>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Tydzień 14: Bogota[Kolumbia], Monza[Włochy]

Status
Zamknięty.
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Challenger Bogota:
Location: Bogotá
Type: $125K+H
Surface: Clay
Starting Date: 05 April
2009 Champion: Horacio Zeballos [ARG].
Tournament website: -

Challenger Monza:
Location: Monza
Type: €30K+H
Surface: Clay
Starting Date: April 05
2009 Champion: David Marrero [ESP].
Tournament website: http://www.circolotennismonza.net/

Przydatne linki:
Challenger Bogota:
Kwalifikacje 2010: http://www.atpworldtour.com/posting/2010/359/qs.pdf
Turniej główny 2010: http://www.atpworldtour.com/posting/2010/359/x.pdf
Challenger Monza:
Kwalifikacje 2010: http://www.atpworldtour.com/posting/2010/2208/qs.pdf
Turniej główny 2010: http://www.atpworldtour.com/posting/2010/2208/x.pdf
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Monza charakterystyczny turniej, marne grosze w puli i zaraz po Napoli gdzie Włosi teoretycznie grają na serio. Przynajmniej zawsze tak było, wiem, że w tym roku były sensacje bo odpadl szybko Potito Starace i Super Bol ale kiedys tak to własnie wyglądalo a potem w następnej imprezie cuda i masa zaskoczen. Teraz pewnie bedzie podobnie, jest Kolumbia, Casablanca wiec wiekszosc gra tam a slabiaki w zostają w Italii.

Niestety w Italii bedzie klopot z livescorem, z Bogoty ma byc ale tu lipa trzeba liczyc na bet365 lub bwin.

Wiec tak to wygląda:

Ogolnie drabinka zaskakujaco niezla jak na taki turniej. Brands cos bez formy i w ogole to jest gracz bardziej na hard court. Losowania nie ma latwego bo pewnie trafi na Millota a Francuz moze go łyknac. Nizej ciekawy Trevisan. Ogolnie grajek nieciekawy ale dosc ambitny i on zyje z takich malych turniejow u siebie. Absolutnie nie mozna go lekcewazyc, mimo braku umiejetnosci moze zajsc bardzo daleko to jeden z tych ktorym sie chce. Oporcz tego cala masa slabych graczy na gorze drabinki. Crivoi, stary Rochus, Marrero, Fischer, Bozo itd. Uwazam, ze ktos z dwojki Trevisan / Millot moze zamieszac. Im bedzie bardziej zalezec itd. Na dole ciekawiej. Przede wszystkim bardzo dobry Arnaboldi powinien ograc podmeczonego Olowka. Prosze mi wierzyc, ze Andrea to kawal solidnego tenisa. Riba ma latwa drabinke, wraca do gry powoli Vassallo ciekawi mnie jego forma, w tej czesci stawiam na Hiszpana Ribe i Arnaboldiego. Nie wiem czy Hiszpan ma motywacje grac za 30 k. Dol tragiczny. Same kelnery, Witten poleci z jakims kwalifikantem, Kunitsyn i cegla za 30 tys? Bedzie walek, Andujar i Brown ciency takze otwiera sie mozliwosc przed Riba wiec niekoniecznie musi puscic ten turniej. Nie wiem jak tam wyniki kwali ale widzialam w drabince kilku ciekawych graczy wiec ktos z Q moze daleko zajsc, szczegolnie z dolu. Marrero mial mega dola, ostatnio sie ciut poprawil i wygral rok temu, moze byc grozny.

Warto sledzic ten turniej, mozna ciekawe mecze do gry wylapac, raczej pojedyncze i nie nalezy szalec ze stawkami. Bogota to prawie jak maly turniej ATP o tym moze kiedy indziej bo tam tez jest o czym pisac, pewne rzeczy sie powtarzaja i jak ktos sledzi co rok to kuma o co biega.

Pozdrawiam, Rox.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Twój post sam nie wiem, czy mi pomógł, czy przeszkodził, ale najbardziej pewne mecze z pierwszej rundy obydwu challengerów to rozumiem że:
Challenger Monza:
Riba-Madrid Pere (ESP)-Munoz-De La Nava Daniel (ESP) 1
Vassallo-Arguello Martin (ARG)- Lojda Dusan (CZE) 1
Przysiezny Michal (POL)-Arnaboldi Andrea (ITA) 2
tak?, odpiszcie ...
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Ciekawy jaki bedzie kurs na Arnaboldi. Bo granie przeciwko Ołowkowi, który ma za sobą ciezko turniej na pewno nie jest głupie, ale przeciez nie czeka go ani długa podróż ani zmiana kortów, dobrze czuje sie na mączce i jest w gazie, wiec jednak bym odradzał granie przeciwko niemu....
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Monza cd.

Jeśli chodzi o Ribe to trzeba zaczekac jak zaprezentuje się w 1 rundzie. Z nim to moze być albo odrazu out albo nawet wygrana turnieju. Nie wiem jakie on ma plany co do Monzy. No i jesli grac Ribe to trzeba sprawdzic bilans z leworecznymi bo Munoz gra lewa i duzo kreci pilek. Po za tym dwoch Hiszpanow ktorzy sie dobrze znaja, roznie moze być.

Vassallo wraca powoli do życia. Wydaje sie, że gra ostatnio troche lepiej niz Boca Juniors ktorym kibicuje. Dzis BJ 0-1 w domu a Vassallo po kilku wtopach w Barletta City zagrał ok:

Ilija BOZOLJAC 6-1 6-1
Sebastian DECOUD 6-3 6-4
Albert RAMOS-VINOLAS 7-5 6-4

i dopiero z Darcisem 2-6 2-6. Troche za gładko ale bez przesady, mogł uwalić, wczesniej same wtopy. Lojda roznie chociaz ostatni mecz fatalny, cos czuje, ze kurs bedzie za niski tu do gry.

Co do Arnaboldiego to ja bym zagrała jesli bedzie powyzej 1,80.

Millot jak przejdzie 1 runde też moze byc grożny, nie wiem jaki będzie kurs w 1 rundzie, ostrzegam, ze Ramos Vinolas to solidny przebijacz i latwo nie bedzie chociaz VM powinien wygrac mozna liczyc na okolo 1,50 ponizej raczej nie ma sensu. Trevisan z Bozo moze byc powyzej 2, powinien byc zdecydowanie wyzej i mozna probowac śmiało, Marrero z Fischerem równiez do gry (David ma debla z Braccialim i raczej szybko nie odpadna) i jeszcze przeciw Wittenowi (nie wiem z kim gra bo bedzie miec kwalifikanta). To tyle. Ciekawie sie zapowiada mecz Browna z Andujarem, atak kontra obrona ale raczej nie do gry bo Hiszpan nie ma mozgu i cierpliowosci czasem brakuje.

PS. Jednak z tym Trevisanem trzeba uwazać, we Futuresie w Turcji przegrał z workiem Theodoros ANGELINOS 4-6 6-4 4-6 po czym dobry turniej w domu i ostatnio krecz przy 4-5 (nie znam przyczyny). Turniej w Turcji w sumie to zadna wielka niespodzianka, gral tam wczesniej 2 razy (2009 rok) i albo wtapial z jakims kelnerem albo walkower, nie wiem po co on tam jezdzi.

Bogota

Bogota jak to Bogota, kto zna troche te czesc swiata wie jak to wyglada. Wałki calkiem mozliwe wiec przede wszystkim trzeba unikac niskich kursow na podejrzane mecze. Pula całkiem spora ale i tak większosc ogarnietych gosci woli Casablance i nie ma sie co dziwic. Gonzalez z Zampierim bardzo ciekawy mecz, Brazylijczyk ostatnio gral srednio, porazka z jakims Lemke 4-6 5-7 to dla mnie szok ale juz z Przysieznym powalczyl. Bardzo nieregularny gracz i jemu zdecydowanie nie ufam. Szkoda, ze Alejandro gra tak slabo w tym sezonie. Jego wyniki sa porażajace:

AGER 2-6 2-6
RYDERSTEDT 5-7 4-6
COMPORTO 6-7 7-5 0-6

...trzy gemy ugrane z Mello no to ogólnie jest dramat, wygral tylko z Fabbrim i Mccallem ale trzeba sledzic Zampieriego bo tu nie powinien daleko zajść. Drabinka na gorze malo fajna bo ewentualnie trafia w 2 r. na Falle no to bedzie dramat kursowy a ostrzegam przed graniem w ciemno takich graczy jak Falla czy Giraldo.

Nastepny gospodarz Cabal. Znów cięzki mecz. Ferreiro kompletnie bez formy plus urazy ale w koncu forme może złapać a wtedy jest 10 klas lepszy od rywala. Raczej nie ma sensu ryzykować. Wyniki Brazylijczyka słabiutkie ale Cabal tez nie ma się czym pochwalić:

GIRAUDO 3-6 6-4 3-6
JAZIRI 2-6 3-6

To dwa ostatnie turnieje, Ferreiro 1-6 1-6 z Charlim i wcześniej też słabizna. Może tu leciutko na Cabala jeśli będzie dobry kurs np. około 1,80. Wspominałam wyżej o Falli, może tu szybko przegrać, drabinke ma ciężką. Nico Lapentti, Mello a gracze typu Olaso, Sidorenko to nie są worki. W sumie to FRancuz powinien palnąć Hiszpana. Olaso dość niezly przebijacz i reguralny ale cos teraz pod formą chyba. Początek sezonu miał tragiczny, potem lepiej ale nie radzi sobie z graczami typu Soler, Garcia, Santos itd czyli słabsi raczej od Sido. Także można Francuza spróbować ale on ostatnio grał same hardy w hali więc nie wiem jak będzie przygotowany tu, cegle lubi wiec powinno być ok. Nie wiem co tu robi Kevin Kim i daleko nie zajdzie. Akurat głupie losowanie bo ma słąbego Oswalda ale nie wyobrażam sobie aby skośny Amerykanin daleko tu zaszedł. FOrma słaba i nie gra dobrze na piasku.

Ciekawy mecz Hocevar - Lorenzi. Włoch bez formy, męczarnia z Wittenem u siebie, same dziwne podróze bo najpierw Europa potem Stany, wrócił do Włoch i znów Stany a teraz Bogota. Zmienia wszystko co sie da zmienic, pogode, czas, nawierzchnie i chyba on sam nie wie co ma już ze soba zrobic. Gra strasznie chaotycznie. Hocevar nie najgorzej w Buenos powinien go ograć.

Salamanca gra niestety z Q, na niego trzeba uważać, solidny gracz, zawsze cholernie mocny w domu. Losowanie ma fatalne bo w 2 rundzie trafia na Giraldo ale nie będzie bez szans, na pewno mecz nie do gry, o ile do niego dojdzie to na razie tyle z Bogoty na 1 runde: Hocevar i Sidorenko o ile kursy będą znośne. Ide spać.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Z podanych przez Ciebie Roksana meczy,które podawałaś są w niektórych bukmacherach ustalone kursy, a jak to się przedstawia proszę zobaczyć na porównywarce kursów:
Challenger Monza:
Pere Riba-Mardrid-Daniel Munoz De La Nava: http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843387
Martin Vassallo-Arguello-Dusan Lojda: http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843386
Michał Przysiężny- Andrea Arnaboldi: http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843385
David Marrero-Santana -Martin Fischer: http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843383
Albert Ramos-Vinolas -Vincent Millot: http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843379
Osobiście dorzuciłbym z turnieju w Monzy wygraną Christophe Rochusa ze Stefano Ianni, pewne 1, http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843384
Challenger Bogota:
Ricardo Hocevar-Paolo Lorenzi: http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843453
Alexandre Sidorenko -Guillermo Olaso-De La Rica: 1 http://www.tennisprediction.com/?a=odds&amp;amp;ma_id=822843449
 
P 323

przemoks

Użytkownik
Millot jak przejdzie 1 runde też moze byc grożny, nie wiem jaki będzie kurs w 1 rundzie, ostrzegam, ze Ramos Vinolas to solidny przebijacz i latwo nie bedzie chociaz VM powinien wygrac mozna liczyc na okolo 1,50 ponizej raczej nie ma sensu.
No jest ponizej 1.5, mianowicie 1.4, ale na Ramosa. I dlaczego tak? Hmm...
 
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
W Monzie to Trevisan, Millot, Riba i Vassalo się liczą. Reszta nie przekonuje. Może jeszcze któryś z Włochów Arnaboldi, Volandri? Nie wiem, trudno ocenić tak od początku, ale to raczej na tych graczy bym stawiał.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Ciezko jest okreslic kursy przed bukiem bo najczesciej ma sie inne zdanie zupelnie o danym meczu, stad takie roznice. Sprawdzalam wyniki Millota i nie sa najlepsze, pokonał Balla niespodziewanie to juz 2 runda do dupy i tak czesto dlatego jego buki nie faworytzuja ale grac potrafi.

Odradzam na razie Salamance, on wie, ze w 2 r. ma Giraldo a w 1 r. trafil fatalnie z losowaniem i ma soldinego kwalifikanta wiec nie ma sensu.

Wczoraj wygral Sidorenko, na Hocevara 1.83 lekko wezme, Arnaboldiego zagrałam za 2.40, reszta kursów słaba.

Poki co jest ok:

Trevisan ✅ w sumie nie zagrany
Marrero ✅
Sidorenko ✅
Vassallo ✅
Millot ✅ tu kurs cieszy ????
Arnaboldi 6-2 1-0 krecz Michała ✅

W grze:

Hocevar

nie wiem co robic z Cabalem...
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
W Bogocie niestety pada i w środe ma być to samo także lipa.

Monza day 2:

Na pierwszy ogien kwalifikanci. Aldi z Wittenem, czemu nie? Amerykanin na cegle to pomyłka, brak serwisu itd. Po ostatnim turnieju wiele osób powiedziało Aldiemu stop na granie ale nie ma co przesadzać jego forma jest zdecydowanie wyższa w ostatnim czasie i szansa na wygraną jest spora. Tylko żeby nie przesadzili z kursami bo Witten nie jest amatorem.

Balleret z Kunitsynem, ciekawa para na pewno bedzie powyzej 3 sporo na reprezentanta Monaco i warto 1/10 sprobować. Balleret to naprawde przeciętniak ale całkiem możliwe, że Rusek zrobi chociażby to co Gaba.

Arnaboldi - Vassallo no bet - zwyciezca tego meczu może coś w tym turieju osiągnać, Andujar powinien niby wygrac z cienkim Aguilarem ale zbyt wiele razy Hiszpan mi uwalał wiec raczej tez nb, Rochus - Marrero to bedzie mecz na szczycie, raczej też nb i kto wygra może tu powalczyć. Lammer z Trevisanem też cięzki mecz, Brands - Millot to samo, Riba dopiero 1 runda także tylko dwa mecze do gry:

Balleret 1/10, Aldi 3/10 i tyle z Monzy, za duzo wchodzi w 1 rundzie a tak słodko nie moze być non stop.

Aldi izi ✅
Balleret 6-4 4-6 6-4 ✅
wczorajszy Riba ✅ tez wygrał tego nie zagralam...
Hocevar ⛔
Cabal ✅ nie zagrany
 
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
A co myślicie o Crivoi Victor (ROU) vs. Garcia Adrian (CHI) ? Garcia niedawno spotkał się z tym panem i rozwalił go 2;0 bez żadnego gadania na kortach w Neapolu. Osobiście nie znam gry Garcii, ale taki wysoki kurs na niego, skoro pare dni temu wygrał z nim i to się okazuje, że już nie pierwszy raz...mhm. 2 stówki można wyłożyć.

Garcia jednak wtopa po walce. Na szczęście nie postawiłem tego tylko Trevisana i Aldiego. Czekam jeszcze na wynik Brandsa.
 
wlodar 204

wlodar

Użytkownik
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Tłumaczenie co najmniej dziwne twoje jest włodar, co ma do tego, że brat jest w tym turnieju? nic. Co ma do tego, że pada, to znaczy że dla Nicolása Lapenttiego nie chce się grać, a Decoudowi chce? Popatrz, że to jest Bogota, zyli ojczyzna Nicolása Lapenttiego, a jego pierwszy w życiu wygrany turniej (z wikipedii się dowiedziałem) był własnie w Bogocie.
Tak się niespodzianek nie wyszukuje.
Nicolás Lapentti wygrał 6:3 6:4. (Giovanni Lapentti też wygrał z Gastonem Gaudio)
 
T 0

tennismasta

Użytkownik
Tłumaczenie co najmniej dziwne twoje jest włodar, co ma do tego, że brat jest w tym turnieju? nic. Co ma do tego, że pada, to znaczy że dla Nicolása Lapenttiego nie chce się grać, a Decoudowi chce? Popatrz, że to jest Bogota, zyli ojczyzna Nicolása Lapenttiego, a jego pierwszy w życiu wygrany turniej (z wikipedii się dowiedziałem) był własnie w Bogocie.
Tak się niespodzianek nie wyszukuje.
Nicolás Lapentti wygrał 6:3 6:4. (Giovanni Lapentti też wygrał z Gastonem Gaudio)
Jeśli chcesz prowadzić dyskusje na poziomie (np ze mną lub włodarem) proszę naucz się pisać po polskiemu; w twojej wypowiedzi nie ma ładu ani składu, poza tym piszesz głupoty ???? jak nie rozumiesz pewnych czynników występujących w danym sporcie to nie zwracaj komuś uwagi tym bardziej, że nie masz racji. Mówisz Bogota ojczyzną Lapenttiego? Rece opadają, Bogota nie leży w Ekwadorze, to stolica Kolumbii drogi, szkoda że nie wysiliłeś się bardziej i nie poszukałeś w swojej ulubionej Wikipedii.

1. PODEJRZEWAM, ŻE WŁODAR JEST NA TYLE SAMODZIELNĄ OSOBĄ, ŻE JEŚLI UZNA ZA STOSOWNE, TO BĘDZIE SAM BRONIŁ SWOICH ARGUMENTÓW. W TYM PRZYPADKU ZAPEWNE POSŁUŻYŁ SIĘ IRONIĄ, PISZĄC O BRACIACH LAPENNTTI.
2. CHOCIAŻ RZECZYWIŚCIE POST LOLNIKA NIE BYŁ NAJWYŻSZYCH LOTÓW I ZGADZAM SIĘ Z ARGUMENTACJĄ TYPU PRZEZ WŁODARA, TO CHCIAŁBYM PO RAZ KOLEJNY PROSIĆ UŻYTKOWNIKA TENNISMASTA O ZAPRZESTANIE PISANIE CZYSTO ZACZEPNYCH I ZŁOŚLIWYCH POSTÓW MAJĄCYCH NA CELU ZAOGNIANIE SYTUACJI. NASTĘPNYM RAZEM WYSTĄPIĘ O BAN ADRESU I.P.
POZDRAWIAM
FW
 
tikanes 246

tikanes

Użytkownik
Zastanawiam się dzisiaj nad postawieniem na Aranboldiego. Nie jestem do końca przekonany co do gry Vassalo. Gra jakoś tak w kropkę, a Włoch to solidny przebijacz. Co myślicie o tym typie?;0-
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Spokojnie lolnik każdy gra jak chce i ma prawo napisać swoje zdanie. Mozesz sie zgadzac lub nie ale po co się kłocic. Już to kiedys przerabialiśmy na FB.

Dzis warto odpuscic gre, ewentualnie Falla powyżej 1,40 jak ktoś znajdzie lub na live jeśli przegra 1 seta. Dziś się ostatecznie wyjaśni kto ucieka do MC. Lapentii odbudowuje swoja forme i jesli wygra Bogote to dostaje tyle samo kasy co za 1 runde Monte Carlo. Z drugiej strony on bardzo lubi MC i zawsze tam dobrze gral wiec nie ma sensu ryzykować.

Monze na jutro wieczorem poaanalizuje, jak coś ciekawego będzie to napiszę.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Z Monzy do analizy tylko jeden mecz Rochus - Crivoi. Zupełnie inne style gry z tym, że Rumun raczej bez formy a Rochus gra tu całkiem niezle. Na Belga 1,65 to dobry kurs chociaż mam watpliwość czy czasem Crivoi nie ma jakiegoś przełamania. Do tej pory Rumun prawie wszędzie dostawał w 2 rundzie wcześniej ogrywając samych przeciętnych graczy. Jednak odpuszczam Belg ma też serie porażek. No bet.

Souza z Lorenzim wydaje się w miare ok. Ponad 1,80 na Brazylijczyka. Z tym Hocevarem to troche przesadziłam przeciw Lorenziemu i poczekałam potem jak Włoch będzie grać. Z trudem przechodził rywali i chyba czas na porażkę. Lorenzi bez formy, chaotyczny, ciągle zmienia turnieje. Souza gra w tym roku dobrze:

Marcos DANIEL 6-4 6-4
Brian DABUL 7-6 6-1
Diego JUNQUEIRA 6-7 6-3 6-4
Flavio CIPOLLA 7-6 6-1
Adrian GARCIA 7-6 7-5
Santiago GONZALEZ 7-5 6-2

Sporo dobrych graczy pokonał, jest w miare regularny, na pewno dziś jest faworytem w buki uważają, że Lorenzi to błąd wg mnie. W Bogocie pokonał Silve i Balazsa. Lorenzi wygral z Hocevarem (7-5 6-3) i Struvayem (7-6 7-6). Dotychczasowe wyniki Włocha w tym roku w ATP są niesamowite, prawie same 1 rundy, wygrana z Charlin i Wittenem w mękach.

Souza 1,83 5/10 ✅

I na tym koncze jesli chodzi o tenis, to co wyprawia Kubot, Gasquet i inni to sie w glowie nie miesci, nie ma sensu wracac do gry tenisa bo skonczy sie jak zawsze, mega plusowy tydzien z chall.
 
wlodar 204

wlodar

Użytkownik
Tłumaczenie co najmniej dziwne twoje jest włodar, co ma do tego, że brat jest w tym turnieju? nic. Co ma do tego, że pada, to znaczy że dla Nicolása Lapenttiego nie chce się grać, a Decoudowi chce? Popatrz, że to jest Bogota, zyli ojczyzna Nicolása Lapenttiego, a jego pierwszy w życiu wygrany turniej (z wikipedii się dowiedziałem) był własnie w Bogocie.
Tak się niespodzianek nie wyszukuje.
Nicolás Lapentti wygrał 6:3 6:4. (Giovanni Lapentti też wygrał z Gastonem Gaudio)
Teraz zauważyłem ten wpis, więc odpowiadam, bo wart jest skomentowania.

Motywacja Nico? To co nie wydarzyło się w tym meczu, wydarzyło się dzień później, kiedy ewidentnie stankował mecz Cabalowi. Popytaj tych, którzy go oglądali go na streamie, w jak zabawny sposób Lapentii zachował się na korcie.
Czemu nie gra dziś w kwalach do Monte Carlo? Organizatorzy zrobili mu mocnego psikusa i tak ułożyli oop, że zaległy (deszcz) mecz deblowy musiał zagrać w piątek, pomimo tego, że równie dobrze mógł się on odbyć w czwartek. Pomimo całej sympatii dla Nicolasa - dobrze mu tak ;)
Co do dygresji o bracie - widzisz na jej końcu uśmiech? wiesz, żart, tekst z przymrużeniem oka itd. pomyśl ????
Co do Bogoty, korepetycje z geografii wskazane.
Wyluzuj z pouczaniem, jak się szuka dogów, skoro nie potrafiłeś przeczytać mojego posta ze zrozumieniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom