>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy długoterminowe sezon 2015/16

Status
Zamknięty.
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP


Zapraszam do podawania swoich typów długoterminowych na sezon 2015/16. W ankiecie dołączonej do tematu można głosować na drużynę, która Waszym zdaniem zdobędzie mistrzostwo w najbliższym sezonie. Ja na razie wstrzymam się od głosu. Mam dwóch faworytów - Arsenal i Chelsea. Na papierze najmocniejsza jest Chelsea. Zauważyłem jedną rzecz odnośnie Mourinho. Najdłużej w jednym klubie pracował przez 3 lata. Tak było dwukrotnie - w trakcie pierwszej przygody z Chelsea oraz w Realu. W obu przypadkach trzeci sezon był bardzo słaby. Przystępował do trzeciego z kolei sezonu z pozycji mistrza kraju, mając teoretycznie najlepszą drużynę, a mimo to kończyło się fatalnie. Sezon 2015/16 będzie dla Mourinho trzecim z kolei sezonem w Chelsea. Arsenal może zdobyć mistrzostwo, ale potrzebuje napastnika, który zagwarantuje regularność i odpowiednią liczbę bramek w sezonie. Może i cały czas się powtarzam, ale sorry - Giroud to napastnik dobry, ale bardziej widziałbym go jako zmiennika. Świetnie spełniałby swoją rolę jako uzupełnienie jakiegoś lepszego napastnika, wchodził z ławki przy niekorzystnym wyniku. W ważnych meczach nie strzela zbyt dużo bramek, za to jest mistrzem w strzelaniu ogórkowym drużynom, w szczególności w meczach na Emirates, gdzie tak czy siak Arsenal gromi rywala po 3:0, 4:0. Do startu sezonu zostało jeszcze trochę czasu, na razie czekam na ruchy transferowe i dopiero przed inauguracją kampanii 2015/16 wypowiem się w jakiejś szerszej formie.

Zapraszam jeszcze raz do podawania swoich typów i do dyskusji o nich ????​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
nbapl 167

nbapl

Użytkownik
Cóż chyba trzeba rozpocząć dyskusję. Coraz więcej drużyn angielski rozpoczęło już przygotowania do nowego sezonu. Po pierwszych transferach już można próbować wysnuwać pierwsze wnioski. Otóż co mnie bardzo martwi Newcastle bardzo słabo się wzmacnia. Po ostatnich sezonach w których rządził Demba Ba ekipa srok zaszła naprawdę mega wysoko, później był Remy który także nastukał sporo goli. Teraz niestety brakuje tam napastnika. Owszem jest Papis, jednak w ostatnim sezonie nie grał za wiele, był na początku zmiennikiem Riverie, który ma za sobą fatalny rok, do tego jest też Perez, ale on jakoś nie przekonuje. Patrząc na końcówkę kampanii w wykonaniu Newcastle i brak solidnych wzmocnień póki co wróżę im niestety spadek czego bardzo bym nie chciał, a kurs bardzo kuszący - 6.00. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie z transferami, a także z trenerem który także mnie jakoś nie przekonuje.
Wiążąc sytuacje Newcastle, znalazłem ciekawy bet, który niestety już zniknął między innymi Sunderland vs. Newscastle. Otóż buki płacą 2.50 na to że Sunderland skończy wyżej kampanie PL niż Sroki. Czarne koty dokonały już ciekawych wzmocnień Kaboul, Lens i Coates całkiem solidni zawodnicy, na pewno się przydadzą Sunderlandowi dodatkowo Advocat powiedział że zostaje jeszcze na jeden sezon, co na pewno jest ogromnym plusem.
Trzecim ciekawym betem na jaki natrafiłem jest over 19.5 goli Harrego Kane. Osobiście nie wierze w to, żeby drugi sezon z rządu potrafił strzelić ponad 20 goli, ale przy kursie 6, a także braku napastników w Tottenhamie, myślę, że warto spróbować za drobne.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Typy dlugoterminowe:

A. Aston Villa spadek 4,75 Boylesports inni ponad 4. Bardzo mocny typ.

1. Wlasnie przeczytalem ze Delph zrobil ich w konia, powiedzial ze zostaje i przeszedl do City

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/33571351

czyli szczury zaczynaja uciekac, ratuj sie kto moze.

2. Za chwile odchodzi Benteke a bez niego pobiliby rekord najmniej strzelonych goli w sezonie (chyba 21 to jest rekord, nie strzeliliby wiecej niz 17 w zeszlym sezonie gdyby nie Benteke)

3. Tom Cleverley odszedl/wrocil z wypozyczenia do Evertonu

4. Nie znalazl sie kupiec na druzyne w lecie, wlasciciel chcial sprzedac, sprawa nieaktualna wiec nikogo nie kupia, Lerner ma serdecznie dosc druzyny

5. Menadzer idiota ktory ma dobra prase a probke sil dal juz w zeszlym sezonie pod koniec gdzie kladl co mogl, lige, puchar i to z tymi zawodnikami co odeszli, co dopiero bedzie sie dzialo jak Benteke nie bedzie rownia pochyla

Na logike

JA ROZUMIEM PRZEGRYWANIE NA POTEGE W LIDZE MECZOW JAK SIE JEST BEZPIECZNYM I SZYKOWANIE SIE NA PUCHAR, ALE CO W TYM FINALE PUCHARU ANGLII POKAZALI 0-4 z Arsenalem a powinni dostac 0-7.

Wiec to napewno nie jest tak ze sie oszczedzali w lidze 1-6 z Southampton 0-1 z Burnley. Southampton takze w drugiej polowie sezonu cieniowalo a Burnley juz dawno bylo zdegradowane. I to wszystko z Cleverleyem (ktory i tak jest przeceniany), Delphem, a przede wszystkim Benteke. Nie ma nic juz a o wzmocnieniach nie slchac i kasy nie bedzie

Zdecydowanie to jeden z kandydatow do spadku!


Ja juz mysle ze w zeszlym sezonie Aston Villa utrzymala sie nieuczciwie, wygrana w 94 minucie z West Bromwich po bramce z karnego i do tego skandaliczna wygrana 4-0 z Sunderlandem gdzie akurat trafili na moment gdzie tamci zagrali na zwolnienie Gustavo Poyeta i puszczali wszystko co sie da, nawet sami pomagali rywalom strzelic ,West Ham puszczal wszystkim, napewno mieli mase szczescia a podejrzewam ze z West Bromwich dostali pomocna reke bo kluby z regionu sobie pomagaja w potrzebie, niby sie nienawidza ale zeby byla okazja do spotkan i wyzwisk to trzeba zeby obie druzyny graly w tej samej lidze


---------------------------------

Ta tabela to jest tylko kalka zeszlorocznej i nie ma nic wspolnego z sytuaja ktora bedzie na koniec sezonu.

Wskazuje gdzie najbardziej sie bukmacherzy myla:

1. Southampton - w zyciu nie skoncza juz ligi na 7 miejscu. Odchodzi motor i lancuch druzyny Schneiderlin, pprzod przestal strzelac bramki, zostali tacy mlodsi bracia Balotelli ktorzy owszem blysna ale od czasu do czasu a napewno nie regularnie. Do tego dochodzi im chyba gra w Lidze Eurpejskiej wiec niewatpliwie odbije sie to na sytuacji w tabeli. Do tego trener noszacy wsrod polskich kibicow Valencii CF pseudonim &#39;tuman&#39; ktory jest kompletnym dyletantem i udowodnil to nie raz. W zeszlym roku mieli tez fure szczescia ze sie to na poczatku tak powtorzylo, w tym roku napewno juz tak sie nie uda zatrybic. Oczywiscie beda slabsze druzyny w lidze oprocz nich ale

Southampton nie 7 a 16 miejsce!

2. Liverpool

Juz pieprzyc te ich wszystkie transfery przychodzace, ktore sa i tak bardzo dobre (w wiekszosci) ale przyjdzie Benteke i dostana do dobrych skrzydlowych i pomocnikow bramkostrzelnego napastnika, ale samo odejscie Gerrarda jest ogromnym wzmocnieniem i juz tylko to sprawia ze sytuacja w teamie sie bardzo ozdrawia, nie ma juz wpychania do skladu za zaslugi i potencjal marketingowy a jest zdrowa rywalizacja i nawet bez wzmocnien gralbym ze beda wyzej niz w poprzednim roku
A Ligi Europy nie ma co sie bac bo to nie jest druzyna typu Swansea czy Hull, kadra jest duzo szersza wiec nie wplynie to negatywnie

Liverpool nie 5 a 2 miejsce!

3. West Bromwich

Tutaj akurat umiejscowili ich nie tak zle, ale obecnosc w tabeli obok zdegenerowanego Newcastle to jakas potwarz dla &#39;papuzek falistych&#39;. Jak juz pisalem &#39;Tony Pulis to jest gosc&#39; i druzyna ani przez moment nie bedzie sie martwic o spadek ale moze i bedzie rewelacja sezonu. Wszystko jest OK, teraz przegrywaja co sie da ale wszystko jest dobrze zaplanowane i na wlasnym boisku z druzynami typu Chelsea, Arsenal, City i United przegraja moze jeden mecz u siebie ( z tych czterech) - a na poczatku juz City i Chelsea przyjezdzaja do nich! To bedzie druzyna ktora przegra moze 2-3 mecze u siebie, czesc wyjazdow totalnie odpusci (ale takie druzyny jak Watford, Aston Villa, Crystal Palace, Newcastle i pare innych po prostu zmloci) i bedzie w spokojnym srodku tabeli, najprawdopodobniej w gornej polowce. Stawianie ich obok Newcastle to totalne nieporozumienie

West Bromwich nie 12 a 8 miejsce!

4. Bournemouth - to jest bardzo ciekawa druzyna i awans nie byl przypadkowi. Zawodnicy sa klasowi i jest zgrana paczka, sama obecnosc Boruca na bramce przesuwa ich na 15 mejsce a napastnicy typu Yann Kermorgant, Matt Richie doloza cos z przodu i zawsze jest jakas wzruszajaca historia ktora zaskoczy i urzeka ich twoja historia, tak bylo z wigan, Reading, Southampton, teraz Bournemouth

Nie 19 a 12 miejsce

5. Everton - to moze byc cichy bohater sezonu. Oni po prostu uwielbiaja gdy nikt na nich nie stawia i pisza ze jest zle a to bardzo mocny, poukladany team ze swietnym skladem i dobrze ulozony. W tym roku pozbyli sie problemu Ligi Europejskiej, sklad jest ograny, widac bylo w koncowce sezonu jak pozamiatali wszystkich i teraz bedzie tak od poczatku. Napewno Everton przegra bardzo malo meczow, problemem tej druzyny jest plaga remisow od zawsze ale

Everton nie 8 a 4-5 miejsce! I o lige mistrzow beda sie bic az do 37 kolejki! Moze to wszystko jest udawane, nie wiem ale ustapia Arsenalowi czy Liverpoolowi, zawsze tak jest e ktos sie rozpedza media rozplywaja sie a potem po cichutku Arsenal wygrywa 19 meczow z rzedu i bierze LM. Ja mysle ze karty sa rozdane juz przed sezonem wiadomo np ze Arsenal ma byc w LM, przegrywaja mase meczow zeby niby byly emocje ale sa spokojni bo wiedza ze i tak potem wszyscy im ustapia to miejsce
 
nbapl 167

nbapl

Użytkownik
Np. bet365. Aktualnie jest tylko jeden zakład WBA vs. Aston Villa, ale wcześniej był też zakład Newcastle vs. Sunderland i konfrontacja miedzy zespołami z Liverpoolu
 
M 22

maniek1946

Użytkownik
1. Southampton - w zyciu nie skoncza juz ligi na 7 miejscu. Odchodzi motor i lancuch druzyny Schneiderlin, pprzod przestal strzelac bramki, zostali tacy mlodsi bracia Balotelli ktorzy owszem blysna ale od czasu do czasu a napewno nie regularnie. Do tego dochodzi im chyba gra w Lidze Eurpejskiej wiec niewatpliwie odbije sie to na sytuacji w tabeli. Do tego trener noszacy wsrod polskich kibicow Valencii CF pseudonim &#39;tuman&#39; ktory jest kompletnym dyletantem i udowodnil to nie raz. W zeszlym roku mieli tez fure szczescia ze sie to na poczatku tak powtorzylo, w tym roku napewno juz tak sie nie uda zatrybic. Oczywiscie beda slabsze druzyny w lidze oprocz nich ale

Southampton nie 7 a 16 miejsce!
Widzę, że trochę poniosło. Przed sezonem 14/15 każdy spisywał Southampton na straty, bo odszedł cały trzon drużyny, a później nagle okazało się, że kończą w górnej części tabeli. Tym razem odszedł jeden do United, Clyne do Liverpoolu, ale drużyna to nie jeden, czy dwaj gracze. Też nie spodziewałbym się fajerwerków w postaci walki o puchary, ale okolice 10 miejsca to tak na spokojnie, a nie wyskakujesz z 16 i walką o utrzymanie...

5. Everton - to moze byc cichy bohater sezonu. Oni po prostu uwielbiaja gdy nikt na nich nie stawia i pisza ze jest zle a to bardzo mocny, poukladany team ze swietnym skladem i dobrze ulozony. W tym roku pozbyli sie problemu Ligi Europejskiej, sklad jest ograny, widac bylo w koncowce sezonu jak pozamiatali wszystkich i teraz bedzie tak od poczatku. Napewno Everton przegra bardzo malo meczow, problemem tej druzyny jest plaga remisow od zawsze ale

Everton nie 8 a 4-5 miejsce! I o lige mistrzow beda sie bic az do 37 kolejki! Moze to wszystko jest udawane, nie wiem ale ustapia Arsenalowi czy Liverpoolowi, zawsze tak jest e ktos sie rozpedza media rozplywaja sie a potem po cichutku Arsenal wygrywa 19 meczow z rzedu i bierze LM. Ja mysle ze karty sa rozdane juz przed sezonem wiadomo np ze Arsenal ma byc w LM, przegrywaja mase meczow zeby niby byly emocje ale sa spokojni bo wiedza ze i tak potem wszyscy im ustapia to miejsce
Tutaj to już w ogóle poniosło. Everton poprzedni sezon kończy w środku tabeli. Runda wiosenna zdecydowanie lepsza, ale długo się ciągnęli w dolnej części tabeli. Takie przeciwieństwo Newcastle - zły początek, dobry koniec. Widziałem 7-minutowy skrót finału z Arsenalu z Evertonem i proszę Cię, daj spokój. Jak oni z taką obroną chcą walczyć o 4-5 miejsce jak napisałem, to dobry kabarecik. O ile Theo strzelił bramkę po genialnym podaniu praktycznie z połowy boiska, tak przy golach nr 2 i 3, obrona wyglądała jak dzieci we mgle. Santi Cazorla 2 czy 3 razy przewrócił obrońcę dryblingiem, a potem strzelił z 16-18 metrów, a reszta się patrzyła. Gol nr 3 to już w ogóle jakby Everton był w drodze do domu. Jeżeli nic się nie zmieni i forma z tego finału odzwierciedli się w lidze, to będzie miejsce nie 4-5, a 10-11.

---

Dla mnie w tym sezonie walka o mistrza będzie się toczyć między 5 zespołami. Liverpool naprawdę dobre transfery. Myślę, że były zawodnik Hoffenheim będzie robił konkretną różnicę, do tego Milner, Coutinho, nowy kapitan Henderson. + Benteke, który będzie idealnym uzupełnieniem, bo w tamtym sezonie ewidentnie brakło napadziora. Oczywiście nie ma co zapominać o tym, że w tym sezonie już pewnie więcej pogra Sturridge. United to już w ogóle szaleje na rynku na potęgę. O Chelsea zbyt wiele nie ma co mówić, bo broni majstra, ściągnęli sobie Falcao, który pewnie będzie grał, kiedy Costa będzie pauzował za kartki, ale pewnie zrobi show w przeciwieństwie do czasów United. Chociaż tam też miał kontuzję, więc nie ma co zbyt wiele mówić. Bardzo podoba mi się Arsenal. Grali ten finał w Singapurze z Evertonem taktyką 4-1-4-1, gdzie idealnie się uzupełniali i wręcz czasami to wyglądało na 5-4-1, bo defensywny pomocnik wklejał się cudownie i łatał dziury. Zgranie drużyny jest naprawdę dobre, wielu zawodników gra już ze sobą od kilku lat. Ozil wystrzeli, Sanchez już w pierwszym sezonie dużo namieszał, Walcott zapowiada się, że będzie forma życia, Cech ściągnięty między słupki. Nie sprzedadzą raczej nikogo, ściągnęli już w zimie Gabriela, więc pewnie Monreal out. Myślę, że jeżeli chodzi o długoterminówki, to za 5.50 można się pokusić o mistrzostwo Kanonierów po latach posuchy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Ode mnie trzy typy które są obecnie dostępne na bet-at-home.
1) Everton lepszy od Southampton @ 1,85
Tak jak już tutaj przedmówcy pisali. Southampton na pewno nie zagra drugiego tak dobrego sezonu. Podobnie jak Everton nie zagra drugiego tak słabego. Generalnie Everton będzie zdecydowanie wyżej od Southamptonu i kursik 1,85 do wzięcia.
2) Bournemouth lepsze od Leicester @ 2,25
No sorry, ale jak się zatrudnia najbardziej chyba przereklamowanego trenera w Europie (pan Ranieri) to nie można liczyć na dobre wyniki. Leicester jak dla mnie i tak w zeszłym sezonie pod wodzą Pearsona zaskoczył in plus pozostając w lidze. Teraz o byt będzie im jeszcze trudniej i żadne transfery mnie tutaj nie przekonają. No chyba, że Ranieri poleci po 5 czy 7 kolejce - to może. Bournemouth to ułożona ekipa, da sobie radę i spokojnie powinna zdystansować Leicester.
3) Roberto Firmino under 18,5 gola w sezonie @ 1,85
To to już w ogóle promocja. W najtrudniejszej lidze świata ten dobry (ale nie bardzo dobry) zawodnik ma strzelić 19 goli? Czyli ma trafić w co drugim meczu? W życiu nigdy. Tutaj każdy mecz to wojna. W takim Hoffenheim, nastawionym ultraofensywnie w trzech ostatnich sezonach strzelił 5, 16 i 7 goli. A tam zdarzały się mecze w którym miał po kilka setek w meczu regularnie. Z takim Freiburgiem, Brunszwikiem czy innym Paderbornem mógł pakować do woli. Tutaj nawet z Watfordem i Leicester będzie mu ciężko. A jak już w ogóle przyjdzie zapowiadany Benteke to przecież to on, a nie FIrmino grać będzie na szpicy.
Polecam!
PS. BaH oferuje także zakład o którym tutaj wcześniej była mowa. Najlepszy klub z północnego wschodu . Newcastle (1,50) lub Sunderland (2,50). Kurs na Czarne Koty kuszący.
 
nbapl 167

nbapl

Użytkownik
A co myślicie o zakładzie który co roku wystawia bet365 i który nie dokońca rozumiem, a mianowicie:
Barclays Premier League - Sezon - Handicapy - Zwyciestwo
Chelsea +0 @16
Arsenal +6 @16
Man Utd +7 @16 itp...
W tamtym roku pytałem się o ten zakład na chacie i zrozumiałem, że normalnie działa to jak handicap czyli Arsenal w ogólnym rozrachunku punktowym ma doliczane +6 punktów i zostaje mistrzem to wchodzi. Wszystko ok, ale skąd ten kurs 16?
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
A co myślicie o zakładzie który co roku wystawia bet365 i który nie dokońca rozumiem, a mianowicie:
Barclays Premier League - Sezon - Handicapy - Zwyciestwo
Chelsea +0 @16
Arsenal +6 @16
Man Utd +7 @16 itp...
W tamtym roku pytałem się o ten zakład na chacie i zrozumiałem, że normalnie działa to jak handicap czyli Arsenal w ogólnym rozrachunku punktowym ma doliczane +6 punktów i zostaje mistrzem to wchodzi. Wszystko ok, ale skąd ten kurs 16?
Jest 20 drużyn i dopiero jak zespół na który stawiasz, będziesz pierwszy po uwzględnieniu wszystkich handicapów to wtedy zakład jest wygrany.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Szukam pary Everton - Manchester United kto skonczy wyzej w tabeli na koniec sezonu
Jest?
Na Everton bym gral od kursu 8
Tottenham - Southampton 1 1,62 to jest pewniak sezonu. Southampton skonczy gdzies tam powyzej kreski oznaczajacej utrzymanie, Tottenham pewnie 6 miejsce jak zwykle
Chelsea - Manchester City 1 1,67 bez dwoch zdan tez, City bedzie miec problemy z kwalifikacja do czworki, Chelsea 1-3 pozycje zarezerwowane
WBA - Aston Villa 1 1,75 tu bez porownania, ston Villa najprawdopodobniej po oslabieniach leci z ligi, tam sie wszystkim znudzil futbol, zostaly same resztki, West Brom rewelacja sezonu i spokojny srodek tabeli, cos jak Stoke
West Brom over 41 punktow 2 PAddy Power. Spokojnie uzbieraja 55-60
Astoon Villa under 41,5 punktu. 1,8 Paddy. Tragedia bedzie napewno

Everton + 28 punktow wygra lige kurs 15-16
West Brom + 40 punktow wygra lige to samo

Everton skonczy w top 4 kurs 21 Ladbrokes. W sumie to nawet chyba lepszy bet niz h2h z United
 
awesome1995 99

awesome1995

Użytkownik
West Brom over 41 punktow 2 PAddy Power. Spokojnie uzbieraja 55-60
Astoon Villa under 41,5 punktu. 1,8 Paddy. Tragedia bedzie napewno

West Brom + 40 punktow wygra lige to samo
Kolega z punktami West Brom troszke przesadził. W tamtym sezonie 56 miało Swansea, 60 Southampton a gdzie The Baggies do nich ????
Z Aston Villa to juz kompletna loteria. Rownie dobrze moga skonczyc na 12-13 miejscu jak i na ostatnim. To jest Premier League. Jedni odchodza, inni blyszcza. Kozak w sparingach strzela az miło ????

PS. Southampton top 10 na spokoju. Koeman robi dobra robote. Clasie bedzie kozak w Premier League.
 
betlitelli 8,4K

betlitelli

Użytkownik
WBA to sobie moze zrobic 60puntkow co najwyzej w 2 sezony ???? o ile sie utrzyma, bo jesli sprzedadza Berarahino i sprowadza w jego miejsce Rickiego &quot;kloca&quot;Laamberta a takie rumorsy sie pojawiaja to beda gorsi niz w zeszlym sezonie i bardziej przewidywalni niz sracz dla hydraulika ..Na razie ich najwiekszym sukcesem w oknie tranferowym jest sprowadzenie McLeana za 3mln funtow z czempionszip a teraz tocza heroiczny boj z Leicester o przeplacenie Chestera ze zdegradowanego Hull, dodac do tego kontuzje podstawowego bramkarza Fostera i jest po prostu bajka ????

Everton over 53.5 za to do grania na pinnaclu @1.92, w zeszlym beznadziejnym sezonie mieli 47pkt.ale wiadomo grali w lidze europy, pierwszy sezon Martineza, wczesniej przekraczali dosc spokojnie ta bariere, ktora starcza mniej wiecej na 9pozycje w lidze a jak wiadomo aspiracje sa wyzsze, Stoke i Swansea mialo over 53,5 rok temu nie widze przeciwskazan by Everton nie zajal ich miejsca w tym roku.Nikt znaczacy nie odszedl poki co a pozyskanie Cleverleya powinno poprawic gre wsrodku pola,do tego maja kilku mlodych zdolnych grajcarow ktorych forma powinna isc zdecydowanie w gore...
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Berahino nigdzie nie idzie. Nie musza niczego sprowadzac bo sklad jest dobry i ograny, byloby tylko zamieszanie Trzon zespolu opiera sie na zawodnikach, ktorzy prezentuja bardzo solidny poziom i znaja sie jak lyse konie
Przeciez oni dopiero co ograli Manchester United na wyjezdie a z Chelsea w pelnym zestawieniu pojechali jak z fura gnoju wiec nie wiem skad tak pesymistyczne wnioski
Na dodatek dostaja trenera z glowa na karku zamiast jakiegos zoltodzioba jak rok temu i zero zmartwien o utrzymanie, od poczatku mozna grac swoje
Bedzie dobrze ????
 
betlitelli 8,4K

betlitelli

Użytkownik
Nie wyciagalbym daleko idacych wnioskow po zwyciestwie z Chelsea bedaca na kacu po mistrzostwie i grajaca przez gros meczu w oslabieniu po czerwonej kartce i efektownym ustrzeleniu pilka glowy zawodnika WBA przez Fabregasa ???? , To tak jakby ktos pobil wstawionego po 10 piwach Kliczke ze zlamana reka w barze pare dni po 12rundowym pojedynku o mistrzostwo swiata ???? Spasc nie spadna, w sumie linia dosc niska przy 44pkt. w zeszlym sezonie na pinnaclu over 40,5 do gry bo linia ta sama a kurs lepszy niz za Aston Ville z przetrzepanym kregoslupem( bez Vlaara,Delpha,Benteke) ale szalu bym sie po nich nie spodziewal...
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Premier League 2015/16 - zapowiedź sezonu cz. 1
Arsenal FC
Poprzedni sezon: 3. miejsce
Cel: walka o mistrzostwo
Przewidywane miejsce: 1.-3.
Arsenal od wielu lat wymieniany jest w gronie kandydatów do mistrzostwa, jednak zawsze kończy się na zajęciu 3.-4. miejsca. Tym razem Kanonierzy powinni realnie włączyć się do walki o tytuł. Od 2-3 lat Arsenal prowadzi politykę transferową polegającą na kupowaniu gwiazd, gdzie w latach poprzednich głównie się tych gwiazd pozbywano z uwagi na konieczność spłacania kredytów zaciągniętych pod budowę nowego stadionu. I tak w latach poprzednich ściągnięto do klubu takich piłkarzy jak Ozil i Sanchez, na których wydano naprawdę spore pieniądze. Arsenal jest jak zwykle jedną z bardziej efektownych drużyn w Anglii, ale zawsze czegoś brakuje Kanonierom w odniesieniu końcowego triumfu. Albo Arsenal zalicza słaby start sezonu, po którym przychodzi świetna gra, ale i tak na koniec brakuje tych punktów straconych na starcie albo jest dokładnie na odwrót i po świetnej pierwszej części przychodzi spadek formy w końcówce. Wenger musi ustabilizować formę swojego zespołu na przestrzeni całego roku, jeśli marzy o mistrzostwie. Personalnie skład Arsenalu prezentuje się bardzo dobrze, ale najsłabiej obstawiona jest pozycja napastnika, o czym wielokrotnie pisałem w swoich analizach. Do zakończenia okienka transferowego jest jeszcze miesiąc czasu i być może zostanie kupiony lepszy napastnik niż Giroud. Patrząc na poprzednie lata, w których kupowano kolejno Ozila i Sancheza, jest możliwy taki scenariusz. Świetnie prezentuje się pomoc i jest to najsilniejsza formacja Kanonierów. W środku obrony spokój zapewniają Mertesacker i Koscielny. Nowym nabytkiem Arsenalu jest Petr Cech i trzeba przyznać, że jest to świetny transfer na pozycję bramkarza. Po udanym sezonie Ospiny wydawało się, że Arsenal nie potrzebuje bramkarza, jednak kupno Cecha należy ocenić na spory plus, bo to bramkarz ze sporym doświadczeniem w Premier League i w Europie, i przede wszystkim jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji na świecie. Taki bramkarz na pewno wygra Arsenalowi jeden czy dwa mecze, czego na pewno nie można powiedzieć chociażby o Szczęsnym. Arsenalowi potrzebny był taki bramkarz, który zapewni spokój i pewność. Raczej ze Szczęsnym w poprzednich latach tego nie było.
Arsenal widzę w ścisłej czołówce walczącej o tytuł. Kto wie, może nawet ten tytuł zdobędą Kanonierzy. Na pewno zakup światowej klasy napastnika by im w tym bardzo pomógł.
Typy:
Arsenal - Man United 1 @ 1,826 Pinnacle
Arsenal jest bardziej poukładany od United i przewiduję, że będzie nieco wyżej.

Arsenal TOP 3 @ 1,60 Betsson
W TOP 4 widzę Arsenal, Chelsea, United i City. Wg mnie na 4. miejscu skończy ktoś z dwójki United, City, dlatego że te dwie drużyny wydają mi się najmniej poukładane.
Aston Villa
Poprzedni sezon: 17. miejsce
Cel: walka o utrzymanie
Przewidywane miejsce: 17.-20.
Przed Aston Villą szykuje się naprawdę ciężki sezon. Już w poprzedniej kampanii Premier League zespół z Birmingham miał spore problemy z utrzymaniem się. Ostatecznie udało się zająć ostatnie bezpieczne miejsce, czyli 17. Istnieje dosyć ciekawa zależność. W 23 sezonach Premier League aż 10-krotnie spadek zaliczał zespół, który rok wcześniej uplasował się tuż nad strefą spadkową. Aż 43% drużyn będących na miejscu Aston Villi spadło z ligi. Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla The Villans. Niezbyt dobrze wygląda sytuacja kadrowa. The Villans sprzedają swoich najlepszych zawodników. Odszedł Benteke - największa gwiazda drużyny i najlepszy strzelec. W zasadzie Benteke był tym piłkarzem, który ciągnął jakoś tę drużynę. Aston Villa nie była drużyną, która strzelała wiele bramek, a w tym zespole to właśnie Benteke był najbardziej bramkostrzelny. Po odejściu Belga Aston Villa może mieć jeszcze większy problem ze zdobywaniem bramek. Sprzedano również Delpha, który w tej drużynie był podobnie jak Benteke jednym z lepszych zawodników. Odszedł także Cleverley, który był wypożyczony z Manchesteru. Cleverley również był jedną w wyróżniających się postaci w AV. Tym oto sposobem w środku pola powstała dziura po obu zawodnikach, którą Tim Sherwood będzie musiał jakoś załatać. Z ważniejszych zawodników odszedł także Weimann (napastnik). Aston Villa zarobiła dosyć sporo na sprzedaży Benteke i Delpha, ale jak na razie nie widać jakichś wielkich transferów do klubu. Najlepszym jak do tej pory transferem jest kupno Ayewa, który ma zastąpić na Villa Park samego Benteke.
Przewiduję, że Aston Villa w nadchodzącym sezonie będzie zmuszona walczyć o utrzymanie. Zespół od kilku lat gra bardzo słabo i co sezon uwikłany jest w walkę o pozostanie w lidze. Niestety dla Aston Villi wszystko zmierza w złym kierunku. Sądzę, że The Villans spadną z ligi. Jedyną szansę na utrzymanie widzę w tym, że Tim Sherwood jakoś ogarnie ten burdel. W poprzednim sezonie przejmował rozbitą drużynę po Paulu Lambercie i mimo wszystko zmienił jej oblicze. Wtedy jednak miał do dyspozycji Benteke i Delpha. Teraz musi sobie poradzić bez nich.
Typy:
Aston Villa spadek @ 3,75 Bet365
Bardzo dobry kurs na spadek AV. Był jeszcze wyższy.

Aston Villa under 40,5 punktów @ 1,85 Ónibet
Bardzo dobra linia jak na Aston Villę, tym bardziej, że w poprzednich trzech sezonach The Villans za każdym razem zdobywali równo 38 punktów i to wystarczało im nawet do utrzymania. U innych buków widziałem linię 38 punktów, ale ta w Unibecie jest dużo bardziej atrakcyjna.
AFC Bournemouth
Poprzedni sezon: 1. miejsce Championship (beniaminek)
Cel: walka o utrzymanie
Przewidywane miejsce: 17.-20.
Bournemouth wygrał rozgrywki Championship. Na przestrzeni całego sezonu zespół prezentował się bardzo efektownie, strzelał naprawdę mnóstwo bramek. Myślę, że w Premier League będzie zupełnie inaczej. Poziom tutaj jest dużo wyższy niż w Championship. W zespole brakuje piłkarzy ogranych w Premier League, jedynie Boruc i Distin regularnie występowali, a reszta piłkarzy zaliczała jakieś mniej znaczące epizody w klubach z Premier League albo oglądała te rozgrywki jedynie w telewizji. Moim zdaniem Bournemouth będzie mieć ogromne problemy z utrzymaniem i prawdopodobnie nie uda się tego dokonać. Zresztą zauważyłem taką prawidłowość, że paradoksalnie ten klub, który wygrał Championship ma najwięcej problemów z utrzymaniem ze wszystkich beniaminków. W tamtym sezonie się to nie sprawdziło dzięki rewelacyjnemu finishowi Leicester. Jak na razie brakuje dużych wzmocnień, a bez dobrych transferów nie ma szans na utrzymanie - przykład z poprzedniego sezonu Burnley, które nie robiło transferów i grało piłkarzami bez doświadczenia w Premier League.
Typuję Bournemouth do spadku. Pewnie sporo Polaków będzie kibicować tej drużynie, z tego względu, że gra tam Artur Boruc. Jak zawsze istnieje jakaś szansa na to, że Bournemouth się utrzyma, jednak będzie to bardzo trudne z obecną kadrą. Jeśli zostaną przeprowadzone jeszcze jakieś wartościowe transfery, wówczas możliwe jest utrzymanie.
Typy:
Bournemouth spadek @ 2,20 Bet365
Chelsea FC
Poprzedni sezon: 1. miejsce
Cel: walka o mistrzostwo
Przewidywane miejsce: 1.-2.
Chelsea będzie bronić tytułu zdobytego w poprzednim sezonie. Naturalnie The Blues są jednym z kandydatów do mistrzostwa. Przede wszystkim posiadają na papierze najlepszy skład. Już w poprzednim sezonie mówiło się, że nie ma w tym zespole żadnych słabych elementów i dziur. Teraz jest podobnie. W zasadzie skład pozostał taki sam. Nikt ważny nie odszedł. Sprzedano jedynie Cecha, ale w jego miejsce od razu kupiono Begovicia ze Stoke, który raczej nie będzie miał zbyt wiele do gry, jedynie w pucharach i w przypadku ewentualnej kontuzji Courtuis. Courtuis zaliczył świetny sezon i potwierdził, że jest w absolutnym światowym topie bramkarzy. Odszedł Drogba, ale również i jego szybko zastąpiono wypożyczając z Monaco Falcao. Chyba żadnemu fanowi Premier League nie trzeba przypominać jak żenująco słabo spisywał się Falcao sezon temu na wypożyczeniu w United. Mourinho ma na pewno nadzieję na to, że Kolumbijczyk odblokuje się i zacznie grać na miarę swoich możliwości - jeśli tak będzie, to Chelsea będzie miała mega atak. Tak czy siak Falcao będzie stanowił raczej alternatywę dla Costy, który ma pewne miejsce w ataku. Transfer Nathana nie wiem jak oceniać, bo pierwszy raz o nim słyszę. Po Willianie, Oskarze i Ramiresie jest kolejnym Brazylijczykiem w Chelsea. Ciekawy jestem postawy Cuadrado, który przyszedł do Chelsea w trakcie poprzedniego sezonu. Kolumbijczyk nic ciekawego nie pokazał, ale też Mourinho nie dawał mu za wiele szans. O samej grze Chelsea i o tym jak będzie wyglądała w przyszłym sezonie nie ma się co za bardzo rozpisywać. Chelsea każdy zna. Tak więc na pewno Mourinho będzie stawiał konsekwentnie na twardą i szczelną defensywę. The Blues jak zwykle powinni brylować w obronie, co w miarę często powinno skutkować underowymi meczami w ich wykonaniu. Na pewno będzie bardzo trudno urwać jakieś punkty przyjezdnym na Stamford Bridge. W spotkaniach z czołówką raczej nie powinno padać zbyt wiele bramek.
Chelsea powalczy o mistrzostwo i w tej chwili jest faworytem nr 1. Jeśli nie zdobędzie tytułu, to zajmie miejsce 2. Mourinho ma rewelacyjną statystykę, bo z tego co pamiętam tylko raz w całej karierze trenerskiej skończył sezon na miejscu poza TOP 2.
Typ:
Chelsea - Man City 1 @ 1,724 Pinnacle
Chelsea dla mnie będzie w TOP 2, a City żeby wyprzedzić Chelsea musiałoby zdobyć mistrzostwo, co wydaje się mało prawdopodobne.

Chelsea - Man United 1 @ 1,363 Pinnacle
Taka sama argumentacja jak powyżej.
Crystal Palace
Poprzedni sezon: 10. miejsce
Cel: walka o TOP 10
Przewidywane miejsce: 7.-10.
Crystal Palace może być jedną z rewelacji nadchodzącego sezonu. Zespół ma ogromny potencjał, który widać było w drugiej połowie poprzedniego sezonu, gdy Orły przejął Alan Pardew. Ten potencjał zespół pokazywał także za czasów Tony&#39;ego Pulisa, który podobnie jak Pardew objął zespół w środku sezonu. Dodać należy, że obaj przejmowali drużynę, która słabo radziła sobie w lidze, a potrafili z niej zrobić świetnie spisujący się kolektyw, który grał bardzo efektownie i efektywnie. Pokazuje to jedną rzecz - z odpowiednim trenerem Crystal Palace może grać bardzo dobrze i spokojnie walczyć o TOP 10, a może nawet i o coś więcej. Mimo słabej gry w pierwszej części sezonu, Orły ostatecznie uplasowały się na dobrym 10. miejscu. Gdyby w poprzednim sezonie uwzględniać jedynie mecze z drugiej części sezonu, to pewnie piłkarze Palace zajmowaliby nieco wyższe miejsce i być może otarli się o grę w europejskich pucharach. Orły nie są drużyną własnego boiska, ale paradoksalnie bardzo dobre mecze grali z czołowymi zespołami u siebie, na Selhurst Park. Co ciekawe lepiej szło im w meczach na wyjeździe, gdzie zdobyli więcej punktów. W zespole z Selhurst Park grają solidni i ograni w Premier League piłkarze. Bardzo dobrze wygląda ofensywa, gdzie jest kilku ciekawych zawodników, którzy potrafią strzelać: Murray, Puncheon, Gayle, Bolasie, Zaha. Do tego wzmocniono atak, wypożyczając z Chelsea Bamforda, który z kolei w poprzednim sezonie był wypożyczony do Middlesbrough, gdzie zaliczył świetny sezon. Na środek pola Alana Pardew sprowadził swojego byłego podopiecznego z Newcastle, czyli Yohana Cabaye&#39;a. Środek pola w Crystal Palace będzie więc prezentował się imponująco, bo Cabaye zagra obok Jedinaka. Transfer Cabay&#39;a powinien wpłynąć na plus zarówno na defensywę jak i na ofensywę. Jak do tej pory Pardew sprowadził jedynie tych dwóch zawodników. Brakuje jakichś transferów w obronie, bo zdecydowanie ta formacja jest najsłabsza w zespole Orłów.
Moim zdaniem Crystal Palace zamelduje się na koniec sezonu w TOP 10. Widziałbym ich nawet w roli czarnego konia w walce o europejskie puchary. O 5.-6. miejsce nie mają szans powalczyć, bo konkurencja jest zbyt duża, ale zajęcie 7. miejsca jest realne.
Typy:
Crystal Palace over 48 punktów @ 2,00 Bet365
Crystal Palace over 43,5 punktów @ 1,80 Pinnacle
Liczę na jeszcze lepszy sezon Orłów. Tamten sezon kończyli z 48 pkt, a przecież pierwszą część grali z Warrnockiem. Jak przyszedł Pardew to grali bardzo dobrze. Rok wcześniej zdobyli 45 pkt, a wtedy również Orły zawaliły pierwszą część sezonu i po zmianie na Pulisa grały już dobrze. Moim zdaniem przekroczą linię 48 punktów. Linia w Pinnacle to jakieś nieporozumienie.

West Ham - Crystal Palace 2 @ 2,10 Ónibet
West Ham faworytem w tej rywalizacji? Przewiduję dobry sezon dla CP i słaby dla West Hamu, który gra w LE. Zresztą przecież w ostatnim sezonie Orły były wyżej od Młotów, więc ten kurs to również nieporozumienie.

Crystal Palace w górnej połowie tabeli @ 3,50 William.Hill
Poprzednie rozgrywki skończyli przecież w TOP 10, dokładnie na 10. miejscu. Value.
Everton FC
Poprzedni sezon: 11. miejsce
Cel: walka o europejskie puchary
Przewidywane miejsce: 5.-7.
Everton kompletnie zawalił poprzedni sezon, ale spowodowane to było grą w europejskich pucharach. The Toffees nie są jeszcze zespołem, który będzie umiał z powodzeniem łączyć grę w lidze z grą w Europie. W nadchodzącej kampanii na pewno będzie lepiej, ponieważ Everton dysponuje bardzo dobrym zespołem, któremu przewodzi bardzo dobry trener w postaci Roberto Martineza. Dwa sezony wstecz mogliśmy oglądać prawdziwy obraz Evertonu. Wówczas Everton spisywał się świetnie, zajął 5. miejsce, a możliwe to było dzięki temu, że piłkarze Martineza mogli skupić się jedynie na grze w lidze. W tym sezonie będzie podobnie. Już w drugiej części poprzedniego sezonu widać było jak brak balastu w postaci LE wpływa na grę The Toffees. W efekcie Everton był jedną z lepszych drużyn w końcówce sezonu. Jak zwykle The Toffees powinni sporo punktów zbierać w spotkaniach u siebie. Goodison Park jest jednym z tych stadionów, gdzie przyjezdnym trudno o jakiekolwiek punkty. Tradycyjnie gorzej powinno być na wyjazdach. W porównaniu do czołowych zespołów ligi, Everton posiada dosyć wąską ławkę rezerwowych. To sprawia, że nie jest możliwa walka o wyższe cele niż miejsce gwarantujące grę w Lidze Europy. Szefowie Evertonu nie szastają pieniędzmi i nie kupują drogich piłkarzy. Takim wyjątkiem w ostatnich latach był Lukaku, który miał słaby poprzedni sezon, ale niemal wszyscy piłkarze zaliczyli taki słaby sezon, spowodowany jak wiadomo grą w LE. Zespół wzmocniono dwoma pomocnikami: Cleverley&#39;em oraz Deulofeu. Nie są to jakieś oszałamiające transfery, ale solidni piłkarze, którzy powinni być wzmocnieniem zespołu. Cleverley zaliczył dobry sezon w Aston Villi, natomiast Deulofeu powraca do klubu, po roku nieobecności - w czasie pierwszego pobytu na Goodison Park był jedynie wypożyczony, ale trzeba przyznać, że zaliczył udany sezon. Odeszło za to dwóch podstarzałych obrońców - Distin i Alcaraz.
Myślę, że Everton spokojnie powalczy o Ligę Europy, na TOP 4 jest za słaby. Przewiduję dla The Toffess miejsca od 5. do 7. Powinni rywalizować o nie z Liverpoolem i Tottenhamem.
Typy:
Everton over 56 punktów @ 2,30 Bet365
Everton over 53,5 punktów @ 1,909 Pinnacle
Duże value. Poprzedni sezon beznadziejny i tylko 48 pkt, wcześniej 72 pkt, 63 pkt, 56 pkt, 54 pkt, 61 pkt, 63 pkt, 65 pkt, 58 pkt, dalej mi się nie chce sprawdzać. Widać, że generalnie Everton nie ma problemów z przekraczaniem linii 56 pkt. Poprzedni sezon najgorszy od lat, ale wiadomo z jakiej przyczyny. Na pewno Everton zaliczy duży skok w stosunku do poprzedniego sezonu, także linia 56 pkt to nieporozumienie. Bezpieczniej w Pinnacle linia tylko 53,5 pkt.

Everton - wygrana bez Big Six (Arsenal, Chelsea, Liverpool, United, City, Tottenham) @ 3,75 Bet365
Bez Big Six zostaje Southampton, Everton, Swansea, Stoke i Palace. Z tych drużyn największe szanse daję Evertonowi. Swansea, Stoke i Palace są słabsze, a Southampton będzie uwikłany w grę w LE (chyba, że nie uda się awansować do fazy grupowej), więc przewiduję nieco słabszy sezon w ich wykonaniu.

Everton - Stoke 1 @ 1,50 Ónibet
Everton - Swansea 1 @ 1,45 Ónibet
W poprzednim sezonie obie drużyny były wyżej od Evertonu. Teraz wszystko powinno powrócić do normalności.

Everton TOP 10 @ 1,33 William.Hill
Kurs niski, ale bardzo pewny.
Leicester City
Poprzedni sezon: 14. miejsce
Cel: walka o utrzymanie
Przewidywane miejsce: 13.-17.
To co Leicester zrobił w końcówce sezonu będzie długo zapamiętane i określane jest mianem &quot;największa ucieczka przed spadkiem w historii Premier League&quot;. Lisy grały wręcz rewelacyjnie i bardzo efektownie, jednak oblicze tego zespołu może ulec zmianie. W przerwie letniej z klubem pożegnał się Nigel Pearson, który konsekwentnie przez cały sezon nakazywał grać swojej drużynie ofensywnie, aż w końcu to odpaliło i przyniosło upragnione utrzymanie. Jednak nowym trenerem Lisów został Claudio Ranieri, człowiek znany w futbolowym świecie, ale i w ostatnim czasie skompromitowany tym, że doprowadził do kompletnego upadku reprezentację Grecji, która pod jego wodzą przegrała m.in. z Irlandią Północną czy z Wyspami Owczymi. Moim zdaniem ta zmiana nie przyniesie nic dobrego i Lisy nie zrobią kroku do przodu w stosunku do poprzedniego sezonu. Przewiduję, że Leicester znów będzie musiał bić się o utrzymanie, ale to utrzymanie sobie zapewni. W zespole jest kilku dobrych piłkarzy, którzy dodatkowo zdobyli masę ważnego doświadczenia w poprzednim sezonie. Szkoda, że w klubie nie pozostał Cambiasso, ale decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu podjął on sam, a nie klub. Cambiasso swoim ogromnym doświadczeniem w europejskiej piłce bardzo dużo dawał drużynie. Za to w klubie obrano, można powiedzieć, kierunek niemiecki. Na obronę zakupiono Fuchsa oraz Hutha, który już w poprzednim sezonie grał w Lisach na wypożyczeniu. Takie transfery są oczywiście złą informacją dla Marcina Wasilewskiego i jednocześnie stanowią wzmocnienie obrony. Widać, że w Leicester wyciągnięto wnioski z poprzedniego sezonu, w którym obrona grała katastrofalnie. Z niemieckiego Mainz kupiono także napastnika Okazakiego.
Leicester City powinien utrzymać się w Premier League. Raczej Lisy nie powalczą o nic więcej niż miejsca 13.-17. Gdyby posadę utrzymał Pearson, wówczas można by się zastanawiać nawet nad walką o TOP 10. W obecnej sytuacji dyspozycja Lisów w nowym sezonie pozostaje dużą niewiadomą.
Typy:
Leicester over 39,5 punktów @ 2,00 William.Hill
U innych buków można spotkać linię 40,5 albo 41, co ciekawe kursy są niemal takie same, tak więc ta linia w William.Hill prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Lisy powinny się utrzymać i przekroczyć granicę 40 punktów.

Aston Villa - Leicester 2 @ 1,85 Ónibet
Tak jak można wywnioskować z moich zapowiedzi, widzę większe szanse na utrzymanie dla Leicester. Leicester ma lepszy skład, który jeszcze wzmocniono, natomiast w AV sprzedają swoje gwiazdy.
Liverpool FC
Poprzedni sezon: 6. miejsce
Cel: walka o TOP 4
Przewidywane miejsce: 5.-6.
Liverpool zaliczył bardzo słaby sezon w porównaniu do poprzedniego, w którym wywalczył wicemistrzostwo. The Reds nie sprostali grze na dwóch frontach oraz zrobili słabe transfery, co w efekcie skończyło się wypadnięciem z TOP4. Moim zdaniem nie uda się powrócić do czołowej czwórki. Przede wszystkim znów Liverpool będzie musiał łączyć ligę i LE, a pamiętamy, że wicemistrzostwo osiągnął w sezonie, w którym nie grał w Europie. Transfery wyglądają bardzo okazale. Liverpool był jednym z najbardziej aktywnych klubów w Anglii. Rodgers wzmocnił atak, kupując Benteke, Firmino oraz Ingsa. Nie są to może jakieś gwiazdy, ale piłkarze, co do których jest spora nadzieja, że wypalą. Kupno Benteke było moim zdaniem strzałem w dziesiątkę, bo Belg jest ograny w Premier League i na przestrzeni lat nie schodził z pewnego solidnego poziomu. W takim klubie jak Liverpool powinien mieć więcej okazji do strzałów niż w Aston Villi, która miała ogromne kłopoty ze strzelaniem bramek i stwarzaniem sytuacji. Bardzo dobrze wygląda także transfer doświadczonego i zawsze solidnego Milnera. Obronę wzmocniono Clyne&#39;em, który jako boczny obrońca świetnie prezentował się w Southampton. Należy też wspomnieć o piłkarzach, którzy odeszli. Z klubu odeszła legenda Anfield - Steven Gerrard, który w ostatnich latach jednak nie dawał drużynie tego co wcześniej. Chyba najlepszy deal w Anglii zrobił Liverpool sprzedając Sterlinga do Man City za 50 mln funtów. Liverpool może się tylko cieszyć z tego transferu, bo za bardzo dobre pieniądze oddał piłkarza, który otwarcie dawał sygnały, że nie zamierza zostawać w Liverpoolu. Jak wiadomo z niewolnika nie ma pracownika. Patrząc na to jak Sterlinga zagrał w poprzednim sezonie, Manchester przepłacił i to bardzo.
Moim zdaniem, mimo kupna nowych piłkarzy Liverpool będzie musiał się zadowolić miejscem tuż za TOP4. Konkurencja jest zbyt duża, a w tej chwili lepsze składy mają Chelsea, Arsenal, United i City. Nie zapominajmy o osobie Rodgersa, który jest trenerem za słabym na taki klub jak Liverpool. W chwili obecnej jest faworytem do zwolnienia spośród wszystkich trenerów Premier League. Liverpool będzie miał też ciężki kalendarz wyjazdowy w pierwszych miesiącach.
Manchester City
Poprzedni sezon: 2. miejsce
Cel: walka o mistrzostwo
Przewidywane miejsce: 2.-4.
Wicemistrzostwo kraju z poprzedniego sezonu trzeba chyba odebrać jako sukces Manchesteru City. Chelsea była poza zasięgiem, a w końcówce sezonu wydawało się, że Arsenal i United są w lepszej formie i wyprzedzą The Citizens. Stało się inaczej. Mimo wielu wpadek na przestrzeni całego sezonu udało się zająć 2. miejsce. W nadchodzącej kampanii Manchester City powalczy o tytuł, ale wątpię, żeby udało się to osiągnąć. City powoli się wypala. Widać to było po takich piłkarzach jak Kompany, Toure, Nasri czy Dzeko, którzy zagrali bardzo słaby sezon. Gra City znów w dużej mierze będzie opierać się na Toure, Silvie, Aguero i nowym nabytku - Sterlingu. Przyszedł również Delph, który wzmocni środek pola. Mimo wszystko uważam, że w drużynie potrzebne są dalsze zmiany, bo może i na krajowym podwórku jeszcze coś ten zespół znaczy, ale w Europie leją ich nawet średniacy. Zresztą z tą siłą w Anglii to też lekka przesada - dwukrotnie przecież City dostało mistrzostwo w prezencie - raz od United, a drugi raz od Liverpoolu. Szejkowie marzą o tym, żeby ich klub coś znaczył w Europie, a jak do tej pory Manchester City jest tylko pośmiewiskiem. Jeśli i w tym sezonie City nie osiągnie w Europie czegoś więcej niż wyjście z grupy, to w końcu część piłkarzy będzie musiała pakować walizki. Najbliższy sezon będzie ostatnim w City dla ich managera - Pellegriniego. City nie zamierza przedłużać z nim kontraktu, a sam sezon jest tylko sezonem przejściowym, po którym drużynę ma objąć Guardiola.
Jakoś nie widzę Manchesteru City jako mistrza Anglii. City powinno mieć pewne miejsce w TOP4, ale o nic więcej nie powalczy. W poprzednim sezonie widzieliśmy pierwsze symptomy tego, że niektórzy zawodnicy powoli wypalają się w tej drużynie, co powinno pogłębiać się w nadchodzących rozgrywkach.
Manchester United
Poprzedni sezon: 4. miejsce
Cel: walka o mistrzostwo
Przewidywane miejsce: 2.-4.
Manchester United małymi krokami odbudowuje swoją potęgę. W poprzednim sezonie Czerwone Diabły powróciły do TOP4, jednak aby zagrać w Lidze Mistrzów muszą jeszcze przebrnąć przez ostatnią rundę kwalifikacji, co raczej wydaje się formalnością dla takiego klubu jak United. Manchester to wciąż jeden wielki plac budowy. Po odejściu na emeryturę Fergusona i dewastacji drużyny przez Moyes&#39;a, pozostał jeden wielki śmietnik, który stara się posprzątać Van Gaal. W poprzednim sezonie mieliśmy już pewne zalążki dobrej gry Manchesteru. Były momenty w sezonie, gdy United zachwycało, ale było też sporo wpadek. Na co warto zwrócić uwagę, to świetna gra na Old Trafford i bardzo słaba na wyjazdach. Mimo wszystko było znacznie lepiej niż za Moyes&#39;a. Manchester w najbliższym sezonie nie zdobędzie mistrzostwa. Z jednej strony jest to drużyna z odpowiednim potencjałem, ale wciąż niepoukładana, nieregularna i nieco chaotyczna. W letnim okienku transferowym znów doszło do kilku ciekawych transferów. Wzmocniono przede wszystkim pomoc takimi graczami jak Schneiderlin i Schweinsteiger oraz ofensywę Depay&#39;em. Ciekawie wygląda sytuacja z napastnikami. Po odejściu Van Persiego oraz Falcao, wydaje się, że na &quot;dziewiątce&quot; na stałe zamelduje się Rooney. Zresztą w sparingach tak właśnie ustawiał Van Gaal Anglika. Myślę, że takie ustawianie Rooney&#39;a może wpłynąć korzystnie na grę United. Rooney to w końcu napastnik, a ustawianie go tuż za napastnikiem albo o zgrozo na DM, to było jednak marnowanie jego potencjału. Mimo wszystko do Manchesteru wciąż może jeszcze przyjść jakiś napastnik, także nie wiadomo jak będzie ostatecznie wyglądał atak Diabłów. Obrona United nadal wygląda bardzo przeciętnie. Transfer prawego obrońcy - Darmiana - za wiele tutaj nie zmieni. Para Jones - Evans czy ewentualnie jeszcze Smalling po pierwsze nie zagwarantuje spokoju w tyłach, a po drugie wszyscy ci trzej piłkarze są bardzo kontuzjogenni i można na bank obstawiać, że każdy z nich przynajmniej raz w sezonie złapie jakąś kontuzję. Wciąż niewyjaśniona jest przyszłość Davida De Gei. Przejście do Realu będzie dużą stratą dla United, bo pamiętamy jak świetny sezon zaliczył i ile meczów sam wygrał dla swojej drużyny. Jego ewentualnym następcą miałby być Romero, który przyszedł w letnim oknie transferowym.
Podsumowując, celem United na ten sezon jest walka o mistrzostwo, ale drużyna jest za słaba na to, żeby zdobyć tytuł. Być może w trakcie sezonu Diabły będą na chwilę na 1. miejscu lub gdzieś blisko, ale ostatecznie powinni zameldować się gdzieś na miejscach 2.-4.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Premier League 2015/16 - zapowiedź sezonu cz. 2


Newcastle United
Poprzedni sezon: 15. miejsce
Cel: środek tabeli
Przewidywane miejsce: 15.-19.
W ostatnim sezonie Newcastle musiało walczyć o utrzymanie aż do ostatniej kolejki. Fatalna dyspozycja tego zespołu w końcówce sezonu nie napawa optymizmem kibiców Srok. W zespole brakuje pewnej jakości i takich piłkarzy, którzy potrafiliby pociągnąć grę. 3-4 lata temu Newcastle miało solidną drużynę, która wywalczyła sobie awans do LE. Jednak polityka tego klubu nastawiona jest na sprzedawanie najlepszych piłkarzy. Ciężko też się pracuje w tym klubie na stanowisku managera, ponieważ każdy słabszy moment w sezonie kończy się dużym niezadowoleniem kibiców. Presja jest ogromna. Przekonał się o tym Pardew i przekona się o tym także nowy manager - McClaren. Nie widzę w Angliku jakiegoś wybawcy Newcastle. Jest to przeciętny trener i z nim daleko ta drużyna nie zajdzie.
Newcastle od kilku lat kończy sezon w dolnej połowie tabeli i nie widzę jakichś przesłanek za tym, żeby nagle wystrzelili w górę, tym bardziej, że w lidze jest sporo drużyn lepszych od nich. Celem na ten sezon będzie utrzymanie się w lidze i powalczenie o środek tabeli. Jednak ja sądzę, że środek tabeli to zbyt wysokie progi. Nie zdziwi mnie nawet spadek. Mimo wszystko Sroki powinny się utrzymać, ale podobnie jak rok temu będą o to walczyć, aż do samego końca.


Norwich City
Poprzedni sezon: beniaminek (3. miejsce Championship)
Cel: walka o utrzymanie
Przewidywane miejsce: 13.-17.
Norwich powraca do Premier League po zaledwie roku nieobecności. Spośród beniaminków daję temu zespołowi największe szanse na utrzymanie. Nie ma tam gwiazd, ale są solidni piłkarze z doświadczeniem w Premier League. Po tej drużynie nie należy się spodziewać fajerwerków i efektownej gry. Będzie to ciułanie punktów. Kanarki znaczną część punktów powinny zdobywać na Carrow Road. Jest to stadion, na którym dwa lata temu w Premier League ciężko się grało przyjezdnym i teraz może być podobnie. Na wyjazdach słabo widzę Norwich. To jest typowa drużyna własnego boiska. W składzie, jak pisałem, są piłkarze, którzy pamiętają Premier League sprzed dwóch lat. Dodatkowo wzmocniono pomoc Mulumbu, Dorransem i Brady&#39;m.
Norwich będzie uwikłane w walkę o utrzymanie, ale moim zdaniem się utrzyma.
Typy:
Norwich over 37,5 punktów @ 1,91 William . Hill

Bardzo niska linia. Bukmacherzy przewidują, że Norwich spadnie, jednak ja sądzę, że uda się im utrzymać i przekroczyć 38 punktów.


Southampton FC
Poprzedni sezon: 7. miejsce
Cel: walka o europejskie puchary
Przewidywane miejsce: 8.-12.
Southampton to jedna z rewelacji poprzedniego sezonu. Świetna gra długo dawała tej drużynie miejsce w TOP 4, jednak brak doświadczenia i odpowiednich piłkarzy sprawiły, że w końcówce sezonu Święci mocno spuścili z tonu. Ostatecznie Southampton zajął 7. miejsce. Przewiduję, że w najbliższym sezonie będzie gorzej i istnieje duże prawdopodobieństwo, że Święci skończą poza TOP 10. Gra w LE na pewno wpłynie na postawę w lidze. Syndrom pucharów dopada niemal każdą angielską drużynę, grającą w LE - przykładem jest Everton z poprzedniego sezonu. Kadra tego zespołu spokojnie pozwala na walkę o miejsca 5.-7. jednak granie w Europie będzie absorbować sporo sił i przyczyni się do obniżki formy w lidze. W dodatku takiej drużynie jak Southampton brakuje doświadczenia w pucharach i umiejętności gry na dwóch frontach.
Przewiduję środek tabeli dla Southampton. Na pewno ta drużyna będzie toczyła świetne mecze w lidze i będzie potrafiła zagrozić nawet topowym zespołom, ale też będą przytrafiać się wpadki spowodowane syndromem pucharów.
Typy:
Southampton w dolnej połowie tabeli @ 3,75 Bet365
Southampton 8. miejsce lub niżej @ 1,67 William . Hill

W związku z grą w LE powinna być obniżka formy Southampton w lidze.



Stoke City
Poprzedni sezon: 9. miejsce
Cel: walka o TOP 10
Przewidywane miejsce: 9.-12.
Stoke od dwóch sezonów gości w górnej połowie tabeli. Zastąpienie Pulisa Hughesem było dobrym ruchem i dziś The Potters są solidnym średniakiem w Anglii. Czego należy spodziewać się po Stoke? Tego co zwykle, czyli bardzo dobrej gry na Britannia Stadium, bardzo dobrych meczów z czołówką i solidnej postawy na boisku. W przerwie letniej doszło do kilku zmian w kadrze. Odeszli Begović i Sorensen (bramkarze) oraz N&#39;Zonzi (pomocnik). Strata Begovicia może być dosyć dotkliwa, ponieważ jest to jeden z lepszych bramkarzy w Premier League. Od razu też zakupiono dwóch nowych bramkarzy - Givena i Haugaarda. Stoke przeprowadziło też dosyć ciekawe transfery taki piłkarzy jak: Affelay, Johnson czy Joselu. Widać, że ta drużyna sukcesywnie wzmacnia się i nie powinna mieć żadnych problemów z utrzymaniem.
Stoke typuję do TOP 10. Konkurencja jest spora i możliwe jest, że jednak The Potters nie skończą w górnej połowie tabeli, ale poniżej 12. miejsca nie powinni spaść.
Typy:
Aston Villa - Stoke 2 @ 1,28 Ó nibet

Bardzo pewny typ. Musiałaby stać się tragedia, żeby Stoke skończyło sezon niżej niż AV.


Sunderland AFC
Poprzedni sezon: 16. miejsce
Cel: środek tabeli
Przewidywane miejsce: 13.-17.
Sunderland ma w ostatnich latach kłopoty z utrzymaniem. Na pewno przed nowym sezonem oczekuje się jakiejś stabilności w zespole. Potencjał tego zespołu teoretycznie pozwala spokojnie na walkę o środek tabeli i taki też cel ma przed sezonem Sunderland. Są dobrzy i doświadczeni piłkarze jak Johnson, Larsson, O&#39;Shea, Brown, Fletcher, Defoe, ale brakuje odpowiedniej ręki trenera, która to poukłada. Takim trenerem może być Advocaat. Bardzo wiele dało Sunderlandowi przyjście Defoe, który w końcówce sezonu spisywał się bardzo dobrze i strzelał ważne bramki. Taki napastnik zagwarantuje jakość w ataku i sprawi, że przeciwnicy będą obawiać się drużyny Sunderlandu. Gra w ofensywie to był duży mankament Sunderlandu w ostatnich latach. Defensywa prezentuje się różnie. Z jednej strony przytrafiają się jej katastrofalne mecze, ale z drugiej strony bardzo często udaje się zagrać na zero z tyłu. Dla wielu może być zaskoczeniem, ale Sunderland należy do tych drużyn, które najczęściej zachowują czyste konto. Ulubiony wynik Czarnych Kotów to 0:0. Gdyby do tego dołożyć nieco lepszy atak, to na pewno pozycja Sunderlandu byłaby lepsza. Sądzę, że w najbliższym sezonie Sunderland poprawi się nieznacznie i dosyć pewnie utrzyma się w lidze. Defoe zagwarantuje odpowiednią jakość w ofensywie, a Advocaat poukłada zespół.
Typuję Sunderland na miejsca 13.-17.
Typy:
Sunderland over 40 punktów @ 2,25 Bet365
Sunderland over 38,5 punktów @ 1,85 Ó nibet

Sunderland powinien się utrzymać w lidze. Przewiduję poprawę w tym sezonie i w związku z tym Czarne Koty powinny przekroczyć 40 punktów.


Swansea City
Poprzedni sezon: 8. miejsce
Cel: walka o europejskie puchary
Przewidywane miejsce: 7.-11.
Swansea to bardzo solidna drużyna, która nie ma żadnych problemów z utrzymaniem i jednocześnie jest za słaba na puchary. Szefowie Łabędzi konsekwentnie od kilku lat realizują spójną filozofię prowadzenia klubu, czyli nie szastają pieniędzmi, nie przepłacają za piłkarzy, kupują solidnych zawodników i zatrudniają trenerów z bardzo podobną wizją gry. To zapewnia dużą stabilność i pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty co sezon. Myślę, że również w najbliższym sezonie zobaczymy Swansea w TOP 10. Jak zwykle Łabędzie powinny często punktować na swoim stadionie i stanowić trudną przeszkodę do przejścia dla mocniejszych zespołów. Defensywa tej drużyny spisuje się całkiem przyzwoicie i to samo można powiedzieć o ataku. W trakcie poprzedniego sezonu sprzedano najlepszego strzelca - Bony&#39;ego. Wydawało się, że piłkarze Swansea będą mieć kłopoty ze strzelaniem bramek, ale poradzili sobie bardzo dobrze. W letnim oknie transferowym trener Monk postarał się o wzmocnienie ataku i w związku z tym sprowadzono Ayewa i Edera.
Myślę, że Swansea skończy sezon w TOP 10, ale o puchary nie powalczy - konkurencja jest zbyt duża.
Typy:
Swansea over 46,5 punktów @ 1,80 William . Hill

W ostatnich latach punkty Swansea: 56, 42, 46, 47. Tylko w jednym sezonie taki słaby wynik na poziomie 42 punktów i było to spowodowane akurat tym, że Łabędzie grały w LE. Myślę, że spokojnie Swansea przekroczy linię 46,5 punktów.

Swansea w górnej połowie tabeli @ 2,25 Bet365
Bardzo dobry kurs na TOP 10 dla Swansea.


Tottenham Hotspur
Poprzedni sezon: 5. miejsce
Cel: walka o TOP 4
Przewidywane miejsce: 5.-7.
Tottenham co sezon aspiruje do czołowej czwórki i co sezon kończy się tak samo. Zespół jest za słaby na to by udało mu się skutecznie rywalizować z takimi drużynami jak Arsenal, Chelsea, Man City czy Man United. Jak zwykle Koguty będą musiały zadowolić się miejscem tuż pod TOP 4 i walką o Ligę Europy. W Tottenhamie brakuje wielkich piłkarskich nazwisk i jakości. Niby piłkarze są solidni, ale i tak odbiegają poziomem od piłkarzy grających w wyżej wymienionych drużynach. Na chwilę obecną gwiazdą zespołu jest Harry Kane, ale chyba każdy zadaje sobie pytanie czy Anglik powtórzy to co robił w ubiegłym sezonie. Jeśli Kane zanotuje obniżkę formy, wówczas może być ciężko w walce o LE, nie wspominając już o walce o LM. Tottenham uzależniony jest od jednego zawodnika jak żadna inna drużyna ligi. Obawiam się, że Kane nie powtórzy tak dobrego sezonu jaki miał wcześniej, a to sprawi, że również Tottenham zanotuje niewielki spadek w tabeli. W poprzednim sezonie Koguty zajęły wysokie 5. miejsce, ale było to spowodowane tym, że słabo spisywał się Liverpool, a w końcówce sezonu dobrą formę stracił Southampton. Poza tym rozgrywki w LE tak źle wpłynęły na Everton, że The Toffees wypadli z rywalizacji. W nadchodzącej kampanii powinno być trudniej. Liverpool wzmocnił się, Everton nie ma na głowie LE, a takie drużyny jak Southampton, Swansea, Stoke czy Crystal Palace mogą powalczyć z Tottenhamem o miejsce w tabeli. W podstawowej jedenastce niewiele raczej się zmieni. Doszło do kilku zmian w całym zespole. Najlepszym transferem jest kupno Alderweirelda, który wzmocni obronę. Poza tym pozbyto się części szrotu, który niemal co roku Tottenham sprowadza do siebie.
Myślę, że w najbliższym sezonie Tottenham będzie rywalizował z Liverpoolem i Evertonem o miejsca 5.-7. i ostatecznie tę rywalizację przegra. Zajęcie 7. miejsca może, ale nie musi zagwarantować grę w LE, wszystko zależy od finału FA Cup. Myślę, że brak gry w LE wyszedłby tej drużynie na dobre i przy dobrych transferach pozwolił powalczyć o LM. Na chwilę obecną gra o LE jest maksimum na jakie stać Tottenham.


Watford FC
Poprzedni sezon: beniaminek (2. miejsce Championship)
Cel: walka o utrzymanie
Przewidywane miejsce: 17.-20.
Watford to teoretycznie najsłabsza drużyna w Premier League. Jest faworytem bukmacherów do spadku. Za spadek Watfordu bukmacherzy płacą tylko 1,72. Od razu po awansie zaczęło się kupowanie nowych piłkarzy. Zakontraktowano aż 10 nowych zawodników, z czego większość z miejsca wejdzie do pierwszego składu. Wg mnie źle to wpłynie na drużynę. Nowi piłkarze będą potrzebować zgrania, a ci którzy wywalczyli sobie awans będą musieli oddać miejsce w podstawowym składzie i mogą czuć się niedowartościowani. Ta sytuacja przypomina QPR, który również kupował kogo popadnie, a później kończyło się spadkiem, mimo że niektórzy piłkarze na papierze byli bardzo dobrzy. Watford potrzebowało transferów, bo kadrowo była to najsłabsza drużyna, jednak w tym momencie nieco przesadzają.
Typuję Watford do spadku, jednak istnieje szansa na utrzymanie. Jeśli uda się zgrać drużynę, to może to przynieść jakieś korzyści w postaci utrzymania.


West Bromwich Albion
Poprzedni sezon: 13. miejsce
Cel: środek tabeli
Przewidywane miejsce: 11.-14.
West Bromwich to drużyna, która nie powinna mieć problemów z utrzymaniem, wszak trenerem tego zespołu jest specjalista od utrzymań, czyli Tony Pulis. WBA powinno uplasować się w dolnej połowie tabeli, ale zajmując jednocześnie jedno z wyższych miejsc, czyli 11.-14. Osoba Pulisa wprowadza do zespołu dużo jakości, poukładania, solidności. WBA to w pewnym sensie kopia Stoke z czasów Pulisa. Zespół gra twardo i jest trudnym przeciwnikiem. West Brom dobrze radził sobie na własnym stadionie i sprawiał duże problemy, nawet drużynom z czołówki, a z drugiej strony było też kilka ewidentnych wpadek, jak 1:4 z QPR czy 2:3 z Leicester. Przypomina to właśnie Stoke. Na pewno w najbliższym sezonie The Baggies będzie trudno pokonać na ich stadionie, ale nie obędzie się bez słabszych spotkań. W zespole jest kilku interesujących piłkarzy. Największą gwiazdą w zespole jest Berahino, który miał bardzo nierówny poprzedni sezon. Jeśli utrzyma dobrą dyspozycję na przestrzeni kilku miesięcy, to jest w stanie regularnie strzelać bramki i ciągnąć grę swojego zespołu. Atak wzmocniono Lambertem z Liverpoolu. Anglik miał słaby poprzedni sezon podobnie jak jego koledzy. Nie mniej jednak taki piłkarz to duży zapas doświadczenia zebranego na angielskich boiskach. Powinien on świetnie uzupełniać wciąż młodego i niedoświadczonego Berahino.
West Bromwich to solidna drużyna, w związku z tym nie powinna mieć problemów z zapewnieniem sobie utrzymania na przyszły sezon.
Typy:
WBA over 40,5 punktów @ 1,854 Pinnacle

W ostatnich latach tylko raz WBA miało mniej niż 41 punktów: 44, 36, 49, 47, 47. Pod wodzą Pulisa powinno być pewne utrzymanie.

WBA - Aston Villa 1 @ 1,72 Bet365
WBA typuję do pewnego utrzymania, natomiast Aston Villa powinna mieć z tym problem.



West Ham United
Poprzedni sezon: 12. miejsce
Cel: środek tabeli
Przewidywane miejsce: 11.-16.
West Ham był jedną z wyróżniających się drużyn zeszłego sezonu, ale mniej więcej gdzieś do stycznia. Później Młoty znacznie obniżyły loty i sukcesywnie spadały w tabeli, aż wylądowały na miejscu dopiero 12. Sądzę, że najbliższy sezon nie będzie dla West Hamu tak dobry jak ubiegły. Dużo może zależeć od tego czy Młotom uda się awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Jeśli ta sztuka im uda się, wówczas na bank należy spodziewać się tego co obserwujemy co roku w przypadku drużyn grających w LE, czyli słabej postawy w rozgrywkach ligowych. Na razie West Ham prezentuje się w LE bardzo przeciętnie na tle dużo słabszych rywali. Już w poprzedniej rundzie Londyńczycy mieli problem z przejściem Birkirkary, a aktualnie stoją przed rewanżowym meczem z rumuńską Astrą, z którą zremisowali na Upton Park mimo prowadzenia 2:0. West Ham rozpoczął eliminacje do LE od pierwszej rundy, która wystartowała już na początku lipca. Na pewno tak wczesne rozpoczęcie sezonu wpłynie na postawę West Hamu na początku rozgrywek ligowych. West Ham rozpocznie sezon z nowym managerem, którym jest Slaven Bilić, tak więc nie wiadomo do końca czego można się spodziewać po Młotach. W drużynie są wartościowi gracze. Sam Allardyce zdołał poukładać ten zespół, ale przysłowiowej &quot;pary&quot; starczyło tylko na pół roku. Widać więc, że z tych piłkarzy da się zbudować solidny zespół i takie zadanie będzie miał Bilić. Klub dokonał kilku transferów, ale bez jakichś głośnych nazwisk. Niezrozumiałe jest dla mnie natomiast to, że sprzedano jednego z lepszych zawodników i jeśli dobrze pamiętam - również najlepszego asystenta w drużynie - Downinga.
Jeśli Młoty awansują do fazy grupowej LE to jednocześnie będą mieć spore problemy z formą w lidze i powinny być zamieszane w walkę o utrzymanie. Przewiduję, że West Ham skończy w dolnej połowie tabeli, ale utrzymanie ma raczej pewne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Premier League 2015/16 - zapowiedź sezonu cz. 3 + QUIZ​



Walka o mistrzostwo

Zacznę od tego co mówią statystyki na temat tego, kto może zdobyć tytuł mistrzowski. Okazuje się, że w 23 rozegranych do tej pory sezonach Premier League mistrzostwo ZAWSZE zdobywała drużyna, która sezon wcześniej kończyła w TOP 3, a dwa lata wcześniej zajmowała miejsce w TOP 6. To kryterium spełniają: Arsenal, Chelsea i Manchester City. W związku z tym nie biorę pod uwagę innych klubów wymienianych w gronie faworytów, czyli Manchesteru United i Liverpoolu. Kolejną drużyną, która nie zdobędzie tytułu jest Manchester City. City ma swoje małe problemy. Kilku piłkarzy pokazało w ubiegłym sezonie, że już nie nadaje się do tej drużyny. To co mieli zrobić to zrobili, ale wypalili się i teraz trzeba poszukać nowych transferów. Tym razem nikt nie podaruje City mistrzostwa tak jak w dwóch poprzednich przypadkach.

Pozostaje więc wybór między Arsenalem a Chelsea. Stawiam na mistrzostwo dla Arsenalu. Chelsea ma na papierze najmocniejszy skład, ale nie zawsze najsilniejszy wygrywa (przykład Legii z zeszłego sezonu). Mourinho w jednym klubie nie przetrwał jeszcze więcej niż trzech sezonów i ten właśnie trzeci sezon był zawsze słaby. Chelsea nie przeprowadziła żadnych poważnych transferów, nie zmieniło się nic w podstawowym składzie. Z jednej strony należy to zrozumieć, bo The Blues nie mają słabych punktów, ale z drugiej strony będzie ich łatwiej rozszyfrować, bo po poprzednim sezonie każdy manager mniej więcej wie gdzie szukać słabych stron grając przeciwko Chelsea. Arsenalowi dużo pewności może dodać wygrana z Chelsea w Community Shield. Wg mnie lepiej prezentował się Arsenal. Chelsea z przodu dużo klepała bez sensu, a w obronie zdarzały się głupie błędy. Mecz z Chelsea pokazał też jak dużą wartość może mieć transfer Cecha. Cech kilka razy wybronił świetne strzały piłkarzy Chelsea. Takiego bramkarza potrzebował Arsenal. Oczywiście po jednym meczu nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Ta wygrana Arsenalu ma głównie wartość psychologiczną. Od sezonu 2003/04 Arsenal bezskutecznie stara się walczyć o mistrzostwo. Myślę, że w tym sezonie może w końcu się to udać. Kanonierzy mają mocny skład, nie mają w składzie jakichś większych dziur, są bardzo dobrzy zawodnicy, jest kilku graczy, którzy w pojedynkę potrafią rozstrzygnąć losy meczu. Jedyny mankament to napastnik, ale nawet z Giroud mistrzostwo jest realne.

Arsenal zdobędzie mistrzostwo @ 5,50 Bet365



Walka o TOP 4

Walka o czołową czwórkę zapowiada się jak zwykle emocjonująco. Arsenal i Chelsea typuję do miejsc 1.-2. O pozostałe miejsca będą walczyć United, City i Liverpool. Spośród tych trzech drużyn najsłabszy jest Liverpool i to właśnie The Reds nie dostaną się do TOP 4. Porównując składy tych trzech drużyn widać, że w Liverpoolu grają słabsi zawodnicy. Najsłabszy manager jest również w Liverpoolu. Gdyby Liverpool nie grał w żadnych rozgrywkach w Europie wówczas miałby dużo większe szanse na TOP 4.



Walka o LE

Federacja angielska ma trzy miejsca w Lidze Europy. Miejsca 5.-6. gwarantują udział w LE, a miejsce 7. w zależności od rozstrzygnięcia finału FA Cup. Wg mnie o LE powalczą Liverpool, Everton i Tottenham. Te 3 drużyny podzielą między siebie miejsca 5.-7. Być może do walki o LE włączą się także Swansea i Crystal Palace.



Walka o TOP 10

Jest kilka drużyn aspirujących do walki o TOP 10. Na pewno są to takie zespoły jak Swansea, Crystal Palace, Southampton i Stoke. Te drużyny podzielą miedzy siebie miejsca 8.-10., w związku z tym jedna z drużyn nie wejdzie do czołowej dziesiątki. Moim zdaniem będzie to Southampton.



Walka o utrzymanie

Na pewno o utrzymanie będą walczyć wszyscy trzej beniaminkowie, czyli Bournemouth, Norwich i Watford. Źle przed sezonem wygląda też sytuacja w Newcastle i Aston Villi. Typuję do spadku Bournemouth, Aston Villę i Watford.



Tabela końcowa by bułeczka

1. Arsenal
2. Chelsea
3. Manchester United
4. Manchester City
5. Liverpool
6. Everton
7. Tottenham
8. Crystal Palace
9. Swansea
10. Stoke
11. Southampton
12. WBA
13. Sunderland
14. West Ham
15. Leicester
16. Norwich
17. Newcastle
18. Bournemouth
19. Aston Villa
20. Watford



Król strzelców

Mam swoich trzech faworytów do korony króla strzelców. Pierwszym z nich jest Aguero, który zdobył złotego buta w poprzednim sezonie, mimo tego, że przez pewien okres był kontuzjowany. Co przemawia za Aguero? Na pewno ma umiejętność strzelania bramek, jest groźny w polu karnym. Ponadto gra w klubie, który ogólnie nastawiony jest na atakowanie i siłą rzeczy dużo strzela. Tutaj od razu zaznaczę, dlaczego nie biorę pod uwagę np. Costy z Chelsea. Costa również ma spore umiejętności, ale jest bardziej kontuzjogenny niż Aguero. Gra dużo ostrzej by nie powiedzieć chamsko i jest bardziej narażony na kartki czy nakładane przez federację kary absencji. Costa gra również w klubie, w którym sporo bramek strzelają pomocnicy, a pozycja napastnika nie jest aż tak ważna. Poza tym Costa nie wykonuje karnych, a Aguero już tak.

Drugim typem jest Rooney. Ten kurs to mega value. Rooney będzie w tym sezonie grał na szpicy i to na nim będzie opierać się gra w ataku. Dodatkowo Rooney wykonuje karne, a i z rzutu wolnego potrafi uderzyć.

Trzeci typ to Benteke, który radził sobie świetnie w takim słabym klubie jak Aston Villa. W AV nie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł, bo jest to drużyna, która jest po prostu słaba w ataku. Wokół siebie miał piłkarzy dużo gorszych od tych, których będzie miał w Liverpoolu. W Aston Villi miał niewiele okazji strzeleckich, a w Liverpoolu powinien ich mieć znacznie więcej.

Aguero @ 4,00 Bet365
Rooney @ 15,00 William.Hill
Benteke @ 17,00 Bet365




Największa niespodzianka

Crystal Palace - Do miana największej niespodzianki sezonu typuję Crystal Palace. Dlaczego? Na ten temat więcej w zapowiedzi sezonu cz. 1.



Największe rozczarowanie

Southampton - Największym rozczarowaniem powinna być postawa Southampton, ale jest to zrozumiałe, bo Święci będą walczyć na dwóch frontach - w lidze i w LE. Więcej na ten temat w zapowiedzi sezonu cz. 2.





QUIZ

Zapraszam do udziału w Wielkim Quizie dotyczącym Premier League. Każda poprawna odpowiedź to 1 punkt. Odpowiadamy TAK lub NIE. Typować można do rozpoczęcia pierwszego meczu sezonu. Zabronione jest edytowanie swoich typów. Nagrodami w quizie są:
- tytuł &quot;Eksperta Premier League&quot;, który zwycięzca będzie mógł z dumą nosić w sygnaturze,
- dyplom gratulacyjny potwierdzający uzyskany tytuł,
- nagroda pieniężna o równowartości jednego sterlinga,
- bilet na dowolny wybrany przez zwycięzcę mecz Premier League, za który zapłaci oczywiście on sam.

Quiz zostanie rozstrzygnięty po zakończeniu sezonu.

Pytania:

Czy Arsenal zajmie 4. miejsce? TAK/NIE
Czy Wenger i Mourinho podadzą sobie rękę przed/po meczu? TAK
Czy Artur Boruc obroni rzut karny? TAK
W meczu z Leicester obronił karnego Mahreza.
Czy jakiś Polak zdobędzie bramkę? TAK/NIE
Czy Chelsea będzie niepokonana na Stamford Bridge? NIE
Czy Bournemouth wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? TAK/NIE
Czy Watford wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? TAK/NIE
Czy Norwich wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? TAK/NIE
Czy Luis Van Gaal wystawi Wayne&#39;a Rooney&#39;a na pozycji defensywnego pomocnika? TAK/NIE
Czy Phil Jones zrobi głupią minę? TAK/NIE
Czy dojdzie do przepychanki/bójki między trenerami? TAK/NIE
Czy zostanie zdobyta i uznana bramka strzelona za pomocą ręki? TAK/NIE
Czy sędzia podyktuje trzy karne (lub więcej) w jednym meczu? TAK/NIE
Czy sędzia pokaże trzy czerwone kartki (lub więcej) w jednym meczu? TAK/NIE
Czy jakaś drużyna wygra mecz różnicą sześciu bramek (lub większą)? TAK/NIE
Czy kibice Newcastle będą domagać się zwolnienia McClarena? TAK/NIE
Czy padnie bramka strzelona zza połowy boiska? TAK/NIE
Czy jakiś klub zdobędzie mniej niż 30 punktów? TAK/NIE
Czy Everton wygra przynajmniej raz derby z Liverpoolem? TAK/NIE
Czy Newcastle wygra przynajmniej raz derby z Sunderlandem? TAK/NIE
Czy Diego Costa dostanie czerwoną kartkę? TAK/NIE
Czy Antonio Valencia strzeli bramkę lub zaliczy asystę za pomocą lewej nogi? TAK/NIE
Czy Marouane Fellaini zgoli afro? TAK/NIE
Czy Radamel Falcao strzeli więcej niż 5 bramek? TAK/NIE
Czy Arsene Wenger będzie miał problem z zamkiem od kurtki? TAK/NIE
Czy Laurent Koscielny sprokuruje rzut karny? TAK/NIE
Czy Andrzej Twarowski będzie się cieszył po bramce-widmo? TAK/NIE
Czy w derbach Londynu (obojętnie jakich) padnie hat-trick? TAK/NIE
Czy Sunderland będzie miał na koncie najwięcej remisów 0:0? TAK/NIE
Czy Stoke przegra z beniaminkiem na Britannia Stadium? TAK
Stoke - Watford 0:2
Czy jakiś mecz zostanie przerwany lub nie odbędzie się z powodu warunków pogodowych? TAK/NIE
Czy sędzia doliczy 10 lub więcej minut do pierwszej lub drugiej połowy? TAK/NIE
Czy Eden Hazard nie strzeli karnego? TAK/NIE
Czy po bramce Aarona Ramsey&#39;a umrze jakaś znana osoba? TAK
David Bowie (link)
Czy jakaś drużyna będzie przegrywać różnicą dwóch bramek lub większą, a mimo to zdoła wygrać mecz? TAK
WBA - Everton (2:0, 2:3)
Czy Jose Mourinho będzie narzekał, że przeciwnik postawił autobus w polu karnym? NIE
Czy Andrzej Twarowski lub Rafał Nahorny będą mieć problemy z wymówieniem nazwiska Alderweireld? TAK/NIE
Czy jakaś bramka zostanie zdobyta przez plażową piłkę? TAK/NIE
Czy jakiś komentator wspomni o składzie Kaiserslautern z roku 1997? TAK/NIE
Czy Adnan Januzaj dostanie kartkę za nurkowanie? TAK/NIE
Czy jakiś kibic trafi piłkarza kamieniem? TAK/NIE
Czy Raheem Sterling nie zagra w meczu, ponieważ w tym czasie będzie na Jamajce? TAK/NIE
Czy pomiędzy Wengerem a Mourinho dojdzie do przepychanki/bójki? NIE
Czy Crystal Palace zdobędzie przynajmniej punkt w meczach z Liverpoolem? TAK
Czy Andrzej Twarowski wspomni o tym, kogo ma w składzie w Fantasy Premier League? TAK
Czy West Bromwich nie przegra u siebie meczu z Chelsea? NIE
Czy jakiś piłkarz po strzelonym golu ściągnie koszulkę, dostanie drugą żółtą kartkę i opuści boisko? TAK/NIE
Czy Mario Balotelli strzeli więcej bramek niż w poprzednim sezonie? TAK/NIE
Czy przed ostatnią kolejką będzie wiadomo kto zdobył mistrzostwo? TAK/NIE
Czy padnie bramka w ciągu pierwszych 60 sekund meczu? TAK
Bournemouth - Tottenham gol w 49 sekundzie
Czy w derbowych meczach Liverpool - Man United zostanie pokazana czerwona kartka? NIE
Czy w trakcie transmisji na żywo w Canal+ ze stadionu w Anglii, w początkowych minutach komentarz nie będzie zsynchronizowany z obrazem? TAK/NIE
Czy Wayne Rooney strzeli bramkę z przewrotki? TAK/NIE
Czy Andy Carroll strzeli w sezonie więcej bramek głową niż Peter Crouch? TAK/NIE
Czy Tim Sherwood zostanie zwolniony przed końcem sezonu? TAK
Czy w jednym meczu padnie więcej niż 10 bramek? TAK/NIE
Czy jakiś piłkarz strzeli w jednym meczu bramkę przeciwnikowi i samobója? TAK/NIE
Czy Yannick Bolasie to król dryblingu w Premier League? TAK/NIE
Czy jakiś zawodnik urodzony w Azji strzeli bramkę? TAK
Pierwsza bramka strzelona przez Azjatę w 2. kolejce - Okazaki w meczu West Ham - Leicester.
Czy mistrz Anglii będzie miał najmniej straconych bramek? TAK/NIE
Czy sędzią w dowolnym meczu Premier League będzie Pan Sławek? TAK/NIE
Czy koledzy Leightona Baines&#39;a dadzą mu w końcu strzelić tego karnego? TAK/NIE
Czy Artur Boruc puści szmate? TAK/NIE
Czy Swansea jest stolicą Walii? NIE
Stolicą Walii jest Cardiff.

Czy jakiś piłkarz dostanie karę zawieszenia na 5 lub więcej spotkań? TAK/NIE
Czy Ashley Westwood z Aston Villi używa ochraniaczy przeznaczonych dla dzieci? NIE
Podchwytliwe pytanie. Westwood nie używa ochraniaczy dla dzieci. Takich ochraniaczy używa Jack Grealish.

Czy pierwszą bramkę w sezonie dla Newcastle strzeli piłkarz francuskojęzyczny? TAK
Papiss Cisse z Senegalu, w którym językiem urzędowym jest francuski.

Czy Łukasz Fabiański będzie miał więcej punktów w Fantasy Premier League niż Artur Boruc? TAK/NIE
Czy jakiś mecz Premier League odbędzie się w piątek? TAK
Aston Villa - Manchester United

Czy Tottenham zrobi łamańca? TAK
Tottenham - Newcastle (1:0, 1:2)
Czy trenerem Stoke jest były zawodnik Manchesteru City? NIE
Jest to podchwytliwe pytanie. Mark Hughes jest byłym zawodnikiem klubu z Manchesteru, ale nie City tylko United.

Czy Saido Berahino posiada prawo jazdy? NIE
Aktualnie nie posiada. Prawo jazdy zostało mu odebrane za jazdę po pijanemu.

Czy Southampton leży na południu Anglii? TAK
Czy jakiś obrońca strzeli dwie lub więcej bramek w jednym meczu (bez samobójczych)? TAK/NIE
Czy Luis Van Gaal zmieni ustawienie drużyny w trakcie sezonu? TAK
Czy Tottenham zdobędzie miejsce dające prawo do gry w Lidze Europy? TAK/NIE
Czy Bournemouth strzeli więcej bramek niż Aston Villa? TAK/NIE
Czy John Ruddy jest rudy? NIE
Jest łysy.

Czy Antonio Valencia gra w West Hamie na pozycji napastnika? NIE
Podchywtliwe pytanie. Antonio Valencia jest zawodnikiem Man United. Enner Valencia jest zawodnikiem West Hamu.

Czy jakiś zawodnik strzeli w całym sezonie 30 bramek lub więcej? TAK/NIE
Eden to Hazard, ale czy hazard to Eden? TAK/NIE
Uznajemy obie odpowiedzi. Cytat jest prawdziwy i pochodzi z kawałka Quebonafide. Jeśli zastanowić się nad sensem tego fragmentu, to raczej hazard to nie jest Eden, więc odpowiedź NIE też pasuje.

Czy Radamel Falcao strzeli bramkę Manchesterowi United? TAK/NIE
Czy jedna drużyna wygra dwukrotnie derby północnego Londynu? TAK/NIE
Czy jeden piłkarz dostanie w całym sezonie więcej niż jedną czerwoną kartkę? TAK
Victor Wanyama
Czy znany biznesman i milioner Janusz Tracz jest podobny do managera Aston Villi - Tima Sherwooda? TAK
Podobieństwo jest uderzające.

Czy Cesc Fabregas strzeli bramkę w meczu z Arsenalem i pocałuje herb Chelsea na koszulce? TAK/NIE
Czy Charlie Austin z QPR zostanie kupiony przez jakiś klub z Premier League? TAK
Kupiony przez Southampton.
Czy Chelsea straci w jednym meczu 3 bramki lub więcej? TAK
Man City - Chelsea 3:0

Czy Stoke pokona przynajmniej 2 drużyny z TOP 4? TAK/NIE
Czy Brendan Rodgers zostanie zwolniony w trakcie sezonu? TAK
Czy Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny będą mieć bekę z gry Kolo Toure? TAK
Czy Marcin Wasilewski zagra więcej niż 15 meczów w lidze? TAK/NIE
Czy Everton zajmie lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie? TAK/NIE
Czy największy kibic Evertonu na forum, czyli @fencyn wtopi na Evertonie przynajmniej dwa razy? TAK/NIE
Czy Harry Kane zdobędzie więcej bramek niż w poprzednim sezonie? TAK/NIE
Czy król strzelców będzie grał w drużynie, która zdobędzie mistrzostwo? TAK/NIE
Czy Watford obroni się przed spadkiem? TAK/NIE
Czy pierwszą bramkę w sezonie Premier League strzeli Anglik? TAK
Pierwszą bramkę zdobył Anglik - Kyle Walker. Była to bramka samobójcza.

Czy przed ostatnią kolejką będą znane drużyny, które spadną z ligi?
Czy liga angielska jest lepsza od ligi hiszpańskiej? TAK/NIE
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
qn7 159

qn7

Użytkownik
Czy Arsenal zajmie 4. miejsce? NIE
Czy Wenger i Mourinho podadzą sobie rękę przed/po meczu? TAK
Czy Artur Boruc obroni rzut karny? TAK
Czy jakiś Polak zdobędzie bramkę? NIE
Czy Chelsea będzie niepokonana na Stamford Bridge? NIE
Czy Bournemouth wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? NIE
Czy Watford wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? NIE
Czy Norwich wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? NIE
Czy Luis Van Gaal wystawi Wayne&#39;a Rooney&#39;a na pozycji defensywnego pomocnika? NIE
Czy Phil Jones zrobi głupią minę? TAK ????
Czy dojdzie do przepychanki/bójki między trenerami? NIE
Czy zostanie zdobyta i uznana bramka strzelona za pomocą ręki? NIE
Czy sędzia podyktuje trzy karne (lub więcej) w jednym meczu? TAK
Czy sędzia pokaże trzy czerwone kartki (lub więcej) w jednym meczu? NIE
Czy jakaś drużyna wygra mecz różnicą sześciu bramek (lub większą)? TAK
Czy kibice Newcastle będą domagać się zwolnienia McClarena? TAK
Czy padnie bramka strzelona zza połowy boiska? NIE
Czy jakiś klub zdobędzie mniej niż 30 punktów? NIE
Czy Everton wygra przynajmniej raz derby z Liverpoolem? TAK
Czy Newcastle wygra przynajmniej raz derby z Sunderlandem? TAK
Czy Diego Costa dostanie czerwoną kartkę? NIE
Czy Antonio Valencia strzeli bramkę lub zaliczy asystę za pomocą lewej nogi? TAK
Czy Marouane Fellaini zgoli afro? NIE
Czy Radamel Falcao strzeli więcej niż 5 bramek? NIE
Czy Arsene Wenger będzie miał problem z zamkiem od kurtki? TAK ;)
Czy Laurent Koscielny sprokuruje rzut karny? TAK
Czy Andrzej Twarowski będzie się cieszył po bramce-widmo? TAK
Czy w derbach Londynu (obojętnie jakich) padnie hat-trick? TAK
Czy Sunderland będzie miał na koncie najwięcej remisów 0:0? NIE
Czy Stoke przegra z beniaminkiem na Britannia Stadium? TAK
Czy jakiś mecz zostanie przerwany lub nie odbędzie się z powodu warunków pogodowych? TAK
Czy sędzia doliczy 10 lub więcej minut do pierwszej lub drugiej połowy? NIE
Czy Eden Hazard nie strzeli karnego? TAK
Czy po bramce Aarona Ramsey&#39;a umrze jakaś znana osoba? NIE
Czy jakaś drużyna będzie przegrywać różnicą dwóch bramek lub większą, a mimo to zdoła wygrać mecz? TAK
Czy Jose Mourinho będzie narzekał, że przeciwnik postawił autobus w polu karnym? TAK
Czy Andrzej Twarowski lub Rafał Nahorny będą mieć problemy z wymówieniem nazwiska Alderweireld? TAK
Czy jakaś bramka zostanie zdobyta przez plażową piłkę? NIE
Czy jakiś komentator wspomni o składzie Kaiserslautern z roku 1997? NIE
Czy Adnan Januzaj dostanie kartkę za nurkowanie? TAK
Czy jakiś kibic trafi piłkarza kamieniem? NIE
Czy Raheem Sterling nie zagra w meczu, ponieważ w tym czasie będzie na Jamajce? NIE
Czy pomiędzy Wengerem a Mourinho dojdzie do przepychanki/bójki? NIE
Czy Crystal Palace zdobędzie przynajmniej punkt w meczach z Liverpoolem? TAK
Czy Andrzej Twarowski wspomni o tym, kogo ma w składzie w Fantasy Premier League? TAK
Czy West Bromwich nie przegra u siebie meczu z Chelsea? TAK
Czy jakiś piłkarz po strzelonym golu ściągnie koszulkę, dostanie drugą żółtą kartkę i opuści boisko? NIE
Czy Mario Balotelli strzeli więcej bramek niż w poprzednim sezonie? NIE
Czy przed ostatnią kolejką będzie wiadomo kto zdobył mistrzostwo? TAK
Czy padnie bramka w ciągu pierwszych 60 sekund meczu? TAK
Czy w derbowych meczach Liverpool - Man United zostanie pokazana czerwona kartka? TAK
Czy w trakcie transmisji na żywo w Canal+ ze stadionu w Anglii, w początkowych minutach komentarz nie będzie zsynchronizowany z obrazem? NIE
Czy Wayne Rooney strzeli bramkę z przewrotki? NIE
Czy Andy Carroll strzeli w sezonie więcej bramek głową niż Peter Crouch? NIE
Czy Tim Sherwood zostanie zwolniony przed końcem sezonu? NIE
Czy w jednym meczu padnie więcej niż 10 bramek? NIE
Czy jakiś piłkarz strzeli w jednym meczu bramkę przeciwnikowi i samobója? TAK
Czy Yannick Bolasie to król dryblingu w Premier League? NIE
Czy jakiś zawodnik urodzony w Azji strzeli bramkę? TAK
Czy mistrz Anglii będzie miał najmniej straconych bramek? NIE
Czy sędzią w dowolnym meczu Premier League będzie Pan Sławek? NIE
Czy koledzy Leightona Baines&#39;a dadzą mu w końcu strzelić tego karnego? TAK
Czy Artur Boruc puści szmate? NIE
Czy Swansea jest stolicą Walii? NIE
Czy jakiś piłkarz dostanie karę zawieszenia na 5 lub więcej spotkań? TAK
Czy Ashley Westwood z Aston Villi używa ochraniaczy przeznaczonych dla dzieci? TAK
Czy pierwszą bramkę w sezonie dla Newcastle strzeli piłkarz francuskojęzyczny? NIE
Czy Łukasz Fabiański będzie miał więcej punktów w Fantasy Premier League niż Artur Boruc? TAK
Czy jakiś mecz Premier League odbędzie się w piątek? NIE
Czy Tottenham zrobi łamańca? TAK
Czy trenerem Stoke jest były zawodnik Manchesteru City? NIE
Czy Saido Berahino posiada prawo jazdy? NIE
Czy Southampton leży na południu Anglii? TAK
Czy jakiś obrońca strzeli dwie lub więcej bramek w jednym meczu (bez samobójczych)? TAK
Czy Luis Van Gaal zmieni ustawienie drużyny w trakcie sezonu? TAK
Czy Tottenham zdobędzie miejsce dające prawo do gry w Lidze Europy? TAK
Czy Bournemouth strzeli więcej bramek niż Aston Villa? TAK
Czy John Ruddy jest rudy? NIE
Czy Antonio Valencia gra w West Hamie na pozycji napastnika? NIE
Czy jakiś zawodnik strzeli w całym sezonie 30 bramek lub więcej? NIE
Eden to Hazard, ale czy hazard to Eden? NIE
Czy Radamel Falcao strzeli bramkę Manchesterowi United? NIE
Czy jedna drużyna wygra dwukrotnie derby północnego Londynu? TAK
Czy jeden piłkarz dostanie w całym sezonie więcej niż jedną czerwoną kartkę? TAK
Czy znany biznesman i milioner Janusz Tracz jest podobny do managera Aston Villi - Tima Sherwooda? TAK
Czy Cesc Fabregas strzeli bramkę w meczu z Arsenalem i pocałuje herb Chelsea na koszulce? NIE
Czy Charlie Austin z QPR zostanie kupiony przez jakiś klub z Premier League? NIE
Czy Chelsea straci w jednym meczu 3 bramki lub więcej? TAK
Czy Stoke pokona przynajmniej 2 drużyny z TOP 4? NIE
Czy Brendan Rodgers zostanie zwolniony w trakcie sezonu? NIE
Czy Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny będą mieć bekę z gry Kolo Toure? TAK
Czy Marcin Wasilewski zagra więcej niż 15 meczów w lidze? TAK
Czy Everton zajmie lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie? TAK
Czy największy kibic Evertonu na forum, czyli @fencyn wtopi na Evertonie przynajmniej dwa razy? TAK
Czy Harry Kane zdobędzie więcej bramek niż w poprzednim sezonie? NIE
Czy król strzelców będzie grał w drużynie, która zdobędzie mistrzostwo? NIE
Czy Watford obroni się przed spadkiem? NIE
Czy pierwszą bramkę w sezonie Premier League strzeli Anglik? TAK
Czy przed ostatnią kolejką będą znane drużyny, które spadną z ligi? TAK
Czy liga angielska jest lepsza od ligi hiszpańskiej? TAK !!!

edytowane z tego powodu, że za pierwszym razem skopiowałem za mało pytań
 
anzelmo 149,6K

anzelmo

Użytkownik
Pytania:graty bułeczka fajnie sie to czyta :razz:✅

Czy Arsenal zajmie 4. miejsce? TAK
Czy Wenger i Mourinho podadzą sobie rękę przed/po meczu? TAK
Czy Artur Boruc obroni rzut karny? TAK
Czy jakiś Polak zdobędzie bramkę? NIE
Czy Chelsea będzie niepokonana na Stamford Bridge? NIE
Czy Bournemouth wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? NIE
Czy Watford wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? NIE
Czy Norwich wygra przynajmniej raz z zespołem z TOP 5? TAK
Czy Luis Van Gaal wystawi Wayne&#39;a Rooney&#39;a na pozycji defensywnego pomocnika? NIE
Czy Phil Jones zrobi głupią minę? TAK
Czy dojdzie do przepychanki/bójki między trenerami? NIE
Czy zostanie zdobyta i uznana bramka strzelona za pomocą ręki? TAK
Czy sędzia podyktuje trzy karne (lub więcej) w jednym meczu? TAK
Czy sędzia pokaże trzy czerwone kartki (lub więcej) w jednym meczu? NIE
Czy jakaś drużyna wygra mecz różnicą sześciu bramek (lub większą)? TAK
Czy kibice Newcastle będą domagać się zwolnienia McClarena? NIE
Czy padnie bramka strzelona zza połowy boiska? NIE
Czy jakiś klub zdobędzie mniej niż 30 punktów? NIE
Czy Everton wygra przynajmniej raz derby z Liverpoolem? NIE
Czy Newcastle wygra przynajmniej raz derby z Sunderlandem? TAK
Czy Diego Costa dostanie czerwoną kartkę? TAK
Czy Antonio Valencia strzeli bramkę lub zaliczy asystę za pomocą lewej nogi? TAK
Czy Marouane Fellaini zgoli afro? NIE
Czy Radamel Falcao strzeli więcej niż 5 bramek? NIE
Czy Arsene Wenger będzie miał problem z zamkiem od kurtki? TAK
Czy Laurent Koscielny sprokuruje rzut karny? TAK
Czy Andrzej Twarowski będzie się cieszył po bramce-widmo? TAK
Czy w derbach Londynu (obojętnie jakich) padnie hat-trick? TAK
Czy Sunderland będzie miał na koncie najwięcej remisów 0:0? NIE
Czy Stoke przegra z beniaminkiem na Britannia Stadium? NIE
Czy jakiś mecz zostanie przerwany lub nie odbędzie się z powodu warunków pogodowych? TAK
Czy sędzia doliczy 10 lub więcej minut do pierwszej lub drugiej połowy? NIE
Czy Eden Hazard nie strzeli karnego? TAK
Czy po bramce Aarona Ramsey&#39;a umrze jakaś znana osoba? NIE
Czy jakaś drużyna będzie przegrywać różnicą dwóch bramek lub większą, a mimo to zdoła wygrać mecz? TAK
Czy Jose Mourinho będzie narzekał, że przeciwnik postawił autobus w polu karnym? NIE
Czy Andrzej Twarowski lub Rafał Nahorny będą mieć problemy z wymówieniem nazwiska Alderweireld? NIE
Czy jakaś bramka zostanie zdobyta przez plażową piłkę? NIE
Czy jakiś komentator wspomni o składzie Kaiserslautern z roku 1997? NIE
Czy Adnan Januzaj dostanie kartkę za nurkowanie? NIE
Czy jakiś kibic trafi piłkarza kamieniem? NIE
Czy Raheem Sterling nie zagra w meczu, ponieważ w tym czasie będzie na Jamajce? NIE
Czy pomiędzy Wengerem a Mourinho dojdzie do przepychanki/bójki? NIE
Czy Crystal Palace zdobędzie przynajmniej punkt w meczach z Liverpoolem? TAK
Czy Andrzej Twarowski wspomni o tym, kogo ma w składzie w Fantasy Premier League? TAK
Czy West Bromwich nie przegra u siebie meczu z Chelsea? NIE
Czy jakiś piłkarz po strzelonym golu ściągnie koszulkę, dostanie drugą żółtą kartkę i opuści boisko? NIE
Czy Mario Balotelli strzeli więcej bramek niż w poprzednim sezonie? NIE
Czy przed ostatnią kolejką będzie wiadomo kto zdobył mistrzostwo? TAK
Czy padnie bramka w ciągu pierwszych 60 sekund meczu? TAK
Czy w derbowych meczach Liverpool - Man United zostanie pokazana czerwona kartka? TAK
Czy w trakcie transmisji na żywo w Canal+ ze stadionu w Anglii, w początkowych minutach komentarz nie będzie zsynchronizowany z obrazem? NIE
Czy Wayne Rooney strzeli bramkę z przewrotki? NIE
Czy Andy Carroll strzeli w sezonie więcej bramek głową niż Peter Crouch? TAK
Czy Tim Sherwood zostanie zwolniony przed końcem sezonu? NIE
Czy w jednym meczu padnie więcej niż 10 bramek? NIE
Czy jakiś piłkarz strzeli w jednym meczu bramkę przeciwnikowi i samobója? NIE
Czy Yannick Bolasie to król dryblingu w Premier League? NIE
Czy jakiś zawodnik urodzony w Azji strzeli bramkę? TAk
Czy mistrz Anglii będzie miał najmniej straconych bramek? TAK
Czy sędzią w dowolnym meczu Premier League będzie Pan Sławek? NIE
Czy koledzy Leightona Baines&#39;a dadzą mu w końcu strzelić tego karnego? NIE
Czy Artur Boruc puści szmate? NIE
Czy Swansea jest stolicą Walii? NIE
Czy jakiś piłkarz dostanie karę zawieszenia na 5 lub więcej spotkań? TAK
Czy Ashley Westwood z Aston Villi używa ochraniaczy przeznaczonych dla dzieci? /NIE
Czy pierwszą bramkę w sezonie dla Newcastle strzeli piłkarz francuskojęzyczny? TAK
Czy Łukasz Fabiański będzie miał więcej punktów w Fantasy Premier League niż Artur Boruc? NIE
Czy jakiś mecz Premier League odbędzie się w piątek? NIE
Czy Tottenham zrobi łamańca? TAK
Czy trenerem Stoke jest były zawodnik Manchesteru City? TAK
Czy Saido Berahino posiada prawo jazdy? TAK
Czy Southampton leży na południu Anglii? TAK
Czy jakiś obrońca strzeli dwie lub więcej bramek w jednym meczu (bez samobójczych)? TAK
Czy Luis Van Gaal zmieni ustawienie drużyny w trakcie sezonu? TAK
Czy Tottenham zdobędzie miejsce dające prawo do gry w Lidze Europy? TAK
Czy Bournemouth strzeli więcej bramek niż Aston Villa? NIE
Czy John Ruddy jest rudy? NIE
Czy Antonio Valencia gra w West Hamie na pozycji napastnika? TAK
Czy jakiś zawodnik strzeli w całym sezonie 30 bramek lub więcej? TAK
Eden to Hazard, ale czy hazard to Eden? NIE
Czy Radamel Falcao strzeli bramkę Manchesterowi United? NIE
Czy jedna drużyna wygra dwukrotnie derby północnego Londynu? NIE
Czy jeden piłkarz dostanie w całym sezonie więcej niż jedną czerwoną kartkę? TAK
Czy znany biznesman i milioner Janusz Tracz jest podobny do managera Aston Villi - Tima Sherwooda? NIE
Czy Cesc Fabregas strzeli bramkę w meczu z Arsenalem i pocałuje herb Chelsea na koszulce? NIE
Czy Charlie Austin z QPR zostanie kupiony przez jakiś klub z Premier League? TAK
Czy Chelsea straci w jednym meczu 3 bramki lub więcej? TAK
Czy Stoke pokona przynajmniej 2 drużyny z TOP 4? NIE
Czy Brendan Rodgers zostanie zwolniony w trakcie sezonu? TAK
Czy Andrzej Twarowski i Rafał Nahorny będą mieć bekę z gry Kolo Toure? TAK
Czy Marcin Wasilewski zagra więcej niż 15 meczów w lidze? TAK
Czy Everton zajmie lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie? TAK
Czy największy kibic Evertonu na forum, czyli @fencyn wtopi na Evertonie przynajmniej dwa razy? TAK
Czy Harry Kane zdobędzie więcej bramek niż w poprzednim sezonie? NIE
Czy król strzelców będzie grał w drużynie, która zdobędzie mistrzostwo? NIE
Czy Watford obroni się przed spadkiem? NIE
Czy pierwszą bramkę w sezonie Premier League strzeli Anglik? NIE
Czy przed ostatnią kolejką będą znane drużyny, które spadną z ligi? nie
Czy liga angielska jest lepsza od ligi hiszpańskiej? Tak
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom