzasz przy tym.Musi Ci się nudzić albo cholernie bardzo lubisz UFC.Też lubię ten sport i interesuję się nim już trochę czasu ale z tego co tutaj piszesz dowiaduję się nowych rzeczy.
Mam tylko nadzieję że poświęcisz chociaż jednego posta na naszą wschodzącą gwiazdę Europejskiego MMA a wkrótce UFC mianowicie powiem krótko
Mariusz &quot;Pudzian&quot; Pudzianowski ????
 
piechota 0

piechota

Użytkownik
Jak dla mnie chyba najbardziej ciekawy typ to walka Gomi vs Guida. Trudno jednoznacznie wskazać pewniaka w tym starciu, jednak zaryzykuje zwycięstwo tego pierwszego. Jeżeli nie zostanie zdominowany w parterze przez Guidę to zapewne Gomi wygra. Chociaż nie można popadać w przesadę, Gomi posiada duże doświadczenie w obronie i tak łatwo nie da się sprowadzić na matę. Dzięki umiejętnością walki w stójce wygrana przez KO lub TKO staje się dość prawdopodobna. Myślę także, że dzięki większej efektywności walki szala zwycięstwa poprzez decyzje przechyli się także ku Takanoriemu. Tym bardziej trzeba korzystać z kursu w okolicach dwójki.

Mój typ: Takanori Gomi @ 2.075
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP

Nate Diaz
- urodzony w 1985
- styl walki: Boks, jiu-jitsu
- mocne strony: technika
Nate Diaz niedawno przeniósł się do kategorii półśredniej i dobrze na tym wyszedł. Podobnie jak jego brat Nick, Nate ma bardzo niekonwencjonalne, ale skuteczne ciosy bokserskie. Ma również jedne z najlepszych jiu-jitsu w UFC. Jego jedynym problemem jest to, że nie jest silnym facetem , więc ma kłopot z dominacją fizyczną zapaśników, choć ma bardzo skuteczny wyrzut z klinczu. Wykończenie zarówno Rory Markhama i Marcusa Davisa pokazało, że trzeba się liczyć z nim w tej wadze. Chłopak według mnie ma talent i może to w tej walce udowodnić.
Dong Hyun Kim
- urodzony w 1981
- styl walki: Judo
- mocne strony: siła, zapasy, rzuty w klinczu
Dong Hyun Kim z Korei Południowej posiada bardzo duże umiejętności. Mieszanie zapasów, boksu ze skutecznymi rzutami z klinczu. Kim jest również bardzo dobry w kontrolowaniu przeciwnika. Chociaż nie jest on tak dokładny w ataku jak w obronie, ale robi bardzo dobrą robotę w neutralizacji swoich przeciwników. Cztery zwycięstwa i jeden remis w UFC,. Kim był trudnym przeciwnikiem dla każdego choć tylko 2 walki w 2008 r, 2 walki w 2009 r. i 1 walka w 2010 roku. Brak aktywności okazał się jego największym wrogiem. Jednak nie wiadomo w jakiej jest formie i co zaprezentuje w Octagonie.

Jest to bardzo ciekawy pojedynek. Diaz ma znacznie lepsze opinie, ale Kim jest znacznie silniejszy i bardziej aktywniejszy w rodzaju obalenia i kontroli. Nate ma duże szansę na wygranie tego pojedynku, jednak musi być bardzo ostrożny. Wie, że ma przewagę w stójce i dobre BJJ więc musi być bardzo aktywny, punktując i kontrolując pojedynek wygra przez decyzję. Po mimo, że Nate Diaz nie jest faworytem tego pojedynku jestem wstanie zaufać jego umiejętnością. Bukmacherzy płacą za jego wygraną 2.11​
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Snoopdogg fajnie wszystko tutaj opisujesz i podziwiam Cię za czas który spędzasz przy tym.Musi Ci się nudzić albo cholernie bardzo lubisz UFC.Też lubię ten sport i interesuję się nim już trochę czasu ale z tego co tutaj piszesz dowiaduję się nowych rzeczy.
Mam tylko nadzieję że poświęcisz chociaż jednego posta na naszą wschodzącą gwiazdę Europejskiego MMA a wkrótce UFC mianowicie powiem krótko
Mariusz &quot;Pudzian&quot; Pudzianowski
????
Pudzian ma 33 lata.
Na poważnie sportami walki zajął się rok temu.
Mówi się, że wcześniej ćwiczył karate i boks ale to była aktywnośc rekreacyjna, amatorska.
W każdym razie jest już z tyłu w porównaniu do innych fajterów, ktorzy zajmują się walką od 10 i więcej lat.
Przez całe zycie zajmował się podnoszeniem ciężkich rzeczy. Przydatna umiejętnosć w walce ale czy tak bardzo?
Do walki potrzeba wiele innych cech , umiejętności, ktorych Pudzian nie ma.
Oczywiscie, w wadze cięzkiej mozna być bardzo jednostronnym zawodnikiem i być mistrzem. Ale Pudzian poza dobrymi umiejętnościami przewracania , nie posiada żadnych innych. Nawet mocnego ciosu, pomimo swojej siły.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Expekt jako pierwszy bukmacher wystawił kursy na wszystkie walki UFC 125. Można powoli składać kupony i z niecierpliwością czekać na pojedynki. Emocji na pewno nie zabraknie, bo będziemy świadkami pięknego widowiska. Mam nadzieję, że będzie dużo ofensywnych pojedynków, nokautów i krwi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom